Twee jongens uit Grootebroek in Oranje Wanhopige chauffeur kaapt bus Sport 'Met het licht krijgen we extra lucht' Ekimov tekent bij Jan Raas Seles start in Australië Geen operatie voor 'sir' Charles Barkley Simunek moet snel cel in DINSDAG 12 OKTOBER 1993 CHEF AD VAN KAAM, 071-356464, PLV -CHEF ROBONC" Promotie voor Mi ka Hakkinen PARUS Reuter Mika Hakkinen wordt kopman van het formule 1-team van McLaren. Een aantal maanden g'éleden was de Fin slechts testrijder bij de renstal van Ron Dennis. Het mislukte avontuur van Michael Andretti promo- veérde Hakkinen tot tweede rij der achter Ayrton Senna. Het vertrek van de Braziliaan, wiens overgang naar Williams maan dag officieel werd bevestigd, be zorgde de Fin de status van kopman. Het nieuws werd gisteren in Parijs bekend gemaakt door Jean-Pierre jabouille, sportdi recteur van Peugeot. De Franse autofabrikant heeft met McLa ren een een exclusief contract voor vier jaar afgesloten voor de levering van motoren. „We be ginnen om te winnen en we zullen winnen", zei McLaren- chef Dennis strijdvaardig. „Het is,een kwestie van tijd." leiden rob van der zanden Lugdunum-voorzitter Phil Verstraaten (rechts) houdt nauwlettend een oogje in het zeil als de eerste lichtmast bij Lugdunum naar de plaats van bestemming wordt gevoerd. foto henkbouwman De doorsnee voetbalclub met een amateur- status heeft in deze tijd problemen van alle daagse aard. Hoe houden we de clubkas en het ledenbestand op peil, hoe blijven de vrijwilligers enthousiast en waar halen we de jeugd vandaan om de toekomst veilig te stellen? Het zijn vragen waar de meeste ver enigingen steeds moeilijker een antwoord op vinden. Met fusies als logisch gevolg. Bij Lugdunum kennen ze de hedendaag se knelpunten net zo goed als bij collega clubs. Maar de Leidse zondagtweedeklasser reageert alert op de ontwikkelingen en be leeft een bloei die op zijn zachtst gezegd merkwaardig is in deze kommervolle tijden. Het begrip amateurisme is steeds meer aan afbrokkeling onderhevig, maar de ware betekenis van het woord ('liefhebberij') hebben ze bij de club aan de Oegstgeester- wég goed begrepen. Voorzitter Phil Ver straaten vat de cultuur van zijn vereniging in e'e'n zin samen: „Wij investeren in op stallen en organisatie, niet in spelers voor het eerste." De afgelopen jaren voerde de club een actief wervingsbeleid, gericht op de jeugd afdeling. Het gevolg was dat in een paar jaar tijd het ledenbestand groeide van 450 naar 710 leden. Met de niet-spelende leden en donateurs meegeteld is Lugdunum nu met 900 leden de grootste voetbalclub van Lei den. Dat men de wind mee heeft, blijkt ook deze week weer. De club zet zichzelf de ko mende dagen nadrukkelijk in de schijnwer pers. Op het sportcomplex aan de Oegst- geesterweg worden het hoofdveld en veld 3 voorzien van een lichtinstallatie. De in to taal 14 masten (kosten 125.000 gulden) worden met eigen geld betaald en met ei gen mensen geplaatst. Verstraaten: „We kunnen nu een extra veld voor trainingen gebruiken en we willen daar vooral de ldeintjes op laten oefenen. Daarbij kunnen op beide velden avondwed strijden worden gespeeld." Vooral het knus se hoofdterrein van Lugdunum met een moderne zittribune en radiokamer is nu 'af met deze lichtinstallatie. Lugdunum heeft momenteel dertien zon dagteams, vier zaterdagteams, een dames team en 21 jeugdteams. Verder spelen er nog vier zaalteams onder de vlag van de 'Kikkers'. „Met drie speelvelden en een trai ningsveld is het dus allemaal krap aan," zegt Verstraaten. „Met het licht krijgen we wat extra lucht. Maar Lugdunum zal nu qua groei toch de vinger aan de pols moeten houden." Die laatste opmerking klinkt in deze tij den bijna onwaarachtig. Hoe kan een club als Lugdunum zo'n groei doormaken terwijl het op vele plaatsen zo behelpen is met le den en vrijwilligers? Verstraaten: „Ik ben hier nu al zeventien jaar voorzitter en dan weet je waar je de nadruk op moet leggen om te overleven. Het gaat bij een amateur club vooral om een goede organisatie en dan maakt het even niet uit of je een eerste klasser bent of een afdelingsclub. Dat prin cipe levert je op termijn voordelen op en dat bewijst Lugdunum nu. Toen we eerste klasse speelden hadden we amper jeugd. Nu zijn we juist daar zo gegroeid. En de de tails hè. Je moet de ouders warm maken. Een voorlichtingsavondje houden, een fo rumdiscussie in de kantine over de jeugd. Kopje koffie erbij, praatje maken met de mensen. Simpele dingen, maar zo belang rijk. Ik constateer dit seizoen al dat het bij ons op het complex een derde drukker is dan vorig jaar. Dat zegt toch wel iets. Volgend jaar bestaat Lugdunum 75 jaar. Een jubileumcommissie is reeds bezig met plannen voor de viering. De 'feestverlich ting' hangt al bijna... Huiszoeking bij Italiaanse topclubs milaan De Italiaanse fiscus heeft gisteren bij de Italiaanse top clubs Torino, Juventus, Inter en AC Milan huiszoeking gedaan. De fiscale recherche deed de invallen op verzoek van de officier van justitie in Turijn. Het Parket is een onderzoek is begonnen naar bepaalde onduidelijke transfers. Ook werd bij een aantal spelers een onderzoek ingesteld. Het gaat om Baggio (Juventus), Lentini (AC Milan), Aguilera en Sara- legui (Torino). Verder dook de belastingdienst in de boeken van Fiorentina, Napoli, Lecce en Cosenza. Aanleiding is de dubieuze overgang van Baggio die in 1991 over stapte van Torino naar AC Milan en vervolgens aan Juventus werd verkocht. Trainers Schalke en Genk ontslagen gelsenkirchen/genk» Schalke 04 heeft gisteren trainer Helmut Schulte ontslagen. De club uit Gelsenkirchen werd zaterdag door de nederlaag van 1-3 op eigen veld tegen SC Freiburg nog yaster op de laatste plaats in de Bundesliga gedrukt. Opvolger 'van Schulte is Jörg Berger, vorig seizoen gedumpt door 1. FC Köln. In Genk werd Pier Janssen ontslagen. Racing Genk staat onder aan in de Belgische eerste divisie. Janssen wordt opgevolgd door Luka Peruzovic, die vorig seizoen bij Anderlecht vervangen werd door Jan Boskamp. Amerikaanse primeur bij interland den haag Voor het eerst in de historie van het Nederlands elftal wonen Amerikaanse verslaggevers een interland van Oranje bij. Vier journalisten hebben zich aangemeld voor de WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Engeland woensdag in de Rotterdamse Kuip. Het kwartet uit de Verenigde Staten maakt deel uit van de 175 journalisten en 100 fotografen uit vrijwel geheel Europa die het voor Nederland en Engeland uiterst belangrijke duel volgen. Meer dan honderd aanvragen werden door de NSP (Nederland se Sport Pers) niet gehonoreerd. De Engelse media zijn verte genwoordigd door 70 verslaggevers en 40 fotografen. Zambia tekent protest aan lusaka Zambia heeft gisteren de wereldvoetbalbond FIFA ge vraagd de kwalificatiewedstrijd voor het WK tegen Marokko te laten overspelen. De Zambiaanse voetbalbond geeft de scheids rechter uit Gabon, die zondag in Casablanca de wedstrijd tegen Marokko leidde, de schuld van het verlies met 1 -0 waardoor Zambia werd uitgeschakeld. Bij een gelijkspel zou Zambia de eindronde van het toernooi om het WK hebben bereikt. Volgens Adrian Bauleni, de secrètaris-generaal van de Zam biaanse voetbalbond, was de leiding van het arbitrale trio uit Gabon „zwak, vooringenomen en vrees aanjagend". Lugdunum contra Ter Leede leiden Lugdunum en Ter Leede ontmoeten elkaar vanavond in de eerste ronde van het Zilveren Molen-toernooi. Het duel, dat op het terrein van LFC wordt gespeeld, begint om 20.00 uur. Drie wedstrijden voor Van Halst zurich Jan van Halst is door de tuchtcommissie van de UEFA voor drie Europese bekerwedstrijden uitgesloten. De middenvel der van FC Twente liep in de thuiswedstrijd tegen Bayern Mün- chen in de eerste ronde van de UEFA-beker een rode kaart op wegens slaan. Arthur Numan werd voor één Europa Cup wed strijd geschorst. De PSV-er kreeg twee keer geel in de thuiswed strijd tegen Karlsruher SC. FC Twente en PSV werden door de Duitse tegenstanders uitgeschakeld. den haag anp 8Vjatsjeslav Ekimov heeft giste ren een overeenkomst getekend met WordPerfect. De Rus, die vier jaar bij Peter Post onder contract stond, neemt zijn 22- jarige landgenoot Dimitri Nel- joebin mee naar de ploeg van Jan Raas. Beiden verbonden zich voor één jaar aan de wielerformatie. Gisteren zetten ook de ama teurs Leon van Bon en Niels Boogaerd in Eindhoven hun handtekeningen onder een con tract met WordPerfect. De wie lerploeg van Raas bestaat nu uit melbourne rtr Tweeling Ronald en Frank de Boer voor eerste keer samen in basis Louis van Gaal heeft het altijd wel geweten. ,,Ik weet niet wat het met jou is Boer, maar ik word een toptrainer. En als ik hier wegga, neem ik jou mee." Ronald de Boer staat in de competitie nog steeds droog; hij heeft pas één Eu ropa Cup-doelpunt en twee halve interlands op z'n naam, maar de spits van Ajax staat morgenavond tegen de Engelsen wel mooi in de basis. Zo slecht heeft de trai ner van Ajax het een paar jaar geleden dus niet gezien. noorpwuk albert geesing gpd-verslaggever Het is bijna te mooi om waar te zijn, vindt de ene helft van de voetbaltwin. „Twee jongens uit Grootebroek in het Nederlands elftal. Je denkt er wel eens aan, maar dat ik het nu al zo ver heb geschopt, daar ben ik best wel trots op." Hij vindt, zegt-ie, het vooral mooi voor z'n vader en moeder. „Die hebben alles voor Frank en mij gedaan." Vooral z'n vader. „Toen we nog thuis woonden, reed hij ons altijd naar Ajax. Vijf dagen per week, zeventig kilometer heen, zeven tig kilometer terug. Daar deed je toen een uur over. Nu doe je het in 25 minuten. Ik tenminste, m'n vader niet." Debuut Zijn debuut in de basis van Oranje hing dagenlang aan een zijden draad. Gistermiddag na afloop van de training in Noordwijk zette hij zelf het sein op groen. 'Ik ben er klaar voor trainer'. Drie weken geleden te gen San Marino kreeg hij 'een ordinaire schop' "tegen de knie, twee dagen voor de Europa Cup-return tegen Hajduk Split voelde hij bij het afwerken op doel ineens een stekende pijn in de lies. Het ging om de aan hechting van een buikspier. „Ik dacht dat het vanzelf wel over zou gaan, maar het bleef gevoe- lig-" Ronald de Boer raakte een dikke week geen bal aan, des ondanks haalde Advocaat hem. bij de selectie. Dat is tamelijk ongewoon, maar beter had de bondscoach zijn voorkeur voor de tandem De Boer/Bergkamp niet kunnen aangeven. Daarom werd de Ajacied in de voorbije dagen met stoom en kokend water klaargestoomd. Zaterdag kon hij voor de eerste keer voluit sprinten, gistermiddag kreeg hij de bevestiging dat het wel snor zit. „Zelfs bij het uitha len had ik geen pijn. Ik ben vol ledig hersteld en ga er vanuit dat op deze inspanning geen re actie komt." Honger Ronald de Boer, van 15 mei 1970, vertegenwoordigt het nieuwe elan in Oranje. Hij heeft honger naar de bal, hij vindt het een eer het Oranje-shirt te dra gen, maar hij verafschuwt het cliché 'blij er bij te zijn'. „Ik ben nog lang niet in de positie om te eisen dat ik speel, maar als je er eenmaal bijzit, wil je ook spe len." Daar gaat hij stilzwijgend vanuit, zo oprecht is-ie wel. „Als ik naar de spitsen kijk, heeft de bondscoach niet meer zoveel mogelijkheden. Van Basten is geblesseerd en Kieft speelde te gen San Marino een ongelukki ge wedstrijd. Dan blijven er niet zoveel over". John Bosman bijvoorbeeld. „Ik ben een heel ander type dan Bosman. En een logischer kop- pelgenoot van Bergkamp dan hij." Advocaat wil de Engelsen bestrijden via de grond en niet door de lucht. Dus komt De Boer meer in aanmerking dan de spits van Anderlecht, die de bondscoach nu als pinchhitter achter de hand houdt. „Ik ben geen goaltjesdiefzegt De Boer van zichzelf, „maar ik laat ande ren soms beter voetballen. Door gaten te trekken en beslissende passes te geven." Bij Twente Ronald en Frank de Boer. Samen in Ajax èn Oranje. „Daar zijn we trots op." profiteerde Youri Mulder er op timaal van, bij Ajax geldt dat dit seizoen voor Jari Litmanen. De kracht van Ronald de Boer ligt in de kleine ruimte. „Ik ben vrij technisch en heb van alles wat. Een van mijn kwaliteiten is mij in de duels zelf vrij te spe len. Dat is een sterk punt van mij". Zijn zelfvertrouwen, zegt- ie, heeft er niet onder geleden dat hij bij Ajax het net maar niet kan vinden. „Ik zit er niet mee, maar ik denk er wel aan. Zo lang Ajax wint, is er niets aan de hand. Maar als we verliezen, zoals bij Hajduk Split, ben jij toch al gauw de zondebok. Toch vind ik van mezelf dat ik vaak wel goed voetbal. Dat geeft me een beter gevoel dan slecht spelen en scoren. Ik betrap me er alleen zelf wel eens op dat ik de bal eerst nog eens goed wil leggen en dan pas uithaal. Daar zal ik aan moeten werken." Grond Zijn tegenstanders van morgen avond, Pallister en Adams,'kent hij alleen van naam. Het maakt hem weinig uit, zegt-ie. „In de lucht zullen ze moêilijk te ver slaan zijn, maar via de grond wel. De eerste meters zijn voor mij belangrijk, want Engelsen zijn toch vrij statisch." De hard heid vreest hij evenmin. „Dat zal niet zoveel uitmaken met de verdedigers die ik in de compe titie tegenkom. Die worden ook steeds harder, te hard vind ik. Het is tegenwoordig steeds va ker eerst de man, dan de bal." En de spanning, hoe staat het daarmee? „Toen ik nog bij Twente zat en Ajax voor de Eu ropa Cup speelde, was ik ze nuwachtiger dan als ik zelf in het veld stond. Maar dat kwam natuurlijk omdat m'n broer meespeelde. Dan leefde ik heel intens mee, ik wilde echt dat m'n broer goed voetbalde. Toen Ajax in Genua speelde, zat ik met het Olympisch elftal in Australië. Die wedstrijd was daar op tv, toen bleef ik maar naar de wc gaan." Met Twente stond hij tegenover z'n twee lingbroer. „Dat was heel maf, dat vond ik maar niks." Morgenavond staan ze samen in het veld, de eerste tweeling sinds Willy en René van de Kerkhof. „Voor Nederlandon derkent Ronald de Boer de be langen die op het spel staan, ..is dit een hele belangrijke wed strijd. Die wil ik graag meema ken)' Maar niet ten koste van alles. „Wat Ronald Koeman een keer heeft gedaan, zich laten spuiten toen hij een achilles pees-blessure had, dat zal ik nooit doen." Maar de pillendoos hoeft er niet aan te pas te komen. Ro nald de Boer is weer fit. Maar nog niet tevreden over z'n spel, „Ik nam bij een aantal acties de verkeerde beslissing. Waar- schijnlijk omdat ik nog te veel aan die blessure dacht. Morgen zal dat geen probleem meer zijn. Ik weet nu zeker dat alles goed is." kerkdriel/helmond gpd 21 renners. Eerder strikte .de Zeeuw de Noren Kvalsvoll en Namtvedt, de Belgen Wauters en Van Lancker, de Australische amateur Sherwen en de Neder lander Cordes. De renners Vanderaerden, Zuijderwyk en Kokkelkoren Werden eind augustus door de ploegleiding wegens ongedisci plineerd gedrag ontslagen. Se- gers kreeg geen nieuw contract aangeboden en Alcala keerde WordPerfect de rug toe omdat hij zich niet kon vinden in het nieuwe, sterk verlaagde, aan bod. Monica Seles is van plan in januari haar open Australische tennisti- tel te verdedigen. Die verzekering hebben de organisatoren van het toernooi in Melbourne van de manager van Seles gekregen. De in de Verenigde Staten wonende, 19-jarige Servische heeft eind vorige week in Florida voor het eerst in bijna zes maanden tij dens een lichte training met haar vader Karolyi het racket weer ge hanteerd. Op 30 april stak een Duitse toeschouwer in Hamburg Se les met een mes in de rug. Op de Australian Open, die van 17 tot en met 30 januari wordt gehouden, zullen bij de mannen van de top twintig alleen de Duit ser Boris Becker en de Amerikaan Michael Chang ontbreken. Bij de vrouwen hebben Martina Navratilova en Manuela Maleeva- Fragniere afgezegd. Het is even wennen voor Gerard Kroezen. Jarenlang reed hij anoniem mee in het wie- Iercircus. Eerst als berijder van de PDM- bus, sinds begin dit jaar als- chauffeur van de Spaans-Andorrese Festina-formatie. Za terdag stapte Kroezen uit de anonimiteit. In een wanhoopsdaad kaapte hij, vlak na de start vqn de Ronde van Lombardije, de twaalf meter lange Festina-bus, die hij als zijn tweede woning beschouwde. Vlak voor het vertrek van de Ronde van Lombardije, kreeg Kroezen van Festina- ploegleider Roussel te horen dat hij maar moest zien hoe hij thuis kwam, maar dat de bus niet mee naar Nederland mocht. In plaats daarvan zou een verzorger het ge vaarte naar Frankrijk rijden. De 39-jarige chauffeur uit Kerkdriel, getrouwd en vader van twee kinderen, concludeerde dat er voor hem bij Festina geen toekomst meer was weggelegd, en kwam tot zijn wan hoopsdaad. Kroezen keerde in de loop van zondag te rug in Kerkdriel, zonder bus, want die stalde hij op een plaats die nog even geheim moet blijven. „Ik ga niet zeggen waar ik die kar heb neergezet. Het is beter dat niemand dat verder weet. Roussel belde me vandaag nog op, vertelde me dat'ie m'n daad wel kon be grijpen en dat ik volgend jaar gewoon bij de ploeg kon blijven. Maar daar trap ik niet in, het verhaal Festina is definitief uit, dat besef ik ook wel." Sinds het plotselinge ontslag van Jan Gis- bers als ploegleider, vlak voor de Ronde van Zwitserland, is de Festina-ploeg in een steeds kwader daglicht komen te staan. De renners Steven Rooks. Jos van Aert, Eric van Lancker, Falk Boden, Mauro Gianetti en Juri Manuylov (Rus) werden van de ene op de andere dag op straat gezet. Tot en met juli ontvingen zij nog salaris, daarna niet meer. Hetzelfde was het geval met de Nederlands- Belgische begeleiding van de door de wis pelturige Spaanse horlogefabrikant Rodri guez gesponsorde formatie, waarin Jean Paul van Poppel zijn contract uitdient en Jans Koerts een nieuwe verbintenis teken de. Maar daar houdt de Nederlandse inbreng voor volgend jaar dan ook mee op. In Ne derland en België ontvingen twee mecha- niekers, twee verzorgers, chaufeur Gerard Kroezen en administrateur Piet van de Kruys ook al maanden geen geld meer. Het is ook de achtergrond voor de opmerkelijke daad van Kroezen, die gisteren thuis be weerde dat het uitblijven van het salaris niet de enige reden was geweest voor de ka ping van de Festina-bus. Kroezen: „Naast het uitblijven van het sa laris, waren er nog andere dingen. De sfeer is bijvoorbeeld al tijden verpest, we kregen onlangs bericht dat de stichting waarin we allemaal als werknemer zitten, aan het ein de van het jaar zal worden opgeheven en veranderd in een nieuwe, en ga zo maar door. Vrijdagavond voor de Ronde van Lombardije beweert Roussel nota bene nog dat ik kart blijven, maar toen al had ik geen enkel vertrouwen meer in de toekomst. Za terdag komt hij, vijf minuten voor de start, de bus in, haalt de sleutels uit het contact, zegt tegen me dat ik de bus niet meer naar Nederland mag rijden, maar dat een verzor ger de kar naar Frankrijk mee zou nemen. Toen besefte ik echt dat het over was en herinnerde ik me ook dat ik reservesleutels had. Dat wisten zij niet." Even heeft Kroezen nog geprobeerd z'n aftocht te regelen door met een materiaal wagen van een andere ploeg mee terug te rijden. „Maar dat bleek niet mogelijk. De meeste auto's hadden net nieuwe spullen bij zich uit Italië, voor volgend seizoen. Voor mij was geen plaats. Dit was het enige dat er opzat. Ik heb met een verzorger en een mechanieker de spullen van de Festina- renners uit de bus gehaald en overgeladen in een auto van de Gan-ploeg, heb de reser vesleutel in het contact geduwd en ben weggereden. Ik besefte dondersgoed dat ze de politie en de douane zouden inseinen. De ploegleiding was snel op de hoogte van m'n vertrek. Ik kon dus bij de grens worden tegengehouden. Maar ik ken de weg aardig, heb de bus- ergens gestald, m'n thuisfront gebeld. Ze hebben me ergens opgehaald en zo ben ik terug in Kerkdriel gekomen. En nu maar afwachten. Inbeslagname Kroezen zegt te vermoeden dat de Festina- leiding de bus niet naar Nederland durfde te laten rijden, bang als ze bij de Spaanse ploeg waren voor een in beslagname van het luxueuze rijdend onderkomen. „Na tuurlijk gaat het daarom. Die bus mocht niet naar Nederland, want daar heeft Festi na inmiddels legio schuldeisers zitten. En dan heb ik het niet alleen over de eigen werknemers, maar over instanties die nog veel geld te goed hebben van de ploeg: toe leveringsbedrijven, reclamebureaus, ook doktoren zelfs, specialisten, noem maar op. Alleen ik weet waar die bus nu staat, mis schien hebben we er nog wat aan. Mis schien zien we nu nog wat geld. Want het is niet alleen die achterstand van ruim twee maanden, het gaat ook om de nog komen de maanden tot het eind van dit jaar. Ik heb een gezin, weet echt niet wat ik nog moet." phoenix afp Charles Barkley kan vandaag de training bij de Phoenix Suns hervatten. Uitgebreid medisch onderzoek wees uit dat er geen zenuw beschadigd is in de rug van de power-forward. 'Sir' Charles, zoals zijn bijnaam luidt, zakte zondag tijdens dem training ineen met lichte verlammingsverschijnselen in beide benen. De speler van het Dream Team werd opgenomen in een ziekenhuis in Phoenix, waar vastgesteld werd dat door een lichte verschuiving van een ruggewervel een zenuw bekneld was geraakt. Gevreesd werd dat de speler een rug-operatie moest ondergaan waardoor hij het een groot deel van het sei zoen, dat op 5 november begint, grotendeels zou missen. Die vrees werd gisteren weggenomen. Barkley mag vandaag de speelvloer weer op. Er wordt voor hem een aangepast irai- ningsschema opgesteld. Bij de Chicago Bulls tekende B.J. Armstrong maandag voor vijf jaar bij. Aan zijn handtekening hing het prijskaartje van 25 miljoen gulden. Vorig seizoen verdiende de guard die als enige Buil alle wedstrijden in het seizoen speelde, 1,2 miljoen gulden. Door het vertrek van Michael Jordan kwam er bij de club geld vrij voor Armstrong. praag gpd Radomir Simunek, drievoudig wereldkampioen veldrijden, kan nog voqr het eind van deze maand een oproep verwachten zich te melden bij de Praagse gevangenis Pankrac. Het wach ten is alleen nog op een besluit van de provinciale rechtbank in Berouw wanneer zijn gevange nisstraf moet ingaan. Het veldrij-seizoen zal voor hem daardoor afgelopen zijn nog voordat het goed en wel begon nen is. De Tsjech is aanstaande zon dag nog wel aanwezig bij de we reldbeker-wedstrijd in Eindho ven. Simunek werd eerder dit jaar veroordeeld tot een gevan genisstraf van anderhalf jaar en ontzegging van de rijbevoegd heid voor 4 jaar. Hij werd schul dig bevonden aan het veroorza ken van een ernstig verkeerson geluk eind vorig jaar op de weg Praag-Plzen waarbij drie men sen de dood vonden.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23