Vliko: nog geen lozingsinstallatie Regio Bestuurder valt in slaap: auto botst tegen bomen Schuttingen staan nog even Zes tv-zenders meer Schouderklopjes voor 100 thuis-kunstenaars Sportfondsen moet wachten op Poelmeer 3-DAAGSE SUPERKOOPJES BRAADWORST \i2rS01 HUTSPOT^ HEElP0ND\V*S Omzet bloemenveiling stijgt met 4 miljoen CHEF GERT VISSER. 071-356430. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-356413 Geld gestolen bij reclamestudio zoeterwoude-runduk Uit een reclamestudio aan de Energieweg in Zoeterwoude-Rijndijk is dit weekeinde ongeveer 6000 gulden gestolen. Het geld zat in een portemonnee in een koffer. De in- brekers hebben de voordeur van het bedrijf opengebroken. Inbraken in woningen j zoeterwoude-runduk Bij inbraken in twee woningen aan de Rijndijk in Zoeterwoude zijn geluidsapparatuur, video's en siera- I den gestolen. De inbraken zijn zaterdagavond gepleegd. In beide gevallen kwamen de dieven het pand na het openbreken van een raam aan de achterzijde binnen. Uit twee huizen in Alphen is in de nacht van zaterdag op zondag voor ruim 20.000 gulden aan geluidsapparatuur en sieraden gestolen. De eerste inbraak was in een huis aan de Gesina van der Molenstraat en de tweede j in de Marga Klompéstraat. Flinke buit bij inbraak nieuwkoop/zwammerdam Inbrekers hebben in de nacht van za terdag op zondag 2600 gulden gestolen uit een huis aan de it Beethovenlaan in Nieuwkoop. Het geld zat in een kast. De da ders braken de achterdeur open. In dezelfde nacht werd ook in gebroken in een woning aan de Molenstraat in Zwammerdam. Hier werd een leren jas meegenomen. Ook in dit geval werd de i achterdeur met grof geweld opengebroken. Bromfietser breekt ribben wassenaar Een verkeerde manoeuvre met zijn brommer kostte een 35-jarige bromfietser uit Den Haag gistermiddag een gebro- I ken sleutelbeen en vier gebroken ribben. De man reed op het I fietspad parallel aan de Rijksstraatweg in Wassenaar en moest uitwijken bij het passeren van twee jongens op de fiets, die plot seling naar links reden. De bromfietser ging daarbij onderuit. Inbraak in toko en restaurant voorschoten Bij een inbraak in een Indische toko aan de Voor straat in Voorschoten is zaterdagnacht een stereotoren verdwe nen. Uit de eetgelegenheid achter de toko, een grill-restaurant aan de Voorstraat, verdween ongeveer 1500 gulden uit een aan tal gokkasten. De inbrekers kwamen binnen door het vernielen van een ruitje. Zes gewonden bij drie aanrijdingen Volgens de politie was de chauf feur in slaap gevallen, en raakte hij daardoor zondagmiddag van de provinciale weg bij Leimui- den. De auto botste tegen enke le bomen en kwam vervolgens tot stilstand. De bestuurder, een 66-jarige man uit Zwammer dam, en zijn 53-jarige echtge note raakten gewond. In totaal gebeurden er het afgelopen weekeinde in de gemeente Ja- cobswoude drie aanrijdingen, waarbij in totaal zes mensen ge wond raakten. De brandweer van Leimuiden moest er overigens gistermid dag aan te pas komen om de in zittenden uit het wrak van de slaperige bestuurder te bevrij den. De chauffeur en zijn vrouw zijn met onbekend letsel over gebracht naar het AZL. Een zoon van het echtpaar bleef on- Zaterdagmiddag raakten een man (80) en zijn vrouw (79) uit Leiden en een 25-jarige vrouw uit Woubrugge gewond bij een aanrijding op de kruising van het Zuideinde met de provinci ale weg 6 in Hoogmade. Het on geluk gebeurde rond twaalf uur, toen de Leidenaar volgens de politie met zijn auto vanaf de provinciale weg het Zuideinde naar Hoogmade wilde oprijden. Hij zag daarbij een tegemoetko mende auto over het hoofd, die in volle vaart op de Leidenaar inreed. Beide bestuurders en de echtgenote van de Leidenaar raakten gewond. Zij zijn met onbekende verwondingen over gebracht naar het AZL. De au to's werden zwaar beschadigd. Een 25-jarige Gouwenaar reed gistermiddag op de bus baan bij de brug over de Ring vaart in Leimuiden met zijn motor tegen een stilstaande au to met aanhanger. Door de bot sing werd de motorrijder van Bij de aanrijding op de Provinciale weg 6 raakten zaterdag twee mensen zwaar gewond. zijn voertuig geslingerd. De man uit Gouda maakte gebruik van de busbaan omdat er voor de brug een file stond. Hij is met onbekend letsel overgeJ bracht naar het Bleuland-zie- kenhuis in zijn woonplaats. Af- automobilisten die van de bus gelopen vrijdag nog schreef de baan gebruik maakten vanwege politie drie bekeuringen uit aan de file voor de brug. Dwangsom dreigt na overschreiding ultimatum VRIJE TIJD Het Leiderdorpse containerbedrijf Vliko aan de Achtho- venerweg denkt nog even respijt te hebben voor de plaat sing van een nieuwe lozingsinstallatie. De firma heeft het ultimatum van het Hoogheemraadschap van Rijn land (15 oktober) niet gehaald, maar denkt eind novem ber aan alle eisen te voldoen. Ze gaat ervan uit tot die tijd geen dwangsom opgelegd te krijgen, te meer omdat de directie een verzoek heeft gedaan tot uitstel. leiderdorp roy klopper Het Hoogheemraadschap van Rijnland bepaalde een paar maanden geleden dat Vliko ui terlijk op 15 oktober alleen nog kraakhelder water mag lozen op de Oude Rijn. Momenteel stroomt vervuild water vanaf het bedrijfsterrein rechtstreeks in polderslootjes waaruit koeien drinken. Het hoogheemraadschap vindt dit verontrustend, omdat metingen begin dit jaar uitwe zen dat er te veel zware metalen in het water zitten. Vliko kreeg in het voorjaar een aanschrij ving om uiterlijk 12 augustus een filterinstallatie aan te schaf fen en voortaan te lozen op de Oude Rijn. De firma achtte dit een on mogelijke eis en dreigde met een gang naar de Raad van Sta te om de termijn naar 1 januari verplaatst te lóijgen. Uiteinde lijk vonden de partijen elkaar in een compromis: vrijdag 15 ok tober zou de zuiveringsinstalla tie (kosten twee ton) aan de Achthovenerweg staan. Dat is uiteindelijk niet gelukt. Volgens Vliko-directeur H.J. Koen zijn de materialen besteld, maar nog niet geleverd. ,,We doen er alles aan om de boel zo snel mogelijk in orde te maken." Deze zomer dreigde het hoogheemraadschap een dwangsom van 5.000 gulden per dag op te leggen voor elke dag na 15 oktober dat de instal latie er niet staat. Koen denkt dat het zo'n vaart niet loopt. „Onze nieuwe vergunning ligt nog ter inzage, de inspraakter mijn loopt tot begin november. Ik neem aan dat tot die tijd de oude vergunning geldig is. Daarin staat nog niets over een lozingsinstallatie" Hel heeft voor Vliko nogal wat voeten in de aarde om te kun nen voldoen aan de milieuei sen. Zo moeten er buizen onder de Achthovenerweg worden doorgetrokken. Dat is weer grond van de gemeente Leider dorp, die toestemming moet geven voor de werkzaamheden. Toch denkt Koen dat de hele in greep voor eind november is af gerond. Woordvoerder J. van den Hoek van het hoogheemraad schap meldt dat nog niet be kend is wat de houding van zijn werkgever jegens Vliko is. „We gaan in de loop van de week bij het bedrijf kijken, daarna ne men we een beslissing." Kinderactiviteit De Alphense speeltuin- en buurtvereniging Vreugdeoord houdt tijdens de herfstvakantie diverse activiteiten voor kinde ren. Op donderdag 21 oktober is er van 1416 uur een poppen- kast- en knustselmiddag in clubgebouw de Vierhoek aan de Vorselenburgstraat. Alphen centraal De regionale zender Radio West besteedt de komende week veel aandacht aan Alphen aan den Rijn. Van maandag tot en met vrijdag staat tussen 16 en 17 uur het nieuws uit Alphen centraal. Burgemeester en wethouders zijn om beurten aanwezig in de studio. AUTOKRAKER Acht auto's in Warmond en Oegstgeest zijn het afgelopen weekeinde doel wit geweest van een autokraker. In de nacht van zaterdag op zondag werd geluidsapparatuur gestolen zes auto's in de wijk Clinckenburgh in Oegstgeest, vlakbij Warmond. Ook aan de Poelweg en het Buitenwater vonden autoeigenaren een gebroken portierraampje. Aan het Buitenwater was de dader iets afgeweken van de gang van zaken: daar had hij het raampje niet met scherp voorwerp, maar met een wijnfles ingeslagen. Omdat het autoalarm afging kon hij zijn buit echter niet grij pen. De schuttingen rond tuinen in BuitenhofWest, waar de ge meente Leiderdorp van af wil, blijven voorlopig nog even staan. Alle bewoners die door de gemeente zijn gesommeerd hun erfafscheiding te verwijde ren of te verlagen, hebben een bezwaarschrift ingediend. Het is volgens een zegsman van de ge meente nog niet bekend wan neer de commissie beroep en bezwaar zich over de kwestie buigt. De gemeente is al maanden in de slag met twaalf bewoners van de Hobolaan en omgeving. Zij hebben de tuinen rond hun huizen (vooral de zogeheten Quadrantwoningen) omheind met hoge afrasteringen. Te hoog, naar de mening van de gemeente. Inmiddels is een flinke brief wisseling op gang gekomen tus sen bewoners en gemeentehuis. Het college van B en W heeft al diverse keren gedreigd de schuttingen desnoods door een derde te laten weghalen en de rekening van deze operatie naar de bewoners te sturen. Die lij ken evenwel niet bijster onder de indruk van de dreigementen, alle schuttingen staan nog fier overeind. ter A. Meerburg van Alkemade het startsein voor de vernieu wing van het kabelnet in het ge bied. De koperdraden worden door exploitant Casema voor een groot deel vervangen door glasvezel. Hierdoor kunnen maximaal vijftig tv-zenders worden doorgegeven. Zover is het echter nog jaren niet. Rond de kerstdagen krij gen de tv-kijkers in de casper- gemeenten zes zenders bij de negentien die ze nu al kunnen ontvangen. Nog voor het einde van dit jaar kunnen tv-bezitters in Alkema de, Jacobswoude, Ter Aar, Nieuwveen en Nieuwkoop zes nieuwe zenders via de kabel ontvangen. Het pakket kan wor den uitgebreid door de aanleg van een modern glasvezelnet. De diverse gemeenteraden moeten zich op korte termijn beraden welke zenders er op de kabel komen. Precies een maand geleden gaf burgemees- De overleden oud-burgemees ter en oud-wethouder Kret, j zoon uit een eenvoudig krui deniersgezin, was van origine hervormd predikant. Op 18-ja- rige leeftijd zette Kret zijn eer- ste serieuze schreden in de politiek. Vier jaar lang was hij eerst namens de Christelijk Historische Unie en later Anti j Revolutionaire Partij lid van het Leids jeugdparlement. La ter werd hij lid van het college van advies van de ARP, voor zitter van de ARP-kiesvereni- ging in Leiden en had hij zit ting in het partijbestuur. Kret, die jarenlang godsdienst les gaf op het Christelijk Lyce um Dr. W.A. Visser 't Hooft, kwam in 1966 voor de Anti Re volutionaire Partij in de Leidse gemeenteraad. Van 1970 tot 1974 werd Kret tijdens zijn tweede raadsperiode wethou der van verkeer en stadsont wikkeling, waartoe ruimtelijke ordening en volkshuisvesting behoorden. In Leiden werd hij door som migen verguisd omdat hij wei nig tegenspraak duldde. Maar zelfs zijn felste tegenstanders bewonderden hem vanwege zijn tomeloze inzet en werk lust. In vier jaar tijd wist hij een deel van de stad tot voet gangersgebied te maken, het openbaar vervoer te bevorde ren en naam en faam te verga ren als 'bouwer'. Na zijn benoeming in 1974 tot burgemeester van Sassenheim kwam de kennis die Kret in Leiden had opgedaan goed van pas. Hij werd portefeuille houder ruimtelijke ordening en verkeer en onder zijn lei ding werd een begin gemaakt met forse uitbreiding van het bollendorp. In de laatste twin tig jaar is het aantal woningen in Sassenheim ongeveer ver dubbeld. Een grote rol heeft Kret gespeeld bij de dorpsver nieuwing. Vele voor het milieu hinderlijke bedrijven die in het centrum van het dorp waren gevestigd werden verplaatst. De oud-burgemeester van Sassenheim wordt door velen betiteld als een bekwaam be stuurder. ,,Een van de besten die ik heb ontmoet", aldus PvdA-raadslid M. Henskens, ooit zijn felste politieke tegen stander. ,,Als iets dreigde scheef te lopen, kwam hij in actie. Hij was altijd bereikbaar. Heel sterk van Kret was dat hij iedereen op één lijn kreeg in vergaderingen waarin het er nogal eens heet aan toeging." WD-raadslid J. van Dorssen noemt Kret een harde werker die begaan was met het wel en wee van het dorp. „Een kundig bestuurder en goed redenaar die eigenlijk beneden zijn kunnen functioneerde", waar mee Van Dorssen bedoelt dat Kret ook in een grotere ge meente dan Sassenheim goed had kunnen functioneren. Tijdens zijn voorzitterschap van de Sassenheimse gemeen teraad kwam Kret overigens enkele malen in botsing met raadsleden. „Kret vergat zich wel eens aan de procedure te houden." Fouten die hem werden vergeven, omdat Kret met name in Den Haag van grote waarde voor Sassenheim bleek te zijn. Het lukte hem di verse keren om belangrijke subsidie-bijdragen los te we ken. Met name het winkelcen trum van Sassenheim heeft daarvan kunnen profiteren. Oudburgemeester Kret wordt vrijdag begraven. Om twee uur is er een dienst in de gereformeerde kerk aan de Ju- lianalaan. alphen aan den run roy klopper Zo'n kleine honderd thuis-kun stenaars hebben het afgelopen weekeinde in het Alphense Avifauna gekregen waarvoor ze kwamen: schouderklopjes. Op zaterdag en zondag lieten ze op de' kunsten creativiteits- beurs' zien wat ze achter de ge raniums zoal in elkaar knutse len. Zo'n 2300 bezoekers vergaap ten zich aan het resultaat van uren gepriegel, dat nu voor de zesde keer in Alphen aan den Rijn werd tentoongesteld. De Alphense beursorganisator A. Noppeneij is er zo langzamer hand in geslaagd een breed sca la van amateurkunstenaars naar Avifauna te lokken. Hout- snijwerkers, schilders, maar ook poppenen kaartenmakers bevolkten de stands. Noppeneij krijgt inmiddels zo veel aanvragen voor deelname aan de beurs dat een wachtlijst is aangelegd. Hij krijgt steeds meer aanvragen vanuit de eigen regio. „Die mensen probeer ik ook altijd voorrang te geven, als ze ten minste iets brengen dat hier nog niet is te zien." Om zo veel mogelijk kunste naars tevreden te stellen, maak ten de exposanten van de eerste dag op zondagochtend plaats voor een nieuwe groep. Dit stui vertje wisselen leidde ertoe dat op zondag een geheel nieuwe beurs viel te bewonderen. Vol gens Noppeneij kwamen veel bezoekers daarom twee dagen achtereen naar Avifauna. On danks het feit overigens dat nog geen twintig kilometer verder op, in de Leidse Pieterskerk, de beurs 'artistieke handen' werd gehouden. Precies hetzelfde concept. Toch bijten de evene- mente elkaar niet, zo denkt Noppeneij. „Ik had het liever anders gezien, maar misschien dat we nu wel extra mensen trekken. Wie weet rijden Am sterdammers eerst naar de beurs in Leiden en dan via Al phen terug naar huis." De organisatie ziet er nauw lettend op toe dat al hetgeen de deelnemers exposeren, ook werkelijk van eigen makelij is. „We hebben het een keer mee gemaakt dat een deelnemer een doos met het opschrift 'Made in Taiwan' stond uit te pakken. Hem is toen vriendelijk ge vraagd zijn spullen weer in te pakken en te verdwijnen," zo meldt Noppeneij. Overleden: A.J. Kret (65) Voor de deelnemers aan de Alphense Kunst- en Creativiteitsbeurs is het schouderklopje belangrijker dan de financiële opbrengst. foto ben de bruyn Hij is zeer tevreden over het veelvoudige kosten." Volgens men allemaal voor de bewonde- een uur verder alvorens de uit- niveau van d^ beurs. „Je haalt de Alphenaar gaat het veel deel- rende blikken. Als je iemand leg is afgelopen Het schoudei hier echt dingen weg voor spot- nemers van de beurs niet eens vraagt hoe hij dat nou voor el- klopje is belangrijker dan de fi- prijsjes, die in de winkel het zo zeer om de verkoop. „Ze ko- kaar heeft gekregen, ben je zo nanciëleopbrengst." Sportfondsen Nederland neemt waarschijnlijk pas in juli 1994 het Oegstgeester zwembad Poelmeer over. De exploitant van tientallen zwembaden in Nederland zou al bij de jaarwis seling het zwembad aan de Lange Voort beheren en wel licht ook in eigendom krijgen. De gemeente Oegstgeest, huidi ge eigenares van Poelmeer, en Sportfondsen overleggen nog altijd over de uitwerking van ju ridische details van de over dracht. FIJN GEKRUIDE VERSE KW-0 VAN MAANDAG T/M WOENSDAG OP OP! FRUITIGOVOLLE YOGHURT MET VRUCHTEN KUIP 150 GRAM div. smaken 0VENVERSE KRENTENBOLLEN roelofarendsveen loman leefmans De bloemenveiling in Roelo- farendsveen heeft in de eerste drie kwartalen van dit jaar een omzetstijging van 4 miljoen gul den geboekt ten opzichte van diezelfde periode in 1992. Een stijging van dertien procent. De totale omzet van dit jaar zal in de buurt komen van de vijftig miljoen gulden. Volgens directeur J. van Zaal van de bloemen- en plantenvei- ling zijn diverse redenen aan te geven voor de verhoogde om zet. Het weer is er daar een van. In het fraaie voorjaar was het aanbod groot en dus de prijzen laag. Maar de slechte zomer heeft die situatie omgekeerd. Ook de economische recessie heeft merkwaardig genoeg een positief effect op de veiling. Vol gens Van Zaal blijven mensen vaker thuiszitten en willen ze dan een bloemetje hebben om de boel op te fleuren. De omzet van de veiling bij het industrie gebied De Lasso zal naar ver wachting in de komende jaren blijven stijgen door het aanbod van een breder assortiment. 9? ambulance EHD ..LEIDENl

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9