Gretig AZC heeft geen moeite met LZ LOHC sterker dan Foreseate Oegstgeest in de gevarenhoek Roomburg houdt tegen Zwart-Wit goed stand Waterpoloërs Vivax laten Rotterdam nog heel erg dicht naderen Sport De Natris en Bakker halen zesde plaats MAANDAG 1 NOVEMBER 1993 Het hoogtepunt dit zwemweek- einde was het NK sprint in Em- men, waar zowel De Zijl/LGB als LZ 1886 een deelnemer in de A-finale hadden. Daar bereikte Marcel de Natris van De Zijl na de goed verlopen series een zes de plaats op de 100m wissel in 59.46. Namens LZ boekte Fleur Bakker eenzelfde resultaat op de 100m wissel in 1.07.5. Daar naast behaalde ze een vijfde stek op de 50m vrij na 27.34. Op de derde Speedo-ontmoe- ting behaalde Paul Beij en Mi- chiel Schrama ('82) beiden een tweede plaats. Beij deed dat op de 200m wissel in 3.14.3 en Schrama op de 100m vlinder: 1.38.5. Noekie Klein ('83) be haalde twee keer goud. Op de 100m school in 1.39.4 en op de 100m rug in 1.31.7. Michael van Schaik deed exact hetzelfde bij de jongens. Zijn tijden waren respectievelijk 1.31.6 en 1.21.6. Robert Chaudron eindigde op de 100m school als tweede (1.32.8), terwijl Louis van Scha- renburg in 1.22.6 de nummer twee van de 100m rug was. Jol- ger Klein was een goede derde: 1.30.9. Mariette Onderwater ('84) werd eerste op de 100m vrij in 1.22.7. Dieuwertje Vermeulen werd tweede en Marlies van Vuuren werd derde in achtereenvolgens 1.27.2 en 1.27.3. Voor De Zijl behaalde Sven Meijers ('81) een eerste plaats op de 100m school in 1.21.9. Diederik Huybers werd derde: 1.28.1. Sander Rijnsburger ('84) eindigde als nummer twee na 1.24.1 op de 100m vrij. Tanja Ammerlaan ('83) tikte als derde aan op de 100m rug in 1.36.0. Op de C-kring wedstrijd in Nieuwerkerk aan den IJssel wist alleen Gokhan Boskurt (j.o. 12) zich namens LZ in de prijzen te zwemmen. Hij behaalde een HprHp nlaatc on Hp inOm \rrii in Eerste puntverlies van Alecto Blamerend verlies tegen De Veluwe we, maar zal dan met een hope lijk flink herstelde Van den Berg moeten aantreden. Avanti speelde zijn laatste wedstrijd tegen OKI en ging kansloos met 7-3 onderuit. Bij de Hazerswoudenaren was er andermaal een hoofdrol wegge legd voor Ronald Vijverberg, die het trio Boute, Van Elferen en Verbeek keurig neersabelde. Terwijl de mannen van Scylla een 6-4 winst lieten noteren te gen Hoonhorst en weer een stapje omhoog doen in de twee de divisie, is degradatie voor de mannnen van Treffers, ondanks de remisie, 5-5, tegen Amstel veen een kwestie van tijd voor de Veners. De mannen van Rijnsoever, derde divisie, gooiden thuis te gen WPK/SVN alle remmen los middels een 10-0 zege. Naast Marco Cecchi en johan van Meurs bleef ook benjamin Roald van der Lande knap on- geslagen. De Noordwijkers van TOV zette weer eens een 6-4 winst op scorebord ten koste van OTTC/Holland. Ook het trio Lu- cassen, Noordink en van der Voort zijn nog immer in de race voor de titel, zij het in de vierde divisie. Vrouwen Langzamer maar zeker begin nen de vrouwen van Rijnsoever zich thuis te voelen in de eredi visie. Hoewel de reguliere com petitie er op zit voor de Katwijk- sen zal het vizier nu gericht moeten worden op de komende degradatiewedstrijden die met Irene, Hotak, en Hoonhorst uit gevochten dienen te worden. Tegen Hoonhorst speelde voor al Mariska de Haas de sterren van de Katwijkse hemel door al les te winnen. De zusjes Cora en Maroesja Bonsen voegden daar een winstpotje aan toe. Waar mee Rijnsoever uiteindelijk met 12 punten uit zeven wedstrijden de degradatiewedstrijden zal starten. Hotak en Irene, beide met 15 en Hoonhorst met 18 punten. Dat dient wel gezegd te wor den voor de reserves van Rijnsoever uitkomende in de tweede divisiena het 7-3 verlies tegen Pecos Oegstgeest, die zo zich zo goed als veilig kunnen De vrouwen van Docos boek ten een knappe 8-2 winst thuis tegen Luto. Nijssen en Bik won nen driemaal, terwijl Polder man dat eenmaal deed. LEIDEN «DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Vivax won met 10-8 van Rotterdam. Dc Oegslgeester formatie maakte hel zichzelf moeilijker dan nodig was. De équipe van Frits Welling was drie par ten lang de meerdere van Rotterdam. De 9-3 tussenstand in het derde part was dan ook conform het spelbeeld. Dat Rotterdam vlak voor het ver strijken van de derde periode nog 9-4 scoorde kon Vivax niet verontrusten. Frits Welling: „Die laatste periode was dus slecht. Jammer, want het was niet nodig. We waren niet meer geconcen- zo'n wedstrijd met 15-6 winnen. De eerste drie parten lieten we natuurlijk wel goed spel zien. Met een blik op de stand is het nu extra jammer dat we al onnodig wat punten hebben laten lig gen. We waren deze wedstrijd voor hel eerst compleet en ook dat is posi tief." Topscorers Vivax: Hans Trijs burg 3 en Serge Dietz 3, Alex Bolomey 2, Marco Mulder 1, Onno Sloterdijk 1 en Edo den Boef 1. WZK leverde een prima prestatie door in Wassenaar DWK met 11-6 te verslaan. De gehele wedstrijd waren de Wassenaarders de betere ploeg. Via 3-2, 5-3 werd het na drie perioden wel tot 7-4 maar ook dat kon WZK niet verontrusten. Toen echter Ronald de Vette een 'ongelukkige' aktie maakte, zoals trainer Albert Spijker na afloop verklaarde, kwam WZK alsnog in de problemen. Arbiter Kalteneckcr zag hierin namelijk een slaande be weging waardoor De Vette zonder vervanging uit het water werd ge stuurd. WZK had dit tot overmaat van ramp niet in de gaten en liet De Vette na 20 seconden terug komen in het water. Een strafworp was het logische gevolg. Keeper Kees Keetelaars sleep te zijn ploeg echter door de proble men heen door de vier-meter-worp met een formidabele reaktie te keren. ten WZK: Evert Bregman 4, Erik van der Kroft 2, Hugo Bregman 2, Johan Lagerwey, Mark Halfmouw en Edwin van der Geest. Katwijk blijft de koplopers in de tweede klasse op de voet volgen. De formatie van Hugo Boonstoppel ken de in het verre Varsseveld geen pro blemen met L1VO. Katwijk dat op alle fronten beter was zegevierde met 5- 10. De kloof met de topdrie blijft hier door twee punten. Koudekerk kent een goede sei zoensstart. Aquafit werd met 7-4 aan de zegekar gebonden. Grootste ver dienste van de mannen van Mark Kimpel was dat men in tegenstelling siek zware spel van de tegenstander. De laatste periode zette de Koude- kerkse formatie de puntjes op de i. Van 3-2 werd de eindstand bepaald op 7-4. Topscorers: Erik Bergsma en Lars Bergsma ieder 2. Sassenheim speelde een goede wedstrijd tegen Hoorn. Trainer Mi chel van de Zeeuw: „Vooral collectief was het sterk. Daar ontbrak het de laatste wedstrijden aan. Hoorn was zeker geen slechte ploeg maar liep wel steeds achter de feiten aan." Tot aan de start van de laatste periode kon Hoorn de stand in evenwicht houden (5-5). In de laaste periode was Sassenheim de sterkste en be- naalH*. Hp pinHctnnH r,n fl-G Tnncrn. De vrouwen van LZ 1886 slaagde er niet in PSV de punten te ontfutselen. Vooral in de beginfase was PSV beter bij de les. De Eindhovense vrouwen wonnen met 6-3. Remco Roman: „We kwamen pas op gang in de derde pe riode. Toen stonden we al met 3-0 achter. Daarna ging het gelijk op. Het streven dit seizoen is handhaving en met twee overwinningen zijn we daarmee op de goede weg." Doelpun ten LZ 1886: Natascha Raaphorst 2 en Monique van Leeuwen 1 De vrouwen van De Zijl/LGB heb ben hun draai in de tweede klasse nog niet gevonden. De Gouwe 2 bleek veel tP ctprl- vnnr Hp Rnnihpwnnnctprc Dp LEIDEN RON HOOGENPAM TAFELTENNISMEDEWERKER De strijd in de landelijke top klasse kende afgelopen zaterdag een verrassende apotheose. Niet De Veluwe, niet Peco- s/Oegstgeest, maar FVT wurm de zich in de kampioenspoule. De Oegstgeestenaren wierpen zichzelf na het blamerende 8-2 verlies tegen De Veluwe terug in de degratiepoule, waarin het verder zal uitkomen tegen De Veluwe, Odion en Avanti. „Het is een pure afgang", stak wedstrijdsecretaris Wim van der Zijden zijn mening niet onder stoelen en banken. „Nu krijgen ze het nog moeilijk ook, daar kun je op wachten." En de Oegstgeester rekenmeester kan daarin best wel eens gelijk krij gen. Zijn ploeg start de degra datiestrijd wel alas koploper met 19 punten. De Veluwe volgt als goede tweede (18) voor Odion (13) en Avanti met 10 punten. De kans voor Oegstgeest om plaats vier te bereiken ging na het debacle van vorige week te gen FVT (3-7) al bijna verloren. Slechts een ruime zege op De Veluwe bood daarop kans. De werkelijkheid was dat de ploeg van Co Claussen een flink pak slaag kreeg van De Veluwe, dat met good-old Bob Potton een meer dan verdienstelijk troef in handen had. Bij Oegst geest daarentegen werd de ta lentvolle Ted van den Berg als een beginneling weggeslagen door met name Ron van Spanje, die later ook Herman van der Broek en Friso Reitsma van zich afschudde. Ook Jaap van Spanje speelde als in zijn jonge jaren en liet het Oegstgeester trio kansloos. De partij begon al hopeloos door de gevoelige tik dieRon van Spanje uideelde aan van den Berg. Reitsma bracht de span ning weer even terug middels winst op Bob Potton, die na ruim twee 'ongetrainde' jaren, nog altijd raad weet met het witte balletje. In vogelvlucht liep De Veluwe uit naar 6-1, waarna Van der Broek zich niet liet foppen door Potton: 6-2. Een derde uitglijder van Van den Berg tegen Jaap van Spanje betekende 7-2, waarna Reitsma zijn sterke optreden tegen Ron van Spanje toch met verlies moest bekopen: 8-2. Op 13 no vember mag Oegstgeest het nog eens opnemen tegen De Velu- LEIDEN «DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER AZC kende geen medelijden met LZ 1886. De AJphenaren walste over de ploeg van Hans Parrel heen. Bij 16-4 stond de teller stil. De Zijl/LGB behaalde de eerste punten. Het Eindho vense PSV blijft op nul punten staan na de 9-5 nederlaag. AZC - LZ 1886 is eigenlijk nooit een wedstrijd geweest. LZ 1886 is een ploeg die het van de inzet moet hebben. Als die er niet is, blijft er niet veel over. Zeker niet als de tegenstander van hel kaliber van AZC is. De ploeg speelde waterpolo zoals het gespeeld moet worden, snel en aanvallend. Al na de eerste periode was de wedstrijd ge speeld. Met 4-0 had AZC al een onoverbrugbare kloof geslagen. LZ 1886 schakelde na twee pe rioden nog wel over van een press naar zone maar veel haal de hel allemaal niet uit. AZC was en bleef veel te sterk. LZ trainer Parrel: „We waren de wedstrijd ingegaan met het idee het beste er van te maken. Vrij uit te spelen en te proberen AZC zo goed mogelijk tegen stand te bieden. Niets was hier van terug te vinden in de wed strijd. Juist op de punten waar wij het van moeten hebben, spelvreugde en inzet, was AZC ons de baas. Omdat AZC ook nog gewoon een heel goede ploeg is bleef er van ons niet veel heel. Teleurstellend, we moeten dit maar snel vergeten en zorgen dat we zaterdag tegen De Ham weer op scherp staan." AZC was niet eens veel meer in balbezit. Maar juist bij wisseling van balbezit was AZC veel aler ter. Als LZ balverlies had leken de Leidenaren telkens enige se conden nodig te hebben alvo rens zij zich realiseerde dat hun aanwezigheid in verdedigend opzicht gewenst was. AZC profi teerde hier dankbaar van en kon naar hartelust couteren en zo enkele zeer fraaie goals laten noteren. Uitpoberen Andre' de Jeu: „Het gaat inder daad weer de goede kant op. We konden een aantal dingen uitproberen. Verder moeten we natuurlijk afwachten hoe het gaat als we meer tegenstand krijgen." Doelpunten AZC: John Janssen 6, Kurt Thomas 4, Joeri Stoffels 2, Remco Pielstroom 2, Bart Thomas 1 en Gijsbert van der Leden 1. Doelpunten LZ 1886: Niels Zuidweg 3 en Frans langerhorst 1 De Zijl/LGB wist middels een overwinning op PSV de eerste punten binnen te halen. De ze ge was zeker verdiend. In de eerste periode was de man meer prima verzorgd, uit drie man meer situaties werden evenzovele treffers geprodu ceerd. Vooral in de tweede wed strijdhelft zat de verdediging van de Leidenaren dermate goed in elkaar dat vrijwel geen kansen meer werden weggege- En als de PSV voorwaartsen toch tot een schot kwamen was daar altijd nog een excellerende doelman Martin Nederlof die in de derde en vierde periode niet meer te passeren was. In eerste instantie waren de ploegen vol komen aan elkaar gewaagd. In de tweede periode kon PSV zelfs op voorsprong komen (3-4 en 4-5). De derde periode werd het part van Ron Ligtvoet. Uit drie maal een man meer en een strafworp wist de Leidenaar drie AZC's aanvalsleider John Jansen (links) is Hans van Hees te snel af. De Alphenaar was tegen LZ 1886 zes keer trefzeker. foto bendebruyn treffers te produceren (7-5). Na dat in de vierde periode eerst dezelfde Ron Ligtvoet en Niels Joor nog goede mogelijkheden onbenut hadden gelaten wist Niels Joor met nog zo'n drie mi nuten te spelen PSV-goalie Da ve Jansen voor de achtste keer te verschalken en zo de wed strijd te beslissen. In de slotfase zorgde Marco Kerkvliet nog voor 9-5. Team manager Nico Reineveld: „Een goede en nuttige overwinning. Die laatste plaatsen hebben we direct achter ons gelaten en dat is bealngrijk." Doelpunten Zijl- /LGB: Ron Ligtvoet 3, Niels Joor 2, Rob Dubbeldeman 2, Anton Heiden en Marco Kerkvliet. HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van tweedeklasser Alecto hebben gistermiddag met 2-1 gewonnen van Zoeter- meer. In de eerste klasse A won Roomburg met 2-1 van Zwart- Wit en zegevierde LSHG met 4- 0 over AMHC '65. In Oosterhout speelde LOHC met 3-3 gelijk tegen Warande. Het team van Cees Koppelaar keek al na tien minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Leiden gaf zich echter niet gewonnen. Nog voor de pauze was Eelko Leeuwenburgh alert bij het ge keerde doelschot van Hans Dul- laert tijdens een korte corner. Flij scoorde hoog in de touwen. In het gelijkopgaande tweede part verkleinde Joost van der Hout de marge tot 3-2. Hans Dullaert bracht Leiden kort daarna langszij met een direct schot tijdens een strafhoekslag. Middenmoter Roomburg be haalde thuis een 2-1 overwin ning op Zwart-Wit. Onzeker op treden van Roomburg-doelman Wietze Engelsman was debet aan een vroege Bredase treffer. Twee minuten later bracht Ro gier van Horik de formatie van coach Stef Verplancke met een reboundgoal tijdens een straf- corner op gelijke hoogte. Lukas van Schaik bediende in het ge lijkopgaande tweede deel Bas Koning voor de winnende tref fer. In de slotfase behoedde En gelsman zijn ploeg voor de ge lijkmaker. Tijdens een korte corner keerde hij een hoog in- gepusht schot. in Maassluis ging een matig spelend Foreseate met 4-0 ten onder tegen Evergreen. Pas vijf minuten voor rust kwam de thuisploeg op een 1-0 voor sprong. Evergreen liep in de eerste zeven minuten van het tweede deel uit naar 4-0. Fores- cate-speler Gert Jan Egberink kon vlak voor het eindsignaal nog iets terug doen, maar push- Leidse Studenten pakte in het uitduel met AMHC '65 de volle winst: 0-4. LSHG had AM HC '65 van meet af aan onder de duim. Ivo Blois verzorgde de completedoelpuntenproduktie. In en tegen Zoetermeer be haalde koploper Alecto een 2-1 zege. In de achtste minuut al pakte de thuisploeg de leiding na een snel één-tweetje door het centrum, die werd afgerond met een hoge push. Vlak voor de thee bracht Bart van der Salm de Leiderdorpers op gelij ke hoogte met een verzilverde strafbal. Na de rust kwam een feller Alecto binnen de lijnen. Halverwege het tweede deel werd Winand Hacker match winnaar met een rebounddoel- punt. Twee verdedigingsfouten in de eerste vijf minuten werden staartploeg Noordwijk in het uitduel met Xenios fataal. In die periode sloegen de Amsterdam mers met twee goals toe. Twee strafcorners en enkele counter kansen voor Philippe Weidema waren voor de kustbewoners niet genoeg voor een tegentref fer. In de derde klasse C won Al phen thuis met 5-0 van IJs- seloever, dat er de gehele eerste helft niet aan te pas kwam. Het onderuit halen van Stan Matze resulteerde in een Alphense strafbal, die Mare Boelens ver zilverde. Peter de Blois breidde de voorsprong vervolgens uit met een behendig backhand schot. Pim Boonekamp bedien de tien minuten na de doelwis- seling Mare Duffhues voor de derde treffer. De Blois scoorde vervolgens nog twee maal. De uitwedstrijd van Catwijck tegen Uitgeest eindigde doel puntloos. De Katwijkers hadden een groot overwicht, maar had den geen afdoende antwoord op het zich heftig verwerende Uitgeest. Overigens waren acht korte comers niet aan Catwijck besteed. Vierdeklasser Hisalis ging thuis met 0-1 ten onder tegen Purmerend. Alleen de eerste tien minuten had Purmerend het betere van het spel. Daarna nam de ploeg van Peter Flipse het initiatief over. In de vijfen twintigste minuut maakte Pur merend voor de volle winst ge bruik van een Lissese verdedi- gingsfout. De vrouwen van de Leidsche en Oegstgeester Hockey Club hebben gistermiddag in de eerste klasse B met 4-2 gewonnen van streekgenoot Foreseate. Alecto leed in en tegen Ede het eerste puntverlies (1-1), maar blijft deson danks op kop in de overgangsklasse B. In de derde klasse A kwam Noordwijk als sterkste naar voren uit de streek- derby met Catwijck: 5-1. In diezelfde poule behaalde Al phen een 5-0 overwinning op Te Werve. LEIDEN STÉFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER In de overgangsklasse B deelde lijstaanvoerder Alecto de pun ten met thuisploeg Ede: 1-1. Na zeven minuten kwamen de Edese vrouwen op voorsprong nadat de bal van de stick van Alecto-keepster Marieke Lips sprong tijdens de eerste de bes te strafcorner. Een Edese spits was alert en tikte 1-0 in. De Lei- derdorpse formatie liet zich door deze vroege tegenslag ech ter niet uit het veld slaan. Na voorbereidend werk van Marit Engel en Nicoline Klaarenbeek kwam Alecto een kwartier later op gelijke hoogte. Tessa van Dijk joeg de bal hoog in de tou wen. Na de thee schakelde Ede een tandje bij en zette de ploeg van Carina Benninga een kwar tier lang stevig onder druk. Tref fers bleven evenwel uit. Ook de over en weer gaande kansen in de laatse twintig minuten ble ven alle onbenut. Aan de Hofbrouckerlaan kwam koploper LOHC als sterk ste naar voren uit de streekont- moeting met middenmoter Fo reseate: 4-2. Snelle combinaties van de ploeg van Maurits Eiken hout lieten Foreseate het gehele eerste deel kansloos. Cattelijne Raat smaakte al na vijf minuten het genoegen van de openings treffer uit een strafcorner. De tweede Oegstgeester treffer kwam tien minuten later op naam van Karien Fikkert, die bediend werd door Sophie van Hoytema. Charlotte Vintges ver zilverde vervolgens een strafbal voor de 3-0 ruststand. Ook na de pauze startte Leiden voortva rend. In de eerste minuut al te kende Fikkert, na een counter- aanval van Biente Taekema, voor 4-0. Te veel en te ver door gevoerde individuele acties van LOHC stonden verdere Oegst geester treffers in de weg. Nadat Dominique Lingeman een straf bal verzilverd had voor 4-1, stel de Lorainne van Hoek de eind stand op 4-2. In en tegen Weesp kwam Leidse Studenten niet verder Bloemendaal was dit weekeinde slimmer dan Pinoke: 2-1Hier speelt Bloemendaal-international Remco van Wijk de bal tussen de benen van Jeroen Ottevanger door. foto anp dan een doelpuntloos gelijkspel. Weesp hanteerde van meet af aan een zeer verdedigend con cept. De gasten wisten eigenlijk niet goed raad met deze spel wijze. De enige gevaarlijke uit val van Weesp, in de eerste helft, werd door LSHG-doel- vrouw keurig verwerkt. Ook na de pauze vond de ploeg van Duco Wildeboer geen remedie om de hechte defensie van Weesp te slechten. Bij maar liefst elf Leidse strafcorners stond het vizier niet op scherp. Op eigen veld leed Roomburg een 3-0 nederlaag tegen Over- bos. Een Leidse verdedigings- fout was in de elfde minuut de bet aan de Beverwijkse ope ningsgoal. In de beginfase van het tweede deel ging Roomburg fel op jacht naar de gelijkmaker, maar strandde herhaaldelijk op de stugge Overbos-verdediging. Met nog twee veldtreffers stel den de gasten de zege veiling. In de derde klasse A triom feerde Alphen thuis met 5-0 te gen Te Werve. Nicole Jansen opende in de vijfde minuut de score met een reboundgoal tij dens een strafcornersituatie. Ja- nine Heemskerk en wederom Jansen stelden de ruststand ver volgens op 3-0. Jansen was ook na de hervatting succesvol. Na dat ze tijdens een strafcorner de voorzet had gegeven bij de goal van Mirjam Zuurmeyer, onder streepte ze vlak voor tijd de Al phense suprematie met haar derde treffer. In de streekderby met Cat wijck behaalde Noordwijk een 5-1 overwinning. Uitblinkster Mara van der Heiden en Renate van der Bent verzorgden de Noordwijkse 2-0 voorsprong met rust. Auketien Dijkstra be nutte na de pauze vrijwel de enige Katwijkse scoringsmoge- lijkheid voor de tegentreffer. Dat deed ze na een solo over links van Tessa Schmitz, die vanaf de achterlijn voorgaf. Van der Heiden (2x) en Van der Bent vergrootten de marge vervol gens tot 5-1.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20