jiW egsleepregeling Alphen van kracht Inwoners Alkemade duurder uit dan verwacht Vandalen krijgen geldboetes Alkemade zet 55-plussers aan het sporten [- EN VEENSTREEK Boete voor negeren rijverbod Politie tijdelijk in Leimuiden Alphenaar kruipt na 'onduidelijke' brief weer achter het stuur JINSDAG 26 OKTOBER 1993 CERT VISSER. 071-J56430. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -356413 'Als je zo stom bent, moet je maar op de blaren zitten op een invalidenparkeerplaats of de wa tt neerzetten op een plek die gevaar oplevert voor an ti jere weggebruikers, kan een automobilist in Alphen «roortaan duur komen te staan. De politie heeft vanaf de mogelijkheid om deze auto's weg te slepen, hg let ophalen van de auto bij het Alphense politiebureau hi cost de eigenaar al gauw 250 gulden. De wegsleeprege- 'le' ing wordt binnenkort ook in Ter Aar, Nieuwkoop en n den rijn marieta kroft ferkeersadviseur M. Fluit van Pei iet district Rijn en Aarlanden is ve Jij met de nieuwe regeling. Hij inl erwacht dat automobilisten in «Ie toekomst het wel zullen laten ,0 im illegaal op een invalidepar- ;eerplaats of wandelpad te gaan taan. Of midden op de weg te larkeren, zoals dat in het week- va inde nogal eens in de Juliana- va traat gebeurt. Fluit. „En als je 'r'roch zo stom bent om dat te e'1lloen, dan moet je maar op de lc*t ilaren zitten." Niet alle foutparkeerders lo pen kans om te worden wegge sleept. Automobilisten die hun auto keurig op een parkeer plaats hebben gezet, maar zijn 'vergeten' om een gulden in de automaat te gooien, komen er voorlopig nog met een boete vanaf. Het wegtakelen gebeurt door het Alphense bergings- en takel- bedrijf Van Oosten. De auto's worden naar het Alphense poli tiebureau gebracht. Als dit par keerterrein vol staat, zoekt Van Oosten zelf een andere plek. In eerste instantie wordt gedacht aan het eigen terrein van Van Oosten aan de Energieweg. Regio Ook de weggesleepte auto's uit Ter Aar, Nieuwkoop en Nieuw- veen worden in Alphen 'opge borgen'. Voordat de wegsleep- regeling in deze dorpen van kracht wordt, moeten de burge meesters de overeenkomst nog ondertekenen. Fluit hoopt dat dit dit nog jaar of anders begin volgend jaar gebeurt. Een autobezitter die zijn wa gen aan het Alphense politiebu reau moet ophalen, betaalt zo'n 250 gulden. Dit bedrag bestaat uit de kosten voor het wegsle pen (112 gulden), de boete (va riërend van 50 tot 100 gulden), de verzekering (voor als er iets gebeurt met de auto, die is weg- getakeld) en de stallingsprijs (ongeveer twee gulden per uur). Het wegtakelen van deze illegale parkeerder op een invalideparkeerplaats aan het Aarplein werd gisteren nog in scène gezet. Vanaf vandaag wor den dergelijke auto's zonder pardon weggesleept. foto ben de bruyn terochtend op weg naar school om het leven gekomen bij een ongeval op de kruising van de provincialeweg N 231 met de D"e Schilkerweg in haar woonplaats. Volgens een woordvoerder van de politie werd het meisje geschept door een 20-jarige automo- bilist uit Mijdrecht toen zij met haar fiets het kruispunt wilde ee oversteken. Dronken man veroorzaakt ravage koudekerk aan den run/woerden Een dronken automobilist is gis teravond rond tien uur op Rijksweg 12 ter hoogte van Woerden aangehouden nadat hij met een in Koudekerk gestolen auto een aantal wegafzettingen omver had gereden. De man had eerder op de avond de auto ontvreemd van de Dr. Vlaanderenlaan. Na dat hij op de rijksweg de wegafzettingen ondersteboven had ge reden, sloeg hij lopend op de vlucht en liet de zwaar beschadig de auto achter. Twee wegwerkers waarschuwden de Algemene Verkeersdienst. De man, die dronken 6leek te zijn, is opgesloten in het politiebureau in Woerden. De eigenaar van de auto had haar wagen nog niet gemist, toen ze gisteravond een telefoontje van de politie kreeg. Snelheidscontrole: 37 bonnen zoeterwoude/hazerswoudeBijna veertig automobilisten hebben 1azerswoude-dorp. Scholiere (12) verongelukt nieuwveen De 12-jarige Lisette Uyttewaal uit Nieuwveen is gis- gisteren bij snelheidscontroles in Hazerswoude en Zoeterwoude een bekeuring gekregen. Op de Industrieweg in Zoeterwoude- Rijndijk werden twaalf automobilisten bekeurd. De hoogst ge meten snelheid was 82 kilometer per uur. Toegestaan is maxi maal 50 kilometer. Op de Noortbuurtseweg in Zoeterwoude- Dorp werden twee automobilisten en een bromfietser op de bon geslingerd. De twee automobilisten reden 69 kilometer per uur, terwijl 50 is toegestaan. Op de Gemeneweg werden in totaal 20 automobilisten bekeurd. Een vrachtwagen reed 100 kilometer per uur. Op de Gemeneweg mag maximaal 80 kilometer per uur worden gereden. Extra stijging afvalstoffenheffing alkemade marieta kroft Inwoners van Alkemade moeten volgend jaar nog meer belasting betalen dan B en W onlangs in de begroting voor 1994 aankondigden. De afvalstoffenheffing stijgt per jaar niet met 25 gulden, maar met 46 gulden tot een bedrag van 398 gulden per gezin. B en W stellen dat voor aan de raad omdat de verwerkingskosten voor het af val onverwacht zijn gestegen. In de be groting ging het college nog uit van ou dere getallen. Ook houdt de gemeente er rekening mee dat op 1 januari een nieu we wet wordt ingevoerd, waardoor de verwerkingskosten nog extra stijgen. Uit een rekensommetje van de ge meente blijkt dat de totale kosten voor de afvalverwerking volgend jaar met ruim 63.000 gulden kunnen oplopen. Het college streeft ernaar dat 80 procent van de kosten door de vervuiler zelf wordt betaald. De rest betaalt de ge meente. Om dat dekkingspercentage te halen, moet elk huishouden 398 gulden betalen, menen B en W. De tarieven voor de inzameling van grof huisvuil en het legen van septic- tanks stijgen met 13 procent. De gemeenteraad spreekt zich don derdag tijdens de begrotingsbehandeling uit over de belastingverhogingen. Ook buigt de raad zich dan over de andere door B en W voorgestelde belastingver hogingen. Het is de bedoeling dat de on- roerend-zaak-belasting, de woonforen- sen- en de hondenbelasting met 3,5 pro cent omhoog gaan. De rioolrechten stij gen met een tientje en ook de bouwleges gaan flink omhoog. Mensen die volgend jaar in Alkemade willen trouwen, zijn 70 gulden duurder uit en moeten 250 gul den betalen. den haag/ter aar Een 25-jarige man uit Ter Aar moet 1400 gulden boete betalen voor rijden onder invloed en het negeren van een rijverbod. De man werd in de nacht van 29 op 30 november 1992 in De Kwakel gepakt met twee maal zoveel al cohol op als is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod opgelegd voor vier uur, maar werd na een uurtje weer staande gehouden, nu in Ter Aar. De Teraarder was van plan geweest om in zijn au to te gaan slapen, maar reed weg toen hij het koud begon te krijgen. Zo vertelde hij gisteren aan politierechter E. Timmer mans. „Bijzonder onverstandig, zeker voor iemand die zoals u vrachtwagenchauffeur is", vond de rechter. .Als u uw rijbewijs kwijt raakt, wat gebeurt er dan? „Dan ben ik mijn baan kwijt", liet de verdachte weten. Zo ver hoefde het echter van de officier van justitie niet te komen. Om dat de man slechts twee maal de toegestane hoeveelheid alco hol op had en het de eerste keer was dat hij met te veel drank op was gepakt, vond de officier een geldboete voldoende. De rech ter veroordeelde hem conform de eis tot een boete van 1400 gulden. Zij waarschuwde de Teraarder wel dat hij er een tweede keer minder goed van af komt. „Als u ooit weer zo stom zou zijn, dan eh..." „Dan hang ik", vulde de verdachte haar feilloos aan. HEUPLETSEL Een 35-jarige Lis- sese is gisteren met been- en heupletsel opgenomen in het Spaameziekenhuis in Heemste de. De vrouw werd onwel toen ze op haar fiets over de Oranje laan in Lisse reed. Hierdoor botste ze tegen een vrachtwa gen die langs de weg gepar keerd stond. Vrienden plegen 'wilde-harendelicten Tropische vogels in Hazerswoude De Rijnwoudse vogelvereniging Vogelvreugd houdt van donderdag le 28 tot en met zaterdag 30 oktober een vogeltentoonstelling in Het Dorpshuis in Hazerswoude-Dorp. Drie dagen lang zijn ruim 700 Hkanaries, tropische vogels en parkieten te zien. Voorafgaand aan de tentoonstelling worden de beestjes door een team van twaalf keur meesters beoordeeld op maat, kleur, veren, houding en conditie, ijl De tentoonstelling is gratis toegankelijk op donderdag van 20-22 uur, op vrijdag van 10-22 uur en op zaterdag van 10-15.30 uur. Het Dorpshuis is te vinden aan de Pieter de Hooghstraat 3. den haag/alphen aan den run» Vijf vrienden uit Alphen en Ter Aar in de leeftijd van 22 tot 25 jaar zijn gisteren door de Haag se politierechter veroordeeld tot geldboetes van 750 tot 1500 gul den. De vijf kregen hun straffen voor openlijke geweldpleging, diefstal en heling in februari en juli 1992. Twee van de jongens, een 25- jarige Teraarder en een 22-jari- ge Alphenaar, hoefden zich slechts te verantwoorden voor de gezamenlijke diefstal van een fiets. De twee gingen er op 22 februari 1992 in Noorden vandoor met een mountainbike ter waarde van 700 gulden. Nog dezelfde avond verkochten ze de fiets door aan een andere 22- jarige Alphenaar. Hij stond gis teren terecht voor heling. De laatste twee hadden meer op hun kerfstok. Zij - twee Alp- henaren van 23 en 25 jaar - hadden op diezelfde 22ste fe bruari in Noorden twee ruiten ingegooid bij een snackbar. Aanleiding tot de vernieling was een ruzie van één van de jon gens met de nieuwe vriend van zijn ex. Daarnaast waren de twee tijdens een weekeinde uit in Mierlo en Eindhoven flink aan het vernielen geweest. Officier van justitie Renckens had geen goed woord over voor het gedrag van de heren. Voor het gewelddadige duo eiste zij daarom twee maanden cel. De anderen mochten van haar naar huis met straffen variërend van 750 gulden boete tot drie weken cel. De mannen hadden bij elkaar drie advocaten meegenomen om de rechter er toe te bewegen met lagere straffen uit de hoek te komen. Alle misstappen van de vijf waren 'wilde-harendelic ten', betoogde één van de advo caten. Waarmee hij maar wilde zeggen dat het allemaal vanzelf wel weer over gaat. En volgens de advocaten hadden de heren zich na juli vorig jaar ook voor beeldig gedragen. Voor politierechter E. Tim mermans telde dat zwaar, net als het feit dat de vergrijpen waarvoor de vijf terecht stonden al weer vrij oud waren. De die ven en de heler kregen van haar een boete van 750 gulden elk, de twee anderen kwamen er van af met boetes van 1500 gul den plus twee maanden voor waardelijk. alkemade kees van kuilenburg Eigenlijk was het organiseren van sport- en speldag voor ou deren voorbehouden aan de hoofdsteden van de provincies. Als afsluiting van het Europees Jaar voor de Ouderen. Maar ook Alkemade heeft de speldag op de rol staan. „En we hebben voor 30 oktober een program ma dat klinkt als een klok", ver telt Lyneke de Koning. De Koning is initiatiefnemer van de sportdag. Zij is in Alke made actief met het geven van tennisles en werkt in sportcen trum De Tweesprong. „Of> een gegeven moment vond ik het wel een aardig idee om een driekamp voor ouderen te orga niseren. Later bedacht ik een sport- en speldag met sporten en spellen die geschikt zijn voor mensen vanaf 55 jaar", legt ze het ontstaan van het idee uit. Vervolgens stapte zij met het plan naar voorzitter Cees Kui per van de Katholieke Bond van Ouderen. Ook hij vond het een prima gedachte. „Het probleem was echter dat we geen geld meer hadden voor deze activi teit. In de loop van het jaar heb ben we al veel extra's gedaan. Dus de pot was leeg", merkt de voorzitter op. „Gelukkig werd gunstig gereageerd op een ver zoek aan de gemeente om ons te steunen. Dus konden we in april aan de slag met de voorbe reidingen." De Koning en Kuiper kregen versterking van Die1' Kuijer en Richard Broekhuizen van sport centrum De Tweesprong en on derwijzer Ab Mastenbroek. „Met z'n vijven zijn we erin ge slaagd om een aardig program ma op te zetten. Niét alleen roelofarendsveenHet politiebureau aan de Po pulierenstraat in Roelofarendsveen is gisteren tij delijk met houten schotten afgesloten. Het afgelo pen weekeinde brandde het kantoor gedeeltelijk uit. Over de oorzaak van de brand staat nog niets vast. Wel is bekend dat het vuur is uitgebroken in de cv-ruimte. Brandstichting wordt uitgesloten. Het korps van Roelofarendsveen heeft voorlopig onderdak gekregen bij de collega's aan het Kloof- pad in Leimuiden. Dit bureau is daarom nu dage lijks geopend van negen uur tot half zes. Voorheen was het bureau in Leimuiden slechts drie keer in de week gedurende twee uur geopend. Mogelijk wordt een ruimte in het gemeentehuis van Alkemade, gevestigd aan het Westeinde In Roelofarendsveen, tijdelijk ingericht als politiebu reau. Bekeken wordt of de noodzakelijke aanslui tingen voor de verbindingsapparatuur kunnen worden aangelegd. Blijkt het niet mogelijk de extra voorzieningen aan te brengen, dan overweegt de Solitie tijdelijk kantoor te houden in de garage bij et bureau. In dat geval wordt naast het pand een zogeheten porto-cabin geplaatst. Of dat gebeurt is overigens nog een vraag, want het neerzetten van een dergelijke voorziening kost veel geld. „De por tocabine in Leimuiden kostte bijvoorbeeld al 70.000 gulden", illustreert een woordvoerder van de politie. „Alles draait om de vraag waar de cent jes vandaan moeten komen." Het bureau in Leimuiden is te bereiken onder te lefoonnummer: 01721 - 8103 en 7349. VRIJE TIJD De organisatoren van de Alkemadese sport- en speldag: „We hebben een naar ons idee, maar het slaat ook bij de ouderen aan. Tot nu toe hebben we zo'n 70 briefjes binnen van mensen die aan het evenement willen meedoen", merkt Ab Mastenbroek op. Hij verwacht dat dit aantal nog toe neemt. „Met ruim 2500 Alke- maders die de 55 jaar zijn ge passeerd, moet dat toch luk ken", zegt Cees Kuiper. „Ik schat dat er zo'n 300 mensen meedoen. Niet voor niets heb ben we zo'n 1600 brieven ver stuurd." De sport- en speldag is niet bedoeld om de 55-plussers al leen maar een dag bezig te hou- programma dat klinkt als een klok." den. „Het moet naar ons idee een vervolg hebben. Er zijn al activiteiten zoals volksdansen, koersbal en tafeltennis. Want veel meer mensen moeten gaan bewegen", aldus Kuiper. De sportdag speelt zich voor een groot deel af in de sporthal en het zwembad van De Twee- foto ben de bruyn sprong. In de middaguren staat er een fotopuzzelwandeltocht van een kilometer of drie door het dorp op het programma. „Speciaal opgenomen om er even uit te zijn", legt Ab Mas tenbroek uit. Verder is er in de middagpauze een gezamenlijke lunch. den haag/alphen aan den rijn Een officiële brief waarin ie mand wordt meegedeeld dat zijn rijbewijs is ingetrokken blijkt niet voor iedereen even begrijpelijk te zijn. De gemeente Alphen aan den Rijn zou er daarom verstandig aan doen om bij zo'n officieel schrijven nog een briefje te doen met daarop in gewoon Nederlands: pas op, u mag niet meer rijden. Die suggestie deed politierech ter E. Timmermans gisteren in de zaak tegen een Alphenaar die na het ontvangen van zo'n brief toch weer achter het stuur kroop. De actie leverde de man een boete op van 500 gulden. De 45-jarige Alphenaar kreeg op 23 mei vorig jaar de officiële mededeling dat hij niet meer achter het stuur plaats mocht nemen. Voor die tijd was hij bij herhaling gepakt met drank op achter het stuur. De brief was voor de man niet helemaal dui delijk. „Ik wist niet dat mijn rij bewijs vanaf dat moment on geldig was. Er kwam nog een medisch onderzoek, ik dacht dat mijn rijbewijs tot dat mo ment geldig zou blijven", ver klaarde hij tegenover de rechter. Die kon zich de verwarring wel een beetje voorstellen. Maar ze vond het wel nalatig van de Alphenaar dat hij niet even ge ïnformeerd heeft naar de pre cieze betekenis van de brief. „Die brief is ondertekend door een zekere Paats. Als u het niet begrijpt, dan belt u die meneer toch op om te vragen wat die brief precies betekent", sugge reerde de rechter. Voor zijn na latigheid veroordeelde Timmer mans de man tot een hoete van 500 gulden plus twee weken voorwaardelijk Glaucoom De Glaucoomvereniging houdt vanavond in hotel Toor aan het Stationsplein in Alphen een in formatiebijeenkomst over de oogziekte glaucoom. De vereni ging wil op deze avond meer bekendheid geven aan de ziek te, die blindheid tot gevolg kan hebben. Bij vroegtijdige ontdek king kan de schade echter be perkt blijven. In Nederland lij den een kleine 100.000 mensen aan glaucoom. De informatie avond begint om 20.00 uur. Ouderensport Voor ouderen van boven de 55 jaar wordt vrijdag 29 oktober een sportdag in de Alphense Rijnstreekhal gehouden. Er kan een keuze worden gemaakt uit volksdansen, gym, tafeltennis, darts, badminton, volley- en koersbal. Behalve demonstra lies zijn er info-kraampjes over de diverse sporten. De organisa tie is in handen van de stichting welzijn ouderen er de afdeling sport en recreatie, beide in Al phen. De sportdag duurt van 9 00 uur tot 16.00 uur. Voor in lichtingen: 01720-93600.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17