Van Dijk bezorgt Alecto twee punten RCL heeft niets van een koploper DIOK maakt korte metten met kernland Sport Edwin Develing verpulvert Leiden Aanvallend LOHC heer en meester Rijnsburg-Roodenburg MAANDAG 18 OKTOBER 1993 Vijf goals voor speler van Stompwijk LEIDEN «ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Er tekent zich een kopgroep af in de Leidse zondagafdeling. Randstad Sport (0-4 bij Kic kers) en Stompwijk (0-7 bij Leiden) verstevigden hun po sitie daarin en Bernardus doet na de overwinning van giste ren ook nog mee. UDO dreigt door de nederlaag tegen de Hazerswoudenaars echter te moeten afhaken. Kickers - Randstad Sport 0-4 (0-0). 75. Comvafïus 0-1, 76. Van der Pluym 0-2. 78. Nijssen 0-3. 85. Van der Zon 0-4. Scheidsrechter: Alblas. Toe schouwers: 100. Randstad Sport is aan een sterke reeks bezig. Toch was de ruime overwinning tegen Kickers ietwat geflatteerd. Een uur lang leken beide elftallen namelijk genoegen te moeten nemen met de brilstand. Een mooi doelpunt van Cliff Com- valius was echter de inleiding tot de val van de gastheren, die binnen vijf minuten na de openingstreffer namelijk al te gen een 0-3 achterstand aan keken. Bernardus - UDO 4-0 (0-0). 55 Hon- ders 1-0, 59. De Boer 2-0, 66. Hon- ders 3-0, 87. De Roo 4-0. Scheids rechter: Bavelaar. Toeschouwers: 150. Rood: Wim Mugge (trainer UDO). Gele kaarten: Buitelaar (Ber nardus), Van Abswoude (UDO). Het wegwuiven van een vlag- signaal van de grensrechter van UDO zorgde in Hazers- woude voor de nodige opwin ding. Trainer Wim Mugge wond zich namelijk zo op over de treffer die volgde uit de om streden beslissing, dat hij werd verwijderd. Zonder schipper aan het roer zwalkte UDO, zo dat de ontketende thuisclub de bezoekers een zware neder laag toe kon brengen. Leiden - Stompwijk'92 0-7 (0-2). 3. Develing 0-1, 30. Develing 0-2 52. Develing 0-3, 54. Bennis 0-4, 65. De veling 0-5, 82. Develing 0-6. 84. De Boer 0-7. Scheidsrechter: Braun. Toe schouwers: 50. Er was gisteren een overduide lijk klasseverschil tussen Lei den en Stompwijk. De debutanten in de afdeling zijn nog niet opgewassen te gen het niveau van de afdeling en moesten derhalve weer een zware nederlaag slikken. Met een handvol treffers vijzelde Edwin Develing zijn doelpun- tentotaal weer wat op. Quick Boys-jeugd koploper LEIDEN RUUD PATTIAPON De Landelijke Jeugd van Quick Boys staat aan de top in de twee de divisie. „En dat is zeker al zes jaar niet meer gebeurd," meen de trainer Arjen van der Werff. Mede door nederlagen van de concurrenten Xerxes en Middelburg pakte Quick boys de koppo- „Het was één van onze betere wedstrijden." aldus Van der Werff die de eerste plek op de ranglijst overgoot met hoprijk vocht. Al in de zesde minuut konden de aanhangers van Quick Boys voor het eerst opveren toen Gerard Meyvogel na een hoek schop raak kopte. Het volgende doelpunt was een pas-de-deux voor de uitblinkers Hicham Rbii en Mark Jansen. De eerste werd in het strafschopgebied gevloerd en de tweede schoot vanaf elf meter het tweede gat in Longa-defensie. Quick Boys maakte het duel bekwaam af. Een schitterde lob van Patrick de Jong tekende het Longa-vonnis. Derde divisie Met name het laatste half uur speelde ARC goed tegen Excelsior M., maar het was niet voldoende om de 3-1 nederlaag ongedaan te maken. Voor de Alphenaren scoorde Julien Vogelenzang. Noordwijk blies Nieuwerkerk van het veld af. Simon Kramer, Ruud Plug (2x), Erik Zonneveld en Paul Ruigrok maakten het grote Noordwijkse overwicht duidelijk. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De regionale hockeyclubs uitko mend in de eerste klasse heb ben gistermiddag voor wat be treft de mannen alle de volle winst behaald. De Leidsche Oegstgeester Hockey Club over tuigde met 6-0 tegen Evergreen, Forescate won met 4-1 van As- vion, Roomburg triomfeerde te gen DSHC (4-2) en LSHG pakte de volle winst tegen Zwart-Wit: 2-1. In Maassluis behaalde LOHC, dat constant in de aanval was, een overtuigende 6-0 overwin ning op Evergreen. Na een combinatie met Joost van der Hout opende Eelko Leeuwen burg!) al na vier minuten de score. Even later had Leeuwen- burgh weer succes. Hij tikte het gekeerde doelschot van Hans Dullaert alsnog in. Op slag van rust liet Van der Hout 0-3 aan tekenen. Ook na de hervatting was Leiden heer en meester. Na de doelpunten van Sander Vin- kesteijn en Peter van der Meer pushte Gideon Ririassa vlak voor tijd naar 0-6. Op eigen veld zegevierde Fo rescate met 4-1 over Asvion. Aanvoerder Wouter Eikenhout maakte al na drie minuten het openingsdoelpunt. Met een ver zilverde strafbal vergrootte Gert Jan Egberink de marge tot 2-0. Reinoud de Haas bracht de ruststand vervolgens op 3-0. Na de Schiedamse treffer in de ne gende minuut werd het spel grimmiger. Eikenhout stelde in de slotseconden de eindstand op 4-1 met een hoog schot ach ter de doelman langs. In Delft won Roomburg met 2-4 van Delftsche Studenten. Hazerswoude zeer trefzeker LEIDEN RUUD PATTIAPON Door de misstap van RCL is het dringen geblazen in de top van de vierde klasse B. KRV heeft maar half kunnen profiteren door de 1-1 bij Floreant maar Hazerswoudse Boys heeft zich daarentegen naast de Leiderdorpers geworsteld door een klinkende 6-3 zege op Be Fair. Tot de leidende groep behoort nu ook Rohda'76, dat Valken'68 met 3-1 te rugwees. Floreant - KRV 1-1 (0-0). 4. Uit- tenbogaard 1-0, 89. Doets 1-1. Scheidsrechter: Van Soest. Toe schouwers: 100. Geel: Uittenbo- gaard (Floreant) Doets en Van der Zalm (beiden KRV). De partij was aan de stevige kant maar ontaardde niet in een schop- partij. De gele kaarten die er wer den uitgedeeld, zijn wellicht uitge deeld als een preventieve maatre gel, zeker gezien de terreingesteld heid. Met de trefzekerheid van KRV was het lange tijd ook droevig ge steld maar het gaatje werd net op tijd gevonden. Be Fair - Hazerswoudse Boys 3-6 (1-2) 2. Dodewaard 0-1 (e.d.), 21. Meijer 1-1, 35. Van Soest 1-2, 70. Verhorik 1-3, 71. Groenendijk 2-3, 73. Verhorik 2-4, 86. Fransen 2-5, 87. Meijer 3-5, 90. Verhorik 3-6. Scheidsrechter: Kok. Toeschou wers: 200. Geel: Verzijl (Be Fair) Verhorik (Hazerswoudse Boys). Het eerste kwartier was volledig voor Hazerswoudse Boys dat de werkelijke trefzekerheid moest be waren tot na ruim een half uur. Toen was de beer echter ook goed los en konden de tweehonderd toe schouwers genieten van een doel puntrijk festijn. Rohda'76 - Valken'68 3-1 (2-1) 9. Kooistra 1-0, 18. Duindam 1-1, 28. Valk 2-1, 75. Groot 3-1. Scheids rechter: Taal. Toeschouwers: 300. Geel:Glasbeek (Rohda'76). Persoonlijke fouten bij de bezoe kende ploeg waren er de oorzaak van dat het voor Valken een hels karwei werd om gelijke tred met de tegenstander te houden. Vrouwen winnen in slotfase bij Venlo: 0-1 LEIDEN PETER KLEIN RUCBYMEDEWERKER Derek McDonald trok met twee fraaie try's DIOK in de eerste helft over de streep tegen het eveneens nog ongeslagen Ëem land. De vijfvoudige landskam pioen zegevierde in de ereklas se van de landelijke rugbycom- petitie uiteindelijk met ruime cijfers, 41-13. Inde eerste klasse bleven The Bassets en de Athle tics aan de goede kant van de Ondanks de ruime zege toon de captain Yves Kummer zich niet tevreden over de door DIOK gehanteerde speelwijze. „We moeten ons, meer dan nu het geval is, aan Justin Ver hoogh en Mare Michelsen aan passen. Dat zijn de enige twee spelers, die een echte opening kunnen maken. Als we zo blij ven spelen, hebben we tegen andere topploegen zoals HRC uit Den Haag geen kans." Veel kans om Verhoogh in het spel te betrekken kreeg DIOK niet. Binnen tien minu ten werd de Leidse full-back door smerige blessueres geveld en reeds na zestien minuten ruimde hij het veld. Bert Wisse nam de taak van de fullback over. De Leidenaars stonden op dat moment 0-3 achter door een penaltykick van Arjan Smal. De van Amstelveen overgeko men Thomas Suring opende in de twintigste minuut voor DIOK de score, Gottfried Bos benutte de conversie. Drie mi nuten later voegden beide teams uit kicks drie punten aan het totaal toe. In de laatste tien minuten be wees Derek McDonald zijn waarde. De Schot drukte in de 36ste en 41ste minuut try's, de eerste na een push-over, de tweede na een solo. Het gat was geslagen, maar het fraaie DIOK- spel bleef uit. De andere bui tenlander in DIOK-dienst, Steve Smith, benutte vervolgens de eerste, echte aanval van de driekwarten. Bos converteerde voor een 27-6"ruststand. Nachtkaars De tweede helft leek uit te gaan als een nachtkaars. Totdat in de dertigste minuutopnieuw Mc Donald de ban brak. Twee mi nuten later soleerde Michelsen naar 39-6. Bos schoot beide malen tussen de palen. Dat Jan van Esseveld in de slotminuut voor Eemland vrij een half veld mocht oversteken en Smal nog twee punten toevoegde, onder steunde nog eens de Icritiek van Kummer. In de eerste klasse ondervon den The Bassets nauwelijks enige weerstand van debutant PSV/RCE uit Eindhoven. Kees Klinkenberg (2x) en Arjan de Kremer zagen hun terugkeer in de hoofdmacht met try's be loond. Ook trainer Tinus van Harskamp en de broers Paul en Wilco Meeuwissen kwamen tot scoren. Rob van der Heiden be nutte twee conversies. De eind stand werd daarmee op 36-8 bepaald. De DIOK-Athletics werkten LOHC'er Bert Bonsing pusht de bal langs zijn Evergreen-opponent. Peter van der Meer (links) houdt toezicht. DSHC kwam aanvankelijk aan de leiding uit een strafbal. Bin nen vijf minuten boog Rutger van Schaik de Leidse achter stand om in een voorsprong. Met een strafcornertreffer en een verzilverde strafpush liet hij 1-2 aantekenen. Na een inter ceptie van Saül de Caluwé in de tweede helft bediende Oskar Snijders Rogier van Horik voor de derde Leidse treffer. Nadat Van Schaik in de tiende minuut 4-1 had gescoord, herstelde de Delftse ploeg de marge uit een scrimmage. Leidse Studenten behaalde thuis een 2-1 zege op Zwart-Wit. Ivo Bloys bracht LS HG na een Bredase veldtreffer langszij met een verzilverde strafbal. In het rommelige twee de part speelden beide ploegen opportunistisch. Twaalf minu ten voor het eindsignaal haalde Bloys de volle winst voor LSHG binnen uit een veldsituatie. In Hellevoetsluis deelden Alecto en Voorne de punten: 1- 1. Alecto startte overtuigend met in de eerste tien minuten reeds drie korte corners, die alle onbenut bleven. Het Leider- dorpse overwicht ebde echter weg en de druk van de thuis ploeg werd steeds groter. Tien minuten voor rust pakte Voorne de voorsprong in het overigens matige duel. Eric Kruis bracht Alecto nog voor rust op gelijke hoogte uit een strafcornersitua- Staartploeg Noordwijk ging thuis met 0-1 ten onder tegen middenmoter Haarlem. De meer op elkaar ingespeelde foto» ben de bruyn Haarlemmers pakten halverwe ge het eerste deel de volle winst. In en tegen Gouda won Al phen met 2-3. De formatie van Mick de Baare keek al snel te gen een 1-0 achterstand aan. Rob de Groot trof met een tip-in doel voor Gouda. Uit de overi gens goed lopende Alphense strafcorner trok Mare Boelens nog voor rust de stand gelijk. Na de pauze schakelde Alphen een tandje bij. Mark Duffhues rond de zijn solo af voor ook Niels Muller scoorde. De hockeysters van LOHC hebben gistermiddag met 3-2 gewonnen van Randwijck. Daardoor blijft de op kop staande ploeg van Maurits Eikenhout nog steeds zonder verliespunten in de eerste klasse B. slotfase met een strafcorner- doelpunt matchwinnaar voor de Oegstgeester ploeg. Op eigen veld verloor Fores cate met 0-1 van Kameleon. Na de hervatting hanteerde Kame leon een zeer verdedigend con cept en zag de zege nauwelijks in gevaar komen. In de tweede klasse B deelde Roomburg de punten met thuisploeg Huizen: 1-1. In de achtste minuut kwam Huizen aan de leiding uit een veldsitua tie. Op slag van rust tfok Liesel- ore Jansen van der Slighten de stand gelijk met een direct schot tijdens een strafhoekslag. Röomburg-doelvrouw Sigrid Cleef pareerde een strafbal. Op eigen terrein zegevierde Leidse Studenten met 3-0 over Hoorn. Ima Boevé tekende na ruim een kwartier voor de ope ningstreffer. Zij stond op de goede plaats bij het gekeerde schot van Christine Elias tijdens een strafcorner. Na een fraaie actie vergrootte Milou Heiligers de marge vervolgens tot 2-0. Eli as bediende na rust Heiligers voor haar tweede treffer. HOCKEYMEDEWERKER In de overgangsklasse B behaal de bezoeker Alecto een 1-0 zege op het sterk counterende Venlo. De Leiderdorpse vrouwen had den van de eerste tot de laatste minuut een veldoverwicht. Des ondanks kreeg Venlo in de tien de minuut tijdens een uitval een goede kans om op voor sprong te komen. Eugenie Wes terduin was echter alert in de Leiderdorpse verdediging en werkte de bal liggend weg. Tes sa van Dijk had vijf minuten la ter pech met een backhand schot op doel, dat net naast be landde. Pas vier minuten voor het eindsignaal tekende Van Dijk voor de enige en winnende goal. Na een combinatie tussen Nienke Blans en Sylvia Karres omspeelde zij over rechts de keepster en schoot via een ver dedigende stick raak. Eersteklasser LOHC kwam met een 3-2 overwinning terug uit Amstelveen, waar het Rand wijck ontmoette. Ellen Palm opende in de negentiende mi nuut de score voor de Oegst geester ploeg. Slecht uitverdedi gen van Leiden was debet aan de gelijkmaker. Charlotte Vint- ges herstelde de voorsprong echter met een verzilverde straf push. Marije Nubé werd in de In en tegen Zoetermeer leed Alphen een 2-1 nederlaag. De met weinig overtuiging spelen de gasten keken met rust tegen een 2-0 achterstand aan. Op aangeven van Nicole Jansen scoorde Barbara Smiet een kwartiér voor tijd tegen. In Den Haag won Noordwijk zonder veel moeite van Te Wer- ve: 0-4. Al na twee minuten smaakte Hanneke Betten het genoegen van de openingsgoal. Monique Waaning verzorgde vlak daarna de 0-2. Na de doel- wisseling vergrootte rechterspits Marlous de Jong de voorsprong met een tip-in hoog in de tou wen. Betten onderstreepte drie minuten voor tijd de Noord wijkse suprematie met haar tweede treffer. In Den Haag dolf Catwijck, dat meestentijds in de aanval was, met 2-1 het onderspit te gen HDS. Bij maar liefst twintig Katwijkse'strafcorners stond het vizier niet op scherp. Tien mi nuten voor de thee pakte HDS de voorsprong uit een counter. Binnen een minuut vergrootte de Haagse ploeg op identieke wijze de marge tot 2-0. Tessa Schmitz maakte in de laatste minuut de enige Katwijkse tref fer. Auketien Dijkstra deed het voorbereidende werk. Bokser Wamba behoudt titel De Fransman Anaclet Wamba heeft zijn wereldtitel boksen (WBC-verise) in het cruisergewicht met succes verdedigd. Landgenoot Akim Tafer gaf aan het begin van de achtste ronde op. De Noordierse bokser Eamonn Loughran behield zijn wereldtitel (WBO) in het weltergewicht. Loughran won zaterdag op punten van de Amerikaan Lorenzo Smith. RCL ontbeert de branie van een echte koploper. In plaats van als lijstaanvoerder met een rijk ver leden in de vierde klasse de knoet te hanteren, lijkt de Ra cing zich aan te willen passen aan het in die afdeling gebrui kelijke niveau. De meest promi nente plek in de laagste KNVB- klasse lijkt derhalve (nog) niet weggelegd voor RCL, dat kenne lijk is geschrokken van de hoge klassering. In elk geval kon de ploeg van Leo Holl in het duel tegen De Sleutels, dat met 2-1 verloren ging, niet duidelijk ma ken waarom het zo hoog staat genoteerd. Tenminste, er gaapte tussen RCL en De Sleutels op ranglijst tot voor zaterdag een gat van tien plaatsen, maar op het veld was er niets van te merken. Sterker nog, de wedstrijd was van een zo abominabele kwali teit, dat de meeste toeschou wers het al snel voor gezien hielden. Dat was zowel aan de spelers van de gastheer als die van de bezoekers te danken. Beide ploegen bakten er bitter weinig van en het publiek mag blij zijn dat het op een totaal van tien minuten echt voetbal is vergast. Veel te weinig natuurlijk, wanneer het gaat om een heuse derby waarbij de belangen be paald niet klein waren. De Lei derdorpers willen namelijk zo gauw mogelijk terug naar een hogere klasse en de Vlietbewo- ners willen een afdaling naar de Leidse afdeling voorkomen. Zo is het, en niet anders. Tegen strijdige belangen, waarmee - over het geheel genomen - be ter door De Sleutels werd omge gaan dan door RCL. Een speler als Marcel Groenendijk steekt er in deze malaise dan al gauw met kop en schouders bovenuit. De aanvoerder van de Sleutels strooit tenminste nog met leuke passes en heeft ook nog eens creatieve ideeën, die helaas niet Patrick van de Graaf van De Sleutels (links) haalt de bal weg voor de neus van RCL'er Ronald Nieuwenhuizen. foto loek zuyderduin altijd door zijn medespelers worden opgepikt. Groenendijk Voetbal dus van het drijfnatte krantensoort. Toen Groenendijk met een geblesseerde knie het veld moest ruimen voor Ben de Roo. die reserve zat wegens te laat komen, leek er ook een stukje kwaliteit te zijri ingele verd, maar het optreden van De Roo bleek een impuls voor de organisatie bij De Sleutels, wat niet van RCL gezegd kan wor den. Daar werd vaak als een kip-zonder-kop gevoetbald. De goede voornemens zijn er, maar zodra we gaan praten over een redefijk vervolg, dan geeft meni ge speler niet thuis. Holl speelt met een risicovol systeem dat nauw luistert. Valt er een rader tje uit, of worden de taktische opdrachten niet naar behoren vervuld dan wordt het systeem al snel tot een ondoorzichtig ge heel. RCL ging collectief in de fout, zonder dat er werd ingegrepen. De Racing ging na de openings treffer van Edwin Grootendorst en de gelijkmaker van Leide- naar Afrim van Es, op jacht naar de volle winst en speelde al ver voor het beginsignaal met slechts drie verdedigers ach terin. man-tegen-man. De snel heid van Van Es blijkt voor De Sleutels dan weer een belangrijk wapen in de counter. Na een vrije trap van Hans van Eijgen mikte de rappe aanvaller de bal knap diagonaal langs doelman Siera (2-1). Ondoenlijk Zo vlak voor tijd werd het voor RCL een ondoenlijke zaak om nog de gelijkmaker te forceren. Arbiter Blom, op enkele misser- tjes na, goed fluitend, maakte vlak daarna een einde aan de wedstrijd. Een actie die nog maar door de helft van de eerst aanwezige toeschouwers werd meegemaakt. RCL - De Sleutels 1-2 (1-1). 22. Grootendorst 1-0, 41. Van Es 1-1. Van Es 1-2. Scheidsrechter: Blom. Toe schouwers 300 Geel: Hansen (De Sleutels). Oosterlee (RCL). RCL: Siera; Siere, Nieuwenhuizen. Vis ser. Brasker, Van Tongeren. Planje, Oosterlee, Nieuwenhuizen, Grooten dorst, Dekker De Sleutels: Eradus: Pronk. Hansen. Houthof; Van Kampen, Van Eijgen, Groenendijk (De Roo), Van Es, Bave laar, Tegelaar (Veltman). In het Zilveren Molen-toernooi van LFC treffen morgenavond Rijnsburgse Boys en Roodenburg elkaar. Het duel aan de Boshui- zerkade begint om 20.00 uur. De winnaar van dit duel komt in de halve finale uit tegen Lugdunum. De andere wedstrijd in de halve eindstrijd gaat tussen UVS en De Sleutels. het uitduel tegen Te Werve op eigen grond af. Edwin Verver, gepasseerd voor het eerste team, ging met twee penalty's en een try fel uit de startblok ken. Trainer Diederik Renardel drukte twee try's en Sander Verhoogh vond ook de achter lijn. Na een 16-5 ruststand, werd de 26-5 eindstand bereikt. Woensdag staat de uitgestel de regioderby tussen The Bas sets en de Athletics op het pro gramma. DIOK speelt die avond de inhaalwedstrijd bij en tegen Ascrum. Zondag voorziet het programma in twee krakers: HRC Den Haag - DIOK in de ereklasse en het duel tussen de twee nog ongeslagen teams in de eerste klasse, RCC Roosen daal - The Bassets. Arjen van der Werff. foto archief

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20