Warmonders voor sluiten Dorpsstraat Verdachte ambtenaren toch op oude werkplek cn Regio Leiderdorp heeft snel burgemeester Kooreman anno 1993 KOOREMAN Liters olie op Veurseweg Nieuwe partij wil drie zetels in raad Leiderdorp Warmond kijkt achter gevels „We zijn begonnen met pra ten over de herinrichting. In de loop van de tijd zijn we ons gaan realiseren dat het er bij de Dorpsstraat ook om gaat wat er achter die gevels zit. Het gaat er al lang niet meer alleen om een mooi plaveisel is. Wat is de kracht en wat zijn de zwakke plek ken van die straat? Wat doe je om van de Dorpsstraat een aantrekkelijke winkelstraat te maken? Want 's winters is het er uitermate stil." Dat zei de Warmondse burgemeester I. van der Wel gisteren bij de overhandiging van de resultaten van de en quête ter verdediging van de nu al jaren durende studie naar de Dorpsstraat. De bur gemeester zag in de enquête een mogelijk aanzet tot afronding van de studie. De vragen van de enquête hadden dan ook betrekking op de inrichting van de straat en De Dorpsstraat in Warmond. het koopgedrag van de Warm onders. Van de ondervraagden doet tweederde alle boodschap pen in Warmond (92 mensen). Vijftig doen dat niet. De komst van een supermarkt op de kop van de Dorpsstraat zou drie kwart doen besluiten alsnog in Warmond te winkelen. Nogal wat Warmonders verklaarden het gezelliger te vin den om in Sassenheim en Lisse te winkelen. Overigens zeiden 107 Warmonders het gezellig te vinden in het eigen dorp bood schappen te doen. Mocht de weekmarkt worden verplaatst, dan gaat de voorkeur van de meeste ondervraagden uit naar De Baan (53 keer) en het Pleintje bij de Pomp (24 keer). Overigens vinden 22 dat de markt in elk ge val bij het Meerpunt moet blij- Er kwamen verder talrijke suggesties om de Dorpsstraat en de winkels aantrekkelijker te maken. Variërend van herbe strating (16 keer genoemd), het weghalen van de palen (15 keer), een betere markering tus- FOTO DICK HOGEWONING sen voetgangers- en fietsgebied (15 keer) en een pleidooi om het karakter van de straat niet aan te tasten (10 keer). Binnen het gemeentehuis overleggen gemeentebestuur, onderne mersvereniging, Kamer van Koophandel en het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf momenteel over de toekomst van de Dorpsstraat. VRIJDAG 15 OKTOBER 1993 Dick Duijnhoven: 'Rij voorzichtig, de weg is smal warmond Hei Warmondse gemeente raadslid Dick Duijnhoven (PW) heeft gisteravond bij zijn af scheid van de raad de tegel van Warmond ontvangen. Na elf jaar in de raad, gaat hij zich nu aan de studie wijden. Duijnho ven hield de politici in zijn af scheidsrede voor dat er goed naar de burgers moet worden geluisterd. „De weg van de de mocratie is geplaveid met com missies en hoorzittingen, maar er wordt vaak snel en onzorg vuldig gereden. Daardoor wor den sommige burgers aan de kant geduwd. Dus bestuurders: rij voorzichtig, de weg is smal", sprak Duijnhoven. Duijnhoven werd door CDA en VVD geroemd als de bemid delaar tussen de partijen. Voor de christen-democraten was hij het bindmiddel tussen CDA en PW en volgens de liberalen ver vulde hij een brugfunctie tussen WD en PW. De nieuwe PW- fractievoorzitter Bram Schave- maker bevestigde dit; „Bij moei lijke onderwerpen koos jij soms voor de rol van advocaat van de duivel. Jouw inzet is altijd ge weest de partijen met elkaar in gesprek te laten blijven." Als opvolgster van Duijnho- ven werd aan het begin van de vergadering Marja Duiverman beëdigd. Daarmee bestaat de Warmondse gemeenteraad voor het eerst in de geschiedenis voor meer dan de helft uit vrou- Resultaten enquête 'Dag van Warmondgepresenteerd De Warmondse Dorpsstraat moet op gezette tijdens voor alle autoverkeer worden afgesloten. De afsluiting zou bij voorkeur op zaterdagen of zelfs op alle dagen tussen tien en elf uur en drie en vier uur moeten gelden. Bovendien moet de verscheidenheid aan winkels worden uitgebreid. Dat vindt de overgrote meer derheid van de deelnemers aan de enquête die Progressief War mond (PW) hield tijdens de Dag van Warmond, eind augustus van dit jaar. Exact 144 Warmon ders gaven hun mening. De re sultaten ervan werden gisteren tijdens een bijeenkomst in het gemeentehuis overhandigd aan burgemeester Van der Wel en de Ondernemersvereniging. Aanleiding tot het houden van het onderzoek is de nu al jaren slepende discussie rond de Dorpsstraat. In zijn toe spraak schetste PW-woordvoer der Bram Schavemaker kort de voorgeschiedenis: in mei 1990 werd aan burgemeester Van der Wel een werkprogramma over handigd waarin onder meer was opgenomen dat er een studie moest worden gemaakt van mogelijke verbeteringen van de Dorpsstraat. De studie is nog niet gemaakt; het onderwerp zelf heeft bij de afgelopen drie begrotingsbehandelingen veel aandacht gehad. Vorig najaar werd bij het begrotingsdebat gesteld dat de toekomst van de Dorpsstraat werd gekoppeld aan het- accommodatievraag- stuk: pas als er duidelijkheid is over de locatie-Meerpunt aan de kop van de Dorpsstraat, zal er over herinrichting en herbe strating van de (winkel)straat worden gepraat. De Ondernemersvereniging is intussen al tijdenlang druk in de weer met discussies én meetlat ten. Schavemaker: „Maar veel verkeert nog in een pril stadi um. Het is ook geen eenvoudige zaak. Het gaat bij een nieuwe Dorpsstraat om winkeliers en inwoners van Warmond die hun huis aan de straat dan wel op een van de talrijke dammen hebben. Het gaat om koopge drag en gezelligheid. En het gaat over het attractiever maken van de winkelstraat, teneinde meer kopers aan te trekken." Warmond doet mee met vuilfabriek warmond De Warmondse gemeenteraad heeft gisteren inge stemd met deelname aan de volgende onderzoeksfase naar de Scheidings- en Vergistingsinstallatie (SV1). Vooral de WD en Progressief Warmond toonden zich aanvankelijk benauwd voor de financiële risico's van deelname. Afhankelijk van het aantal gemeenten dat meedoet, komt het Financiële risico voor War mond tussen de 60.000 en 90.000 gulden. De installatie komt waarschijnlijk aan de Voorschoterweg in Leiden. 'Stampende' bejaarden vast in lift oegstgeest Vijf bejaarde vrouwen zijn gisteren door de brand weer bevrijd uit hun benarde positie. Ruim een uur hadden de vijf vastgezeten in een lift van de senioren woningen aan het Boerhaaveplein in Oegstgeest. De oorzaak van deze liftstoring is nog niet bekend. Wel heeft de brandweer de vijf dames op het hart gedrukt voortaan niet zo hard te stampen, omdat de lift daarvan kan blijven hangen. Swingen in De Evenaar oegstgeest Dagcentrum De Evenaar trilt donderdag 30 oktober vanaf 20.00 uur op zijn grondvesten. Dan zal de party-band Happy Hour in hoog tempo een hele lading soul-hits, dance- classics en rock 'n' roll-toppers op het publiek loslaten. Iedereen is welkom aan de Endegeesterstraatweg 5 in Oegstgeest (halte bus 30). Voor meer info: 071-179674, vragen naar Victor of Els. Bandinformatie: 071-230067. De benoeming van een nieuwe burgemeester in Leiderdorp is aanstaande. De voordracht met drie namen ligt inmiddels bij minister Dales van binnenland se zaken. Volgens kabinetschef A. Stordiau van commissaris van de koningin S. Patijn, is de lijst al drie weken geleden ver stuurd naar het ministerie. Bin nenlandse zaken liet vanoch tend weten dat de benoeming waarschijnlijk eind deze maand wordt.gedaan. De woordvoerster van de commissaris wil verder geen mededelingen doen over de be noemingsprocedure. Zo wil ze Starrenburg I is nagenoeg vol voorschoten niet kwijt of de gemeentelijke commissie die sollicitatie-ge- sprekken met belangstellenden heeft gevoerd, een unanieme voorkeur voor een van de drie voorgedragen kandidaten heeft uitgesproken. In zo'n geval is de kans groot dat de gewenste sol licitant ook de nieuwe burge meester wordt. Verder blijft het nog even on gewis tot welke politieke partij de nieuwe eerste burger be hoort. Bij de profielschets die de Leiderdorpse gemeenteraad maanden geleden opstelde, bleek dat een raadsmeerderheid zich wel kan vinden in een kan didaat van D66-signatuur. VRIJE TIJD Leiden bouwt niet op tracé rijksweg 11 'Vrees Wassenaar ongegrond' De eerste fase van de Voorscho- tense nieuwbouwwijk Starren- burg nadert haar voltooiing. Gisteren sloegen de wethouders F. ten Have en J. van de Poel de eerste paal voor de bouw van 31 eengezinswoningen, 21 gescha kelde villa's en vier geschakelde twee-onder-een-kap-woningen. Wie n'og een huis wil kopen, kan alleen terecht in de duurde re sfeer. De 31 eengezinswonin gen van rond de 2,5 ton zijn al lemaal verkocht. Van de 21 ge schakelde villa's a 548.000 gul den zijn er nog negen te koop. Van de vier twee-onder-een kap villa's die 625.000 gulden moe ten opbrengen, is er pas een verkocht. Met de bouw van deze wo ningen begint Starrenburg I aardig vol te raken. De gemeen te Voorschoten moet nog bouwvergunningen verlenen voor een appartementenge bouw, vier aquavilla's en vijf twee-onder-een-kap-woningen, daarna is de koek in Starren burg I op. wassenaar/leiden Wie vandaag de dag de toonzaal van Kooreman bezoekt, wordt verrast door de diversiteit aan stijlen, kleuren en verras sende combinaties. De mogelijkheden voor uw eigen inte rieur zijn hierdoor onuitputtelijk. De zeer eigentijdse en romantische meubelcolleetie geeft uw ideeën volledig de ruimte. Typisch Kooreman dus De gemeente Leiden heeft geen plannen om de nieuwbouwwijk Stevenshof uit te breiden op het tracé van de rijksweg A-11 West. Die vrees van de gemeente Wassenaar is volgens de Leidse ambtenaar P. Preud'homme to taal ongegrond. „We bouwen precies binnen de grenzen die door Rijkswaterstaat zijn aange geven." Dat betekent dat aan beide kanten van het tracé een strook van zestig meter onbe bouwd blijft. De gemeente Wassenaar stond onlangs op haar achterste benen over de bouwplannen van Leiden aan de zuidrand van de Stevenshof. Uit de stukken en de bouwtekeningen had Wassenaar opgemaakt dat er ook woningen zijn gepland op het tracé van de door hem zo vurig begeerde rijksweg A-11 west. Volgens ambtenaar Preudhomme is dat niet het ge val. „We zouden nooit toestem ming van de provincie hebben gekregen als we op dat tracé woningen hadden gepland." De huizen komen volgens de amb tenaar wel zó dicht bij het tracé te staan dat als de weg wordt aangelegd er geluidswerende maatregelen moeten komen. Te denken valt volgens hem aan verdiepte aanleg van de weg of een geluidswal. voorschoten MEl'BELPLEIN LEIDERDORP TELEFOON 071-894300 Scouting De Oegstgeester scoutinggroep de Shawano's houdt morgen, zaterdag 16 oktober, een open dag in het clubhuis aan de Abts- poelweg. Tussen 11.00 en 16.00 uur demonstreren de scouts hun activiteiten. Daarnaast is het nieuwe clubhuis te bezichti gen, dat het afgebrande pand naast zwembad Poelmeer ver vangt. Tegelijkertijd houden de scouts een 'Jamboree on the air', waarbij ze trachten radio contact te leggen met scouts over de hele wereld. Vele liters olie zijn gistermiddag op het wegdek en in de riolering aan de Voorschotense Veurse weg, ter hoogte van het Rou- cooppark, terechtgekomen. De olie was opgeslagen in een tank op een aanhanger die kantelde toen de bestuurder van de vrachtwagen wilde keren. De tank, die 500 liter olie bevatte, brak daarbij. Een ambtenaar van de afde ling milieu van de gemeente schat dat 200 liter olie is wegge lopen. De brandweer moest er met absorberende korrels aan te pas komen om de olie van het wegdek af te halen. Er kon ech ter niets meer worden gedaan aan de olie die in het riool was gelopen. Volgens de ambtenaar is het niet waarschijnlijk dat de olie schadelijke gevolgen heeft, omdat het zich over kilometers verspreidt en verdund makke lijk afbreekbaar is. BurgerBelangen uit onvrede opgericht leiderdorp roy klopper De drie van diefstal verdachte ambtenaren op de afdeling Be volking van het Leiderdorpse gemeentehuis, werken 's mid dags gewoon op hun oude stek. Dit strookt niet met eerdere uit spraken van het college. Een ambtenaar die belastende ver klaringen tegen het trio heeft af gelegd, is door deze situatie in een moeilijk parket gebracht. Eerder deze week meldden B en W nog dat het trio ambtena ren ander werk op het gemeen tehuis heeft gekregen in af wachting van een rechtszaak. Ze zouden sinds afgelopen maandag de administratie aan het automatiseren ziin. Uit een verklaring van wethouder C. Kerner (CDA/personeelszaken) blijkt evenwel dat deze uitspra ken bezijden de waarheid wa ren. Desgevraagd bevestigt ze dat het drietal 's middags weer welkom is op zijn oude afdeling. Deze verklaring van Kerner kwam overigens nog geen vijf minuten nadat gemeentevoor- lichter N. Hartz nog hardnekkig had ontkend dat het trio weer op Bevolking werkt. Volgens Kerner bestaat geen gevaar dat de drie ambte naren in oude fouten vervallen „Dat is niet aan de orde." Even min zijn er volgens de wethou der ambtenaren die bezwaai maken tegen de hernieuwde aanwezigheid van hun in op spraak geraakte collega's. „Dat is uitgebreid doorgesproken op de afdeling", zo meldt Kerner. De keuze voor de middaguren hangt samen met de openings tijden van het loket voor de be volking. Het college wil voorko men dat de verdachten contac ten hebben met burgers. Het lo ket van burgerzaken is alleen 's ochtends open. De terugkeer van de verdach ten heeft inmiddels geleid tot een pijnlijke situatie op de afde ling Bevolking zelf. Een ambte naar die bij de politie een belas tende verklaring tegen het drie tal heeft afgelegd, meldde zich eergisteren op haar werkplek om na een ziekte weer aan de slag te gaan. Ze verkeerde in de veronderstelling haar verdachte collega's niet meer tegen te ko- Tot haar stomme verbazing kwamen de drie in de middag uren de afdeling op lopen om te gaan werken. In een gesprek met haar chef en de afdeling personeelszaken is besloten dat de geschrokken ambtenaar nog deze week kan laten weten of ze wil terugkomen. „Ik kan ook naar een andere afdeling. Maar dit is toch te gek voor woorden, het lijkt wel of ik degene ben die heeft gestolen." De vierde verdachte van mal versaties op burgerzaken is in middels niet meer in dienst van de gemeente. leiderdorp willem spierdijk Leiderdorp krijgt een nieuwe politieke partij. Twee inwoners van deze gemeente hebben BurgerBelangen Leiderdorp op gericht. De partij doet volgend jaar mee aan de gemeente raadsverkiezingen. De initiatief nemers, John Holsberg en An ton van Dijk, verwachten mini maal een zetel te behalen en mikken zelfs op drie plaatsen in de nieuwe gemeenteraad. Bin nenkort wordt een bijeenkomst gehouden waarop belangstel lenden worden geïnformeerd over de plannen van de nieuwe partij. De oprichters van BurgerBe langen Leiderdorp zijn in actie gekomen uit onvrede met de 'bestuurlijke en ambtelijke situ atie' bij de gemeente Leider dorp. Onlangs werd bekend dat enkele ambtenaren worden ver dacht van fraude. Ook werd door deze krant onthuld dat om onduidelijke redenen grond te goedkoop was verkocht aan aannemers, hetgeen een miljoe- nenstrop voor de gemeente be tekende. Holsberg (de beoogd voorzit ter) stelt daarom dat de tijd rijp is voor een nieuwe politieke partij. Hij vindt het belangrijk dat de banden tussen burgerij en gemeentehuis nauwer wor den. Volgens hem is de afstand tussen bestuur, ambtelijk appa raat en burger te groot. „Met de naam BurgerBelangen Leider dorp willen we ook aangeven dat er in de verhouding tussen burger en bestuur dingen scheef zitten". Het programma van de nieu we partij moet nog geheel wor- De initiatiefnemers van Burger Belangen Leiderdorp. Van links naar rechts Arnold van Dijk, André Martin, Heieen Deiman en John Holsberg. den vastgesteld. Holsberg kon digt aan dat daarin alleen lokale items worden opgenomen. „Ons partijprogramma zal een aantal heel concrete punten be vatten over bijvoorbeeld de Ho ge Snelheidslijn, de A4, het be stuur van de gemeente, maar ook over het trottoir om de hoek. Er zit dus geen geestelijke of ideële stroming achter". De partij zoekt geen aanslui ting bij Leiderdorpse actievoer ders, zoals Riet Dekkers. „Zij richt zich op een aantal speci fieke punten. Wij willen de pro blemen breder aanpakken". Gisteren hebben de initiatief nemers een interim-bestuur aangesteld. Holsberg is daar voorzitter van en Van Dijk, ambtenaar op het minisUjri FOTO LOEK ZUYDERDUIN VROM, secretaris. Holsberg is werkzaam bij de Bank Neder landse Gemeente, hij heeft in de jaren '84-'86 bij de gemeente Leiderdorp gewerkt als Hoofd Financieel Beheer. „Toen al was de afstand tussen bestuur en ambtelijke top groot. Ik heb het idee dat die alleen maar verder uit elkaar zijn gegroeid."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18