f Programma's Rtv (RIJDAG 22 OKTOBER 1993 NEDERLAND 1 6.00 6.09 lt 659 de j 7.38 B.09 •i.r 0.15 1 6.30 6.40 aikoo rer - 9.28 -1.33 Sonja op zaterdag. (herh.) Journaal Young riders. Amerikaanse westernse rie. Na jaren gescheiden te zijn geweest ziet Jesse zijn broer onder vervelen de omstandigheden weer Heb ik iets gemist? Terugblik op programma's van de afgelopen week Boggle. Woordspel Nijntje. Kinderserie. Afl.: Nijntje gaat logeren Sesamstraat. Kinderprogramma. Afl.: Geld verdienen Jeugdjournaal Klokhuis. Informatief kindermagazi ne. Afl..- Vliegen Dieren in het wild. Natuurfilmserie. Afl.-. De spin en haar stalen web Backstage. Magazine over de wereld van glitteren glamour. Presentatie: Sybrand Niessen Journaal Made in Holland. Serie portretten van Ne derlanders die een bijzon dere prestatie hebben ge leverd. Vandaag: Musical ster Pia Döuwers. Presen tatie: Rob Fruithof Lente in de winter Engelse comedyserie. Alec en Zoë vragen Mr. Cracknell de keuken op te knappen. Ze merken al gauw waarom Mr. Cracknell zo berucht is. Alec maakt zich ook nog zorgen over Jamie en een klant Reporter. Thematische actualitei tenrubriek The Saint. Engelse misdaadserie. Afl.: Simon en Delilah. Net op het moment dat Simon Templar de filmset bezoekt, worden de hoofdrolspelers van Samson en Delilah ont voerd. Vooral Delilah blijkt veel vijanden te hebben en Simon biedt aan te be middelen Katharsis. Discussieprogramma. Presentatie: Ton Verlind Journaal NEDERLAND 2 16.20 16.50 19.27 19.36 23.10 23.22 00.15 01.45 Zandkastelen. Reportage over de kunst van het zandkastelen bou wen Ter land, ter zee en in de lucht. Spelprogramma. Afl.: Freewheelen, (herh.) De teenage hero turtles. Tekenfilmserie Bassie en Adriaan in Euro pa. Nederlandse serie. Afl.3: Kanaaleilanden, het einde van het goede spoor Foreign affairs, soapserie. Afl. 15. Gwen en Jan verzoenen zich met hun verleden. Audrey geeft zich over aan haar liefdesgevoelens Tv dokter 2 vandaag. Met om: Journaal 2 vandaag. Actualiteiten Studio Sportjournaal Het weer en de hoofdpun ten uit het nieuws Dat zeg ik niet. Spelprogramma. Presen tatie: Marceline Schop- man TROS Radio winterpresen- tatie '93/'94 Natte neuzen. Spelprogramma waarin honden de hoofdrol spe len. Presentatie: Martin Gaus TrosKompas TV ster-gala. Lezers van TrosKompas nomineren tv-personali- tiesen programma's voor de TrosKompas TV ster. Presentatie: Martijn Krab bé Gala of the stars. Amusementsprogramma waarin bekende Nederlan ders circusacts opvoeren. Presentatie: Ivo Niehe Deadline. Journalistiek programma over misdaad en onrecht. Presentatie: Jaap Jong bloed Dat willen we even kwijt. Column van Wim Bos boom In the heat of the night. Amerikaanse politieserie. Afl. 18: Een wanhoops daad In Concert: Rod Stewart 'Unplugged and Seated'. Concertregistratie Journaal NEDERLAND 3 18.45 18.54 19.25 22.00 22.15 22.30 00.11 00.16 Villa achterwerk: Potje Sport II. Sportprogramma Journaal Comedy op 3: Een schone heks. Amerikaanse serie. Afl.3: The moment of truth. Ta- batha kan maar geen ge noeg krijgen van haar to verkunst en laat alles in de woonkamer bewegen. Het valt echter niet mee om het bezoek niets te la ten merken, om niet te zeggen onmogelijk Uitzending politiek partij en: P.v.d.A. Lingo. Spelprogramma. Presen tatie: Frangois Boulangé Binnenland. Actueel magazine over de grote verscheidenheid aan nationaliteiten en cultu ren in Nederland Magische eiland. Documentaireserie over Bonaire. Afl.3: Het eiland der zielen. Presentatie: Kees Brusse Kunstmest. Wekelijks kunstprogram ma. Presentatie: Mieke van der Wey Love hurts. Engelse serie. Afl.3. Tes sa probeert het image van SEED op te vijzelen, maar krijgt tegenwerking van Bob. Ook Frank kan het niet laten zich met haar zaken te bemoeien. Wan neer hij in een krant ver trouwelijke opmerkingen van Tessa plaatst, is voor haar de maat vol Journaal Sportjournaal Nova. Actualiteitenprogramma. Presentatie: Paul Witte- man Gesprek met de Minister- President. Presentatie: Hans Emans Trekking dagelijkse lotto Kwartet voor het einde der tijden - 0. Messiaen. Uitgevoerd door Reinbert de Leeuw, piano, Vera Beths, viool, Anner Bijlsma, cello en George Pieterson, klarinet Nieuws voor doven en slechtho renden Einde (ELECTIE n RIJDAG innenland Onder meer een reportage Ier taboes rondom verstandelijk gehan- papte kinderen. In Nederland kunnen gebruik maken van een groot aantal t )orzieningen. Maar dat is niet overal In veel culturen worden verstandelijk t Jhandicapte kinderen thuisgehouden, aak is het om religieuze redenen zelfs iboe om het kind uit huis te plaatsen, fcrder aandacht voor de architect Latief ferotti, die zich heeft gespecialiseerd in p/ijde architectuur'. Zo is de moskee jn de Molukse moslims in Waalwijk zijn hand. Perotti, zeh niet islami- pch, bereidt zich op geheel eigen wijze por op zijn werk. beierland 3 19.25 jagisch eiland: Het eiland der zielen De fawak-lndianen waren de oorspronke- ke bewoners van Bonaire Het zijn de- Indianen die ons een ontroerende le ende hebben nagelaten, kees Brusse pemt ons in deze aflevering even mee lang langgeleden', iderland 3 20.00 ie Reports: Medisch meesterschap Deze levering komt uit het AMC te Amster- im. Het team onder leiding van dr. H. aribyan behandelt onvruchtbaarheid man wordt een soort by-pass ingebracht in verband met een ver- opte zaadleider. Het tweede onder- irp betreft de behandeling van een tu- 5r in de prostaat door middel van ra- otherapie. 20.55 asgenoten Op zijn 43ste verjaardag et Peter Jan Renszijn klasgenoten van ertig jaar geleden terug bij Koos Poste- Naast verhalen over het turbulente ven van de televisiepresentator vertel- nook andere klasgenoten overgrote varingen in hun leven. Een van hen left zelfs in het verleden besloten haar ikse te veranderen. 21.30 eporter Aandacht voor de corruptie- sandalen in Limburg. Prominente imburgse politici praten voor het eerst >enhartig over de corruptie in hun pro- ncie. Reporter toont, samen met dag- ad 'De Limburger', aan hoe het Lim- Jrgse CDA via slimme omwegen geld bedrijven naar de partijkas laat oeien ederland 1 21.33 In Concert: Rod Stewart. (Nederland met de hoofdcommissaris van politie van Amsterdam, de heer Nordholt. Ver der aandacht voor Groen Links dat van avond zijn lijsttrekkers bekend maakt. Nederland 3 22.30 Katharsis In het huis aan het water staat vanavond de identiteit van het kind cen traal. Heeft een kind te allen tijde het recht te weten wie hij is, waar hij van daan komt en wie zijn biologische ou ders zijn - of is het niet persé noodzake lijk dat een kind zijn biologische achter grond kent? In de uitzending is Maarten (geadopteerd, 22 jaar). Hij heeft inmid dels zijn biologische moeder terugge vonden en praat daarover met twee vrou- 2,00.15 uur) wen die door IVF een kind hebben ge kregen. Verder praten mee coördinator kunstmatige voortplanting van het AMC Henk Hoogerzeil, en Nederlands enige hoogleraar adoptiewetenschappen René Hoksbergen. Nederiand 1 23.02 In Concert: Rod Stewart Vanavond zendt Veronica het akoestische concert uit dat de Britse zanger Rod Stewart gaf in Los Angeles in februari van dit jaar. Tijdens het concert is de 48-jarige zanger met het hese stemgeluid voor het eerst in bijna twintig jaar met Faces-partner Ron Wood te bewonderen. Nederland 2 00.15 ILMS OP TV RIJDAG nsere Pauker gehen in die Luft (1970- Magere schlagerfilm van Harald Vock ïr een gymnasium-directeur die na 25 ar zijn tweelingbroer gaat zoeken. Met: eorgThomalla. uitstand 1 20.15 uur Package 1989-GB) Slappe spiona- iriller over politieke paranoia Koude arlog nadert zijn einde en in een sjiek tenhuis wordt onderhandeld over de apens. Met: Gene Hackman. Regie: ndrew Dacis. BC 1 21.30 uur nda - Naturaleza Viva (1984-.MEX) Lan- film van Paul Leduc over het leven n de schilderes Frida Kahlo in Mexico daar buiten. Met: Ofelia Medina en uan José Gurola. RTN 2 22.00 uur trekkend arts en ontdekt dat er geen vrouw is die met met hem het bed wil delen. Regie: Ronald Neame RTL 4 22.30 uur Blood of the Vampire (1958-GB) Dokter komt in de gevangenis een vampier te gen en samen zetten ze zich in voor bloedexperimenten. Griezelfilm van Henry Cass met Donald Wolfit en Barba ra Shelley. BBC 1 23.50 uur Missing (1982-USA) Zorgvuldig opge bouwd politiek drama van C. Costa-Ga- vras met subliem spel van Jack Lem- mon Koppige man vertrekt naar Zuid- Amerika om zijn vermiste zoon te zoe ken. Gebaseerd op waar verhaal. Duitsland 1 23.55 uur Finders Keepers, Lovers Weepers 1968- USA) Waanzinnige sex/gangsterfilm van Russ Meyer. De held en een bordeelda me discussiëren over muziek terwijl ze RTL Television 24.00 uur The Bank Dick (1940-USA) Aangenaam nonchalante komedie van Eddie Cline waarin een drankzuchtige schlemiel vei ligheidsagent bij een bank wordt. Met: W.C. Fields en Cora Witherspoon. ■BBC 2 00.45 uur I Don't Want to Be Born (1975-GB) Idiote namaak van 'Rosemary's Baby'. Pasge boren baby van striptease-danseres is van de duivel bezeten. Met: Joan Col lins. Regie: Peter Sadsey BBC 1 01.20 uur Mudhoney (1965-USA) Routineuze seks-komedie van Russ Meyer die nu minder opwindend is als destijds in de jaren zestig. Met: Hal Hopperen An- toinette Christiani. RTL Television 01.20 uur RTL4 15.15 15.25 16.15 17.00 18.35 19.00 19.30 19.50 20.00 20.30 21.30 22.30 RTL Shop. RTL Club shopping. (herh.) Santa Barbara. Amerikaanse soap The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow 5 uur show. Gevarieerd magazine Zes uur nieuws RTL Club. Presentatie: Manon Tho mas The bold the beautiful. Amerikaanse soap Rad van fortuin. Spelprogramma Avondnieuws Weer Goede tijden, slechte tij den. Nederlandse dramaserie Geef nooit op. Presentatie: Peter Jan Rens Klasgenoten. Vanavond: Peter Jan Rens. Presentatie: Koos Postema Foreign body. Amerikaanse filmkomedie uit 1986 van Ronald Neame Laatste nieuws Foreign body. Amerikaanse filmkomedie uit 1986 van Ronald Neame. Vervolg van 22.30 uur Paper dolls. Amerikaanse speelfilm uit 1982 van Edward Zwick. Met: Joan Collins, Joan Hackett, Jennifer Warren, Daryl Hannah, Alexandra Paul e.a. De thuiswinkel Nachtprogramma Op zijn 43ste verjaardag ziet Peter Jan Rens zijn klasgenoten van dertig jaar geleden terug bij Koos Postema. (RTL 4,21.30 uur) RTL5 17.00 17.05 Felix the cat. Tekenfilmserie Tropical heat. Amerikaanse detectivese rie. Nick is ingehuurd om een mooie vrouw te be schermen I RTL Zes uur nieuws i Family ties. Amerikaanse comedyse rie. De broer van Elyse staat onverwacht voor de deur van de Keatons. De familie vindt dat hij zich wel typisch gedraagt I Miami Vice. Amerikaanse politieserie. In eerste instantie zijn Crockett en Tubbs niet zo blij met hun baantje als hotel bevei I igi ngsagent totdat Castillo hen vertelt wat hun ware opdracht is I Paradise Beach. Australische serie. Tori vertelt Kirk dat ze denkt dat de affaire tussen Lisa en Cooper in scène is ge zet l Sisters. Amerikaanse dramaserie. De auto van de hoogzwan gere Georgie wordt aange reden door een vrachtwa gen i Five reports: Medisch meesterschap. 6-delige documentairese rie waarin Nederlandse topmedici centraal staan. Presentatie: Vivian Boelen I Murphy Brown. Amerikaanse comedyse rie. Murphy Brown gaat uit eten met haar docent, (herh.) i Seinfeld. Amerikaanse comedyse rie. Jerry maakt een af spraak met een vriendin van zijn ex I I.S.C.H.A. Talkshow. Ischa Meijer ontvangt de volgende gas ten: schrijfster Vonne van der Meer, professor dr. Zürcher, sinoloog (China- kundige)en industrieel ontwerper Frizo Kramer l M.A.S.H. Amerikaanse comedyse rie. Frank wordt door Hot Lips buiten haar tent ge zet. (herh.) i De draagmoeder. Braziliaanse telenova. (herh.) i Hei elei, kuck elei aktuell i Einde BEKIJKT MAAR Bert van der Veer. de programmaleider van RTL. was \Toeger televisie-recensent. F.en pientere, vond ik. Toen ik nog dacht dat televisie een schitterend instrument was om mensen te informeren over wat er in de wereld gebeurt, wist Bert al dat televisie er alleen maar is om mensen een leuke avond te bezorgen. Lartr drong het ook nog tot hem door dat met televisie veel geld verdiend kan worden. Van der Veer was een der gasten in 'Vesuvius' van Cees Grimber gen. Daar sprak men over het succes van al die tranentrekkende lief- en leed-programma's. Zelf is Van der Veer vier jaar eindredac teur van de Surprise-show geweest. Hij is over het genre zeer te spreken. De plas tranen kan hem niet groot genoeg zijn. Het pretti ge van Van der Veer is dat hij niet gewichtig doet over het jank- en snikgenre. Het gaat gewoon om de kijkcijfers, en wat RTL betreft dus ook om Het Kapitaal. Het prettige van Grimbergen is dat hij op zijn manier oprecht laat merken dat er ook positieve kanten kunnen zitten aan die bekente nissen, liefdesverklaringen, verzoeningen en huilbuien. Bovendien ligt het grootste gelijk bij de kijker die eenvoudigweg zin heeft af te stemmen op de grootste.plas tranen. Een andere gast, de onsterfelijke radioman Peter Flik, prikte geluk kig in de meest voze kant van de lief- en leed-exploitatie. Hel gaat de programmamakers natuurlijk niet om het lijden of de liefdes van de mensheid, maar om het eigen succes, veelal te vertalen in poen verdienen. In de visie van Van der Veer zijn die twee zaken te verenigen, en hij lijkt het gelijk aan zijn zijde te hebben. Niettemin bracht Grimbergen daar een ander gelijk tegenin. Bij het samen stellen van dergelijke programma's is inbreuk op de privacy- on heuse behandeling van slachtoffer, intimidatie, onwetendheid, wurgcontracten en een vergaande onverschilligheid ten opzichte van het werkelijke lot van de deelnemers geen zeldzaamheid, erger, bijna praktijk. Wij, als kijkers, die met ónze tranen in de ogen aanschouwen, hoe onafgebroken stoeten mensen, jong, oud, elkaar jankend en gie rend in de armen vallen, mogen best weten dat die verregaande emotionele openhartigheid niet anders dan goedkoop amusement is. Als stukjesschrijver stel ik vast dat de werkelijkheid verborgen wordt gehouden als er geen programma's zouden zijn als 'Vesuvi us'. Maar zoals Bert al heel lang weet, halen dergelijke bedenkingen weinig uit. Henk Suèr Yvonne Keeley naar Holland FM HILVERSUM GPD Yvonne Keeley gaat program ma's presenteren bij het com merciële station Holland FM. Keeley is vanaf 5 december we kelijks te beluisteren in de mid dag. Ook zanger en musicus Arie Ribbens tekende onlangs een contract met Holland FM. Keeley, de zus van Patricia Paay, heeft al eerder program ma's gepresenteerd. Zo werkte ze voor Cable One en ze presen teerde het Magazine voor Stads TV Rotterdam. Keeley zal naast haar eigen programma ook werk overnemen van Holland FM-collega's die ziek of op va kantie zijn. Filmblad AVRO houdt op te bestaan HILVERSUM. ANP Het filmblad TV-fïlm houdt op te bestaan. De AVRO en uitge ver VNU zien onvoldoende mogelijkheden om op redelijke termijn tot een winstgevend magazine te komen. Dat heeft de omroep gisteren bekendge maakt. Vanaf eind november zal AVRO's Televizier meer nieuws over het filmaanbod op televisie bieden. Aan het blad worden wekelijks zestien pagi na's met filmnieuws toege voegd. Spijt over deelname aan 'Het spijt me' kan veel geld kosten HILVERSUM ANP Het weigeren van volledige medewerking aan een TV-pro- grantma van John de Mol Pro- dukties kan een kandidaat veel geld kosten. Dat blijkt uit de kandidatenverklaringen die gisteren door IKON-TV in het programma Vesuvius open baar zijn gemaakt. De com merciële omroep RTL 4 meent dat deze overeenkomst moet worden gewijzigd. Volgens de kandidatenver- klaring die deelnemers aan het RTL 4-program ma 'Het spijt me' hebben moeten onderte kenen, kan producent John de Mol de kosten bij het - om wel ke reden dan ook - niet volle dig verlenen van medewerking op de kandidaat verhalen. Ook het achterhouden van informatie of het verstrekken van onjuiste of onvolledige in formatie kan de kandidaat duur komen te staan. Mochten daardoor opnamen niet kun nen worden gebruikt, dan moet de kandidaat eveneens de extra te maken kosten van de produktic dragen. Verder blijkt uit de verkla ring dat een kandidaat alle au teursrechtelijke aanspraken overdraagt aan de producent. Ook al wordt een programma wereldwijd uitgezonden, dan nog kan de kandidaat geen aanspraak maken op een extra vergoeding. RTL 4-directeur Bert van der Veer verklaarde in hel pro gramma niet op de hoogte zijn van de overeenkomst. Voor hem is het afstaan van au teursrechtelijke aanspraken de gewoonste zaak van de wereld. Het in alle gevallen verhalen van de extra kosten als een kandidaat zich terugtrekt, gaat ook hem te ver. Een zo abso luut geformuleerde overeen komst is volgens hem dan ook niet in de haak. De omroep zal nader overleg voeren met de producent om tot een andere formulering te komen. BRTN 1 17.00 Huckleberry Finn, jeugdserie. 17.30 We all have tales, jeugdserie. 17.55 Tik tak. 18.00 Journaal 18.10 The bold and the beautiful. 18.35Top score. 19.03 Neighbours 19.25 Meded. en progr.-overz. 19.30 Journaal en sport. 20.00 De paradijsvogels, serie 20.55 Kom op tegen kanker-clip. 21.00 Week- endfilm: Lonely knights, tv-film. 22.35 De wereld zoals hij is volgens Van Daele Maurice, informatie 22.40 Vandaag en sport 23.20 Tropical heat. actieserie. 00.10 Coda. 00.15 Einde. BRTN 2 18.50 Journaal. 19.00 Schooltelevisie: Biologie - het menselijk lichaam 19.30 Capitol, serie. 19.53 Benny Hill, humor. 20.00 Vlaanderen vakantieland, toeristi sche portretten 20.40 Ten huize van Paula d'Hondt, portret. 21.30 Journaal en sport 22.00 Frida, biografische film. 23.35 Einde. DUITSLAND 1 15.20 It's always fair weather, speelfilm. 17.00Tagesschau. 17.05 Punkt 5- Lan- derreport. 17.15 Pssst..., spelprogram ma. 17.40 Einde. 17.40 Regionale infor matie. 17.50 Einde. 17.50Tagesschau- Telegramm. 17.51 Einde. 17.55Auf Achse, serie. 18.00 Auf Achse. Vervolg. 18.50 Einde. 18.50Tagesschau-Tele- gramm 18.51 Einde. 18.55 Die Dinos, serie. 19.25Herzblatt, datingprogram- ma. 19.58 Heute abend im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Unsere Pau ker gehen in die Luft, speelfilm. 21.49 Tagesthemen-Telegramm. 21.50 ARD- exclusiv. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Sportschau, sportmagazine. 23.25 Schlag auf Schlag - Anschlége auf das gesamtdeutsche Gemüt, kabaret. 23.55 Constantin Costa-Gavras-cyclus: Mis sing, speelfilm. 01.55 Tagesschau. 02.00 Zuschauen - Entspannen - Nach- denken. 02.05 Einde. DUITSLAND 2 15.25 Das Geheimnis des schwarzen Dschungels, tv-film. 17.00 Heute, sport en weerber. 17.15 Landerjournal 17.55 Ein Heim für Tiere. serie. 18.00 Ein Heim für Tier. Vervolg. 19.00 Heute 19.20 Weerber. 19.25 Immer wieder Sonntag, serie 20.15 Ein Fall für zwei, misdaadserie. 21.15 Die Reportage: Die Marathon-Manner. 21 .45 Heute-journal. 22.15 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Sport-Reportage. 23.00 Eine unheimliche Karriere. tv-spel 00.30 Heute. 00.35 Prototype, speelfilm. 02.05 Einde. DUITSLAND 3 18.00 West 3 aktuell. 18.05 KuK - Klón und Klaaf. gevarieerd middagmagazine. 18.30 Rückblende, serie reportages 18.43 Progr.-overz 18.45 Aktuelle Stun- de. regionaal magazine. 19.20 Fenster- programmeder Landesstudios. 19.40 West 3 aktuell. 19.45 Bananas, gevari eerd amusementsprogramma. 20.15 Westpol, regionaal parlementair magazi ne. 21.00West 3aktuell. 21.15ZAK, actueel weekoverz 22.00 B. trifft. ontmoetingen. 23.00 Rocklife Special, muziekspecial 00.42 Nachrichten. BBC 1 16.10The animals of Farthing Wood, animatieserie. 16.35 Take two, media- magazine. 17.00 Newsround, jeugdjour naal. 17.10 Byker Grove, jeugdserie 17.35 Neighbours, soapserie. 18.00 Nieuws en weerber. 18.30 Regionaal nieuws. 19.00 Every second counts, spelprogramma. 19.30 Tomorrow's world, populair-wetenschappelijk maga zine 20.00 Bruce Forsyth's generation game, spelprogramma. 21.00 Nieuws en weerber. 21.30 The package, speelfilm. 23.10 Golf. World matchplay. 23.50 Dr. Terror's vault of horror: Blood of the vampire, horrorfilm. 01.20 Dr. Terror's vault of horror I don't want to be born, horrorfilm. 02.50 Weerber 02.55 Einde. BBC 2 17.30 Top gear, automagazine. 18.00 Captain Scarlet and the Mysterons. pop penserie 18.25 The man from UNCLE, misdaadserie. 19.15 The living soap, se rie. 19.45 What the papers say, pers overzicht. 20.00 Public eye. serie docu mentaires. 20.30 An Englishwoman's garden. 21.00The look, documentaire serie. 21.50 Animated arias from Opera Imaginaire, muzikale animatieserie. 22.00 KYTV, satirische serie 22.30 Newsmght, actualiteiten 23.15 The Lanry Sanders story, satirische serie. 23.45 The tonight show with Jay Leno, talkshows. 00.40 Weerber. 00.45 The bank Dick, speelfilm. 02.00 Einde. CNN 16.30 CNN Co. 17.00 NewsHour 19.00 World business today. 20.00 In ternational hour. 21.45 World sport. 22.00 World business today. 22.30 Showbiz today. 23.00 The world today. 00.00 Moneyline. 00.30 Crossfire. 01.00 Prime news. 02.00 Larry King. 04.30 Showbiz today 05.30 Style. 06.00 Science and technology. MTV 16.30 The report. 16.45 At the movies. 17.00 News 17.15 3 from 1. 17.30 Dial MTy. 18.00 The soul of MTV 18.30 Mu sic non-stop 20.00 Pet Shop Boys popumentary. 20.30 Most wanted 22.00 Greatest hits. 23.00 The report. 23.15 At the movies. 23.30 News at night 23.45 3 from 1 00.00 Beavis Butt-head. Tekenfilm 00.30 Marijne van der Vlugt. 02.00 Chill out zone. 03.00 Night videos. 08.00 Einde SUPER CHANNEL 16.00 Cultured club. 16.30 On the air. showprogramma 18.30 The scene, mo demagazine 19.00 Turn of fate, korte verhalen. 19.30The image, magazine over beeldvorming 20.00 Go internatio nal motorsports. 21.00 Agenda. 21.30 Rights and wrongs, magazine over men senrechten 22.00 ITN World news 22.30 European business today. 22.48 US Market wrap. 23.00 Talkin' jazz 00.00 The image. 00.30 Film Europe 01.00 Videogenerator 02.00China news Europe 05.00 Videogenerator 05.30 Einde. TV5 16.00 Nieuws. 16.10 Vision 5, gevari eerd magazine. 16.25 Oxygène. 16.50 Gourmandises. 17.05 Une pêche d'en- fer. 17.40 Paris surface, cultureel nieuws. 18.10 Questions pour un cham pion. 18.30 Nieuws en weerber. 18.55 Revue de presse des pays arabes, Ara bisch persoverz. 19.00 Des chiffres et des lettres. 19.30 Nieuws. 20.00 Faits divers, magazine. 21.00 Nieuws en in tern. weerber. 21.40 Taratata, amuse mentsprogramma. 23.00 Santé de la nuit, magazine. 23.55 Nieuws en weer ber 00.35 Médiasud. 00.50 Dossiers justice, rechtszaken. 01.15 Bermuda, magazine. 01.45 La chance aux chan sons, amusementsprogramma. 02.20 Temps présent 03.20 Rèves d'Afrique. 04.20 Tête a tête. 05.20 Eurojournal, magazine. RTL TELEVISION 16.00 Hans Meiser, talkshow. 17.00 Who's the boss? 17.30 Married... with children. 18.00 Ruf des Herzens, serie. 18.45 RTL aktuell 19.10 Explosiv - Das Magazm 19.40Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 20.15 Die Heimatmelodie. 21.15 Zum Stanglwirt, comedyserie. 21.45 Unteremer Decke, serie. 22.15 Wie Bit- te?!, satirisch consumentenmagazine. 23.15 Gottschalk. Late night show. 00.00 Finders keepers, lovers weepers, erotische speelfilm. 01.20 Mudhoney, erotische speelfilm. 03.05 Mannerma- gazin 'M' 03.30 Dead before dawn, dra ma. 05.10 Days of our lives, soapserie. RADI01 leder heel uur nieuws 16.05 Welinge lichte kringen 17.07 TROS Aktua. 18.07 TROS Aktua. Vervolg. 19.04 God zij met ons. 21.04 NCRV-vrijdag-sport. 23.07 Met het oog op morgen. 00.04- 07.00 TROS Nachtwacht RADIO 2 leder heel uur nieuws. 15.04 Het paleis. 17.04 De avondluwte 18.04 Ekkel hori zontaal. 19.04 Club Veronica trend. 20.04 De hits van 22.04-24.00 Listen to the music. RADIO 3 leder heel uur nieuws 15.04 Popsjop (I en II). 17.04 Rinkeldekinkel 18.04 De avondspits 19.04 Spoor 7 20.04 Paper clip magaZine 21.04 Villa 65 00.04 Countdown café. 02.02-06.00 Oh, wat RADIO 4 16.00 De Nederlanden In de huid van.. 17.00 Operette 18.04 Antoine For- queray 18.35 De geliefde Tsjaikovsky 20.02 Avondconcert De matinee. Groot Omroepkoor en Radio Filh. Ork. met so praan en mezzosopraan 21.45 Franse kamermuziek 22.50 Muziek van deze eeuw. 00.00-01.00 Vier na middernacht RADIO 5 leder heel uur nieuws 15.02 Opium 17.10 Radio UIT. 17.50 WD 18.02 Re ligieus programma in twee talen 19.00 Waar waren we ook alweer? 19.15 Nieuws in het Turks. 19.50 Nieuws in het Marokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws iri het Chinees. 21.00 Licht en uitzicht. 21.39 EO-Metterdaad hulpver lening. 21.40 Boeken wqzer. 22.00 Zicht op Israël. 22.20 De psalmen. 22.40 Theologische verkenningen. TV MORGEN NEDERLAND 07.45 Alles kits, gevarieerd kinderpro gramma. 10.59 Einde. 11.00 Peter NEDERLAND 3 08.53 Nieuws voor doven en slechthoren den 09.00 Einde. 10.30 Effectief bestu ren. 11.00 PC privé. RTL4 06.00 Hei elei kuck elei 06.30 RTL 4 text 07.00 Telekids, kinderprogramma. OPLOSSING CITAAT Horizontaal: 1. sluis; 2. taart; 3. krom; 4. paard; 5. baker; 6. lasso; 7. vloek; 8. prooi; 9. bloed; 10. fruit; 11. kleur-, 12. hommel; 13. marmer; 14. mixer. Het citaat luidt: ,,God geneesten de dokter strijkt het honorarium op". (Engelsspreekwoord). OPGAVE KRUISWOORDRAADSEL Horizontaal: 1grap; 5. hertachtig dier; 9. ta baksoort; 11bepaalde hoeveel heid papier; 13. zangvogel; 15. gewicht; 16. deel van een schoen; 18. deel van het bestek; 19. voorzetsel; 20. spoorwagen; 21. lidwoord; 23. prul; 25. be koorlijk; 28. gebak; 31. spoedig; 32. papegaai; 33. rijtuig; 35. on willekeurige spiersamentrekking; 37. hoeveelheid; 39. oude leng temaat; 41deel van de vinger; 42. muzieknoot; 43. dik; 45. omslag; 46. muzieknoot; 47. kel ner; 49. koninklijke aanspreekti tel; 50. muze; 53. familielid; 54. soort schildpad. Verticaal: 1beroep; 2. deelbaar door twee; 3. gedwee; 4. de oudere 5. voeg woord; 6. jong dier; 7. levens lucht; 8. nagerecht; 10. volko men ontwikkeld insekt; 12. elee trisch geladen deeltje; 14. gelof te; 16. blijf staan!; 17. nietlang; 22. hoofddeksel; 24. keefc 26. kunsttaal; 27. vochtig; 29. bloei- wijze; 30. mannelijk dier; 33. breekijzer; 34. deel van een boom; 35. deksel; 36. persoon uit een onbeschaafd milieu; 38. sierplant; 40. koeiemaag; 42 droog; 44. deel van de voet; 46. opsmuk; 48. blut; 49. plaats in de Ardennen; 51. voorzetsel; 52. rooms-katholiek.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 13