Fe! LZ 1886 neemt Nereus in wurggreep Verrassend sterk Oegstgeest lonkt naar kampioenspoule Alecto op de valreep langs Deventer Forescate blijft baas over Roomburg in derby: 3-1 Sport MAANDAG 11 OKTOBER 1993 986 Opnieuw twee kringrecords voor Kleiwegt LEIDEN WIM VAN WANROOY Jorien Kleiwegt heeft bij kringwedstrijden in de A- klasse flink huisgehouden. De zwemster van De Zijl- /LGB verbeterde twee krings records en haalde de limiet voor de sprintkampioen schappen van Emmen. Bij de meisjes onder veertien scoorde zij op de vlinderslag respectievelijk 32.2 (50 m), 1.07.1 (100 m) en 2.22.7 (200 m). Ook clubgenote Chester Marsman en Milan Verhoop waren succesvol. Marsman werd bij de mannen eerste op de vlinderslag in 26.9 (50 m), 58.3 (100 m) en 2.07.2 (200 m). Namens LZ 1886 boekten Stephan van Iterson op de vlinderslag jongens onder veertien (31.6 - 1.07.0 - 2.31.5), Fleur Bakker op de rugslag voor meisjes onder zestien (32.5 - 1.08.5 - 2.28.5), Remco Singeling op de vlin der onder zestien (28.3 - 1.02.6 - 2.23.9) en Bianca Hoeks op de rugslag voor vrouwen (32.7 - 1.09.0 - 2.32.1) aansprekende resulta ten, terwijl Michael van Schaik op de vlinderslag bij de jongens onder tien (34.3 - 1.22.3) goed presteerde. LZ was dus goed op dreef. De tweede ronde van de Speedo-jaargangwedstrijden in Nieuwerkerk aan de IJssel bracht Sander Rhijnsburger (De Zijl) succes op de 100 school (1.43.7) en de 50 vlin der (52.3), terwijl Michael van Schaik (200 wissel in 2.52.8) en Paul Bey (400 vrij in 5.56.6) namens LZ hoog scoorden. LZ 1886 behaalde achter winnaar DWK een knappe tweede plaats op het eigen Hutspot-toernooi. Overwin ningen waren er voor: Remco van de Hout (100 vrij in 1.15.9 en 100 school in 1.34.4), Natascha Sierag (100 vlinder in 1.10.6), Stephan van Iterson (100 vlinder in 1.06.6 en 100 wissel in 1.07.2), Fleur Bakker (50 vrij in 26.7 en 100 wissel in 1.08.7), Jolger Klein (100 vrij in 1.17.7), Saskia de Keyzer (100 rug in 1.09.9) en Remco Singeling (100 wissel in 1.03.9). De Zijl/LGB werkte zaterdag ook nog een wed strijd in het Zeeuwse Hulst af, waarbij Jorien Kleiwegt op de 1500 vrij (17.58.2) tus- senstijds (800 m in 9.36.5) een limiet voor de NWK rea liseerde. Chester Marsman scoorde op de 150 vrij 16.24.9. Op een meerkamp in Amsterdam veroverde Stan Spijker de eerste plaats op de 50 vrij voor mannen: 26.0. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Hoewel de top van het vader landse tafeltennis aan kwaliteit heeft ingeboet, is de spannning wat betreft plaatsing voor de play-offs er niet minder om. Koploper Eindhoven (5-33) zal in principe voorbij gestreefd worden door het ongenaakbare Bartok (4-31). Het verrassend sterke Oegstgeest (5-26) blijft door de nipte 6-4 nederlaag in Eindhoven volop meedoen voor plaats vier. Avanti heeft on danks een remise (5-5) thuis te gen het danig verzwakte De Ve- luwe wel degradatiezorgen. Insiders zullen zich niet ver bazen dat Eindhoven momen teel de ranglijst van de ereklasse aanvoert. Met Frank Boute als sterke troef, Stanley Verbeek als subtopper en dito van TT/Am sterdam afkomstige Marco van Elferen in de gelederen scoort de Brabantse ploeg al dan niet tegen imcomplete teams aan de lopende band boven het gemid delde. Zaterdag nam Oegst geest, mede dankzij een schitte rend gewonnen dubbel, een 3-1 voorsprong. Die had in feite 4-0 kunnen zijn, ware hef niet dat Ted van den Berg zijn match point tegen Boute niet verzilver de (22-20 in de derde game). Het op het scherpst van de sne de gespeelde duel kreeg een an dere wending, omdat Reitsma, na eerdere winst op Van Elfe ren, zich kansloos achtte tegen Verbeek en Boute. De 'pechvol- le' Van den Berg nam tegen Van Elferen ondubbelzinning revan che. Bij 4-4 kwam Herman van der Broek (wel winst in de ope ning tegen Verbeek) zichzelf weer tegen met verlies tegen Van Elferen. De strijd kreeg een onverwachte apotheose door de ultieme nederlaag van 'young ster' Van den Berg tegen Ver beek: 22-20 in de laatste game (6-4). Degradatiekandidaat Avanti deelde in eigen zaal de punten (5-5) met De Veluwe. Op zich een knap resultaat van het trio Ronald Vijverberg, Robert de Groot en Edwin Vente. De wer kelijkheid gebiedt te zeggen dat het niet meer dan een goede ge nerale is voor de komende de gradatiepoule, waarin de Ha- zerswoudenaren vrijwel zeker tegen Odion, FVT en De Veluwe moeten opboksen. Laatstge noemde ploeg moet het voor namelijk hebben van de in breng van veteraan Ron van Spanje, die tegen Avanti nooit in problemen lovam. Wel broer Jaap, wiens duit in het Apel- doornse zakje een geschenk uit de hemel is. Op verlies tegen De Groot en Vijverberg na dwong de oudste Van Spanje winst af ten koste van Vente. Het ge wonnen Veluwe-dubbel zorgde uiteindelijk voor 5-5. De mannen van Scylla spelen slechts voor behoud in de twee de divisie. Dat moet lukken, hoewel de zege op Bijmaat krap was: 6-4. Groenewold (2x), Van Meverden (2x), Kanbier en de dubbel legden het verschil in Huizen bloot. Thuis tegen het nietige De Kroon moest De Treffers met een 6-4 verlies genoegen ne men. Kopman Thijssen kwam tweemaal tot winst en Van der Zwet en Van Beek eenmaal. In het Brabantse Veghel stel de TOV hevig teleur met het 7-3 verlies. Halverwege de competi tie staan de Noordwijkers op een veilige derde plaats. Vrouwen De vrouwen van Rijnsoever za gen hun wedstrijd tegen Tref fers (EC-verplichtingen) verzet naar volgende week. Wel moes ten zij gisteren afreizen naar het Wageningse Shot, waar de Kat- wijkse ploeg alweer een on genadig 'pak slaag' kreeg: 9-1. Niet Cora of Maroesja Bonsen spartelde tegen, maar Mariska de Haas, die Brenda Vonk- /Huntelerslag op verlies trac- teerde. Ondanks de 7-3 neder laag voor de vrouwen van Do- cos tegen het Bossche Never Despair is er geen enkele vrees voor degradatie voor het trio Nijssen (2x), Bik (lx) en Pol man. Dat geldt ook Peco- s/Oegstgeestdat tegen koploper Amstelveen met 8-2 verloor. Sjaardema en Van der Heiden wonnen beiden een potje. LZ 1886 heeft de goede competitiestart voortgezet door het hoger aangeslagen Nereus met 9-5 te verslaan. Tegen de verwachtingen in is de Leidse waterpoloploeg op ei gen bodem een moeilijk te kloppen tegenstander. Onver zettelijk en met veel wilskracht wordt de handschoen op genomen tegen formaties, die op grond van hun reputa tie de buit al binnen denken te hebben. LEIDEN WIM SIERA WATERPOLOMEDEWERKER Nereus, afgelopen zomer ver sterkt met de Zijl-spelers Mark van Belkum en Edwin Redegeld, kwam in het hol van de leeuw bedrogen uit. Van meet af aan hield LZ de Zaanstrekers in een niet aflatende wurggreep. De verdediging vertrouwde op doelverdediger Arjo Bunnik, ter wijl LZ in offensief opzicht pro fiteerde van de dadendrang van Niels Zuidweg. Door het vertrek van Frans van den Brink pos teerde trainer Hans Parrel noodgedwongen de pas 19-jari- ge Zuidweg op de midvoorposi- tie. Op die plaats ontpopte hij zich als de openbaring van de nog maar net begonnen com petitie. Ook tegen Nereus vorm de Zuidweg een kwelling voor de Zaanse defensie. De 3-2 van zijn hand was tekenend voor zijn goede vorm. Aangespeeld door Jan Langerhorst draaide de 'nieuwe' midvoor razendsnel van zijn bewaker weg om ver volgens de doelman met eën leep boogballetje het nakijken te geven. Het voert te ver de overwinning toe te schrijven aan zijn sterke spel. Daarvoor steekt het collec tief van LZ momenteel te goed in elkaar. Nereus althans kon er geen vinger tussen krijgen. Bij 7-5 trachtte international Simon Meyn nog wel bressen te slaan in de Leidse verdediging, maar die gaf tot het laatste fluitsig naal geen krimp. Doelpunten LZ: Ben Olde Othof, Niels Zuid weg, Jan de Graaf en Jan Lan gerhorst 2x. Frans Langerhorst. De Zijl/LGB begon in verband met de 3 oktober-activiteiten pas afgelopen zaterdag aan de competitie. De Leidse ploeg slaagde er tegen VZC niet in de schade beperkt te houden. Na aanvankelijk de strijd zonder veel kleerscheuren te zijn door gekomen, liep in de tweede en derde periode de nederlaag nog hoog op: 14-6. Doelpuntenma kers de Zijl: Aarjan Laurense, Rob Dubbeldeman 2x. Niels Joor en Pascal Bontje Een dag later werd de valse competitiestart geaccentueerd door een armetierig optreden tegen De Ham. De promoven dus is bepaald geen wereld- ploeg. De Zijl slaagde er echter in opgelegde kansen te ver kwanselen. Het scheppen van doelrijpe kansen is geen enkel probleem, het benutten daar van is een ander verhaal. Over- talsituaties waren aan de Zijl spelers niet besteed. De Ham speelde weliswaar ook niet best, maar kwam nog wel aan scoren toe. De beslissing viel in de vier de periode. Arjen Karten schoot de ploeg uit Wormerveer naar 8-5. Pascal Bontje bepaalde in de slotminuut de eindstand op 8-6. Ron Ligtvoet 2x, Pascal Bontje 2x, Marco Kerkvliet en Anton Heiden scoorden de Leidse treffers. AZC won eenvoudig met 15-10 van ZPB. Hoewel de score an ders doet vermoeden, bood ZPB geen enkele tegenstand. Bij de stand 8-1 gaf trainer Fred Kranstauber ook zijn reserve spelers de gelegenheid hoofd klasse-ervaring op te doen. ZPB profiteerde daarvan door de stand een draaglijker aanzien te geven. Toch was AZC op voor hand niet gerust op een goede afloop. ZPB remiseerde vorige week tegen landskampioen AZPC en is er met de komst van drie Rotterdam-spelers op voor uitgegaan. Reden genoeg om er van meet af stevig tegen aan te gaan. Vooral oud-international John Jansen had er zin in. Hij presteerde het om in de eerste periode binnen dertig seconden driemaal doeltreffend te halen. Hij kwam zes keer tot scoren. Kimmo Thomas deed niet veel voor hem onder. Hij doelpuntte in het eenzijdige treffen vijf keer. Eersteklasser Vlvax maakte een lelijke misstap door met 7-6 van DWK te verliezen. Tot ver in de laatste periode gingen de ploegen gelijk op. Een Barne- velds doelpunt in de laatste mi nuut was een streep door de re kening. Serge Dietz scoorde tweemaal, Alex Bolomey, Eric Melein, Edo den Boef en Dick van de Bosch scoorden één keer. WZK ging met 11-5 ten onder tegen het ambiteuze HZ/Zian. De Wassenaarse formatie hield lang gelijke tred (2-3 en 2-4) maar kwam op een definitieve achterstand te staan in de derde periode (4-8). Eduard de Vriezer (2x), Hugo Bregman, Mare Half- mouw en Ronald de Vette scoorden voor WZK. Niels Zuidweg (5) probeert namens LZ te scoren. Jan Langerhout en Jan de Graaf kijken van afstand toe. foto henkbouwman Katwijk toog naar het verre 01- denzaal om daar een zwaar be vochten 9-8 zege weg te slepen. Negen seconden voor tijd scoorde Ronald Heemrood uit een strafworp de winnende tref fer. Heemrood was toch wel op dreef; hij scoorde vier keer. Fer ry Spros maakte zijn debuut in het eerste team. Sassenheim behaalde zijn eer ste zege. De ploeg van Michel van der Zeeuw was met 14-9 te sterk voor Hoorn. Renee de Bruin en Werner Kool scoordeh drie keer. Koudekerk verloor met 5-3 van KZC. Eric Bergsma (2x) en Lars Bergsma waren de doel puntenmakers. De vrouwen van LZ verloren met 6-10 van Esca. Linda Weye- rmans (2x), Yvonne Flippo, El len Hoogenboom, Emmy in het Veldt en Karin Stastra scoorden. De Zijl-vrouwen verloren met 7-4 van USZC. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van Forescate zijn gistermiddag als sterkste naar voren gekomen uit de streek- ontmoeting met Roomburg: 3-1. Voorts won LS- HG in de eerste klasse A met 3-2 van Cartouche en speelde LOHC met 1-1 gelijk tegen Asvion. Het op eigen veld spelende Roomburg boog pas laat in de wedstrijd voor rivaal Forescate, dat door de 3-1 winst ongeslagen blijft in de eer-, ste klasse. De eerste helft van de boeiende gelij- kopgaande streekderby werd besloten met een 1-1 tussenstand. Na vier mislukte strafcorners van Forescate scoorde Rutger van Schaik voor Roomburg na 62 minunten verrassend de ope ningsgoal. Hij werd bediend door de hard w,er- kende Jasper Mulder. Vijf minuten later al scoorde Forescates voorstopper Gert Jan Egbe- rink de gelijkmaker uit een strafcorner. In het tweede deel leek bikkelen het parool voor beide ploegen en werden de mooie combi naties spaarzamer. Na vijf minuten kwam Mul der sterk door op de rechterflank en kwam Fo rescate goed weg met de inzet van Bas Koning, die rakelings langs ging. Roomburg-doelman Wietze Engelsman hield met knappe reddingen de Leidenaars lang in de wedstrijd. De tiende korte corner van Forescate promoveerde Èric Kruysmulder echter tot treffer en voorsprong: 2- 1. De eerste strafcorner van Roomburg liep als een trein, maar belandde via de stick van Van Schaik snoeihard tegen de paal. Reinoud de Haas voerde de score op door na een lange coru ner in de laatste minuut 3-1 in te tikken. In Voorburg behaalde Leidse Studenten een 3-2 zege op Cartouche. De Voorburgse formatie startte met een licht veldoverwicht en kwam al spoedig op voorsprong. Na een kwartier echter kreeg LSHG de overhand en kwamen de Leide naars via Steven van Randwijck op gelijke hoog te. Ook na de thee had Leidse Studenten het be tere van het spel. Van Randwijck en Taco Vroonhoven verzorgden 3-1, waarna Cartouche uit een sporadische uitval de marge verkleinde tot 3-2. Cees Koppelaar bereikte met LOHC een 1-1 gelijkspel tegen thuisploeg Asvion. Gezien de verhoudingen was dit een terechte uitslag. In de achttiende minuut bracht Bob Jan Dietrich de Oegstgeestenaren op voorsprong met een ver zilverde strafbal, wegens een stick-tackle op Eel- ko Leeuwenburgh. Uit een uitval in het tweede deel kwamen de Schiedammers op gelijke hoogte. Tweedeklasser Alecto won in Den Haag met 2-0 van HDS. Eric Kruis opende na ruim een kwartier de score voor de Leiderdorpers, die voor rust domineerden. Martijn van der Laar vergrootte vijf minuten voor de doelwisseling de marge tot 2-0 met een tip-.in over de Haagse doelman. Na de hervatting was HDS sterker, maar bleef mede door goed keeperswerk van Jo ris Reijnierse zonder treffers. In de derde klassè B leed bezoeker Noordwijk een 3-2 nederlaag tegen Hermes. Philippe Wei- dema maakte al snel de openingsgoal voor Noordwijk uit een scrimmage. Nadat de ploeg uit Den Helder op gelijke hoogte was gekomen uit een strafcorner, trof Weidema weer doel. Ditmaal na een één-tweetje met Peter Drop pers. Met twee veldtreffers pakte Hermes na rust de volle winst. Alphen bracht gastploeg Baarn de eerste ver- liespunten toe: 2-0. Mare Boelens smaakte al na vijf minuten het genoegen van het openings doelpunt. Hij scoorde rechtstreeks uit een korte corner. Alphen, dat ook na de doelwisseling een veldoverwicht had, kwam via Jochem van Laus- berg op 2-0. Dimitri Bloemen verzorgde de as- sist. Thuisploeg Catwijck ging in het vierde-klas- seduel met Mijdrecht met 2-1 ten onder. Uit de vele kansen die de Katwijkers in de eerste helft creëerden, trof alleen Hanne Houwaard doel. Na de hervatting kwam Catwijck niet meer in de wedstrijd. In en tegen Castricum behaalde Hisalis een 1- 1 gelijkspel. De ploeg van Peter Flipse keek al na twee minuten tegen een achterstand aan. Hisa lis liet zich echter door deze vroege tegenslag niet uit het veld slaan en kwam in het tweede deel op gelijke hoogte. Duncan Meeder tikte het gekeerde schot van Marlijn van Schaveren als nog in. LOHC neemt de leiding in de eerste klasse B LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De vrouwen van hockeyclub Alecto hebben gistermiddag be zoeker Deventer met 2-1 versla gen. LOHC kwam aan de leiding in de eerste klasse B door met 2-0 te winnen van het tot dan toe eveneens ongeslagen HBS. De regionale derdeklassers kwa men alle tot winst, Alphen won van Westland (1-0), Noordwijk versloeg Zoetermeer (3-0) en Catwijck triomfeerde bij Te Werve: 3-0. Overgangsklasser Alecto boekte op eigen veld een 2-1 overwinning op Deventer. De sterk aanvallende ploeg van Ca rina Benninga creëerde van meet af aan, met name over rechts, legio kansen. Deson danks liet een Leiderdorpse treffer lang op zich wachten. Pas nadat Deventer halverwege het tweede deel een voorsprong had genomen, trok Marit Engel de stand gelijk met een goal in de rebound uit een strafcorner. Vlak daarna kregen de gasten uit een fast-break nog een goe de kans om opnieuw de voor sprong te pakken, maar die werd door de alerte doelvrouw Marieke Lips keurig verwerkt. Uit een strafhoekslag haalde Tessa van Dijk in de laatste mi nuut de volle winst voor de Lei derdorpse vrouwen binnen. In de eerste klasse B kwam LOHC als sterkste naar voren uit de krachtmeting met HBS: 2-0. De beginfase was voor de Bloemendaalse formatie, maar daarna dicteerde Leiden het spel. Op slag van rust stond Biente Taekema op de goede plek om het gekeerde schot van Karin Melzer alsnog in te schie ten. Aanvoerster Charlotte Kok- ke stelde vervolgens in het tweede deel de zege en daar mee de koppositie veilig met een direct schot uit een korte corner. De gevaarlijke counters van HBS werden door keepster Merlijn Thunnissen goed ge neutraliseerd. In Heemstede leed Forescate, dat driekwart van de wedstrijd in de aanval was, een 2-1 ne derlaag tegen Alliance. De Voor- schotense vrouwen startten voortvarend en kwamen al in de tiende minuut via Lorainne van Hoek op voorsprong. Forescate slaagde er daarna niet in de marge te vergroten. Dat was niet in de laatste plaats te dan ken aan de Heémsteedse keeps ter. In het laatste kwartier pakte Alliance de volle winst. De ontmoeting tussen twee deklassers Bennebroek en be zoeker Leidse Studenten ein digde in een 1-1 gelijkspel. In het eerste deel waren negen strafcorners niet aan LSHG be steed. Pas na rust veroverde Christine Elias tijdens een uitval de bal vanaf de middenlijn op om vervolgens te scoren naar 1- 0. Te laat ingrijpen in de Leidse verdediging resulteerde even la ter in de gelijkmaker, die hoog in de touwen belandde. In een gelijkopgaande wed strijd trok bezoeker Weesp met 1-0 aan het langste eind tegen Roomburg. Uit een sporadische kans maakte Weesp in het eer ste deel de enige treffer. Femke Hohman nam de formatie van Robert Montanus vervolgens op sleeptouw op jacht naar de ge lijkmaker. Die bleef echter uit. Derdeklasser Alphen stuurde Westland, dat voor de pauze de meeste scoringsmogelijkheden creëerde, met een 1-0 nederlaag terug naar Naaldwijk. Na fraai voorbereidend werk van Barba ra Smiet trof Nicole Jansen als enige doel. De ploeg van Jeroen van Wylick consolideerde de tweede helft met succes. Coach Frans van Egmond be haalde met Noordwijk een 3-0 overwinning op Zoetermeer. Na de strafcornertrefffer van Rena- te van der Bent, die hoog in de touwen belandde via een verde digende stick, controleerde Noordwijk het duel. Zeven mi nuten voor het eindsignaal ver grootte Monique Waaning de marge tot 2-0. Maaike van Hal trof twee minuten later even eens doel: 3-0. Een fel Catwijck slaagde er knap in bezoeker Te Werve vast te zetten op eigen helft en zege vierde met 3-0. Na een ruim een kwartier opende Tessa Schmitz de score na een afschuif tijdens een korte corner. Na de hervat ting gaf Schmitz vanaf de ach terlijn voor aan Auketien Dijk stra, die 2-0 liet aantekenen. Op identieke wijze kwam ook de 3- 0 tot stand. Alecto-speelster Dominique Kuijlaars (rechts) gaat een duel aan met haar Deventer opponenten. Sylvia Karres (achtergrond) volgt de situatie nauwlettend. foto dickhogewoning

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18