Standard Luik ontslaat Arie Haan Tabaksban bedreigt snelheidssporten Van Moorsel wil oogsten Sport 'anda's naar de rechter INSDAG 26 OKTOBER 1993 ',.üv 0-.)^ l\>, 0- Klaas Vink naar Heracles ifiDENKlaas Vink speelt met onmiddellijke ingang voor Hera- :les. Met de overgang is een kleine 25.000 gulden gemoeid. Vink is afkomstig van Noord wijk en speelde bij de profs voor Excel- Iiior, VVageningen en De Graafschap. Met de transfer werd Hera- des-trainer Azing Griever zijn zin. Hij wilde een kopsterke en een op meerdere posities in te zetten spits. De 29-jarige Vink is «eer erg gemotiveerd en wil zijn sportieve revanche. Bij De k graafschap was hij veroordeeld tot de bank. ,i Middagje Ferrari voor Velten Vmelo Een onbekende weldoener heeft voor Folkert Velten en a ;ric Manders van Heracles een aparte beloning bedacht voor iun produktiviteit in de zaterdagavond met 7-0 gewonnen wed- 1 trijd tegen Eindhoven. Het duo mag vrijelijk een middagje op n ;tap met de Ferrari van de man in bonus. Velten scoorde drie teer en verdediger Manders benutte twee strafschoppen. )e welgestelde supporter van de Almelose eerste divisieclub itelde iedere verdediger, die in deze competitie scoort, voorts als jeloning een vlucht met bestemming naar keuze in zijn privé- n ïelicopter in het vooruitzicht. Heupblessure hindert Brienesse e AMERSFOORTKarin Brienesse zal dit jaar niet meer aan zwem- a wedstrijden deelnemen. De 24-jarige Amersfoortse ondervindt K ie veel hinder van een heupblessure. Daardoor mist Brienesse |j je EK sprint in Gateshead en het WK kortebaan in Palma de KÉülorca. n De geroutineerde zwemster werd deze zomer al aan haar heup I ;eopereerd. Voor het Europese toernooi, dat van 11 tot 13 no- f member wordt gehouden, geldt de nationale titelstrijd van ko- smend weekend in Emmen als selectie. Voor het toernooi in Pal lia (2-5 december) hebben Brienesse alsmede Inge de Bruijn, Marianne Muis en Ron Dekker zich al geplaatst. De kandidaten >i moeten in Emmen vormbehoud tonen. Stieleke kandidaat bij Real Madrid y Madrid De Duitser Stieleke, die nu nog het Zwitserse Neuchatel 1 onder zijn hoede heeft, wordt in Madrid genoemd als de belang- 0 rijkste kandidaat voor de nieuwe manager-functie bij Real Ma- drid. Stieleke, die als speler voor Real Madrid uitkwam, liet gis teravond weten belangstelling voor deze functie te hebben, maar nog niet door Real benaderd te zijn. Andere namen die cir culeren, zijn de Italiaanse bondscoach Sachi en Beckenbauer. Real's aartsrivaal Atletico de Madrid heeft problemen om een nieuwe trainer te vinden. Voorzitter Gil y gil ontsloeg vorige week de Braziliaan Pereira wegens tegenvallende resultaten. Pe- reira was de vijftiende trainer, die Gil in zeven jaar aan de kant zette. Als kanshebbers noemen de Spaanse media Boskov en Leo Beenhakker. Maar beiden hebben al laten weten geen be langstelling te hebben. Timman stelt Karpov's feestje uit jakarta Jan Timman doet in Jakarta verwoede pogingen het op handen zijnde feestje van Anatoli Karpov zolang mogelijk uit te stellen. Veel succes heeft hij er niet mee. De achttiende partij van de tweekamp om de wereldtitel eindigde gisteren in remise. Bij een voorsprong van 11 1/2- 6 1 2 heeft de Rus in de reste rende zes partijen nog slechts één punt nodig om zich kampioen van de FIDE te mogen noemen. woerden. anp Het vrouwelijke paradepaardje van de KNWU wil oogsten, de wielerbond duidelijkheid. Leon- tien van Moorsel werkt al enige tijd achter de schermen aan de formatie van een eigen ploeg, die eind oktober definitief ge stalte moet krijgen. „Twee mo gelijke geldschieters hebben duidelijk te kennen gegeven in teresse te hebben, maar con tracten zijn nog niet getekend zegt Harry Jansen, de manager van de wereldkampioene. Van Moorsel acht de tijd ge komen haar nationale bekend heid en overwinningen in de Tour Feminin en het wereld kampioenschap op de weg in een volle bankrekening om te zetten. Ingrid Haringa, wereld kampioene puntenkoers, moet de tweede troef binnen de sponsorploeg worden. Tot groot verdriet van de KNWU. want beide meiden leverden de bond de afgelopen jaren de meeste publiciteit op. Ook de Leider- dorpse Marion Borst, Elsbeth Vink, Danielle Overgaag en Na- tasja den Ouden zijn in beeld. Bondscoach Frans van Diepen is benaderd voor de functie van ploegleider. De KNWU, zelf ook bezig het sponsorplaatje voor de komen de jaren in orde te brengen, zal Van Moorsel niets in de weg leggen. „Als ze er financieel be ter van kan worden, zijn wij de laatste om dat tegen te houden. Dat heeft ze wel verdiend", zegt bondsdirecteur Buddels. De KNWU is al enige tijd op de hoogte van de plannen van Van Moorsel, probeerde de mogelij ke sponsor van de formatie rond de Boekelse over te halen de nationale selectie te steunen. „Dat is echter niet gelukt", al dus Buddels. „De betrokken partij wilde een eigen ploeg rond Van Moorsel." Mocht de formatie rond Van Moorsel er daadwerkelijk ko men, dan zal die uit acht wiel- rensters bestaan. Vrees voor een complete uitholling van de hui dige nationale ploeg bestaat er bij de KNWU niet. „De bond kan de rensters dezelfde vergoe dingen geven. De KNWU heeft tevens een aantal zekerheden bieden, zoals medische verzor ging en een buitenlands pro gramma", meent Buddels. Vooral het laatste was de afgelo pen jaren een geregeld twist punt met de sponsorploeg van Monique Knol, die eiste tot in ternationale wedstrijden toege* laten te worden. „Voor de KNWU is het be langrijk dat er een basis in het vrouwenfietsen blijft bestaan, een nationale selectie dus. Die kan bij grote internationale wedstrijden worden aangevuld met rensters van buiten. Afspra ken daarover zijn nog niet ge maakt, omdat de hele situatie rond Van Moorsel nog onzeker is. Daarom verwacht ik ook dat een aantal meiden voor de KN WU zal kiezen", verduidelijkt Buddels. „Het heeft echter geen zin een ploeg van tweede of derde garnituur samen te stel len", waarschuwt voorzitter Ats- ma van de sectie amateurwiel- rennen van de KNWU. „Met het oog op onze eigen invulling wil len we snel duidelijkheid." SCOREBORD LUIK GPD/DPA/Reuter 5tterdam gpd lunco Panda's spant deze week j de rechtbank in Den Haag n kort geding aan tegen de ederlandse IJshockey Bond I1JB). De Rotterdamse ijs- ockeyclub wil bij de burger ichter haar gelijk halen voor leler Mark Bultje. De Neder- ndse Canadees werd vorig sei- Den beschuldigd van het aan dien van linesman Henk Maas i afloop van een*duel in en te- ti Nijmegen. Bultje was echter niet bij de wedstrijd aanwezig, omdat hij door een aanrijding te laat was voor het vertrek van de spelersbus vanuit Rotter dam. Naar later bleek was ver zorger Lennart Taal de dader. Ondanks het aandragen van de naam van de werkelijke dader en enkele getuigeverklaringen schorste de tuchtcommissie Bultje tot 31 oktober en legde hem tevens een voorwaardelijke straf van acht duels op. De straf werd door de commissie van beroep bevestigd. Arie Haan is gisteravond ontslagen bij Standard Luik. De 0-3 nederlaag zondag tegen Anderlecht werd de Neder landse trainer fataal. Daags na het smadelijke verlies te gen de vroegere concurrent werd de oud-international in stadion Sclessin op het matje geroepen bij manager Hen- rotay. Later op de dag belegde de club een persconferen tie waarin het nieuws bekend werd gemaakt. René Van- dereijcken, oud Belgisch international en ex-trainer van AA Gent, is de vervanger van Haan in Luik. tiek van Arie Haan aan het adres van zijn manager. Vrijdag echter tekenden beide kempha nen alsmede een afvaardiging van de spelers een verklaring waarin zij beloofden het seizoen met elkaar af te maken en de strijdbijl definitief te begraven. Behalve met de clubleiding lag Haan dit seizoen geregeld over hoop met Frans van Rooy, de Hollandse middenvelder in Luikse dienst. De problemen stapelden zich zó hoog op voor Haan, dat hij enkele weken ge leden een serieus onderhoud had met de nu in opspraak ge raakte voorzitter Eichberg van Schalke'04. Haan verklaarde na de bijeen komst van vrijdag zonder pro- blemen te kunnen functioneren bij de roodwitte club. Ondanks het verlies tegen Anderlecht zei hij zondagavond: „Ik zie het hier best nog zitten. We moeten nu alleen de neergaande spiraal ombuigen. We hebben een overwinning nodig, dan gaat het vanzelf beter draaien Standard was de derde club van Haan als trainer in België. Eerder diende hij FC Antwerp en Anderlecht. In Duitsland werkte de oud-voetballer van Ajax, Anderlecht, hetzelfde Standard, Seiko Hong Kong en PSV in dienst van Vfb Stuttgart en FC Niirnberg. Het ontslag van Haan kwam niet als een verrassing. Zondag avond hield de geboren Gronin ger zich nog groot, maar in zijn hart besefte Haan dat de derde achtereenvolgende verliespartij hem wel eens noodlottig zou kunnen worden. Door de ne derlagen tegen Oostende en An derlecht is Standard zo goed als uitgeschakeld voor een hoge eindnotering in de competitie. De ploeg is dertiende met tien piunten uit twaalf duels. De nederlaag (3-4)) vorige week woensdag op Highbury uit tegen Arsenal maakte een suc cesvol vervolg in de Europa Cup eveneens onmogelijk. Standard verkeert al vanaf het begin van dit seizoen in de problemen. Zonder Henk Vos, de Neder landse spits die is verkocht aan Sochaux, kon de eerste club van Luik aanvallend nimmer een vuist maken. Verdedigend liep het zonder Stefan Demol even min allesbehalve naar wens. De trouwe supporters roepen we kelijks de naam van Brabander Vos, die in Franse dienst vrolijk is doorgegaan met het maken van doelpunten. Het verlies van Vos werd in de schoenen geschoven van mana ger Henrotay. Dit leidde tot kri- Het ontslag van Arie Haan kwam niet als een verrassing. Schalke'04 uit Gelsenkirchen wil Der Spiegel voor de rechter dagen. Het Duitse weekblad bracht deze week een artikel over de financiële puinhoop, die voorzitter Günter Eichberg bij zijn plotselinge vertrek naar Amerika zou hebben achterge laten. De overgebleven bestuursle den storen zich met name aan de bewering van het weekblad, dat het onderaanstaande Schal- ke contractspelers bij de bank in onderpand gaf en dat het er bij de financiering van transfers werd gerommeld. „Wij hebben niets op ons geweten", reageer de penningmeester Rüdiger Höffken. Volgens het weekblad financi- eerden Eichberg en Höffken lkmaar gpd Ie gemotoriseerde sporten in èderland gaan moeilijke tijden egemoet. Net nu het circuit van andvoort verlengd mag wdr- len en daardoor de A-status zal erwerven, wil scheidend taatssecretaris Simons de ta- laksreclame in Nederland ver- lieden. Ook in Assen maakt men zich orgen. Het circuit is vergeven ■an de reclame voor sigaretten, imdat een tabaksfabrikant de )utch TT heeft 'geadopteerd'. l,Het zal zo'n vaart niet lopen", meent Ernst Lutgert, woorvoer- der van de Stichting Circuit Drenthe. „We zijn in ieder geval niet in paniek, maar beraden rast wel op mogelijke actie." In Nederland bestaat nu nog ie zogenaamde vrijwillige ta bakscode. Dat houdt in dat de fabrikanten zichzelf beperkin gen in reclame-uitingen opleg gen. In Duitsland en Engeland nebben de sigarettenfabrikan- len dezelfde afspraken. In Frankrijk is tabaksreclame ver boden bij de wet. Pim van der Heul, namens Philip Morris Ne derland, zegt daarover:' „Het is 'oor ons altijd een afweging. Wat doen we wel en wat doen we niet. Met de overheid heb ben we afgesproken ingetogen Ie adverteren. Maar wat doe je dan: plak je reclame af op de auto's, of maak je geen posters 'oor de Marlboro Masters. Die afweging maken wij met z'n al len, de tabaksfabrikanten. Dat doen we om te voorkomen dat tabaksreclame bij wet verboden wordt." Verslaafd jebeurt dit wel, dan heeft het verstrekkende gevolgen, weet fan der Heul: „Als wij bij voor beeld reclame moeten afplak ten op de auto's, dan is natuur- ijk het gevolg dat we daar geen geld meer in steken. Als Kenny Roberts (teamchef van het Ya maha-team waarin onder ande en Wayne Rainey reed, red.) te horen krijgt dat-ie in Assen zon der reclame moet rijden, zal dat ten koste gaan van het budget voor zijn team." Zandvoort dekt ongeveer tien procent van de begroting met sigarettenreclame, Assen twin tig. De Nederlandse circuits kunnen niet zonder de sigaret. De beide bedreigde circuits geloven niet dat het zo'n vaart zal lopen. Hans Ernst, directeur van Zandvoort: „Als er restric ties komen, zal het gat wel weer door anderen worden opge vuld." En woordvoerder Lut gert, namens het circuit van Drenthe: „De economische be langen voor Drenthe zijn zo groot, dat daar wel eens de voorkeur naar uit mag gaan. Ik kan me daarom niet voorstellen dat Simons onverkort z'n zin krijgt. Economische zaken heeft wel vaker zijn plannen getorpe deerd." De auto- en motorsport is in z'n totaliteit op dit moment voor een groot deel afhankelijk van de sigarettenfabrikanten. De sport is zo ontzettend duur geworden, dat zonder de gigan tische budgetten van miljoenen Engelse ponden de renstallen hun begroting niet rond krijgen. „Dan doet iedereen maar een stapje terug", is de nuchtere re actie van Ernst. „Een team kan ook functioneren met wat min der personeel, een motorblok minder, zonder reservewagen. Echt; de autosport zal niet ver dwijnen als de sigarettenmer ken zich gedwongen terug zul len trekken. Natuurlijk, het is jammer en het zal betekenén dat de autosport een pas op de plaats zal maken. Zo erg is dat echter niet, want ik weet zeker dat er anderen zullen komen die heil zien in sponsoring van de autosport". Verantwoordelijkheid Assen-woordvoerder Lutgert is de bemoeizucht van Den Haag meer dan beu. „Iedereen roept dat we moeten dereguleren. Dat de beslissingen genomen moe- Voor de Grand Prix formule 1 zou een vrijstelling van de 'tabaksban' moeten komen. ten worden in de regio's. En on dertussen gaat Den Haag maar verder met het maken van nieu we regels. Straks rijden we alle maal met een helm op in de au to, omdat men vindt dat het veiliger is. Leer de mensen meer hun eigen verantwoordelijkheid te nemen, in plaats van alles vast te leggen in regels." Als de tabaksreclame ver dwijnt is de klap voor Assen groter dan voor Zandvoort. Ernst: „Wij kunnen goed be staan zonder de tabaksreclame, het circuit is selfsupporting. Nu al is het volgend jaar voor drie kwart gevuld. En als de naam Marlboro niet meer mag, dan noemen we het racefestijn toch gewoon de Masters. Nee, daar komen we wel uit." Overigens is Hans Ernst bezig met een lobby richting Den Haag, om te pro beren een voor een eventuele Grand Prix formule 1 een moge lijke vrijstelling van de 'tabaks ban' te krijgen. Assen is zeer afhankelijk van zijn hoofdsponsor en ziet deze niet graag verdwijnen. Twintig procent van de jaarbegroting komt voor rekening van het si garettenmerk. In de motorsport in z'n totaliteit worden miljoe nen'gepompt. Het heeft dit jaar een wereldtitel opgeleverd in de koningsklasse, voor Kevin Schwantz. Ron Reinders, vertegenwoor diger van sigarettengigant BAT- Nederland maakt zich evenmin zorgen. „We hebben een door lopend contract met Assen, tot 1996. Daarna zien we wel weer. Het wordt steeds moeilijker ons merk aan de motorsport te ver binden. Het gevolg zal waar schijnlijk zijn, dat we ons werk terrein gaan verleggen. Er zijn mogelijkheden genoeg. Maar ik kan me niet voorstellen, dat de plannen van Simon het onver kort zullen halen. Er zal enige weerstand ontstaan. En terecht. Bij fysieke sporten kan de relatie met roken direct gelegd wor den. Stevig roken en hardlopen past niet bij elkaar. Maar bij mechanische sporten wordt de inspanning geleverd door een motor. De tabaksindustrie zal daarop anticiperen in de lobby die men ongetwijfeld zal uitvoe- ren richting Den Haag." Oostblok De mogelijkheid bestaat dat het hele gemotoriseerde circus zich gaat verplaatsen naar andere delen van de wereld, waar de tabaksreclame nog geheel vrij FOTO ANP is. Naar Brazilië, waar onlangs twee nieuwe circuits gereed zijn gekomen, naar Rusland, dat graag F-l races wil hebben, om dat daarmee veel harde valuta binnenkomt, naar Azië. Ook de landen rond de Middellandse zee nemen het allemaal niet zo nauw met reclame. In Spanje werden dit jaar drie(!) Grand Prix' voor motoren gehouden. „Een belachelijke zaak", vindt ook Reinders. „Dergelijke toe standen krijg je als er geen alge mene richtlijnen komen." Ook Pim van der Heul ver wacht dat uiteindelijk Europa slechts met enkele Grand Prix' genoegen zal moeten nemen. „Er bestaat veel belangstelling voor de formule 1 in de wereld. Het oostblok wil enkele wed strijden en Malaysia heeft inte resse." it VOETBAL PORTUGAL: Pacos Ferreira Benfica 12 Stand aan kop: Sporting 8-15. Boavista 8 13. Benfica 8-13. Funchal 8-10, FC Porto 8-10 ENGELAND: Wimbledon Ipswich Town 0- WK-KWALIFICATIE Doha (Qat). Aziatische zone Japan - Zuid-Korea 1-0(0-0) 59 Mtrua 1- 0. Scheidsrechter Schmidhuber (Dui) Iran - Noord-Korea 2-1 (0-1) 28 Choe Won Nam 0-1. 48 Ali Daei 1-1, 65 Ah Daei 2-1. Scheidsrechter Baldasdta' Stand: Japan 4-5 (5-2). Saudi-Arabie 4-5 (4-3). Zuid-Korea 4-4 (6-4). Irak 4-4 (7-7), Iran 4-4 (5-7). Noord-Korea 4-2 (5-9) Programma laatste dag (28 oktober): Zuid- Korea - Noord Korea. Saudi-Arabie - Iran, Irak - Japan. BOKSEN Nieuwegein. NK amateurs. Tweede ronde: Licht: Cairo (Den Bosch) wo p (12-4) van Thelen (Heerlen) Lichtwelter: Careis (Den Bosch)* c p (9-8) van Wil Zwezerijnen (Nieuwegein). Amine (Groningen) w o p (5-2) van Van Londen (Apeldoorn) Zwaarwelter: Gul Khan (Rotterdam) w op (11-6) van Sni|ders (Eindhoven). Halfzwaar: Reiter (Heerlen) wint door walk over van Wetemans (Den Haag). Eugene Sedney (Zeist) w o p (10-4) van Schuman (Rotterdam). Sterkenburg (Nieuwegein) wint door opgeven in de tweede ronde van Baart (Apeldoorn), Martie (Rotterdam) w o p (9-1van Witteling (Rotterdam) Superzwaar: Weijgerse (Nieuwegein) wint door walk over van Lopez Neves (Rotter dam). Ni|man (Amsterdam) wint op punten (5-1) van De Keizer (Rotterdam) GOLF Las Vegas. Mannen. 2.4 miljoen gulden. 90 holes. 1 Love IVSt) 331 slagen (67 66 67 65 66), 2 Stadler (VSt) 339 (67 6b 69 72 65). 3 Azinger (VSt) 340 (66 67 72 68 67). Edwards (VSt) 340 (72 69 69 67 67). Estes (VSt) 340 (68 68 68 67 69). 6 Hus ton (VSt), Tway (VSt). Zokol (Can) 342 PRIJSVRAGEN Lotto 42: Eerste prijs (jackpot): geen-winnaar, twee de prijs 1 winnaar f 76 497.90. derde prijs f30 winnaars f 882.60, vierde prijs 5812 winnaars f 19.70, vijfde prijs 88 413 winnaars f 5.00 Cijferspel 42: ri|f'cijfers goed geen winnaar, vier cijfers goed 24 winnaars, drie enters goed 292 winnaars. 2 cijfers goed: 2585 win- Lucky Ten van maandag 25 oktober: 3-4 7 - 13 - 17. 19 21 -23-25-32.37-46 - 55 - 57 65, 68 - 71 73 - 75 78 (on der voorbehoud) TENNIS destijds de komst van de spelers Senscheid, Schacht en Ljuty met 2,1 miljoen mark (2,3 mil joen gulden) uit hun privé-ver- mogen. Daarop gaf de Duitse Voetbalbond de club uit het Ruhr-gebied een licentie en haalden beide heren hun geld via een speciale bv terug. Höff ken verzekerde, dat alles correct met sportieve nu ook met fi nanciële tegenvallers gecon fronteerd. De schulden van de multi-sportclub bedragen zo'n 110 miljoen gulden. Voorzitter Ramon Mendoza wil echter niet van een crisis horen. De renovatie van het Santiago Bernabeu-stadion viel duurder uit dan voorzien. De capaciteit van de imposante, maar sterk roestende accommodatie werd uitgebreid van 90.000 naar 105.000 toeschouwen. Het boekjaar 1992/1993 werd door Reals penningmeester afgeslo ten met een tekort van 2 milj joen gulden. Mendoza maakt zich geen zorgen. „Van financiële nood is geen sprake, er zijn voldoende plannen om de tekorten aan te zuivereh". aldus de invloedrijke voorzitter. Sinds de grijze emi nentie acht jaar geleden deze functie aannam, maakte Real jaarlijks winst. Cruijff geeft zoon Jordi kans barcelona gpd Johan Cruijff heeft zijn zoon Jordi opgenomen in de selectie van Barcelona, die vandaag een vriendschappelijke wedstrijd in Kopenhagen speelt. De wed strijd is de eerste van zes vriendschappelijke ontmoetin gen, waarvan de opbrengst zal worden gebruikt om het uit staande deel van de transfer som van Romario aan PSV te betalen. CruijfT heeft 20 spelers mee naar Kopenhagen genomen, onder wie zijn vier 'buitenlan ders' Stoichkov, Ronald Koe man, Michael Laudrup en Ro mario. Verder heeft hij nog zes spelers uit het tweede elftal van Barcelona aan zijn selectie toe gevoegd. onder wie zoon Jordi. Jordi Cruijff speelt sinds het einde van het afgelopen seizoen in Barcelona B. dat in de Spaan se eerste divisie op dit moment aan kop gaat. Het is de eerste keer dat Jordi in een officiële wedstrijd van het eerste elftal van Barcelona uitkomt. Stockholm. Mannen. 3 miljoen gulden Eerite ronde: Steven (NZe) Göllner(Dui) 6-7 6-3 7-6. Larsson (Zwe) - Stoltenberg (Aus) 6-4 3-6 6-3. Reneberg (VStEngel (Zwe) 6-2 6-4. Washington (VSt) Mans dorf (Isr) 6-4 6-4. Krickstem (VSt) - Kulti (Zwe) 6 3 7-6, Pernfors (Zwe) - Jones (VSt) 6-4 6-1, Wheaton (VSt) Nestor (Can) 7-6 6-7 7-5, Holm (Zwe) - Apell (Zwe) 7 5 6-3 Essen. Vrouwen, 675.000 gulden. Eerste ronde: Oremans (Ned1 Reinstadle' (Oos) 6-1 6-3 Bobkova (Tsi) Smger (Dut) 4 6 6 3 6-3 Maieeva-Fragnière (Zwi) Dopfer (Oos) 6 4 6-2. Mesjki (Geo) - Zru bakova (Tsj) 6-3 6-3. Rittner (DuO Bonti vogiio (Ita) 6-3 6-0. Ranglijst Mannen: 1 Sampras (VSt) 3918. 2 Cou ner (VSI) 3759. 3 Becker (Dun 2648. 4 Stich (Dui) 2598. 5 Bruguera (Spa) 2578. 6 Edbe.g (Zwe) 2514. 7 Chang (VSt) 2222. 8 Medvedev (Oek) 2145. 9 Musier (Oos) 2033. 10. Ivanisevic (Kro) 2020. 11 Pioline (Fra) 1928. 12. Krajicek (Ned) 1880, 13 Korda (Tsj) 1775, 14 Martin (VSt) 1631, 15 Volkov (Rus) 1404. 44 Haarhuis 788, 56 Siemerink 651. 59 El tingh 632. 192 Nijssen 207. 211 Wibier 178. 229 Schapers 160, 256 Koever mans 128 VOLLEYBAL Vrouwen. Kwalificatie WK 1994 Genève. Roemenie Spanje 3-0, Kroatië Zwitserland 3-0 Eindstand 1 Roemenie 3-6. 2. Kroatiè 3-4, 3 Zwitserland 3-2. 4 Spanje 3 0 Roemenië geplaatst Sofia. Azerbeidzjan Wit Rusland 3-1. Bulganie Canada 3-0 Eindstand 1 Bui garije 3 6. 2 A/erbeidzian 3-4. 3 Wit Rusland 3-2. 4 Canada 3 0 Finale A/er beid/ian Bulgarije 3 0 Azerbeidzjan ge plaatst Districtsbeker Gemin, 2 Tonegido 3 1-3(7-15. 12-15. 15-9. 12-15) SPORT OP TV DINSDAG 15 00 16 00 EURO- Schermen EK vanuit Lini(Oostenri|h) 15 15-17.00 BBC. 1 Rugby Union M.d- lands-Nieuw Zeeland 16 00-17 00 EURO Wielrennen Nations Open 17 00-17 15 Did 2 Sport Heute 17 00-17 30 EURO Eurofun 17 00-19 55 BBC 2 Snooker GP-toernoo. in Reading 17 30-18 30 EURO American footban NFL wedstri|dChicago Minnesota 17 40 17 56 BRT l Sssporfs Alp.msme 18 30-19 30 EURO Eurogoais Europees 18 41 18 51 Ned2 StudioSportjourr 18 45-19 10 RTL Sport 19 30-20 00EURO Eurosportnew* 19 30-20 00 BRT 1. Sport 20 00-21 00 Super Sports met o a rennen in Australië 20 00-22 00 EURO Alpineskiën voo 21 35-22 05 Ned 2 D.e2 Nieuwe Koe.en met sport als uitgangspunt 22 00-23 00 EURO Boksen 22 05 22 30 Did 1 Spot E«tra Du.ts Be e.,oei bai (Borjsva More nengiadbaci FC Augsburg Baye- levefkusen, 22 15 22 30 Ned 3 Sportiournaal 22 30-22 55 BRT 1 Sport 23 00-01 00 EURO Snooker World Cias- 01 00 01 30EURO Eurosoortnews 01 00-02 45 BBC 2 Snooker GP toernooi .o Readmg WOENSDAG 09 00-10 00 EURO Paardesporl WK tweespannen in Gladstone 10 00-12 00 EURO Aipmesk«en voevbe schc-i* ngophet Wor'dCupse«/oen 12 00 13 00 EURO Eurogoais :3 00-14 00EUR0 A-T.ercanfootbt' NFl wedstrijd Chicago-Minnesota 13 00-17 00 Old i Spon E«tra tennis WTA toernooi m Essen 14 00-18 30 EURO Tenms WTA toerooo.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23