De Mos regeert met harde hand Spaanse koplopers volledig van slag Milan worstelt maar blijft boven Manchester United loopt verder uit Opvallende zege Groningen Sport Ontslag trainer levert Schalke dikke nederlaag op Ron Willems neemt wraak MAANDAG 18 OKTOBER 1993 Drie Aziatische WK-deelnemers doha» Azië zal in de eindronde van hel WK 1998 in F rankrijk vertegenwoordigd worden door drie deelnemers. Afrika ver schijnt volgend jaar in de Verenigde Staten voor de eerste keer met drie landen. Die toezegging gaf FIFA-secretaris Blatter min of meer in Doha in Qatar, waar zes Aziatische landen strijden voor twee tickets voor het eindloernooi van 1994. Blatter hield een kleine slag om de arm. „De Aziatische landen moet in de Verenigde Staten een bevestiging afgeven van de stijging van het voetbalniveau in hun werelddeel." Marseille op rand faillissement Marseille Bernard Tapie heeft de Financiële balans opgemaakt bij Olyrnpique Marseille. Hij kwam tot de conclusie dat de situa tie van de club hoogst precair is. Op dit moment bedraagt de schuld circa 38 miljoen francs, ongeveer 13 miljoen gulden. Aan het einde van dit seizoen zal de club voor minimaal 22 miljoen gulden in het rood zal staan. Tapie rekende voor Olyrnpique on danks de inkomsten van de Champions League en de winst van de Europese beker voor landskampioenen een negatief vermo gen heeft van 285 miljoen francs. Zijn spelerskapitaal schat hij op 165 miljoen, exclusief de 82,5 miljoen die de transfer van Boksic naar Lazio Roma zal opbrengen. De schuld bedraagt dus tegen de 38 miljoen francs. Van Gaal wil Seedorf nief vrij geven enschede Ajax-trainer Louis van Gaal overweegt serieus bonds coach Dick Advocaat te vragen Clarence Seedorf woensdag vrij te geven voor de Europa Cup-wedstrijd tegen Besiktas. Het Ajax- talent is geselecteerd voor de jeugdinterland onder achttien jaar tegen Noorwegen, die woensdagmiddag wordt gespeeld. den haag anp Opvallend was dat Groningen, zwaar afgezakt, won bij RKC. In Waalwijk werd het 3-2 voor de ploeg van trainer Vonk. Het eer ste doelpunt van Groningen, van Reiziger, was het 500e in het betaald voetbal dit seizoen. De oud-Ajacied maakte twee van de drie doelpunten, de wis pelturige Djurovski was ook nog succesvol. Zaterdagavond al kende de eredivisie zijn produkliefste duels tot nu toe. VVV - MW 1-7, NAC - Heerenveen 6-0. Voor NAC scoorde Lammers drie keer. De aanvaller van de debu tant uit Breda staat in totaal nu op tien. Het eerste maakte hij zaterdag al na 32 seconden, een snelheidsrecord voor dit sei zoen. Voor MW, dat tot nu toe wat minder presteert dan in de vorige competitie, schoot Visser er eveneens drie in. WV had daarvoor in drie thuisduels nog niet één punt afgestaan. Cambuur haalde tegen Sparta het tweede punt. In Leeuwar den werd het 1 -1Het had meer kunnen zijn. In de slotminuten van het duel miste Flaatrecht voor de thuisclub een straf schop. Spartaan Veldman kreeg al na 16 seconden de gele kaart. Geen record. Molenaar van Vo- lendam ging in 1982 al eens na zeven seconden (scheidsrechter Blankenstein) op de bon. Volendam zakte verder af door op eigen veld van Go Ahead Eagles te verliezen. De Australische international Van Blerk maakte het enige doel punt aan de Dijk. Utrecht geen partij voor PSV Erik Meijer was de eerste: bus gemist, op de bank. Gi- ca Popescu werd de twee de: stiekem een interland gespeeld, mooi thuisblij ven. Roberto Verhagen was gisteren bij FC Utrecht (0- 4) de derde: tegenstander iets te veel ruimte gegeven. Kom er maar af. utrecht henri van der steen gpd-verslaggever De laatste twee maatregelen nam Aad de Mos afgelopen weekeinde. Wie niet horen wil, moet voelen. „Ik wil in de hele PSV-huishouding wat duidelijk heid scheppen. Er moeten niet weer Romario-situaties ko- Daarom passeerde hij giste ren Popescu, al is de Roemeen eigenlijk niet eens te passeren; hij is geblesseerd. Dat verhin derde Popescu niet woensdag anderhalf uur mee te doen in de WK-interland tegen België. De Mos: „We hadden een duidelij ke afspraak. Wie de belangrijk ste wedstrijd van zijn baas niet speelt, tegen Karlsruhe thuis, daarna ook tegen RKC niet speelt, die speelt ook niet tegen België". Popescu kwam zaterdag bij De Mos met het verhaal dat hij onder druk gezet was door Roe meense bond en pers. De Mos hoonde de verklaring weg. „Ik heb als sportieve baas m'n maatregel genomen. Ik neem aan dat het bestuur nu ook nog een maatregel neemt". Dat wordt dan een stevige boete voor Popescu, die waarschijnlijk niet erg onder de indruk zal zijn; spelen voor de nationale ploeg doet hij al jaren liever dan meemodderen met PSV. In al zijn rechtlijnigheid ging De Mos gisteren vrolijk door met harde hand het huishoude lijk reglement te hanteren. De jonge Roberto Verhagen kon derhalve al na 27 minuten in rukken van De Mos. Verhagen had zijn directe tegenstander Plugboer iets te vrijblijvend be speeld. vond de coach. De wis sel was hardvochtig en tamelijk overdreven. Bij PSV doen ze immers alle maal keurig hun best. Ze kun nen niet beter. Tegen FC Utrecht kwam de voormalige miljoenenclub goedkoop (en vooral snel) aan de goals, maar verheeld kon ook nu niet wor den dat het beroerd gesteld is met d£ kwaliteit van de selectie. De 0-4 van gisteren deed wat bizar aan, meegerekend dat bij PSV nobody's als Verhagen, Playfair en een zekere Paauwe in de opstelling stonden. De va der van de laatste is een achter neef van oud-speler en oud trainer Bas Paauwe. De 17-jari- ge Patrick Paauwe speelde zijn eerste partijtje gisteren rustig en zonder ernstige fouten mee. Blunders Part en deel aan de score had hij niet. Blunders van Utrecht, toeval en Kalusha zorgden er echter voor dat het bij rust 0-3 stond, waarbij de eerste twee goals al binnen twaalf minuten op het bord stonden. De eerste viel zelfs al na 40 seconden. Playfair was de maker. Kalusha scoorde de tweede, na een vrije rush van Van Ankeren die was gevoed door een uitstekende bal van Verhagen. De vraag wie met de punten aan de haal zou gaan. was gisteren in Utrecht dus wel erg snel beantwoord. Ook door de score werd het een wedstrijd van niks. Het ni- Erik van der Meer vecht een duel uit met Lamptey. De Utrechters blun derden gisteren aan een stuk door en verloren met 4-0 van PSV. foto veauloze gehol van beide ploe gen werd slechts sporadisch doorbroken met een leuke actie. Die moest van Kalusha of Van Mol komen of van de Utrech ters Bijl en De Kruyff. FC Utrecht had een kans op 1-1 (Roest) en was definitief geklopt toen Van der Meer een vrije trap eerst voor de voeten van Kalusha kopte en vervolgens de voorzet van de Zambiaan in Wat resteerde was een potje geklungel van het ergste soort. FC Utrecht Van Ede; Wijnands (46. Van der Ark). De Koek, Oosterhuis en Van der Meer; Van der Net, Bijl, Roest en Plugboer; Smolarek en De Kruyff. PSV: Van Breukelen, Verhagen (27. Fa- bei), Koeman. Van der Gaag en Van Mol; Pauwc en Numan,"Lamptey. Van Ankeren (51. Hoekstra). Playfair en Ka- CHEF AD VAN KAAM. 071-356464. PLV CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 EREDIVISIE Cambuur - Sparta 1-1 (1-0) 15. Mei|er 1- 0. 56. Jalink 1-1. Scheidsrechter Reyg- wart Toeschouwers: 5.000 Gele kaart. Veldman, De Bruin (Sparta). NAC - Heerenveen 6-0 (3-0) 1 Lammers 1-0, 28. Lokhoff 2-0. 45 Lammers 3-0. 51. Lammers 4-0, 59. Van Hooijdonk 5-0, 83. Gerritsen 6-0 Scheidsrechter: Hou- ben. Toeschouwers: 9.772. wv - mw 1-7 (0-3). 28. Roelofsen 0-1, 31. Hofman 0-2, 39 Roelofsen 0-3, 54 Visser 0-4, 60. Visser 0-5, 63 Lanckohr 0- 6. 76 Laros 1-6. 78. Visser 1-7. Scheids rechter. Luinge. Toeschouwers 6680. Ge le kaart: Braem (VW), Libregts, Lanckohr (MW) Volendam - Go Ahead Eagles (0-1) 2 Van Blerk 0-1 Scheidsrechter. Blom Toe schouwers 2700. Gele kaart Den Ouden (Volendam). Steinmann (Go Ahead Eagles) Feyenoord - Willem II 2-0 (1-0) 6 Van Loen 1-0, 90. Blinker 2-0 Scheidsrechter Jol. Toeschouwers-. 26.662. Gele kaart Taument, Scholten (Feyenoord), Smits, Hofstede (Willem II). FC Utrecht - PSV 0-4 (0-3) 1 Playfair 0- 1,12 Kalusha 0-2. 42. Van der Meer 0-3 (eigen doel). 85. Lapiptey 0-4, Scheids rechter. Blankenstein Toeschouwers: 9 500. Gele kaart Lamptey (PSV). RKC - FC Groningen 2-3 (1-2) 32 Reizi ger 0-1, 40 Brands (strafschop) 1-1, 44. Reiziger 1-2, 65 Djurovski 1-3, 88 Hoek stra 2-3. Scheidsrechter: Van Dijk. Toe schouwers: 2300. Geel: Werdekker (RKC), Holband, Slor (FC Groningen). FC Twente - Ajax 2-1 (0-0) 48. Mols 1-0, 83 Ri|kaard 1-1, 90 Boerebach 2-1. Scheidsrechter. Van der Ende Toeschou wers. 13 300. Gele kaart: Boerebach, Pahlplatz (FC Twente). Rijkaard (Ajax). Feyenoord 9 9 0 0 18 18 3 Aiax 9 7 1 1 15 19 - 4 2 2 14 19-13 3 1 13 16 - 7 1 3 13 22 9 1 3 13 22 - 10 1 4 li 18 - RodaJC FC Twenif Willem II 10 EERSTE DIVISIE Eindhoven - NEC 1-1 (0-0) 48 Van Won deren 0-1, 62. Vroomans 1-1 Scheids rechter Takacs Toeschouwers: 2263. Ge le kaart: Teuben, Jansen (Eindhoven). AZ - Emmen 2-1 (0-1) 4 De Jonge 0-1, 48 Van Roon 1-1, 84. Van Roon 2-1. Scheidsrechter: Van der Neut Toeschou wers. 2481. Rode kaart. 88 Daniels (AZ). Gele kaart- Uneken, De Jonge, Haverkort (Emmen). De Graafschap - Haarlem 2-2 (0-0). 73 Van Eekeres 0-1, 78 Pocorni 0-2. 83 Matthaei 1-2, 86 Godee 2-2. Scheids rechter Schaap Toeschouwers 3400 Ro de kaart 30. McDonald (Haarlem). Gele kaart Willems, Godee (Graafschap), CruijffZaoudi. Verzijlberg (Haarlem). FC Den Bosch - RBC 2-1 (0-1) 44. Magiel- se 0-1, 55 Van der Velden 1-1. 69 Jansen 2-1 Scheidsrechter Helmstri |d Toe schouwers: 1667. Rode kaart 79 Roovers (RBC) 2xgeel. 84 Sion (RBC). Gele kaart Laros. Van Helmond (Den Bosch). Jimmy Simons, Hellemons(RBC) TOP - Excelsior 5-2 (3-1). 25. Waterink 1- 0. 30. Boudestei|n 1-1, 40 Hesp 2-1, 43. Kooien 3-1 (strafschop), 57 Kooien 4-1, 90. Van Utrecht 4-2. 90 Van der Weert 5- 2 Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers: 1500. Rode kaart 44 Taument (Excelsior) Fortuna - Heracles 1-0 (1-0) 44 Usta 1- 0. Scheidsrechter Wegereef Toeschou wers: 2000. Gele kaart. Maessen, Paul Janssen, Anton Janssen (Fortuna S), Kern- na, Waslander, Kooyman (Heracles) Telstar - Helmond Sport 0-0. Scheidsrech ter Lammers Toeschouwers 1912. Gele kaart Van der Linden, Schol (Helmond Sport). Veendam - Dordrecht'90 0-1 (0-0) 79 Langerak 0-1. Scheidsrechter Zuidema. Toeschouwers. 2100. Gele kaart- Brouwer (Veendam), Liefden. Rook (Dordrecht'90). 2 4 10 7-15 9 4 1 4 9 13 - 11 9 4 0 5 8 10 18 10 2 4 4 8 16 - 17 10 3 2 5 8 13 14 10 2 4 4 8 8 - 13 9 3 0 6 6 11 - 20 10 2 2 6 6 12 - 24 9 2 1 6 5 12 - 19 10 1 3 6 5 10 - 21 9 0 2 7 2 5-20 Dordr '90 ADO DenH Helm Sport 10 8 2 10 5 2 9 3 3 3 9 0 18 23 - 11 3 12 27 - 25 111 10 - 7 4 11 17 - 12 3 11 17 - 17 4 10 16 - 12 2 10 3 10 9-13 4 9 17-16 4 9 17-16 14 - 15 15 11 TOPSCORERS EREDIVISIE 1. Lammers (NAC) 10, 2 Litmanen (Ajax), Hofstede (Roda), Gillhaus (Vitesse) 8, 5. Van Hooijdonk (NAC) 6, 6 Roelofsen (MW), Van Loen (Feyenoord), Polley (Twente) 5, 9. Rijkaard (Ajax), Kammeron (GA Eagles), Vurens (Twente), De Kruyff (Utrecht), Cocu (Vitesse), Graef (WV). Van Arum (Willem II). Visser (MW), Lamptey (PSV), Djurovski (FC Groningen), Brands (RKC) 4. EERSTE DIVISIE 1. Van der Laan (ADO Den Haag) 13, 2. Breetveld (Dordrecht'90) 10, 3 Van Roon (AZ) 8, 4 Kooyman (Heracles). Mutsaers (RBC), Velten (Heracles), Hoop (Telstar), Van Eekeres (Haarlem). De Jonge (Emmen) 6. 10 Boere (FC Zwolle), Jansen (FC Den Bosch) en Ogura (Excelsior) 5 9 1 3 5 5 7 - 10 10 2 1 7 5 16 - 26 PROGRAMMA EREDIVISIE Vrijdag 22 oktober: MW - FC Twente, za terdag 23 oktober Heerenveen - Volen dam, Willem II - NAC, GA Eagles - FC Gro ningen, PSV - Roda JC, zondag 24 oktober: Ajax - Feyenoord. FC Utrecht - RKC, Vites se - Cambuur, Sparta - VVV EERSTE DIVISIE Zaterdag 23 oktober Emmen - Fortuna S. Heracles - Eindhoven, NEC - Helmond Sport, Veendam - Telstar, Dordrecht 90 - FC Zwolle. Excelsior - Den Bosch, RBC - De Graafschap, zondag 24 oktober AD0 Den Haag - TOP. Haarlem - AZ 'BUITENLANDS VOETBAL leverkusen anp, sid I let ontslag van trainer Helmut Schulte heeft Schalke 04 niet tot betere presta ties geinspireerd. De ploeg van Youri Muider, sinds maandag onder leiding van Jörg Berger, verloor zaterdag met 1 - 5 in Leverkusen. In de Duitse Bundesliga profiteerde Werder Bremen slechts half van de mis stap van Eintracht Frankfurt, dat vrij dagavond bij MSV Duisburg de eerste nederlaag van het seizoen leed. Bremen speelde 0-0 bij nieuwkomer SC Frei- burg. Berger sleutelde in Gelsenkirchen in zijn eerste week aan de defensie. Hij haalde libero Güttler terug, maar de sa menwerking met de overige verdedigers was minimaal, in Leverkusen kreeg Schalke tussen de 20e en 27e minuut drie tegentreffers. Tweemaal Kirsten en de Braziliaan Sergo zorgden voor 3-0. Lehinann blunderde daarbij twee maal, hij maakte in de rust plaats voor Gehrke. De nieuwe doelman werd nog gepasseerd door Sergio en Thom. Lever- laisen spaarde in de tweede helft krach ten voor de Europa Cup 2-wedstrijd te gen Panathinaikos, woensdag in de Atheense smog. Pas twee minuten voor tijd deed An- derbrügge voor de bezoekers iets terug. Mulder trof eenmaal de paal, tweemaal de vuisten van Vollborn. Berger (vorig seizoen ontslagen bij FC Köln) schrok van de blamage, maar beloofde ook be terschap. Schalke heeft de minste pun ten (5), de meeste doelpunten tegen (26), de minste voor (10). Voor titelverdediger Werder Bremen was de 0-0 in Freiburg een meevaller. De achterstand op Frankfurt bedraagt na twaalf speeldagen twee punten. Reek was met drie reddingen uitblinker, Brat- seth goede tweede. Voorstopper Beiers- dorfer kreeg in de 62e minuut zijn zo veelste rode kaart na het onderuit halen van de doorgebroken Wassmer. Frei burg is al vier wedstrijden ongeslagen. Bayern München klom door de 3-1 te gen Borussia Mönchengladbach naar de derde plaats. Matthiius benutte na vier minuten een strafschop, kort voor de rust scoorde Schneider in eigen doel: 2- 0. Nerlinger bepaalde de ruststand op 3- 0. In de tweede helft was Bayern in ge dachten bij UEFA-Cuptegenstander Norwich City. Borussia profiteerde met de tegentreffer van Pflipsen en een schot tegen de paal van Neun. Bij Bayern miste de Colombiaan Valencia twee opgelegde kansen. barcelona gpd De koplopers in de Spaanse competitie zijn dit weekeinde verrassend gestruikeld. Zater dagavond was Barcelona kans loos bij Deportivo de la Coruna en gisteren leed Valencia een verrassende nederlaag bij Lo- grones. De grootste verrassing was echter de 1-2 thuisneder laag van Atletic de Bilbao tegen Eykelkamp: rentree met doelpunt brussel» anp René Eykelkamp heeft gisteren voor het eerst na een langdurige afwezigheid door een hernia weer zijn opwachting gemaakt in het basiselftal van Club Brug ge. De vóormalige Groninger bekroonde zijn rentree met een doelpunt. Mede door zijn in breng won Club de derby tegen Cercle met 4-2. Anderlecht maakte opnieuw geen fout en won voor eigen publiek met 3-1 van Charleroi. De ploeg van Boskamp behield daardoor de drie punten voorsprong op Club Brugge. Anderlecht liet zich in de be ginfase overigens verrassen door de bezoekers, die door Brogno op voorsprong kwamen. Nilis herstelde nog voor rust het evenwicht. In de tweede helft domineerde de landskampioen. Het overwicht kwam op het scorebord tot uitdrukking door toedoen van Bosman, zijn tien de seizoenstreffer, en opnieuw uitblinker Nilis. De Belgische bondscoach Paul van Himst zag Club Brugge verdiend winnen bij stadgenoot Cercle. Medved zorgde voor 0-1 de Nigeriaanse international Amokaehi verdubbelde de voor sprong op aangeven van Eykel kamp. De thuisclub deed voor rust alleen iets terug via Munte- anu. Na rust dezelfde scorever houding. Eykelkamp en Amoka ehi troffen doel, het antwoord kwam van de Kroatisch topsco rer Josip Weber. Zijn negende competitietref fer bracht de Cercle-supporters niet in juichstemming. genua» gpd AC Milan maakt dit seizoen weinig indruk op de neutrale toe schouwer, maar de dure ploeg weigert de koppositie af te staan. De concurrenten zijn al blij als zij in het spoor blijven. AC Milan wankelde bij Foggia en verloor een punt (1-1). Het evenmin overtuigende Juventus (2-1 op Atalanta) volgt op één punt en kan volgende week in het rechtstreekse duel in San Siro haar slag slaan. Parma en Sampdoria liepen ook averij op. De club uit Genua was duidelijk aangeslagen door het overlij den van voorzitter Paolo Mantovani. Zaterdag namen dertigdui zend mensen afscheid van de geliefde eigenaar, wiens doodskist door de spelers uit de kerk werd gedragen. De herdenkings dienst werd niet alleen bijgewoond door alle spelers en oud-spe lers van de Genuese club, maar ook door de selectie van rivaal Genoa. Gisteren volgde een imponerende manifestatie van de supporters voor de wedstrijd tegen AS Roma. Voor alle andere wedstrijden van de Serie A werd een minuut stilte in acht geno men, terwijl alle spelers op het hoogste niveau een rouwband droegen. Impdoria ontbeerde de scherpte om AS Roma te ver slaan. De hoofdstedelingen waren na een magere periode uit op eerherstel en namen vlak voor de pauze via de Argentijn Balbo de leiding. In de tweede helft viel de thuisclub hartstochtelijk maar zonder overleg aan. Platt, Gullit en invaller Bertarelli kon den de achterstand niet meer wegwerken. De ploeg leek te be rusten in haar lot en verloor. - Waterballet in Montpellier. Rui Barros van Marseille probeert langs verdediger Carotti van Montpellier te 'zwemmen'. Het duel werd later gestaakt vanwege het overvloedige water. foto epa londen rtr/anp In de Engelse competitie verstevigde Man chester United zaterdag de toch al floris sante koppositie. De landskampioen ver sloeg in een enerverende wedstrijd Totten- ham met 2-1. De voorsprong op de concur rentie liep op tot zeven punten. Arsenal bleef op eigen veld in het duel met het laag geklasseerde Manchester City steken op 0-0. Norwich kwam in puntën op gelijke hoogte met de Gunners dank zij een krappe zege bij Chelsea (1-2). Op basis van een beter doelsaldo werd Arsenal van de tweede plaats verdreven. Manchester United ondervond geen te rugslag van de midweekse deceptie van het nationale team in Rotterdam. De vier inter nationals van de thuisploeg reageerden hun frustratie over de mislukte WK-missie op een gezonde wijze af. Aanvaller Lee Sharpe. die in de Kuip nauwelijks opviel, rehabili teerde zich met het beslissende doelpunt. Collega-international Teddy Sheringham bank bleef, was minder fortuinlijk. De spits moest in de 22e minuut na een grove over treding van oud-international Robson met een lelijke enkelblessure naar de kant. Manchester United, dat op Old Trafford speelde voor een record-aantal van ruim 44.000 toeschouwers, domineerde vrijwel de gehele wedstrijd. De stugge defensie van Tottenham,, dat in -de voorgaande zeven wedstrijden ongeslagen was gebleven, gaf echter weinig kansen weg. Pas in de 65e mi nuut had Keane succes met een fraaie vol ley van twintig meter. Vijf minuten later verdubbelde Sharpe de marge. Tiener Cas- key bracht in de slotfase de spanning terug. De Deense doelman Schmeichel stelde de zesde opeenvolgende thuiszege voor de Mancunians veilig. Arsenal, met drie internationals, impo neerde niet in het kleurloze duel met Man chester City. De thuisploeg dwong op High bury weinig kansen af. Manchester City, zonder de aan zijn ribben geblesseerde Alf- lijk tot verdedigen. Bij Arsenal kregen Merson en Jensen rust. Het duo .werd ge spaard voor het komende Europese treffen tegen Standard Luik. Norwich deed in de wedstrijd tegen Chel sea het nodige zelfvertrouwen op voor de wedstrijd tegen Bayern München. Fox en Sutton zorgden voor een rustgevende voor sprong, die in de slotfase door Peacock werd teruggebracht. Met 21 doelpunten heeft Norwich na Manchester United (24) de meest produktieve voorhoede. Paris SG is zaterdag in de Franse compe titie alleen aan de kop van de ranglijst geko men. De nieuwe lijstaanvoerder won met 1 - 0 bij Metz. Bordeaux en Cannes vielen van de gedeelde eerste plaats. Bordeaux verloor met 1-0 bij Caen. Cannes leverde de punten in bij Lens (2-1). Het duel tussen Montpellier en Marseille werd bij een stand van 2-0 in de rust ge staakt wegens slecht weer en een onbe speelbaar veld. De wedstrijd moet worden Osasuna, dat tot nu toe in zes wedstrijden slechts een punt had gehaald. Ook Sevilla leed zijn eerste nederlaag van dit sei zoen bij Racing Santander. Real Madrid, dat de afgelopen twee jaar op de laatste competi tiedag de landstitel uit handen gaf door uit van Tenerife te ver liezen, keerde zaterdag met een punt terug van de Canarische Eilanden. Deze keer bleef het 0- 0 bij Tenerife en dat ene punt werd in Madrid als een over winning gevierd. Johan Cruijff weet de oorzaak van de nederlaag bij Deportivo bij het feit, dat nagenoeg zijn hele elftal drie dagen eerder voor nationale selecties had moeten uitkomen. Met uitzon dering van de eerste dertig mi nuten was Deportivo sterker, sneller en gretiger. Cruijff begon de wedstrijd met Romario, Laudrup en Stoichkov als zijn 'buitenlanders', en dat beteken de dat Ronald Koeman op de reservebank moest plaatsne men. Na de rust kwam Koeman in het veld voor Stoichkov, maar dat pakte voor Barcelona slecht uit. De snelheid verdween ge heel uit de aanval en de achter hoede van Barcelona maakte fout op fout. Bebeto zorgde in de achtste minuut van de twee de helft voor de verdiende over winningstreffer. Romario kwam in het spel van Barcelona nau welijks voor en werd overscha duwd door de drie Brazilianen bij Deportivo: Bebeto, Donato en vooral uitblinker Mauro Sil- va. Hel door Guus Hiddink ge trainde Valencia miste de kans zondag om alleen de kop te ne men. Hiddink had de Bulgaar Penev om disciplinaire redenen uit zijn selectie voor de uitont- moeting tegen Logrones gelaten en dat scheelde aanvallend een slok op een borrél. Hoewel Va lencia sterker was leed de club van Hiddink door twee dure fouten van de achterhoede zijn eerste nederlaag van deze com petitie. ITALIË. Cdgliari-Napoli 1-2, Cremonese- Parma 0-0, Foggia-AC Milan 1-1Juven- tus-Atalanta 2-1, Lazio-Piacenza 1-0, Lec- ce-Genoa 0-0, Reggiana-Udinese 1-1, Sampdoria-Roma 0-1, Internazionale-Tori- no 0-0. AC Milan 8-13 Sampdoria 8-11 Juventus 8-12 Torino 8-10 Parma 8-12 InterM 8-10 SPANJE Dep La Coruha-Barcelona 1-0, Atletico M-Real Sociedad 1-2, Tenerife- Real Madrid 0-0, Rayo Vallecano-Celta de Vigo 1-1Logrones-Valencia 2-0, Lleida- Sporting Gijon 1-1, Oviedo-Albacete 1-1, Valladolid-Zaragoza 0-0, Athl.Bilbao-Osas- una 1-2, Santander-Sevilla 1-0. Barcelona 7-10 La Corufta Valencia 7-10 Ath.Bilbao R.Sociedad 7-10 Sevilla DUITSLAND Stuttgart-Nurnberg 1-0, Le- verkusen-Schalke 5-1, Bor Dortmund- Hamburger SV 2-1, Bayern M-Bor M'glad- bach 3-1, Freiburg-Werder Br. 0-0, Wat- tenscheid-FC Köln 2-2, Duisburg-Eintr- Frankfurt 1-0, Dyn Dresden-Karlsruher SC 1-1, Leipzig-Kaiserslautern0-0. Frankfurt 12-20 Duisburg 12-16 Werder Br 12-18 Kaïsersl. 12-15 Bayern M. 12-16 Leverkusen 12-15 ENGELAND. Arsenal-Manchester City 0-0, Chelsea-Norwich 1-2, Coventry-Southamp ton 1-1, Liverpool-Oldham 2-1, Manches ter Utd-Tottenham 2-1, Newcastle-QP Rangers 1-2, Sheffield Wed-Wimbledon 2- 2, Swindon-Everton 1-1, West Ham-Aston Villa 0-0, Ipswich-Leeds0-0. ManchUtd 11-28 Leeds Utd 11-20 Norwich 11-21 Tottenham 11-18 Arsenal 11-21 Blackburn R 10-18 FRANKRIJK Lens-Cannes 2-1Martigues Toulouse 1-1, Strasbourg-Lille 1-1, Auxer- re-Monaco 4-0, Lyon-Le Havre 1-1, Caen- Bordeaux 1-0, Metz-Pans SG 0-1, Angers- St Etienne 1-1. Montpellier-Marseille 2-0 gestaakt, Sochaux-Nantes 1-1 Paris SG 13-19 Marseille 12-16 Bordeaux 13-17 FC Nantes 13-16 Cannes 13-17 Auxerre 13-15 AS Monaco 13-15 BELGIE: Cercle Br-Club Brugge 2-4, Se raing-Genk 3-1. Oostende-Lierse 2-2, AA Gent-Germinal E 1-1, Club Luik-Molen- beek 1-0, Lommel-Standard L 1-0, An- derlecht-Charleroi 3-1Waregem-Meche- len 1-1, Antwerp-Beveren 2-0 Anderlecht 11-19 Lommel 11-14 CI Brugge 11-16 Oostende 11-14 FC Antwerp 11-15 Seraing 11-13 PORTUGAL. Boavista-Belenenses 3-0, Gil Vicente-Sporting L 0-0, FC Porto-Setubal 2-0, Guimaraes-Amadora 0-0, Farense- Uniao 4-1, Maritimo-Famalicao 3-2, Beira Mar-Pacos Ferreira 0-1. Estoril-Salgueiros 2-3. Benfica-Braga 2-0. Sporting L. 7-13 FC Porto 7-9 Boavista 7-12 Guimaraes 7-9 Benfica 7-11 Maritimo 7-8 SCHOTLAND Dundee Utd-Partick 2-2. Hi bernian-Celtic 1-1. Kilmarnock-Aberdeen 1-1, Motherwell-Dundee 1-0, Raith-Hearts 1-0, Glasgow R-St Johnstone 2-0 Hibernian 12-16 Glasgow R 12-14 Motherwell 12-15 Kilmarnock 12-14 Aberdeen 12-14 Celtic Gl. 12-12 ZWITSERLAND Grasshoppers-Lausanne 4-1. Luzern-Lugano 2-2, Servette-Kriens 3-2, Sion-Neuchatel Xamax 2-0, Yverdon- FCZürich 1-1, Young Boys-Aarau 1-0. Grasshopp. 13-19 YoungB. 14-16 Sion 13-17 FCZürich 13-15 Lugano 13-16 Luzern 13-14 zurich» anp/rtr Ron Willems heeft sportieve wraak genomen op Chrigel Gross. De oefenmeester van Grasshoppers uit Zürich stuurde de 27-ja- rige oud-Ajacied afgelopen week weg van de training. Gross ver weet zijn Nederlandse aanvaller gebrek aan inzet. Willems gaf in de competitiewedstrijd tegen Lausanne het enige juiste antwoord. Hij ging voorop in de strijd, scoorde twee maal en bereidde een derde treffer voor. Grasshoppers won het duel met 4-1 en gaat'daardoor nog fier aan de leiding met twee punten voorsprong op Sion.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18