9 DAC zet zegereeks voort Sport Fleur Bakker troeft Inge de Bruijn af Stunt vrouwen Leython VCS wint moeiteloos VIE ZEI DAT P MAANDAG 25 OKTOBER 199398923 CHEF AD VAN KAAM. 071 -356464 PlV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Van den Berg kampioen gewichtheffen numecen» Wim van den Berg van LKV De Spartaan is gisteren in Nijmegen Nederlands kampioen gewichtheffen bij de jeugd ge worden. In de klasse tot 99 kilogram verbeterde de Leidenaar bovendien alle bestaande nationale records. Hij kwam tot 120 kilogram bij het trekken en 142,5 kilogram bij het stoten. Ook zijn totaal komt als record in de boeken. Henk de Tombe deed het eveneens goed in de klasse tot 70 kilo. Hij werd daarin twee de. Zijn 88 kilo bij het stoten betekende een evenaring van het Nederlandse record. Gouden serie van Natasja Sierag leiden «taco de vries zwemmedewerker Fleur Bakker heeft het drukke weekeinde kleur gegeven met een overwinning op topzwem- ster Inge de Bruijn. Tijdens de zogeheten Haagse Kilometer tikte de Leidse op de 100 meter vrije slag aan na 58,5, waarmee zij tevens het kringrecord verbe terde. Op de kring A-klasse wedstrij den in Voorschoten zwommen de meisjes een serie van drie af standen op de vlinderslag, te weten de 50, 100 en 200m. Voor LZ zwom Natasja Sierag een gouden serie bij de meisjes on der de veertien: 32.2, 1.10.4 en 2.30.2. Ingeborg Hoeks werd derde in 33.7, 1.15.6 en 2.57.7. Bakker zwom evenals Sierag de sterkste reeks in haar leeftijds groep onder zestien. Met 32.6, 1.10.1 en 2.32.8 liet zij de con currentie achter zich. Kitty Turk finishte als derde (44.2 en 1.42.6) bij de meisjes onder tien. De jongens kwamen op de zelfde afstanden uit op de rug slag. Bij de jongens onder tien bezette LZ de drie podium plaatsen. Michael van Schaik (37.5 en 1.21.1) werd eerste, ge volgd door Louis van Scharen- burg (38.1 en 1.22.0) en Jolcher Klein (41.5 en 1.42.6). Stephan van Iterson won bij de jongens onder veertien: 32.0, 1.05.3 en 2.22.2. Remco Singeling even aarde die prestatie bij de jon gens onder zestien: 30.3, 1.03.9, 2.16.8. In de Morgenstond boekte Sierag in de schaduw van Bak ker een overwinning op de 100m vlinder bij de meisjes on der veertien (1.10.2). Michael van Schaik tikte als eerste aan op de 100m vrij (1.11.5). Step han van Iterson kwam met 1.09.5 net te kort op de 100m vlinder voor jongens onder veertien. Derde op de 100m wissel voor jongens onder zes tien werd Singeling in 1.05.1. Het Vijf Meibad was de loca tie voor de kring B/C wedstrij den, waar Danielle van Schooten in 1.39.2 de eerste plaats bezette op de 100m vlin der voor meisjes onder de twaalf. Eric Weijermans werd bij de jongens onder veertien twee keer eerste. Op de 100m school in 1.28.1 en op de 100m vlinder in 1.20.8. Esther Slats, bij de meisjes onder twaalf, viel even eens twee keer in de prijzen. Een eerste prijs was er op de 100m rug in 1.30.1, een derde op de 100m school in 1.38.5. Bij de meisjes onder veertien ein digde Rosan Bakker als num mer twee in 1.21.2. Paul Beij fi nishte op de 100m vrij voor jon gens onder twaalf als tweede (1.16.2) voor Armen Hakhver- dian (1.18.9). Van De Zijl viel al leen Linda Smidt in de prijzen. Een derde plaats was haar deel op de 100m wissel voor meisjes onder tien: 1.44.1. In Alkmaar zwom Sven Meij- ers (j.o. 12) tijdens de wedstrijd ter ere van het 75-jarig bestaan van de organiserende vereni ging DAW een gouden race op de 50m school: 38.17. Tweede werd TWan Martijn in 39.82. Meijers werd tweede op de 50m rug in 35.3. Brenda Lindhout (m.o. 14) was de snelste op de 50m vrij: 28.08. Sander Rijns burger zwom 46.16 op de 50m school en werd tweede. Diede- rik Huybers tikte als derde aan op de 50m vrij (j.o.12) na 30.72. Jorien Kleiwegt (m.o. 14) werd twee keer derde. Op de 50m rug in 32.91 en op de 100m wissel in 1.11.79. De Zijl werd derde op de 4x25m vrij in 45.70. Iq de derde divisie doen de vrouwen het over het algemeen stukken beter dan de mannen. Gemini/K staat al twee punten los en won ook nu overtuigend van Delta 2. VCS lijkt het als de butant te gaan redden en ver sloeg knap WIK/OVM met 3-2, terwijl Leython weer verraste met een 3-1 zege bij Zovoc. Gemini/K-Delia 2 3-0 15-9, 15- 8, 15-8 Gemini begon matig, serveerde zeven keer fout en kwam op 0-4 voor het ging lopen. Sterke op slagbeurten van Tan ja van Be- zooyen en Elsbeth van de Berg brachten de ommekeer (9-9). Floor van de Krogt deed het als middenaanvalster prima en een goed blok zorgde voor 11-4 in de tweede set. Deze voorsprong was niet meer in te halen voor Delta. In de derde bleef het tot 6-6 spannend. WIK/OVM-VCS 2-3 (10-15, 16- 14, 11-15, 15-8, 11-15) Met zes eigen speelsters en een goede invalsbeurt van Leonie Hermans behaalde VCS een keurige zege. In de eerste twee sets liep WIK uit naar 6-1 voor VCS op toeren kwam. Toch liep het aan het eind van die tweede set fout. want na 14-14 kostte een foute opstelling VCS de set. In het verdere verloop waren de ploegen aan elkaar gewaagd: een snelle 9-5 voorsprong in de vijfde gaf VCS toen niet meer uit handen. Zovoc-Levthon (1-3, 1-15, 15- 13, 8-15, 11-15) Hoe raar het soms kan lopen bewezen deze ploegen, na de dikke winst in de eerste set kwam Leython nog op 3-2, maar door concentratieverlies liep het vervolgens veel moeiza mer. Vooral de pass leed daar onder. In de derde periode ging het weer regelmatig na 8-3 naar winst en in de vierde kon Zovoc tot 9-9 aanklampen. venhuizen 3. Een goede verde diging en gevarieerd aanvallen zorgden voor de overwinning. Gemin/K 2-Kalinko 1-3 (16-17, 4-15, 15-6, 15-17) De vrouwen van Gemini 2 ver loren wel. maar konden met op geheven hoofd het strijdperk verlaten. Heel close ging het vaak en na 16-16 maakte Kalin ko toevallig het eerstvolgende punt. Door een wisselende pass (omdat er mensen op andere plekken staan) kwam de set-up niet op de juiste plaats en ver loor Gemini de volgende set dik. Daarna viel Kalinko terug en in de laatste set - levens de span nendste - trok Gemini net aan het kortste eind (na 6-1, 10-8 en zelfs nog 14-13). Be Fair-DAC 3-0 (15-12, 15-10, 15-13) Een degelijk Be Fair behaalde de overwinning op een af en toe slecht passend en serverend DAC. In de derde set werd het na 14-8 nog heel spannend bij 14-13. maar geluk had DAC Dosko-Ridderveld 3-0 (15-9, 15-7, 18-11) Een matige pass brak Ridder- veld zo op. dat het aanvallend ook geen vuist kon maken. Mar griet Lowis, de vaste spelver- deelster, en Jolanda Sloothaak ontbraken en dat was te veel voorRidderveld. NOVO-aanvaller Bart Pedersen (1) krijgt de bal op maat van ploeggenoot Kees Ouwehand. De Noordwijkers konden na anderhalf jaar weer eens een zege begroeten. foto dick hogewoning leiden ger renes Op de vierde speeldag van de volleybalcompetitie blijkt dat alleen de ploeg van DAC in de tweede divisie behoor lijk scoort. Nu werd uit bij Amsterdam met 3-2 gewon nen. Bij de overige manneteams wisselt het resultaat sterk. Positief was de zege van NOVO (de eerste na an derhalf jaar) met 3-1 op VCH. Gemini/K, Leython en LUSV leden nederlagen. hun weerslag. Weer herstelde DAC en met een voor de vijfde set merkwaardige uitslag werd de winst een feit. Spelverdeler Meivin van de Meer. die de vas te spelverdeler verving, deed dat goed. Krimpen-LUSV 3-1 (15-8, 17- 15, 13-15, 15-12) Trainer Frank Knops vond, dat de studenten in elk geval ook de tweede set hadden moeten win nen. LUSV kon een grote voor sprong echter niet vasthouden en ook in de vierde hing het er om. De reden was onder meer de krappe selectie van zes a ze ven man. De wisselmogelijkhe den zijn hierdoor beperkt. Na volleybalverslaggever Amsterdam-DAC 2-3 (15-9,10- 15, 13-15, 15-7, 5-15) DAC concludeerde, dat het ei genlijk een punt had laten lig gen, maar was toch tevreden. Het moest duidelijk wennen aan de slechte verlichting in de oude gasfabriek van Amster dam, wat tot uiting kwam in de slechte afwerking van de rally's. In de tweede en derde set volg de een prima herstel; het blok sloot beter en ook de veldverde- diging had meer. Toch verslapte DAC en het vele wisselen en zwakke serveerwerk vonden een moeilijke eerste set kwam LUSV goed terug in de volgende twee; in de vierde haalde LUSV nog op van 14-8 tot 14-10. Een wonderlijke beslissing van de scheidsrechter betekende ook nu verlies. Er werd wel harder gewerkt dan de vorige week. NOVO-VCH/Ho 3-1 (15-13, 15- 10, 11-15, 15-8) Het was een gelijkopgaande strijd, met af en toe wat concen tratieverlies aan NOVO-zijde. De pass was over het algemeen goed verzorgd (voor rekening van Rik Dobbinga en Onno Draayer). In de derde set zakte NOVO terug tot en een serie fouten luidde setverlies in. Daarna werd er orde op zaken en Draayer - nu aanvallend niet af te stoppen - stond borg voor de belangrijke zege. Zovoc-Leython 3-0 (15-13, 15- 6, 15-9) Speler Renee Leeflang had er voor de wedstrijd nog wel ver trouwen in, maar de praktijk was anders. Met zeven man (Ruud van Houwelingen was er wel bij, maar gaf de voorkeur aan het coachen van de vrou wen van Leython, die op het veld ernaast speelden) kon het alleen in de eerste set goed bij blijven. Daarna pakte het nog wel een voorsprong in de vol gende sets, maar door een stok kende pass en dus een slecht gelanceerde buitenaanval had Leython te weinig in te brengen. Als remedie gaat Leython het aantal trainingen opvoeren, waarbij Van Houwelingen er twee geeft en Leeflang één. WIK/OVM-Gemini/K 3-0 (15-7, 15-5, 15-13) Het gaat slecht met Gemini, vindt coach Leon Jungschlager. Het draait niet en de spelers doen niet wat ze kunnen. In de derde set liep het wel beter en werden er flink wat rallyballen gepakt, maar voldoende voor de winst was het niet. RW heeft zich in de promotie klasse met een 3-2 zege op VS Haag hersteld van de nederlaag van vorige week. VCS won moeiteloos van Netwerk met 3- 0. De vrouwelijke vertegen woordigsters verloren alle drie. RW-VS Haag 3-2 (15-12, 8-15, 9-15, 15-10, 15-10) Uit de setstanden blijkt al, dat RW twee slechte sets kende, die door scherp serveren van VS Haag veroorzaakt werden. In de overige sets kwamen de Rijns burgers niet in de problemen. Met zeven man is er weinig te wisselen, zodat een mindere pe riode niet opgevangen kan wor den. Trainer Broere concludeer de, dat het niveau in de promo tieklasse vrij zwak is en RW na zijn promotie goed kan mee doen. VCS-Netwerk 3-0 (17-15, 15-2, 15-3) Met een te krappe selectie van zes man (vermoedelijk is VCS zijn Iranees al weer kwijt) begon VCS zwak. Het liep daarna door naar 14-10. maakte het zich on nodig moeilijk door slecht ser veren. maar won wel. Daarna was de tegenstand te verwaarlo zen. Voor de beker plaatste VCS zich vrij eenvoudig voor de volgende ronde door een 3-0 overwinning op mede-promotieklasser Ze- rC Porto-trainer To- maslav Ivic in de Volkskrant: „Een trainer is als een veldheer die zijn troepen van slag paar slag voert. Die mag nooit zwakte tonen, want dat tast het zelfver trouwen van de manschappen aan. Daarom mag niemand iets aan mij merken, ook al ween ik van binnen om de totale ver woestingvan mijn mooie Kroa tië. Paul Witteman, presentator NOVA in VI: „Ik was heel blij dat Vanenburg naar Japan ging. Ik vond hem eclit een drama. Ik vind hem een domme pinge laar. Hans Kraay sr. in HPDe Tijd: „Hoegek het ook klinkt, maar op m 'n periode als trainer kijk ik met plezier terug. Ik ben niet altijd even fair behan deld, maar dat ligt ook aan mezelf. Ik houd niet van diplomatie. Diplomatie is voor mij toch vaak een vorm van marchanderen. Columnist Leo Derksen in Pa norama: „De veronderstelling dat Barend en Van Dorp samen een intellec tueel duo vormen, berust op een misvatting, want tweemaal twee blijft niets." Wielrenner Gertjan Theunisse in Het Parool: „Ik ben katholiek opgevoed en ben nog steeds gelovig. Maar met de kerk is het net als met de topsportwereld voor mij: die ver afschuw ik. De rijksten en de grootste oplichters zitten in de voorste banken." Sportjournalist Mart Smeets in Nieuwe Revu: „Ik kan me nauwelijks indenken dat er op sportgebied iets mooi ers bestaat dan een perfect ge speelde hon kbalwedstrijd. Feyenoorder John van Loen in Panorama: „Ik maak alleen vieze goals. Ge mene, oerlelijke doelpunten. Michel Cornelisse, werkloos wielrenner, in de Volkskrant: „Waarom wil Priem mij niet in zijn ploeg? Die heeft toch geen sprinter? Misschien is het een nadeel dat ik uit Amsterdam kom. Te grote bek. Ze rijden lie ver achter dooie klootzakken aan. Clemens Westerhof, bonds coach van het Nigeriaanse voetbalelftal, in De Volkskrant over de beschuldiging, dat hij veel geld verdient aan handel in Afrikaanse spelers: „Het niveau is me te laag. Moet ik mijn eigenwaarde naar bene den halen?Ze kunnen mij niks maken. Ik ben er immuun voor geworden. Pas als ze zeggen, dat mijn zoon niet van mij is, ja, dan zijn ze aan de beurt. Idem over zijn ver blijf in Nigeria: „Ik heb nergens last van, omdat ik beton voor mijn kop heb, overeen olifantenhuid beschik en mijn rug van links naar rechts 52 centimeter breed is." Bernard Tapie, voor zitter van de in een omkoopschandaal verwikkelde Franse club, Olympique Marseille in HP/De Tijd: Zes rechters voor mij alleen. Zegt u me maar welke liefde het is die ze me toedragen. Ik voel me verwend. Monique, echtgenote van voet baller Cor Lems, in het blad Elf, over het record aan gele en rode kaarten van de ADO/Den Haag-spelen „Soms heb ik het idee dat ik Cor alleen maar aan het praten krijg als ik een hoogpolig groen tapijt koop en zelf een zwart pakje aandoe. Ajax-topscorer Jari Litmanen in NRC Handelsblad: „Ze zeggen dat ik beter was in ijshockey dan in voetbal." Rob Jansen, namens de WCS zaakwaarnemer/begeleider van veel voetballers en o.a. be trokken bij de miljoenentrans fer van Dennis Bergkamp en Wim jonk, in Penthouse: „Dat ik met modder word be spuugd nu we met de WCS de toonaangevende marktleider zijn geworden, moet ik incalcu leren. Het is kwalijk en het is valselijk. Maar is sta waarvoor ik sta. Ik heb nog nooit één gul den gestolen. Ik emigreer als ik niet schoon zou zijn. Parabowls doet moeite om de uit Engeland overgewaaide sport bowls in Leiderdorp bekender te maken. Afgelopen zaterdag hield de vereniging in sport- en recreatiecentrum De Does een open dag onder leiding van in structeur Dave Brandt en tevens een toernooi. Winnaar werden Roosendaal/Klundert team 3 en Leiderdorp 2. Engeland is de bakermat van vele sporten. De meesten daar van zijn al tientallen jaren gele den overgewaaid naar Europa, maar zo nu en dan komt er nog eens wat nieuws. Na snooker is i bowls aan de beurt. Deze sport, die zo nu en dan op de BBC te zien is, vertoont een ze kere gelijkenis met pétanque of tewel jeu-de-boules. Bij beide sporten proberen tegenstanders elkaar namelijk de loef af te ste ken door een grote bal zo dicht mogelijk bij een klein balletje te werpen. Er bestaan echter enkele grote verschillen tussen beide spor ten. Bowls wordt namelijk op een harde ondergrond gespeeld en de ballen worden niet ge gooid, maar gerold. Om het spel interessanter te maken zijn de ballen bovendien niet rond, maar afgeplat, en bevindt het zwaartepunt zich niet in het midden van de bal. Hierdoor kan de bal in een curve worden gerold. Rob Scholtes hoort er weer helemaal bij. De biljarter uit Voor schoten, die vorig jaar was ge degradeerd uit het walhalla van het Nederlandse kunststoters- gilde, heroverde in Heerlen zijn plaats in de top vijf. Dat gebeurde overigens niet zonder slag of stoot. Scholtes wisselde tijdens de eerste Grand Prix-wedstrijd gemakkelijke overwinningen af met pijnlijke nederlagen. Maar in tegenstel ling tot vorig jaar liet hij er zich niet door van de wijs brengen. Bowls, uit Engeland overgewaaid naar Leiderdorp, is een sport voor jong en oud. foto henk bouwman Kunststoten, of chiquer biljart artistiek, is een sport die het ui terste vergt van de zenuwen van een biljarter. Wie met een keu in de hand staat te beven als een rietje, produceert in plaats van een voltreffer een akelige misser op het laken. Want kunststoten, met zijn hoge moeilijkheidsgraad, luistert nauw. Het al dan niet beheersen van zijn zenuwen bepaalt ook de grilligheid in de carrière van Scholtes. Nog niet zo lang gele den behoorde hij in zijn disci pline tot de Wereldtop. Maar vo rig jaar was hij plotseling niet eens meer goed genoeg voor de vaderlandse ereldasse. Van zijn zelfvertrouwen was op dat ogenblik weinig meer over. Daarom was de Voorschotenaar zo tevreden met zijn vijfde plaats in Heerlen, die hem vijf Grand Prix-punten opleverde. Met een beetje geluk had er een hogere klassering ingezeten. maar met een beetje pech had hij geen punt overgehouden aan zijn rentree op het hoogste landelijke niveau. En punten zijn nu eenmaal goed om het zelfvertrouwen op te vijzelen. Want de Grand Prix-serie, die verder gaat met wedstrijden in Menaldum en Amsterdam, mondt uit in een finale voor acht van de twaalf deelnemers. Die eindstrijd wil Scholtes voor geen goud missen. -w- ünter Eichberg, de I afgetreden voorzit- ter van FC Schalke 04, heeft bij zijn plotselinge ver trek naar Amerika een fincan- ciële puinhoop achtergelaten. Volgens het weekblad Der Spie gel in de uitgave van maandag 25 oktober heeft de man. die rij ke patiënten in zijn privé-kli niek vertroetelde, zich als club voorzitter ingelaten met finan ciële trucs, omkopingen het opnemen van miijoenenkredie- ten. De banken vorderen het geld terug, maar zelfs de entree gelden van Schalke, die nog moeten worden geïnd, blijken al te zijn verpand. De beschuldigingen bleven za terdag op een in allerijl georga niseerde persconferentie van de Bundesliga-club onweerspro ken. Uit een onderzoek moet blijken hoe groot de schade is. Volgens Der Spiegel staan de nummer laatst van de Bundesli- ga en de afgetreden voorzitter alle twee op het punt door de schuldenlast kopje onder te gaan. Eichberg zou met reke ningen heen en weer geschoven hebben tussen zijn privé-kli- niek, de vereniging en de door hemzelf opgerichte marketing NV van Schalke. Daarbij zou een schuldenlast van bijna 100 miljoen mark (110 miljoen gul den) ziin opgebouwd. Het geld zelf is weg, ondervond Eichbergs vroegere levenspart ner Christa Paas. Haar maande lijkse alimentatie van 30.000 mark wordt niet overgemaakt. Eichberg zelf wordt door Der Spiegel beschuldigd van omko ping. De overheidsbeambte, die zijn kliniek moest controleren, werd afgekocht met een Merce des 230 E. Scheidsrechter Manf red Neuner kreeg een luxe jachtgeweer. Bestuursleden van Schalke kon den vorig jaar april bij het cru ciale degradatieduel tegen MSV Duisburg hun oren niet gelo ven. toen Neuner zei: „Vandaag hoeven jullie je geen zorgen te maken". Schalke won met 3-0. Na afloop zou Neuner een jachtgeweer van 30.000 mark hebben gekregen. De Bundesliga-scheidsrechter bestrijdt dat laatste. Volgens hem is het geweer slechts 3000 mark waard en is het een 'nor maal geschenk' geweest ter ge legenheid van zijn honderdste scheidsrechtersoptreden in de Bundesliga. Op zijn best was Eichberg als het erom ging geld bij commer ciële banken los te praten. Ter wijl hij goed was voor hooguit 40 miljoen mark. leende hij zonder problemen het dubbele. Eichberg leefde er goed van en dirigeerde de rest van de 'cas hflow' in de richting van de Ver enigde Staten, zo vermoedt Der Spiegel. Met nog duizend dagen te gaan tot aan de start van de olympische zomerspelen van Atlanta is slechts de helft van de geschatte uitgaven van 1,6 mil jard dollar (bijna drie miljard gulden) gedekt. Dat gebeurde door de verkoop van de televi sierechten aan NBC en EBU (goed voor 439 miljoen dollar) en de contracten met olympi sche partners, die nog eens 369 miljoen opleverden. De tijd dringt. Het olympische organisatiecomité van Atlanta (ACOG) moet zich volgend jaar januari tegenover de stedelijke overheid en die van de staat Ge orgia garant verklaren voor de totale kosten. Zowel stad als staat wil niet aan het eind van de Spelen met een schuldenlast blijven zitten. Bij de organisatoren in Atlanta overheerst vooralsnog het opti misme. In de pijplijn van de olympische sponsors zitten na McDonald's, die deze week te kende. nog drie Amerikaanse bedrijven, die elk tussen de 10 en 40 miljoen dollar binnen brengen. Daarnaast wordt ge probeerd ook op kleinere schaal produktnamen aan de Spelen van Atlanta te verbinden. Maar in een tijd van economische on zekerheid blijkt dat geen een voudige opgave. Deze week gaf het controlebu reau van de overheid toestem ming de fundering te leggen van het olympisch stadion. Daar is 2,6 miljoen dollar mee gemoeid. De totale bouwkosten van het stadion bedragen 209 miljoen dollar. In totaal laat At lanta voor 500 miljoen dollar aan olympische installaties ver rijzen; als tenminste niet op de uitvoering wordt bezuinigd. De organisatoren putten hoop uit het feit, dat de NationsBank niet alleen bereid ir gebleken als één van de hoofdsponsors toe te treden, maar bovendien een lening van 300 miljoen dollar in het vooruitzicht heeft gesteld.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23