Bollenstreek kent geen overtuigende start Tempo en De Algemene bezetten na overwinningen de koppositie MSV legt Lisse weinig in de weg BS Leiden zet stijgende lijn om in twee punten TOP begroet remise als overwinning Sport CHEF AD VAN KAAM. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Peniix verliest ongeslagen status; eerste zege KZ Leiden TOP-per Gerco Langelaan (uiterst rechts) weet zich gepasseerd en wacht gespannen de schotpoging van de Swift-aanvaller af. Ploeggenoot Benjamin van Tol probeert nog over te nemen, maar is duidelijk te laat FOTO JAN HOLVAST KORFBALMEDEWERKER Na de teleurstellende resultaten van de laatste weken werd het 14-14 gelijkspel van TOP tegen Swift(M) begroet als ware het een klinkende overwinning. De problemen blijven desondanks echter onverminderd groot voor de Sassenheimse overgangs klassen die vorig seizoen nog op het allerhoogste niveau acteer de. Maar het geknakte zelfver trouwen werd wel gesterkt door het ene puntje, ook al leek tot de laatste tien minuten een tweede zege binnen bereik. Coach Theo Korporaal kon niet meedelen in de vreugde. Zijn afwezigheid was zaterdag aan leiding tot speculaties dat hij zou zijn opgestapt of ontslagen. De Hagenaar onderging echter de afgelopen week een kaak- operatie en moest daardoor ver stek laten gaan. Vervanger Ruud van der Horst, coach van de ju nioren, had gekozen voor een bijzonder agressieve aanpak. Gespannen liep hij langs de lijn, voortdurend aan wijzigingen en commentaar gevend. „Het moest wel", verklaarde hij na afloop. „Als je zag hoe ze de af gelopen weken balden. Indivi- dueel zijn het wel goede spelers, maar als ploeg... De aanval speelt met te weinig overleg en in de verdediging wordt er to taal geen informatie gegeven, waardoor vooral de dames ver zuipen. Dat kregen ze van mij luid en duidelijk te horen." Met name de Sassenheimse vrouwen raakten zaterdag voortdurend in de problemen. Maar liefst de helft van de score kwam op naam van het vrou wenviertal van Swift, dat op snelheid en schot superieur was. Barbara Romsom (2), Chantal van Duijn en Linda Dannijs stelden daar slechts vier treffers tegenover. Het gedreven spelend TOP nam door Aad Wiegerink (na tien seconden) en Chantal van Duijn éen 2-0 voorsprong en hield deze marge de gehele eerste helft (rust 7-5) vast. Juist in het eerste kwartier na de hervatting, waarin TOP doorgaans ver terugzakte, liep het verschil door treffers van Benjamin van Tol en Gerco Langelaan op tot vier goals. De voorsprong kon echter niet wor den geconsolideerd en na 14-12 kwamen de Zeeuwen weer op gelijke hoogte. Met Albert Verbaan en Steven Baart voor Gerco Langelaan en Aad Wiegerink trachtte Van der Horst alsnog de zege in de wacht te slepen. „We speelden paniekkorfbal", aldus de gele genheids-coach, „Ook de routi niers verloren het hoofd, wilden per se de winnende goal maken. Er moest weer rust komen in het spel en overleg. Een over winning zat er helaas niet meer in, maar ik heb toch liever een gelijkspel dan helemaal niets." LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De korfbalclubs uit de Leidse regio hebben het afgelopen weekeinde goed gepresteerd. Zes van de acht ploegen die in actie kwamen, behaalden pun- tenwinst. Tempo en De Alge mene staan op de eerste plaats na overwinningen op Sporting West (10-15) en Oosterkwartier (11-13). KZ Leiden won voor de eerste keer in dit seizoen ten koste van Altius (6-5). Pernix verloor zijn ongeslagen status e'n de koppositie door 11-7 ver lies tegen Snel. Crescendo en ALO moesten aan de kant blij ven, omdat het veld aan de Saf fierstraat onbespeelbaar was. Gebrek aan scherpte en zuiver heid brak Pernix duur op in de ontmoeting met Snel: 11-7 ver lies. Het achttal van Cor Gra- venkamp, met Hele'en van Om men voor de zieke Karin Arnol- dus, stond even na rust liefst 8-2 achter, wat wel wat geflatteerd was. Jeroen Wayënberg (2), Ine ke van der Vegte en Erick Lepe laar haalden in tien minuten tijd op tot 9-6, maar daar bleef het ondanks de grote werklust bij. Twee afstandschoten bete kenden 11-6 en daarmee werd de eerste nederlaag en het ver lies van de koppositie onvermij delijk. De verdedigers van De Da naïden hadden in eerste instan tie nauwelijks greep op de aan vallers van RODA. zodat het na 23 minuten 2-9 stond. Coach Ruud Schreuder zag het vanaf de zijlijn machteloos aan: „Er werd gewoon niet goed aange sloten in de verdediging en dan kun je zoiets verwachten. Het was geen onderschatting, meer een soort laksheid. Jammer, want in de tweede helft laat je zien, dat je het wel kunt." Zijn volgelingen waren na rust (5-9) inderdaad meer op dreef, met name tussen de 55ste en 65ste minuut. In die fase schoten Sandra Kalthoff, Ingrid Slinger land, Heiko Locher en invaller Paul Hüsken achter elkaar raak, zodat het evenwicht eindelijk hersteld werd (11-11). Daarna waren de bezoekers nog een maal trefzeker, terwijl de thuis club een strafworp miste en daarmee de beste kans op een gelijkspel: 11-12. Voldaan Trainer Nico Oskamp van Tem po had meer reden om voldaan terug te kijken op de wedstrijd tegen Sporting West. Zijn ploeg zegevierde afgetekend met 10- 15, waarbij zeven van de acht spelers tot scoren kwamen. Ben Nikkels, die de plaats van Jaco Kuipers in de basis heeft over genomen. Annemarie Rasing, Martijn Hooijer (2), Joke Boot en Arianne Verweij bouwden na 2-2 een 6-10 voorsprong op en daarmee was de strijd vroegtij dig beslecht. Typerend voor het overwicht van de Alphenaren was wel dat zij in het laatste half uur slechts twee strafworpen en e'e'n veldgoal hoefden te incas seren. Sprokkelen Fides Pacta sprokkelt de laatste weken aardig de punten bijeen en behaalde bij De Vinken een goede 10-14 overwinning. De Leidse eersteklasser had Sander de Haas in de plaats van Henk van der Waals, die met een schouderblessure liever op de reservebank bleef. Zij nam in de eerste helft een 2-7 voorsprong, maar daarna sloop er onrust in de ploeg, zodat het voor rust nog 6-8 werd. In de tweede helft bleef de formatie van Steven Tims aan de leiding, omdat de tweede aanval zich hervond en Jan Willem Meijer drie doorbra ken perfect afrondde. In het an dere vak waren Dimitri IJzer man en Sander de Haas goed op schot, want zij namen met vijf en twee doelpunten de helft van de produktie voor hun re kening. Tijdens de eerste helft was Fiks beduidend sterker dan Kinderdijk, zeker wat het com bineren aanging en het afron den van kansen. Theo Vreeken (3), Tanja Huizing, Carola van Tol en Maikel Martens zorgden dan ook voor een 6-1 ruststand. De oranje-blauwen raakten echter na 8-2 uit het ritme door dat hun tegenstanders meer fy sieke kracht in de strijd wier pen. Invaller Matthijs de Visser (vrije bal) en Jaap Rietdijk (strafworp) brachten op 8-7 en 10-9 uitkomst, waarna Marleen Boomgaard met haar derde treffer de eindstand op 12-9 be paalde. Zwaarder De baltechniek van De Algeme ne bleek net iets zwaarder te wegen dan de fysieke kracht van Oosterkwartier: 11-13. Wil- ma Sinteur, goed voor een hat trick, Diana Hoppenbrouwer, Amoud en Alfred Lambooy zorgden na 5-4 voor een 6-8 voorsprong, maar daarna viel de aanval een kwartier stil, al waren er kansen genoeg. De thuisclub kwam mede daardoor terug en nam ook tweemaal een kleine voorsprong (10-9 en 11- 10). Met nog drie minuten te gaan bracht coach Ed Molloy routinier Jory Sjardijn in in de aanval. Dat bleek een goede greep, want zij schoot prompt 11-12 door de mand. In de slot minuut werd haar goede voor beeld ook nog eens door Ar- noud Lambooy nagevolgd. Inzet KZ Leiden wist op basis van in zet en mentaliteit het vier pun- ten-duel met Altius met 6-5 winnend af te sluiten. Coach Herman Godefroy had Rick Lam en Ronald Siera van vak la ten verwisselen in de hoop een betere balans in de ploeg te krij gen. Jolanda de Boer en Anne- lies van der Blom maakten in de eerste twee minuten inderdaad 2-0, maar een goede voortzet ting bleef uit. Er moest ruim een half uur worden gewacht, alvo rens er weer eens gejuicht kon worden, mede omdat twee po gingen van tweeënhalve meter niets opleverden. Desondanks bleef de fusieclub hard werken voor een ommekeer. Dat werd beloond met strafworpen van Aldo Spadon en Annelies van der Blom en een veldgoal van Ronald Siera (5-5). In de voor laatste minuut hielp Aldo Spadon zijn ploeg zelfs aan de eerste seizoenszege door een doorloopbal te verzilveren. Lisse blijft doorploeteren BS Leiden heeft eindelijk de eerste punten gepakt in de leen van Duyn viel aanvallend promotiedivisie. De basketballers wonnen in Zevenaar in positieve zin op. van Basketiers: 74-77. De mannen van MSV handhaafden 18 vveeda l^Van Duyn 11 zich door de ruime zege (100-75) op Braggarts als koplo- MSV heeft na afgelopen week- per in de eerste divisie B. Lisse blijft in dezelfde klas9p einde alleen de leiding in de ploeteren. Ditmaal was Binnenland te sterk: 65-71. De eerste divisie B door het verlies vrouwen van Grasshoppers kregen in Utrecht weinig te- geen genstand van Prisma College. De katwijksen konden fout door Braggarts duidelijk te- echter pas in de laatste vijf minuten het klasseverschil in rug te wijzen: 100-75. punten uitdrukken: 41-57. MSV speelde in de eerste helft New Jersey Nets zonder nummer drie Gonny Jansen poogt namens MSV te scoren. Lida Hoogervorst (7) en Karin Stiefelhagen (4) verdedigen na mens Lisse. FOTO DICK HOCEWONINC De Amerikaanse profclub New Jersey Nets gebruikt het shin met nummer 3 niet meer. De clubleiding wil daarmee de Kroatische superster Drazen Petrovic eren, die in juni bij een auto-ongeluk in Duitsland oin het leven kwam. De topspeler was bij de Nets de vaste dragee van nummer 3. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER De stijgende lijn bij BS Leiden werd zaterdag eindelijk omge zet in twee punten. Het even eens puntloze Basketiers, dat vorig jaar eigenlijk al gedegra deerd was en dit jaar recht streeks opnieuw op de eerste divisie afstoomt, kon echter pas laat in de wedstrijd afgeschud worden. Tot de 35e minuut keek Leiden nog tegen een 70- 61 achterstand aan. Daarna schakelde Leiden over op een zoneverdediging die zijn vruch- ten afwierp. Basketiers scoorde I nog maar vier punten, terwijl bij BS Leiden de scoringsmachine bleeflopen. „Het belangrijkste was om twee punten te pakken", meld de Tiemen Winkel. We hebben niet echt goed gespeeld, maar de aanval liep tenminste. Ver dedigend kwamen we te kort." BS Leiden kende in Albert Stuifzand een nieuwe aanwinst. De 2.00 meter lange speler die vorig jaar voor Zoebas uitkwam, debuteerde vooral verdedigend sterk. Volgende weck krijgt Win kel tevens de beschikking over Erik-Paul van Weeren. De guard speelde in het verleden al voor Leiden en beschikt over genoeg routine om het team weer ver der te helpen. Zeker nu spelver- LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek is de zaalhandbal competitie bepaald niet zo overtuigend gestart als mocht worden verwacht. Op de rang lijst staat de voor de aanvang van de competitie door velen als nummer twee in de eindrangschikking geschatte formatie op een vijfde plaats met drie schamele punten uit vier wedstrijden. In de dubbel- wedstrijden van het afgelopen weekeinde werd gelijkgespeeld tegen VZV (15-15) en verloren van Hellas: 17-14. Het hautaine Bollenstreek, met de drie internationals Ger- rie van Jaarsveld, Nici Boricea- deler Maarten Wals voorlopig niet aan spelen toekomt. Bij Wals werd afgelopen week naast zijn knieblessure ook een kuitspier scheuring geconsta teerd. „Deze overwinning is goed voor het moreel, al moet je deze ploeg eigenlijk met twintig pun ten kloppen", voegde Winkel nog toe. „Hier zijn we echt blij mee navier nederlagen." Scores BS Leiden: De Ruijter 24, Ter Haak 24. De vrouwen van Grasshoppers blijven winnen al was de zege op Prisma College andermaal niet overtuigend. De Utrechtse promovendus kon tot de 35e minuut makkelijk bijblijven. Pas in de laatste vijf minuten werd het uiteindelijke gat - van 37-41 naar 41-57 - geslagen. „Er was toch weer sprake van wat onderschatting" verklaarde Marie-Jose Allers. „We stonden wel de hele wedstrijd voor, maar echt goed was het niet. Zeker niet voor de toeschou wers." Bij rust (25-30) had Grasshop pers al moeten inzien dat er ge concentreerder gespeeld moest worden. Er werd nogal wat bal verlies geleden - in totaal 21 keer - terwijl de balherovering (12 keer) te wensen overliet. He- nu en Manja van der Klaauw in de gelederen, kreeg al direct een waarschuwing middels de 1-3 achterstand tegen het sterke VZV-collectief. Trainer Ian Mackaay van Bollenstreek haal de zijn sterren toen aan de kant. Dat leek te helpen. Met Jorinde Koster voor Gerrie van Jaarsveld kwam Bollenstreek zelfs op een 11-7 voorsprong na een 8-6 ruststand. Maar VZV gaf niet op en de .strijd werd vinniger. Het regen leen van Duyn viel aanvallend in positieve zin op. Scores Grasshoppers: Allers 18, Weeda 17, Van Duyn 11. MSV heeft na afgelopen week einde alleen de leiding in de eerste divisie B door het verlies van Azimma tegen ASVU. Zelf maakten de Noordwijkers geen fout door Braggarts duidelijk te rug te wijzen: 100-75. MSV speelde in de eerste helft constant een iull-court-press om de tegenstander moe te ma ken. De agressieve speelwijze leverde bij rust (45-37) nog niet de gewenste voorsprong op. In de tweede helft echter was Braggarts wel moe en kon MSV er overheen lopen. Coach Frenk van Mastrigt beschikte over tien spelers en kon dus naar harte lust doorwisselen. De thuis ploeg bleef scoren en kreeg het zo voor elkaar om toch nog de honderd te halen. Bart Driessen vierde zijn rentree na een va kantie met 27 punten. Scores MSV: B. Driessen 27, Van Velzen 20, Dogo 19, R. Driessen 12. De mannen van Lisse hebben de draai nog steeds niet gevon den dit jaar. Ditmaal was Bin nenland in sporthal Meerzicht te sterk. De ploeg van Peter La pidaire keek de gehele wedstrijd tegen een achterstand aan. Bij rust was de schade nog te over zien (31-39), maar binnen een marge van zes punten kwam Lisse bijna nooit. Toen Paul Ruygrok namens Lisse in de kritieke fase bij 57-60 een technische fout haalde was het over en sluiten. Binnenland benutte de twee vrije worpen en liep door naar 65-71 toen het eindsignaal klonk. Scores Lisse: Van Schijndel 17, Goudswaard 10. de tijdstraffen. Twaalf voor Bol lenstreek en zes voor VZV. In de slotfase had Bollenstreek nog maar drie speelsters in het veld tegen een compleet VZV en dat leidde tot de remise. De volgende tegenstander, Hellas, liet de kans om de pun ten te pakken tegen een door krachtenslopende trainingen van de nationale selectie ver zwakte top van Bollenstreek niet onbenut voorbijgaan. Hel las won met 17-14, rust 8-3. Mackaay haalde zijn internatio nals Van Jaarsveld, Boriceanu en Van der Klaauw weer uit de strijd na twintig minuten. Van hen keerde ^leen laatstge noemde terug. Zij stoorde de aanval van Hellas doeltreffend. Met Jorinde Koster en Elly van Leeuwen als gevaarlijke schut ters kwam Bollenstreek zowaar langszij: 11-11. Toen was de kruik leeg en Hellas finishte met 17-14. Voor Bollenstreek scoor den tegen VZV Jorinde Koster 6x, Boriceanu en Van Jaarsveld 3x, Van der Klaauw 2x en Van Leeuwen lx. Tegen Hellas wa ren Koster 6x. Van Leeuwen 4x. Van der Klaauw 3x en Patricia Meyer lx. Pittig In de veldhandbalcompetitie verloren de vrouwen van HW '70 in de regionale eerste klasse in een pittige en vaak aantrek kelijke wedstrijd met 11-12. nist 8-7, van Snelwiek. Voor HW '70 scoorden: Monica Zeeuw van der Laan 5x. Anneke Gijsman 3x, Nina Krosschell 2x en Ilona Broekhuizen lx. De vrouwen van Oase gingen in de eerste klasse onderuit te gen EDH. In Delft werd het 9-6, rust 6-6. De EDH-defensie was in de tweede helft ondoordring baar en Oase was alleen gevaar lijk via Marleen Stipdonk. Voor Oase scoorden Marleen Stip donk 3. Anita van der Poel 2 en Ellen Schrama 1. MSV boekte LISSE GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER Het is even wennen. Afgelopen jaar kon iedereen gespannen gaan zitten voor de streekder- by's tussen Lisse en MSV. Dit jaar is er niet veel aan. Lisse is tegenwoordig duidelijk een top per in basketballand, terwijl MSV in de staart van de eredivi sie meedraait. Vandaar ook dat er weinig sfeer was in sporthal Meerzicht voor de ontmoeting tussen beide streekploegen. MSV geloofde het wel evenals het handjevol toeschouwers. Lisse werd weinig in de weg ge legd om de vijfde zege op rij te halen: 64-31. MSV blijft voorlo pig steken op een overwinning. En de score viel nog laag uit. Als Lisse had gewild waren de Noordwijksen helemaal naar de slachtbank gevoerd. Het is te danken aan de slappe tweede helft van de thuisploeg dat MSV met een nog enigszins draaglij ke - voor zover je daar nog van kan spreken bij een verschil van ruim dertig punten - stand naar huis kon. Coach Roy Emanuels van Lis se was dan eigenlijk ook niet te vreden. De twee punten waren dan wel binnen, maar meer ook niet. „We hebben de tweede helft niet goed gespeeld. Verde digend ging het nog wel (MSV scoorde slechts elf punten red ifiaar de 24 punten die we zelf maakten zijn natuurlijk te wei nig. Het zal wel concentratie verlies zijn." weer een overwinning. Nu op Westlandia, 8-6, nist 6-4. Een verdiende winst. Voor MSV scoorden Joke en Jacqueline Knijnenburg 2x en Francoise Beugelsdijk, Claudia van Rijn, Ingrid Kijnenburg en Anita Spreeuw lx. Bij de mannen pakte Satur- nus in de regionale eerste klasse de eerste winst tegen HVC. Doelverdediger Martin Kok fun geerde ditmaal als cirkclspcler. Saturn us bleek zonder wissel de Dat moet ook haast wel, want van wat MSV op de mat legde deugde weinig. Het was aan de individuele acties van Marina Wolters en Johnnie Thomas te danken dat er af en toe nog een bal door de ring ging. Voor het overige werd de bal vaak blind richting basket gesmeten. Gat Lisse daarentegen pakte de za ken wat georganiseerder aan. In de eerste helft was het gat dan ook snel geslagen. Via 19-9 liep de thuisploeg door naar 40-22 bij rust. Aanvallend zat het dus wel snor. Na rust was de wedstrijd snel gespeeld met het gevolg dat de laatste tien minuten niet meer om aan te zien waren. Lisse kwam in die laatste periode maar tot acht punten en liet het na om de bezoekers een flink pak op de billen te geven. MSV bleek een ploeg die ze ker gebaat is bij de splitsing van de competitie, waarbij' de on derste vier ploegen nog een dubbele competitie spelen. Daar is er nog eer te behalen. Lisse daarentegen is dat niveau definitief ontgroeid en mag na de reguliere competitie de strijd met de bovenste zes ploegen aan om vier play-offplaatsen. Daar moet de ploeg nog mee le ren omgaan. Het is even wen nen. Scores Lisse: Keur 14, Van der Bosch 13, Stiefelhagen 10. MSV: Thomas 10, Wolters 9. betere ploeg in de slotfase. Van 12-12 werd het 12-14 cn die marge gaf Saturnus niet prijs. 15-18, rust 8-8. Voor Saturnus scoorden Jasper Olierook 7x. Andre van Leeuwen en Dirk Klok 4x. Ian Tielemans 2x en Martin Kok lx. Rijnstreek heeft de zinnen duidelijk op de zaalhandbal- competitie gezet. Twee zaal wedstrijden in de benen en dan spelen in de veldhandbalcom petitie tegen een gemotiveerd EDH is op voorhand een verlo ren zaak: 21-12, rust 11-8. Voor Rijnstreek scoorden Koen 01- ders 4x. Rene Duiveman 3x. Mark Stigter en Daan van der Meer 2x en Frank Hulshof lx.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17