'Team heeft sociaal contact verbroken Bayern verliest op eigen veld van Norwich City Ron Willems heeft 't bij Grasshoppers wel gezien Sport Assenmacher krijgt straf Protest Zambia afgewezen WOENSDAG 20 OKTOBER 1993 1-356463 Bayern München, bedwinger van FC Twente, is in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker op eigen veld ver slagen door Norwich City: 1-2. De Engelse club was zijn eerste Europese optreden begonnen met het uitschakelen van Vites se. Bröndby gebruikte de halve eerste speeldag van de tweede ronde als enige om zijn plaats bij de laatste zestien veilig te stellen. De Denen wonnen de uitwedstrijd bij Kuusysi Lahti met 4-1. Bayern München beleefde een ravenzwarte dag tegen de kanaries uit East-Anglia. Bijna een jaar, sinds 24 oktober 1992, had Bayern in het Olympia-sta- dion niet verloren. Vier keer eerder waren de Beiers door een Engelse ploeg uitgeschakeld in de Europese toernooien. Nor wich wilde graag de vijfde En gelse winnaar worden en toon de dat met twee treffers in het eerste half uur aan. Goss opende de score na een mislukte kopbal van Matthaus, Bowen verdubbelde de voor sprong koppend. Bayem kon niet uit de voeten met de speel wijze van Norwich, dat zijn ge weldige conditie gebruikte voor harmonica-voetbal. Veel men sen in de verdediging als Bayern in balbezit was, met man en macht naar voren als de moge lijkheid zich voordeed om de twee aanvallers Sutton en Sutch .te steunen. Die kansen waren er niet al te vaak, maar zij leverden wel succes op. De Beiers kwa men vaker in de buurt van de Schotse doelman Gunn, maar toonden zich aanmerkelijk min der scherp. Aan Witeczek en Va lencia waren goede kansen niet besteed. Nerlinger gaf Bayem kort voor rust weer enige hoop. maar de ondoelmatigheid bleef ook in de tweede helft toen Rib beek zijn middenvelders Ziege en Scholl verving door de aan vallers Sternkopf en Labbadia. De lijstaanvoerder van de Bundesliga trok nog geen kwart van het publiek dat in München kwam. Slechts 7000 toeschou wers gingen naar het Wald-sta dion in Frankfurt. De wegblij vers hadden gelijk, zo zwak had Eintracht dit seizoen nog niet gespeeld. De eerste helft was volledig voor Dnjepr. maar Pol- joenin en Michailenko strand den op de enige Frankfurter, die er van het begin de tanden in zette, doelman Ulli Stein. In de tweede helft deed Eintracht het iets beter, Furtok zorgde na twintig minuten, koppend, voor 1-0 en Okocha verdubbelde de voorsprong een kwartier later, vlak nadat Dnjepr zijn centrale verdediger Dirjavka met twee gele kaarten was kwijtgeraakt. In Lahti sloeg Bröndby al in de eerste minuut toe. De Nigeri- aan Uche Okechukwu scoorde voor de Denen. Na de gelijkma ker van Lius werd het evenwicht door Vilfort en Strudal binnen vijf minuten definitief ver stoord. Kort voor tijd scoorde Strudal nog eens voor Bröndby. Atletico Madrid, dat vooral volgens voorzitter Jesus Gil y Gil beter moet kunnen, speelde een moeilijke wedstrijd tegen OFI Kreta van de Nederlandse trai ner Sjeng Gerards. Door blessu res en schorsingen miste Atleti co Juanito, Tomas, Toni, Cami- nero, Pirri en Kosecki. Luis Gar cia maakte het enige doelpunt in de tweede helft. Kort na zijn treffer werd de schutter, die in de competitie drie keer voor At letico scoorde hard in het ge zicht geraakt door Pavlopoulos. Ondanks een gapende wond bij zijn mond, keerde hij na enkele minuten weer terug in het veld. Voor Deportiva La Coruna zijn de Europese vooruitzichten niet zonnig. Op eigen veld werd gelijkgespeeld tegen Aston Villa. De Britten rolden gelukkig door de eerste minuten. Bebeto mis- In 1991 boekte Peter Murphy één van z'n grootste suc cessen als volleybaltrainer. Hij leidde het Nederlands da mesteam naar de zilveren medaille tijdens het Europees kampioenschap in Italië. Met dat resultaat werd plaat sing voor de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona afgedwongen. Het succes in Bari en Rome schreef Murp hy destijds toe aan wat hij filosoferend de groepsdynami- sche theorie noemde. Op de gang van het hotel waar de speelsters sliepen, hing een spandoek met in koeieletters de lijfspreuk van de gedreven coach: „Synergie". De teambuilder bij uitstek zag de afgelopen maanden zijn band met het team verbrokke len. „Het sociaal contract dat we met elkaar hadden, werd verbroken", zegt Murphy, hoor baar verbitterd. „Het team heeft kort geleden over mij gesproken zonder mij, in plaats van met elkaar over elkaar. De key- speelsters in het team stonden niet meer achter de coach en daarmee was het verhaal over." leeuwarden siebe a gpd-verslaggever „Synergie", sprak Murphy in die dagen verduidelijkend, „is het besef dat we elkaar nodig heb ben om beter te worden, omdat het geheel sterker is dan de som der delen. Want een volleybal team overleeft alleen als het team een eenheid is. Pas als dat het geval is, kan een individuele speelster af en toe ook zwak zijn. De anderen vangen dat dan op. Dat is een ongeschre ven wet in de topsport." En in een ander interview: „Er hoeft maar iets te gebeuren en het is geen team meer. Dan is het ook nooit zo geweest, al heette het wel zo te zijn." Gistermorgen maakte de vol- leybalbond het vertrek van Pe ter Murphy als bondscoach be kend. In het officiële persbe richt repte de bond over 'het ontbreken van de juiste vertrou wenssfeer tussen team en coach'. Een pijnlijke constate ring, gedaan door Murphy zelf. Dolkstoot Zonder dat Murphy daar in ge kend was, kwamen de speel sters van het Nederlands da mesteam na het teleurstellend verlopen EK in Brno bijeen om te praten over alles wat er mis was gegaan. Murphy beschouw de de samenscholing als een dolkstoot in zijn rug. „Ik heb al tijd gepleit voor eerlijkheid en openheid. We konden de afge lopen jaren met elkaar lezen en schrijven, alles was bespreek baar. Ik ging blind voor het team. Ik heb de afgelopen zo mer gigantisch veel tijd gesto- Peter Murphy: „Er was geen vertrouwensbasis ken in wat in feite oneigenlijke werkzaamheden waren: het in de markt zetten van het volley bal, het zoeken van sponsors, meedenken en praten over privéproblemen van de meiden, adviseren over nieuwe clubs, omdat veel meiden zoekende waren. Veel, heel veel dingen achter de schermen, naast het eigenlijke werk aan het front. En dan dit. Mij restte slechts een conclusie: er was geen vertrou wensbasis meer over, ik kon dit team niet meer te vuur en te zwaard verdedigen. Pijnlijk, te leurstellend, maar ook inherent aan de topsport. Deze dingen gebeuren." Volgens Henriëtte Weersing was dat proces al voor de Olym pische Spelen ingezet. De voor het Italiaanse Isola Verde Mo dena uitkomende valster, die zich pas eind augus tus, een maand voor het EK in Brno weer bij de ploeg voegde: „Het is een slepend proces ge weest, een proces van ver vreemding van elkaar. Een maand voor Brno, toen ik terug keerde in het team, voelde ik me ook enigszins verloren. Dit was hetzelfde team niet meer, er was iets scheefgegroeid. In Brno hebben we inderdaad BUITENLANDS VOETBAL zürich gpd Ron Willems kijkt uit naar een nieuwe werkgever. De oud-Aja- cied, die daarvoor uitkwam voor PEG Zwolle en FC Twente, staat pas driekwart jaar bij Grasshoppers op de loonlijst. Maar hij heeft het bij de club uit SPORT OP TV 15.05-15.45 BBC 1 18 00-20.00 BRT 2. Sparta 18.30-19.30 EURO: t 8.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.05 BRT 1: Sport. 20.00-20.30 EURO: Olympisch N 20.00-21.00 SuperVGA Golf. 20.00-21.30 BRT 2: Sportavond: cupvoetbal 20.25-22. 21.00-22. vanuit Egypte, hoogtepui Autosport Farao R lag van de"EcTwedstri) in Feyenoord en een sa- 22.15-22.30 Ned 3: Sportiour 22.45-23.15 BRT 1: Sport. 23.00-01.00EURO: Voetbal I 01.00-01.30 EURO: Eur 12.00-14,00 EURO: V Philadelphi 14.00-16. 14 15-15.50 B8C ien in Newbury .00 EURO: Snooker World Classics 16.00-17.30 BBC 2. Golf V Zürich inmiddels gezien. Het voetbal in Zwitserland valt hem bitter tegen en daar komt bij dat hij het met Chrigel Gross slecht kan vinden. Willems (27) zegt het niet met zoveel woorden, maar hij vindt de opvolger van Leo Beenhakker een trainer van niks. „Ik heb bij elke club waar ik geweest ben wel wat geleerd, maar op dit moment leer ik niks meer op de training." - Vorige week ben je van de training gestuurd. Waarom? Willems: „Ik had een taktisch meningsverschil met de trai- - Vanwege een taktisch me ningsverschil word je toch niet weggestuurd? Willems: „Nee, maar daar kwam een discussie uit voort, waarbij het hard tegen hard ging en flink werd gescholden. Moet kunnen." - Waar waren jij en Gross het over oneens? Willems: „Over een spelvorm met veel spelers op een kleine strook veld. Om een beetje ruimte te maken ging ik wat meer naar de buitenkant. Op een gegeven moment riep de trainer tegen mij dat ik meer moest bewegen. Dat sloeg hele maal nergens op, er was zo wei nig ruimte, je kon nergens heen. Ik zeg dat dus tegen hem, maar vervolgens liep het een beetje uit de hand. Ik heb toen tegen hem geroepen dat hij er niks van begreep." - Heb je al eerder aanvaringen met Gross gehad? Willems: „Niet op deze ma nier. Ik heb me wel al vaker aan hem geërgerd. Op die training van vorige week kwam alles er kennelijk in één keer uit. Maar laten we het niet gaan opbla zen. Ik ben gewoon van de trai ning gestuurd. Dat kan een keer gebeuren. Afgelopen vrijdag hebben we de zaak uitgespro ken." - Een dag later scoorde je in de wedstrijd tegen Lausanne twee maal. (Grasshoppers won met 4- 1 en gaat aan de leiding in de Zwi tserse com peti tie-red.). Willems: „Je kunt je gelijk al tijd nog het beste op het veld halen." - Wie is Chrigel Gross eigen lijk? Willems: „Een wat kale man, al is hij nog niet zo oud (Gross is van 1954-red.). Vorig jaar heeft hij FC Wil getraind en hij is een vriendje van de manager van Grasshoppers. Hij zegt zich goed in mij te kunnen verplaat sen omdat hij zelf ook in het buitenland heeft gespeeld. Waar? Hij zegt bij VfL Bochum, maar ik had nog nooit van hem gehoord, ik zal het nog eens na vragen." - Jij had graag gezien dat Leo Beenhakker was gebleven. Willems: „Grasshoppers is in Zwitserland een topclub. Dat is al jaren zo. Maar Europees ge zien stelt het weinig voor. Been hakker wilde dat veranderen door enkele spelers aan te trek ken. Omdat daar geen geld voor was, is hij weggegaan. Jammer. Nationaal zal Grasshoppers al tijd wel een topclub blijven, maar als het zo door blijft rom melen wordt het internationaal nooit wat." - Jij vertrekt het liefst zo snel mogelijk bij Grasshoppers? Willems: „Als ik me kan ver beteren ga ik weg. Al is het niet zo dat ik het in Zwitserland slecht naar mijn zin heb. Het is een leuk land. Het is een leuke ervaring. En het leven hier be valt me ook wel. Alleen voetbal lend is het minder." - Bij Ajax was je wat dat be treft ook verwend. Willems: „Dat speelt zeker mee. Ajax is de hogeschool van het voetbal. Bij elke club waar je daarna komt, valt het qua voet bal tegen. De jongens in Italië roepen dat ook allemaal en Jan Wouters zegt het ook. Dat zegt voldoende, lijkt me." tegen, foto archief een gele kaart. Koeman scoorde drie minuten later aan de ande re kant 1-0 voor Nederland. Taylor vindt dat Koeman op dat moment niet meer op het veld had mogen rondlopen. Koeman zei zelf op een rode kaart te hebben gerekend. Eerder in de wedstrijd had de Duitse scheidsrechter een doel punt van Frank Rijkaard afge keurd wegens buitenspel, terwijl de televisiebeelden lieten zien dat van offside geen sprake was. De FIFA deed geen uitspraak over beide concrete gevallen in de door Nederland met 2-0 ge wonnen wedstrijd. De ontmoeting tussen Belgie en het gecombineerde team van Tsjechië en Slowakije is na de recente Belgische nederlaag te gen Roemenië een sleutelwed strijd geworden voor de kwalifi catie voor de wereldkampioen schappen in de VS. Karl-Josef Assenmacher, de Duitse scheidsrechter de vorige week in Rotterdam de woede wekte van de Engelse coach Bryan Taylor, is gisteren door de FIFA vervangen voor het leiden van de wedstrijd tussen België en het verenigd team van Tsje chië en Slowakije die 17 novem ber wordt gespeeld. De beslis sende kwalificatiewedstrijd zal worden geleid door een andere Duitser, Hellmut Krug. „Na een analyse van het op treden van Assenmacher, heeft de scheidsrechterscommissie van de FIFA besloten hem te vervangen door Krug", aldus een verklaring van de FIFA. Taylor was woedend op As senmacher, omdat hij Ronald Koeman na diens overtreding aan de rand van het strafschop gebied op de doorgebroken Da vid Platt slechts bestrafte met Ronny Johnsen op proef bij Spurs londen sid ment op proef bij Tottenham De Noorse international Ronny Hotspur. De Engelse club heeft Johnsen, die vorige week in de ook al de Noorse doelman WK kwalificatiewedstrijd tegen Thorstved onder contract. John- Polen scoorde, traint op dit mo- sen kost 900.000 gulden. DUIVENTIL te in de vierde minuut een straf schop, Manjarin liet een paar minuten later een grote kans liggen. Aston Villa herstelde het evenwicht, maar scoorde pas diep in de tweede helft door Saunders. Invaller Riesco maak te kort voor tijd gelijk. Bordeaux - Servette had een Braziliaans tintje. In de tweede helft maakte de Zwitserse Brazi liaan Anderson da Silva gelijk, Paille had de Girondins in de eerste helft op 1-0 gebracht. Onmiddellijk na de treffer van Da Silva scoorde Vercruysse op nieuw voor Bordeaux, dat het laatste kwart van de wedstrijd met tien man speelde. De Brazi liaanse international Marcio Santos werd na zijn tweede gele kaart weggestuurd. vaak stilzwijgend tegenover el kaar gezeten. Team en coach hadden elkaar niets meer te ver tellen. Er moest iets gebeuren, dat was duidelijk". Texel De coach is weg, maar het team moet verder. De speelsters kwa men gistermiddag op Texel voor een trainingskamp van een week bijeen, ter voorbereiding op het WK-kwalificatietoernooi in het Hongaarse Szolnok. „Pra ten heeft niet zo veel zin meer", aldus Gleis. „We moeten voor uit kijken. Het toernooi in Szol nok is van cruciaal belang. We mogen het WK volgend jaar niet mislopen. We moeten weer lek ker fris aan de bak, beginnen met een schone lei. De kogel is door de kerk, het gezeur moe ten we nu achter ons laten." In Szolnok zal Weersing er volgende week, ondanks anders luidende berichten, wel degelijk bij zijn. „Het berust op een gi gantisch misverstand dat ik niet kan of mag spelen in Honga rije". meldt Weersing vanuit Modena, tussen de ochtend- en middagtraining bij Isola Verde door. „Ik voeg me echter pas volgende week bij het team, omdat mijn nieuwe club er op stond dat ik na het EK minimaal twee weken bij de club zou meetrainen. Anders zou ik be gin november hier voor het eerst zijn verschijnen en had ik onmiddellijk pats-boem de competitie in gemoeten." Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. Olympia's wielerron de van Nederland keert na vele jaren terug naar Amsterdam. De start is in het noordelijke gedeelte van de stad, de finish in Sloter- vaart Mister Quick Boys, Bert de Vries, is bij zijn club tot ere lid benoemd. Kees van der Bent, Ian van Dijk zijn nu lid van verdienste Er zit een flinke groei bij de leden-aantallen van de KNVB. In de regio gaat het niet alleen met Lugdunum (ruim 800) goed. Ook SIC (750) en Foreholte (600) mochten een groot aantal nieuwe leden be groeten Bij de Valkenburgse voetbalvereniging Valken '68 is Cees de Jong tot erelid be noemd. Uniek bij de club is het feit dat de eerste vrouw (Yolan- da Strik) binnen het bestuur is gehaald Nog een lid van ver dienste. Bij volleybalclub Ley- thon kreeg Josien van de Bosch die titel. Alice Klijn werd zelfs erelid De KNWU wil met in gang van 1995 prof- en ama teurwielrenners verplichten een cardiologisch onderzoek te la ten ondergaan Edwin van der Sar en Mare Overmars (Ajax) komen op vrijdag 22 oktober de jeugd trainen bij SVLV in Voor schoten Oktober is een verga- dermaand. De korfbalclubs De Algemene, KZ Leiden en Fiks vergaderen alle op maandag 25 oktober. Ook voetbalvereniging Docos koos die datum. Volley balclub DAC vergadert op dins dag 26 oktober. Voetbalvereni ging SJZ roept de leden op woensdag 27 oktober bijeen Bij Docos stelt voorzitter Paul Wijnen zich nog voor één jaar beschikbaar Grolsch B. heeft met Manus Bouwhuis op de laatste kortebaandraverij in 't Zand hard toegeslagen. Door de overwinning werd deze vierjari ge hengst de beste kortebaner van het jaar Op de regiostrada West in Ridderkerk komen op zaterdag 6 november de turn verenigingen Advendo (Ter Aar), Nieuw Brunhulde (Leiden) en Wilskracht (Alphen) in actie De handbalsters Nicoleta Bo- riceanu, Manja van der Klaauw en Gerry van Jaarsveld (allen j Bollenstreek) zijn geselecteerd voor de interland tegen Tsje chië. De wedstrijd wordt mor- gen in Hoorn gespeeld Op za terdag 23 oktober worden er A- wedstrijden in 't Wedde in Voorschoten gezwommen. Een dag later staat het Vijf Meibad centraal voor B- en C- wedstrij den Voor de kickbox-liefheb bers is er op zondag 24 oktober een compleet programma in Sporthal Zuid te Amsterdam. Een deelneemster, Lucia Rijker, neemt het op tegen mannelijke kampioen (Somchai Jaidee) Eveneens op zondag 24 oktober de eerste shorttrackwedstrijd voor de nationale juniorencom petitie in Heerenveen «Ton van Born, Ton Posthoorn en Leon Frissen keren niet terug in het Nederlands Flandbal Verbond. De namen ontbreken op het lijstje van de vertrouwenscom missie, die de opdracht had een nieuw bestuur samen te stellen Martien Kokkelkoren over weegt een terugkeer naar de amateurs van de wielerploeg Volendam Middlesborough heeft de Ajacied Johnny Hansen uitgenodigd voor een proefwed- strijd. De vraagprijs van Ajax ligt iets boven een half miljoen gul den De sector Sport en Rekre- atie organiseert in samenwer king met skischool Duinrell een cursus skiën en langlauf voor beginners en gevorderden. De eerste les is op zaterdag 30 ok tober. Aanmelden: 071 -315601 (Aad van der Luit) Ter gele genheid van het 25-jarig be staan van de Vijf Meihal organi seren de gezamenlijke Leidse gymnastiekverenigingen een turn- en jazzdemo. Het evene ment vindt plaats op zaterdag 13 november De Nederlanders Ruud Bos en Chris van der Vel de staan op de deelnemerslijst van de golf World Cup in Orlan do (Florida) Zaterdag 23 okto ber begint de regionale veldrit- competitie in Polsbroek Woensdag 27 oktober: topzaal- voetbal in de Vijf Meihal. In het teken van het 90-jarig jubileum van de KNVB afdeling komen vier regio-teams tegen elkaar uit Mister LFC, Flip Massaar, viert op donderdag 28 oktober zijn 75ste verjaardag SCOREBORD VOETBAL Spelers HSV in opspraak na avondje stappen hamburg «sip Een avondje stappen op de Reeperbahn krijgt voor de spe lers Andreas Sassen en Harald Spörl van HSV mogelijk een ver velend gevolg. Na een nachtelij ke kroegentocht op 10 oktober kreeg Sassen ruzie met de Turk se taxichauffeur. De middenvel der meende dat de man te lang zaam reed en werd kwaad. Volgens de bestuurder had de voetballer hem twee keer in het gezicht geslagen. De chauffeur klaagde over kneuzingen, maar liet zich niet behandelen in het ziekenhuis. Hij deed wel aangif te bij de politie van Hamburg, die bij Sassen een alcoholpro millage van 2,4 (ongeveer 18 glazen) en Spörl een promillage van 1,6 (ongeveer 10 glazen) vaststelde. Het bestuur van de Duitse Bundesligaclub wacht met het nemen van maatregelen tot het proces-verbaal is ingezien. „Eventuele sancties kunnen va riëren van een geldstraf tot ont slag op staande voet", zei manager Bruchhagen. „Iedere speler heeft een clausule in zijn contract. Indien hij de club in opspraak brengt kan hij ontsla gen worden." Tapie verhoord valenciennes rtr Bernard Tapie en zijn vrouw Dominique zijn in Valenciennes twee uur verhoord door onder zoeksrechter Beffy. De voorzit ter van Olympique Marseille gaf na het verhoor geen i 59. Vilfort 1-2, 64. Strudal 1-3, c 1-0. Toeschouwers petrovsk (Oek) 2-0 (0-0) 65. Furtok 1-0, (Ned/2) - Woodforde (Aus) 4-6 6-4 6-1 LYON Eerste ronde: Rikl (Tsj) - Altur (Spa) 2-6 6- 4 6-3. Olhovski (Rus) - Wheaton (VSt) 7-6 6-4, Simian (Fra) - Mezzadri (Zwi) 7-5 3-6 6-3, Braasch (Dui) - Medvedev (Oek/4) 6-3 (Dui) 7-6 6-3, Korda (Tsj/3) - 4 6-1, Reneberg (VSt) - Nova 72. Dirjavka (Dnjepr). Bayern München (Dui! 2). 13. Goss 0-1, 30. Bowen 0-2, 4 Bayern München (Dui) - Norwich City (1- inger 1-2. Toeschouwers: 18.000. Atletico Madrid (Spa) - OFI Kreta (Gri) 1-0 (0-0). 58. Luis Garcia 1-0. Scheidsrechter: Hill (Eng). Toeschouwers: 16.000 Rode kaart: 90. Vavoulas (OFI). Bordeaux (Fra) - Servette (Zwi) 2-1 (1-0) 35. Paille 1-0, 55 Da Silva 1-1. 56 Ver cruysse 2-1. Toeschouwers: 15.000. Rode KOERSEN (Eng) 1-1 (0-0) 79. Saunders 0-1, 87 194,80. Tweede koers (2000 m): 1. High- Toeschouwers: 28.000. Gele kaart: Small (Aston Villa).' Tenerife (Spa) - Olympiakos Piraeus (Gri) 2-1 (1-1) 10. Christensen 0-1, 38. Lloren- te 1-1, 49. Del Solar 2-1. Toeschouwers: Kim Pan-Keun 1-1, 65. Hong Myung-Bo 2- 1 (strafschop), 86. Agal 2-2. PRIJSVRAGEN Lucky Ten van dinsdag 19 oktober: 1-5 speed of B (De Leeuw) 2.41,7 - 1.20,9, 2. Going Alone, 3. Hugo L. Toto: winnend 3,70, plaats 2,00 3,70 3,20, koppel 20,00, trio 290,50. Derde koers (1609 m): 1. Irene Medo (Mollema) 2.07,8 - 1.19,4, 2. Ivon Duke, 3 Izmir Buitenzorg. Niet gestart: Impossible. Toto: winnend. 6,30, plaats 1,90 1,70 1,60, koppel 17,00, trio 219,20. Vierde koers (1609 m): 1 Griet Buitenzorg (Arend de Wrede) 2.06,7 - 1.18,7, 2. Scakelin Explosive. Niet gestart' Huml winnend 28,10, plaats 7,50 9,70, koppel 69,50, trio 789,30. Vijfde koers (2000 m): 1. Gwendolyn Dean (Ruijgrok) 2.39,4 - 1.19,7, 2. Fatima Kingly, 3 Henry Videau. Niet gestart Hickory Champ. Toto: win nend 9,30, plaats 2,80 4,50 3,30, koppel 31,60, trio 347,10. Zesde koers (2000 m) 1. Nordic Lobell (Zijm) 2.38,2 - 1.19.1. 2. Macke Goj, 3. Farloes B. Toto: winnend 4,70, plaats 5,60 7.80 6,30, koppel 69,20, trio 815,30. Zevende koers (2000 m): 1. Herestranss R (Bot) 2.39,8 - 1.19,9, 2. Sahra My, 3. Elaine. Toto: win nend 2,90, plaats 1,50 2,60 1,80, koppel 12,30, trio 146,90. Dubbel v TENNIS 1.18.9. 2 3. Gyp Kievitshof. (VSt) 6-4 6-2, Rafter Borwick (Aus) 2-6 6-3 6-4, Van Rensburg hlgren (Zwe) 6-1 1-6 6-3, Mi- (VSt/1) - Pridham (Can) 6-4 - Carl Chang (VSt) 6-4 6-4 (2900 m): 1 Fair Tonka l 3.51,1 - 1.19,7, 2. Guus Wielin Giant K. Toto- winnend 14,10, plaats 2,20 1,50 2,20, koppel 23,00, trio 321,50. Tiende koers (1609 m): 1. Calexi N (Doo- j per) 2 04,3 - 1.17,3, 2. Flons S, 3. Elma Buitenzorg. Toto: winnend 6,80, plaats 2,50 6,20, koppel 118,60, trio 1063,40. Elfde koers (2000 m): 1. Gais Montana (Wagenaar) 2 36,8 - 1.18,4, 2. Gucci Eu ropa, 3. Boughtnpaid. Toto winnend 9,60, plaats 2,00 1,80 1,20, koppel 36,70, trio De omstreden zakenman werd bij de rechter ontboden na uitspraken van Jean-Jacques Eydelie. De speler van Olympi que had beweerd dat Tapie hem een nieuw contract had aangeboden indien hij zijn eer dere verklaringen over omko ping van drie spelers van Valen ciennes zou intrekken. Eydelie speelde een sleutelrol in de geruchtmakende en zich al ruim drie maanden voortsle pende affaire. Hij heeft bekend als tussenpersoon gefungeerd te hebben. lusaka rtr.vooringenomen en intimide rend gedrag van de scheids rechter' werd genoemd en de vijandigheid van de Marok kaanse fans. Sepp Blatter, secre taris-penningmeester van de FI FA, liet weten dat daar geen sprake van was geweest. Vice-president Levy j Mwanawasa van Zambia stelde destijds dat het gehele kabinet 1 naar Zürich zou afreizen om I daar voor het hoofdkantoor van de FIFA te demonstreren als het protest zou worden afgewezen. Het was gisteren niet bekend of dit dreigement ten uitvoer wordt gebracht. Het nationale voetbalelftal van Zambia gaat niet naar de eindronden van het wereldkam pioenschap in de Verenigde Staten. De eis dat de wedstrijd tegen Marokko van anderhalve week geleden moet worden overgespeeld, is door de wereld voetbalbond FIFA afgewezen. Marokko won het duel met 1-0 en plaatste zich daarmee voor de eindronden. Zambia, dat aan een gelijk spel genoeg had gehad voor kwalificatie, diende een protest in naar aanleiding van wat

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 24