Schrijvende Lezers/Info OMBUDSMAN Embargo hoort zaak van overleg te zijn WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 CHEF PAUL DE TOMBE. 071 -356484. PLV -CHEF JAN VAN DER NAT. 071 -35 LEIDSCH DAGBLAD EMBARGO. Het woord heeft meer dan één betekenis, maar in de krantenwereld heeft het betrekking op een publikatie- verbod van een artikel of van bepaalde gegevens tot een aan gegeven datum of tijdstip. Bo ven een dergelijk stuk staat dan gestempeld of geschreven 'Op dit artikel rust een embargo tot woensdag 27 oktober, 18.00 uur' of iets dergelijks. De krant mag het dan niet publiceren voor zes uur 's avonds. Als een embargo goed wordt gehanteerd, kan zowel de initia tiefnemer als de krant er grote voordelen van hebben. Bij voor beeld: een minister houdt om twee uur 's middags een rede voering die nogal wat nieuws bevat. Dat is in feite te laat voor de avondkranten van die dag, want de persen gaan rond dat tijdstip draaien. Maar als hij die rede 's ochtends al aan de kran ten toestuurt met een embargo tot 14.00 uur dan lukt het wel. Dan is er immers alle tijd om het stuk op te nemen. Als de abonnee zijn krant ontvangt, is de rede al uitgesproken. Minis ter tevreden, krant tevreden. Een befaamd, jaarlijks terug kerend embargo doet zich voor rond 's lands begroting, het nieuws rond de derde dinsdag in september, Prinsjesdag. In het weekeinde dat er aan vooraf gaat, stelt de regering alle be grotingsstukken al ter beschik king van de pers onder de voor waarde dat niets mag worden gepubliceerd voordat de konin gin de troonrede heeft uitge sproken. Het grote voordeel voor de kranten is dat zij alle stukken die zij van belang ach ten in alle rust persklaar kunnen maken en op Prinsjesdag na af loop van het embargo direct kunnen publiceren. Het embar go is ook hier in beider belang. Helaas, zo mooi loopt het lang niet altijd. Tien, vijftien jaar geleden was het aantal stukken onder em bargo tamelijk gering. Tegen woordig wordt het te pas en te onpas gebruikt. Het lijkt af en toe wel of instellingen/institu- RUUD PAAUW ten/gemeenten om redenen van deftig heid embargo's op leggen, want on duidelijk is vaak waarom ze het doen. En daarbij wordt niet zelden slecht nagedacht over het tijdstip waarop men het embargo laat aflo pen. Wat moet een krant met eem em bargo tot 16.00 uur? Het betekent dat de vroege editie van een krant het bericht niet kan meenemen en een latere wel. In de praktijk zullen kranten een dergelijk embargo in de meeste gevallen niet eerbiedigen. Ge volg is dan meestal rode koppen aan weerszijden van de tele foonlijn, een dag later. Het vreemdste embargo dat mij ooit onder ogen is gekomen, deed zich een paar jaar geleden voor. Een kleine gemeente had een belangrijk rapport laten vervaardigen en zond dat de krant toe onder embargo tot een persconferentie die drie we ken later lag. Nu kun je nieuws een dag of misschien een paar dagen onder je houden, maar drie weken.... Gemeente dus maar gebeld wat dit te beteke nen had. Welnu, er was een be paalde hoge ambtenaar bij dat rapport betrokken geweest en die was nu met vakantie. En hij had laten weten per se op de persconferentie aanwezig te willen zijn. In het gemeentehuis was men echter bang dat het rapport wel eens vroegtijdig in de publiciteit zou kunnen ko men, want er was een aantal exemplaren van in omloop. Door als gemeente nu zelf het rapport te versturen mét een embargo zou de krant het voor de gewenste datum onmogelijk kunnen publiceren. Dacht men. Aan dat ab surde embargo kon de krant natuurlijk geen gevolg geven. Ze werd nu als het ware monddood gemaakt. En het belang van die ene ambtenaar stond in geen verhouding tot het belang van snelle publikatie van het rapport. De gemeente werd daarom dringend verzocht de persconferentie de dag erop te houden. En zo gebeurde het ook, na enige stekeligheden over en weer. Een embargo kan niet zo maar worden opgelegd, het moet aan redelijkheidsnor men voldoen. Ander voorbeeld van een on juist embargo. Onlangs stuurde een gemeente de begrotings stukken voor 1994 naar de krant. Ter toelichting van een en ander had men een perscon ferentie in de middaguren uit geschreven. Maar na de pers conferentie gold nog een em bargo tot 24.00 uur op de stuk ken zonder dat daarvoor een re den werd gegeven. Na een pers conferentie, notabene het mid del om iets naar buiten te bren gen, behoren er geen belemme ringen voor publikatie meer te zijn, tenzij de noodzaak daar voor kan worden aangetoond. Hoe kan een instelling/insti- tuut/gemeente e.d. er nu verze kerd van zijn dat een embargo goed werkt, dat daarover geen wrevel, irritatie of misverstan den ontstaan? Dat kan maar op één manier. Door daarover De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-3562I5. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (nazes uur) en 128030 (overdag). overleg te plegen. Een embargo behoort niet eenzijdig te wor den opgelegd, maar dient op een afspraak te berusten. Dat voorkomt een hoop frustratie aan beide zijden. Voor de volledigheid geef ik hieronder de vijf uitgangspun ten die het Nederlands Genoot schap voor Hoofdredacteuren heeft vastgesteld voor de beoor deling van de verzoeken om een emabrgo: 1. Nieuws is vrij voor publika tie. 2. Een embargo-verzoek wordt slechts ingewilligd bij in formatie over nieuws dat nog moet ontstaan (uitspreken van redevoeringen, indienen van wetsontwerpen, uitbrengen van jaarverslagen, verlenen van on derscheidingen). 3. De reden van het embargo- verzoek moet worden vermeld. (Cursivering van mij, R.P.). 4. Het embargo heeft alleen betrekking op informatie die zich tot dusver aan kennis ont trok. 5. Het embargo vervalt zodra de betreffende informatie uit andere bron is bekendgemaakt. Foutje De voetbalvereniging RCL uit Leiderdorp zal wel niet gelukkig zijn geweest met de krant van maandag 18 oktober. De club verloor op zaterdag het duel te gen Sleutels met 2-1 en speelde, aldus het verslag, een bar slech te wedstrijd. Zoiets kan gebeu ren. Maar wel heel vervelend voor de Leiderdorpers was dat het verslag van de misère tot twee keer toe in de krant stond. Een keer onder de kop 'RCL heeft niets van een koploper' en een keer onder 'RCL ontbeert branie in derby'. De nederlaag nam zo de vorm aan van een verlies van vier punten. En zo erg was het nu ook weer niet. Hier mankeerde het even aan een goede coördinatie van of controle over de pagina's. De vrouwen werden er het slacht offer van, want op een van de twee plaatsen had het verslag van het vrouwenvoetbal moe ten staan. Dat kwam nu pas dinsdag aan bod. Vijf Meilaan De gemeente wil ruim 100 wo ningen bouwen aan de Vijf Meilaan. Woningbouwvereni ging De Sleutels heeft onlangs het fiat van haar leden ge vraagd om dit bouwplan nader uit te werken. Met verbazing en zacht gezegd wrevel hebben wij kennis geno men van het artikel in het Leidsch Dagblad van vrijdag 22 oktober jl., aan de hand van uw redactrice Erna Straatsma, waarbij de eventuele bebou wing van de Vijf Meilaan weder om aan de orde komt. Dit keer is het directeur A.P. Lepelaar van woningbouwvereniging De Sleutels, die in navolging van zijn medewerker, de heer E. van Kaam, tot uitspraken komt die zeker in deze situatie tot reac ties oproept. De feiten: de ledenvergade ring van wbv De Sleutels was op maandag 18 oktober jl. drukker dan anders bezocht en werd ge houden in de recreatiezaal van Haagwijk in zuid-west. Bij punt 6 van de agenda kwam het mandaat aan de orde inhou dende om het bestuur van De Sleutels, kort gezegd 'toestem ming te geven bouwplannen te verwezenlijken' aan de Vijf Mei laan. Er volgde een stevig rondje discussie en alvorens tot stem ming over te gaan werd door de vergadering bedongen dat er een hoorzitting zou moeten ko men voor zuidwesters; des noods in organisatie met der den. Hierbij werd geen datum vastgesteld. De mening van de zuidwesters in de hoorzitting zou de doorslag moeten geven. Als een meerderheid t.z.t. 'nee' zegt tegen de bebouwing van de Vijf Meilaan, dan moet het hele projekt afgeblazen worden. Dat stelde de vergadering vast! Na de stemming bleek dat een meerderheid tegen het ver lenen van een mandaat was. De wnd-voorzitter van De Sleutels, de heer Willart gaf het 'verlies' toe en aansluitend deelde hij de vergadering mee (het was in middels 23.15 uur) dat de rest van de agenda vanaf punt 7 in een volgende extra vergadering behandeld zal worden. Daarbij punten die niéts met de Vijf Meilaan te maken hebben, dat voor de goede orde. Dan komt een dag of wat later de heer Lepelaar in deze krant aan het woord en laat zonder meer blijken met de gemeente te willen praten om het bouw plan toch door te zetten. En voegt er aan toe dat er binnen kort weer een ledenvergadering komt waarvoor dan voor de tweede keer het 'groene licht' zal worden gevraagd om aan de Vijf Meilaan aan de slag te kun nen gaan. Merkwaardig, leden van wbv De Sleutels offeren hun vrije avond op om aan de uitno diging van het bestuur gehoor te geven de ledenvergadering bij te wonen, dan maken ze ver volgens gebruik van het demo cratische recht om bij een stem ming 'ja' dan 'nee' te zeggen en vervolgens lapt wbv De Sleutels dit gegeven aan hun laars. Dit gegeven heeft na het verschij nen van genoemd krantenarti kel tot veel onderling telefo nisch contact geleid van aanwe zigen en de reacties getuigen er van dat het bestuur van De Sleutels weinig of geen respect heeft voor het recht dat leden hebben en waar ze in dit geval in een ledenvergadering gebruik van hebben gemaakt. Dat woningzoekenden, zoals de heren Lepelaar en Van Kaam uitroepen, er de dupe van wor den, is een vorm van demago gisch geklets. In de ledenverga dering werd tijdens de discussie ook al door meerderen betoogd dat het bouwen van 60 'sociale huurwoningen' niets te maken heeft met het woord 'sociaal', vooral als het zal gaan om ge stapelde woningen met een huur van 750 gulden per maand. En dan wordt dit pro jekt ook nog in het nieuws ge bracht als 'doorstroom' voor mensen met een lage huur. Aan de ene kant betoogt wbv De Sleutels dat ze krap bij kas zit, aan de andere kant zijn er al duizenden guldens uitgegeven aan architectskosten m.b.t. de Vijf Meilaan. Soms wordt in de toekomst kijken wat te voorba rig opgevat. Het is ook een merkwaardige constatering dat tot nu toe niemand van het (verantwoordelijke) bestuur van De Sleutels heeft gereageerd. Hopenlijk zal het gemeente bestuur van Leiden bij het op starten van de inspraak en alle andere procedures m.b.t. de Vijf Meilaan (waaronder ook de hoorzitting) terdege rekening houden met de wensen van de zuidwesters, anders ziet het er naar uit dat bij de komende ge meenteraadsverkiezingen zeker zuidwest massaal thuis zal blij- Mede namens de Bewoners- groep-70, Henny Kwik, Van 's Gravensandestraat 19, Leiden. ZIEKENHUIZEN Al precies twee eeu wen markeert deze poldermolen de Ak- kersloot in Oud Ade. Het jaartal 1793 prijkt nog fier op de 'kop' van deze op een ste nen voet staande, achtkantige, houten en met riet gedekte molen. Tot de jaren zestig was de molen nog dagelijks in ge bruik. Daarna ston den de wieken jaren lang stil. Tot de vori ge eigenaresse de molen ingrijpend liet restaureren en hem sinds die tijd één keer per maand laat ma len. Alles zit er nog op en aan. Voort fu- geert de Akkersloot- molen als woonhuis. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die rit ten komt hij langs al lerlei 'beeldige' plekjes die niet direct hot news vormen, maar het zeker waard zijn om te presenteren. ANNO 1893 - Bij vonnis van de Haagsche arrond.-rechtbank werden heden veroordeeld: A.G. en B.K., arbei dersjongens te Rijnsburg, resp. tot 7 en 3 dagen, wegens strooperij van te veld staande bloemen. Vrijgesproken werden J.W.P. en J.B. te Noordwijk, die terechtstonden wegens het brengen van ecne „serenade" met ketelmuziek aan den Rijksont vanger aldaar, daar niet gebleken is dat de „se renade" gebracht is „in tegenwoordigheid" van den beleedigde, welk element noodig is om het feit strafbaar te maken. - Een zeldzaam feest wacht de echtelieden Piet Van der Meer en Adriana Van Zaal, te Roelof- Arendsveen. Deze krasse oudjes toch (die resp. 74 en 70 zonnen over hunne hoofden hebben zien gaan) hopen den 20sten November a.s. hunne gouden bruiloft te vieren, omringd van tal van kinderen en kindskinderen. - Uit eene herbergzaal onder Zevenbergen heb ben dieven het biljart ontvreemd. Bij de politie is van dezen zonderlingen diefstal aangifte ge daan. - Ten einde de verderflijke werking van het per- ronkaarten-stelsel te neutraliseren, betaalt de res taurateur van het station te Delft de kosten van het perronkaartje terug aan ieder, die in de 2de- klassewachtkamer iets gebruikt. ANN01968 - Een groep vooraanstaande Britten, onder wie de Shakespeare-vertolkers sir Laurence Olivier, sir John Gielgud en sir Michael Redgrave, heeft een verzoek tot alle geïnteresseerden in de wereld ge richt om een bedrag van ruim 1,7 miljoen gulden bijeen te brengen voor het behoud van de mid deleeuwse kerk in Stratford on Avon waar William Shakespeare begraven ligt en die in een verre gaande staat van verval verkeert. De muren zou den op instorten staan en ook de toestand van het in 1491 gebouwde koor is zorgwekkend. Sha kespeare werd in 1616 voor het altaar van de kerk begraven. - De kleurenreportages van de Olympische Spe len in Mexico zijn een duidelijke stimulans ge weest voor de aankoop van een kleuren-tv-ont- vanger. In vrijwel alle Europese landen valt een duidelijke opleving te constateren. Dit meldt de Philips koerier. Voorts zijn de uitgestelde zwart wit aankopen nu gerealiseerd en zelfs in die mate, dat 1968 waarschijnlijk een topjaar in de zwart - ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13 00 tot woensdag 13 00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13.00 tot zaterdag 13.00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voorvaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewaking: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111): alle patiënten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoel mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkundj en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-15.15 uur en 18 30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00- 11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 en van 18.30 -19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14 30- 15.15 uur en 18.30-19.30 uur. BIOSCOPEN wit-tv-verkoop gaat worden. - De spelen van Mexico 1968 zijn voorbij. In een sluitingsplechtigheid, die geheel volgens de opzet van de organisatoren een groot volksfeest werd, nam een bomvol Olympisch Stadion met tranen in de ogen afscheid van het grootse sportevene ment. Avery Bundage, de 81-jarige Amerikaanse miljonair, die Mexico veel lof toezwaaide, verde digde gisteren nog weer de Olympische principes. Hij waarschuwde tegen politieke inmenging en zei dat nooit profs tot de Spelen zullen worden toegelaten. „De Spelen zijn er voor mensen die sport beoefenen voor hun plezier en niet voor geld." Wat München 1972 betreft, wanneer Oost- Duitsland onder de naam DDR zal deelnemen, zei Brundage geen moeilijkheden te verwachten. „Wij hebben de verzekering dat de Spelen zullen verlopen volgens de Olympische regels en bepa lingen." LEIDEN LIDO 1, 2, 3, 4, en STUDIO tel 071-124130/133210, Steenstraat LIDOl. Hot Shots II al., dag. 18 45, do t/m zo en woe ook 14.30 uur. Komische film van Jim Abrahams met forse knipogen naar Rambo III, Basic Instincten Casa blanca. Tug Benson (Lloyd Bridges) is als president van de Verenigde Staten verwikkeld in een vete met Saddam Hussain van Irak. Topper Harleij (Char lie Sheen) wordt ingezet als geheim wapen. The Firm 16 jr., dag. 20.30 uur. Thril ler van Sydney Pollack naar het boek van John Grisham. Ambitieuze advo caat Mitchell McDeere (Tom Cruise) kan voor veel geld gaan werken op een advocatenkantoor in Memphis. De fir ma blijkt een mantelorganisatie te zijn van de maffia. Zij houden Tom Cruise in de gaten en hij hen. Uiteindelijk is de held de maffia te slim af maar de prijs die hij moet betalen, is hoog LID0 2. Jurassic Park al dag 18.45.21.15, do t/m zoen woe ook 14.15. Mons- termovie van Steven Spielberg Via ge netische manipulatie wandelen een stel dino's rond op een tot pretpark ge bombardeerd eiland. Sam Neill houdt samen met zijn vriendin Laura Dern een veiligheidsinspectie en de twee zien tot hun schrik dat die enorme beesten niet zo sullig zijn als ze er uit zien Met uiteraard spectaculaire scè nes en technische hoogstandjes la Spielberg. LIDO 3. In the line of fire 12 jr., dag. 18 45, 21.15, do t/m zoen woe ook 14.15 Thriiler van Wolfgang Petersen. Veilig heidsagent Frank Horrigan (Clint East wood) vraagt zich na dertig jaar nog steeds af of hij de moordaanslag op president Kennedy had kunnen voorko men. Hij mag in de herkansing als de zeer geslepen Mitch Leary(John Malkovich) telefonisch meldt dat hij een staatshoofd om zeep gaat helpen LID04. De ongelofelijke reis al., do t/m zo en woe 14 30. Walt Disney-film waarin drie huisdieren de hoofdrol spelen. Jonge hond Mazzel, de wat oudere gol den retriever Nestor en poes Sissy moeten tijdelijk uit logeren als hun baasjes verhuizen naar een ander deel van het land De drie vinden dat niks en gaan op weg naar hun echte huis via- een lange tocht over bergen en door ri vieren. Ook krijgen ze ongewenst gezel schap in de vorm van onder andere een beer. The Vanishing 16 jr., dag. 19.00, 21.15 Amerikaanse remake van de Nederlandse film Spoorloos. George Sluizer mocht ook hier de regie doen. Jeff (Kiefer Sutherland) en Diane (Nan cy Travis) zijn op vakantie. Tijdens een plaspauze op een benzinestation ver dwijnt Diane spoorloos en Jeff begint een jarenlange speurtocht. De film is gebaseerd op het boek van Tim Krabbé 'Het gouden ei' STUDIO The Fugitive 12 jr.dag. 18.45, 21.15, do t/m zo en woe ook 14.15. Andrew Davis maakte een filmversie van deze tv-serie uit de jaren zestig. Dr Richard Kimble (Harrison Ford) slaat op de vlucht nadat hij van moord op zijn vrouw wordt verdacht Marshal Sam Gerard (Tommy Lee Jones) zit hem op de hielen Ook met Jeroen Krabbe. Film is, in tegenstelling tot wat vaak het geval is, geen slap aftreksel van de tv-serie eertijds LUXOR tel. 071 -121239. Stationsweg. Jurassic Park al., dag. 19.00, 21.30, zo ook 14 45. TRIANON tel. 071 -123875, Breestraat Orlando al dag. 19.00, 21.15. Een letterlijk en figuurlijk fantastische film van Sally Potter naar het boek van Vir ginia Woolf. Jonge edelman Orlando (Tilda Swinton) wordt tot gunsteling van Elizabeth I benoemd op de voor waarde dat hij altijd jong en mooi blijft. En dat gebeurt. Orlando leeft 400 jaar lang, is soms man, soms vrouw en blijft met veel humor al die eeuwen op zoek naar liefde en waardigheid. En die zoektocht voert langs prachtige decors, de ijsmeren van St Petersburg. de woestijnen van Kazachstan en de tui nen en paleizen van Engeland KIJKHUIS tel. 071-142895 A river runs through it do 21 t/m woe 27, 19 30. 21 45 Film van Robert Redford, De broers Norman (Craig Sheffer) en Paul (Brad Pitt) zijn onaf scheidelijk zijn lange tijd onafscheide lijk Norman gaat studeren en Paul wordt journalist Als Norman tijdens een vakantie de banden met zijn broer wil aantrekken, ontdekt hij dat Paul verslaafd is aan de fles en de gokkast Mad dog and glory do 21 t/m zo 24, 20.00, 22.15. Film van John McN- aughton. Robert de Niro speelt een wat sullige politiefotograaf die lijken, of wat daar van over is, op de plaat zet. Bij een roofoverval op een winkel krijgt hij het voor elkaar dat de jonge killer hem en een tweede klant spaart Dat is Bill Murray, een maffiabaas, die hem uit dank een week lang Uma Thurmann cadeau geeft. Five girls and a rope ma 25, 20.00, 22 15 Film van Ye Hung-Wei. Op het traditionele Chinese platteland beslui ten vijf meisjes met te trouwen om zo een ellendig beslaan als werkpaard en broedkip te ontvluchten. Ze kiezen ri- goreus voor een ander leven in de he melse tuin Unchanted april di 26, 20 00. 22.15. Engelse dames op leeftijd trekken naar een Italiaans landhuis om de kou uit hun botten (en harten?) te verdrijven. Hamlet woe 27, 20.00. Film van Frar co Zeffirelli Een verrassende Mel Gib son in de rol van de gekwelde Deense prins Hamlet die aan moet zien dat d- zijn vader wordt gedood en de moorde naar vervolgens met zijn moeder trouwt. Glenn Close speelt koningin Gertrude als geboren flirt. LAK-cinema tel 071-124890, Cleve- ringaplaats 1 Sweet Emma, dear Böbe ma 20.30. Regisseur Istvan Szabó brengt de onze kerheid van een post-commumstische samenleving in beeld waarin Böbe en Emma proberen het hoofd boven watei te houden. 'Onze' Johanna ter Steege kreeg alom lof voor haar rol LVC tel. 071-146449, Breestraat 66 2001: A Space Odyssey do t/m za 20.45. Klassieker van Stanley Kubricl waarin hij het reizen in de ruimte afzei tegen de geschiedenis van de rr heid. Een oogstrelende film op de mjj ziek van Richard Strauss. In zijn film uit 1968 laat Kubrick mensen op de maan rondlopen Niet veel later werd deze fantasie werkelijkheid. X tel. 071-123568, Haarlemmerstraat 52 Taxi driver di, woe 21 00. Film v; Martin Scorsese. Vietnam-veteraan ei taxichauffeur Travis (Robert de Niro) leeft op een beklemmende wijze zijn walgingen verbittering over de maat schappij uit. Met Jodie Foster als kind hoertje en regisseur Scorsese als de man die zijn vrouw begluurt ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel 01720-20800 Van Boetzelaerstraat EURO 1. The Fugitive 12 jr., dag 18.30, 21.15, ma di ook 13.45, zo ook 16 00. EURO 2. Jurassic Park al., dag. 13.30, 18.30, 21.15, zo ook 16.00. Bambi al., do vr za zo woe 14.00. (Ne derlandsgesproken Misschien welde allerberoemdste Walt Disneyfilm over het vertederende hertje dat kennis maakt met de natuurbedreigende mens Bij de originele versie uit 1942 maakte Aart Staartjes een nieuwe ver- EUR0 3. In the line of fire lb jr., dag 18.45, ma di ook 13.30 Sliver 16 jr., dag 21.30, zo ook 16.15. Erotische thriller van Philip Noyce naar het boek van Ira Levin Sharon Stone betrekt een appartemen: waar een aantal mysterieuze moorden zijn gepleegd Ze wordt verliefd op de eigenaar van de wolkenkrabber (Willi am Baldwin) die er de hobby op na houdt zijn huurders te begluren. EURO 4. The firm 16 jr., dag. 13.30, 20.15, zo ook 16.30. Dennis the Menace al., do vr za zo woe 14.00. John Hughes verfilmde deze beroemde Amerikaanse stripfiguur Vijf-jarig jongetje brengt zijn ouders en buren tot wanhoop met al het kat- tekwaad dat hij in zijn onschuld uit haalt. Parkfilmhuis, tel. 01720-95600 Cornell! Geellaan 2 De kleine blonde dood vrij, za 20 30. Film van Jean van de Velde naar het boek van Boudewijn Büch. Dichter en losbol Valentijn (Anthome Kamerling) ziet mets in het vaderschap maar word het toch als hij zijn vroegere onderwij zeres (Loes Wouterson) zwanger maakt Omdat zij niet zo'n geweldige moeder is. neemt hij de verzorging van zoonlief Mickey op zich en Valentijn verandert bijna in een modelvader VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel. 071-614354 Prinses Marijkelaan 4 Junglebook (Ned gesproken) al., vrza zo woe 14.00. Klassieke tekenfilm uit de Walt Disney-studio's. Het jongetje Mowgli beleeft allerlei avonturen met zijn dierenvrienden uit het oerwoud. Dennis the Menace al.vr za zo woe 15.30 DEN HAAG ASTA 1. tel. 070-3463500, Spui 27 In the line of fire 16 jr., dag. 13.15, 16 00, 18.45, 21.30 The house of the spirits 1 jr zo 12.30 ASTA 2. Menace II society 16 jr., dag 13.15, 16.00, 18.45, 21.3C ASTA 3 The Vanishing 16 jr., dag 13.15, 16 00, 18.45,21.30 BABYLON 1. tel. 070-3471656. naast Centraal Station The Firm 16 jr., dag. 13.15,1700,2030 BABYLON 2. Fio- rille 16 jrdag 13 15. 16.00, 18.45, 2130 BABYLON 3. The piano al..dag 13.15. 16.00, 18.45. 21 30. CINEAC 1. TUSCHINSKI tel 070 3630637, Buitenhof 20. The fugitive 12 jr.dag 13 15.16.00, 18.45,21 30 C NEAC 2. Sliver al.. dag 18.45,21.30. 12 jr dag 13.15, 16.00, 18.45.21 3C METROPOLE 1. tel 070-3456756, Car- negielaan 15. Jurassic Park al., dag 13 15, 16 00, 18.45,21.30 METRO POLE 2. The Fugitive 12 jr., dag. 13 15, 16.00, 18.45, 21.30 METROPOLE 3. The Firm al., dag 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 4. Indecent Propo sal al., dag. 18.45, 21.30 Deongeloofli ke reis al., dag. 13.15, 16.00. METRO POLE 5. Guilty as sin 16 jr., dag. 18.45, 21.30. Dennis the menace al., za zo woe 13.15, 16.00. ODEON 1. tel. 070-3462400/ 3462401, Herengracht 13 Jurassic Par al..dag. 13 15, 14.30, 1600, 17.15, 18 45,20 00,21.30 ODEON 2. Sliver 16 jr .dag. 18 45. 21.30. ODEON 3. Ju assic Park al dag 13 15, 14.30, 16.0C 17 15, 18 45, 20 00. 21 30 ODEON4 Riksbioscoop. Boomerang al dag 11 45. 14 15, 16.45, 19.15.21.45

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 8