Bondscoach valt uit zijn rol BOLLEN De lampen doen het, nu het veld van De Sleutels nog... Advocaat houdt vast aan eigen idee Sport WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 chef ad van kaam, 071 -356464, plv -chef rob onderwater, 071 -356463 ie OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT In de serie Bloopers scoorde doelman Paul Goulmy van Docos zon dag een dikke tien. De poort wachter van de Leidse vierde klasser, die het tot zondag nog zo goed deed, was schuldig aan de 2-1 nederlaag in de laatste minuut tegen MMO. Dat gebeurde niet door een traditionele keepersfout. Zoals bijvoorbeeld over de bal dui ken, of de bal uit de handen laten vallen. Nee, ha'd Goulmy maar wat gedaan, dat was Do- cos hoogstwaarschijnlijk een punt rijker geweest. In de laatste minuut bleef Goulmy stokstijf staan na een door MMO-speler Van Goo- zen verstuurde bal. Dat ge beurde uit een vrije trap, dus de mogelijkheid bestaat dat Goulmy in de veronderstelling verkeerde dat het een indirec te vrije trap was. Voorzitter Wijnen van de roodwitten stond erbij eakeek ernaar: „Er wordt een speler onderuit gehaald en de scheidsrechter geeft daarvoor terecht een vrije trap. Een directe, volgens Wijnen: „De scheidsrechter stak zijn hand niet op, das die jongen van MMO mocht direct op doel schieten. Ik begreep er dan ook geen snars van dat Goulmy bleef staan. Het was een simpel balletje. Een lezing die door scheids rechter Van Woerkom wordt bevestigd: „Die keeper heeft het nota bene gevraagd. Nee, er was geen en kele twijfel mogelijk. En als de vrije trap indirect was geweest, dan had ik het doelpunt ook Van Woerkom: „Ja, want voordat die bewuste speler van MMO schoot (Van Goozen dus), werd de bal een tikje opzij gegeven. Dus zat Goulmy fout op alle fronten. Het 'slachtoffer' heeft zo zijn twijfels over de uitleg van leidsman Van Woerkom: „Ik vraag aan 'm: is die bal di rect of indirect. Hij zegt indi rect, dus ik laat die bal gewoon gaan. Stom, besefte Goulmy ach teraf, want hij had de hand van de scheidsrechter niet omhoog zien gaan. En hoe zat het dan met dat tikje opzij, voordat Van Goozen schoot en er dus helemaal geen twijfel meer was: Goulmy: „Tikje opzij? Die bal kwam di rect om mij af. Geen twijfel Hoe dan ook, Goulmy was na afloop een geslagen man. „Ik heb een tijdje stuk gezeten, maar mijn ploeggenoten heb ben me uitstekend opgevangen. Er is niet gescholden of zo, daar is Docos de club niet naar. En heeft Paul Goulmy lering getrokken uit dit niet alledaag se verhaal?: „Ik denk dat ik de bal bij een volgende keer maar gewoon pak. c oms zit je als keeper i niet eens in de wed- K—strijd of je bent er al uit. De wedstrijd LSW - Alphia was afgelopen weekeinde nog geen zeven minuten oud en keeper Colin Prooij van de Leidse studenten had het hele maal gehad. Een doelpunt te gen en een keek ie vol op zijn kaak: dat was te veel voor de goalie. Hij ging het veld af, zonder dat hij dat overigens zelf beleefde. Prooij was im mers groggy en zou pas na vijf tien minuten weer bij kennis zijn. Hij had deze rampspoed te danken aan Alphia-speler Ed de Rooy. De Alphenaar was er persoonlijkverantwoordelijk voor dat de ballenvanger van de thuisclub de zwartste dag uit zijn voetballoopbaan be leefde. Het doelpunt en de blessure werden veroorzaakt door de speler, die overigens in het eerste geval wél met voorbedachte rade te werk ging en in het tweede geval niet. Prooij kan nog steeds niet goed praten vanwege de pijn lijke kaak, maar hij wil de ma cabere openingsfase nog wel even in de herinnering bren gen. „Die jongen van Alphia kon er ook niets aan doen, maar ik moer zeggen dat hij twee keer heel doeltreffend heeft uitge haald, haha. Prooij kan er nu wel om la chen al doet het pijn want de lachspieren zijn nog wat stijf en opgezet. „Mijn kaak was niet gebroken, al leek dat even zo. Ik heb een flinke dreun gehad en was een kwartier van de wereld. Die speler van Alphia wilde de bal spelen. Toen hij mij zag komen trok hij zelfs nog zijn voet weg, maar juist daardoor kwam mijn gezicht in aanraking met zijn knie. Heel lullig, maar ook pijnlijk. Ed de Rooij zat er ook mee, al voelde hij weinig pijn. „Ik schrok me een hoedje. Het was absoluut een ongeluk, ik ben helemaal geen speler die er hard ingaat. De spelers van LS- W kwamen wel naar me toe en vroegen waar ik mee bezig was, maar er was geen opzet in het spel. De Rooy bracht niettemin wel twee fatale klappen toe aan LSW. Eerst de winnende tref fer maken en dan de keeper uitschakelen. De Rooy: „Nou, ik moet zeggen dat die ingevallen keeper ook niet ver keerd was. Die rammelde er toch een paar ballen heel mooi „Maar of dat komend weekein de al gebeurt, weet ik niet. Voorlopig heb ik nog pijn, vooral bij het eten. De hele week eet ik al babyvoeding, want ik kan niet kauwen. den in zijn portefeuille heeft, ontkent ten stelligste dat de gemeente aan het ene veld meer aandacht schenkt dan aan het andere. „Alle verenigingen in Leiden zijn ons even lief en de op merkingen van de heer Barnhoorn laat ik dan ook geheel voor zijn ver antwoording", aldus Edzes. „We heb ben een lijst van vijf voetbalvelden in Leiden die dringend aan vernieuwing of renovatie toe zijn. Het veld van De Sleutels staat op die lijst. Ik kan alleen niet zeggen wanneer de vernieuwing plaatsvindt." Korfballers Het zijn overigens niet alleen voetbal lers die klagen bij de gemeente. Afge lopen weekeinde waren ook de korf ballers van Crescendo behoorlijk in hun wiek geschoten. Thuiswedstrij den aan de Saffierstraat konden niet doorgaan omdat op vrijdag medewer kers van de gemeente het terrein in plaats van spcelklaar onklaar hadden gemaakt. Een maaimachine was mid den op het terrein weggezakt en moest er met een trekker worden uit gehaald. Gevolg: diepe sporen van een trekker en een niet gemaaid veld. Voorzitter Joop Hensing van Cres cendo vreest het ergste voor de eerst volgende thuiswedstrijden. Edzes daarentegen denkt dat de herstelope ratie snel is voltooid. „Het was een vervelende samenloop van omstan digheden die het veld geen goed heb ben gedaan. Maar we zijn bezig met het herstel IJ moet begrijpen: de vele regen van de laatste maanden heeft ons voor grote problemen gesteld. De clubs moeten dat ook eens meewe- gen." doodziek van en ik vind dat er nu maar eens iets moet gebeuren. Mis schien heb ik het mis, maar ik heb stellig de indruk dat dit veld door de gemeente wordt verwaarloosd. Over dag tijdens mijn werk loop ik tijdens de lunch wel eens langs de velden van w Leiden en Docos. Daar zijn ze re gelmatig bezig met het gras. Bezand- en, prikken, dat soort dingen. Bij ons zie je zelden iemand om de toestand van het veld te verbeteren. Misschien moeten we een koffietent neerzetten dat die lui van de gemeente bij ons tijdens het werk een bakkie kunnen doen", zegt Barnhoorn, die al vaak bij de gemeente aanklopte, maar tot op heden tevergeefs. De verontwaardiging over de afge lasting zo vroeg op de dag ('s avonds regende het pas) was groot bij de spe lers, .trainers en bestuurders. En bij deze krant. Wilde De Sleutels deze af gelasting misschien aangrijpen om eens even lekker de aandacht te trek ken? Best mogelijk, maar een kleine wandeling over de natte mat leerde gisteren rond twee uur maar één ding: voetballen op deze ondergrond is link voor het veld e'n de spelers. De weinig florissante vlakte was opmer kelijk nat en op sommige plaatsen zélfs doorweekt en soppig. Herschikking De Sleutels speelde dus geen spelle tje. Barnhoorn: „Natuurlijk niet. Ik had onze trainer nog aan de lijn. Die was ter vergelijking nog even bij de velden van UVS en Lugdunum gaan kijken. Daar kon je als het ware op sokken overheen, zei hij. Het is altijd o'ns veld dat eruit gaat, elders gaan ile wedstrijden door. Een beetje mot regen is al aanleiding voor een afkeu ring. Dat is enorm frustrerend. Wij doen er alles aan om onze accommo datie op peil te houden, laat de ge meente dan ook meewerken." Na de herschikking van de velden aan de Vliet, in 1991, kreeg De Sleu tels de beschikking over het gewraak te terrein dat nu als een 'probleemge bied' geldt. Het voebalveld werd eer der gebruikt door VTL, dat inmiddels met VNL is samengegaan onder de naam VCL. VCL gebruikt twee velden aan de kant van zwembad De Vliet, De Sleutels, afgelopen seizoen gepro moveerd en nu spelend in de vierde klasse zaterdag, zit aan de andere kant van het complex met twee terrei nen. De gemeentelijke sector Sport en Recreatie kent de problemen aan De Vliet. Maar de heer Edzes, die de vel- ME rekent relschoppers in rotterdam/amsterdam anp De mobiele eenheid van de Am sterdamse politie heeft gister avond diverse charges uitge voerd tegen honderden Britse voetbalsupporters. Daarbij zijn volgens een woordvoerder van de Amsterdamse politie tot middernacht 140 relschoppers aangehouden. De mobiele een heid kwam in actie nadat een grote groep Britten op de Oude Zijds Voorburgwal een paar sur veillerende politiemensen had aangevallen. Daarbij is een agent ernstig gewond geraakt aan zijn hoofd, toen hij met een fles bier werd geslagen. Aanvan kelijk leek rond half tien de rust in de hoofdstad weergekeerd, maar later op de avond moest de mobiele eenheid weer in ac tie komen. De politie van Rotterdam- Rijnmond stuurde in de loop van de dag op de kades van veerdiensten en op andere plaatsen in en om de stad 18 Engelse supporters terug, om dat zij zich hadden misdragen of omdat zij geregistreerd zijn als notoire reltrappers. Een aan tal van hen was dronken. Woordvoerder De Jong ver wachtte verder weinig proble men in Rotterdam omdat de meeste Britten hun vertier zochten in de binnenstad van Amsterdam en in Utrecht bij de wedstrijd tussen de jeugdteams van Nederland en Engeland. De Rotterdamse politie schat dat inmiddels duizenden Engel sen in Nederland zijn gearri veerd, van wie meer dan 800 geen kaartje hebben voor de kraker van vanavond in het Feyenoord-stadion. Dat aantal komt overeen met de verwach ting. De politie houdt rekening met tussen de 1000 en 2000 hooligans die zonder kaartje ko men. Lugdunum haalt fors uit Lugdunum heeft Ter Leede een ongenadig pak slaag gegeven. Alsof de regen gisteravond al niet erg genoeg was, bezorgde de Leidse zondagtweedeklasser de Sassenheimers op het LFC- terrein aan de Boshuizerkade met 7-3 een koude douche. Door die riante overwinning plaatste Lugdunum zich voor de halve finale van het toernooi om de Zilveren Molen, waarin het op 2 november uitkomt te gen de winnaar van het duel Roodenburg - RijnsburgseBoys. Lugdunum startte voortva rend tegen de zaterdagtweede klasser, die met enige invallers aantrad. De Leidenaars stonden binnen een half uur al met 3-0 voor. Na de pauze deed Ter Leede weliswaar wat terug, maar Kees van Tongeren bracht de marge even later uit een door scheidsrechter Molleman toegekende strafschop weer te rug tot drie doelpunten (4-1). Daarna stoomde Lugdunum, waarvoor Harm de Vos (2x), Henk van Berkel (2x), Michel Prins en Edwin Verhoogt verder scoorden, op naar 7-1. Pas in de slotfase gaf Ter Leede de stand een wat draaglijker aanzien. Op de laatste dag van de voor bereiding van het Nederlands elftal op de interland met Enge land was geen nieuws te mel den. Dat was goed nieuws. Ro nald de Boer werd maandag fit en bleef gisteren fit. Op de eer ste zware training na het herstel van zijn liesblessure kreeg hij geen reactie. Integenstelling tot de Engelse bondscoach Taylor wilde Advo caat gisteren geen elf namen noemen. „Maar wie de laatste dagen goed heeft opgelet, weet het", sprak hij kort voor zijn be langrijkste duel als zelfstandig man bij Oranje tot nu toe. Dat betekent ongetwijfeld dat Nederland speelt met vier spit sen (Overmars, Ronald de Boer, Bergkamp, Roy), drie midden velders (Rijkaard, Wouters, Er- win Koeman), twee mandekkers (De Wolf, Frank de Boer) en een vrije man (Ronald Koeman). En natuurlijk een doelman, De Goey. Opvallend is daarbij dat Jonk, bij Inter zo nu en dan op de tribune, niet speelt. Opval lend is ook dat er twee keer twee broers in Oranje staan op gesteld. Advocaat zei dat de tactiek voor hem al langer vaststond. De Engelse opstelling was daar op van geen invloed geweest. Wel was hij licht verrast door de mededeling dat de tegenstander formeel maar één aanvaller (Shearer) nomineerde. „Maar ik ga er vanuit dat er een aanvaller vanuit het middenveld door schuift. Dat kan Platt zijn, dat kan Merson zijn. Taylor heeft altijd gezegd te willen aanval len. Doet hij dat niet, dan maakt hij zich licht ongeloofwaardig." Nederland: De Goey (Feyenoord, 6 in terlands): De Wolf (Feyenoord, 3), Ro nald Koeman (Barcelona, 67) en Frank de Boer (Ajax, 17): Rijkaard (Ajax, 63), Wouters (Bayem München, 61), Berg kamp (Inter, 24) en Erwin Koeman (PSV, 28); Overmars (Ajax, 5), Ronald de Boer (Ajax, 2) en Roy (Foggia, 14) England: Seaman; Parker, Adams, Pal- lister en Dorigo; Palmer, Ince, Platt en Sharpe; Shearer en Merson. Bij voetbalvereniging De Sleutels wil den ze gisteravond op feestelijke wij ze de verlichting rond het veld achter de kantine in gebruik nemen. De landskampioen bij de amateurs - w Katwijk - was uitgenodigd om het ge heel wat extra cachet te geven en ie dereen was er klaar voor. Maar het ging allemaal niet door aan De Vliet. De lampen deden het wel, maar het veld niet. Voor de zo veelste keer dit seizoen moest consul Jan Oudshoorn constateren dat er op de zompige mat van De Sleutels geen voethal mogelijk was. 's Middags werd daarom het feestje afgeblazen. Voorzitter Dick Barnhoorn van De Sleutels wordt er zo langzamerhand kriegel van. „We worden het een beetje zat. Onze leden worden er foto anp Graham Taylor op voet van oorlog met Engelse pers R0T1WDAM' De kleine generaal, bondcoach Dick Advocaat, voorziet Dennis Bergkamp van een hesje. John de Wolf (rechts) rent rustig door. Rijnsburgse Boys bekert verder leiderdorp» RijnsburgseBoys heeft zich zonder te voetbal len geplaatst voor de derde ronde van de Leidsch Dag blad Cup. Afdelingsbestuur der Gerard van Dijk en - manager Cor van Steijn hiel den het Rijnsburgse lootje over na de trekking van de loting voor de tweede ronde. Die had het volgende resul taat: LFC (za) - Docos, RCL - De Sleutels of VCL, SJZ - Fo- reholte of Leiden (za), MMO - ROAC, Alkmania - Teylin- gen, SJC - Warmunda, WSB - Voorschoten. Afgezien van de laatste twee duels worden de wedstrijden afgewerkt in het weekeinde van 13 en 14 november. Bij de vrouwen luidt het bekerprogramma: Oegstgeest - Stedoco, Zwart Wit '28 - Katwijk, RVC '33 - KFC '71, Nieuwerkerk - De Sleu tels. LFC 2 ontvangt bij de reserves UVS 2. Voor aanstaande zondag zijn de volgende competitieduels toegevoegd aan het programma in de afdeling Leiden: Kickers '69 - Randstad Sport, Bernardus - UDO en Leiden - Stompwijk '92. Gosink na één jaar weg bij Casba leiden Wielrenner Bennie Gosink gaat de wielerploeg van Casba Wonen na een jaar weer verlaten. De renner uit Coevorden kan zich bij een nieuwe ploeg uit Almelo maatschappelijk verbete ren. Hoewel Gosink contractueel aan Casba vastzit, wil de ploeg leiding hem niet van deze overgang afhouden. De jonge Zeeuw Franklin Klaasse (winnaar wereldbekerwedstrijd in Frankrijk) en clubrenner Leon Rekelhof uit Ter Aar gaan de ploeg versterken. Een zeventiende renner wordt nog aangetrokken. In de ploeglei ding krijgt Jan Zwaan het nieuwe seizoen steun van Jan Prikkel (Volendam), die tevens het materiaal gaat beheren. Diego Maradona in nationale selectie buenos aires» Diego Maradona is geselecteerd voor de Argentijn se voetbalselectie. Bondscoach Basile nam de 32-jarige Argentijn gisteren op in de selectie voor de beide, beslissende WK-kwalifi- catieduels met Australië op 31 oktober en 17 novewmber. Afge lopen zondag kwam 'Pluisje' voor het eerst na elf jaar weer in zijn vaderland in actie als clubvoetballer bij Newell's Old Boys Rosario. In Argentinië wordt wel gevreesd dat de Australische autoriteiten voor de uitwedstrijd in Sydney Maradona een visum weigeren wegens het gebruik en het bezit van drugs, waardoor hij tal van keren in aanraking is gekomen met justitie. Johan Cruijff en Ruud Gul- lit zetten de spelers van Oranje in de aanloop naar de 'knaller' tegen Engeland in de Kuip op scherp door forse kritiek op bonds coach Dick Advocaat en zijn spelers te spuien. In het Engelse kamp was het tot gisteren een vrolijke, enthousiaste boel. rotterdam marcel van der kraan gpd-verslaggever Maar aan die situatie kwam abrupt een einde. Tijdens de laatste persconferentie van Graham Taylor, die enkele uren eerder zijn elftal had onthuld, kwam het tot een ouderwetse confrontatie tussen het leger bloeddorstige Britse journalis ten en de bondscoach van En geland. Het werd een sensatio nele ontmoeting waar de stuk ken van afvlogen en die voor buitenstaanders amusant was. Aanleiding voor de uitbar sting, die rond het middaguur plaats had in een volgepropte zaal van het Rotterdamse Novo- tel (verblijfplaats van de Engelse ploeg), was het warrige selectie beleid van Taylor. Het elftal van Oranje's tegenstander is van avond op niet minder dan vijf plaatsen gewijzigd in vergelij king met de laatste WK-kwalifi- catiewedstrijd. Op die manier, zo menen de grootste critici, dreigt Taylor opnieuw het on heil over zich af te roepen. Voor het duel met Nederland schudde hij het elftal weer vro lijk door elkaar. Paul Parker was twee jaar niet in beeld, zou zelfs een aartsvijand van Taylor zijn, maar kreeg tot zijn eigen schrik te horen dat hij met de bewa king van Bryan Roy wordt be last. Paul Merson, spits van Ar senal, heeft de voorkeur gekre gen boven de levensgevaarlijke en fitte Ian Wright. Terwijl Andy Het lachen verging de Engelse bondscoach Graham Taylor gisteren snel, toen hij de ongezouten kritiek van de Britse pers over zich heen kreeg. foto anp Sinton zijn plaats moet afstaan aan Carlton Palmer, volgens de Britten een 'kip zonder kop'. Vraag van een Engelse ver slaggever gisteren: „Meneer Taylor, dit lijkt in alle opzichten op een herhaling van de ellende in Noorwegen?" Taylor, rood aanlopend: „Deze opmerking doet me verschrikkelijk pijn." Verslaggever: „Het is toch een logische conclusie. Je gooit de boel weer door elkaar. Dat kan alleen maar verkeerd aflopen." Taylor, nijdig: „Ik word hier zo ziek van. Dat negatieve gezeik, dat geouwehoer over het ver keerde elftal. Als ik Merson niet opstel zitten er vijftig te schreeuwen, stel ik hem wel op dan gillen er vijftig anderen. Ik had ook mijn kop kunnen hou den en net als Dick Advocaat mijn opstelling geheim kunnen houden tot een uur voor de wedstrijd. Maar dat doe ik niet, anders hebben de heren weer niets te schrijven en gaan ze zelf zitten wroeten in mijn spelers groep." Verslaggever: „Ik rpaak me al leen maar zorgen over het re sultaat tegen Nederland met zo'n elftal." Taylor, bijna op het kookpunt: „Jij moet je helemaal geen zorgen maken. Je moet dat lange gezicht van je eens weg doen. Probeer eens te lachen, man." Verslaggever: „Dat doe ik pas als Engeland van Nederland heeft gewonnen." De bondscoach, al vele malen vernederd en belachelijk ge maakt: „Het wordt tijd dat jij en je collega's eens achter de ploeg gaan staan. Er wordt alleen maar kritiek geleverd. Alles ver loopt soepel en lekker tijdens de voorbereiding. Totdat ik hier binnenkom en denk: 'Bloody heil!' Het zijn allemaal logische veranderingen, die ik heb aan gebracht in het elftal." Verslaggever: „Ho, ho. U zei zaterdag nog dat u het liefst maar één wijziging zou aan brengen. Shearer erin en verder zo min mogelijk veranderen. Zelfde formatie, zelfde speelstijl. Daar lijkt dit niet op." Taylor, tot op het bot geraakt en tie rend: „Zal ik jou eens wat ver tellen. Als één van mijn spelers zo'n smoelwerk had als jij, zou ik hem achterelkaar door het raam naar buiten donderen." Ontploffend: „Ik heb er ver domme schoon genoeg van om nog langer door figuren als jullie te worden omringd. De hele na tie wordt weer gek gemaakt met idiote verhalen in plaats van dat heel Engeland duimt voor een goed resultaat tegen Nederland en uitzending naar het WK in Amerika."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25