Leiderdorp lapt Engelendaal op 'Progressief Warmond moet terug in het college' Meerburg verslijt kunstgras 'te snel' Regio Jeugd Oegstgeest kan weer terecht in de soos Ambtenaren tijdelijk overgeplaatst College Leiderdorp houdt rapport over groenbeheer geheim Clownesk jubileum speelgoedbeurs WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 973 CHEF GERT VISSER. 071-356430. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -356413 Vergeefse jacht op inbrekers oegstgeest De politie heeft vannacht in Oegstgeest vergeefs ge zocht naar de daders van een inbraak in de Prinses Irenelaan. Een buurvrouw zag rond kwart voor vier dat enkele knapen het huis binnendrongen. Zij waarschuwde de politie. Ondanks dat de agenten snel arriveerden, waren de vogels al gevlogen. Ook het inzetten van een speurhond had geen resultaat. In de strui ken bij de woning werd wel een portefeuille gevonden, die in het huis was gestolen. Verder bleek er een briefje van 25 gulden te zijn verdwenen. Gestolen vrachtwagen weer terecht zoeterwoude-rundukDe vrachtwagen met aanhanger die het af gelopen weekeinde in Zoeterwoude-Rijndijk is ontvreemd, is gisteren teruggevonden in Weesp. De Weesper politie werd op de wagen geattenteerd door een passant omdat de wagen 'op een vreemde plek' zou staan. De lading - 54 rolcontainers met drank - werd in het voertuig aangetroffen. Zowel de wagen als de drank (ter waarde van 205.000 gulden) zijn inmiddels weer over gedragen aan de eigenaar. Het onderzoek naar de diefstal wordt door de korpsen van Rijn en Braassem en Gooi- en Vechtstreek voortgezet. Snorfiets weggehaald bij ziekenhuis leiderdorp» Een 16-jarige Leiderdorpse is gistermiddag haar Gi- lera-snorfiets kwijtgeraakt. De brommer stond geparkeerd bij hel Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp. De waarde bedraagt on geveer 2000 gulden. Onderzoek naar olievervuiling voorschoten De politie onderzoekt mogelijke vervuiling van een sloot bij Nieuw Voordorp in Voorschoten. Voorbijgangers hebben onlangs iemand bezig gezien met het lozen van een vat olie en daarvan aangifte gedaan. Over de aard van de vervuiling staat nog niets vast. Rijnlanders in Griekenland naar school oegstgeest Een groep vierdeklassers van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest gaat een week lang in het Griekse Chaidari naar school. Van 14 tot 21 oktober heeft de uitwisse ling plaats van de 46 leerlin gen met een school in de Atheense voorstad. De reis wordt onder meer mogelijk gemaakt door een bijdrage van de Europese Gemeen schap. Naast het volgen van lessen, maken de leerlingen ook tochten naar bekende historische plaatsen in het oude Griekenland. Leerlin gen van de Griekse school waren in april in Oegstgeest te gast. Jongeren uit Oegstgeest kunnen weer drie avonden per week naar de soos in het SJJO-ge- bouw aan het Boerhaaveplein. De soos was een jaar gesloten door problemen binpen het be stuur. Na een proefperiode van vijf weken is de soos nu echter weer geopend. De jongeren kunnen op woensdag en don derdag tafelvoetballen, klaver jassen of film kijken. Op wijdag wordt er gedanst. De hernieuw de soos wordt georganiseerd door 'Halte Haaswijk', een groep jongeren die uit de SJJO is voortgekomen. Bij de oude soos is onverant woord met geld omgesprongen, zo bleek onlangs uit een rapport over de SJJO. Zo betaalden veel jongeren hun rekening niet. De problemen binnen de SJJO zorgden er vorig jaar voor dat het bestuur woedend opstapte en wethouder T. Kohlbeck dreigde met aftreden. Totdat het nieuwe bestuur aantrad, is weinig aandacht besteed aan de jongeren, die daarom zelf Halte Haaswijk oprichtten. Inmiddels is een nieuw SJJO-bestuur geïn stalleerd. Die wil vooral met veel vrijwilligers gaan werken. Het college van Leiderdorp wil len nog niet ingaan op de in houd van het geheime rapport over de afdeling groenbeheer van de gemeente. In een verkla ring aan de fractievoorzitters melden ze de inhoud ervan eerst binnen B en W te willen bespreken. Wel is inmiddels duidelijk dat opdracht is gege ven voor de rapportage omdat een eerder onderzoek diverse wagen opriep. Hel college van B en W heeft gisteravond overleg gevoerd met de fractievoorzitters van al le politieke partijen die in de Leiderdorpse raad zitten. Dit gebeurde naar aanleiding van wagen die GroenLinks dit weekeinde stelde over een nog geheim omderzoek naar het rei len en zeilen op de afdeling groen. De kleinste oppositie fractie had vernomen dat hierin 'ernstige feiten' worden ver meld. In de beantwoording van de wagen ging het college gister avond niet in op de ernst van de feiten. B en W volstaan met de mededeling dat het rapport 'zeer recent is ontvangen' en dat ze de inhoud eerst onder ling willen bespreken. Het college heeft de fractie voorzitters uitgelegd dat het rapport een gevolg is van een in 1992 afgerond onderzoek naar 'de bedrijfsmatige aspecten van alle gemeentebedrijven'. „Naar aanleiding daarvan hebben we besloten een aanvullende op dracht te geven aan de Van den Boom Groep te Nieuwegein." B en W vermelden niet wa om juist de afdeling groen heer is uitgekozen voor een] der onderzoek. Overigens j het college weten dat het 1 reau Van den Boom vorige w een 'tussenrapportage' heeft gescheiden. Dit betekent het onderzoek naar de gema teafdeling nog niet is afgeroru GroenLinks-raadslid K. B verantwoordelijk voor de genlijst aan B en W, melc vanochtend dat 'er nog een j leboel in de mist hangt'. wethouders willen absoluut t ingaan op de inhoud van rapport totdat de kwestie is sproken met de burgemeesl Daama moet er zeker meer d delijkheid worden verschal Burgemeester J. de Bruin ke morgen terug van vakantie. zoeterwoude loman leefmans Het kunstgrasveld van de Zoeterwoudse voetbalvereniging Meerburg kan niet tot 1997 wachten op een ingrijpend renovatie. De vering en 'poligheid' zijn in de afgelopen zes jaar dusdanig versleten dat binnenkort al aan het veld moet worden 'gesleuteld'. Het bestuur van de voetbalclub wacht nog op een rapport van een KNVB-controleur die het veld onlangs heeft getest. Als een van de eerste voetbalverenigingen in Nederland legde Meerburg in 1987 een kunstgrasveld aan. Een investering van acht ton. Na tien jaar zou de toplaag vervangen moeten worden. Maar door het intensieve gebruik van 'de mat' is sneller dan verwacht slijtage opgetreden. De dikte van de toplaag (polen) en de vering zijn afgenomen waar door de kans op kleine blessures vooral voor keepers is toegenomen! Vorige week heeft een ingenieur van de KNVB het veld gecontroleerd. Hij zal een officieel rapport opstellen over de staat van het veld. Het kunstgras moet in ieder geval regelmatig worden 'gesleept' (borstelen). Verwacht wordt echter dat in het rapport op verdere maatregelen wordt aangedron gen. „De firma die het kunstgras heeft aan gelegd, kan niet elke twee weken komen slepen, dus dat zullen we zelf moeten doen. We wachten in ieder geval nog het rapport af', aldus secretaris J. van der Werf van Meerburg. Met lapmiddelen moet Meerburg 1997 zien te halen. Dan wordt, als alles goed een nieuwe bovenlaag aangelegd 250.000 gulden gaat kosten. Maar Van c Werf vreest dan Meerburg noch de j meente het geld daarvoor heeft. „En d blijven we met lapwerk zitten", vreest de cretaris. Volgens sportwethouder R. Hogenel zelf speler en oud-bestuurslid van Mei burg, hoeft de club nergens bang voor zijn. „De renovatie is opgenomen in 1 dekkingsplan '94-'98 en in die periode mc de opknapbeurt gebeuren. Er zijn aller nieuwe technieken van nog betere kun grasvelden op de markt. We zullen zien v we daarmee kunnen doen." P W-fractievoorzitter Duijnhoven morgen weg uit gemeenteraad De Engelendaal in Leiderdorp. De weg wordt binnenkort 'winterklaar' gemaakt. foto hielco kuipers Geen nieuw asfalt op drukke verkeersader De drie van diefstal verdachte ambtenaren van de Leiderdorp se afdeling bevolking zijn weer aan het werk op het gemeente huis. Het trio is tijdelijk aange steld om de gemeentelijke ad ministratie over te hevelen naar een nieuw computersysteem. Naar verwachting blijven ze dit werk doen totdat hun rechts zaak achter de rug is. Indien ze schuldig worden bevonden door de rechter, heeft de ge meente de mogelijkheid de drie te ontslaan. De ambtenaren zijn vorige week op non-actief ge steld nadat justitie bekend had gemaakt hen te vervolgen inza ke verduistering van leges-gel den. Overigens is er nog een vierde verdachte, maar hij is in middels uit de gemeentelijke dienst. De Leiderdorpse Engelendaal wordt dit najaar niet over de hele lengte opnieuw geasfalteerd, maar door middel van lapmiddelen 'winterklaar' gemaakt. Deze tussenop lossing bespaart de gemeente een drie ton kostende nieuwe toplaag en houdt de weg vrij voor een nieuwe in richting van de drukke verkeersader. Onlangs maakten B en W van Leiderdorp bekend dat ze dit najaar een groot deel van de Engelendaal wilden voorzien van een nieuwe toplaag. De kosten van deze operatie wer den geraamd op drie ton. Des kundigen meldden dat het de hoogste tijd is dat dit werk wordt uitgevoerd omdat inmid dels scheuren in de toplaag van het wegdek zitten. Hierdoor ligt de onderlaag bloot, die bij vorst waarschijnlijk gaat scheuren. In dat geval kost reparatie handen vol geld. Het voorstel voor de investe ring van drie ton wekte be vreemding omdat binnenkort een rapport verschijnt over de herinrichting van de Engelen daal. Er zijn onder meer plan nen om mini-rotondes aan te leggen. In dat geval is de kans groot dat het net aangebrachte asfalt weer moet worden open gebroken. Dit is ook de reden waarom de gemeenteraad, uitgezonderd de WD, onlangs vrij sceptisch reageerde op de collegeplannen voor een nieuwe toplaag. Frac tievoorzitter V. Molkenboer van de PvdA verwoordde de twijfels van een groot deel van de raad. „Er kan geen vrije discussie over de herinrichting van de Enge lendaal komen als een gedeelte net is geasfalteerd." Uiteindelijk hebben B en W besloten tol een tussenoplos sing. Er is 85.000 gulden uitge trokken voor het plegen van on derhoud aan plekken die er het ergst aan toe zijn. Wethouder J. Veldstra hierover: „Werk voor 70 mille moet toch gebeuren, ongeacht de toekomst van de Engelendaal. De 14,5 mille zijn een extra investering om de ko mende winter door te komen." Volgens Veldstra is de ge meente verzekerd dat deze lap- leiderdorp» De jeugdige bezoekers van de beurs voor tweedehands speelgoed in cultureel centrum De Sjelter in Leiderdorp hadden het gisterei best naar hun zin. Twee clowns luisterden het tweede lustrum van de beurs met hun grappen en grollen op. Ook was er in het centrum aan de Heemraadlaan een poppenkast. foto janholvm De Warmondse CDA-fractie moet na de verkiezingen van volgend jaar Progressief War mond (PW) durven uitnodigen een wethouder te leveren. „Daar is moed voor nodig, want het CDA wil wellicht loyaal zijn aan de huidige partner, de WD. Maar het is in het belang van het dorp om binnen het college de twee groeperingen te hebben die zoveel mogelijk stemmen vertegenwoordigen", vindt PW- fractievoorzitter Dick Duijnho ven, die morgen afscheid neemt van de gemeenteraad. Duijnhoven pleit onverholen voor een terugkomst van PW in het college. „Ik geloof niet dat de meeste CDA'ers puur op machtspolitiek uit zijn", zegt hij. „Het ?ou waardevol zijn als bijvoorbeeld wethouder Wasse naar rond de verkiezingen naar PW toestapt en een open ge sprek met ons heeft over de motieven om PW bij de vorige periode uit het college te hou den. Dan kunnen we kijken wat er nog van over is, of er nog irri tatie bestaat en of we een en ander kunnen oplossen." Duijnhoven erkent dat PW na de vorige verkiezingen ernstig van slag was doordat de dorps partij onverwacht in de opposi tie belandde. „Er is een periode geweest dat de persoonlijke emoties de overhand hadden. Soms voelde ik dat ook. Dan ging mijn stem ineens trillen en begonnen mijn handen te zwe ten. Maar daar moet je niet in blijven steken, want dan krijg je een onzuivere discussie." Krampachtig Duijnhoven noemt hel huidige college van B en W 'krampach- middelen afdoende zijn om de onderlaag te beschermen. „Dat is wel nodig, want als de onder laag kapot gaat, ben je nog veel verder van huis. We hebben dat in het verleden eens meege maakt met de Persant Snoep- weg. Reparatie kostte toen het hele jaarbudget voor wegenon- derhoud. Dat wilden we nu maar voorkomen. De discussie over de herin richting van de Engelendaal komt volgens de wethouder rond de jaarwisseling aan de or de. „We hebben eerst nog even wat andere zaken af te ronden, zoals de renovatie van de Does- Leiderdorp - Winkelcentrum Winkelhof Amersfoort Beverwijk Rotterdam Utrecht Veenendaal Zeist Zwolle SPECIALISTEN IN NACHTRUST getimmerd plan ligt. Mensi krijgen nu het gevoel dat ze v van hele goede huize moeti komen, willen ze wat in kunni brengen. Als het eenmaal in officiële procedures zit, woi het voor burgers heel moeil wrikken." Duijnhoven pleit voor ande vormen dan alleen de officie inspraak om de mening van i Warmonders te peilen. „Th ma-avonden bijvoorbeeld, zijn meer manieren om l mensen de kans te geven hl ideeën te vertellen. Maar hel g meentebestuur moet daar oi gevoel voor hebben. Ze moeti niet denken dat ze de waarhe in pacht hebben. Niet: 'Wij ku nen het geheel overzien en i mensen praten alleen uit eige belang'. Dat is het verkeeri uitgangspunt." Volgens Duijnhoven is de b stuurscultuur niet te verander» door de Groep Geinteresseerl Warmonders (GGW), voorlop van Progressief Warmond, o| nieuw op te richten. „De m0 sen die de GGW willen hero| richten vinden dat de boel is il geslapen en dat de wind erol der moet. De raadsleden zitt» te lang en bewaken niet me goed de belangen van het dor Het is slecht gesteld met de il spraak en de openheid, zeggï zij. PW is het daarmee een maar we moeten niet twee kld ne partijtjes hebben die daartl gen strijden. Het is beter via hl bestaande PW te proberen vel andering te brenger." Duijnhovens plaats in de ras wordt ingenomen door Matj Duiverman. Bram Schavemaki wordt fractievoorzitter. PW-fractievoorzitter Duijnhoven: „Het is in het belang van het dorp om binnen het college de twee groeperingen te hebben die zoveel mogelijk stemmen vertegenwoordigen." tig'. „De bestuurders zijn ge neigd het lastig te vinden dat er bezwaar wordt gemaakt. Men sen die bezwaar maken, moeten gaan oppassen hoe ze dat naar voren brengen. Als het te emo tioneel is of gepaard gaat met spandoeken, wordt het vaak op de vorm afgekeurd", oordeelt Duijnhoven. „Dit college zit zich daartegen al bij voorbaat in te dekken." Hij pleit ervoor dat het college Warmonders eerder betrekt bij de plannen. „Een idee wordt foto henk bouwman geboren in de boezem van het college. Ik vind dat ze dan meteen wat moeten laten horen aan de bevolking en niet moe ten wachten tot er al een dicht-

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16