De Zijl mist schotkracht Saturnus komt ervaring te kort Vrouwen Alecto blijven winnen ^ÜÉi Mannen Oegstgeest gaan teleurstellend onderuit Vivax op karakter langs Alliance: 8-7 Sport 3ÉMJ Badmintonteam Flair stevent op de titel af CHEF AD VAN KAAM, 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -3564c Vrouwen Stompwijk '92 blijven EMM voor LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER De mannen van Saturnus hebben in Aals- er moeten ervaren dat de bloemenkwe- kers een brede selectie hebben en dat zelfs het vierde team een harde noot is om te kraken. De ervaring droop van het team af en leidde tot een kansloze 19-13 nederlaag. Rust 7-3. Vooral de rechteropbouwer van Aalsmeer was niet af te stoppen. Noch door Rob Otten noch door Martin Kok in het doel. Saturnus zou Saturnus niet zijn als de meerderheid van de Aalsmeerse oppositie gedwee zou zijn geaccepteerd. Doorgaans worden de Leidse handballers door een sterkere ploeg geprikkeld en komen zij tot hun beste spel. Niet nu echter. Daarvoor hield Aalsmeer de teugels te geroutineerd in handen. Telkens als Saturnus op weg leek de achterstand ongedaan te maken (10-7, 11-8 en 12-9) schroefden de bloe- menkwekers het tempo bijna onmerkbaar omhoog en brachten zij moeiteloos hun sterke linkeropbouwer aan bod en die had met harde lage schoten een afdoend ant woord op de veelal tevergeefs uitstappen de Leidse verdediging. Voor Saturnus scoorden: Peter Innemee en Winfred van Boheemen 3, Jasper Olierook en André van Leeuwen 2 en Dirk Klok en Dan Olsen 1. De vrouwen van Stompwijk '92 deden het in Middelburg tegen het altijd gevaar lijke EMM beter: 7-8, rust 4-3. EMM begon overdonderend en nam een 4-0 voor sprong voordat Stompwijk '92 door Sylvia Hoevers iets terug kon doen: 4-1. Maar haar treffer zette Stompwijk '92 op het spoor van trainer-coach Wim van Leeu wen die ook in zijn glorietijd bij Saturnus nooit te beroerd was om er een schepje bovenop te doen als de zaken slecht lie pen. Zijn recept bracht nu Stompwijk '92 terug in de race; 4-3 door junior Yvonne Bennis die tweemaal raak schoot. EMM kwam direct na de hervatting weliswaar op 5-3 maar die treffer kon het heilige vuur van de Stompwijkse pLoeg niet blussen. Stompwijk '92 nam het initiatief in handen en stond dat niet meer af. In de slotfase, toen EMM nog even alles op alles zette, stonden de keepsters Ria van Meurs en Ans Luiten pal. Voor Stompwijk '92 scoor den: Sylvia Hoevers 3, Yvonne Bennis en Lenie van der Bosch 2 en Hanneke Mar tens 1 In de afdelings eerste klasse won de fa voriet voor het kampioenschap, Foreholte, met 11-15 (rust 5-9) van Animo. Voor de Voorhoutse ploeg was het een domper van belang dat de geroutineerde hoekspeelster Anja van der Ploeg niet kon meespelen en vermoedelijk lange tijd zal zijn uitgescha keld door een tijdens een oefenwedstrijd opgelopen beenblessure. Het resultaat was dat de Voorhoutse machine in gang moest worden gezet en gehouden door Elly Spreeuw en Ellen Warmerdam. Het gelou terde duo deed dat overigens zonder man keren. Animo bood verwoede tegenstand maar de marge van vier treffers kon niet worden overbrugd. Mede door het sterke werk van Helga van der Berg in het Voor houtse doel. Ze maakte drie strafworpen onschadelijk. Voor Foreholte scoorden: El len Warmerdam 6, Elly Spreeuw 4 Esther Hoek 3 en Maaike Turnhout en Jacqueline de Graaf 1 HW '70 won mede dankzij uiteraard sterk keepen van Aimee Visser die weer eens een strafworp stopte, met 10-11 (rust 8-7) van de voor de Voorschotense ploeg immer moeilijke tegenstandster AHC '28. Voor HW '70 scoorden Monica Zeeuw van der Laan, Anneke Gijsman en Ilona Broekhuizen 3, Nina Krosschell en Astrid Bronke 1. 'M '*v, Jan de Graaf van LZ1886 zoekt naar mogelijkheden in het verloren treffen met Het Ravijn FOTO HENK BOUWMAN Van de waterpolohoofdklassers uit de regio kwam alleen AZC tot puntenwinst. De Alphenaren bleven op het goe de spoor door PSV met 5-10 te verslaan. De Zijl/LGB ver loor de uitwedstrijd tegen ZPB. De Barendrechters waren met 10-7 te sterk. LZ 1886 dolf met 8-11 het onderspit te gen het Ravijn. De 10-7 tussenstand werd in het laatste speldeel, mede doordat De Zijl/LGB enkel oog had voor pal en lat, niet meer gewijzigd. Scores De Zijl/LGB: Niels Joor 3, Rob Dubbeldeman 2, Ron Ligt- voet en Marco kerkvliet 1. LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB blijft in de hoek waar de klappen vallen. De ploeg van Jacob Spijker staat na vier wedstrijden nog immer op nul punten. De Leidenaren wa ren qua veldspel zeker niet de mindere van ZPB. Het simpele afronden van de kansen was het grote manco. Gedurende de eerste twee perioden hielden de partijen elkaar nog goed in evenwicht. 7.PB, dat aan het be gin van dit seizoen versterkt werd met drie spelers van Rot terdam, nam weliswaar een 5-3 voorsprong, maar een bevlie ging van Niels Joor die in ander halve minuut tijd drie keer tot scoren kwam, leverde een 5-6 voorsprong op halverwege. In de derde periode ging het echter mis. Toen Niels Joor te gen zijn derde persoonlijke fout op liep was het in aanvallend opzicht met de Zijl/LGB ge daan. In de tweede wedstrijd helft konden de Leidse voor- waartsen slechts een keer een gat in de Barendrechtse defen sie vinden. Te weinig natuurlijk om aanspraak op de punten te maken. ZPB kende geen par don, nog in de derde periode beslisten de mannen van Wer ner Schonberger de wedstrijd. AZC AZC bleef zonder nederlaag. Na twee maal winst en een gelijk spel werd PSV aan de zegekar gebonden. In Eindhoven kon PSV alleen in de eerste periode enige tegenstand van betekenis bieden. Nadat beide ploegen al enkele riante mogelijkheden onbenut hadden gelaten wist Joeri Stoffels twee minuten voor het verstrijken van het eerste speldeel de score open te bre ken (0-1). Met Stoffels is direct de grote man uit de ploeg van Fred Kransstauber genoemd. Samen met doelman Wim van der Meulen leidde hij zijn ploeg in de tweede periode naar een beslissende voorsprong. Van 1 -2 liep AZC snel uit naar 1-6 en was de wedstrijd eigenlijk ge speeld. PSV kon zich middels zwaar spel nog enigszins staan de houden. Teammanager An dre' de Jeu: ,,Het was een mak kelijke overwinning, alleen in het begin hadden we aanval lend wat tegenslag. We blijven zo wel goed bovenin meedraai- MAANDAG 25 OKTOBER 1993 LEIDEN RON HOOCENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER De mannen van Pecos/Oegst- geest hebben zich in het crucia le duel tegen TTC Feijenoord weer eens van hun wisselvallige kant laten zien. Oegstgeest- coach Co Claussen was na de onverwachte 7-3 nederlaag dan ook terecht een teleurgesteld man, omdat de gelijke strijd zienderogen een andere wen ding kreeg. Het andere cruciale eredivisieduel tussen Odion en Avanti, de twee voornaamste degradatiekandidaten, eindigde in een nipte 6-4 zege voor de Achterhoekse ploeg. Terwijl de Nederlandse Tafel- tennisbond (NTTB) al geruime tijd bezig is met een broodnodi ge schoonmaakactie binnen de organisatie (ondere andere met het aanstellen van een daad krachtige bondscoach en met het opzetten van een andere compctitieopzet) gaat de strijd in de eredivisie onverminderd voort. De plaats van het opper machtige De Veluwe van weleer is ondubbelzinnig overgeno men door het Limburgse Bartok met de ongenaakbare Chinees Sung. Op plaats twee en drie eindigen zo goed als zeker OKI en Harkstede. Maar wie eindigt er op de veilige plaats vier?' Tot zaterdag leek die plek ge reserveerd voor Oegstgcest. Maar het trio Herman van der Broek, Friso Reitsma en Ted van den Berg kon die weelde, tot grote verbazing van degradatie kandidaten als Odion. Avanti en wellicht De Veluwe, kennelijk niet aan. Dat leek er aanvanke lijk geenszins op, hoewel Van der Broek zijn mentale tekort komingen vooraf al indekte met het feit dat hij last ondervond van een tennisarm. De teleur stellende opening van Friso Reitsma (21-19 verlies in de der de game) tegen de niet overtui gende Van Rijn gaf bepaald geen reden tot paniek. Want talent Van den Berg trok de zaken tegen De Jong netjes weer recht. Toen Van der Broek een 16-9 voorsprong te gen de nerveuze, doch vaste De Boer liet lopen en de partij ver loor, kon Claussen zijn wellicht te hooggespannen verwachtin gen al snel in de ijskast stoppen. Want slechts Van den Berg toonde zijn progressie door wel van Van Rijn te winnen, maar ging in de dubbel met Van der Broek kansloos ten onder waar door FVT tergend langzaam de voorsprong vergrootte tot 2-6. Een zeer aangeslagen Van der Broek bracht in een wanhoops poging tegen van Rijn nog wel de 3-6 op de borden, waarna de afwezige Reitsma ook al tegen De Jong geen potten kon bre ken: 3-7. Claussen: „Afgezien van de uitslag, ben ik teleurge steld over hoe ze mentaal te kort komen. Ted speelt wel goed, maar als hij tegen een topper moet spelen dan kijkt-ie daar als een berg tegenop. En Herman, die zich onnodig door De Jong laat aftroeven. Boven dien gaf ik geen cent meer voor zijn partij tegen Van Rijn. Niet en. Alleen VZC blijft ons met de volle winst uit vier wedstrijden voor." Na de 1-6 bleef AZC de betere ploeg. Na 3-10 in de laatste periode lieten de Alphe naren de teugels wat vieren en kon PSV met twee treffers de stand nog een redelijk aanzien geven. Periodenstanden: 1-2, 2- 6, 3-8 en 5-10. Goals AZC: Joeri Stoffels 3, Bob Brebde 2, Remco Pielstroom 2, John Janssen 1, Gijsbert van der Leden 1 en Thomas Jurriaan 1. LZ LZ 1886 staat weer met beide te geloven dat ze het zichzelf zo moeilijk maken aldus de coach, die met zijn team vol gende week uit bij het nog im mer incomplete De Veluwe weer kan toeslaan. De uitslag daarvan zal echter worden ver geleken met het resultaat van het gelijkstaande FVT dat het op scherp staande Odion ontvangt. Avanti kon het titanenduel tegen Odion niet in winst om zetten. Dat had alles te maken met het feit dat bij de Tukkers Rensen weer achter de tafel ver scheen en bij Avanti Robert de Groot een bruiloft belangrijker vond. Jammer maar waar voor kopman Ronald Vijverberg, die in de belangstelling staat van een aantal clubs. De talentvolle en ongeslagen Vijverberg zette zichzelf danig in de schijnwer pers. Tegen Rensen maakte hij twee matchpoints goed en liet verder Pastoors(21-14) en Beek (21-13), beiden in de derde ga me kansloos. Edwin Vente, de matige ereklasser, bewees ech ter met winst op kopman Beek tot grootse daden in staat te zijn. Stand-inn Joost Mentink, maakte het leven van alle Ach terhoekers bij vlagen zuur, maar kwam uiteindelijk toch te kort. Zoals gezeg'd zijn zowel Odion als Avanti allesbehalve blij met de eventuele komst van Oegst- geest in de degradatiepoule. Want beide ploegen gingen er tegen dat team in de beginfase van de competitie dik af. In de tweede divisie kon Scyl- la het in de return tegen het benen op de grond. Het Ravijn uit Nijverdal was in Leiden met 8-11 te sterk. LZ heeft de gehele wedstrijd achter de feiten aan gelopen. Op de 1-0 van Niels Zuidweg na stond Het Ravijn steeds aan de goede kant van de score. Telkens als LZ de aanslui ting tot stand had gebracht trok Het Ravijn onder aanvoering van de uitblinkende Jan Lode- wijk de Vries weer naar voren om de marge 'eventjes' te her stellen. De ex-international was een plaag voor de Leidse defen sie. Liefst vijf maal trof hij doel, bovendien was hij bij drie Nij- sterke Combi niet bolwerken (7- 3 verlies). Patrick van Meverden nog wel met twee fraaie zeges op Hoevers en Peters. Groene- wold ontsnapte slechts eenmaal met winst en Paul Kanbier bleef op nul. In dezelfde divisie, groep 4 verloor de Treffers bij JCV met 8-2. Dat was vooral te wijten aan de uit vorm zijnde Thijssen (0). Alleen de winst van Koos van Beek en het dubbel samen met Hans van der Zwet zorgden voor de twee punten. Bij de mannen van Rijnsoe ver (6-4 verlies tegen koploper Spaarne) kon Marco Cecchi (2x) niet meer bogen op een 100 LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER Op de Bloemerd hebben de vrouwen van hockeyclub Alecto gistermiddag een 1-0 zege be haald op middenmoter Schaer- weyde. De Leiderdorpse ploeg blijft daardoor met acht punten uit vier wedstrijden op kop in de overgangsklasse B. Tot halverwege het eerste deel konden de gasten uit Zeist nog gelijke tred houden. Tegen over de goed opgebouwde aan vallen van Alecto stelde Schaer- weyde enkele gevaarlijke coun ters. Na voorbereidend werk van jeugdinternational Sylvia Karres kreeg Alecto in de zesde minuut de eerste goede sco- ringsmogelijkheid. De bal ging echter snoeihard en onaange raakt voor het doel langs. Tien minuten daarna stond Tessa van Dijk op de goede plaats om via een tip-in 1-0 te scoren. Dat deed zij nadat rech terspits Marit Engel haar directe tegenstandster op snelheid had uitgespeeld en strak voorsloeg vanaf de achterlijn. Vanaf dat moment was het ijs voor Alecto verdalse treffers de aangever. Het gemak waarmee de Nij- verdalse aanvalsleider scoorde stak schril af bij het werkpolo wat LZ in het water legde. Trai ner Hans Parrel: „Werken is on ze kracht, dan moet je ook een beetje geluk hebben. Veertien dagen terug tegen Nereus ging alles perfect, nu schoot Ben 01- de Olthof in de aanvangsfase twee maal tegen'lat en paal. Te gen Nereus waren dat goals. Jammer maar we gaan gewoon weerverder." De laatste periode gaf een goed beeld van de gehele wed- score in de derde divisie. Johan van Meurs (lx) en de dubbel bepaalde het toch wel goede re sultaat. Vierde divisionist TOV won uit bij Treffers 3 knap met 7-3 dankzij een sterk optreden van Noordink en Lucassen (beiden driemaal winst). Van der Voort won eenmaal. Vrouwen De voorlaatste, zeer belangrijke wedstrijd tegen Hotak'68 ein digde voor de vrouwen van Rijnsoever in 5-5. Maroesja Bonsen stak in grootse vorm ge tuige drie overwinningen. Zus Cora voegde daar één aan toe gebroken, waardoor de lijstaan voerder met meer flair optrad. Te veel en te ver doorgevoerde individuele acties stonden meer treffers in de weg. Na de hervatting ging Schaer- weyde met fel spel op jacht naar de gelijkmaker. Het liet de bal in een hoger tempo circuleren, waardoor de Leiderdorpse de fensie een periode onder druk kwam. De gasten stuitten echter op het geroutineerde centrale verdedigingsduo Kiki Tesselaar en Lydian Mentink. Naarmate de vrij harde wedstrijd vorderde ebde het Zeister overwicht weg. Alecto kreeg met name door strafcorners, waarvan het er in totaal zes veidiende, nog moge lijkheden op een tweede doel punt. De mooiste gelegenheid op een tweede Alecto-treffer was voor Karres, die een kwar tier voor tijd een fraaie actie net niet kon afronden. Zij pushte zowel langs de Schaerweyde- keepster als de verkeerde kant van de paal. De glorieuze start met de nieuwe trainer/coach Carina Benninga is voorlopig gecontinueerd. Voor- tweedeklasser Roomburg strijd. LZ 1886 kon door twee goals van Jan Langerhorst van 6-9 naar 8-9 terug komen. De in groten getale opgeko men Leidse supportersschare ging er weer in geloven. Weer was het Jan Lodewijk de Vries die roet in het eten gooide. Eerst hield hij Niels Zuidweg en Jan de Graaf dermate bezig dat Erik Hoek gemakkelijk 8-10 kon scoren om even later zelf de eindstand op 8-11 te bepalen. Goals LZ 1886: Niels Zuidweg 4, Jan Langerhorst 3 en Ben Olde Olthof 1. en was met Mariska de Haas succesvol in de dubbel. De tweede divisie vrouwen van Docos wonnen met 6-4 van het niet bepaald sterke Westa. Nijssen won driemaal en Pol man en Bunnig eenmaal. De winst in de dubbel legde het minieme verschil bloot. Overtuigender ging het bij de in dezelfde klasse operende Pe cos dat met 8-2 het zwakke Unicum verpletterde. Toch stel de Iris Sjaardema teleur met zo wel een verliesbeurt in het enkel als in de slappe dubbel met Karsdorp (3x). Van der Heiden bleef ook ongeslagen. waren de eerste twaalf minuten in de tweede helft catastrofaal. In dat tijdsdeel sloeg thuisploeg Bennebroek toe met drie veld- goals. Die klap kwam het team van Robert Montanus niet meer te boven. Ondanks beter spel en twee goede kansen voor de op dreef zijnde Marie Antoinette van Steyn bleven de Leidse vrouwen met lege handen. In de tweede helft maakte Marjolein Spierenburg haar debuut in het standaardteam van Roomburg. Dat deed ze verdienstelijk als linksachter. In de derde klasse A deelden de LEIDEN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Vivax behaalde een uitstekende 7-8 zege op Alliance. In een tu- multueze wedstrijd waarin Vi vax nogal wat tegenslag kende, werd in de slotminuut de 7-8 veilig gesteld. Na anderhalf part werd Serge Dietz door de jury op zijn derde pérsoonlijke fout getracteerd. Tellen was echter niet de sterkste kant van de Alli ance juryleden, want de Oegst- geestse aanvalsleider stond pas op twee fouten. Toen Alliance ook nog in de derde periode naar 6-3 uitliep pakten zich donkere wolken bo ven Vivax samen. Frits Welling: „Ons sterke collectief heeft ons gered. Echt doorgaan tot op het tandvlees. Een verdiende over winning." Nog in de derde pe riode boog Vivax de achterstand om naar een 6-7 voorsprong. In het vierde part kwam Alliance eerst langszij (7-7). Met nog een minuut op de klok werd Onno Slootêrdijk matchwinnaar voor Vivax door vanaf zes meter in de kruising te schieten. Topsco rer Vivax Hans Trijsburg 3. WZK kon bij De Gouwe niet tot winst komen. Tot twee mi nuten voor tijd had WZK uit zicht op een punt. Toen bracht LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Flair stevent in de tweede klasse van de landelijke badminton- competitie op het kampioen schap af. Ook in de vierde speelronde bleven de Alphena ren met royale cijfers ongesla gen. In de vierde klasse volgen debutant Bacluvo uit Voorhout en Lisse 2 dit goede voorbeeld. In Tiel ondervond Flair nau welijks echte tegenstand van tweedeklasser Thiela. Natasja van Zeist moest haar enkelspel afgeven, terwijl ook de mixed met Ronald van der Meer verlo ren ging. De degradatiestrijd tussen Lisse en Pearle 4 leverde slechts winst op in de tweede singles van Mark Andersen en Sandy de Haas en in de mixed van Angela Conijn met Ronald Jacksteit. Het herendubbel liet een 11-1 voorsprong in de der de game glippen. Merenwiek-speelster Sandra van der Hart trof in de derde klasse tegen Lotus een te sterke opponente, hetgeen tevens een nederlaag in het vrouwendub- bel met Corinne Kortekaas be tekende. Rob Burgerjon, Bert van Eijck en dubbelspecialist Danny Plug bleven moeiteloos ongeslagen. In dezelfde afdeling was Veglo niet opgewassen te gen koploper Velsen 2. Randy Thepass en Annelies Smit gaven via gewonnen singles de score een draaglijk aanzien. Voor BC Leiden behield Thea Turk haar ongeslagen status in het enkelspel. Tegen lijstaan voerder Voorburg redde zij daar tevens de eer mee. Wassenaar speelde bij de club met de fraaie naam Pluimpje Is Pleite een matige wedstrijd. Omdat alleen Simone Turk haar single en het duo Margret van Bourgondien- /John van Egmond de mixed mannen van Alphen de punte met thuisploeg Culemborg: 2-2 De Veenstreekploeg had van (fc eerste tot de laatste minuut eei veldoverwicht. Na twaalf minu ten opende Mare Boelens 4 score voor Alphen uit een straf corner. In het tweede deel kree de wedstrijd een grimmiger ka rakter. Nadat Culemborg langs zij was gekomen met een verzil verde strafbal, herstelde Boelen de voorsprong uit een strall hoekslag. Tien minuten voo het eindsignaal kwam Culem borg echter weer op gelijk» hoogte. De Gouwe de marge op dm treffers en was de buit verdeeld Albert Spijker: „Een terechti uitslag, maar de marge was mis schien iets te groot." Katwijk behaalde een makke lijke zege op Stadskanaal. Al verdedigend wat geconcen treerder was gespeeld had di uitslag groter kunnen uitvallei dan de nu behaalde 15-10. In df tweede periode leek Stadska naai nog in de race (7-6). Kat wijk was echter op tijd bij de le en stelde via 10-6 orde op za ken. Grote man bij de Katwi) kers. was wederom Ronalt Heemrood met 6 treffers. In de derde klasse speeldi Kouderkerk 6-6 tegen Hoorn Na een aanvankelijke voor sprong konden de Koudeker kers het zeer hard spelendr Hoorn niet van een gelijkspe afhouden. Sassenheim won wel De Meerkoeten werd met 4-1 verslagen. Rene de Bruin was d« belangrijkste Sassenheimse spe Ier. Bij de vrouwen verloor LI 1886 opnieuw een thuiswed strijd. Roderloo was in een ma tige wedstrijd met 3-5 te sterl voor het team van Remco Ro man. De Zijl/LGB verloor vai de reserves van Polar Bears me 7-6. won, zijn ook de punten pleite. Flair 2, zonder YVouter de Lijs tér, deed de koppositie over aan ABC 4 uit Amersfoort. Arnold Duim won zijn single, maai Cees-Jan van Vliet boog met 12- 15 15-17. De winnaar van hei Merenwiektoernooi won we het mannendubbel en de mixed met Eline de Lijster. Debutant Bacluvo en Lisse 2 stevenen in hun afdeling van de vierde klasse op het kampioen schap af. De Voorhoutse forma tie, bestaande uit Johan Bakker Danny van der Ploeg, Bianca de Groot en Cynthia van der Sloi behoefde tegen Ambachtse BC geen partij af te staan. In de streekderby tegen Dynamo Sas sem wonnen Lissenaren Erik Mesman, Bert de Geus en An nette Dekker-Koop van hun res pectieve opponenten Jacco van Dam, Caspar Smit en Els Ko men. Petra van Dam zorgde te gen Sandra Bon voor het enige tegenpunt. Bij de Sassenhei mers konden Sjaak Plug en Myrna van Reisen in de dubbels het tij niet keren. In de regioderby tussen Flaii 4 en Apollo wonnen Jan van der Meer en Danielle Tap aan Al phense zijde de enkelspelen Voor de Veners scoorden Mi chel Zwaan en Carol van Oyen Flair won het vrouwendubbel maar gaf het mannendubbel in de verlenging af. De revanche kwam in de gemengddubbels die de Alphenaren beide mei 15-13 in de derde game won nen. Meren wiek 2, met de vijf tienjarige invalster Smita Cha tervedi, boog een 1-3 achter stand na de enkelspelen via vier gewonnen dubbels in een zege om. Martin Voskuilen stond bij Flair 3 drie maal tegenover rouinier Fred Paling. Het wer den de enige drie verliespunter voor zijn team. FOTO HENK BOUWMAN Pavin onderstreept suprematie WENTWORTH ANP Met de wereldtitel matchplay voor Corey Pavin is eens te meer he bewijs geleverd dat de Verenigde Staten dit jaar veruit het sterksn golfland ter wereld is. De 34-jarige Pavin onttroonde de Engelsmar Nick Faldo op Wenthworth, de thuishaven van de Europese Profes sional Golfers Association, in de finale over 36 holes op de laatste green. Pavin behoorde niet tot de geplaatste spelers. De heerschappij van Amerika was eerder aangetoond door he behoud van de Ryder Cup op The Belfry, de verovering van de All red Dunhill Cup en overwinningen in twee van de vier „majors Lee Janzen US Open en Paul Azinger in het US PGA Champions hip. Europa haalde slechts één groot succes binnen met Bernharr Langer in het US Masters. Het Brits Open ging naar de Australiër Greg Norman.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20