UIT Hoe houdt u uw spaargeld in de buurt? Supermodel Naomi Campbell een lastig portret m Rtv show Multifunctioneel uitgaan in Johns eigen Mollywood WOENSDAG 13 OKTOBER 1993 LONDEN THE INDEPENDENT Na twee maanden gebekvecht over en weer is het 23-jarige I.ondense supermodel Nao mi Campbell door haar Amerikaanse agentschap Elite ontslagen. Omdat Elite 10 procent krijgt van de verdiensten van Campbell, geraamd op 70.000 gulden per dag, moeten de spanningen onge zond hoog zijn opgelopen. „Geen enkel geldbedrag of prestige kan de behandeling waar ze ons perso neel en onze klanten aan blootstelt nog langer rechtvaardigenaldus de verkla ring die door het agentschap is uitgege ven. „Iedereen die het heeft meege maakt zal het begrijpen", licht de voor zitter van Elite, John Casablancas, graag toe. „Ze vecht met iedereen en heeft woedeaanvallen die kenmerkend zijn voor een kind van drie. Alleen zijn kinde ren van drie leuk." In de modebranche is het aantal ver halen dal de ronde doet over Naomi uit bundig: driftbuien op het podium, ruzies in bars, chaos in kleedkamers. En laat, laat, laat. Maar wat waar is waar: wan neer ze op komt dagen is ze in staat een oude aardappelzak eruit te laten zien als dure haute couture, vandaar dat 's we relds topontwerpers in de rij stonden om hun ontwerpen door haar te laten show en. Tot nu toe. Nu erkennen zelfs de i die haar imago hebben gecre- eerd en beschermd haar slechte reputa- Kortstondige verhouding Naomi Campbell heeft veel aan haar moeder Valerie te danken. Om te begin nen haar uiterlijk. Valerie Morris is op 5- jarige leeftijd met haar ouders van Ja maica naar Londen gekomen. Toen ze 19 was had ze een kortstondige verhou ding met een man wiens identiteit ze nooit heeft bekendgemaakt, maar over wie ze zegt dat hij 'van gemengd ras was en een vleugje Chinees in zich had'. Het vleugje Chinees had een zwangerschap tol gevolg. Meteen na haar geboorte van Naomi op 22 mei 1970 vertrouwde moeder Valerie haar dochtertje toe aan haar moeder en stiefvader (Campbell). Valerie trok de wijde wereld in om een carrière op te bouwen die wel wordt omschreven als 'exotisch dansen'. Bezeten van de gedachte dat haar dochter carrière moest maken, stuurde Valerie het grootste deel van haar ver diensten naar huis om Naomi's weg langs dure toneelscholen en eindeloze privé-lessen in zwemmen, dansen en li chaamshouding te bekostigen. Op een dag, ze was 15, drukte Naomi haar neus tegen een etalageruit in Co- vent Garden. Ze vergaapte zich aan de tapdansschoenen, die in de vitrine ston den. Op dat moment besefte ze dat ze klaar was voor wat uitgroeide tot een roemrijke loopbaan als model. Een paar dagen nadat ze zich had laten inschrij ven bij een agentschap, kreeg ze een gro te opdracht waarvoor ze heel Amerika door moest reizen. Minder dan een half jaar later moest de tiener bij wijze van spreken de hulp inroepen van een gewichtheffer om haar verdiensten naar de bank te brengen. Ze had, zo bleek, een figuur dat geheel aan sloot bij de mode van de jaren tachtig: brede schouders, smalle heupen, en be nen. Go-dde-lijke benen. Voor de camera toonde ze een afstan delijke, hooghartige, superieure blik. Ze straalde klasse uit. Ze was al gewild voor dat ze goed en wel was begonnen. Al spoedig stond haar foto op de omslag van ieder zichzelf respecterend mode tijdschrift ter wereld. Het meisje dat niet eens zolang gele den in de buurt van het Londense huis van Boy George rondhing in hoop een handtekening te bemachtigen, kwam tot de ontdekking dat ze zelf een superbe- kend voorwerp van aandacht was gewor den. Bokser Mike Tyson ging met haar uit toen ze amper 17 was. Eddie Murphy gaf haar zijn telefoonnummer met daar aan het woord Heaven toegevoegd. Ro bert de Niro, die vanwege zijn voorkeur voor zwarte vrouwen bekend zou staan als mijnwerker, vatte meer dan normale genegenheid voor haar op. De verhalen dat Naomi een uitermate lastig portret was, brandden al spoedig los. Ze stompte een personeelslid van Elite in het gezicht, nadat hij een gering schattende opmerking had gemaakt. Ze liet een jonge mannequin die het waag de op haar te lijken uit de show van Karl Lagerfeld ontslaan. Ze maakte ruzie met een actrice in een of andere club, omdat de vrouw een man versierde die Naomi zichzelf had toebedacht. Onthullend Menige amateur-psycholoog zou graag tien minuten met Naomi Campbell in een afgesloten ruimte verkeren. Het is een vrouw die, volgens eigen zeggen, naar liefde en genegenheid hunkert. „Wat me het meest beangstigt", zei ze onlangs, ..is dat ik nooit zal trouwen, mijn liefde niet vind en geen kinderen krijg." Haar publieke verklaringen over haar minnaars zijn onthullend. De zeer op zijn privacy gestelde Robert de Niro zou de relatie hebben beëindigd na verkla ringen in het tijdschrift Hello! als: „Ik hou van Robert omdat hij zo begrijpend is. Ik hou van het feit dat hij me zo steunt, net zo goed een echte vriend als Toen ze haar verloving met Adam Clayton van U2 aankondigde en hij op zijn beurt een smaragden en diamanten ring ter waarde van 135.000 gulden voor haar kocht, leek het alsof ze haar be stemming in het leven had bereikt. Maar trouw aan haar reputatie ontketende ze tijdens de kennismakingsvakantie van het paar een kleinschalige oorlog. Vertaling Luutje Niemantsverdriet. Entertainment in Johns Mollywood. Wil en Rinus Michels (links) vergapen zich aan de ingewikkelde bewegingen van de danseres. FOTO FRANK FAHRNER Wat uitgaan betreft, worden wij Nederlanders steeds fri voler. Nuttigden wij vroeger een balletje bij ome Joop op de hoek alvorens een bioscoopje te pikken, we gaan nu copieus dineren in het Andrew Lloyd Webber Restaurant om ons daarna te begeven naar The phantom of the Ope ra. We zijn massaal Cats en 'Les Miserables' gaan bekij ken en wie per ongeluk toegeeft niet ad tweehonderd gulden bij Pavarotti op de eerste rang te hebben gezeten, telt bij de ochtendconversatie bij de bakker niet meer mee. Voor degenen die nog een vers cocktail-completje in de kast heeft hangen, is alweer een nieuwe 'must' op uitgaansgebied uitgedacht: met ingang van 16 oktober aanstaande kunt u iedere zaterdagavond feestelijk genie ten van The Fantasy World Show, een op Amerikaanse leest geschoeide dinner-spektakel-show vol internatio naal entertainment, glamour en emotie, geproduceerd door John de Mol/Wentink Evenementen. Het nieuwste van het nieuwste op het ge bied van niet te missen geneugten is te bewon deren in het Show Conferen tiecentrum Studio 21 in Hilver sum. Tot voor kort gewoon een TV-studio, nu omgetoverd tot een locatie met 'ambiance' en 'sfeer' en 'multifunctionele mo gelijkheden' voor 800 tot 10.000 verwende gasten. Johns eigen Mollywood zeg maar. Dezer da gen beleefde The Fantasy World Show een feestelijke voorpre- 1 De^Mols nieuwe evenemen tenruimte is een wonder van grootschalige chic. Er hangt een meter of duizend aan fluwelen gordijnen en op de tafeltjes wedijveren bijna-zilveren kan delaars met riante herfstflora- composities. Terwijl de binnen komende gasten elkaar tersluiks begluren is jouw jurk duur der/mooier/nieuwer dan de mijne? serveert cateraar Din- Air Party Service ('uw culinaire entertainer') een keurig kopje koffie, een beschaafd nootje, een ultramodern biertje en een verfijnd rauwkost-arrangement. Let wel, het betreft hier een voorpremière: normaal gespro ken is The Fantasy World Show een dinner-show en wordt er voor de toegangsprijs van hon derdvijfennegentig gulden in clusief BTW een beduidend substantiëlere maagvulling op gediend. De kappers hebben weer een goede dag gehad en ook de zonnebankinstituten zullen niet failliet gaan met dit evenementen-centrum in de buurt. Winterwit ter party ver schijnen kan echt niet meer. Slaat iemand per abuis een weekje direct-bruiner over dan schrijven de bladen de week er op dat hij/zij aan een akelige ziekte lijdt. Ook wat de kleding betreft is alle beschikbare glim uit de motteballen gehaald. Topjes en broekjes Naast de reguliere cocktail-met- veel-bont-en-parels is er een hoog korte broekjesgehalte, veelal gecombineerd met topjes die getuigen van een diep in zicht. Als laatste partymodehit lijkt verder het al dan niet smaakvol ontblote middenrif het helemaal te gaan maken. Lee Towers en Rinus Michels kijken verheugd hun ogen uit, Jack Spijkerman poetst zijn brillegla- zen en Yeroen Oos terman, rijk en be roemd geworden door het beschilde ren van parapluies, overweegt nóg rijker en beroemder te worden met het be schilderen van blote buiken. Tijd voor de show. Licht uit, spots aan. Volgens de bijbeho rende glossy brochure trekt The Fantasy World Show in een 'flitsend tem po' voorbij. En dat is niets teveel gezegd. Nadat een ballet bij wijze van opening gracieus uit negen enorme tulpenbol len is gesprongen komt i scala van buitenlanden alle wanden van de zaal, inclu sief het plafond, tot ons. We zien nachtelijk Venetië, van waaruit tenor Hans van Heij- ningen ons een gondellied toe zingt en we zien de Mississippi, compleet met Showboat en kla terende watervallen. Een flit send stukje Broadway-musical, een pas-de-deux op een wiener- wals en Spaanse flamenco. Over naar China, tegen de rechterwand lichten pagodes op en dan door naar de Olympi sche Spelen, uitgebeeld in dans. Op links doemt het Wilde Wes ten op; uit een huis van plezier komen plezierige dames de zaal in gerend. Onder begeleiding van hillbilly-muziek dansen ze woest -Yoehei!- op de tafels. En zo wervelen we in tachtig minu ten door de wereld. Hoogtepun ten van de show zijn een spetteren de Tina Turner-act van Julia Loko en de absolute we reldtrucs van illu sionist Hans Klok. Mijn vrees dat deze specialist op het gebied van magi sche verdwijningen en doorboringen na twee jaar Duin- rell ons land mis schien wel voor goed zou zijn ont groeid, wordt ge lukkig vooralsnog niet bewaarheid. De Showboat vaart de Mississippi af, het Wilde Westen vervaagt en maakt plaats voor Amster damse grachten pandjes die een vrolijk dansje doen en draaiende windmolens. Een luchtballon in de nationale driekleur laat een boerin in kle derdracht door het luchtledige boven onze hoofden zoeven, en we zijn fijn weer in 't Kleine Het Wereldje PANDA DE L'ISLE i rijk GESPROKEN Imca Marina in het De zijn Als iemand me toch te na komt, dan weet ik dat goed op te lossen. Ik trek zo'n jongen het toneel op en zet hem pu bliekelijk op zijn heel niet aa Een acties Thunderbirds-gekte op herhaling al zijn eenvoud nog altijd heel boeiend is om naar te kijken. Je ziet poppen met te grote hoofden die aan draadjes han gen, raketten met knullige rook wolkjes, oceanen die duidelijk in de badkuip zijn gefilmd en ga zo maar door. En toch heeft de serie van Gerry en Sylvia Ander son een sfeer en spanning waar it moderne produkties kunnen tippen, an de ondersteunende rond de herlevende Thunderbirds-rage betreft het de laatste jaren populair gewor den fenomeen koopvideo. Naast de wekelijkse'aflevering van een half uur op televisie brengt Sony Music Video de avonturen van International Re scue uit op videoband (in een andere volgorde dan de tv-se- rie). Iedere band bevat een complete episode van ongeveer een uur, die Nederlands is on dertiteld. De eerste drie delen van wat een lange serie moet worden, liggen nu in de winkel voor ongeveer twee tientjes per stuk. Er is ook nog een speciale, twee uur durende Thunder- birds-videofilm, die via een spaar-actie kan worden verkre gen. Deze band is niet in de winkel te koop en de actie loopt tot 28 februari 1994. We zullen zien of de jeugd te porren is voor de Thunderbirds- gekte. De jeugd van toen in ie der geval wel. Die kan de porte monnee te voorschijn halen, want niet alleen zijn er video banden en speelgoed, praktisch ieder denkbaar gebruiksartikel zal te koop zijn in een Thunder- birds-uitvoering. HEEMSTEDE PETER LODEWIJKS In september 1965 vertoonde de AVRO in zwart wit het eerste deel van de aandoenlijke scien ce fiction-poppenserie De Tltunderbirds De serie sloeg in als een bom en ontketende een ware rage. Nu, bijna dertig jaar later, brengt de AVRO de Thun derbirds weer op het scherm, dit keer fraai in kleur en onder steund door een aantal neven activiteiten, die de rage van toen moeten doen herleven. Kent u ze nog? Ex-astronaut Jeff Tracy en zijn vijf koene zo nen Virgil, Alan, John, Scott en Gordon. Samen vormden zij In ternational Rescue, een organi satie die hulp kon bieden bij ie dere ramp, zelfs wanneer ande ren de hoop al hadden opgege ven. Vanaf een geheim eiland ergens in de Atlantische Oceaan kon Jeff Tracy zijn ruimtesche pen, de Thunderbirds, er op uit sturen, desnoods het heelal in. In de speelgoedwinkel staan ze al, de Thunderbirds 1 tot en met 5, de geheime IR-basis, de rose Rolls-Royce van Lady Pe nelope, precies zoals we ze nog kennen van 28 jaar terug. Leuk speelgoed voor de kinderen, maar misschien nog wel veel leuker voor menige vader, die met een gevoel van weemoed een stukje van zijn jeugd ziet herleven. In een tijd, waarin de moder ne jeugd op televisie, in de bio scoop en per computer wordt overspoeld met de meest fan tastische special effects, is het een genoegen om te ervaren dat een serie als de Thunderbirds in Idem: „Ik schaam me niet voor wat ik doe. Er is een schreeuwend ge brek aan vrolijkheid, aan onbe zonnen vreugde. De mensen zijn bedrukt. Het is een angstige tijd: kijk alleen maar naar de ge beurtenissen in Joegoslavië en Rusland. Vreugde is op zichzelf al een boodschap. Wat is er mooier dan iemand die in de WW zit een half uur te laten la chen?" Paul de Leeuw tijdens de uit reiking van de Zilveren Nipkow-schijf: „En dan wil ik het nu nog even met u hebben over de manne tjes van de publieke omroep. Die mannetjes van zo rond de 50, 60, 70 jaar, die een lichte erectie in hun broek voelen als Viola Holt komt langssuizen. De mannetjes die in besturen zit ten en vergaderen dat het een lieve lust is. Die drie keer per jaar beslissen de whiskyfles nu echt te laten staan en die door Hedy d'Ancona op hun plek zijn gezet zonder over enige erva ring te beschikken. Die manne tjes die zonder het te weten alle nog aanwezige energie en crea tiviteit bij omroepmedewerkers naar de mallemoer helpen. En die een bord voor hun kop heb ben waar menige ouwe school meester met krijtjes jaloers op zouden wezen." AD: „Wij kunnen en willen niet con curreren met een algemene amusementszender. Het is niet realistisch om te verwachten dat de kijkers om zeven uur 's avonds hun toestel op CNN af stemmen en daar tot elf uur blijven hangen. Naar CNN kijk je een kwartier, twintig minuten en zo nodig later op de avond nog een keer. Wij hebben geen massaal publiek nodig om te overleven." Tineke de Nooy in Studio: „Ik heb geen boodschap, ik ben een programmamaker die wil dat er naar haar programma ge keken wordt. Ik ben ingehuurd om goede programma's te ma ken, daar word ik voor betaald. Bij RTL 4 kennen ze mijn per soonlijkheid en vakmanschap en hebben ze er blijkbaar het volste vertrouwen in dat ik j juweeltjes aflever I de r kijken.' Hóóólland dat ons volgens deze klassieker toch het meeste waard is. See the world in 80 mi nutes! en dan gezellig thuis aan de koffie. Hiphoppen Lichtelijk gejetlagged staan de gasten na afloop in lange rijen te hiphoppen voor het toilet. De show was prachtig, schitterend en fantastisch, dat is zeker. „Maar", piept een paarsaanlo- pende mevrouw: „het zou hele maal fijn en geweldig zijn als de 'terugtrek-gelegenheden' ook van wat wereldser afmetingen Zo'n rijkelijk besproeide (de wijn is inclusief) reis om de we reld, vol live watervallen en met een heus regengordijn, vergt natuurlijk het nodige van de blaas. En er worden nog een do zijn of wat extra spiegels ge wenst bij 'de dames'. Het kam en kwastgebeuren kan anders niet dan zonder levensgevaar geschieden: men prikt elkander met toupeerkammen in gevoeli ge delen en bij het hanteren van de broodnodige bussen haarlak belanden er voltreffers op de verkeerde hoofden. Maar John de Mol zou John de Mol niet zijn als hij dit kleine euvel in zijn evenementencen trum niet met gezwinde spoed zou corrigeren. De toilettaire ploeg staat reeds paraat met een riant uitbreidingsplan. Van af 16 oktober kunnen de ge waardeerde gasten genieten van 'The Fantasy World Show' èn van een geheel vernieuwde reti rade. Op niveau en met am biance. Dus po's en handspie geltjes kunt u gerust thuislaten. Wie wil sparen en toch zijn geld binnen handbereik Wil hebben, is bij ons aan het juiste adres. Want de Rabobank zit ook bij u in de buurt. Dat is wel zo makkelijk en wel zo ver trouwd. II krijgt bij de grootste spaarbank van Nederland niet Rabobank. Gemakkelijk en vertrouwd. alleen een hoge rente, u kunt ook direct over uw spaargeld beschikken. Gemakkelijk aan de balie, zonder romp slomp. En voor een goed advies, loopt u gewoon even binnen. Dan ver tellen we u graag hoe u meer uit uw spaargeld haalt. Rabobcnk Q Rabobank. Aangenaam.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 10