Station Leiden in de steigers. Woningen op kwekerij Leiderdorp Regio Niet bekakt Comité Rijnoord voorspelt snelle sluiting ziekenhuis Zoeterwoude steunt Molenstichting Politiek Oegstgeest wil bibliotheek in centrum Raad Oegstgeest stelt jeugdwerk ultimatum Dreigbrieven Veldstra over 'andere kwestie' Centrum Oegstgeest stap voor stap opgeknapt Wassenaar wil geen woonwagenkamp op grens met Den Haag DONDERDAG 4 NOVEMBER 1993 GERT VISSER. 071-3 Bestelauto vervoert te veel rookworst wassenaar Vijfendertig automobilisten hebben gisteren bij een verkeerscontrole in Wassenaar een bekeuring gekregen. De bon nen vielen voor diverse overtredingen, zoals technische gebre ken, het ontbreken van kentekenplaten en het zich niet houden aan de rijtijdenwet en wet vervoer gevaarlijke stoffen. De auto's werden tussen 08.00 en 14.00 uur op de Rijksstraatweg van de weg geplukt en onderzocht op het parkeerterrein van het voor malige dierenpark. Daarnaast kregen nog eens 26 bestuurders een zogenoemd 'toonbriefje'. Zij waren niet in het bezit van de vereiste papieren. Zij krijgen de kans om die alsnog op het bu reau te laten zien. Tijdens de controle werden ook 25 vrachtwa gens gewogen. Daarvan waren er dertien te zwaar. Een auto had zelfs het dubbele gewicht. Een met rookworsten geladen bestel auto was 1600 kilo te zwaar. Motorboot gestolen uit jachthaven oegstgeest Uit een jachthaven aan de Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest is een motorboot gestolen. De eigenaar had het voer tuig maandag afgemeerd in afwachting van plaatsing in de véin- lerberging. Toen hij gisteren kwam kijken of dat was gedaan was het bootje verdwenen. De waarde bedraagt 20.000 gulden. Haagse inbreker ingerekend wassenaar/den haag De Haagse politie heeft gisteravond een 37- jarige Hagenaar aangehouden die wordt verdacht van een in braak gistermorgen in een woning aan de Schoolstraat in Was senaar. Uit het pand werd 1000 gulden gestolen. Op aanwijzin gen van de Wassenaarse politie werd de man ingerekend. Kinderopvang in de Morsebel oegstgeest In de nieuwbouwwijk de Morsebel komt wellicht een kinderdag verblijf. De gemeente Oegstgeest onderhandelt met de particu liere opvangstichting Catalpa en met het eigen dagverblijf de Kindervlinder over een nieuw centrum. „Er is ruimte in de Mor sebel, maar de financiële marge is minimaal. Als we daarvoor een oplossing vinden, kan er in 1995 kinderopvang in de Morse bel zijn", aldus wethouder T. Kohlbeck (PvdA/welzijn). I. van Raalte (GroenLinks) stelde gisteravond tijdens de be handeling van de begroting.in de gemeenteraad voor de kinder opvang te betalen uit de exploitatie van de Morsebel. „Zoals 't Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein is betaald uit de exploita tie van Haaswijk." „Kinderopvang gaan we doen, maar we zoe ken nog uit hoe", wilde Kohlbeck alleen kwijt. Vegmo wil vier hectare grond verkopen Er komen woningen op het terrein van de Leiderdorpse firma Vegmo Plant. De bedrijfsleiding van de handels kwekerij aan de Tuinstraat gaat binnenkort de boer op met het vier hectare metende perceel. Het wachten is nog op een verklaring dat de grond schoon is en een wij ziging van het bestemmingsplan. Als het bedrijfsterrein is verkocht aan een projectontwikkelaar, verhuist de firma naar Rijsenhout. Station Leiden is te klein. Daarom bouwt NS een nieuw station, met twee extra sporen en een extra perron. Terwijl het oude station onderdeel voor onderdeel wordt gesloopt, verrijst er in en om het oude station een nieuw station: modern, ruim en prettig om te vertoeven. Tijdens de bouw rijden de treinen volgens de normale dienstregeling. Dit betekent wel dat NS maatregelen neemt om u veilig naar uw trein te laten gaan. Voor u, reiziger, kan dit enig ongemak betekenen. Helaas moeten wij uw geduld nog wel enige tijd op de proef stellen, want het nieuwe station Leiden is pas in 1995 klaar. Maar dan kunnen we 'u ook verwelkomen in het 'zesde' station van Nederland. Onze excuses voor eventueel ongemak tijdens de bouw. Als Rijnoord wordt verkleind van 100 tol 40 bedden, dan zal het ziekenhuis binnen twee jaar dicht gaan. Dat voorspelt het bezorgde Comité Rijnoord. Het vertrouwen van de huisartsen en de patiënten in een kleiner ziekenhuis zal immers zo sterk afnemen dat niemand meer wil worden opgenomen in Rijnoord. Het comité, dat bestaat uit vertegenwoordigers van een twintigtal maatschappelijke or ganisaties, is diep verontwaar digd over het standpunt van ge deputeerde staten. GS maakten deze week bekend dat Rijnoord naar hun idee een kort-verblijf- ziekenhuis moet worden met 40 bedden en een polikliniek. Het comité heeft in een eer der gesprek gedeputeerde Pool gewezen op zijn verantwoorde lijkheid voor spreiding en be reikbaarheid van de ziekenhuis zorg. Pool zou een voortrekkers rol moeten vervullen bij de her verdeling van bedden en spe cialisten in de regio. „Uit zijn standpunt blijkt dat hij dit ver zoek en daarmee de wensen van de bevolking in de regio volstrekt negeert", meent het Comité Rijnoord. Het comité blijft doorgaan in zijn strijd om een volwaardig ziekenhuis van 300 tot 350 bed den in Alphen te realiseren. GS wordt nog eens gewezen op een motie die unaniem door de le den van de provinciale staten is aangenomen voor handhaving van de bestaande situatie. Ook de plaatselijke politiek wordt aangespoord om zich aan de motie te binden. Comité Rijnoord wil met een handteke ningen- en brievenactie aanto nen dat de bevolking zich niet laat afschepen met een onvol waardig ziekenhuis. De gemeente Leiderdorp heeft al geruime tijd een oogje op het terrein. Woningen op deze plek zouden een mooie verbinding vormen tussen het oude dorp en toekomstige nieuwbouw aan de Ruige Kade. Ambtenaren spraken maanden geleden nog van een 'uniek gelegen locatie die een verrijking betekent van het woningaanbod.' Vegmo heeft wel oren naar een verkoop en legt binnen af zienbare tijd contacten met projectontwikkelaars. Volgens zegsman P. van Egmond heb ben zich in het verleden al eens belangstellenden gemeld, maar zijn momenteel nog geen on derhandelingen gaande. „Het wachten is op de resulaten van het grondonderzoek. We kun nen pas onderhandelen als de bodem schoon verklaard is." De gemeente Leiderdorp heeft Vegmo inmiddels meege deeld mee te willen werken aan woningbouw op het bedrijfster rein aan de Tuinstraat. Van Eg- mond is blij met deze toezeg ging. „Want voor woningbouw moet het bestemmingsplan worden gewijzigd." De gemeen te heeft in het verleden aange geven verschillende categorieën woningen op het terrein te wil len. Het gemeentelijke plan voorziet in woningwet-, goed kope koop- en vrije-sector-wo ningen. In de Leiderdorpse vestiging De Zoeterwoudse politiek heeft welwillend gereageerd op het voorstel van B en W om vanaf 1995 twaalf jaar lang de rente lasten van de Rijnlandse Molen stichting te betalen. Het gaat om een bedrag van 49.545 gul den, zo bleek tijdens een raads- commissievergadering. In Zuid-Holland bezit de Rijnlandse Molenstichting bijna een kwart van de ongeveer tweehonderd molens. Drie van de vier - nog werkende - Zoeter woudse molens zijn van de stichting. De Barremolen is van bierbrouwerij Heineken. In een restauratieplan wil de Molen stichting vijftien molens dras tisch opknappen. Hieronder vallen ook de Zoeterwoudse molens Zelden van Passé en de Meerburgermolen aan de Meer burgerwetering. Kosten: respec tievelijk 250.000 en 150.000 gul den. Voor de restauratie van deze molens heeft de gemeente 160.000 gulden gereserveerd in het meerjarenprogramma res- schil van 240.000 gulden leent de Molenstichting. Als de ge meenteraad akkoord gaat, zal de gemeente garant staan voor de lening en de bijkomende rentelasten betalen. De Oegstgeester bibliotheek weet vóór de komende, verkie zingen waar zij aan toe is: uit breiding van de vestiging aan de Homeruslaan of. verhuizing naar nieuwbouw in het cen trum. De gemeenteraad deed gisteravond die toezegging bij de behandeling voor de begro ting van volgend jaar. De mees te fracties pleitten daarbij voor een nieuwe bibliotheek in het centrum van Oegstgeest. Alleen de WD sprak uit dat de libera len 'een hogere prioriteit geven aan ruimte dan aan locatie'. De bibliotheek kampt al enige jaren met ruimtegebrek. De raad wilde echter pas duidelijk heid geven tot zeker was wat er met het gemeentehuis zou ge beuren. Omdat dit voorjaar is besloten dat. er geen nieuw raadhuis aan de Lijtweg wordt gebouwd, is de weg vrij voor een oplossing voor de biblio theek. Nog voor de raadsverkiezin gen op 2 maart volgend jaar moet de raad kiezen uit ver schillende alternatieven voor de bibliotheek. „Daarbij zullen we in ieder geval'ook een alterna tief op een centrale locatie pre senteren", zegde wethouder T. Kohlbeck (PvdA/welzijn) toe. „En' we moeten niet eerst alle discussies over de Montesso rischool, het winkelgebied en het verkeer voeren voordat we de beslissing over de biblio theek nemen, want het duurt al veel te lang." oegstgeest liesbeth buitink „Er is een SJJO dat tienerwerk én jongerenwerk doet, of er is geen SJJO." Met die woorden waarschuwde de Oegstgeester wethouder T. Kohlbeck (PvdA- /welzijn) gisteravónd de Stich ting Jeugd en Jongerenwerk Oegstgeest (SJJO). Tijdens de gemeenteraadsvergadering over de begroting van 1994 drongen de fracties aan op financiële maatregelen wanneer de stich ting het jongerenwerk niet seri eus oppakt. D66 pleitte er zelfs voor om bij voorbaat 50.000 gulden ach ter te houden tot de SJJO plan nen voor jongerenwerk heeft ontwikkeld, maar daar wilde Kohlbeck niets van weten. „Mocht blijken dat het jonge renwerk niet voldoende in het beleidsplan voor volgend jaar is opgenomen, dan is er een an dere situatie. Maar ik wil niet bij voorbaat de zaak zo negatief benaderen. Ik ben nog niet zo ver om een bestuur dat net een paar maanden zit, al onder cu ratele te stellenaldus Kohl beck. De wethouder noemde de maatregel die D66 voorstelde 'draconisch'. „Het is nogal wat als je dat georganiseerde bur gers aanzegt, vlak voor hun be grotingsjaar begint. Er is net een nieuw bestuur, er ligt een be leidsnota en enkele rapporten. Meer voordeel van de twijfel is hier gepast. Maar we houden de zaak goed in de gaten. De jongerenvereniging Halte Haaswijk moet volgens verschil lende raadsfracties meer bij het jongerenwerk in 't Groot Proffijt aan het Boerhaaveplein worden betrokken. Halte Haaswijk orga niseert nu de enige activiteit voor jongeren, de soos. Kohl beck wilde de SJJO echter niet tot verregaande samenwerking verplichten. „Ik wil niet zo diri gistisch zijn." De dreigbrieven die oud-wet houder I. Veldstra van Leider dorp heeft ontvangen, zijn niet geschreven naar aanleiding van haar rol in de affaire-Buitenhof. Ze hebben betrekking op een andere kwestie, die begin dit jaar speelde. Veldstra heeft dit gisteren verklaard. Eerder deze week werd de woning van PvdA-fracticvoor- zitter V. Molkenboer beklad. Dit gebeurde naar aanleiding van zijn stemgedrag in de raadsver gadering van afgelopen vrijdag over de grondverkopen in de wijk Buitenhof. Mede dankzij steun van zijn partij overleefden de overgebleven wethouders C. I luigen en C. Kerner het college deze storm die was ontstaan omdat grond onder de prijs was verkocht aan aannemers. Mol kenboer verklaarde dat deze ac tie 'veel zegt over de ziekelijke wijze waaróp sommigen in Lei derdorp actie voeren.' Bij die gelegenheid liet hij weten dat ook Veldstra dreigbrieven had ontvangen. De vorige week afgetreden wethouder - niet eerder voor commentaar bereikbaar - laat nu weten dat dit niet is gebeurd naar aanleiding van de affaire- Buitenhof. „Begin dit jaar heb ik een paar brieven ontvangen over een andere kwestie." Wel ke dat was, laat ze onvermeld." Veldstra heeft indertijd geen aangifte gedaan van de brieven. „Al heb ik wel juridisch advies ingewonnen. Natuurlijk was dit heel vervelend. Maar blijkbaar ben ik in Leiderdorp een hoge boom en die vangen nu een maal veel wind." Veldstra heeft indertijd de fractievoorzitters in de gemeenteraad ingelicht over de bedreigingen. „Ik denk dat het verhaal van Molkenboer daar vandaan komt. Er lopen blijkbaar verhalen over verschil lende zaken door elkaar heen." Het winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest. foto loek zuiderduyn oegstgeest liesbeth buitink Het winkelcentrum aan de Lange Voort in Oegstgeest wordt in fases opgeknapt. „We willen niet werken met een allesomvattend plan, maar deelvoorstellen maken. Daarbij zullen we het geheel van het gebied niet uit het oog verliezen", aldus wethouder H. Rijks (WD/ruimtelijke ordening) gister avond tijdens de behandeling van de begro ting voor 1994 in de gemeenteraad. D66'er H. Vissers stelde voor een 'houts- koolschets' te maken voor het hele cen trum. zodat blijkt waar de verschillende plannen elkaar raken. Het winkelgebied, het verkeer, de bibliotheek en de Montesso rischool kunnen dan apart worden behan deld, maar toch samenhang met elkaar houden. Het winkelgebied aan de De Kempenaer- straat moet volgens G. van Eisen (Groen- Links) eveneens aandacht krijgen. Hij stelde voor de Oegstgeestenaren door een referen dum te laten beslissen of het westelijke deel van de straat autovrij moet worden. „Maar op 2 maart hebben we toch een heel groot referendum", verwees A. Kuntze (WD) naar de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar. Verkeersmaatregelen voor het centrum aan de Lange Voort en de De Kempenaer- straat komen echter voor die tijd al aan de orde bij de bespreking van het Verkeersplan 2000. Oegstgeestenaren kunnen dan bij hoorzittingen meepraten. wassenaar/den haag cees van hoore De gemeente. Den Haag wil op de grens van Wassenaar en Den Haag, ter hoogte van Mariaho.e- ve, een woonwagenkamp gaan bouwen. Het kamp zal voor een groot gedeelte op Wassenaars grondgebied komen. Het gaat hier om 18 standplaatsen met ongeveer 72 bewoners. Voor de gemeente Wassenaar is dit plan, aldus voorlichter W. Is- sendonck, volkomen onbe spreekbaar omdat het gebied deel uitmaakt van een bufferzo ne en waterwingebied. Onaanvaardbaar Issendonck: „Nee, dit kan niet. In het bestemmingsplan van de laatste woningbouwplek Wete ring-West is een bufferzone op genomen die is* goedgekeurd door de minister. Die bufferzo ne wordt binnenkort gereali seerd. Dus alles wat te maken heeft met wonen op die plek is I onaanvaardbaar. Dat moet je ook niet doen, want dan schep je een precedent. En onze reac tie heeft niets te maken met wat voor mensen daar dan zouden komen wonen. Daarin moet u me echt geloven." Mooie locatie Voorlichter B. Slingeling van de gemeente Den Haag zegt dat Wassenaar tijdig is geïnfor meerd en dat er nog overleg zal plaatsvinden. „Het gaat hier om een nogal rafelig gebiedje en een gedeelte van het kamp zal dan ook op Wassenaars grond gebied komen te liggen. Het is een mooie locatie. En binnen Den Haag is echt geen plaats meer. Het kamp waar de men sen nu zitten is te groot gewor den volgens de daarvoor gel dende normen. We hebben een en ander laten weten in een brief, dus de gemeente Wasse naar was op de hoogte." van Vegmo werkfen 35 mensen. Zij verkassen na verkoop van het terrein aan de Tuinstraat naar de Vegmo-vestiging in Rij senhout, Het bedrijf zette daar enige jaren geleden een nieuw kassencomplex neer langs de rijksweg A4. Inmiddels wordt deze bedrijfsruimte uitgebreid. Voor het personeel in Leider dorp levert de verhuizing geen problemen op, zo denkt Van Egmond. „De meesten komen toch van buiten Leiderdorp. Zij kunnen dus ook naar Rijsen hout." wassenaar De gemeente Wassenaar heeft posters en nepbolussen in de strijd geworpen tegen de hondenpoep. Een verhoging van de honden belasting zag de gemeenteraad vooralsnog niet zitten. Wel moest er een actie komen die de inwoners wijst op hyn verantwoordelijkheid om de wegen en stoepen schoon te houden. Een van de actiemiddelen is een poster die in een aantal bushokjes is opgehangen. „De bijsluiter van de aanslag hondenbelasting bevat een nep-bolus en inwoners die zo'n bijsluiter hebben gekregen, kunnen zestig papieren hondenpoepzakjes bij de informatiebalie van het gemeentehuis halen. Alles in het teken van Houd Wassenaar Schoon. En gezien de vooroordelen die er tegen Wasse naar bestaan kwam de zin 'Maak Wassenaar Niet Bekakt' naar voren", aldus voorlichter W. Issendonck. foto dickhogewoning

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16