Scorebord
Gullit: nummer zes
MAANDAG 25 OKTOBER 1993
M. 071-356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -35640
KNVB-AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: Aja/ Huizen 3 - 2. Sche
ven - Quick Boys 2 - 1Rozenburg Marken -
2, Volendarn - Noordwijk 0 - 3, FC Lisse - Kozak
ken B 2 - 2, Rnnsb. B. - ARC 2 - 3, Katwijk - Ex
cel. (M) 2 -1
Rijnsb. B 6 5 0 1 10 14 - 5
Katwijk 7 4 2 1 10 13 8
Quick Boys 7 4 1 2 9 14 - 10
ARC 7 3 3 1 9 12 - 9
Excel (M) 7 3 2 2 8 16 - 9
Kozakken B 7 3 2 2 8 12 - 12
Marken 7 3 2 2 8 11 - 11
FC Lisse 6 2 3 1 7 12 - 10
Noordwijk 7 3 0 4 6 12 - 11
Huizen 7 2 2 3 6 12 - 13
Scheven. 7 1 3 3 5 8-13
Rozenburg 7 1 2 4 4 9-14
Aja» 7 1 1 5 3 7 15
Volendarn 7 0 3 4 3 8-20
EERSTE KLASSE B Capelle Sparta N 1 - 0.
SDVB - SHO 3 2, IJsselm v - GWV 2 - 2. Heer-
jansd. - Hoek 2 1, Bennekom - Lunteren 1 - 3.
DOVO - Barendr. 0 - 1Zwart W'28 - Spakenburg
0-4
DOVO 7 4 3 0 11 18 - 9
SDVB 7 4 2 1 10 17 - 10
8arendr. 7 4 1 2 9 16 - 12
Hoek 7 4 1 2 9 13 10
EERSTE KLASSE C: DOSK - ACV 3 - 1Genemuiden -
HZW 2 - 2, DVS '33 - Broekst B 1 - 1, Urk DETO 4 -
2. Oranje N - UW 1 -1. Dracht. B - Flevo Boys 0 -2,
WHC - WOG 1 - 2
ACV 7 6 0 1 12 20 - 6
Urk 7 4 1 2 9 18 - 10
DOSK 7 3 3 1 9 16 - 9
WOG 6 4 0 2 8 17 - 14
TWEEDE KLASSE C: Candia '66-RKAVIC
4-3. HCSC-VRC 2-1. SDC-Aalsmeer 3-1, Vallei-
vogels-Lelystad 0-0. Woudenberg-Ter Leede 0-
0. Zevenhoven-Zandvoort '75 3-2
Lelystad 7-12 Ter Leede 7- 6
Valleivogels 7-11 Zandvoort'75 6- 5
HCSC 7-10 Woudenberg 6- 5
SDC 7- 8 Candia '66 6- 4
VRC 7- 7 Aalsmeer 6- 3
Zevenhoven 6- 6 RKAVIC 6- 1
DERDE KLASSE A: Die Haghe-Monster 2-1
Jodan Boys-Naaldwi|k 3-2, Leiden-Oegstgeest 5-
0, MW '27-SV '35 1-2. SEV-'s Gravenzande 1-
4, Xerxes-Spirit 1-3.
's Gravenzande 7-11 Oegstgeest 6- 6
Xerxes 6-10 Die Haghe 6- 6
7-5
7- 4
Monster 7- 8 MW'27 7- 3
Naaldwijk 7- 7 SEV 7- 1
VIERDE KLASSE A: ADO-Soccer Boys 2-4,
BVCB-JAC 0-1. Dumoord-Honselersdijk 0-2,
Lyra-DUNO 0-1. Maasdi|k-KMD 3-2. Voorscho-
ten-Nootdorp 0-1.
Nootdorp 6-10 Voorschoten 5- 6
JAC 7-10 KMD 6- 6
Maasdijk 6- 9 ADO 6- 4
DUNO 6- 8 BVCB 6- 3
Honselersdijk 7- 8 Soccer Boys 6- 2
Lyra 6- 7 Duinoord 7- 1
VIERDE KLASSE B: Floreant-RCL 1-1Ha-
zersw B.-Sportlust '46 0-2, Kagia-De Sleutels
0-0. KRV-Be Fair 4-1, Valken 968-TAVV 1-1,
WDS-Rohda'76 1-1.
Sportlust '46 6-10 De Sleutels 7- 6
KRV 7- 9 TAW 6- 5
RCL 7- 9 Kagia 6- 5
Rohda '76 7- 9 Be Fair 7- 5
Hazersw. B 7- 8 Valken '68 7- 5
Floreant 7- 6 WDS 6- 3
ZONDAG
HOOFDKLASSE A: Aalsmeer-EDO 2-1ADO
'20-Papendrecht 1-0. Alphense Boys-DWV 1-2.
OSV-Hollandia 0-0, RCH-ADO 11, Tonegido-
AFC2-2, UW-Holland 0-1
TONEGIDO 7 6 1 0 13 21 - 8
Hollandia 7 5 2 0 12 19 - 6
AFC 6 4 1 19 116
ADO 7 4 1 2 9 13 - 9
OSV 6 3 2 1 8 13 - 7
Papendr 7 2 2 3 6 9 - 15
DWV 6 2 13 5 9-11
ADO'20 6 2 13 5 7-11
Aalsmeer 6 2 1 3 5 11 - 17
EDO 7 2 14 5 8-11
Holland 7 2 1 4 5 8-11
Alphense B 7 2 0 5 4 7-12
UW 6 1 1 4 3 7-12
RCH 7 0 3 4 3 7 - 14
EERSTE KLASSE A: AFC '34-Vitesse '22 3-
0, Argon-HRC 3-1Blauw Wit NFC 2-1Kolping
B Zwarte Sch 1 -1Roodenburg-Volendam 0-3,
Stormvogels-Hilversum 4-2.
AFC '34 6-11 Kolping B 6- 5
Stormvogels 6-10 Vitesse'22 7- 5
Argon 7-10 Hilversum 7- 5
Zwarte Sch. 6- 9 Roodenburg 7- 5
Blauw Wit 5- 6 HRC 6- 3
NFC 6- 5 Volendarn 7- 2
EERSTE KLASSE B: 's Gravendeel-Wilhel-
mus 0-3. DCV-UVS 2-3. DHC-Quick 1-0. RVC-
Zwi|ndrecht0-0, SC Feyenoord-VCS 0-3, Unitas-
Nieuwenhoorn 2-2
DHC 7-10 DCV 6- 6
UVS 7-10 SC Feyenoord 7- 6
Nieuwenhoorn 6- 9 Zwijndrecht 7- 5
Wilhelmus 7 9 RVC 7- 5
VCS 5- 7 Quick 7- 4
Unitas 7- 7 's Gravendeel 7- 2
TWEEDE KLASSE A: Hermes DVS-Voor-
burg 14, Lens-Westlandia 3-3, Lugdunum-Fore-
holte 1-2, SJC-Rijswijk 2-1, VELO-HMSH 1-4,
VIOS-RKAWO-2.
HMSH 6-10 Westlandia 7- 7
Foreholte 6- 9 SJC 6- 6
VELO 6- 8 Voorburg 7- 5
- 6-4
7- 4
VIOS 6- 7 Hérmés DVS 7- 2
DERDE KLASSE A: Blauw Zwart-DOSR 10.
Gouda-VEP 2-0, Nieuwkoop-WSB 0-1, Soccer
Boys-Olvmpia 2-2. SVLV-ÖSO 6-0, Woerden-
Unio 2-1.
WSB 7-14 VEP 6- 5
BlauwZwart 7-11 Gouda 7- 5
Olympia 7- 9 Woerden 6- 4
SVLV 6- 8 Soccer Boys 6- 3
DSO 7- 8 Nieuwkoop 5- 2
Umo 7- 6 DOSR 5- 1
VIERDE KLASSE A: Alkmania-Altior 0-0,
Docos-VCL 1-4, FC Lisse-UDWS 1-3, LFC-Meer-
burg 4-1MMO-VNA 2-0, SJZ-ROAC '79 3-1
VCL 6-11 UDWS 6- 6
Docos 7-10 Meerburg 7- 5
MMO 7- 8 VNA 7- 4
LFC 7- 8 Altior 4- 3
ROAC '79 6- 7 SJZ 6- 3
FC Lisse 4- 6 Alkmania
LANDELIJKEJEUGD
A-JUN EERSTE DIVISIE A: AFC Elinkwijk
2-0, Cambuur-Aiax A2 0-5, Hollandia-Gromngen
1-1, Utrecht-Emmen 2-4. UVS-Heracles 2-3.
Veendam-AD02-0.
Heracles 6-10 Elinkwi|k 7- 6
Utrecht 7-10 ADO 5- 5
Ajax A2 6- 8 AFC 6- 5
Groningen 6- 8 Emmen 7- 5
Hollanaia 6- 7 Cambuur 7- 4
Veendam 7- 6 UVS 6- 2
A-JUN TWEEDE DIVISIE B: Longa-VCS 3-
2. Quick Boys-Quick 4 0. RKC-DHC 2-0. RVC-
Xerxes 1 -1Westlandia-Middelburg 3-5.
Quick Boys 7-10 Middelburg 6- 6
RKC 6- 9 Spijkenisse 5- 4
Longa 7- 9 Westlandia 5- 3
Xerxes 6- 8 DHC 5- 2
RVC 6- 7 VCS 6- 1
Quick 7- 7 Vlissmgen 0- 0
A JUN DERDE DIVISIE B: ARC-Rnnsb. B
1-2. DWO-Schevemngen 7-1, Excelsior-Rooden-
burg 2-2, Nieuwerkerk-Alphense B. 3-5, Noord-
wi|k-Wilhelmus 3-2, RCL-DSO 5-1
Noordwnk 7-11 Wilhelmus 6- 6
DWO 6- 8 RCL 6- 6
Rijnsb. B. 6- 8 Excelsior 7- 6
Alphense B. 7- 8 DSO 6- 4
ARC 6- 7 Nieuwerkerk 7- 3
Roodenburg 6- 7 Scheveningen 6- 2
BJUN TWEEDE DIVISIE B: Dordrecht-UVS
0-2, Quick Boys-SW 1-1, RBC-Feyenoord 0-2,
RVC-NAC 0-5, Sparta-ADO 3-3, Terneuzen-Ex
celsior 1-1.
Feyenoord 7-12 SW 7-6
RBC 8-11 UVS 5- 5
NAC 6 8 Quick Boys 7- 5
Excelsior 5- 7 Dordrecht 7- 5
Sparta 7- 7 Terneuzen 7 4
ADO 6- 6 RVC 8- 4
AFDELING LEIDEN
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Abbenes GWS 11. Al
phia-MVKV 1-1, Koudekerk-Lugdunum
SVLV-Woubrugge 0-1SVOW-LSW'70 3-2.
Alphia 6-10 Abbenes
MVKV 7 10 GWS
Koudekerk 5- 9 LSW '70
LFC 6- 8 SVLV
Woubrugge 5- 7 Lugdunum
SVOW 6- 6
BEKERVOETBAL
RES. EERSTE EN TWEEDE KLASSEN
POULE 8- Lisse 5-Quick Boys 8 6-2.
RES DERDEKLASSEN
POULE 7 KRV 8-Quick Boys 11 6-0.
POULE 11 Leiden 6-Quick Boys 12 6-3.
POULE 12: Katwijk 6-KRV 5 4-1
COMPETITIE
RES EERSTE KLASSE: Rijnsburgse Boys 4-KRV
2 3-4, Hazerswoudse Boys 2-Sleutels 2 0-3, Ka
gia 2-RCL 4 7-0.
RES.TWEEDE KLASSE A: Valken 3-JAG 1 5-4,
HVZ 1-Koudekerk 3 2-2, ARC 4-Ter Leede 4 3-
0
RES.TWEEDE KLASSE 8: Hazerswoudse Boys
3-0e|s^geest 4 6-3, Rijnsburgse Boys 5-Noord-
R^S DERDE KLASSE A: Ter Leede 6-Woubrugge
2 0-12, Alphia 3-Rijnsburgse Boys 9 4-2, Kagia
4-SVOW2 1-5.
RES.DERDE KLASSE B: ARC 5-RCL 6 2-3.
RES DERDE KLASSE C: ARC 6-Ri|nsburgse
Boys 7 3-7, Leiden 4-Kagia 3 6-1, Lisse 7-RCL
7 1-1, Voorschoten 4-Katwijk 9 1-1
RES.DERDE KLASSE D: Voorschoten 6-RCL 5
2-1Rijnsburgse Boys 8-Ter Leede 5 3-4.
ZONDAG
EERSTE KLASSE: Bernardus-Alphen 11.
Leiden-Leidsche Boys 3-4, Stompwijkse B-ASC
7-0, Teylingen-Rijnland 1-1, UDO-Kickers '69
2-2, Warmunda-Randstad S 1-1
Stompwijkse B 7-11 UDO 7- 7
Teylingen 7-11 Kickers'69 7- 5
Warmunda 7-10 LeidscheBoys 7- 5
Randstads 6- 9 Alphen 6- 3
Rijnland 6- 9 ASC 7- 1
Bernardus 7- 9 Leiden 6- 0
BEKERVOETBAL
POULE 4: Meerburg4-Bernardus 4 2-2.
POULE 5. Meerburg 3-Bernardus 3 4-0.
COMPETITIE
RES EERSTE KLASSE: SJZ 2-Alkmania 2 1-1,
Lisse 3-Randstad Sport 2 5-2, Stompwijk 2-
ROAC 2 2-2, WSB 3-UVS 4 4 1, Docos 3-AI-
phen 2 5-1, Kickers 2-Bernardus 22-1
RES TWEEDE KLASSE A Teylingen 2-Foreholte
3 0-2.
RES TWEEDE KLASSE B: ROAC 3-WSB 4 5-4.
Foreholte 4-MMO 2 4-0, SJZ 3-Altior 3 1 -2. UVS
6-Lisse 4 3-4. UDO 2-Teylingen 3 2-2
RES DERDE KLASSE A DOSR 6-Alkmania 3 4-
3, Leidsche Boys 2-Alphense Boys 4 6-2, SVLV
3-Docos 4 3-0, Foreholte 5-ASC 3 7-5
RES DERDE KLASSE B: ASC 4-UVS 7 1-3,
Lugdunum 4-UDWS 5 1-1, MMO 3-Leidsche
Boys 3 1-4, VCL 3-Alphense Boys 6 2-2.
RES.DERDE KLASSE C: MMO 4-KRV 1 1-2,
Warmunda 2-UDO 3 7-4, SJC 6-VCL 4 5-1,
ROAC 5-DOSR 4 3-2, Alphense Boys 7-Lisse 5
4-5, WSB 5-SJZ 5 0-2.
RES DERDE KLASSE D: Leidsche Boys 4-ROAC
4 5-3, DOSR 3-lugdunum 5 3-1, Alphense Boys
5-SJC 4 5-1, Kickers 3-SJZ 4 1-0.
KNVB RESERVES
ZATERDAG
RES EERSTE KLASSE: HBSS 2-Excelsior
M.2 1-4, ASWH 2-Katwijk 2 2-2. RWH 2-
Spijkenisse 2 1-6, Lisse 2-Barendrecht 2
4-0, Rijnsb.B,2-Noordwi
zakken B.2-Quick B.2 2
Noordwijk 2 7-13 Spijkenisse 2 8-7
Lisse 2 7-12 Excelsior M2 8-7
Quick B 2 8-12 Kozakken B2 8-6
Barendrecht 2 8-9 ASWH 2 8-4
Ri|nsb.B 2 6-8 HBSS 2 8-3
Katwijk 2 7-7 RWH 2 7-2
RES TWEEDE KLASSE A: Gravenzande 2-
ARC 2 1-0, DSVP 2-Rijnsb.B.2 O-O, Vit.D-
elft 2-Ter Leede 2 3-3, Katwijk 3-RCL 2 af
gelast, Quick B.3-Excelsior P.2 3-0, Sche
veningen 2-Sportlust 2 4-0.
RES TWEEDE KLASSE B: Quick 8.4-Nw-
Lekkerland 2 0-3, Barendrecht 3-NSVV 2
1-0, Rozenburg 2-Groote Lindt 2 afgelast.
Zwart Wit 2-Heerjansdam 2 4-0. SHO 2-
Delta Sp.2 1-3, Spi|kenisse 3-Altena 2 2-
0.
RES.DERDE KLASSE B: RCL 3-Quick B.5
1-0, Noordwijk 3-Oegstgeest 2 1-1, ARC
3-Lisse 3 4-1, Zwervers 2-Zevenhoven 2 2-
2, Jodan 8.2-Be Fair 2 2-2, Voorschoten 2-
Capelle3 4-0.
RES.VIERDE KLASSE B Sportlust 4-Voor-
schoten 3 afgelast. Leiden 2-Jodan B.3 6-
1, Lisse 4-Floreant 2 1-0, DSVP 3-HVO 3
1-2, Alphia 2-Be Fair 3 4-1. TSB 2-Delta
Sp 5 0-2.
ZONDAG
RES.EERSTE KLASSE: Westlandia 2-DHC
2 2-2, Papendrecht 2-Spartaan 2 2-0, Wil
helmus 2-DCV 2 1-0, Xerxes 2-VUC 2 3-1,
UVS 2-Unitas 2 3-1, VCS 2-T0NEGID0 2
1-2.
Papendrecht 2 6-12 DCV 2 6-6
Westlandia 2 6-10 TONEGIDO 2 8-6
UVS 2 8-10 Spartaan 2 7-5
Wilhelmus2 8-10 Xerxes 2 7-5
DHC 2 6-9 VCS 2 8-3
Unitas 2 8-7 VUC 2 6-1
RES.TWEEDE KLASSE A Vredenburch 2-
Velo 2 2-1, Rijswijk 2-RKAW 2 2-2, GDS
2-RVC 2 3-2, Lens 2-HDVS 2 6-4, ADO 2-
Alphense B 2 0-2, Blauw Zwart 2-HMSH 2
0-0.
RES.DERDE KLASSE A Quick 2-Altior 2
1 -1DWO 2-Roodenburg 2 2-1, Olympia 2-
Umo 2 1-2, UDWS 2-Oliveo 2 3-4, Fore
holte 2-Lisse 2 2-2, UVS 3-DOSR2 3-1.
RES.VIERDE KLASSE A: VCL 2-Docos 2 0-
1, Alphense B.3-Lugdunum 2 0-3, SJC 2-
LFC 2 2-0, SVLV 2-Meerburg 2 2-1, Voor
burg 2-Woerden 2 0-5, Roodenburg 3-
WSB2 0-1.
RES VIERDE KLASSE B: ESTO 2-Goüda 2
2-2, Moordrecht 2-ONA 2 0-1, NSV 2-
Woerden 3 2-0, WSE 2-DONK 2 1-1,
Lugdunum 3-VEP 2 0-2, Groeneweg 2-
Nieuwkoop 2 1-4.
VROUWENVOETBAL
ZATERDAG
HOOFDKLASSE A: Vlissmgen-Kloetinge 2-
1, SC Muiden-Rijsoord 2-2, Stedoco-
MKV'29 4-2, DSVP-Saestum 2-3, HZVV-
Ter Leede 3-2
Saestum 7-13 Velocitas 4- 6
Stedoco 7-10 DSVP 7- 6
HBSS 6- 9 SC Muiden 7- 5
Rijsoord 7- 8 MKV'29 7- 5
HZW 6- 7 Vlissmgen 7- 2
Ter Leede 6- 7 Kloetinge
4-0.
6 5
7- 5
4 2
5 2
7- 0
SPORTPRIJSVRAGEN
TOTO: 3-1-1-1-1-1-1-3-1-1-1-
1.
LOTTO. 9 - 10 - 12 - 21 - 23 - 33. Reser
vegetal: 13. Cijferspel: 76 43 92.
LUCKY TEN za 23 okt
1-3-10-12-21
37-42-43-44-45
51-53-55-59-63
64-65-66-74-80
DUITSE LOTTO 12 - 25 - 31-36-45
47. Reservegetal 13. Super 6: 24 95 21
Spiel 77 40 86 66.
BELGISCHE LOTTO 4 - 8 - 16 - 28 - 38 -
39. Reservegetal: 42. Joker. 492 86 51
ATLETIEK
MARATHON: l.Calvaresi (It) 2.1149
2 Di Lello(lt), 3 Diamentino, 23.0verbeek
(De Bataven) 2.27.16, 28 Barnhoorn (Ba
taven) 2.27.34, Vrouwen: 1 Freriks (Ned)
2.39.54.
Den Haag
HAAGSE TIEN KM: l.Boon (De Spartaan
Lisse) 32.01, 2 Akoudad (Haag Atletiek)
32.10, 3.Bachir (Sparta Den Haag) 32.29,
4.De Smet (Haag Atletiek) 32.54, 5.Bak
ker (De Spartaan) 33.03, 6.Van Deursen
(Sparta) 33.05. vrouwen: l.Aanen (Haag
Atletiek) 36.39, 2.Van de Werf (Haag Atle
tiek) 38.21, 3.Keuning (Duinzigt Runners
Den Haag) 39.12.
10 KM: l.Veenstra (AAC Amsterdam)
30.58, 2.Baart (AV'23 Amsterdam) 31 03.
3.Hilberts (Pijnenburg Soest) 31.41. vrou
wen: l.Lukkien (Zuidwal Huizen) 37.52.
2.Raap (Bl.Wit Amsterdam) 38 31. 3 Ser-
ne (Veenlopers Mijdrecht) 39 26.
Almere
mannen: 5.Plantaris-Maandag 23.48 35
(6e overall), 7.Rijnsoever I 24.32.06,
12.Rijnsoever II 26.26.34 (overall 26e)
Leiderdorp
4e WINKELHOFLOOP 21,7 KM: l.Verwey
(Hellas) 1.18.24, vrouwen: l.Stikkelorum
1.34.59. 10,8 KM: 1 De Kok (RRA)
33.21; 5 KM: 1 M.Zwaan 17.00 vrouwen
1 Van Gerven 19.12.
VELDLOPEN
Vlissingen
10.000 m: l.Reynierse (Dynamo'70 Mid
delburg) 35.06, 2.Van de Griendt (Schel-
desport Terneuzen) 36.14, 3 Wielaard
(Hellas Utrecht) 36.34, 4.Vermeulen
(Scheldesport) 36.52, 5 Koole (Sp.Wal
cheren Middelburg) 37.06, 6.Guiljan
(AV'56 Goes) 37.14. vrouwen 5000 M:
l.Heeren (Sp.Walcheren) 18.17, 2.Van
Horssen (Dynamo'70) 20 48, 3.Smit (Del
ta Sport Zierikzee) 21.24.
Boxtel
7900 m: l.De Bruijn (LADB Hilvarenbeek)
24.34, 2.Van Gemeren (Phoenix Utrecht)
24.38, 3.Assmann (PH Vught) 24 58,
4,Van Nunen (De Keien) 25.02, 5.Verweij
(OSS-VOLO Den Bosch) 25 06, 6.Van Eek
(GAC Gemert) 25.26. vrouwen 3000 M
1 Van Aaken (LADB) 10.41, 2 Timmer
mans (Marvel Boxtel) 10.42, 3.Heijster
(Sparta) 10.43.
Vlaardingen
8200 m: 1 R.Punt (LPK Dodewaard)
26.58, 2.Hederik (Energie Barendrecht)
27.15, 3.Ben Meziane (Delta Sport)
27.50, 4.0nnink (Rotterdam Atletiek)
27.52, 5.Van Zanten (VN Hilversum)
27.59, 6.Timmermans (SC Voorne Brielle)
28.26. vrouwen 3350 m: l.Maslova (Rot
terdam Atletiek) 13.02, 2.Boot (Energie)
13.50. 3.Roest (Rotterdam Atletiek)
13.54.
10.000 m: l.Van Erp (Caesar Beek)
33.11, 2.Klijnen (AV'34 Maastricht)
34.30, 3.Giesen (Achilles Top Kerkrade)
34 43, 4.Manders (AVON Heerlen) 35.11,
5.Springer (Afcent Striders Brunssum)
35.27, ó.Frenken (Caesar) 35 37. vrou
wen. l.Luscher(Zwi)40.54
AUTOSPORT
Suzuka
GP JAPAN FORMULE 1
15de wedstrijd WK: l.Senna (Bra) McLa
ren 1.40.27,912 (185,612 km/u), 2.Prost
(Fra) Williams 11,435, 3.Hakkinen (Fin)
McLaren 26,129, 4.Hill (GBr) Williams
1.23,538, 5 Barrichello (Bra) Jordan
1.35,101, 6.Irvine (GBr) Jordan
1.46,421, op één ronde: 7.Blundell (GBr)
Ligier, 8.Lehto (Fin) Sauber, op twee ron
den- 9.Brundle (GBr) Ligier, lO.Martini
(Ita) Minardi. Stand WK l.Prost (WK) 93
pnt, 2 Hill 65. 3 Senna 63. 4.Schumacher
(Dui) Benetton 52, 5 Patrese (Ita) Benet
ton 20. 6.Alesi (Fra) Ferrari 13, 7.Brundle
12. 8. Herbert (GBr) 11. 9/10 Berger (Oos)
Ferrari en Blundell 10 WK teams. 1.Willi
ams 158, 2.McLaren 74, 3 Benetton 72,
4.Ferrari 23, 5 Ligier 22. Laatste GP: 7
nov, in Australië.
Le Castellet
CITROEN AX GTI-CUP
nationale race: l .Van den Berkt 12 ronden
in 21.54,21, 2.De Vos 0,30, 3.Frangoise
Loogman 0,78, 4.Molenaar 01,25, 5.Karst
04,62. Europese race l.Clairet (Fra) 15
ronden in 26.58,79, 6.Karst 04,66, 12.De
Vos 22,20, 13.Molenaar 22,89, 14 Loog-
n 23,79.
BASKETBAL
EREDIVISIE: Weert-Rotterdam 87-55,
Akrides-Goba 98-64, Den Helder-Haarlem
85-84, Meppel-Donar 76-86, Den Bosch-
Zwijndrecht 78-69.
Eindstand
POULE A:
Den Helder 10-16 Akrides 10-8
Donar 10-14 Meppel 10-6
7- O
EERSTE KLASSE: Yerseke-HOV 1-0,
Zwart-Wit 2-Rijsoord 2 8-0, Delta Sport-
Capelle 1-1, Ter Leede 2-Katwijk 2-4, Ter-
neuz. Boys-Oostkapelle 0-0, Botlek-Berkel
3-1
Oostkapelle 6-11 Yerseke 6- 6
Capelle 6- 9 Delta Sport 6- 4
Katwijk 6- 9 Rijsoord 2 7- 4
Botlek 6- 8 Berkel 7- 3
Terneuz B 5-7 Ter Leede 2 5-2
Zwart Wit 2 6- 7 HOV 6- 2
TWEEDE KLASSE: SDV-Everstein 0-2, Lei-
den-Alphen 6-2, DVO'32-Monster 5-1,
Stedoco 2-Devjo 2-4, Oegstgeest-Ter
Leede 3 4-1, Quick Boys-'s Gravenzande
1-6
Gravenzande 7-12 Alphen 6- 6
Everstein 7-11 DVO'32 6- 5
Oegstgeest 7-11 Quick Boys 6- 4
Devjo 7-10 SDV 7- 3
Leiden 6- 8 Ter Leede 3 6- 1
Stedoco 2 6- 6 Monster 7- 1
ZONDAG
HOOFDKLASSE C: De Sleutels-Braakhui
zen 2-1, Oliveo-Den Dungen 1-9, Bavel-
Woenselse B. 4-2, GDA-SET 5-3, ODC-
Zwart-Wit'28 2-5, KFC'7]-Herptse B. 2-0
Den Dungen 7-13 Oliveo 7- 6
KFC'71 7-12 ODC 7- 5
GDA 7-11 SET 7- 4
Zwart-Wit 28 7- 9 Woenselse B 7- 4
Herptse B /- 8 Bavel 7- 4
Braakhuizen 7- 6 De Sleutels 7- 2
EERSTE KLASSE: Celeritas-Docos 2-2,
Donk-Niewerkerk 3-0, KFC71-UVS 3-1,
SJC-Duno 4-1, Juventas-Bloemhof 2-3,
GDA 2-RVC33 3-8
Donk 6-11 SJC 7- 8
Docos 6- 9 GDA 2 6- 7
Celeritas 7- 9 Bloemhof 7- 7
RVC'33 5- 8 Duno 7- 4
KFC'712 6- 8 Nieuwerkerk 6- 3
UVS 5- O
Juventas 6- 0
TWEEDE KLASSE: Woerden-UDO 1-2,
Blauw-Zwart-lduna 5-0, Foreholte-Nieuw-
koop 0-5, NSV46-SJZ 2-4, Scheveningen-
VEPO-1
Nieuwkoop 7-14 NSV'46 6- 5
SJZ 6-10 BlauwZwart 6- 4
VEP 5- 8 Iduna 7- 2
Scheveningen 6- 8 Foreholte 6- 1
Alkmania 6- 8 Woerden 5- O
UDO 6- 6
POULE B:
Den Bosch 10-16 Rotterdam 10-4
Weert 10-16 Goba 10-2
Zwijndrecht 10-6
Den Helder, Donar, Den Bosch en Weert
spelen 'final four' om de beker.
PROMOTIEDIVISIE: Virtus-Donar 83-82,
Basketiers-Amstelveen 64-73, Blue
Herons-Dunckers 62-65. WSC-BS Leiden
70-56, Weert 2-Wyba 59-63, Early Bird-
Rotterdam Z. 87-81, Groningen-Voorburg
70-73, Prisma College-PSV/Almonte 63-
72.
Dunckers 7-12 Blue Herons 6-6
Voorburg 7-12 Wyba 7-6
PSV/Almonte 7-12 Rotterdam Z. 7-6
WSC 6-10 BS Leiden 7-4
Early Bird 7-10 Weert 2 7-4
Amstelveen 7- 8 Prisma Col. 6-2
Virtus 7- 8 Groningen 6-0
Donar 2 6-6 Basketiers 6-0
EERSTE DIVISIE B: Binnenland-ASVU 79-
92, Lisse-Braggarts 79-57, Rotterdam 2-
MSV 65-95.
MSV 6-12 Binnenland 6-6
Azimma 5- 8 Lisse 6-4
ASVU 6- 8 Braggarts 6-2
Amsterdam 5- 6 Rotterdam 2 6-0
Junioren
EREDIVISIE: DAS-Leiderdorp 103-74,
Den Helder-Shooters 70-63, Leiderdorp-
Onze Gezellen 68-59, Tonego-Flyers 70-
64. Akrides-Donar 71-64, Veth Unlimited-
Amstelveen 78-52, Wildcats-Onze Gezel
len 62-67, Groningen-Goba 80-79, Prisma
College-PSV/Almonte 71-67,
DAS 7-12 Den Helder 6-6
Groningen 6-10 Veth Unl 6-6
PSV/Almonte 7-10 Shooters 6-4
Goba 6- 8 Amstelveen 7-4
Donar 6- 8 Wildcats 5-2
Leiderdorp 6- 8 Tonego 5-2
Prisma Col. 6- 8 OnzeGez. 7-2
Akrides 6- 8 Flyers 6-0
EREDIVISIE: Landslake Lions-Prisma Col
lege 60-66, Lisse-Tonego 62-64, MSV-
BCA '60 83-67, Orca's-Grasshoppers 42-
66. Gronmgen-Den Helder 68-50.
Tonego 7-14 Prisma Col. 8-6
Lisse 8-12 MSV 7-4
Gr'hoppers 8-12 Landsl. L. 8-4
Groningen 7-10 Orca's 8-4
Den Helder 7- 8 BCA'60 6-0
EREDIVISIE: Akrides-WVGV 61-43, BCL-
Leiderdorp 37-64, Hoofddorp-BZ '72 71-
65, Jolly Jumpers-HSV 62-59, Orca's-To-
nego 60-38, Landslake Lions-Amstelveen
39-/4, Den Heider-Prisma College 67-39
Den Helder 7-14 HSV 7-6
Leiderdorp 7-12 Orca's 7-6
Amstelveen 6-10 Jo Jumpers 7-6
BZ'72 7-10 Gr'hoppers 7-4
Prisma Col. 6- 8 Landsl L 7-4
Groningen 6- 8 WVGV 6-2
Hoofddorp 7- 8 Tonego 7-2
Akrides 5- 6 BCL 7-0
GOLF
JUDO
HOCKEY
KORFBAL
De Kapelle
ter 0-50.46. 2 Jennie Zoer/Dolcevita 0-
50,66, 3.Ehrens (Ned) Macho KB 0-
52,62, ö.Hendrix (Ned) Anadolu Chief 0-
56.87.
Angers (Fra)
Military eindstand: l.Bodenmüller (Zwi)
Fancy Hill 47,6 strafpnt, 32 Brugman
(Ned) Brugman's Blind Date 86,1, 35 Van
Leeuwen (Ned) Connection 88,55,
42 Mandy Stibbe (Ned) Nonchalent
106,85. Landen: l.Gr.Brittannië 267,5,
2.Italië 272,2, 3.Nederland 281,5
Wentworth
mannen WK matchplay finale 36 holes
Pavin verslaat Faldo (Eng/1) 1 hole. 3de
plaats: Frost (ZAf) verslaat Montgomerie
(Sch) 2 en 1. Halve finales- Faldo verslaat
Frost 2 en 1, Pavin verslaat Montgomerie
37e hole.
Ste.Maxime
Var Open vrouwen eindstand: l.De Lorenzi
(Fra) 220 slagen. 2/3.Dassu (Ita) en Orum
(Den) 221, 4/6.Stewart (Sch), Maconi (Ita)
en Hill(Zim) 222
Las Vegas
mannen stand na 4 ronden- l .Love (VSt)
265, 2.Estes (VSt) 271, 3.Zokol (Can)
272
mannen eindstand: l.Shirahama (Jap)
271, 2/4.Calcavecchia (VSt), Henke (VSt)
en Watanabe (Jap) 276.
RUGBY
EREKLASSE. Ascrum-Dukes 22-3, Castri-
cum-AAC 29-10, Eemland-O.Oysters 43-
7, ARC-Haarlem 13-12, HRC-DIOK 16-40,
RCH-DSRC 17-5
Castricum 6-9 HRC 4-4
DIOK 4-8 ARC 6-4
AAC 5-8 Oysters 6-4
HRC 5-8 DSRC 6-4
Eemland 4-6 Dukes 5-0
Ascrum 4-4 Haarlem 5-0
SCHAATSEN
Frankfurt
EK LANDENTEAMS
vrouwen hoofdronde: Nederland-Tsiechië
6-1, Frankrijk-Duitsland 4-1, Gr.Brittan-
nië-Witrusland 4-1, Rusland-Oekraine 2-1
Halve finales: Nederland-Rusland 3-3 (24-
18). Franknjk-Gr Brittanmë 5-0 Finale
Frankrijk-Nederland 5-1.
mannen voorronde: Nederland-Witrusland
2-5 Halve finales. Duitsland-Gr.Brittanië
7-0, Frankrijk-Rusland 5-2. Finale: Frank
rijk-Duitsland 1-1 (7-3).
Amsterdam
KNSB-CUP
mannen eerste wedstrijd: l.Stam (Kaats
heuvel), 2.Hagen (Haarlem), 3 De Ronde
(Amsterdam) 4.Marreiros (Amsterdam),
5. Kromkamp (Oldeholtpade) 6 Huitema
(Roden), 7.Angenent (Alphen a/d R). vrou
wen: 1.Grimbergen (Rijnsburg), 2.Zijlstra
(Groningen), 3.Dickhout (Amsterdam)
SCHAKEN
HDE5TWEEKAMP WK
17de partij. Jan Timman-Anatoli Karpov
1/2-1/2. Stand: Karpov-Timman 11-6.
SQUASH
HOOFDKLASSE Oranje Zw.-Hattem 1-0,
KI.Zwits.-Amsterdam 2-0, HDM-BI'daal 0-
3, Pinoke-HGC 1-0, Den Bosch-Kampong
5-0, Victoria-TilburgO-2.
OVERGANGSKLASSE A MEP-Gromngen
1-3, Venlo-Tegenbosch 2-0, Kieviten-Ring
Pass 1-1, EHV-Schaerw. 5-0, Rotterdam-
Geel Zwart 1-1, Hudito-Leonidas 1-0.
OVERGANGSKLASSE B Breda-Forward 0-
2, Leusden-Push 1-1, Nijmegen-Hurley 0-
2, Laren-Gooische 2-1, SCHC-EMHC 3-2,
Concordia-Alkmaar 0-1
EERSTE KLASSE B Bennebroek-Be Fair
0-2, Kameleon-Soest 1-4.
EERSTE KLASSE C: Hopbel-HOCOO-1.
EERSTE KLASSE D Roden-Doetinchem 0-
1, Deventer-Quickstick 0-4, GCHC-Ares 1-
0, GHBS-Upward 2-2, Zwolle-Tempo'41 1-
HOOFDKLAS-SE A MOP-Kampong 0-0,
Hilversum-HGC 1-4, HDM-BI'daal 2-2, La
ren-Amsterdam 1-0, Oranje Zw-Den Bosch
1-0, Zwolle-Rotterdarn O-O.
HOOFDKLASSE B: Maastricht-Hurley 1-1,
EMHC-Rosmalen 3-0, Alecto-Schaerweyde
1-0, Kl.Zwits.-Venlo 3-2, Victoria-Deventer
2-0, Nijmegen-Ede 1-2.
EERSTE KLASSE B Randwijck-Alliance 3-
3, Strawberr.-Craeyenh. 3-4.
EERSTEKLASSEC; Uden-HUAC 1-1.
EERSTE KLASSE D: GHBS-Amersfoort 1-
1, Arnhem-PW 1-2, Gron.Studs-GCHC 1-0,
Oosterbeek-Hengelo 0-0.
TWEEDE KLASSE A: Souburgh-Kieviten 0-
Hoofddorp
INT. TOERNOOI
mannen halve finales: Gregory (Eng)-Buit
(Ned) 9-5 9-3 9-2. Finale: Nicolle (Eng)-
Gregory 7-9 9-5 9-2 1-9 9-2. vrouwen hal
ve finales: Schöne (Dui)-Martin (Eng) 9-3
6-9 10-9 9-6 Finale- Jackman (Eng)-
Schöne 9-2 5-9 9-1 6-9 9-2
TAFELTENNIS
Kwartfinale: Heister (Ned)-Skeirski (Pol)
21-13 21-18 26-28 21-14. Halve finale:
Heister-Kodstal (Tsj) 18-21 22-20 21-7
21-16 Finale. Cioca-Heister 21-13 21-14
21-12. Dubbelspel eerste ronde: Valasti-
kel/Bram (Fin/Rus)-Heister/Keen 21-13
13-21 21-16. vrouwen derde ronde.- Keen-
Petterson (Zwe) 17-21 20-22 21-12 21-
18 21-14, Palina (Rus)-Noor 21-18 21-11
21-13. Kwartfinale: Frelich (Slv)-Keen 21-
14 11-21 21-13 21-23 21-6 Dubbelspel
eerste ronde Keen/Noor-Peterson/Merend
(Zwe/Rus) 21-13 21-18. Tweede ronde
Ello/Fightinger (Hon/Aus)-Keen/Noor 21-
19 21-15 Gemengd dubbel eerste ronde.
Heister/Noor-Jinorak/Berg (Oos) 21-13 21-
17, Keen/Keen-Gieraga/Blerick (Pol) 21-
11 20-22 21-16 Tweede ronde Heis-
ter/Noor-Blaszyck/Lango (Pol) 21-15 21-
16, Januszyk/Szafrek (Pol)-Keen/Keen 21-
19 20-22 21-19. Halve finale: Heis
ter/Noor- Nilson/Svensson (Zwe) 21-19 21-
19. Finale: Heister/Noor-Peluchova/Kostal
(Tsj) 21-11 36-34.
INTERLANDS: Nederland-België 11-10.
Junioren: België-Nederland 6-15.
HOOFDKLASSE A: EKCA-DEVD 15-9 (EK-
CA en DEVD naar degradatiepoule).
Da Ito 6-10 EKCA 6-4
Rohda 6- 8 DEVD 6-2
OVERGANGSKLASSE A: KVS-Nieuwerkerk
11-9, Sparta(N)-Albatrossno.
KVS 7-14 Swift(M) 7-7
Sparta(N) 6-10 Or.Wit 7-5
Albatros 6- 7 TOP 7-3
Nieuwerk. 7- 7 Animo 7-1
EERSTE KLASSE D: Permx-ZKC'31 16-5.
F.ducia 7-10 Snel 7-7
Pernix 7- 9 ZKC'31 6-6
VenturaS. 7- 9 Meeuwen 6-5
Unitas 7- 8 ONDO(sGr)
TENNIS
7-0
EERSTE KLASSE E: Quick(D)-Diamco 13-
12, RODA-Trekvogels 12-8.
Trekvogels 7-11 Danaïden 7-6
Vlaardingen 6-10 Quick(D) 7-6
Tempo 7- 9 Sporting W. 6-2
RODA 6- 7 Diamco 6-1
EERSTE KLASSE F: DKV(IJ)-De Vinken 4-
6 gestaakt, Swift(A)-Fides Pacta 12-7.
Corvers 7-12 Fides P. 6- 5
Overkanters 7-10 DKV(IJ) 5-4
ZKV 7- 7 Phoenix 7-4
De Vinken 6-6 Swift(A) 7-4
EERSTE KLASSE G: ODO(M)-Kinderdijk
10-6.
IJsselvog. 7-13 HKC(Ha) 7-6
Meervogels 7-10 Kinderdijk 7-4
ODO(M) 6- 9 VEO 7-4
Fiks 7- 7 Vr'schaar(Ha) 6-1
TWEEDE KLASSE E: DKC-Sperwers 12-
15, Oosterkwartier-De Tovers9-7.
Algemene 6-12 Tovers 6-6
Sperwers 7- 9 Oosterkwart 7-6
DKC 7- 8 Archipel 7-5
Amstel 7-7 Arena 7-1
TWEEDE KLASSE F: Celeritas-LUTO 10-
14, KZ Leiden-WION 10-9.
LUTO 6-10 Olympiek 6-5
KVR 7-10 WION 7-5
Celeritas 7- 9 KZ Leiden 7-5
SDO(K) 7- 8 Altius 7-2
DERDE KLASSE L: ALO-Rozenburg 6-10,
Crescendo-Dubbel Zesafg.
Rozenburg 7-13 RWA 7-6
NIO 6- 9 ALO 5-4
Rotterdam 7- 6 Crescendo 5-3
Ten Donck 7- 6 Dubbel Z. 6-3
RIJNDELFLAND A: Velocitas-'t Waterschip
9-9.
Velocitas 6-11 Reeuwijk 6-6
Fluks 6-10 THOR(R) 7-4
Weidevogels 6- 8 Waterschip 7-3
Madjoe 6- 7 ODO 6-1
RES. OVERGANGSKLASSE B: De Overkan
ters 2-Deetos 3 13-9, Die Haghe 3-ZKV 2
10-12.
RES. EERSTE KLASSE F: ODO(M) 2-Per-
nix 2 9-5.
RES. TWEEDE KLASSE J: Blauw Wit 4-
Fortuna 4 12-11, DKC 2-Futura 5 5-4,
HKV/Ons Eibernest 5-Rohda 3 16-11.
RODA 2-De Algemene 3 8-9; K: Het Zui
den 2-Fiks 2 7-5; L: Achilles 4-De Algeme-
ne2 13-13.
JUNIOREN D: TOP-Groen Geel uitgesteld,
De Kapellen-Fortuna 6-13, Achilles-Phoe-
Péking
Halve finales: Chang (VSt)-Ho (VSt) 6-2 6-
3, Rusedski (Can)-Gilbert (VSt) 6-3 6-4
Finale: Chang-Rusedski 7-6 6-7 6-4. Dub
belspel halve finale: Eltingh/Haarhuis
(Ned)-Brjörkman/Rafter (Zwe/Aus) 6-1 6-
4. Finale. Annacone/Flach (VSt)-Elting-
h/Haarhuis 7-6 6-3.
Hongkong
Halve finales: Krajicek (Ned)-Lendl (VSt)
6-3 1-6 6-0, Edberg (Zwe)-Martin (VSt) 6-
2 7-6. Finale: Krapcek-Edberg 6-1 6-4.
Dubbelspel finale Woodbridge/Woodforde
(Aus)-Luke en Murphy Jensen (VSt) 6-1 6-
2
Halve finales: Pioline (Fra)-Fromberg (Aus)
6-2 6-7 6-4, Sampras (VSt)-Hlasek (Zwi)
1-6 6-3 7-6. Finale: Sampras-Piolme 7-6
1-6 7-5.
Wenen
Halve finales: Muster (Oos)-Enqvist (Zwe)
6-2 6-4, Ivanisevic (Kro)-Korda (Tsj) 6-4
6-2. Finale: lvanisevic-Muster4-6 6-4 6-4,
Dubbel finale: Black/Stark(Zim/VSt)-Prino-
sil/Bauer (Dui/VSt) 6-3 7-6.
Brighton
Halve finales: Novotna (Tsj)-Fendick
(VSt/5) 4-6 6-0 6-3, Huber (Dui)-Pierce
(Fra) 3-6 6-4 6-4 Finale: Novotna-Huber
6-2 6-4. Dubbelspel finale: Golarsa/Med-
vedeva (lta/Oek)-Neiland/Huber (Let/Dui)
6-3 1-6 6-4
Boedapest
Halve finales: Garrison-Jackson (VSt)-Ha-
lard (Fra) 6-3 6-2. Appelmans (Bel)-Stude-
nikova (Slw) 7-6 6-7 6-4. Finale Garrison-
Jackson-Appelmans 7-5 6-2. Dubbel finale
Vis/Gorrochategui (Ned/Arg)-Cecchini/Ta-
rabini (Ita/Arg) 6-1 6-3.
München
Kwartfinale' Jacob (Zwe)-Groen (Ned) 7-6
6-3.
WIELRENNEN
TAFELTENNIS
PAARDESPORT
Helsinki
VOLVO WORLD CUP
2e wedstrijd: l.Lansink (Ned) Libero H 0-
36,44, 2.Raymakers (Ned) Rinnetou 0-
36,92, 3.John Whitaker (GBr) Grannusch
0-37,26, 7.Van der Vleuten (Ned) Olympic
Baltazar 0-38,77 Klassement l.Lansink
39 pnt, 2.Grandjean 28, 3.Raymakers 27.
Leeuwarden
INDOOR FRIESLAND
GP tabel A, 1.60 m na barrage: 1.Sloot
haak (Dui) SP Corrado 0-33,35, 3.Bril
(Ned) Stravinski 0-33.90, 5 Romp (Ned)
Jus de Pommes 0-36,12, 6 Dito (Ned)
Partner SD 0-37,64, 7.Geerink (Ned)
Royal Bravour L 3-47,24, 9.Albert Zoer
(Ned) Caritas 12-34,91. Zonder barrage.
lO.Jennie Zoer (Ned) Desteny 3-84,30.
Finale lichte toer. na barrage 1 Geerink/E.
Mexico 0-35,26, 6.Lankester (Ned) Chagal
3 4-38,93, Zonder barrage 8.Vrieling
(Ned) Broadway 4-59,25.
Tabel A, direct op tijd: 1 Sloothaak/SP Mis-
EREDIVISIE HEREN
Pecos-FVT 3-7, Odion-Avanti 6-4, OKI-
Bartok 2-8, Harkstede-De Veluwe 6-4
Bartok 6-46 FVT 6-29
OKI 6-35 De Veluwe 6-27
Harkstede 6-35 Odion 6-21
Pecos 6-29 Avanti 6-18
EERSTE DIVISIE
Kluis-Pecos 2 9-1, Never Despair-Swift 3-
7, SKF-Veldhoven 4-6
Veldhoven 6-47 SKF 6-34
Kluis 6-35 Pecos 6-15
Swift 6-34 Never Despair 6-15
VROUWEN
EREDIVISIE
Rijnsoever-Hotak'68 5-5, Shot-Hoonhorst
6-4. Irene-Shot 3-7
HOI 5-39 Hoonhorst 6-22
Shot 6-35 Irene 5-19
Reflex 4-34 Hotak 5-18
Treffers 5-32 Rijnsoever 6-10
Met twee doeltreffende kopballen in een tijdsbestek van zeven minuten had Ruud Gullit een groot aandeel
in de 3-2 zege die Sampdoria uit behaalde bij Genua. De 'zwarte tulp' lijkt dit seizoen begonnen aan zijn
tweede jeugd. Zes goals scoorde de Nederlander inmiddels en tot nu toe is hij dé smaakmaker van de Serie
A. Heel Italië kijkt nu uit naar het toptreffen tussen AC Milan, Gullits' voormalige club, en Sampdoria dat
volgende week op het programma staat. Een prima gelegenheid voor Gullit om nogmaals aan te tonen dat
sommige mensen - Milan-eigenaar Berlusconi en bondscoach Dick Advocaat - hem te vroeg hebben afge
schreven. FOTO EPA
Barcelona
KLIMKOERSMONTJUICH
Rit in lijn: l.Fondriest (Ita) 24,3 km in
45.01. 2.Rincon (Col) 0.05, 3 Chiappucci
(Ita) 0 08, 4,Pinho (Por) 0.13. 5 Mejia
(Col) 0.20 Klimtijdril l.Fondriest 8 km in
15.29. 2.Chiappucci 0.21. 3.Mejia 0.25,
4.Gotti (Ita) 0.31, 5.Pinho 0.34. Eind
stand: l.Fondriest 1.30, 2.Chiappucci
0 21, 3.Rincon 0.41, 4.Mejia 0.45, 5,Pin-
ho0.47.
Pistoia
Florence-Pistoia tijdrit: l.Fondriest 33 km
in 37.45, 2.Boardmann (Eng) 0 38, 3.Be-
zault (Fra) 0.50, 4.0bree (Sch) 1 20.
Alkmaar
NATIONALE KOPPELKOERS: l.Van Baar-
le (Rijswijk)/Verwey (Fra). 2.Steyger (Delft-
)/Zijlaard (Nieuwerkerk a/d IJssel), 3.Kern-
per (Volendam)/Van Hameren (Alkmaar),
4 Zuyderwijk (De Lier)/Van der Hoorn (Rot
terdam), 5 Duin (Wervershoof)/Marc Rasch
(Uitgeest).
KOERSEN
ma) 2.50,7 - 1.21,3, 2. Hay Woha, 3
Grande Vitesse. Toto- winnend 1,60 plaats
1,30 1.40 kppel 4,60 trio 83,00 Tweede
koers, 1609 m 1 Heidi Vryenesse (Lange-
weg) 2.06,0 - 1.18,3, 2. Hairos Belwin, 3
Gwendo Petmc. Niet gestart: Heliozoa Ex
press en Grandeur K. Toto: winnend 5,70
plaats 1,90 1,70 1,90 koppel 10,50 trio
89,60, Derde koers, 2100 rm 1. Barbara
Proborn (Cremers) 2.45,5 - 1 18,8, 2.
Dento Surprise. 3. Elvira D. Niet gestart:
Greta Osseward en Garibaldi D. Toto: win
nend 4,10 plaats 1,70 4,60 1,80 koppel
43,30 trio 320,30 Vierde koers, 1609 m
1 Quinni Goj (Arend de Wrede) 2.04,9 -
1.17,6, 2. Fleur Hanover, 3. Lilli Vanilli.
Toto: winnend 14,40 plaats 2,10 1,80
1,30 koppel 37,60 trio 437,50 Vijfde
koers, 2600 m: 1. Urban Worthy (Pino)
3.24.8 - 1 18,8, 2. Gigilio Casting, 3. Holy
Smoke Niet gestart: Grobian A. Toto: win
nend 3,60 plaats 1,60 1,50 2,90 koppel
6,20 trio 88,30 Zesde koers, 2100 m 1
Guus Ruimzicht (Erik Dragt) 2.45,1 -
1.18,6, 2. Gaia O, 3. Chrysolite Niet ge
start. Gerbrich S en Harlekijn. Toto: win
nend 4,80 plaats 2,00 2,00 1,60 koppel
12,30 trio 72,80. Zevende koers, 2100 m:
1 Gailjan V (Aonne de Wrede) 2.46,1 -
1.19,1, 2. Geraldo, 3. Lady sunshine. Niet
gestart; Garrieten Forint Fighter. Toto: win
nend 21,70 plaats 4,80 1,70 6,30 koppel
22,80 trio 1.198,20. Dubbel winnend
(7/8) 123,00. Achtste koers, 2600 m: 1
American Pride (Grift) 3.24,2 - 1.18,5. 2.
Freon, 3. Ferreous Meadow. Niet gestart:
Fiona Bayka. Toto-, winnend 5,20 plaats
1,80 1,40 1,90 koppel 6,00 trio 208,10.
Negende koers, 2100 m 1. Bravo Nora
(Grift) 2.40,8 - 1.16,6, 2. Sizzling Java, 3.
Eventide. Toto? winnend 9,30 plaatgs 3,40
4,70 2,80 koppel 33,60 trio 1.223.20.
Tiende koers, 2100 m 1. Expensive Mea
dow (Dooper) 2.41,6 - 1.17.0, 2. Don Trot-
teur, 3 Bryan Harvester. Toto: winnend
1,70 plaats 1,80 3,70 koppel 7,00 trio
45,00. Elfde koers. 1609 m. 1 Frisian
Dragon (Gorter) 2.04,4 - 1.17,3, 2. Fieke
Uiterdijk, 3. Fan Neyenrode. Niet gestart.
Fina Ossewaard. Toto: winnend 3,40 plaats
1,30 1,40 1,60 koppel 3,90 trio 37,10.
Omzet totalisator: 183.186,00.
Wassenaar
Duindigt eerste koers, 2000 m: 1 Fallon
Spencer (Pool) 2.43,6 - 1.21,8, 2. Hunter
Westeinde. 3. Avas Maybe Toto winnend
4,00 plaats 1,80 3,60 3,10 koppel 40,10
trio 501,10. Tweede koers, 1300 m 1. Vi
sion Parade (Watlow) 1.25,0, 2 Studford,
3. Watermill Quatre. Niet gestart: Respect,
Sidonia. Toto: winnend 5,00 plaats 1,80
1,40 koppel 2,90 trio 55,40. Derde koers,
2000 m. 1 Speedster Coaltown (De Haas)
2.36.9 - 118.5. 2 Tarragon Lobell, 3 Da-
miaan S. Toto: winnend 5.70 plaats 2.50
5,50 koppel 41.00 trio 335.30 Vierde
koers, 2600 m: 1 Europa Nynetytwo (De
Leeuw) 3.25,5 - 1.19.0. 2. Gentle Boy. 3.
Duchess Lelystad. Niet gestart: Gala Elle
Boko. Toto-, winnend 2,90 plaats 1,60
1,80 4,90 koppel 9,20 trio 270,20. Vijfde
koers, 1200 m: 1. Jessy Bright (Chang)
118,6, 2. Chateau Nord, 3. Midyan's Way.
Toto: winnend 10,40 plaats 5,70 3,50
koppel 41,30 trio 300,30. Zesde koers.
2000 m: 1. I'm No Angel (Ahl) 2.40.9 -
1 20.5, 2. Girmana B, 3. Hester Sunlight
Toto: winnend 2,60 plaats 1,80 1,80 4.50
koppel 9,10 trio 446,90. Zevende koers,
1900 m: 1. Regent's Lady (Smith) 2.09,1,
2. Romina Bright, 3. Steellash. Niet ge
start: Servolles. Toto: winnend 4,70 plaats
3,60 3,00 3,70 koppel 42,40 trio 681,40
dubbel winnend 12-11 31,30. Achtste
koers. 2000 m: 1. Guy van de Lente (De
Leeuw) 2.38.1 - 1 19,1, 2. Che Che
Crown, 3. Eliot Buitenzorg. Toto: winnend
1,50 plaats 1,30 4,30 2,90 koppel 18,60
trio 267,80 Negende koers. 1609 m: 1
Ineke P Boko (Langeweg) 2.03.07 -
1.16,9, 2. Iris van Cornjum. 3. Innocent:.
Toto: winnend 2,50 plaats 1,60 3,90 2,30
koppel 10,20 trio 99,20. Tiende koers,
1800 m: 1 Miss Sara (De Vries) 1.59,9, 2
Tjakka, 3. Beldale Lady. Toto: winnend
2,50 plaats 1,30 1,30 1.70 koppel 3.10
trio 15,30. Elfde koers, 2100 m: 1 Eibert
Vryenesse (Langeweg) 2.43,2 - 1.16,8, 2
Sundown Yankee. 3. Meadow Wmgfield.
Toto: winnend 2,30 plaats 1.60 10,40
koppel 22.10 trio 64,70. Twaalfde koers,
1609 m: 1. Geluk Uithuizen (Van Exter)
2.02,7 - 1.16,3, 2. Twigs Jeanette, 3. Gy-
ta van Cornjum. Niet gestart: Eshel Groen
hof. Toto-, winnend 3,00 plaats 1,80 1,50
koppel 3,00 trio 86,20. Omzet totalisator
319.156,00.
VOLLEYBAL
MANNEN
TWEEDE DIVISIE B: Amsterdam-DAC 2-3,
Huizen-Harderwijk 3-0, Piet Z/D2-Bosta/Sm 3-
0, US-Dinto 3-1Vollkei-NVC 1-3, Zaanstad-Vre-
vok 2 3-0
NVC 5-12 Piet Z/D2
DAC 4-10 US
4- 9 Amsterdam
4- 8 Bosta/Sm
4- 8 Dinto
4-. 7 Vollkei 4- 0
DERDE DIVSIE D: Madjoe-Volendam 3-0,
NOVO-VCH/Ho 3-1, US 2-Knap/Kr 3-1, WM-
Compean 3-0, Zaanstad-Ovra 3-0.
Madjoe 4-11 Volendarn
Rentokil 4 4-12 Riva/Rij
Thor 2 3- 9 Kalinko
Voy 4- 9 Donar
Zovoc 4-9 RW 2
Jodan B 4- 9 SKC
VELO 4- 9 Mov'over
PROM.KLASSE 1B: GSC-Den Ouden/Ni 3-
l Kalinko-UFO 3-0, Metal/Radius 3-Delta 2 1-
3, NOVO 2-lnter Am 0-3, Spanning-Gemini 2 3-
2, SVC/Oi 3-DVC 0-3.
Delta 2 4-12 UFO
Inter Am 4- 8 GSC
DVC 4- 8 Gemini 2
Den Ouden/Ni 4- 7 NOVO 2
Kalinko 4- 7 Spanning
3- 6 SVC/Oi 3
Zaanstad
Vrevok 2
Huizen
Harderwijk
3- 5
Zaanstad 4-10 Comp
US 2 4-9 NOVO
Vono 4- 9 Ovra
WM 4- 6 VCH/Ho
Knap/Kr 4- 6 Simokos
DERDE DIVSIE E: Krimpen-LUSV 3-1, Me-
tal/Ra
SVC-T
3-0.
MVC 4-12 Krimpen
Riva/Rjj 4- 9 Thor
Metal/Radius 2 4- 9 LUSV
SVC 4- 8 WIK
Gemini 4- 6 Zovoc
Stlle/Ju 4- 6 Leython
PROMOTIEKLASSE: Agon-SVC/Oi 2
Inter Am-CVB'Be Fair 3-1, Rentokil 3-Tonegido
20-3. RW-VS Den Haag 3-2, Skania 1-Skania 2
4-10 Agi
4-10 Ski
RW 4- 9 CVB/Be Fair 3- 2
SVC/Oi 2 4- 6 Netwerk 4- 2
Inter Am 4- 5 Rentokil 3 4- 2
PROM.KLASSE 1A: Donar-Zovoc 2-3. Ka-
linko-RW 2 3-0, Mov'over-Rentokil 4 0-3, Riva-
/Rij-VELO 0-3, SKC-Voy 1-3, Thor 2-Jodan B 3-
Metal/Radius 3
VROUWEN
DERDE DIVISIE E: DVC-RVC/Li 1-3, Gemi-
ni/K-Delta 2 3-0, Kangoeroes-Utrecht 2 0-3, Ri-
va/Rij-Nivoc 68 afg., WIK-VCS 2-3, Zovoc-Ley-
thon LeythonLethon 1-3.
Gemini/K 4-12 Nivocó8
RVC/Li 4-10 Riva/Rij
Utrecht 2 4- 9 Zovoc
VCS 4- 8 WIK
Leython LeythonLethon DVC
Delta 2 4- 7
PROMOTIEKLASSE: CVB/Be Fair-DAC 3-0,
Dosko-Ridderveld 3-0, Gemini 2-Kalinko 1-3,
Metal/Radius 2-Rentokil 3 3-0, Rentokil 2-Voy
3-1, Sille/Ju-Tonegido 4 3-0.
Sille/Ju 4-11 Dosko
Rentokil 2 4-11 DAC
CVB/Be Fair 4-10 Tonegido4
Metal/Radius 2 4- 9 Gemim 2
Kalinko 4- 9 Rentokil 3
Voy 4-5 Ridderveld
PROM.KLASSE 1A: Kalinko2-RW 1-3, Mo
v'over-LUSV 3-0, Orion-Tonegido 5 3-0, Riva/R
3-lnter Am 0-3, Thor-Agon 1-3, Velo-Den Ou
den/Ni 3-0
Velo 4-12 Agon 4- 4
4-10 Tonegidoö 4- 4
4- 9 Den Ouden/Ni 4- 4
4- 9 Thor 3- 2
4- 8 LUSV 4- 2
4- 5 Riva/Rij 3 3- 0
EERSTE KLASSE B: Delta-WW 1-3. DOS
(s)-Spanning afgNetwerk-RN/VSTS 3-0, N0-
VO-Leython 2 1-3, Skania-GSC 3-1, SVC/Oikos
2-VS Haag 3-2.
4-10 RN/VSTS
4-10 WW
4- 9 Delta
4- 8 GSC
4- 8 DOS (s)
4- 7 Spanning
Inter Am
Netwerk
Leython 2
VS Haag
SVC/Oikos 2
Skania
NOVO
SPORT OP TV
Grand Prix
15.00-16 00 EURO: Schermen. EK vanuit
Linz (Oostenrijk).
15.15-16.45 BBC 1: Snooker. GP-toernooi
in Reading.
16.00-17.00 EURO: Wielrennen: Nations
Open.
17.00-17 15 Did 2: Sport Heute.
17 00-17.30 EURO: Eurofun.
17.00-19.00 BBC 2: Snooker- GP-toemooi
in Reading
17.30-18 30 EURO. Autosport GP van Ja
pan voor Formule-1 wagens vanaf het circuit
van Suzuka
18.30-19 30 EURO: Judo: EK voor teams
vanuit Frankfurt.
18 41-18.51 Ned 2: Studio Sportjournaal.
18.45-19 10 RTL Sport.
19 30-20.00 BRT 1 Sport
19 30-20 00 EURO: Eurosportnews
20.00-20 30 Super Sport Special.
20.00-21.00 EURO: Boksen.
20.30-21.00 Super. Sports: met o.a. wiel
rennen in Australië
21.00-23.00 EURO: Wielrennen: Nations
Open.
21.30-22.00 BRT 2: Sport.
22 15-22 30 Ned 3: Sportjournaal.
22.35-23 00 BRT 1 Sport.
23.00-00.00 EURO: Eurogoals: Europees
voetbal.
00.00-01.00 EURO Eurogolf.
01.00-01.30 EURO. Eurosportnews.
C2 Snooker: GP-to
DINSDAG
08.30-09.00 EURO: Aerobics.
09.00-11.00 EURO: Golf: World Match
Play vanuit Wenthworth.
11.00-12.00 EURO-, Judo: EK voor teams
vanuit Frankfurt
12.00-13.00 EURO: Atletiek moderne v.jf-
kamp, wereldbeker finale vanuit Amelie les
Bain (Frankri|k)
13.00-14.00 EURO: Eurogoals.
14.00-15.00 EURO: Motorsport: terugblik
Grand Pnx-seizoen.
15.00-16 00 EURO; Schermen: EK vanuit
Linz (Oostenrijk).
15 15-15.30 BBC 2: Under Sail: zeilmaga-
15 15-17.00 BBC 1. Rugby Union: Mid-
lands-Nieuw Zeeland.
16.00-17 00 EURO: Wielrennen: Nations
Open.
17 00-17.15 Did 2: Sport Heute
17 00-17 30 EURO Eurofun.
17 00-19.55 BBC 2. Snooker: GP-toernooi
in Reading.
17.30-18 30 EURO: American football:
NFL wedstrijd Chicago-Minnesota.
1 7 40-17 55 BRT 1Sssports: Alpinisme.
18.30-19.30 EURO: Eurogoals: Europees
voetbal
18.41-18.51 Ned 2. Studio Sportjournaal
18.45-19 10 RTL Sport
19.30-20.00 EURO: Eurosportnews.