De Zyl/LGB laat veel kansen liggen Vivax niet verder dan een gelijkspel DAC maatje te groot voor US Vrouwen Leython verrassen Kostbare nederlaag RVV Twee hoofdprijzen voor Cees-Jan van Vliet Winst en verlies voor Rijnsoever Sport MAANDAG 18 OKTOBER 1993 22 De Zijl/LGB valt in herhalingen. Na het beschamende 6-8 pende Martin Nederlof af te verlies tegen De Ham was het optreden tegen landskam- troeven. En dat is juist waar pioen AZPC op zich alleszins aanvaardbaar. De schutters vnaa"ar ^'vere mTddden van De Zijl echter, volhardden net als vorige week in het grijpen. Met een numerieke missen van de meest eenvoudige kansen: 4-8. meerderheid weet toch niet ie- WATERPOLOMEDEWERKER Rob Schouten, coach van De Zijl/LGB, verstrekt Pascal Bontje enige technische en tactische tips. De Zijl ging eervol ten onder tegen landskampioen AZPC. foto loekzuyderduin LEIDEN WIM SIERA WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl hoeft zich niet te scha men voor de aanwezige kwali teit in het team. Zwemsnelheid en balvaardigheid zijn ruim voorradig. Zodra het vijandelijk doel in zicht komt, ontbreekt het de voorwaartsen evenwel aan koelbloedigheid om de doelman en zeker AZPC-goalie Arie van der Bunt, voor het blok te zetten. Het eerste fluitsignaal had nog niet geklonken of Rob Dubbeldeman en nieuweling Jason Gast lagen al in een riante positie om de Zijl naar een voorsprong te schieten. Het wekte geen verbazing dat beide in potentie talentvolle aanval lers slordig met deze buiten kansjes omsprongen. Het gemis van Marc van Belkum doet zich in deze siuaties voelen. Goal- tjesdief van Belkum had niet veel ruimte nodig om zijn doel punten bijeen te sprokkelen. Volgens trainer Jacob Spijker komt het wel in orde: ,,Het duurt niet lang meer of deze jongens nemen zijn scorende rol over." Voorlopig was het 8-4 verlies tegen AZPC toe te schrij ven aan een gebrek aan schot- kracht. Het veldspel van De Zijl was prima verzorgd en kon de vergelijking met AZPC eenvou dig doorstaan. De 'oude rotten' van AZPC beheersen een facet van het polo beter en dat is sco ren. Ed van Es en Aad van Mil lopen al tegen de veertig maar zijn nog steeds niet aan het ein de van hun pololatijn. De 1-4 van Aad van Mil was de defini tieve nekslag voor de Kooiploeg. International Koos Issard tot dan onopvallend, kroop uit zijn schulp en etaleerde met name in de laatste periode zijn fysieke 'kunnen'. Even leek het tij te ke ren voor De Zijl. Aarjan Lauren- se middels een van zijn befaam de afstandschoten en Rob Dub beldeman brachten de span ning weer enigszins terug (4-7). Issard legde de eindstand vast door met een lauw verdedigen de man op zijn nek de goedkee- pende Martin Nederlof af te troeven. En dat is juist waar Spijker van baalt: „Van mij mo gen ze naar grovere middelen grijpen. Met een numerieke meerderheid weet toch niet ie dereen raad. Nu is het direct een goal." Met dat advies in het achterhoofd is De Zijl binnen een paar weken rode lantaarn drager af. Slaagt men er boven dien in het gebrek aan schot kracht op te heffen dan onstaat er nog iets moois aan De Zijl. Doelpuntenmakers De Zijl: Rob Dubbeldeman 2x, Ron Ligtvoet en Aarjan Laurense lx. LZ1886 LZ1886 is een ploeg om reke ning mee te houden. Konden in het verleden tegen de Neder landse top regelmatig monster nederlagen worden genoteerd, dit jaar houdt de ploeg van Hans Parrel gelijke tred. Behalve de eerste periode (3-0) kon LZ tegenstander Polar Bears goed bijbenen en bleef de 7-5 neder laag binnen de perken. LZ had aanvankelijk moeite in aanval lend opzicht de juiste richting te vinden. Doelman Posthuman noteerde in de eerste rondgang geen enkel gericht schot en nam het gemak ervan. Hij kwam bedrogen uit. Zonder Po lar Bears daadwerkelijk te be dreigen, het verschil bleef altijd twee doelpunten, drong LZ aan en etaleerde bij vlagen de vorm waarmee Nereus vorige week werd verslagen. Robert Have- kotte deed LZ de das om. De potige oud-international bleek een handenbinder en nam bo vendien vijf doelpunten voor zijn rekening. Voor LZ scoorden Ben Olde Othof 2x, Niels Zuid- weg, Frans Langerhorst en Jan Langerhorst AZC is de meest constante ploeg in de hoofd klasse. De formatie van Fred Kranstauber draait voorbeeldig en komt zelden voor onaange name verassingen te staan. Ook promovendus Het Ravijn moest er zaterdag met duidelijke cij fers aan geloven. 16-9. Het Ra vijn is afgelopen zomer ver sterkt met Jalo de Vries en boe zemt op voorhand veel ploegen angst in. AZC toonde geen enkel ontzag en met de bekwame ver dediger Joeri Stoffels op Jalo de Vries, had AZC in de derde pe riode de zege op zak. Vooral door toedoen van John Jansen die gedurende de gehele wed strijd eminent aanwezig was en ook het leeuwendeel van de produktie voor zijn rekening nam (7x). Bart Thomas zette zijn rentree luister bij door di rect bij het eerste balcontact doeltreffend uit te halen. Doel puntenmakers: Joeri Stoffels 3x, Kimmo Thomas, Remco Piel- stroom 2x, Bob Brebde lx. Eersteklasser Vivax liet een punt liggen tegen degradatiekandi daat BZPC Bodegraven. Zonder Edo den Boef kwam Vivax niet verder dan een 8-8 gelijkspel. De laatste anderhalve minuut was bijzonder enerverend. BZPC kon bogen op een 7-6 voorsprong. Een wanhoopsof fensief bracht Vivax weer terug in de race en zelfs op een 8-7 voorsprong. Een Bodegraafse treffer in de slotseconde gooide roet in het eten. Eric Melein en Serge Dietz scoorden 2x. Alex Bolomey, Onno Sloterdijk en Sjors Verburg lx. Debutant WZK baarde opzien door Warande uit Oosterhout met 7-9 te verslaan. De zege kreeg gestalte in de laatste pe riode. WZK liep toen uit van 7-7 naar 7-9. Voor WZK scoorden Marc Halfmouw 3x, Erik van der Kroft 2x, Eduard de Vriezer, Edwin van der Geest, Hugo Bregman en Ronald de Vette. De spelers van Katwijk had den zaterdag meer oog voor paal en lat dan voor het doel van de waterpolovereniging Losser. Katwijk kwam er on danks een grote hoeveelheid kansen bekaaid af. Losser was met 5-4 de gelukJdgste. Voor Katwijk scoorden Kjelt Boon stoppel, Ronald Heemrood, Hans Schaap en Rob Haasnoot. Derdeklasser Koudekerk deed goede zaken door de Meerkoeten met 15-5 te ver slaan. Koudekerk was opper machtig en nam in de tweede periode al afstand (7-2). Erik Bergsma was sterk op dreef en scoorde 4x. Bram Griffioen 3x, Sander Filippo, Werner Stolk, Alex van Schalk 2x, Roland Kim- pel en Sander Emeis lx. Sassenheim speelde een bar slechte wedstrijd tegen de kop loper KZC. In eigen huis kreeg men met maar liefst 8-2 klop. De ploeg van Michel van der Zeeuw werd afgetroefd op de ei gen wapens. De felle pressing van Beverwijkse kant was te veel van het goede. Rob Burg- meyer en Peter Bijman verzorg den de produktie. De vrouwen van LZ herstel den zich van de nederlaag vori ge week tegen ESCA. De reser ves van Donk werden met 8-7 aan de zegekar gebonden, Jea- net Ginjaar was de gevierde vrouw. Zij scoorde zeven secon den voor tijd de winnende tref fer. Door deze zege zijn de da mes beland in de middenmoot van de eerste klasse. De vrouwen van De Zijl/LGB zakken verder weg op de rang lijst. De Zijl vrouwen overtroef den hun Haagse tegenstreef- sters op alle fronten maar zagen ZCR toch met de zege ontsnap pen. Eindstand 5-4. VOLLEYBALMEDEWERKER i DAC hebben in de tweede divisie de smaak te pakken: US werd verpletterend verslagen met 3-0. Leython bleek voor het geroutineerde Ri- va/R, dat door Martin Broere werd gecoacht, te veel te kort te komen en verloor met 0-3. Ge- mini maakte een misslag en verloor gedecideerd en onver wacht van SVC met 0-3. DAC-US 3-0 15-9,15-6,15-8) DAC was eigenlijk twee maatjes te groot voor US en gaf zijn opponent in wezen geen enkele kans. In de eerste set nam het een 6-1 voorsprong door goed serveren, prima pas sen en uitstekend aanvallen. Al les lukte. Even leek US terug te komen (10-8), maar Martin Morsink serveeerde zo scherp langs de lijn, dat er geen hou den aan was. Daarna was het Robert Maassen, die door vier maal achtereen een bal af te blokken zorgde voor 4-0. Remco van Dijk tilde de stand met zijn sprongservice naar 10-2 en de basis voor winst lag er weer. In de derde set kwam de zege geen moment meer in gevaar. Gemini/K-SVC 0-3 (4-15,11- 15,4-15) Gemini kreeg thuis een on genadig pak op zijn broek en kon met name het tempo dat SVC ontwikkelde niet bijbenen. Het leek aanvankelijk of men nog niet wakker was en pas in de tweede set ging het meer ge lijk op, tot 10-6. Toen werden de rally's weer verloren en dat met wat ongelukkige beslissin gen van de scheidsrechters be tekende wederom verlies. On danks veel wisselen ging de laatste set, vooral ook omdat men zich ergerde aan alles en iedereen, snel verloren. Gemini wacht de komende week een paar pittige trainingen, zo kon na afloop worden gehoord. Leython-Riva/R 0-3 (7-15,10- 15,12-15) Leython deed zijn best, maar kwam nog op veel fronten te kort. De ploeg is jong, wil veel en komt aanvallend af en toe aardig door, maar mist een goe de passer uit'serve en rally. ALs die pass aankomt scoort de ploeg wel. Helaas is het ontbre ken van een trainer en coach nog het grootste manco. In de derde set had Leython steeds een vier punten voorsprong, tot 12-8; toen stond de produktie stil en werd alsnog verloren. LUSV-Metal/Radius 2 0-3. In eigen hal was Radius te sterk voor de studenten. Volendam-Novo 3-1 (7- 15,15-10,15-11,16-14) Novo zat heel dicht bij een punt, maar redde het evenals de vorige twee keer net niet. Het begon overi gens prima en men wist met tak- tisch serveren de eerste set makke lijk te pakken. Daarna liep de spel- verdeling niet meer. Een dubbele wissel bracht geen verbering, maar slechts onrust en dat kostte twee sets. In de vierde was het oude elan terug en liep Novo naar 9-14. Ech ter slecht afmaken en veel fouten deden Novo de das om. i Leython ver rasten Riva: 3-2. Gemini deed het prima tegen Utrecht en het Sassenheimse VCS liep in re cordtijd over DVC heen. Leython- Riva/R 2 3-2 (15- 7,13-15,14-16,16-14,15-12) Leython begon heel gemoti veerd en nam met een prima aanvallende Joke Sprietsma, een sterk blok en goed serveer- werk een verdiende 1-0 voor sprong. Riva had hier in die fase geen antwoord op. Riva ging hierna wat wisselen, kwam be ter in haar spel en won twee maal nipt, ook al omdat de scheidsrechter veel voor techni sche fouten aan Leythonzijde floot. Dat bleek het laatste wa penfeit van Riva. Leython, dat spelverdeelster Ineke Snelting miste, maar wel de beschikking had overMaria de Groot, hield het hoofd koel en scoorde op de beslissende momenten veel via de absolute uitblinkster Arine van Vliet. Utrecht-Gemini/K 0-3 (8- 15,8-15,12-15) Gemini deed het weer prima en staat fier aan kop met negen uit drie. Van Utrecht werd ei genlijk meer verwacht, dan er nu uitkwam, hetgeen natuurlijk ook de verdienste van Gemini was. Het toonde een ijzersterke veldverdediging, gedegen aan- valsspel en een goede service, waarmee Utrecht voortdurend onder druk gehouden werd. In de derde set kwam Gemini met 4-12 voor. Concentratieverlies deed Utrecht nog tot 10-12 ko men, maar dat was het enige wapenfeit. VCS-DVC 3-0 (15-5,15-1,15- 6) In de recordtijd van 36 minu ten zegevierde de Sassenheimse ploeg over het arme DVC, dat geen enkel weerwoord had. Voor het talrijke publiek viel er weinig spel te zien en bleef de constatering, dat DVC in deze vorm niets in deze divisie te zoeken heeft. In de tweede set kon Anja van de Meer vrijuit tot 14-0 doorgaan met serveren, voor DVC haar eerste punt scoorde. VCS stond erbij en keek er naar. In de promotieklasse viel de tegenstand van Ska- nia 2 het Rijnsburgse RW rauw op de maag en het liet twee punten liggen (3-2). De vrouwen van Ridderveld behaalden een zwaar bevochten punt op Jupiter (2-3). Skania 2-RW 3-2 (11-15,15-9,12-15,15-13,15- 11) RW miste zijn beide midaanvallers, zodat er beperkte wisselmogelijkheden overbleven. De 2.03 meter lange Robert Kerling is pas over twee weken speelklaar en Michel Schoo moest op kamp. De buitenaanval van RW met Arjan de Mare en Kees van der Meent scoorde wel, maar op mid ging het fout, omdat het geroutineerde Skania daarjuist twee prima aanvallers had staan, die door RW niet voldoende gestopt konden worden. Met een complete ploeg had er veel meer ingezeten, aldus Martin Broere. VS Haag-VCS 3-0(15-6,15-11,15-13) VCS speelde ronduit slecht; de pass kwam er it en ondanks dat de spelverdeler er i deed om een redelijke aanval op te is het resultaat bedroevend. Com- i Eric van Seggelen was: „Gauw ver totaal niet i nog alles bouwen, 1 mentaar v geten." Vrouwen Ridderveld-Jupiter 2-3 (17-15,8-15,15-8,7-15,7- 15) Ridderveld miste liefst vier speelsters, waaronder Jacqueline van Bemmelen en Nel de Jong. Tevens kwam het met slechts zes speelsters op, dus wis selen was er niet bij. Toch won Ridderveld de eer ste set, omdat in tegenstelling tot voorgaande wedstrijden, nu de service stukken beter verzorgd was. Jupiter verslikte zich daarin nog wel eens. Helaas kende de aanval nog wat ups en downs. Toch was er een stijgende lijn in het spel van Rid derveld. Zwemploeg LZ derde bij meerkamp om Ottersbokaal LEIDEN TACO DE VRIES ZWEMMEDEWERKER LZ1886 heeft een derde plaats bereikt op de meer kamp om de Ottersbokaal in Aalsmeer. LZ eindigde van de zes deelnemers achter Profa ce/DAW uit Alkmaar en TZC- /Vahalis uitTiel. LZ 1886 had het nadeel dat de jeugdtop eerder die dag zwaar getraind had met de EJK-selectie. Daardoor vielen de tijden bij deze Ottersbo kaal wat tegen. Michael van Schaik eindigde als eerste bij de jongens onder tien op de 100m rug (1.20.8) en de 1 OOrn vrije slag 111.3)Louis van Scharenburg eindigde op die afstanden als tweede en derde. Bakker Bij de vrouwen zwom Fleur Bakker de 200m wissel als snelste: 2.25.3. En ook op de lOOm vrij. maar dan voor meisjes onder zestien, was voor haar op maat gesneden: 59.1. Noekie Klein zwom ten slotte de 100m vrij en finishte als tweede na 1.17.5. LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER Cees-Jan van Vliet veroverde twee eerste prijzen in het B- loernooi van badmintonclub Merenwiek. Wedstrijdleider Bert van Eijck moest de speler van het Alphense Flair evenzo- vele keren feliciteren. Bij de vrouwen ging de titel naar Alma Holler, terwijl Yvonne Verheul zich tweemaal tot de beste dub- belspeelster liet kronen. „Gelukkig een blessurevrij toernooi", stelde de collega van Van Eijck, Bas van de Goor- bergh na afloop van de laatste finale tevreden vast. „We laten de deelnemers eerst via een poulesysteem veel partijen spe len, gevolgd door een afvalsys- teem. Dat wil wel eens een keertje fout gaan. want het stelt hogere eisen aan de conditione le vermogens. Met de wedstrijd leiding, verder bestaande uit Martine Farber, Corinne Korte- kaas, Yvonne en Bert van Eijck en Carel van der Brink, ging het nauwelijks fout. Sponsor Multi- lease verschafte voldoende ver mogens om de zeventiende edi tie van het toernooi te draaien, de planning was vrijwel vlekke loos. Slechts op de banen in de sporthal Broekplein moesten Kortekaas en Bert van Eijck een enkele veer laten. Hetgeen niet in verhouding stond tot de 200 shuttles, die vanwege hetzelfde euvel na afloop van het toernooi onbruikbaar waren. Even leek de planning in het honderd te lopen. De strijd in de kwartfinale bij de B-mannen tussen de lijstaanvoerder en winnaar van vorig jaar, Rob Burgerjon en Flair-speler Cees- Jan van Vliet werd een tijdro vende zaak. De eerste teamspe ler van de Merenwiek moest de eerste game met 14-17 ih de verlenging aan de ongeplaatste Van Vliet laten. In de tweede ga me sloeg Burgerjon met 15-10 terug, om in de derde game toch weer met twee punten ver schil te sneuvelen (13-15). Van Vliet ging uitstekend door. In de halve finale werd Robbert-Jan Hamersma na een zeer spannende eerste game (18-17) een halt toegeroepen. Tegenstander in de eindstrijd werd Bert van Eijck, die de fina list van vorig jaar, Martin Vos kuilen in drie games de baas bleef. De Flair-speler opende nerveus, om en om werden punten gescoord en op knullige wijze verprutst. De wedstrijdlei der nam een 4-1 voorsprong, maar daarna stagneerde ook bij hem de produktie. Vanaf 5-5 werd de latere winnaar duide lijk. Van Vliet scoorde regelma tig met geplaatste cross- smashes en verdekt gespeelde dropshots. Van Eijck maakte in de eerste game geen punt meer. Cees-Jan van Vliet pakte de Merenwiek-wedstrijdleider Bert van Eijck werkte ook zelf een succesvol toernooi af. Twee tweede plaatsen waren zijn deel. foto loek zuyderduin tweede game met 15-6. De verliezende halvefinalisten speelden ook in de dubbelspe len een belangrijke rol. Voskui len won met Van Vliet het man- nendubbel tegen Van Eijck, die met Burgerjon een koppel vormde. Rotterdammer Ha mersma zegevierde met Yvonne Verheul in de mixed over Vos kuilen, die met Eline de Lijster een vertrouwd duo vormt bij het Alphense Flair. Verheul pak te samen met gelegenheidspart ner Schüssler een tweede hoofdprijs. Voor Marcella de Vette was dat de tweede finale, die verloren ging. De speelster van Leyton uit Leidschendam boog in het enkelspel met rui me cijfers voor een oppermach tige Alma Holler van de bad mintonclub Let It Be uit Haar lem. Wilco Oudijk en Harro de Lange heersten in de enige twee onderdelen, die de C-categorie rijk was, het mannenenkel en dubbelspel. In de single was Oudijk na drie lange games de gelukkigste, samen wonnen de Hilversummers de poule. In de D-afdeling werden de prijzen verdeeld door Jeroen Kunz, eer ste in single en mixed, André Spenger, singelefinalist en win naar mannendubbel, en Sandra van Beekum, winnares single en vrouwendubbel. TAFELTENNISMEDEWERKER Terwijl de op landelijk niveau spelende regioclubs van een vrij weekeinde genoten, diende zo wel het mannen als vrouwen team van het Katwijkse Rijnsoe ver aan te treden. De vrouwen van Rijnsoever, uitkomend in de eredivisie, speelden hun in- haalduel tegen Haka/Treffers een goede wedstrijd, maar moesten wel een 7-3 nederlaag Het- betrof de vijfde nederlaag op rij voor de vrouwen van Rijnsoever die nog altijd hun draai niet hebben gevonden in de eredivisie. De opponent van zaterdag was het uit Klaziena- veen afkomstige De Treffers, dat zich met topper Gerdie Keen danig heeft versterkt. Tot nu toe kreeg de formatie van Hans Bonsen louter grote nederlagen om de oren, waardoor de Kat wijkse vrouwen steeds vaster op de laatste plaats worden gezet. „En toch hebben we zaterdag weer wat positiefs in het spel van de vrouwen geconsta teerd", aldus voorzitter Henk Kreft, die terdege beseft dat de vrouwen zware tijden wachten in de naderende degradatie poule. De behaalde punten te gen Treffers - op de derde plaats achter het sterke Den Helder en Reflex - zullen in de degradatie poule niet meewegen. Wel het eerder geleden 8-2 verlies tegen Irene. De punten uit de duels tegen Hotak (volgende week thuis) en Hoonhorst (de laatste wedstrijd uit) zullen dus wel meetellen. De oppositie tegen de Treffers was derhalve niet meer dan een goede generale voor het trio Mariska de Haas( knappe winst tegen Ruwe) en Cora en Maroesja Bonsen. De laatste en jongste van de ploeg zag met twee zeges (op Schoonewille en Ruwe) eindelijk haar vorm te rugkeren. „Het liep stukken be ter dan in voorgaande potten en dan zie je dan het meteen resul taat oplevert. En het dubbel van Cora en Mariska gaat ook met de week beter". De mannelijke collega's van Rijnsoever sloten hun duel te gen de reserves van Combi'67 af met een keurige 8-2 overwin ning. Tegen de ongenaakbare Johan van Meurs en Marco Cec- chi stond een dapper optreden van de jeugdige Roald van der Lande die zich met twee zeges steeds meer gaat thuis voelen in het derde divisiegeweld.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22