BS Leiden blijft in de zorgen Maximale winst Flair Pernix kroont zich tot herfstkampioen Grasshoppers kan zijn wonden likken Bollenstreek voldoet aan de verwachtingen De Algemene verslikt zich Sport Saturnus: boekje open MAANDAG 1 NOVEMBER 1993 leiden peter klein mixed met Monique Borsboom. gingen verloren, maar de mixe leiden gerrit-j In de eerste divisie B hebben de mannen van MSV een gat geslagen door het duel met nummer twee Azimma in winst om te zetten: 91-68. Lisse blijft in dezelfde klasse kwakkelen. De mannen van Peter Lapidaire gingen in Amsterdam tegen AMVJ ten onder: 73-61. BS Leiden heeft de neerwaartse spiraal eveneens niet kunnen door breken. De reserves van Weert waren in de Vijf Mei-hal net iets minder slecht: 62-65. De vrouwen van Lisse slo ten de eerste helft van de competitie af op een tweede plaats door in Utrecht het laaggeplaatste Prisma College in de tweede helft definitief van zich af te schudden: 37- 58. van beide ploegen het initiatief naar zich toetrekken. Lisse voornamelijk met zichzelf o1 hoop. De scheidsrechters wer den voortdurend vocaal lastig gevallen wat Paul Ruygrok vlak na rust (37-34) op een techni sche fout kwam te staan. Zes minuten voor tijd stond Lisse nog voor (56-55), maaar drie driepunters van AMVJ luid den de nederlaag in. Scores Lisse: Kamps 17, Koot 11, Van der Stoep 10. Problemen Bij BS Leiden blijven de proble men voortduren. Tegen Weert 2 kwam de ploeg opnieuw niet tot een aanvaardbare prestatie: 62- 65. Volgens coach Tiemen Win kel ontbreekt het aan zelfver trouwen. „We werken wel hard maar daarmee redden we het niet. Ik probeer nu om snel een derde training erbij te krijgen (wegens geldgebrek wordt er maar twee keer getraind, red.) en zo weer er bovenop te ko men. De spelers missen toch die ene extra training. BS Leiden kon bij winst weer wat omhoog kijken. De reserves van Weert stonden immers op gelijke hoogte. Nu moet Leiden de dertiende plek in de promo tiedivisie delen met het Utrechtse Prisma College. Scores BS Leiden: De Ruijter 12, De Bruin 12. Slecht De vrouwen van Lisse speelden een slechte wedstrijd tegen Pris ma College, maar wonnen toch makkelijk: 58-37. „We hebben ze denk ik wat onderschat", ver klaarde coach Roy Emanuels het stroeve begin van Lisse. „Na de goede wedstrijd verleden week (Lisse verloor pas na ver lenging van landskampioen To nego) pakten we de zaken te ge makkelijk aan." Verdedigend ging het bij Lisse basketbalmedewerker Promovendus MSV doet het voorlopig boven verwachting goed in de eerste divisie. De mannen van Frenk van Mastrigt bleven in de eerste zeven wed strijden ongeslagen en ver grootten zo hun voorsprong op naaste belager Azimma tot vier punten. In de eerste divisie wordt een dubbele competitie gespeeld, zodat er nog-weinig gezegd kan worden over een eventuele afloop. De eerste klap die MSV echter uitdeelde aan Azimma (91-68), is een daalder waard. MSV startte sterk, maar kreeg met een terugval te maken. De 14-6 voorsprong werd door de bezoekers uit Amsterdam om gebogen in 16-22 toen MSV weer enige controle kreeg over de wedstrijd. Bij rust was er al orde op zaken gesteld: 41- 38. Van Mastrigt legde in de rust de aandacht op de verdediging en dat pakte goed uit. Azimma hield het nog vijf minuten vol, daarna was het slechts MSV wat de klok sloeg. Via 48-46 liepen de Noord wijkers naar 67-52 en de wedstrijd was gespeeld. De organisatie bij Azimma was zoek, wat MSV goed uitkwam. Scores MSV: B. Driessen 22, Dogo 21, R. Driessen 12, Koek 11. Matig Lisse heeft een matig eerste kwart van de competitie er op zitten. De ploeg die vorig jaar nog meedeed om promotie kon nu pas twee keer winnen. Tegen AMVJ bleek dat Lisse nog niet op het goede spoor is: 73-61. In plaats van geconcentreerd te spelen modderde de ploeg van Peter Lapidaire veertig minuten lang maar wat aan. In de eerste helft kon geen wel goed. Bij rust noteerde Pris ma College slechts 21 punten. De bezoekers deden het iets be ter (26 punten), maar het moest tot de tweede helft duren voor dat Lisse afstand nam. De aan vallen werden geconcentreerder gespeeld met het gevolg dat de scores gemakkelijker vielen. Lisse sluit de eerste helft van de competitie af op een tweede plaats. „Vooraf had ik getekend voor een plaats bij de eerste vijf, dus ik ben zeer tevreden", aldus Emanuels. „De speelsters weten nu wat hun kracht is en dat ze voor niemand bang hoeven te zijn." Volgende week wacht de vol gende test als Grasshoppers op bezoek komt. Scores Lisse: Keur 13, Van der Bosch 13, Van der Heuvel 11. M. Droogh 10. katwijk gerrit-jan van geen basketbalmedewerker De schrijver van het programmaboekje van Grasshoppers meldde, dat MSV een 'makkelijke' tegenstander zou zijn en dat er vanwege de krachtsvershillen geen sprake zou zijn van een streekderby. Ge vaarlijke uitspraken, de goden verzoe ken. Het werd dus wel een streekderby en MSV was dus geen gemakkelijke te genstander. Grasshoppers ging na ver lenging over de knie (69-70) en kon de wonden likken. Het zakte naar een ge deelde derde plaats in de eredivisie, ter wijl MSV nu na een halve competitie de zesde positie deelt, waardoor er opeens uitzicht is op een plek in de elite A. Grasshoppers had beter moeten we ten. Vorig jaar immers was de Katwijkse ploeg ook veel sterker, maar ontsnapte toen in Noordwijk na verlenging. En voor Grasshoppers mag zo'n wedstrijd dan gelden als een treffen tussen de voor MSV spelen er nog wel degelijk an dere factoren mee. Zo ging de overgang van Marloes Driessen naar Grasshoppers niet echt gepaard met een lach, terwijl Johnie Thomas - aan het eind van vorig seizoen aan de kant gezet door Grasshoppers - ook wel revanchegevoelens jegens haar voormalige club zal hebben gekoesterd. Toch was het Grasshoppers dat in eer ste instantie liet zien waarom het zo hoog geklasseerd staat. De Katwijksen domineerden in de eerste helft, terwijl MSV het maar bij moest zien te benen. Een tussensprint van 15-19 naar 25-19 resulteerde in 36-31 bij rust. De Noordwijksen werden in de verde diging gedrukt en leunden op spelver- deelster Renate Sluys. De guard, die af gelopen donderdag nog flink last had van een bovenbeenblessure, speelde als of haar leven er van afhing en verbeet de pijn. Sluys had daarbij de mazzel dat Ca roline van der Salm cn Johnie Thomas het vizier scherp hielden. De rest van de ploeg balde slechts mee en liet voorna melijk de snijdende passes van Sluys uit de handen vallen. Na de dertigste minuut (50-45) kwam de definitieve ommekeer. Grasshoppers wist zich geen raad meer met de zóne verdediging van MSV. Er werd voorna melijk nog van veraf geschoten. Mensen die vrij kwamen op de kop van de bucket kwamen niet tot een schot. Omdat Petra Weeda en Marie Jose Allers na een prima eerste helft niet meer in het stuk voor kwamen dienden de moeilijkheden zich Sluys was inmiddels midden in haar one-woman-show. Ze was niet te stop pen en kon keer op keer een drive naar de basket maken. Het resulteerde in de verdiende gelijkmaker (57-57) een halve minuut voor tijd van de hand van Judith Sieders. In de extra tijd leek Grasshoppers als nog de winst te behalen. Anja Kuyt - zij speelde pas haar tweede wedstrijd dit seizoen - nam het voortouw alsof ze niet weg was geweest. De acht punten die ze maakte in de verlenging waren niet ge noeg. Caroline van der Salm mikte van ver 69-70 op het scorebord en benadruk te zo dat er wel degelijk sprake was van een streekderby. Scores Grasshoppers: Weeda 21, Kuyt 20, Allers 12. MSV: Sluys 25, Van der Salm 19. Thomas 15. leiden frank bonte handbalmedewerker Bollenstreek speelde in Nieuw- Vennep eindelijk zoals van de kwalitatief sterke ploeg ver wacht mag worden. Voor V. en L., toch een formatie waar Bol lenstreek in het recente verle den grote problemen mee had, was de 17-13 nederlaag een hoogst onplezierige ervaring. In enkele minuten kwam Bol lenstreek op een 4-0 voor sprong. Die overigens ook weer snel teniet werd gedaan, 5-5. Maar waar Bollenstreek in de afgelopen weken minutenlang in een dal bleef zitten had het nu het ritme snel hervonden. De rust ging in met een ver diende 7-6 voorsprong voor Bollenstreek. Na de hervatting nam Bollenstreek het heft in handen en gaf een zoals ver wacht hevig tegenstribbelend V. en L. geen kansen meer. „Er komt meer lijn in het spel", constateerde Annie Plug ver heugd. De vele trainingsuren voor de nationale selectie hebben het van Bollenstreek geselecteerde trio Gerrie van Jaarsveld, Nico- leta Boriceanu en Manja van der Klaauw weliswaar geen kwaad gedaan, maar de rest van de ploeg bleef wel gespeend van het hoognodige samenspel met de internationals. Op het pro gramma staan weer enkele oe fenwedstrijden van de nationale selectie tegen Azerbeidsjan, maar nu de nationale ploeg uit geschakeld is voor zowel het EK als het WK lijkt dat weinig zin vol. Voor Bollenstreek scoorden Gerrie van Jaarsveld, Simone Lakeman en Nici Boriceanu (4), Manja van der Klaauw (3), Jo- rinda Koster en Nicole Donners 1. In de tweede divisie boekte Stompwijk '92 de tweede over winning. Ditmaal moest Hellas 2 de kracht ervaren van het col lectief van de Stompwijkse ploeg. De intimidatie-tactiek van Hellas met een ver uitko mende 6-0 defensie werkte in de eerste helft nog wel (7-7). Maar na de rust gooide Stomp wijk '92 alle schroom van zich af en liep met een trefzekere Irma van der Bosch en Sylvia Hoevers naar een verdiende winst: 16- 14. De mannen van Saturnus bleken in de tweede divisie nau welijks last te hebben van de viering van het 50-jarig jubile um van de vereniging. Het Utrechtse Attila werd tenminste in de 5-Meihal op een 25-17 ne derlaag getracteerd. Halverwege (12-7) was het al duidelijk dat de Utrechters puntloos naar de Domstad zouden terugkeren: zo groot was het Leidse Opvallend was het heroptreden van Jan Tielemans. De Leidse combinaties waren het aanzien waard en Attila leek bij de stand 20-12 op weg naar een debacle. Dat werd het mede dankzij de afnemende scoringsdrift van Saturnus niet. Voor Saturnus scoorden: An dre van Leeuwen, Jasper Olie rook (5), Dan Olson (4), Win- fried van Boheemen (3), Peter Innemee, Jan Tielemans (2), Marco Nieuwenhuyzen, Arnold Nieuwenhuizen en Hans Blansjaar (1). In de afdelings eerste klasse wonnen de vrouwen van Fore- holte moeiteloos van MSV: 17-6 na een 10-1 ruststand. Elly Spreeuw was ondanks de spe ciale bewaking ongenaakbaar. MSV bleef dapper volhouden maar kon Foreholte geen mo ment uit het ritme krijgen. Voor Foreholte scoorden Elly Spreeuw (6), Esther Hoek, Ellen Warmerdam, Kim Geerlings (3), Linda Rotteveel en Jacqueline de Graaf (1). Oase werd tegen HW '70 na een perspectief biedende eerste helft (rust 4-2) in de tweede helft volledig weggespeeld: 12-5. De treffers van HW '70 kwa men van de hand van Ilona Broekhuizen (4), Monica Zeeuw-Van der Laan. Astrid de Nijs, Anneke Gijsman (2), Astrid Bronke en Carola van Egmond. leiden» De Leidse handbalvereniging Saturnus vierde zaterdag haar vijftigjarig bestaan. Een opmerkelijk feit, aldus de directeur Sport- en Rekreatie van de gemeente, Jan Duivesteyn. Leiden is immers meer korfbalstad. Rekreatie staat bij Saturnus, dat overigens wel tweede divisie speelt, hoog in het vaandel. Duivesteyn zei dat niet met zo veel woorden, maar liet wel merken dat die koers best mocht wor den aangehouden. Voorzitter Rob Otten bood hem het eerste exem plaar aan van het door Ad van Fessem en Leo Lucassen geschreven boekje met de veelzeggende titel '50 jaar Handbal in een Korfbal- stad'. FOTO JAN HOLVAST badmintonmedewerker De hoogst spelende Leidse ver tegenwoordigers in de badmin- toncompetitie boekten in de \ijfde speelronde een 8-0 score. Het Alphense Flair verstevigde er haar positie aan de top van de tweede klasse mee en de maximale nederlaag van Lisse betekende een degradatie plaats. In de derde klasse kwam alleen Wassenaar tot winst. De wedstrijd van Flair tegen het eens roemruchte Aegis ken de een eenzijdig verloop. Van de acht winstpartijen werd al leen het enkelspel van Ronald der Meer pas na drie delen afgesloten. Maaike van den Berg, Bianca Dijkstra en Natasja en Bas van Zeist hoefden geen game af te staan. De strijd van Lisse tegen Vennewater kende evenmin een spannend verloop. „Twee partijen verloren we met 17-18 in de derde game", licht Angela Conijn toe. „Maar in de rest hadden we toch weinig kans." De inzet tussen Velsen 2 en Merenwiek was de koppositie in hun afdeling van de derde klasse. De gastheren en -vrou wen lieten er geen twijfel over bestaan voor wie die eerste plaats bedoeld was. Slechts San dra van der Hart kon in haar single de eer redden. In dezelf de afdeling eindigde het duel tussen de middenmoters Lotus en Veglo met 5-3 in het voor deel van de thuisspelers. Stefan van Giezen won single en dub bel met Randy Thepass. De laatstgenoemde won ook de mixed met Monique Borsboom. Frits Eulderink en invalster Co ring Gevers (uit team 5) kwa men niet tot een zege. De dubbels gaven bij Wasse naar tegen Schoonhoven de doorslag. Na de vier enkelspe len was 2-2 de tussenstand. )ohn van Egmond sneuvelde in drie games, maar Leon van Leeuwen maakte snel gelijk. Monique Hilgeman moest feli citeren. maar nu zorgde Simone Turk weer voor het evenwicht. Mannen- en vrouwendubbel le verden de voorsprong op. die door Margret van Bourgondiën en Van Egmond tot de 5-3 over winning werd uitgebouwd. Het gelijkspel van Flair 2 kwam tot stand door de 100 van Arnold Duim en de winst van de nieu we vrouwencombinatie Eline de Lijster/Marielle Padberg. Cees- Jan van Vliet trof in Doorn een te sterke, voormalig eredivisie speler. In de vierde klasse bleven Flair 3 en 4 aan de goede kant van de score. De zege van het derde team van de Alphenaren tegen het nog ongeslagen Hoek van Holland was verrassend. Het brengt de ook ongeslagen koploper Bacluvo uit Voorhout stevig op de eerste plaats. In ei gen zaal legden Elisa Zandstra, Petra Knoesten, Martin Voskui len en Rene Wieten met de vier gewonnen singles de basis voor de overwinning. Het mannen- dubbel en de mixed van Zand stra en Voskuilen zorgden voor de 6-2 eindstand. Voor het lan delijk debuterende team 4 te kenden Dennis Tönjes, Astrid Dijkstra en Danielle Tap (na 1- 10 achter in de derde game) voor singlewinst. De dubbels gingen verloren, werden weer wel een prooi. De twee vierdeklasteams van Merenwiek, 2 en 3, volgden het voorbeeld van Alphen niet. De 'reserves' waren niet opgewas sen tegen Lisse 2. dat met Erik Mesman. Bert de Geus en Christien van Santen over spe lers beschikt, die vorig seizoen nog in het eerste team in de op stelling stonden. Jeanette Peer- deman verschalkte Sandra Bon. terwijl Ilse Spierings en Peter Tengeler tegen Mesman en An nette Dekker-Koop voor het tweede tegenpunt zorgden. Door het 6-2 verlies tegen Am- bachtse BC is team 3 op een de gradatieplaats terecht gekomen. Miranda en Saskia de Mos stop pen na dit seizoen wegens min dere motivatie dan wel met het wedstrijdbadminton, het twee tal is nog steeds goed voor de punten. Miranda won als enige de een tegen een en samen met zus Saskia ook de strijd van de duo's. Apollo nestelde zich op de tweede plaats. In eigen zaal in Roelofsarendsveen werd Onder Ons na een pittig onderonsje van die plaats verdreven. Rolf Driessen bleef in de single, dub bel met Michiel Zwaan en de mixed met Tineke Huigsloot ongeslagen. De single van Zwaan en het vrouwendubbel van Huigsloot en Carol van Oyen leverden eveneens punten op. Het degradatieduel tussen Dynamo Sassem en SIO 4 werd een zege voor de gasten. Bij de ploeg uit de bollenstreek singel - den Petra van Dam en Els Ko men positief. Myma van Reisen was met Van Dam in het vrou wendubbel succesvol. leiden michel van gent korfbalmedewerker De meeste Leidse korfbalclubs hebben dit weekeinde voor het laatst op het veld gespeeld. Per nix en De Algemene kroonden zichzelf tot herfstkampioen door puntenwinst op De Meeu wen (15-14) en DKC (15-15). Tempo, De Danaïden en Cres cendo eindigden eveneens aan de goede kant van de score. Fi des Pacta, Fiks en KZ Leiden verloren echter hun wedstrijden met tenminste vier doelpunten verschil. Voor Pernix is de eerste veld- helft voorspoedig gelopen, want de ploeg eindigde door een 15- 14 zege op De Meeuwen op de eerste plaats. De formatie van Cor Gravenkamp kreeg de twee punten en de koppositie beslist niet cadeau. Zij had na 3-1 en 3- 4 wel steeds een kleine voor sprong, maar die werd nooit groter dan twee treffers. De ver dedigers waren op cruciale mo menten namelijk net niet scherp genoeg om hun bewege lijke tegenstanders aan banden te leggen. Lian Tieleman en Ka rin Arnoldus brachten de stand in het laatste half uur toch op 12-9 en 13-10. Coach Graven- kamp dacht door het inzetten van Carla Kuipers en Marco van der Lucht de veertiende treffer te kunnen forceren. Dat lukte echter niet (13-11). Gelukkig hielden Robin Arnoldus en Car la Kuipers wel de marge van drie doelpunten in stand (15- 12), zodat twee late tegentref fers geen kwaad meer konden. Tempo kan eveneens terug kijken op een goede eerste competitiehelft, want de debu tant toonde met een 14-6 winst op Quick(D) nogmaals aan in de eerste klasse thuis te horen. Aanvankelijk had de tweede aanval nog moeite met het afronden van de kansen, want zij was pas na vijfentwintig mi nuten succesvol(2-0, 2-2 en 5- 3). Dat gebeurde door Martijn Hooijer. waarna Anne-Marie Rasing, Ronald Drieduite en Jo ke Boot de voorsprong voor rust nog tot 8-4 uitbouwden. In de tweede helft was het één rich ting verkeer naar de paal van Quick, waarbij Joke Boot en Marjan Wielinga nog elk twee maal raak schoten. Het zag er lange tijd naar uit dat De Danaïden hekkesluiter Diamco aan zijn eerste over winning zou helpen. De Leidse eersteklasser kon in eerste in stantie amper een vuist maken, omdat de aanval te doorzichtig speelde en weinig schot had. Het duurde dan ook zeventien minuten, voordat de vroege goals van Barbro Heijman en Heiko Locher (2-1) aangevuld werden door twee treffers van Richard Dikken (3-4, 4-4 rust). In het laatste kwartier gaven de individuele kwaliteiten van de blauw-witten alsnog de door slag. Na 8-8 zorgde Casper van Nierop met een afstandschot en een strafworp voor 10-8 en Paul Hüsken was goed voor 11-9. Fides Pacta leed bij De Over- kanters een 16-10 nederlaag, die gerust als kansloos mocht wor den gekwalificeerd. De achter stand groeide gestaag tot zes doelpunten. In de slotfase volg de nog wel een opleving, maar toen was de strijd uiteraard al lang gestreden. Bettina Buik stra, Conchita Prins, Frank Pe ter de Haas, Dimitri IJzerman en Jan Willem Meijer kwamen allen tweemaal tot scoren. Al gauw werd duidelijk dat Fiks niet bij machte zou zijn om lijstaanvoerder IJsselvogels de eerste nederlaag toe te brengen. De Oegstgeestenaren waren ge handicapt door het ontbreken van topscorer Theo Vreeken (vakantie) en maakten het zich zelf ook extra moeilijk door veel plaatsfouten te maken. Lieten Marleen Boomgaard, Jaap Riet dijk (2) en Matthijs de Visser, vervanger van Vreeken, tot 5-7 de score nog gelijkop gaan, daarna werd het 5-10. Rietdijk en De Visser zouden in het ver volg elk nog driemaal scoren, waardoor de eindstand 11-15 werd. KZ Leiden verloor het vier punten-duel met Olympiek in feite reeds in de eerste helft. Het achttal van Herman Godefroy speelde veel te slap en ving zo matig af, dat er nauwelijks lange aanvallen konden worden op gezet. Annelies van der Blom. Sandra Verhorik en Ronald Siera waren de enigen die een keer trefzeker waren en dat le verde een 8-3 ruststand op. Na rust werd er beter verdedigd. De achterstand was echter niet meer goed te maken: 12-8. Ju nioren Madeleine Wouterlood en Jan Willem van der Kaay maakten in de tweede helft een behoorlijk debuut. Gezien het zwakke verweer van de tegenstander had Cres cendo bij Ten Donck eigenlijk ruimer moeten winnen dan met 6-9. Saskia Baak. Ilone Kooloos, Wijnand Alberts, Peter Baak en Arno Kooloos zorgden voor een 2-5 voorsprong, maar die was in de rust tot 4-6 geslonken. In de volgende drieëntwintig minuten stelde de enige derdeklasser van Leiden snel orde op zaken door goals van Wijnand Alberts (2) en Saskia Baak (4-9). Vooral de ver dediging was in deze fase goed op dreef, maar zij moest zich in de slotfase toch nog twee keer gewonnen geven. korfbalmedewerker Met een 15-15 gelijkspel tegen DKC kwam er gistermiddag een einde aan de imposante zege reeks van De Algemene. Coach Ed Molloy zal hier vannacht ze ker niet wakker van hebben ge legen. Naaste belager Sperwers leverde beide punten in bij De Tovers en staat nu met DKC en Amstel op vier punten. Met vijf verliespunten kan De Tovers zich volgende week in het in- haalduel op de Leidse Hout nog als achtervolger ontpoppen, maar nu reeds lijkt De Algeme ne zeker van promotie. Serieuze tegenstanders lijkt De Algemene niet tegen te komen in de tweede klasse F.. Het enige gevaar schuilt in de Leidenaars zelf. Het duel tegen DKC was daar een goed voorbeeld van. „Ze speelden te veel tegen zich zelf en de scheidsrechter", con stateerde coach Molloy, „Nor maal houden ze hun mondje wel, maar het kostte ons nu een punt. Doordat men zich meer met andere dingen hezig hield, werd er te weinig collectief ge speeld. In de eerste helft staan we 5-1 voor cn die voorsprong hadden we niet meer mogen weggeven. Idem na rust op 11- 8. DKC krijgt dan vleugeltjes". Zo zelfs bracht De Algemene zich zelf in de problemen, dat het vijf minuten voor tijd zelfs tegen een 14-15 achterstand aankeek. Ondanks dat er reek sen kansen onbenut bleven kwam de thuisclub nog langszij. Twee minuten voor tijd scoorde Alfred Lambooy vanaf de stip de gelijkmaker. Een late ingreep van oat h Molloy leverde De Al gemene nog bijna de volle winst op. Twee minuten voor tijd liet hij een hevig ontstemde Wilma Sinteur het veld ruimen voor Jory Sjardijn cn de routinier zag twee vrije ballen ternauwer nood de mand missen. In de eerste helft ging het bij De Algemene nog allemaal van een leien dakje. Al na tien seconden scoorde Brenda Venema 1 -0 en via 2-1 (Diana Hoppenbrouwer) was het na tien minuten 5-1 door treffers van Annemieke Molloy, nogmaals Brenda Vene ma en Alfred Lambooy. Het wa ren echter vooral Delftse vrou wen die in het vervolg van zich lieten spreken. Ze waren verant woordelijk voor meer dan de helft van de goals en vooral Brenda Venema had het in ver dedigend opzicht zwaar te ver duren. Na 8-6 werd het 8-8, waarna De Algemene nogmaals aanzette Mfred i ambooji Na na Hoppenbrouwer en Anne mieke Molloy) voor een 11-8 ruststand. DKC was vijf minu ten na de hervatting op gelijke hoogte IIwaarna het duel letterlijk verzandde. De over het zware, met veel zand enigszins bespeelbaar gemaakte veld hangende kille nevels deden de rest. Crelukkig voor het kleu mende publiek wachtte er nog een spannende ontknoping.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21