Tonego ontsnapt in Lisse via zij-uitgang Pernix en KZ keren het tij BS Leiden kan WSC slechts één helft bijbenen 44? 429? 45? -59? -39?-35? -89? 498? -398? -79? £50? £9? -59? -69? 460? 49? -59?-49? -39? -59? -69? «9? 49? Sport Gouden wissel nieuwe korfbalcoach KINDEREN HEREN DAMES MAANDAG 25 OKTOBER 1993 N KAAM. 071 -356464, PIV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Spanning wordt Annette Keur te veel De Belg Jerry Aerts (rechts) gebruikt zijn elleboog om Gert-Jan Waterhout het scoren te beletten, foto anp Acht seconden voor tijd kreeg Annette Keur de kans om namens Lisse voor een enorme stunt te zorgen. Hoogst persoonlijk had de center de thuisclub zo lang in het spoor van landskampioen Tonego gehouden. Op 53-53 legde ze aan voor de (achteraf) beslissende vrije worp. Juist op dat moment kon Keur, die vrijwel nooit een vrije worp mist, haar zenuwen niet in bedwang houden. De bal stuiterde van de ring, zodat de basketbaltopper in de eredivisie een verlenging kreeg. Lisse dolf daarin uitein delijk het onderspit, maar Tonego kroop door het oog van de naald: 62-64. Harry Dassen is zijn ambtster mijn als coach van het Neder lands korfbalteam gestart met een klassieke overwinning. Ne derland zegevierde gisteren in de traditionele confrontatie tus sen 's werelds beste korfbalna ties met 11-10 over België. Bij rust was het 5-5. Dassen, de opvolger van korf balgoeroe Ben Crum onder wiens leiding Nederland deze zomer de Wereldspelen won, verraste door zijn wisselbeleid. In de tweede helft verving hij Leeuwenhoek door Kees Vliet- stra. Met twee treffers hielp Leeuwenhoek Nederland aan een voorsprong van 7-5. De Nederlandse junioren had den in Dendermonde een aan merkelijk zwaarder dobber dan de 15-6 uitslag doet vermoeden. De gehele eerste helft ging de Belgische jeugd aan de leiding. Zeven minuten voor rust (4-4) moest de enige regionale verte genwoordiger, Steven Baart (TOP), het veld ruimen. Hoewel de Leiderdorper een verdienste lijke rol speelde in dienst van hoofdaanvaller Jan Tromp (PKC), verkoos coach Jan Hof op dat moment de langere Maurice Out (Die Haghe), In de tweede helft rolde het Neder lands achttal België volledig op. LISSE GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Verliezen van Tonego is geen schande. De landskampioen heeft zich na de machtsgreep van vorig jaar alleen maar ver sterkt. Linda Moll en Eugenie Lewis kwamen van Den Helder, zodat het verschil met de overi ge ploegen alleen maar groter is geworden. De kampioen is dus eigenlijk al bekend, maar juist zo'n sterke ploeg kan wel eens misstappen begaan. Lisse begreep dat maar al te goed en knokte vanaf het begin voor elke meter. Met een strak ke verdediging werd Tonego ge dwongen tot het nemen van moeilijke schoten. Omdat die schoten niet vielen, kon Lisse langzaam bouwen aan een aan zienlijke voorsprong. Met Keur in de hoofdrol - ondersteund door Esther van der Bosch, die zich tot een ware leidster ont popte - bereikte Lisse de rust bij 33-21. Tonego werd in de kleedka mer blijkbaar wakker geschud, of misschien schudden de speelsters coach Nanno Koning wakker. Koning waagde het om spelverdeelster Daphne Berends niet te laten starten. In haar plaats speelde Lewis op de guardplek. Kwam Berends een maal in het veld, dan liepen de aanvallen van de bezoekers een stuk soepeler. Dat bleek wel in de eerste minuten van de twee de helft. De landskampioen ver kleinde de voorsprong direct, maar Lisse wist van geen wij ken. Joke van der Heuvel ging zich nadrukkelijk met het sco ren bemoeien, terwijl Karin Stiefelhagen de drievoudig speelster van het jaar Yvette Ro berts het scoren bijna onmoge lijk maakte. Toch was het wachten op het moment dat Tonego langszij zou komen. Vooral omdat de bezoekers veel aanvalsrebounds mochten pakken. Zo kreeg To nego keer op keer een tweede kans. Lisse had daarbij pech dat Mary van Ruiten geblesseerd was uitgevallen. Marleen Droogh deed wel haar best om Van Ruiten waardig te vervan gen, maar de lange speelster mist nog de bodyen overtuiging om op het hoogste niveau mee te draaien. Pas in de 38ste minuut was het zo ver. Crystal Coleman bracht Tonego via twee vrije worpen op 52-53. Keur mocht op haar beurt zich nu al 'onster felijk' maken in Lisse. Het werd haar net iets te veel. De verlenging bracht vervol gens niet alleen spanning, maar Mary van Ruiten (links) viel halverwege de tweede helft ongelukkig uit. Hier wordt ze verdedigd door Sandra van Embricqs (15). foto dick hogewoning ook teleurstelling. Lisse opende goed door de eerste drie scores te verzilveren. Maar opnieuw ging het fout in de rebound. Lis se vergat 28 seconden voor tijd (61-62) de terugkaatser te grij pen. Tonego kreeg een extra aanval en scoorde. Keur ver scheen vervolgens nog wel aan de vrijeworplijn, maar kon de drie punten verschil nooit meer goed maken. Haar gedachten zullen wel even terug zijn ge gaan naar de situatie vlak voor het einde van de reguliere speeltijd. Scores Lisse: Keur 24, Van der Heuvel 14, Van der Bosch 12. Tonego: Van Embricqs 17, Co leman 15, Roberts 12. LEI D EN «MICHEL VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Slechts vier korfbalclubs hadden in het weekeinde van Nederland-België competitie-verplichtingen. Pernix en KZ Leiden wonnen voor eigen publiek van ZKC'31 (16- 5) en WION (10-9), maar Fides Pacta moest bij Swift(A) beide punten achterlaten (12-7). Crescendo kon op nieuw aan de kant blijven, omdat het veld aan de Saf fierstraat nog altijd onbespeelbaar was. Na twee verliespartijen op rij was Pernix er duidelijk op gebrand om zich ten koste van ZKC te revancheren. De eersteklasser uit Leiden opende bijzonder slagvaar dig. Lian Tieleman en Robin Amoldus konden zich ge makkelijk vrij spelen en werden voorbeeldig in stelling gebracht, blijkens hun negen treffers. Dat leverde met goals van Ineke van der Vegte en Erik Lepelaar een 11 - 2 ruststand op. Na de pauze viel Pernix tegen de wind in een kwartier lang zonder succes aan, waarna de sco re alsnog tot 16-5 werd opgevoerd. Fides Pacta speelde bij Swift (A) zonder schot en zelf vertrouwen en verloor afgetekend met 12-7. De ploeg van Steven Tims behield eerst nog wel de aansluiting met zijn tegenstander dankzij treffers van Bettina Buik stra, Patricia Gottmer, Frank Peter de Haas, Dimitri IJzerman en Jan Willem Meijer (6-5 rust). Zij maakte aan het begin van de tweede helft echter meteen vijf plaatsfouten op rij, wat kenmerkend bleek voor het zwakke spel in deze periode. De Leidenaars zagen na 8-6 (Buikstra) de achterstand tot 12-6 oplopen, alvo rens Meijer nog eens raak schoot. KZ Leiden behaalde in de strijd tegen degradatie een kostbare 10-9 zege tegen WION. De thuisclub kwam in de eerste helft niet verder dan twee strafworpen en twee veldgoals, omdat er door slecht afvangen nauwe lijks langdurig kon worden aangevallen (4-4 rust). De aanval en verdediging waren nadien beduidend beter op dreef. Ronald van Leeuwen (2), Aldo Spadon, Mar tin Verhorik en Sabine Marquenie zetten een 5-6 ach terstand om in 10-6, wat met dertien minuten te gaan een solide basis leek voor winst. Het werd echter toch weer spannend, doordat de bezoekers snel twee straf worpen achter elkaar benutten, terwijl de thuisclub er één miste (10-8). „We begonnen te klooien in de aan val. Sommige spelers konden hun zenuwen niet in be dwang houden", oordeelde coach Herman Godefroy, die door het inzetten van routinier Dirk Jan de Kreek toch weer overleg en rust in de aanval kreeg, zodat de schade in de slotfase beperkt bleef tot één tegentreffer. LEIDEN» GERRIT-JAN V BASKETBALMEDEWERKER BS Leiden heeft dit weekeinde met een terugslag te maken ge had. Na twee achtereenvolgen de overwinningen in de promo tiedivisie speelde de ploeg van Tiemen Winkel slecht en ver loor van WSC: 70-56. MSV blijft koploper in eerste divisie B door ten koste van Rotterdam 2 de zesde overwinning te boeken: 95-65. Lisse won eindelijk weer eens. Braggarts kwam in veel opzichten tekort: 79-57. BS Leiden kon aan een goede eerste helft geen vervolg geven. Bij rust (29-32) was er alle hoop op de goede afloop, daarna ga ven de bezoekers de wedstrijd geheel uit handen. Buiten Loet de Ruijter kwam niemand aan zijn normale niveau. WSC hoef de daardoor weinig meer te doen dan geconcentreerd aan vallen. De laatste voorsprong kende Leiden bij 38-33. Daarna was het eenrichtingsverkker richting Leidse basket. Scores Leiden: De Ruijter 26. MSV maakt zich op voor de topper volgende week tegen Azimma. De in de eerste divisie onderaan bungelende reserves van Rotterdam hadden geen schijn van kans. Vooral guard Richard Augustinus viel op door de spelverdelers van Rotterdam te verhinderen een behoorlijke pass te versturen. Scores MSV: Dogo 38, B. Driessen 26, Alkemade 12. Lisse had net als pas een overwinning behaald in de eerste divisie. Het liet mer ken meer te willen. Een blik- semstart (12-1) werd echter weer snel teniet gedaan. Na rust (35-32) liep Lisse van 37-39 naar 51-39 en kon het niet meer stuk. Toch speelde de thuisploeg niet zo goed. Simpele kansen wer den gemist. Daar tegenover stond een fors reboundover- wicht. Scores Lisse: Van der Alcker 16, Koot 15 (14 reb.), Van Schijndel 12, Ruygrok 12. Grasshoppers had wat moeite in de openingsfase van de wed strijd tegen Orca's. Toen het eenmaal begon te lopen, was de ploeg uit Urk nergens meer. In de laatste vijf minuten liep de Katwijkse ploeg van 24-19 naar 36-23. Dat verschil werd alleen maar groter in de tweede helft. Vooral Petra Weeda viel op. De guard scoorde ondermeer vijf driepunters. Anja Kuyt vier de haar rentree in de Katwijkse ploeg. Kuyt speelde acht minu ten. De uiteindelijke 66-42 zege bracht Grasshoppers in de ere divisie op de gedeelde tweede plaats met Lisse. Scores Grasshoppers: Weeda 27, Allers 15. MSV klom naar de zevende plaats in de eredivisie, maar blijft niettemin in de gevarenzo ne. BCA '60 bleek veel te zwak (83-67) en wacht nog steeds op de eerste overwinning. Renate Sluys ging opnieuw voorop in de strijd en kreeg nu eindelijk voldoende assistentie van Caro line van der Salm. Scores MSV: Sluys 30, Tho mas 18, Van der Salm 16. ÉHSTISCH AFGEPRIJSD! Kleuterrokjes 86-122 Kleuter jongens sweatshirts 86-122 Oft- -wU." Jongensjacks 128-176 Diverse jongensbroeken 152-176 Meisjes sv 152-182 Meisjes sweatshirts 152-182 Meisjestops 128-176 9, 19, 79, 29 39 19 Zuiver zijden jacks Uni colberts Kostuums Katoenen pantalons Uni colberts Denim jeans 49. 140: 298. 49: 198. 49: Katoenen pantalons Angelo Litrico en Westbury overhemden Jacks Tricot tops: Clock House, Ecco, Canda en New Fast 39 39 Pantalons en winterbermuda's Blouses: Clock House, Ecco, Canda en New Fast 98, 19, 29 19, Rokken, Canda en New Fast Tricot tops: Clock House, Ecco, Canda en New Fast Japonnen Blouses: Clock House, Ecco, Canda en New Fast 29.- 29.- 39.- 29.- ook een flink deel van onze huismerken Yessica, Your Sixth Sense en de XL Collectie is nü drastisch afgeprijsd! CAM- U töcA OovtcLelhftA'

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21