Lugdunum bereikt finale Jordi Cruijff maakt debuut Sport Profronde pas in '95 weer naar Leiden Tapie stapt op bij OM WOENSDAG 27 OKTOBER 1993 Gemini uit de beker leiden» De volleyballers van Gemini zijn gisteravond in de eerste ronde van de nationale beker uitgeschakeld door een andere derdedivisieclub: HandsUp uit Berlicum. Gemini verloor met 3- 1Na een afstraffing in de eerste set (15-4) kwam de ploeg aardig terug. De tweede set werd gepakt met 15-12, vooral op basis van strijdlust. Hoewel Gemini daarna weer terugzakte leek het toch nog op een vijfde set aan te sturen door in de vierde met 14-13 voor te komen. Het bekeravontuur eindigde echter met een te leurstellende 16-14 nederlaag in de vierde set. Gemini troostte zich met de gedachte dat de buitenaanval goed draaide in het duel. De reserves verloren ook hun bekerduel. Tonegido was te sterk: 3-1 (15-7,15-12,9-15,15-12). Poolse krachtsportbond geschorst Warschau De Poolse Krachtsportbond is door de internationale organisatie voor twee toernooien geschorst. Drie gewichtheffers uit Polen werden op doping betrapt. Slawomir Zawad, Mariusz Rybka en Sergiusz Wolczeniecki zijn wegens het gebruik van anabole steroiden uitgesloten. Poolse gewichtheffers kunnen daardoor niet deelnemen aan de komende wereld- en Europese kampioenschappen. Forse uitkering voor Monica Seles new York Sinds juli krijgt Monica Seles een vaste uitkering van 4500 gulden per maand. Hel is het maximale bedrag dat door de organisatie van tennisspeelsters is vastgelegd in een collectieve verzekering bij ziekte. De premie die de speelsters voor die ver zekering betalen is gebonden aan haar inkomsten. Monica Se les' bijdrage is duizend gulden per jaar. De uitkering begint pas twee maanden na de ziektemelding, maar de negentien-jarige speelster heeft, het mag bekend wor den verondersteld, voldoende reserves. Tot de messteek van Hamburg in april had zij al ruim 900.000 gulden aan prijzengeld verdiend. De verzekering van de Women's Tennis Assosication voorziet ook in de kosten van medische behandeling, tot een bijna vier miljoen gulden. Becker naar Antwerpen Antwerpen Boris Becker heeft de laatste wildcard voor het inter nationale tennistoernooi in Antwerpen (8 tot en met 14 novem ber) gekregen en geaccepteerd. De Duitser beschouwt het toer nooi, dat met 1,3 miljoen gulden is gedoteerd als de laatste voor bereiding op het Masters-toernooi in Frankfurt (15-21 novem ber), waar hij de titel verdedigt. Blackburn wil Davis Batty Blackburn» Blackburn Rovers is bereid een bedrag van 7,8 mil joen gulden te betalen voor de Engelse international David Bat ty, die voor Leeds United uitkomt. Batty, die in 1985 als leerling bij Leeds kwam, speelde inmiddels meer dan 200 wedstrijden voor de club. Hij werd veertien keer gekozen in het Engelse elf tal. Atletiekclub wil zeven Cubanen madrid De Madrileense atletiekclub Larios onderhandelt met zeven Cubaanse atleten, onder wie de wereldkampioenen hoog springen Javier Sotomayor en Iomanet Quintero. De Europese clubkampioen van 1991 en 1992 wil verder Silvia Costa (hoog), Ivan Pedroso (ver), Emilio Valle (110 m horden), Aliuska Lopez (100 m horden) en de jonge sprinter Ivan Garcia aantrekken. Roodenburg uitschakeld in Zilveren Molentoernooi na strafschoppen Het venijn bij de wedstrijd Lugdunum - Roodenburg zat gisteravond in alle op zichten in de staart. In de halve finale van het Zilve ren Molen-toernooi was de Leidse klassieker een typi sche bekerwedstrijd die naarmate de tijd vorderde steeds spannender werd. Na negentig minuten wed strijd (1-1), vijftien minu ten verlenging en achttien strafschoppen liepen de Kikkers door naar de finale waarin ze UVS of De Sleu tels treffen. Het leek alsof de spelers van de Leidse zondagclubs op het LFC- terrein aan de Boshuizerkade in de eerste helft al een vooruit ziende blik hadden. Zij spaar den hun krachten voor later en dat bleek niet overbodig. De beide ploegen kwamen in de eerste helft nauwelijks tot een aansprekende actie en konden de 200 toeschouwers amper boeien. Dat was na de pauze een stuk anders. Om te beginnen zette Harm de Vos met het hoofd Lugdunum op een 1-0 voor sprong. Roodenburg vocht voor de gelijkmaker en kreeg kansen via vooral Peter Kmit. De rechtsbuiten die fantastische dribbels in huis heeft, maar Keeper Fabian Schouten (links) raapt Cees van Tongeren. voor het doel de laatste tijd wat minder creatief is, liet tot drie keer toe de kans op een treffer liggen. De derde keer was in de ne gentigste minuut. Hij stond al leen voor doelman Marcel IJzendoorn, maar knalde via de lat over. Een doelpunt zou Roodenburg vlak voor tijd de niet meer verwachte overwin ning hebben bezorgd en tevens een derde finaleplaats op rij. Enkele minuten voor Kruits misser had namelijk Richard van Iterson de 1-1 al binnenge- knald met zijn linker. Maar Roodenburg werd ver oordeeld tot een verlenging en daarin kreeg de eersteklasser opnieuw een uitgelezen kans op de winst. Van Iterson schoot echter oog-in-oog met Ijzen- doorn niet gericht genoeg. In de twee keer 7,5 minuut gaven de twee ploegen meer dan in de hele wedstrijd leek het wel. Aan niets was te zien dat de beide teams er al anderhalf uur op hadden zitten. Maar ook na de verlenging waren ze er nog niet De ijdelijke penalty reeks kreeg na de vijf reguliere 'pingels' een vervolg omdat Roodenburg-goalie Fabian Schouten en zijn collega Ijzen- doorn ieder twee schoten pa reerden. Op 6-6 miste Wils van Oosten voor Roodenburg. Daar na mocht keeper IJzendoorn het karwei afmaken: 7-6. De Lugdunum-spelers waren voor de aanloop van hun ballenvan- ger al demonstratief naar de kleedkamers gesprint. Bij wijze van grap. IJzendoorn moest daarom zijn feestje bijna alleen vieren. Doelmannen zijn altijd al eenlingen geweest. arnhem tim brouwer de koning Leiden moet nog één jaar wachten op de Profronde van Nederland. Hoewel de orga nisatie van de jaarlijkse meerdaagse wieler wedstrijd bij besprekingen in Arnhem al uitging van een etappe naar Leiden in 1994, liet de Leidse woordvoerder Aad van der Luit weten dat dat onhaalbaar is. De tijd om de financiering rond te krijgen achtte hij te kort. Wel kwam Van der Luit met voorzitter Wim Breukink van de organisatie van de Profronde overeen, dat Leiden in 1995 aan komstplaats wordt. Groot was de verbazing van Van der Luit, toen Breukink senior - de vader van wieler- prof Erik - Leiden bij de etappeplaatsen voor de profronde van 1994 opnoemde. De Leidse sportambtenaar hielp het misver stand vervolgens uit de wereld door te stel len, dat zijn stad de financiering op zo korte termijn niet rondkrijgt. Met een jaar extra 'bedenktijd' zou Leiden de benodigde 40.000 gulden exclusief BTW volgens Van der Luit vermoedelijk wél kunnen ophoes ten. De organisatie verkeerde door uidatingen van wethouder Joop Walenkamp in de ver onderstelling, dat Leiden in 1994 al een etappe-aankomst kon verwezenlijken. Om dat zij goede herinneringen bewaart aan de start van de Profronde van dit jaar in de Sleutelstad, bood zij Leiden de mogelijk heid om zich aan te melden als etappe plaats van de Profronde in 1995. Welke ge meente in het westen van het land volgend jaar in plaats van Leiden in het etappe schema wordt opgenomen, is nog niet be kend. BUITENLANDS VOETBAL Bergkamp bijt van zich af Dennis Bergkamp heeft gerea geerd op de storm van kritiek, die de laatste weken in Italië op zijn hoofd is neergedaald na een reeks teleurstellende wed strijden voor Inter. ,,Ik moet nog wennen aan mijn ploegge noten", verklaarde de Amster- „Daar is tijd voor nodig", ver volgde hij, „kritiek op mij is niet altijd terecht. Zondag bij Udine, waar we met 1-0 wonnen, heb ik twee keer Ruben Sosa een niet te missen kans geboden. Natuurlijk is het waar dat ik persoonlijk minder scoor dan de supporters verwachten, maar bij Inter speel ik voornamelijk in dienst van het elftal. Boven dien zijn de verdedigers in Italië allemaal van wereldklasse." SPORT OP TV .00 BBC 2: Snc EURO- Atle PGA Golf-, hoogtepur ,00 BRT 2: Sportavond KOPENHAGEN 17.00-19. 18.30-19 18.41-18. 18.45-19.1 19.30-20.0 19.30-20.0 20.00-21.0 20.00-22. 20.00-22.0 m Essen. 20.35-22.0 22.00-23.0 22 15-22.3 22.15-23 0 22 40-23.0 23.00-01 23n30-oT rugby, voe 01 00 01 .00 EURO: Autosport: GP- nvatting. 00 BBC 1 Sportsnight: bi 30 EURO Eurosportnews 45 BBC 2: Snooker: GP-tc 0 00 EURO Eurogolf. DONDERDAG 09.00-10.01 10 00-12.00 EURO: S 12 00-13.00 EURO Autosport GP van Ja 13 00-14 00 EURO: Motorsport magazin 14 00-17.30 EURO: Tennis WTA-toernoc van Essen. Jordi Cruijff, de zoon van Johan, heeft in Kopenhagen zijn inter nationale debuut gemaakt. Bar celona won gisteren een vriend schappelijk duel tegen BK Ko penhagen met 3-2. De 20-jarige Cruijff jr. speelde de eerste helft mee, werd in de rust vervangen, maar keerde terug om de laatste twintig minuten van de wed strijd mee te doen. In de ontmoeting, georgani seerd in het kader van de trans fer van Romario naar de Cata laanse club, werden de regels niet zo precies gevolgd. De re cette gaat naar PSV, de vroegere werkgever van Romario. De 22.000 toeschouwers na men de gelegenheid te baat de Deense international Michael Laudrup te huldigen. Bij rust stond het 1-1. De doelpunten kwamen op naam van Laudrup, Amor en Salinas. Rapid Wien Rapid Wien, recordkampioen van Oostenrijk, staat voor het faillissement. Wanneer op zeer korte termijn geen geldschieter wordt gevonden, moet de ver eniging worden ontbonden, meldt het Oostenrijkse persbu reau APA. Rapid, op dit moment mid denmoter in de hoogste klasse, moet het geld in het buitenland zien te vinden, in eigen land is geen belangstelling voor de aandelen van de club. De bank Austria bezit de meerderheid van de aandelen, maar is niet langer bereid goed geld naar kwaad geld te gooien. Bankdirecteur Rene Alfons Hai- den heeft bekend gemaakt dat zijn instelling geen verdere kre dieten zal verstrekken aan de club, die gebukt gaat onder een schuld van miljoenen. Macari Lou Macari wordt de manager van Celtic. De club uit Glasgow kwam tot overeenstemming met Stoke City, de werkgever van Macari. Stoke ontvangt een vergoedingssom van 450.000 gulden. De onderhandelingen hebben twee weken geduurd. Celtic heeft nog even overwo gen Leo Beenhakker als mana ger aan te trekken. Gazza Lazio stuurt Paul Gascoigne de ze week naar Engeland. De middenvelder van het Engelse elftal wordt er onderzocht aan zijn rechterknie. Gascoigne ver keert in gezelschap van Claudio Bartolini, de clubarts van Lazio. In Londen wordt 'Gazza' onder zocht door John Browett. „We denken dat het tendinitis is", verklaarde woordvoerder Mario Pennachia van Lazio. „In Lon den laten we hem helemaal na kijken." Browett opereerde de voetballer in 1991. In niet meer dan vier van de negen wedstrij den van Lazio voor de Serie A stond de ruimschoots te zware Engelseman in de basis. Verlaat Hij is weer opgebloeid. Frank Verlaat, ex-speler van Ajax, die via Lausanne Sports bij AJ Auxerre belandde. Als libero doet de 24-jarige voetballer het de laatste maanden zo goed, dat hij hoopt op een plaatsje bij de 22 als Nederland zich mocht plaatsen voor de eindronden van het wereldkampioenschap volgend jaar in Amerika. „Con stant goed presteren is mijn sterkste kwaliteit", vindt Verlaat van zichzelf. In zijn hang naar het Oranje shirt weet hij zich gesteund door trainer Guy Roux. De man, die hem vijftien maanden uit Zwitserland haalde. heeft bondscoach Dick Advocaat ge- .vraagd het optreden van Frank in de Franse competitie van zo nabij mogelijk te volgen. Bernard Tapie. FOTO ARCHIEF Bernard Tapie, voorzitter van Olympique Marseille, zal nog dit seizoen zijn functie neerleg gen. In een vraaggesprek met het Franse sportdagblad L'Equi- pe stelt de politicus-zakenman dat hij ten hoogste dit seizoen nog zal volmaken. Tapie vertelde dat zijn terug treden een zaak van dagen, we ken of maanden kan zijn, maar dat hij in geen geval zal wijken voor druk of bedreigingen. Olympique Marseille is het middelpunt van een waar schijnlijke omkopingsaffaire, r de club tot nu toe al leen door de internationale voetbalorganisaties is gestraft. De voorzitter is overigens nog steeds op zoek naar geld om de begroting sluitend te maken voor Olympique Marseille, dat in het lopende seizoen van alle internationale contacten is be roofd. „Door de overgang van Boksic naar Lazio Rome", ver telde Tapie, is het gat ongeveer één-derde, 35 miljoen frank (bijna 12 miljoen gulden), klei ner geworden. Voor het over blijvende deel moet nog een op lossing gevonden worden." DIOK wordt professioneler RUGBYMEDEWERKER De Leidse rugbyclub DIOK wil zich in de komende drie jaar ontwikkelen tot een pro fessionele organisatie. Een beleidsplan werd gisteren op de drukbezochte algemene ledenvergadering van de vijf voudige landskampioenen met algemene stemmen aan genomen. Ondanks de vijf landstitels op rij wilde en wil DIOK meer. Niet alleen een toon aangevende club zijn op de Nederlandse velden, maar ook internationaal. Niet al leen een financieel gezonde vereniging zijn met tenmin ste dertig overactieve be- stuurs- en commissieleden, maar ook een voorbeeld zijn op het gebied van organisatie en promotie van de rugby- sport. Een reorganisatie werd noodzakelijk geacht, die door het marketingbureau van der Meulen in een handzaam rapport werd verwoord. Het zittende bestuur kraakte gis teren de kritische noten met overtuiging. Het resultaat, een unaniem 'ja' van een mudvolle ledenvergadering voor het beleidsplan 'DIOK als professionele organisatie. Tieme Bos had in zijn voorwoord op het beleids plan gesproken over stro mingen, die alle het beste voor DIOK nastreefden en daarbij gepleit voor een bete re communicatie. Twee we ken voor de ledenvergade ring werden de ogenschijnlij ke tegenstellingen de prae- ses, die al eerder te kennen had gegeven te willen stop pen, te machtig en legde hij het voorzitterschap abrupt neer. „Misschien iets te voor barig", stelt Cees Ahsmann, die van Bos de externe com municatie overneemt, naast zijn bestaande voorlich tingstaak. Secretaris Bert van Veen neemt voorlopig de in terne communicatie van hem over. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Arnold van der Poel is het schaatsseizoen op de Haagse Uithof goed begonnen. De Roelo- farendsven^r klopte op de 500 meter Jeroen Straathof (Zoe- terwoude) en Bart Veldkamp. Ook de 1000 meter werd een prooi voor Van der Poel Het Europese kampioenschap atle tiek worden in 1998 in Boeda pest gehouden Veldrijder Bram de Groot uit Zevenhoven behaalde een knappe vierde plaats in het Limburgse Nijs- willer Op woensdag 10 no vember wordt er een short- track-interland Nederland- USA in Zoetermeer gehouden. Uit de regio komen Priscilla Ernst, Manja van Dam, Mark en Monique Velzeboer (Oud- Ade), Erik Duyvelshof, Jan Hoogeveen, Vincent Wolvers (Woubrugge), Patrick Vergeer (Stompwijk) en Dave Versteeg (Lisse) aan de start. Bij Ameri ka start Eric Flaim Mara thonschaatser Lammert Huite- ma heeft in Van Lingen Keu kens toch nog een nieuwe sponsor Er wordt flink van team verwisseld in de wieler sport. Max van Heeswijk (Giant) en oud-Vener Casper van der Meer (Westland) gaan voor de nationale selectie van Piet Hoekstra rijden Oud wielrenner Teun van Vliet wordt ploegleider van de ama teurformatie Breda. Hij ver vangt Jan Cooremans Casba- renner Marcel van der Vliet is vertrokken naar Australië. Hij neemt daar deel aan twee etappekoersen en maakt een oversteek om deel te nemen aan de Ronde van Haïti Niet het wielerkoppel Van Baarle- /Vermeij won de koppelkoers in Alkmaar (bron ANP), maar Mark Rasch met zijn maatje Jeroen Duyn De topcompeti- tie van de KNWU in 1994 telt nog maar zes wegwedstrijden. Er zullen enkele Belgische top- teams deelnemen. De wedstrij den voor de topcompetitie zijn: veldrit Schijndel (6 febr), Ronde van Drenthe (2 april), Ronde van Noord-Holland (24 april), Ronde van Overijssel (7 mei)Omloop der Kempen 15 mei), Ronde van Limburg (5 juni), Tijdrit Velddriel (19 ju ni), Baanwedstrijd Alkmaar (16 juli) en GP Wielerrevue (41 sept). Er is nu meer ruimte ge maakt voor buitenlandse wed t( strijden De regionale wiel renners Tijs Wilbrink (Leiden Kjell van Paridon (Noordwij- kerhout), Lars van Harskamp I (Noordwijkerhout) en André van der Reep (Hillegom) wor den opgenomen in de Zuidho 1 landse districtsselectie van A phenaar Piet van der Meer De Leidse atleten Han Kulker, Kamiel Maase en Joke Kleywe 1 nemen op oudejaarsdag in Herkenbosch deel aan een ii ternationale cross country Marcel Huybens is de enige re gio-basketballer die opgeno men is in de Nederlandse s lectie van Milko Lieverts Vaijl p donderdag 4 tot en met zonda f 7 november Jumping Amster dam De Koninklijke Hocke) Bond heeft besloten de samei t werking met directeur George 2 Görtemöller te beëindigen Handbalclub Saturnus houdt i zaterdag 30 oktober een hand i balinstuif aan de Leidse Bos- huizerlaan Bondscoach Ivo Trumbic heeft een aantal r gionale waterpolospelers uit genodigd voor zijn jeugdselec tie. Het gaat om Pieter Boot, Chris Boot en Tjerk van der Lee (AZC/Verkerk), Jochem Klein en Martijn Koole (LZ 1886) en Maarten Wensveen (WZK) John Zonderop (ex- Alphense Boys en Alphia) is d nieuwe voetbaltrainer va 1 kers'69 Sport en Recreatie Leiden begint in november et tweetal cursussen: squash (6 november) en paardrijden (1 november). Aanmelden bij Aa van der Luit (071-315601) Voor het eerst in de geschied^ 1 nis worden Nederlandse schaatsers de komende m den via 'vliegende controles' gecontroleerd Het eerste elf tal van voetbalvereniging Meerburg zoekt een leider, i Koos van Es door tijdgebrek afgehaakt is Het Wilko West geest voetbaltoernooi bij SVl heeft bijna 1200 gulden opge leverd Zaterdag 30 oktober worden in het Bollenbad t Noordwijk Speedo Jaargangs wedstrijden gehoudenIn 1998 wordt het WK hockey ii Nederland gehouden. De bon beslist uiterlijk 31 december het Utrecht, Amstelveen of Den Haag gaat worden In Leeuwarden wordt zaterdag! oktober de eerste nationale wedstrijd van de shorttrack competitie gehouden SCOREBORD VOETBAL den 1-0, 5. Frankrijk 2-C DUITSLAND, beker, derde ronde, replay; TENNIS Bayer '04 l n 0-0 r - Norwici trafschoppen (4-3). ENGELAND, league cup: Arse 1-1, Blackburn - Shrewsbury u-u, tsiacK- pool - Peterborough 2-2, Everton - Crystal Palace 2-2, Manchester City - Chelsea 1-0. Oldham - Coventry 2-0, Portsmouth - EK onder 21 jaar: Groep 2: Istanboel Tur kije 1 Polen 1 -0 (1-0). 34. Gursu 1-0. Toe- STOCKHOLM Eerste ronde: F 7-6 2-6 6-3, Tsjerkasov (Rus) - Woordfoi (Aus) 6-4 6-7 6-3. Palmer (VSt) - bacher (Dui) 6-4 6-3. Bergstróm (2 Enqvist (Zwe) 7-6 6-3. Jarryd (Z Nudahl (Zwe) 6-3 7-6, Gustafsson (ZW (Zwe) 6-4 7-6, Kafelnikov (Ru ndruska geeft (VSt) 7-5 5-7 3. Turkije 9-12. 4. Engeland 9-9. 5 I BASKETBAL Davitkov22, EBBC (Ned) - Split (Kro) 62-78 (23-35). Scores EBBC: Vreeswijk 18. Huybers 13, Goedee 9, Ardon 8, Vriend en Kuipers 7, Splitr Vrankovic 33, Cizmic 15, Coltev 9. Cvjeticanin 8, Arapovic 7, Popovic 4. PRIJSVRAGEN Lucky Ten van dinsdag 26 ol KOERSEN Honey (Bekker) 2.42,4 - 1.21,2, 2. atrix W. 3. Game of Boko. Niet ge Spanish Hill. Toto Winnend 3,50. pl; TAFELTENNIS (Oorthuijsen) 2.36,2 - 1.18,1, 2. Beart. 3. Super Candor. Niet gestart; H 3,70 plaats 1 trio 73,80 De i Zorgwijk (Po 2.05,2 - 1.17,8, 2. I'm coming out 3. na Baldwin. Toto: Winnend 5.40, pla 2,40 4,70 koppel 56,50, erde koers (2000 n (2000 m): 1. Flair Alone (Onrust), 2. Tornado, 3. Early Ricardo. Toto. Winr 5,90, plaats 4,20 6,70, koppel 34,60, 649,40. Zesde koers (2440 m); 1 G Cedar (Van Dooyeweerd Jr.) 3.11" 1.18,6, 2. Giant Way, 3. Golden Girl. n 30, plaat :rio 901,90. Dubbel winnend: 20,70. Achtste koers (2000 m): 1Ac Fashion (Van Stam) 2.35,2 - 1.17,6, Comrade, 3. Atomic Power. Niet ges )ppel 32. s (2000 m): 1. Gabido (Schoonhoven) 2 34,6 - 1.17,3, 2 Gir Negendi I. plaats 1,60 1,80, koppel 3,90, 84,60. Tiende koers (2000 m): 1Donl ve no Flak (van de Heuvel) 2.34. 1 17,1, 2 Henry Videau, 3. Henny 9 german. Niet gestart: Holly's Partner T Winnend 2.80, plaats 1,90 3.90 2. koppel 35,50, trio 651,00. Elfde 'J (2000 m); 1.Fakir Buitenzc 2 37.8 - 1.18,9, 2. Felic.t) mzet: 215.422,00. Kamsteeg /"TJA. 5<X£TLT- 74^,- VOOR VSH Y AWSCHtf AL ACHT- 1 V.«cWat.sa.X trnzeuo Si/LPf*^ 'US dl) WM5TÉT& Wakm Hoe'rarw - wat AIU NOO KAAI.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22