Goedkope huizen in Kerk en Zanen Huttendorp strop voor Ter Aar Duiven kwellen Alphenaren 'Die gehaktbal ziet er best smakelijk Rijn- en Veenstreek 'Goede kaas heeft geen gaten maar ogen Prijzen in vier klassen Alphense actie voor Polen w Sl r~ CHEF GERT VISSER. 071-356430. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071-356413 Wethouder Van der Vlies rekent op betere doorstroming Het ziet er naar uit dat Alphen aan den Rijn volgend jaar veel meer gesubsidieerde woningen kan bouwen. Aantal len durft wethouder J. van der Vlies (PvdA/volkshuisves ting) nog niet te noemen. „Daarvoor is nog meer onder zoek nodig. Maar ik kan wel zeggen dat het om een be hoorlijk aantal gaat. Zowel sociale huurhuizen als pre mie-koopwoningen." alphen aan den run Ruud sep in de pot zit, kan Van der Vlies niet zeggen. ,,Op dit moment De te verwachten meevaller zijn we aan het kijken hoe hoog wordt veroorzaakt door het be- het bedrag is." Onderzocht drag aan woningbouwsubsidies wordt of Alphen voor de extra dat de gemeente nog heeft woningen ook extra contingent staan. Van de subsidies die Al- kan krijgen, phen in de afgelopen jaren heeft ontvangen, is een deel nog niet uitgegeven. Hoeveel geld er woningbouw in de wijk Kerk en Zanen 'uiterst belangrijk'. ,,We hopen dan ook dat er een flink stuk doorstroming komt en de wachtlijsten wat korter wor den". Meer sociale woning bouw in de wijk Kerk en Zanen betekent overigens niet direct dat de wijk eerder vol is. Alphen kan tegelijkertijd beslissen om het komende jaar wat minder niet-gesubsidieerde woningen neer te zetten. Welk soort wo ningen in de sociale sector uit eindelijk worden gebouwd, wil de gemeente samen met de wo ningbouwverenigingen bekij ken. Die bouwen en beheren de huizen. et echtpaar Mooren uit Hoogmade ontvangt uit handen van burgemeester A. Meerburg de. )ud ape loman leefmans !et echtpaar Mooren uit Hoog- ïade was gisteravond de abso- ite winnaar van de 45-ste edi- le van de jaarlijkse kaaskeuring Oud Ade. De jonge, Goudse joerenkaas van het stel werd de keurmeesters met het ngeëvenaarde aantal van 98 iunten op een schaal van 100 leloond. Voor de winnaars was iat echter nauwelijks een ver- issing. Twee jaar geleden won- len ze ook al. Keurmeester B. Weijers van Landbouw Voorlichtings- lienst sprak van een redelijk tot ;oed kaasjaar. De 46 Leidse en oudse kazen van de 27 deelne- ners werden door de vier keur- neesters getest op vorm, stevig- ïeid en geur en smaak. „Dat aatste is uiteraard het belang- ijkste. En onthoud goed: een kaas heeft geen gaten maar ogen. Daarom spreken we ook van een 'blinde' kaas als deze van vorm niet goed is. Maar die vinden we hier niet. Het niveau in Alkemade is door de jaren heen altijd hoog geweest", aldus Weijers. De gehalveerde kazen lagen gisteravond na de keuring keu rig op een lange tafel in café 't Lageland aan de Leidseweg. Burgemeester A. Meerburg was door de Kaasdagcommissie Alkemade gecharterd om de prijzen uit te delen en dat deed hij 'vol liefde' want: „Mijn moe der maakte tot haar twintigste ook kaas." Vervolgens somde hij een lange rij winnaars op in di verse klassen, echter zonder de aanwezige deelnemers te verve len. „Hillebrand heeft maar twee geiten en toch heeft hij het voor elkaar gekregen een kaasje In vier klassen werden gister avond de prijzen uitgereikt van de jaarlijkse kaaskeuring in Oud Ade. Tussen haakje staan de scores op een schaal van 0 tot 100. In de categorie 'jonge Goudse' werd Mooren uit Hoogmade eerste (98), ge volgd door Van Schie uit War mond (94) en Verkley uit Lei derdorp (94). Bij de 'jonge Leidse' was Hoogeveen uit Hazerswoude (92) eerste. Daarna kwamen Heemskerk uit Oud Ade (91) en Van der Hulst uit Oud Ade (90). De belegen 'Leidse' werd het best gefabriceerd door Hoog eveen uit Hazerswoude (93) met als tweede Heemskerk uit Oud Ade (93) en Heemskerk uit De Kwakel (91) als derde. De hoogste bekroning bij de 'Goudse belegen' was wegge legd voor Castelijn uit Rijpwe- tering (93) met als achtervol gers Mooren uit Hoogmade (93) en De Jong uit Hazers woude (91). temaken", aldus Meerburg. een dia-voorstelling gevolgd Alle deelnemers werden na de door een 'rondje' van een spon- prijsuitreiking getracteerd op sor én een van de gemeente. Op de flats aan de Lupinesingel, het Aidaplein, Carmenplein en de Wederikstraat in Alphen zijn hokken ge plaatst om wilde duiven te vangen. Daarmee moet de overlast van de poepende vogels aan banden worden gelegd. foto ben de bruyn alphen aan den run De huttenbouwweek in Langeraar krijgt log een kostbaar staartje. De resten van het ïuttendorp - de houtsnippers die nu liggen ipgeslagen op het industrieterrein Boven- and - moeten worden afgevoerd naar de af- 'alverwerking Rijnmond (AVR). De provin ce geeft geen toestemming om het hout te gebruiken om sloten op het industrieterrein mee te dempen. Tussen het hout zitten na melijk nog verfresten en spijkers. De tegen valler gaat Ter Aar zo'n 80.000 gulden kos- In eerste instantie had de provincie wèl toestemming gegeven voor het dempen van sloten met het afvalhout. De vergunning werd echter ingetrokken nadat container- handel Pieterse bezwaar had gemaakt tegen de stort. Een deel van de te dempen sloot is eigendom van Pieterse. En die had er wei nig zin in om straks een terrein te krijgen dat is vervuild met verfresten en ijzerdelen. Overigens blijkt dat verschillende inwo ners van Langeraar het huttendorp hebben gebruikt om goedkoop van hun houtafval af te komen. Zelfs in de weekeinden werd er hout gestort. De verwerking van het afval kost normaal 200 gulden per ton. Nu ko men deze kosten voor rekening van de ge meente. Het huttendorp heeft in totaal 400 kubieke meter houtafval opgeleverd. Ver branden van het huttendorp is sinds enkele jaren niet meer toegestaan. De hoge kosten van de afvalverwerking waren gisteravond voor de WD'er E. Heij- ers aanleiding om het huttendorp ter dis cussie te stellen. „Je weet dat er kilo's verf worden gesmeerd en pakken spijkers wor den verwerkt door de jeugd. Allemaal slecht voor het milieu. Ik ben daar bezorgd over", aldus Heijers. loman leefmans Wilde duiven blijven rond de flats aan de Lupinesingel, het Aïdaplein, Carmenplein en de Wederikstraat in Alphen de ge moederen bezighouden. Aan vankelijk klaagden bewoners over de niet aflatende stroom vogelpoep. Nu de duiven wor den gevangen, komen er bij de politie telefoontjes binnen van bewoners die dat zielig vinden. Het noodtrappenhuis en de balkons van de flats hebben we kenlang onder de duivenpoep gezeten. Hoe er ook werd ge boend of gesopt, in korte tijd zaten de gebouwen weer onder. Een reeks klachten kwam bin nen bij de eigenaar van de flats, de woningbouwvereniging Al phen aan den Rijn (WVA). De WVA zag zich genood zaakt de Nijmeegse firma WNS in de arm te nemen om het pro bleem op te lossen. Met toe stemming van de dierenbe scherming en met een vergun ning van de politie plaatste WNS twee weken geleden vang- kooien op het dak van de flats. Eenmaal per dag worden deze kooien 'geleegd' waarna de dui ven naar het duivenasiel in Arn hem worden afgevoerd om daar weer te worden gelost. Aange zien het wilde, ongetrainde dui ven betreft, is de kans klein dat ze vervolgens weer terugkeren. Het afgelopen weekeinde werden de gevangen duiven echter niet opgehaald. Ze zaten van vrijdagmiddag tot dinsdag morgen opgesloten. Dat schoot een aantal flatbewoners in het verkeerde keelgat. De politie werd gebeld en die nam pools hoogte. „Van mishandeling is geen sprake. Er zat voldoende voedsel voor de duiven in die kooien. We hebben contact op genomen met de woningbouw vereniging. Die zei dat alleen rond het weekeinde de kooien niet worden geleegd", aldus po litiewoordvoerder H. Schimmel. Bij de woningbouwvereniging wordt een en ander bevestigd. Het is nog niet bekend hoe lang het vangen van de duiven door gaat. Motorrijder breekt been hoogmade Een 35-jarige Voorschotenaar heeft maandagavond een been gebroken bij een ongeval in Hoogmade op de provin ciale weg 5 (Leiderdorp-Roelofarendsveen). Tevens liep hij arm- letsel op. De man moest bij de afslag naar Oud Ade onverwacht remmen voor een voor hem rijdende auto. De motor slipte, en de man kwam ten val. Het voertuig raakte daarbij in brand. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Daar bleek dat hij te veel alcohol had gebruikt. Voor dat feit kreeg hij een proces-verbaal. Fuik met paling verdwenen hazerswoude-dorpAan de Loeteweg in Hazerswoude-Dorp is in de nacht van maandag op dinsdag een fuik met paling gestolen. De fuik was eigendom van een inwoner van Hazerswoude-Dorp. De schade bedraagt enkele honderden guldens. Bankdirecteur neemt afscheid roelofarendsveen Directeur C. de Vriend van het ABN/AMRO- kantoor in Roelofarendsveen neemt per 1 november afscheid van de bank na een dienstverband van veertig jaar. Hij gaat 'in de vut'. Zijn opvolger is C. Schouten. Voor de oude en de nieu bankdirecteur wordt donderdag 28 oktober een receptie gege ven in de Meerhoeve in Oud Ade. Spanjaard gaat vrijuit alphen aan den rijn Een 33-jarige Spanjaard uit Warmond is, naar nu bekend is geworden, ten onrechte genoemd als dader van een bedreiging op 12 september in café Highlander in Al phen. Een nog onbekende man trok daar een pistool toen een bezoeker een glas cola had omgegooid. De portier ontwapende de dader, die zich op het politiebureau in Alphen uitgaf voor een Spanjaard die in een hotel in Warmond zou verblijven. Volgens de politie kent de dader deze Spanjaard vaag. Het is nog steeds niet duidelijk wie de man werkelijk is en waar hij vandaan komt. Hij weigert zijn identiteit bekend te maken. De man verblijft nog steeds in een cel in Den Haag. Ouderen uit Jacobswoude leren koken in Woudsoord alphen aan den rijn Een vrachtwagen van Mulder Transport vertrekt zondag 1 no vember richting Polen met de goederen die zijn gekocht van de opbrengst van de Alphense Rommelmarkt op 4 september. Het gaat om medicijnen en le vensmiddelen. Maar de vracht wagen is nog niet vol. Daarom is er de mogelijkheid om vol gende week zaterdag 23 oktober tussen 13 en 15 uur nog spullen voor Polen af te geven in de Bo- nifaciuskerk aan de Para dijslaan. De organisatie heeft graag textiel, kleding en schoei sel. woubrugge kees van kuilenburg „Ik geloof dat we een smakelijke gehaktbal hebben." Eén van de deelnemers aan de cursus ko ken voor senioren in verzor gingshuis Woudsoord in Wou- brugge kijkt tevreden naar de bal. „Als hij nu nog lekker is ook, 'hebben we niets te kla gen", voegt hij eraan toe. Na afloop van de eerste cur susmiddag stond er gisteren een goed verzorgde maaltijd op tafel, waar de tien deelnemers - negen mannen en een vrouw - trots op waren. Al werd die trots enigszins getemperd door Tine ke Dijkman, kok van Wouds oord. Ze merkte op, dat dit wel een erg gemakkelijk menu was, dat ze de deelnemers had laten klaarmaken. Het zou de volgen de keer veel moeilijker worden. De cursisten hielden zich de eerste dag (onder leiding van Tineke Dijkman en assistente Gré Dijkshoorn) bezig met het bereiden van tomatensoep, de gehaktbal, aardappelen en vla. De cursus met gewone vader landse recepten is opgezet door Dijkman. „Er blijkt steeds meer behoefte te bestaan bij vooral mannen om wat meer te weten te komen over het koken. Uit eindelijk is het erg zielig, dat als de nood aan de man komt som mige mensen nog geen kopje soep kunnen maken. Dat er veel belangstelling voor was bleek al snel. Binnen korte tijd was de cursus volgeboekt. Tien man is precies voldoende. Anders loop jé elkaar in de keuken in de weg. Inmiddels is er al een tweede groep in de maak." Plezier Jan Straathof uit Rijnsaterwou- de stond gisteren voor de eerste keer met duidelijk steeds meer plezier achter het fornuis. „Het enige dat ik kan. is een kopje koffie zetten. Vandaar dat ik voor deze cursus heb ingeschre- f4 K i a r Kok Tineke Dijkman maakt de tien deelnemers wegwijs in haar keuken. Aannemer komt tegemoet aan wensen van omwonenden oud ade loman leefmans De firma DB Bouw bv aan de Zuidzijderweg in Oud Ade moet diverse maatregelen nemen om overlast voor omwonenden te beperken. Dat hebben B en W van Alkemade gistermiddag be sloten. Het college verklaarde de bezwaren van de buren wel ongegrond, maar hoopt ze met de opdracht aan DB Bouw toch tegemoet te zijn gekomen. Eige naar J. Vol water van DB Bouw toonde zich tevreden over de afloop. De buren van het bedrijf, T. Wurzer en J. Borst, maken grote bezwaren tegen de uitbreiding van de firma van Volwater. Er is nu al overlast van de busjes en vrachtwagens die regelmatig over de smalle weg af- en aan rijden. Het geluid van de tim merfabriek en de weerkaatsing van het verkeersgeluid van de nabijgelegen rijksweg A4 is eveneens een heikel punt. Ver der zouden het nieuwe bedrijfs pand en hekwerk van DB Bouw bv lelijk afsteken in de landelij ke omgeving. De buren willen dat de firma naar een bedrijfs terrein verhuist. B en W van Alkemade vinden de wens van het duo te ver gaan, maar hebben vier eisen aan de aannemer gesteld. Ver keersgeluid mag niet via zijn pand weerkaatsen, het keren van bedrijfsauto's moet op ei gen terrein geschieden, een na bijgelegen opslaggebouw moet worden ontruimd en Volwater moet een 'groenplan' maken voor de omgeving van het be drijfspand. „Dat zijn precies de voorstellen die ik zelf aan de omwonenden heb gedaan. Maar ze wilden niet luisteren. Het komt dik in orde", aldus Volwater. Sprankje hoop voor Open Huis De Teraarse wethouder E. van der Laan (WD/welzijn) blijft hopen dat de stichting Open Huis haar activiteiten ook na 1 november voortzet. Er heeft zich inmiddels één kandidaat gemeld voor een bestuursfunc tie bij de stichting. En de wet houder heeft de jacht op nieu we bestuursleden nog niet op gegeven. Toch verkeert het Open Huis nog altijd in de gevarenzone. Het zittende bestuur heeft aan gekondigd per 1 november zijn activiteiten te staken. Hebben zich voor die tijd geen opvolgers gemeld, dan betekent dat het einde van het Open Huis. Daar mee komt dan ook een einde aan buurtcentrum De Wip, dat door de stichting wordt be heerd. Het einde van De Wip zou voor een groot aantal clubs bij zonder vervelend zijn. De twee plaatselijke biljartverenigingen, jongerenvereniging Rocktopus en de Teraarse EHBO maken gebruik van De Wip. Bij de ver enigingen is echter tot nu toe niemand bereid gevonden om in het bestuur van Open Huis plaats te nemen. Van der Laan vertelde gisteravond nog niet wat hij zal doen wanneer de reddingspoging van Open Huis mocht falen. Wel beloofde hij in dat geval op 28 oktober aan de gemeenteraad zijn maatregelen bekend te maken. ven. Steeds een beroep te moe ten doen op je kinderen is ook niet goed.y Een wat vreemde eend in de bijt was mevrouw W. van Wou- we. Zij heeft 49 jaar 'keukener varing', maar wil graag nog wat bijleren. Ze hield de mannen dan ook voortdurend met ar gusogen in de gaten of ze niet al te royaal met het zout, peper of de vermicelli omsprongen. Ze had duidelijk moeite om zich er niet mee te bemoeien. Alleen echtgenoot Piet was op een ge geven moment het slachtoffer toen ze hem onder luid gebul der van de anderen toeriep niet zo eigenwijs te zijn. Jan van der Meer bekende, terwijl hij in de tomatensoep stond te roeren, dat hij aardap pelen kan schillen en erg goed is in de afwas. „Wat er tussenin zit wil ik ook graag leren." Vol gens Joop Lek kan hij best een potje koken, „maar de kinderen roepen altijd dat het van mam ma beter smaakt. Dat moet nu maar eens afgelopen zijn." Bij het uitschenken van de vla in de maatbekers dreigde de goede sfeer alsnog te worden bedorven. „Moeten die bekers worden omgespoeld omdat ze stoffig zijn", vroegen de cursie- ten aan kok Tineke Dijkman. „Nee meneer, dan rollen de puddinkjes er gemakkelijker uit. In deze keuken is het zeker niet stoffig", voegde ze er fijntjes VRIJE TIJD foto» ben de bruyn Terugkijkend op de eerste cursusmiddag merkt de kok van Woudsoord op, dat het haar niet is tegengevallen. „Het is tenslotte voor iedereen een sprong in het diepe. Ook voor mij. Maar ik heb het best naar mijn zin gehad. Dat was naar mijn idee ook het geval bij de deelnemers. Vooral die sociale kant viel mij op. Binnen zeer korte tijd stond er een groep in de keuken. Niemand uitgezon derd." Bingo In het Alphense clubgebouw de Vierhoek aan de Vorselenburg- straat wordt vrijdag 15 oktober een bingo gehouden. Het spel met de balletjes begint om 20 uur. Speeltuinen buurtvere niging Vreugdenoord heeft naast diverse prijzen een hoofd prijs van 300 gulden klaarliggen. House-party In het Alphense jongerencen trum Madonna aan de Olyrn- piaweg wordt zaterdag 16 okto ber een house-part)' gehouden. Het feest dat om 22 uur begint, heeft de naam The Party Zone meegekregen. De entree be draagt 10 gulden. Kinderdisco De Alphense speeltuinen buurtvereniging Vreugdenoord houdt zaterdag 16 oktober van 1920 uur een disco voor kin deren tot acht jaar. De disco wordt gehouden in clubgebouw de Vierhoek aan de Vorseien burgstraat. Van acht tot negen uur kunnen kinderen van 8—12 jaar dansen. Disco In het Alphense jongerencen trum Madonna aan de Olym- piaweg wordt zondag 17 okto ber een disco gehouden. Voor de gelegenheid zijn allerlei mo derne, elektronische snufjes ge ïnstalleerd. De „dansmiddag duurt van 1518 uur.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17