Plantarium in nieuw pand Hazerswoude Zaterdag wil iedereen Eurocard zien wapperen Alphen voert actie tegen hondenpoep Boosheid over bezuiniging Duijvelaar Pompen Alphen Rijn- en Veenstreek Peuters springen gat in lucht Brave burgers cel in Werk aan de winkel Fancy-fair in Oud Ade weer groter - DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 974 1 7 Jaarlijks 500 klachten alphen aan den run loman leefmans De gemeente Alphen gaat de strijd aanbinden met loslopen de honden en hun uitwerpse len. Er komt een voorlichtings campagne die bij elkaar 45.000 gulden kost. Van dit geld wordt onder meer een zogeheten hon- denkaart (plattegrond met uit laat- en poepplaatsen) gemaakt en worden diverse bordjes in de gemeente geplaatst die aange ven waar de honden wel of niet mogen dartelen. Volgens het college van B en W komen er jaarlijks ongeveer vijfhonderd klachten bij de gemeente bin nen over loslopende honden en hondenpoep. De plattegrond wordt begin volgend jaar verspreid onder de circa vierduizend Alphenaren die hondenbelasting betalen. De kaart is tevens bij gemeente en dierenarts, kynologenclubs en buurtverenigingen te krijgen. Alphen stelt eveneens zogehe ten opruimzakjes beschikbaar. Ook worden er nieuwe afval bakken neergezet waar de volle zakjes in kunnen worden ge dropt. Een ander onderdeel van de actie is de markering. Met nieu we bordjes op speciale paaltjes worden de op de plattegrond aangegeven gebieden aangege ven. zodat geen misverstanden bestaan over wat de hond wel of niet mag doen. De politie en de milieuwachter zullen vanaf vol gend jaar intensief controle uit oefenen op de naleving van de nieuwe regelgeving. De boete voor loslopen of het doen van behoeften op plekken waar dat niet is toegestaan, kan oplopen tot 120 gulden. Gebouw ITC-terrein kan 's winters dienen als opslagniiinte Aanhoudingen bij speurtocht naar vuurwerk roelofarendsveen De politie heeft gisteravond een 19-jarige inwoner van Rijpwete- ring en een 16-jarige jongen uit Roelofarendsveen aangehou den. De 19-jarige bleek in het bezit te zijn van een honkbal knuppel. die in beslag is geno men. De ander kreeg een be keuring vanwege het rijden op een bromfiets zonder helm. Het tweetal maakte deel uit van een groep die rond acht uur bij het parkeerterrein van DOSR aan de Sportlaan stond. Toen de politie voorbij reed. werd er vuurwerk afgestoken. Allen wer den daarop op vuurwerk gecon troleerd. maar er werd niets aangetroffen. De afgelopen we ken zijn regelmatig meldingen van overlast door vuurwerk bij de politie binnengekomen. Die waren vooral afkomstig uit Hoogmade en Roelofarends- Rijnwoude is bereid de Stichting Vakbeurs Plantarium de helpende hand te bieden bij de bouw van een permanent gebouw op het ITC-terrein in Hazerswoude-Dorp. „De gemeente heeft belang bij de ontwikkeling van het ter rein en bij een florende boomkwekerijsector", motiveren B en W hun besluit. Het college stelt voor om de beno digde grond van 2,5 hectare aan te kopen en dat in erf pacht uit te geven aan het Plantarium. Bovendien staat de gemeente voor drie ton garant in de kosten. ke fysieke en financiële inspan ning om ieder jaar een evene ment op touw te zetten. De huur van de tenten en het ter rein en het treffen van voorzie ningen zijn allemaal eenmalige kosten. Zo'n 200.000 gulden ben je kwijt in die vier dagen." Het totaalbedrag kan elk jaar weer anders zijn, en ook staat nooit helemaal vast of de stich ting een tijdelijk onderkomen op het ITC-terrein kan ten, noemt Van Lint tw Na jaren praten ziet het er nu toch naar uit dat de volgende vakbeurs, Plantarium '94, in een permanent gebouw wordt ge houden. De vierdaagse beurs die altijd in augustus wordt ge houden, werd tot nu toe in ten ten georganiseerd. „We hebben een aantal redenen om uit te kijken naar iets definitiefs", zegt beursmanager J. van Lint. „Het vergt steeds weer een behoorlij kere factoren die verdwijnen als er een permanent gebouw is. Voor vier dagen in het jaar zet je echter geen heel complex neer, erkent Van Lint. Het ge bouw gaat daarom ook dienen als opslag voor bomen in de winter. „Daaraan is een grote behoefte", weet hij. „De consu menten kopen vooral bomen in het voorjaar, terwijl ze in het najaar al goed zijn. De kwekers uit Boskoop en Hazerswoude huren voor de opslag nu allerlei ruimtes in Bleiswijk, Aalsmeer of Waddinxveen." De ruimte kan ook dienen voor overslag. In een later stadium kan het beursgebouw worden uitge breid en ingericht tot een distri butie-, promotie- en service- Een onderzoek heeft uitgewe- :en dat het initiatief goede kan en heeft om te slagen. Maar dan moeten de eerste kosten wel zo laag mogelijk worden ge houden. De Stichting Vakbeurs Plantarium heeft daarom bij di verse instanties aangeklopt voor financiële steun. De provincie draagt drie ton bij, mits het ge bouw er voor 1 juli staat. De ge meente Boskoop neemt deze maand een besluit over een te gemoetkoming. En ook van de EG en het Produktschap van Siergewassen wordt een bijdra ge verwacht. Het is de bedoeling dat de eerste paal op 1 maart de grond in gaat. De bouw neemt circa vier maanden in beslag, zodat het pand op tijd gereed is voor Plantarium '94 die van 18 tot en met 21 augustus wordt gehou den. Volgende week komen de plannen aan de orde tijdens ge meentelijke commissievergade ringen. Gevaarlijke lading in woonwijk alphen aan den run De Alphense politie heeft vannacht rond drie uur een chauffeur wreed in zijn slaap gestoord. De man had kort daarvoor zijn vrachtauto met een brandbare lading in de Prinses Margrietlaan geparkeerd. Buurtbewoners maakten de politie at tent op het voertuig, waarop met borden was aangegeven dat er gevaarlijke stoffen mee werden vervoerd. Via de werkgever in Linschoten werd de chauffeur opgespoord en uit bed getrom meld. Hij kreeg een proces-verbaal omdat hij zijn rit niet had af gemaakt en van de route was afgeweken. Ook kreeg hij een 'prent' omdat het voertuig op een verboden plaats was gepar keerd. Na het uitschrijven van de bekeuringen moest hij zijn wa gen alsnog naar Rotterdam brengen. Arie Vrolijk beste biljarter woubrugge» Arie Vrolijk uit Woubrugge is biljartkampioen 1992/1993 van Jacobswoude bij de 55-plussers. In de finaleron de in gebouw De Wijk bleef hij zijn plaatsgenoten Cor Wijsman, Gerrit Anker, Rinus van der Ploeg en Jan Quint voor. Voor de fi nale hadden zich acht van de twintig oudere biljarters geplaatst. Dat gebeurde via zeven ronden die in dit seizoen werden gehou den. Stereo-apparatuur gestolen alphen aan den run Uit een huis aan de Roerdompstraat in Al phen is gisteren de stereo-apparatuur gestolen. De daders zijn het pand binnengekomen na het openbreken van een boven licht aan de achterzijde. Brave burgers uit Alphen en omgeving kunnen zich zaterdag laten insluiten in een cel op het politiebureau aan de Ouds- hoornseweg. Dit is een van de onderdelen op het programma van de open dag van de politie in het district Rijn- en Aarlan- den. Voor liefhebbers zijn uur vijf cellen beschikbaar, waar ze zich gedurende acht uur kun nen laten opsluiten. „Al wil dat niet zeggen dat, als iemand na twee uur gillend in zijn cel zit, wij hem of haar niet laten gaan", zegt woordvoerder H. Schimmel van de Alphense po litie. Voor volhouders die de acht uur volmaken is er een prijsje beschikbaar. Burgers die deze 'straf willen uitzitten moeten minimaal 18 jaar zijn, een goede gezondheid hebben en woonachtig zijn in het werkgebied van de politie van Rijn- en Aarlanden. Lief hebbers kunnen zich opgeven voor vrijdag 5 november 16.00 uur. Het telefoonnummer is 01720-84562. Er wordt een selectie gemaakt uit de aanmeldingen, want in totaal kunnen er vijf 'arrestan ten' worden gehuisvest. „Uiter aard worden er ook maaltijden aan de gevangenen verstrekt", laat Schimmel weten. Daarnaast is er op die open dag volop gelegenheid om ken nis te maken met het werk van de politie in het district. Er wordt informatie gegeven over tal van onderwerpen waar de politie zich mee bezighoudt zoals milieu, alcohol, parkeren, verkeer, vreemdelingendienst, preventie, het HALT-project en voorkomning misdrijven. De hondenbrigade geeft demon straties en in de Oude Rijn ligt een boot van de politie te water. Kinderen kunnen een ritje ma ken met een ME-voertuig. De open dag begint om tien uur en duurt tot zes uur. leimüidenZe sprongen gisteren bijna letterlijk een gat in de lucht, de 50 kinderen van peuterspeelzaal Snoopy in Leimuiden. De peuterspeelzaal in 't ge bouw Het Kruispunt bestond precies tien jaar, re den genoeg om een enorm springkussen in huis te halen. De feestelijkheden begonnen gisterochtend met een kinderkermis. Gistermiddag was er een reünie van alle 170 kinderen die ooit de peuter speelzaal hebben bezocht. foto loek z De Industriebond FNV heeft vanmorgen pamflet ten uitgedeeld aan de poort van Duijvelaar Pom pen in Alphen aan den Rijn. Aanleiding is het eenzijdig door het bedrijf snijden in de arbeids voorwaarden. Duijvelaar betaalde tot voor kort een deel van de pensioen- en VUT-premies voor het perso neel. De onderneming heeft echter te kampen met een teruglopende markt en dreigt daardoor in problemen te komen. Een bezuiniging werd gevonden door het personeel voortaan zelf de pensioenpremies te laten betalen. Bovendien werd een aantal werknemers ondergebracht in een andere BV. Zij vielen daardoor niet meer on der de metaal-CAO, waardoor de premiedruk eveneens daalde. Een 58-jarige werknemer dreig de als gevolg daarvan zijn VUT mis te lopen. Bestuurder G. Frielink van de Industriebond FNV spreekt zijn afkeuring uit over de gang van zaken. „Het gaal bij het betalen van die premies weliswaar om voorzieningen die bovenop de CAO-bepalingen komen, maar dan nog kun je ze niet eenzijdig opzeggen. Uiteindelijk zijn het ar beidsvoorwaarden die zijn afgesproken en waar mee personeel ook is aangetrokken." Frielink heeft al helemaal geen goed woord over voor het onderbrengen van personeel in een andere BV om zo premies te ontlopen. „Het betekent een kostenbesparing, maar als je geen premies betaalt ben je ook niet verzekerd." De bond heeft inmiddels een eerste contact ge had met de directie van Duijvelaar. maar dat had weinig resultaat. Vanavond wordt daarom onder het personeel gepeild of er voldoende steun is om verdere stappen te ondernemen. Daartoe wordt om acht uur een vergadering belegd in gebouw Contact aan de Hortensiastraat. Frielink heeft goede hoop daar voldoende steun te krijgen. „De mensen reageerden vanochtend over het alge meen heel positief op de pamfletten. De directie van Duijvelaar was vanmorgen niet voor commentaar bereikbaar. oud ade/rupwetering De fancy-fair die het komend weekeinde voor de 25ste keer in het Dorpshuis van Oud Ade wordt gehouden, is dit jaar gro ter van opzet dan ooit. Er zijn extra attracties en grote prijzen te winnen. De fancy-fair begint zaterdag om twee uur met een toneel stukje voor de jeugd. Het Dorpshuis is zaterdagmiddag open tot zes uur, en "s avonds van acht tot twaalf uur. Op zon dag kunnen bezoekers terecht van twaalf tot zes uur en 's avonds van acht tot twaalf uur. De fancy-fair wordt elk jaar door vele honderden mensen bezocht. Gemiddeld wordt er zo'n 50.000 gulden opgehaald. Net als voorgaande jaren komt de opbrengst ook dit jaar weer ten goede aan de verenigingen in Oud Ade en Rijpwetering. Ouderen kunnen 'woonwensen' kenbaar maken alphen aan den run De gemeente Alphen houdt een enquête onder ouderen in de wijk Riddelveld I. Doel is inzicht te krijgen in de woonwensen van de ouderen in de leeftijd van 50 tot 65 jaar. De vergrijzing slaat volgens de gemeente ook toe in Alphen aan den Rijn. Hierdoor ontstaat een grote be hoefte aan woningen voor ou deren. Maar Alphen wil precies weten wat voor 'woonwensen' de ouderen hebben en hoe de ouderen er financieel voorstaan. Voor de verwerking van de ge gevens heeft de gemeente een stagiair van de Technische Uni versiteit van Delft ingehuurd. Mocht de enquête meer vragen dat antwoorden opleveren, dan komt er wellicht een vervolgon derzoek. De gemeente verpreidt binnenkort vijfhonderd vragen lijsten in Ridderveld I. De uiter ste inleverdatum is maandag 15 november. Hazerswoude: voorlopig geen station Een nieuw NS-station bij Ha zerswoude lijkt op korte termijn niet haalbaar, omdat de spoor- verdubbeling tussen Leiden en Alphen is uitgesteld tot na het jaar 2000. Dit staat in antwoor den op vragen, die kamerleden hebben gesteld in de schriftelij ke voorbereiding van de begro tingsbehandeling van verkeer en waterstaat. Desondanks studeert het mi nisterie van verkeer en water staat op mogelijkheden om spe ciaal voor de aanleg van het sta tion Hazerswoude-Rijndijk een gedeelte van het spoor eerder te verdubbelen. Tevens bestudeert het ministerie de gevolgen van het openen van een nieuw sta tion voor de dienstregeling. De aanleg van het station past in afspraken tussen Rijk. pro vincie. gemeenten en NS over nieuwe verbindingen in de Rijn streek. Hazerswoude-Rijndijk zou een station krijgen, mits de opening ervan verantwoord zou zijn. Dit houdt onder meer ver band met de voornemens om de spoorlijn Leiden - Woerden te verdubbelen. In de meerja renbegroting kreeg deze voor ziening echter geen prioriteit. Kortingen tot 15%. *6 November Eurocard Kortingdag in Leiden. Sinds begin maart zijn de Leimuidenaren verstoken van een supermarkt. De Alsu-markt werd toen plotseling gesloten en het perso neel werd naar huis gestuurd omdat een fail lissement dreigde. De dorpelingen waren voor hun boodschappen aangewezen op de buurgemeenten Oude Wetering of Alphen. Zodra de supermarkt open is, begint het aannemersbedrijf Jos Jansen uit Rijpwetering met de bouw van een winkelcomplex, inclu sief een splinternieuwe supermarkt, met 18 appartementen. In het najaar van 1995 moe ten deze werkzaamheden zijn afgerond, foto ben de bruyn leimuiden De voormalige koekfabriek in Lei muiden is gedeeltelijk gesloopt. In het deel dat is blijven staan wordt met man en macht gewerkt aan de inrichting van een supermarkt met de 'Super'-formule. Het is de bedoeling dat JZuydervliet half december de deuren van deze noodwinkel opent.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17