Zesde overwinning voor De Algemene Armand de las Cuevas heeft het laatste woord Leiden pakt overwinning met dank aan het publiek Sport Heilk ynn Velzen snel Nijdam beste Nederlander in Grote Landenprijs Vrouwen Lisse weer met beide benen op de grond Leidsch Dagblad-Cup CHEF AD VAN K I, PLV -CHEF R08 ONDERWATER. 0 LEIDEN WILMAR KORTLEEVER ATLETIEKMEDEWERKER De sterkst bezette wedstrijd in Nederland dit weekeinde was de Trosloop in Haarlem. De snelle Ethiopie"r Woldemeskle won de spannende wedstrijd in 1.03.52, terwijl Tonnie Dirks in 1.04.12 op de vierde plaats de eerste Nederlander was. Beste regionale atleet was Bataaf Henk van Velzen, In de slot fase kwam de 41-jarige atleet alleen tegen de wind in te lopen. Desondanks finishte hij als vijftiende en derde veteraan in een snelle tijd van 1.10.50. Haarlem was ook het toneel voor de ren tree van Joke Kleyweg, die samen met Barbara Kamp haar eerste wedstrijd liep na de geboorte van haar dochter. Kamp en Kley weg finishten als eerste en tweede over acht kilometer. De Frankfurtse marathon van Jan-Dirk Hazeleger was al na 25 kilometer ten einde. Licht verkouden en niet leWcer in de wed strijd zittend besloot de Katwijker op dat punt op te geven. „Ik liep lang het afgesproken schema van 2.17.50, maar het kostte te veel moeite, te veel kracht. Op 25 kilometer moet je nog goed in de wedstrijd zitten, nog iets extra's kunnen brengen. Dat zat er helemaal niet meer in." Het veldloop-seizoen gaat deze weken van start met over twee weken de Alphen Noord Cross als eerste grote cross in de regio. Wim van der Hoorn nam in Waalwijk een voorschot op de thuis wedstrijd van zijn club AAV '36 en behaalde een vijfde plaats in de plaatselijke Lido-cross. Met 35.55 was hij krap twee minuten trager dan de Utrechtse winnaar Van de Wansem. Clubgenoot Bert de Boer pakte op de weg zijn persoonlijke record op de twintig kilometer: 1.06.26 was daarbij ook goed voor de derde plaats in de Schoonhovense Dijkloop. LAC DE MADINE ANP/AFP Het laatste woord in het zaterdag offi cieel afgesloten wielerseizoen was voor Armand de las Cuevas. De 25-jarige Fransman won de Grote Landenprijs, de finale om de wereldbeker, rond het Meer van Madine, ten zuidwesten van Metz. Maurizio Fondriest, al sinds de Ron de van Lombardije verzekerd van de Coupe du Monde, eindigde in het zwaar gedevalueerde sluitstuk van de strijd om de wereldbeker, als zevende. Beste Nederlander in de tijdrit over 62,5 kilometer was Jelle Nijdam op de vijfde plaats op 2.51 van de winnaar. De werelduurrecordhouders Graeme Obree en Chris Boardman eindigden eveneens op teleurstellende plaatsen; 15e en 4e. Kritiek Het laatste woord over de opzet van de wereldbeker is echter nog lang niet ge vallen. De kritiek op de uitvinding van de Nederlander Hein Verbruggen wordt steeds luider. Vooral op de fina le, waarvoor van de kant van de ren ners nauwelijks nog interessse bestaat. Met hangen en wurgen werden twintig renners gevonden die bereid waren te starten. De kans dat de vierde editie de laatste is geweest, is dan ook vrij groot. Slechts drie winnaars van de tien we reldbekerwedstrijden verschenen aan de start. Fondriest (Milaan-SanRemo en Kampioenschap van Zürich) en Museeuw (Ronde van Vlaanderen en Parijs-Tours) en de Italiaan Volpi, die overigens zijn zege in de Leeds Classic diende in te leveren bij Jesper Skibby nadat hij was betrapt op doping, Chi- appucci, Richard, Sörensen, Jaermann en Duclos-Lassalle bleven thuis. De Spanjaarden ontbraken ook in Frankrijk. Zoals zo vaak dit seizoen lie ten ze verstek gaan. De Spaanse ploeg leiders en in hun gevolg de renners verzetten zich fel tegen de aangekon digde plannen van Jean-Marie Leb- lanc. De algemeen directeur van de So- ciété du Tour de France, onder meer organisator van Parijs-Tours, Luik-Bas tenaken-Luik en Parijs-Roubaix, wil deelneming aan de wereldbekerwed strijden verplichten. Als mogelijke sanctie zou hij de onwillige ploegen willen weren uit de Tour. Slechte zaak „Het lijkt me in de praktijk niet te ver wezenlijken ploegen te verplichten deel te nemen aan alle wedstrijden", meende Maurizio Fondriest, na 1991 voor de tweede keer eindwinnaar. „Het is echter een slechte zaak dat een aan tal ploegen slechts twee of drie wereld- bekerkoersen aan de start komt. Je zou de wedstrijden hoger moeten doteren, zoals bij het tennis waar de belangrijke toernooien ook het hoogst worden ge doteerd." Voor Armand de las Cuevas was het slot van het seizoen een nieuwe start na maanden lang werkloos geweest te zijn. Bij zijn vorige werkgever Banesto werd hij na- de Giro verbannen. Hij reed tijdens de Ronde van Italië iets te opzichtig in dienst van de ontsnapte Chiappucci, terwijl zijn kopman Indu- rain de leiderstrui om zijn schouders had. Hij werd op non actief gezet, maar Castorama bood de wispelturige Fransman enige tijd geleden een con tract aan. Zaterdag beschaamde de voormalige kampioen van Frankrijk het vertrouwen van Cyriile Guimard in ieder geval niet. Van begin tot het ein de had hij de snelste tijd en onder scheidde zich weer eens als tijdrijder. De deelnemende Nederlanders vielen, zoals het hele seizoen al, nauwelijks op. Nijdam presteerde met een vijfde plaats redelijk, Maassen als elfde nau welijks en Van den Akker was blij dat hij mocht meedoen, bij de gratie van de absentie van de uitgebluste toppers. Het nationale wielrennen kan het jaar 1993 als mislukt verloren. Er werd geen enkele klassieker gewonnen, in de gro te ronden speelde Nederland slechts een figurantenrol. Erik Breukink won weliswaar enkele kleinere ronden zoals het Criterium International, de Ronde van Asturië en de Profronde van Ne derland, maar deze zeges verbloemden niet dat het droevig is gesteld. Somber Ook wat de werkgelegenheid betreft ziet het somber uit. Van de 59 licentie houders hebben meer dan twintig op dit moment nog geen werk voor vol gend jaar. Onder hen Steven Rooks. De door Festina ontslagen Noordhollan der schermt al weken met aanbiedin gen uit Italië, maar tot op heden heeft nog geen ploeg zijn komst gemeld. Het lijkt ook een utopie, want in Spanje en Italië loopt voldoende talent rond. De Zuideuropeanen domineerden dit sei zoen. Spanje met Indurain in de Giro en de Tour. Fondriest ontpopte zich met 21 overwinningen, waaronder Mi laan-SanRemo, Kampioenschap van Zürich en Waalse Pijl als de regelma- tigste wielrenner dit jaar. Nederland mocht slechts de kruimels oprapen. 'Leidsetussenbalans niet florissant De zeven korfbalclubs uit de Leidse regio die dit week einde het veld betraden, waren bijna allemaal weinig succesvol. Alleen De Algemene behaalde de zesde over winning op rij ten koste van Archipel (8-11). De overige ploegen incasseerden echter (kleine) nederlagen. Fides Pacta en Crescendo kwamen helemaal niet in actie, doordat hun velden werden afgekeurd. Door deze resul taten ziet de tussenbalans op het keerpunt van de veld- competitie er niet zo florissant uit. Behalve De Algemene hebben alleen Pernix, Tempo, Fides Pacta en Fiks een veilig" gemiddelde van tenminste een punt per wedstrijd, waarbij Fides Pacta nog wel twee wedstrijden moet inha len. LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Het zit TOP bepaald niet mee in deze competitie, want bij Sparta (N) werd andermaal met mi niem verschil verloren: 15-13. Coach Theo Korporaal kon weer een beroep doen op routinier Stella Tiggelman en had de vak ken omgedraaid om Chantal van Duijn tegen de sterkste aan- valster van de Nijkerkers te la ten spelen. Zij schakelde haar tegenstandster vrijwel geheel uit en ook haar ploeggenoten hiel den in de verdediging behoor lijk stand. De Sassenheimers waren aanvallend minder goed op dreef. Gerco Langelaan (3), Ron van der Willik (2), Linda Dannijs, Benjamin van Tol en Aad Wiegerink hielden in de eerste helft wel lange tijd een voorsprong van twee doelpun ten in stand, wat gezien het aantal kansen echter een te klei ne marge was. Na rust (8-8) be paalde de thuisclub het score verloop. Invaller Steven Baart en Gerco Langelaan zorgden nog even voor 11-12 en 12-13, waarna drie tegentreffers in de laatste vijf minuten de balans toch verkeerd deden uitslaan. Tijdens de openingsfase werd Pernix totaal overrompeld door de snelheid en de schotkracht van Fiducia. De formatie van Cor Gravenkamp, met Marjol ein Kriek voor de geblesseerde Lian Tieleman (enkel), raakte in de eerste zesentwintig minuten via 4-1 en 5-2 liefst 7-3 achter op. Daarna kwam zij beter in de wedstrijd, met als resultaat dat de achterstand snel ineen schrompelde. Jeroen Wayen- berg (2), Robin Arnoldus, Erick Lepelaar en Casper de Rooy herstelden de aansluiting met 7-6, 8-7 en 9-8, maar de gelijk maker bleef steeds uit (11-8). Ook debutante Floor Slijkhui zen kon daar niets aan verande ren, hoewel zij nog wel een (ge miste) strafworp wist te force ren, zodat er met 11-10 nipt werd verloren. Tempo kwam in de topper te gen Trekvogels rust en ervaring tekort om een greep naar de eerste plaats te doen. Coach Ni co Oskam had zijn verdedigers opgedragen achter te verdedi gen, maar dat werd in de eerste helft niet gedaan. Dat bleek een dure vergissing, want de lijst aanvoerder van IE kon nu re gelmatig van korte afstand aan leggen en doorloopballen ne men. Na 1-1 ontstond er dan ook een 8-2 achterstand. De volgelingen van Oskam voerden hun opdracht na de pauze wel uit en haalden door twee goals van Martijn Hooijer en Ben Nik- kels op tot 10-6. Bij deze stand werd er een strafworp gemist, waarna het vervolgens 11-6 werd. Dat bleek de genadeklap voor de bezoekers, want in het resterende gedeelte van de top per veranderde er weinig meer aan de score: 12-9 eindstand. Poulegenoot De Danaïden verloor de wedstrijd tegen Vlaardingen eveneens in de eer ste helft. De Leidenaars hadden geen antwoord op het voorver- dedigen van de thuisclub en kwamen voor rust niet verder dan een veldgoal van Casper van Nierop en een strafworp van Heiko Locher (4-2). Na de rust was de verdediging lange tijd nog het sterkste deel van de ploeg, zodat de achterstand slechts tot 7-3 opliep. In de laatste tien minuten raakte ook de aanval op toeren, mede door het inzetten van frisse krachten Paul Hüsken en Patricia Straat hof. Barbro Heijman, die blij kens een hattrick wel zuiver schoot, en Sandra Kalthoff zorg den voor 7-6, maar in de reste rende drie minuten kwam de bal nog slechts één keer in de aanval, te weinig om nog aan een gelijkmaker te werken. Fiks had duidelijk moeite met het fysieke spel van HKC(Ha) en het enigszins gladde kunstgras. De acht uit Oegstgeest kwam een 3-1 en 4-3 achterstand nog wel te boven (4-4), om vervol gens in de volgende tien minu ten 8-4 achter te raken. Coach Henny Piket maande zijn selec tie bij de thee (10-7) tot meer strijdlust en die werd nadien in derdaad getoond. Onder aan- Druk duel om de bal tijdens het treffen tussen KZ Leiden en Celeritas. KZ verloor dik. foto bendebruyn voering van Theo Vreeken, liefst negenmaal scorend, werd een inhaalpoging ingezet, die echter strandde op 17-15 en 18-16. Daarna was Jaap Rietdijk nog eenmaal trefzeker, waarmee hij zijn totaal op vijf treffers bracht: 19-17 verlies. genstander erop gebrand is de ploeg de eerste nederlaag toe te brengen. De Leidse tweedeklas ser zag in de eerste helft Archi pel wel vol energie ten aanval trekken, maar bleef desondanks toch steeds aan de goede kant van de score (0-2, 2-3, 3-4 en 4- 5). Na de pauze zakte de thuis club conditioneel langzamer hand weg, maar zij hield tot 5-7 de strijd nog vol. Toen mocht Alfred Lambooy in twee minu ten tijd twee keer aanleggen op tweeënhalve meter en hij maak te beide strafworpen feilloos af (5-8 en 5-9). Nadat Remco Mol- loy en Perry Venema de voor sprong tot 6-11 hadden ver groot, lieten de blauw-witten de teugels vieren, zodat het eind signaal bij 8-11 weerklonk. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Thuis spelen heeft zo z'n voor delen. Dat bleek wel in de laatste seconden van de basket balontmoeting tussen BS Lei den en Virtus in de Vijf Mei-hal. Als het publiek tijdens een spannende wedstrijd als een man achter de ploeg gaat staan kan dat consequenties hebben. Na de laatste score van Peter ter Haak acht seconden voor tijd, waardoor Leiden op een 80-78 kwam, barstte er een hels ka baal los. Met het gevolg dat de zoemer, die klonk omdat Virtus een time out had aangevraagd, niet werd gehoord door de scheidsrechters. Flet noodschot dat nog volgde miste zijn doel waardoor Leiden tot de tweede winst kwam in de promotiedivi sie. De coach van Virtus pikte dit niet en protesteerde heftig. Dit alles zonder resultaat. De scheidsrechters negeerden het protest en de bond zal wel het zelfde doen. De twee punten bleven in Leiden. Het was het leuke einde van een nog leukere wedstrijd. Daar zorgden beide ploegen zelf wel voor. De scheidsrechters deden de rest. Ze voelden de vaak har de wedstrijd goed aan, zonder dat het uit de hand liep. BS Leiden lijkt over de proble men van de afgelopen weken te zijn heen gegroeid. Zelfs nu het nog de vaste krachten Maarten Wals en Theo de Bruin moet missen. Het ontbreekt Peter van de Wetering weliswaar nog aan de nodige conditiè, maar hij is weer een vaste waarde. En ook Diederik Hofstede liet zaterdag zien dat hij geen last meer heeft van zijn voetblessure. De for ward was ouderwets bezig en scoorde op de juiste momenten. De inbreng van de twee meter lange nieuweling Albert Stuyf- zand bleef ook niet onopge merkt. Stuyfzand, vorig jaar nog actief in de kern bij Zoebas, liet zien dat hij te lang onder zijn niveau heeft gespeeld. Zowel in aanvallend als verdedigend op zicht weerde hij zich kranig, een paar knullige balverliezen uitge zonderd. Fysiek bleef hij in ie der geval op de been. Er werd nogal wat gebeukt onder de borden. Vooral voormalig inter national Cock van der Lagemaat verstaat de kunst om flink wat duw- en trekwerk te verstou wen. De scheidsrechters lieten het toe, waardoor er nogal wat mensen naar de vloer gingen. Van der Lagemaat, die overi gens net als guard Teus van der Pijl opvallend weinig speeltijd kreeg, moest ook incasseren. Wat dat betreft was het dus keurig verdeeld. Leiden had wel even de tijd nodig om op drift te raken. Bij rust stond Virtus nog op voor deel (34-38) en was er van krachtsverschil geen enkele sprake. Pas in de tweede helft nam Leiden het heft in handen. In de 29e minuut was er een gat geslagen: 59-50. Het spelen met een voorsprong is echter nooit het sterkste punt geweest van de ploeg van Tiemen Winkel. Op het moment dat Leiden controle lijkt te hebben over de wedstrijd gaat er iets fout. Dit maal was het niet geheel de schuld van de thuisploeg dat Virtus weer in de wedstrijd kwam. Virtus-guard Peter de Keyzer begon aan zijn serie driepunters - hij zou er in totaal vijf maken in de tweede helft - en trok de stand in zijn eentje gelijk: 63-63. Toen ook dreigde het fout te gaan. Virtus kwam twee minuten voor tijd op 74-78 en leek niet meer in gevaar te komen. Maar diezelfde De Key zer kreeg vervolgens de bal er niet meer in. Ietwat overmoedig legde hij nog twee keer aan. De schoten misten precisie. Precisie, die Peter ter Haak niet ontbeerde. De forward maakte eerst gelijk (78-78) en kreeg toen opnieuw het leer in handen. Eigenlijk ging hij te vroeg naar de basket. Acht se conden is lang genoeg om nog een aanval op te zetten. Maar de geplande time out ging niet door. Met dank aan het publiek. Scores BS Leiden: Ter Haak 18, De Ruijter 16, Hofstede 16, Stuyfzand 11Virtus: De Keyzer 24. Door de afwezigheid van Maarten Wals maakte Erik-Paul van Weeren zijn rentree in het eerste van BS Leiden. Hier verdedigt de guard Teus van der Pijl van Virtus. foto loek zuyderduin KZ Leiden gaat hard onderuit LEIDEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Het blijft vallen en opstaan met KZ Leiden. Na in de laatste wedstrijd de eerste overwinning te hebben gehaald, ging de fu sieclub gistermiddag met 7-13 voor de vierde keer keihard on deruit tegen Celeritas. In het eerste kwartier na de rust (3-4) verspeelde KZ Leiden definitief de winstkansen. De eerste helft was reeds bijzonder pover geweest. Alleen Aldo Spadon had zich enigszins aan de algehele malaise in aanval lend opzicht kunnen onttrek ken. Hij tekende voor alle drie treffers van de thuisploeg, maar liet wel op 2-1 wel een strafworp liggen. Na de paalwisseling wist ook Spadon lange tijd niet meer te scoren. Traag en langdurig combinerend manoeuvreerde tegenstander Celeritas zich in winnende positie. Na drie treffers greep Godef- roy in door Dirk Jan De Kreek als vervanger van Rik Lam, een van afdelingsclub Olympus'58 uit Doetinchem overgekomen student, het veld in de sturen. De routinier kon het tij niet meer keren. Na 3-10 leefde de thuisploeg nog even op. Jolanda de Boer, Sandra Verhorik en Aldo Spadon verkleinden de marge tot 6-10, maar al in de aanval erna viel opnieuw een tegen treffer. Spadon bracht in de slotminuut zijn totaalscore op vijf. LEIDEN» GERRIT-JAN V BASKETBALMEDEWERKER De basketbalsters van BV Lisse staan weer met twee benen op de grond. Nadat de ploeg van Roy Emanuels in de eerste vijf wedstrijden van het seizoen re delijk simpel ongeslagen was gebleven, was Den Helder een maatje te groot: 73-50. DVZ Grasshoppers hervond de aan sluiting met Lisse in de eredivi sie door het puntloze BCA '60 terecht te wijzen (67-40), terwijl MSV dieper in de zorgen raakte door zich af te laten troeven door het matig opererende Gro ningen: 60-66. De mannen van MSV blijven wel winnen in de eerste divisie B. Ditmaal was AMVJ Amsterdam in Amster dam niet opgewassen tegen de ploeg van Frenk van Mastrigt. Lisse daarentegen kreeg op nieuw een nederlaag te verwer ken. De studenten van ASVU waren net iets beter: 77-73. Lisse heeft inmiddels de sta tus opgebouwd van topploeg en kon dus voor het eerst naar Den Helder afreizen met het idee om daar te gaan winnen. Er kwam niets van terecht. Den Helder speelde te goed voor Lisse dat met duidelijke cijfers werd te ruggewezen. Voornamelijk het fysiek harde spel van Den Helder was te veel voor de bezoekers. De scheids rechters traden niet op tegen de manier waarop Annette Keur verdedigd werd. De sterspeel ster raakte zo uit haar doen. Niet in aanvallend opzicht - de center scoorde 18 punten - maar ze verloor wel haar zelfbe heersing. Het kwam haar op twee tech nische fouten te staan. Ook Roy Emanuels liep tegen een officië le waarschuwing op. De coach liet het niet na om zijn onge noegen te uiten toen Esther van der Bosch hardhandig tegen de grond gewerkt werd. De guard kreeg wel een persoonlijke fout mee, maar een hardere straf was op zijn plaats geweest. Ondanks de hardheid was Den Helder wel de betere ploeg. Van afstand schoot de thuisclub veel raak waar Lisse faalde. Tot 35-32 in de tweede helft ging het nog wel. Daarna nam Den Helder het initiatief in handen. Het liep via 47-35 uit naar 58- 43, zodat het verlies voor Lisse niet meer af te wenden was. Scores Lisse: Keur 18, Van der Bosch 12, Van Ruiten 9. Nietig DVZ/ Grasshoppers schudde het nietige BCA '60 pas laat van zich af en pakte zo de vijfde ze ge op rij. Tot de rust kon de Apeldoornse ploeg lang in het spoor blijven. De thuisploeg leed nogal wat balverlies en kreeg pas in de laatste vijf mi nuten van de eerste helft de wedstrijd echt onder controle. Het gaatje bij rust (28-21) werd gelijk uitgebreid naar 42-28. BCA '60 gaf het toen op, zodat Grasshoppers rustig verder uit kon lopen. Omdat ook de press van de Katwijksen goed ging lopen kon het niet meer stuk. De vele ma len balwinst konden ook omge zet worden in goed uitgevoerde breaks. Scores Grasshoppers: W'eeda 17, Allers 15, Van Duyn 10. MSV kreeg een zwaar gehan dicapt Groningen tegenover zich, maar kon desondanks de twee punten niet veilig stellen. Groningen kwam met slechts zes speelsters naar Noordwijk, maar raakte al na een minuut een speelster kwijt door een knieblessure. Toch bleek de ploeg over genoeg klasse te be schikken om MSV op de knieën te krijgen. Met name Eugenie Weusthuis was niet te stoppen. De thuisploeg liet zien over te weinig ervaring te beschikken. In de verdediging werd te wei nig druk gegeven, terwijl in de aanval Renate Sluys, Johnie Thomas en Caroline van der Salm te weinig hulp kregen van hun ploeggenoten. Mannentak De mannentak doet het wat dat betreft een stuk beter. De pro movendus blijft winnen. AMVJ Amsterdam, dat op een derde plaats staat, was het rijfde slachtoffer van de Noordwijkers. Coach Frenk van Mastrigt drukte zijn spelers op het hart om agressief te beginnen. Met een ferme press ging MSV van start. Amsterdam daarentegen stond het grootste deel van de wedstrijd in een zone en miste vooral lengte in de ploeg. De Noordwijkers kregen loon naar werken. Bij rust was er al een klein gaatje (33-39) doordat MSV vooral individueel sterker was. Van de 30e tot de 34e mi nuut sloeg MSV het gal dat di rect naar de winst leidde. Cen ter Van Velzen trok daarbij de kar. Hij groeide uit tot beste man van MSV. Over twee weken kunnen de Noordwijkers in ei gen huis laten zien dat ze wer kelijk een kampioenskandidaat zijn. Dan komt het als tweede geklasseerde Azimma op be zoek. Scores MSV: Van Velzen 27, B, Driessen 19, Dogo 11. Lang zag het er naar uil dat Lisse in Amstelveen tegen ASVU de tweede overwinning van het seizoen ging boeken. In de laatste twee minuten ging het nóg fout. Toch was coach Peter Lapidaire redelijk tevreden. „Het spel is beter verzorgd dan de afgelopen weken. Ie kan zien dat de trainingen hun uitwer king hebben op de wedstrijd. Al wordt het toch eens tijd dat we gaan winnen", aldus Lapidaire. Lisse bleef lange tijd op voor sprong. Via 10-18 in de 10e mi nuut bereikten de bezoekers de rust bij 38-40. Ook in dc tweede helft nam Lisse even afstand. Bij 51-61 in de 30e minuut ging het fout. Lisse viel stil in de aanval en vergat een aantal malen te rebounden in de defensie waar door ASVU langzaam weer ter rein begon te winnen. In de 19e minuut was het z.o- ver. De laatste voorsprong van Lisse was 64-67, waarna ASVU erop en erover ging: 77-73. Scores Lisse: Koot 14, Van Schijndcl 11, Kortekaas 11Ruy- grok 10. LEIDEN» BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De Algemene en Pernix ruilen van plaats in de poule-indeling van dc Leidsch Dagblad-Cup. Reden hiervoor is een trainings- weekeinde van De Algemene, dat reeds in de namiddag van 12 november aanvangt. Juist die avond vinden in de Apollo hal de wedstrijden van poule C plaats, waarin het lot de ploeg uit het Leidse Hout de afgelopen week plaatste. Dc organisaticcomtnis sie van de I-eidse Korfbal Federatie slaagde er evenwel in een ruil tot stand te brengen met Pernix, waardoor Dc Algemene nu op donderdag in de Vijf Meihal kan aantreden. De gewijzigde pou le-indeling is nu: poule C: De Algemene, De Danaïden, Fides Pacta en het I.D- team poule D: Fiks, Pernix, Tempo en de winnaar van poule A idodetu*' wnen

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23