'Reuzen' krijgen Roodenburg er niet onder Foreholte: meer spektakel dan Jurassic Park UVS 'zwijnt' in Zwijndrecht in allerlaatste seconde Van Tongeren bezorgt Lugdunum kater VNA: de wonderen zijn de wereld nog niet uit MAANDAG 11 OKTOBER 1993 15 VOORHOUT ERIK VAN DOP VOETBALMEDEWERKER Jurassic Park spectaculair? Dan bent u gisteren zeker niet naar de voetbalwedstrijd Fo reholte - Hermes DVS ge weest. Op het Voorhoutse ge meentelijke sportpark gaven de mastodonten en T-rexen van Mart de Groot namelijk een enerverende 'live-show' weg. Het optreden vertoonde slechts één belangrijk verschil met het kassucces van Steven Spielberg: de bezoekers kon den niet ongeschonden ver trekken. Het spookt wel eens vaker bij Foreholte, zeker wanneer de thuisploeg in de tweede helft 'naar de kantine' mag spelen, maar tegen Hermes werd zelfs voor Voorhoutse begrippen pure geschiedenis geschreven. Na ruim een uur wedstrijd bracht René Grim- mers de nog steeds puntloze bezoekers namelijk op een 1- 4 voorsprong na een voorzet van Ed Hazebroek. Flij teken de daarmee voor het defini tieve einde van Foreholte, dacht bijna iedereen. Nog geen half uur later tikte Ruud Werk echter de 6-4 eindstand in het voordeel van de thuis club achter de gedesillusio neerde doelman Patrick Straetemans. Hoe kon het zo aflopen voor de Schiedammers, was de grote vraag na afloop. Een vraag waarop het antwoord eigenlijk heel eenvoudig -is: Foreholte ging met twaalf man spelen. En de twaalfde man, te weten het publiek, was in grote vorm. Het schreewde de ploeg met man en macht vooruit, nadat Gert- .Jan van Rijn een voorzet van Rob van Duijn tot doelpunt promoveerde en daarmee de 2-4 op de borden bracht. On zekerheid sloop in het spel van de bezoekers en vooral bij Roberto Limoenberg die om onverklaarbare redenen de bal met de hand beroerde. In het strafschopgebied nog wel. Stan Uljee had geen proble men met dit buitenkansje en bracht via een afgeketst schot de ploegen een kwartier voor tijd zelfs op gelijke hoogte. Natuurlijk was het vanuit Schiedams oogpunt bekeken onvergeeflijk dat een voor sprong van drie doelpunten in een kwartier werd wegge geven. Het gebrek aan zelf vertrouwen door de de sastreuze seizoenstart doet daar weinig aan af. Het werd echter nog erger voor Hermes DVS toen Ruud Klerk zelfs de hoop op een puntendeling met een prachtige kopbal na een voorzet van Rob van Duijn de grond in boorde. Mooi is het allemaal nog niet wat Foreholte laat zien. On danks de inbreng van technici als Klerk, Van Rijn en Uljee moet de ploeg het nog steeds van zijn inzet hebben. Toch is de ploeg na het moeilijke vo rige seizoen, waarin het debu teerde in de tweede klasse, volwassener geworden. Het is nu bij vlagen in staat de wil op te leggen aan de tegen stander. De accommodatie blijft ech ter een zorgenkindje. On danks het feit dat het onder houd nu in eigen beheer ge schiedt zijn slechte plekken in het veld niet te vermijden. Een grondige renovatie is het enige dat helpt. De club heeft echter slechts twee velden tot haar beschikking en dus kan dus niet een veld een halfjaar uit de roulatie halen. Misschien is een belangrijker probleem echter, dat dan niet 'naar de kantine' kan worden gespeeld, zodat de twaalfde man moet worden gemist. Nee, dan kan Foreholte maar liever op een moeras spelen. Daar komen de mastodonten en T-rexen ook vandaan, zo dat de kans op spektakel in Voorhput voorlopig volop aanwezig blijft. Dus voor een ieder die wil huiveren en niet wil wachten op het verschij nen van Jurassic Park deel 2: Ga eens kijken bij Foreholte. Foreholte - Hermes DVS 6-4 (1-2). 35. Uljee 1-0. 42. De Koning 1-1. 44. De Koning 1-2, 47. Grimmers 1-3, 63. Grimmers 1-4, 65. Van Rijn 2-4, 68. Uljee 3-4, 75. Uljee 4-4, 89. Klerk 5-4, 90. Klerk 6-4. Scheidsrechter: Valk. l oeschouwers: 500. Gele kaart: Van Duijn. Foreholte: Van der Hulst; Van Vell- hoven, Deutekom (Hoovmans), Van Kampen, Van Rijn; Roffelsen, Ligt- voet, Klerk; Uljèe, Van Rijn, Verhart (Van Duijn). ZWIJNDRECHT» De klok had de negentig minu ten in Zwijndrecht allang over schreden. Het stond 2-1 en bij UVS geloofden ze dan ook ook niet meer in een wondertje. Ruim 25 minuten hadden de Leidenaars op het doel van Pe ter den Otter gebeukt, maar de bal wilde er niet in. Nog een maal koos UVS in de elfde mi nuut van de extra-tijd de aan val. Gerry Jansen transporteerde het leder vanaf rechts voor de pot. Een scrimmage volgde. In eens rolde de bal voor de voeten van Jack Rol. De invaller twijfel de geen moment en haalde uit: 2-2. Zwijndrecht boos (arbiter Zuidwijk werd belaagd door spelers en supporters omdat hij volgens hen te veel tijd had bij getrokken) en UVS blij. ,,We wa ren ineens allemaal vrienden," typeerde elftalleider Flans van Éijgen de sfeer. UVS kon zijn lol niet op en Jack Rol vormde het stralende middelpunt. „Nee, dit hadden we niet meer verwacht. Die gasten hebben in de slotfa se drie keer alleen voor Mokveld gestaan en bij ons wilde die bal er maar niet in. Dan geef je de hoop op een gegeven moment op," aldus Van Eijgen. Voor de rust was UVS de be tere ploeg in Zwijndrecht. Maar in de stand kwam dat niet tot uitdrukking. De Leidenaars kwamen na een half uur dank zij Marco Plomp op een onver wachte achterstand. Hans van Leeuwen zorgde via een ouder wetse vrije trap (de routinier krulde de bal in de uiterste hoek) voor de gelijkmaker. Omdat UVS de toonaange vende ploeg was, was er geen enkele reden Zwijndrecht te vrezen. Toch gaven de Leide naars de wedstrijd uit handen. Martin Guit scoorde met een schitterde omhaal 2-1 en die treffer vormde een beloning voor het betere spel. Na die tref fer kwam Zwijndrecht niet meer over de middenlijn. UVS nam het heft in handen, zette een ex tra aanvaller in (lack Rol, hij verving de eerder voor Van Ors- sagen ingevallen Onno Laman) in de jacht naar de gelijkmaker. Maar wat UVS ook probeerde: het doelpunt bleef uit. Zwijnd recht kreeg aan de andere kant de mooiste kansen, maar doel man Mokveld hield de probeer sels van Guit en Plomp uit zijn doel. Geen enkele Leidenaar ge loofde meer in een wonder. Tot de laatste minuut van de bles suretijd aanbrak en Rol scoorde. Arbiter Zuidwijk liet niet eens meer aftrappen. Zwijndrecht - UVS 2-2. 30. Plomp 1 -0, 35. Van Leeuwen 1-1, 60 Guit 21, 101. Rol 2-2. Scheidsrechter Zuidwijk. Geel: Kuiper (Zwijndrecht). UVS Mokveld; Van Orssagen (Laman. Rol). Akerboom, Robbers, Gallerl; Roest, lansen, Oosterlee. Van Leeu wen; De Kievit, De Kruijs. Roodenburg voetbalt naar zijn mogelijkheden. Op het ei gen sportpark Noord behaalde de Leidse eersteklasser gistermiddag tegen Kolping Boys de eerste remise van het seizoen (1-1). De licht gehavende formatie van trai ner Eelco Fielemon hield de degradatiekandidaat uit Oudorp op de ranglijst één plaats onder zich. Met drie punten uit vijf wedstrijden staat Roodenburg er voorlopig niet al te beroerd voor. ijverige Fred Ouwerkerk promo veerde Kamperveen twee minu ten voor rust prompt tot doel punt: 1-0. LEIDEN TIM BROUWER DE KONING Veel meer zit er voor de Kooi- club op korte termijn niet in. Zonder de geblesseerde Peter Pret en de geschorste Patrick Heijmans en met de halffitte aanvalsleider Marcel van den Burg lieten de Leidenaars zich regelmatig door de Noordhol landse reuzen in het defensief drukken. De uit de kluiten ge wassen gasten oogden impo sant, maar kwamen de even eens rijzige doelman Marcel Vink steeds op hun weg tegen. De aanvallende aspiraties van Kolping Boys boden de thuis club incidentele kansen op een treffer. Aan Peter Kruit waren die gistermiddag niet besteed. Zo kreeg de jonge Roodenbur- ger na ruim een kwartier op de rand van buitenspel het voor deel van de twijfel van de goed leidende scheidsrechter Kruyt. Ook de lange Oudorpse verde digers en de reusachtige doel man Armand Reus legden Kruit geen'strobreed in de weg. Toch belandde de bal niet in maar naast het doel. Pas een uur later wisselde Fi elemon zijn beweeglijke maar niet al te doortastende rechts buiten. Zijn collega op de lin kerflank, Patrick Kamperveen, mocht daarentegen blijven staan. Hij lag vrijwel volledig aan de ketting bij Ties Boon, maar deed in één onbewaakt ogenblik wat Kruit naliet. Een opportunistische voorzet van de Lang genieten was er overi gens niet bij voor de blauw zwarten, want Kolping Boys sloeg meteen terug. Zwak uit verdedigen van Roodenburg bracht Richard Min in balbezit. Tegen de ziedende uithaal van de Kolping-middenvelder was de goed keepende Vink kans loos: 1-1. Na een gelijkopgaan- de eerste helft bevredigde deze stand het rechtsgevoel van de ongeveer 600 toeschouwers. Na de pauze had Roodenburg wellicht kunnen doordrukken. Het kunstje van Kolping Boys - driekwart eeuw geleden ver noemd naar een pater uit Duits land - was uitgewerkt. Maar de krachten van de formatie van Fielemon namen eveneens af op de zware eigen grasmat. Vol gens de oefenmeester, die zijn keel schor schreeuwde om meer lijn in het spel van Roodenburg te krijgen, sloten de Leidse li nies onvoldoende aan. „Met meer rust in ons spel hadden wij het langer kunnen volhom den", aldus Fielemon, bij wie tevredenheid desondanks over heerste. „Mijn middenvelders moet ik een compliment ma ken. Kleine spelers als Buyn en Gottmer bleven knap overeind tegen tegenstanders die een kop groter zijn." Minder blij was Fielemon met het enige slippertje in de slotfa- Roodenburger Marcel van den Burg wordt fel op de huid gezeten doi Boys. se, dat zijn ploeg fataal had kunnen worden. Vink pakte een van Paul Pikaar afkomstige bal op in zijn eigen strafschopge bied. Deze handeling vond geen genade in de ogen van scheids rechter Kruyt. Het werd akelig stil op sportpark Noord, maar tot opluchting van de Rooden- burg-aanhang was de volgende vrije trap was besteed aan Ri chard Min. Ondanks dat gemiste buiten kansje was trainer Hans Geer- king ongeveer net zo verguld met de puntendeling als zijn Leidse collega. In de beginfase van de competitie lijkt elk puntje namelijk .mooi meege nomen. Maar als na de winter stop de return op het program ma staat, kan Kolping Boys - Roodenburg wel eens een 'vier- puntenduel' worden. Dan zou de verliezende coach nog wel eens met weemoed kunnen te rugdenken aan de wedstrijd van gisteren, die vooral voor de rust een stuk aantrekkelijker was dan een doorsnee degradatie duel. Je hoort hem al verzuch ten: „Hadden we toen maar een doelpuntje meer gescoord." Roodenburg - Kolping 1-1 (1-1) 43. Kamperveen I-0, 44. Min 1 -1 Scheidsrechter: Kruyt; toeschouwen. Roodenburg: Vink; Barends. Rob Prei. Pikaar, Ouwerkerk; Van Iterson, Gott mer, Buyn; Kruit (Maatoug), Van den Burg. Kamperveen MMO zorgt voor surprise tegen Docos Een daverende verrassing was er gisteren in Hoogma- de. MMO versloeg in de al lerlaatste minuut Docos, dat nog geen punt had afgestaan in de competitie. De beslis sing viel vlak voor tijd. Beide ploegen hadden zich al met een gelijkspel ver zoend, toen Flans van Goo- zen plaatsnam achter de bal voor een vrije trap. Doelman Paul Goulmy hoorde van de scheidsrechter dat het een indirecte vrije trap was. Koel bloedig liet hij de door Hans van Goozen ingeschoten bal expres gaan en zag toen tot zijn schrik leidsman Van Woerkom naar het midden wijzen: doelpunt. De hevige protesten leidden tot niets. MMO dat vooraf gehoopt had op een punt had met werklustig en opportunis tisch voetbal het technisch betere Docos overwonnen. Dc Leidenaars hadden hot aan zichzelf te wijten, te veel kansen lieten de roodwitten onbenut. Slechts eenmaal was de koploper succesvol. Herman van Marwijk, die in middels al zes treffers achter zijn naam heeft staan, scoor de. Drie minuten later profi teerde Hans Disseldorp van een misverstand in de Leidse verdediging. Een gelijkspel leek toen het aanvaardbare compromis tussen werkvoet- bal en techniek, tot de be ruchte laatste minuut. Herman van seldom 1-1. icheidsrechtei Van Go i 2-1. Woerkom. Toeschouwers: 250. Gele kaarten: Mooren, Disseldorp en Van der Meer (allen MMO), Goulmy, Her man van Marwijk en Kok (allen DOCOS). LEIDEN ROB ONDERWATER Omdat het voetballend niet ging, zocht Gees van Tongeren het maar via de verbale weg. Uit pure frustratie voegde de laatste man van Lugdunum arbiter Aandewiel in liet thuisduel met VELO een niet te tolereren scheldwoord toe en volkomen terecht mocht de voetballer, die tot dat moment de beste man van het hobbeige veld was, de kleedkamer opzoeken. Van Tongeren hielp niemand met zijn daad, want zijn ploeggeno ten gingen er slechter door voetballen en konden de 1-2 achterstand niet meer ombui gen. „Dom," riep trainer Ferry Nij- huis naderhand, „heel dom van Cees." Kortom, de hoofdrol in de Kikkerpolder was gistermid dag weggelegd voor de tech nisch begaafde libero van de Kikkers. Eerst positief, daarna negatief. Terwijl Lugdunum op jacht was naar de winnende treffer, vergaloppeerde Van Tongeren zich bij het uitverde digen en was direct verantwoor delijk voor de winnende treffer van Gurby Bulo. Dat kwam Van Tongeren en de Leidse tweedeklasser rauw op het dak vallen. De tegenval ler viel net in een periode dat de thuisclub grip op het spel had. In de eerste helft kwamen de groenwitten, behalve Van Tong eren dan, hoegenaamd niet in het spel voor. VF.LO mocht zich naar hartelust uitleven, weinig Leidenaars bekommerden zich over de defensie. Nijhuis: „Dat zullen de jongens een volgende keer anders moeten doen. We begonnen veel te slap en met zo'n instelling red je het niet in de tweede klasse." Lugdunum mocht niet klagen dat het bij de snelle treffer van Ronald van der Stap bleef. VELO speelde fel en Lugdunum had daar niet van terug. Alleen Cees van Tongeren had een mager kansje op de gelijkmaker, maar vlak voor de boomlange Hans van der Kraan probeert namens VELO Harm de Vos de pas af te snijden. De Leidenaars liepen zich stuk op de Wateringse n Leidenaars zegevieren in laatste seconde winnen. We waren terug in dc wedstrijd. Daar hadden we bij 0-2 niet op durven hopen'. VNA ging door en maakte halverwe ge de tweede helft gelijk door Peter Teske. Na deze goal kreeg SIX een paar goede mogelijkhe den om alsnog de zege naar zich toe te trekken. Zo moest doelman Robert Beij zich tot het uiterste strekken om een kopbal van Retèl onschadelijk te maken. De beste kans was nog voor Zoeterwoudenaar Ron Belt, die de bal net naast de paal zag verdwijnen. Een gelijkspel leek de einduitslag te worden maar Jacco van der l-aan dacht er anders over. Xijn treffer druk te het team van I-oek Helder dieper in de zorgen: „We zitten in de hoek waar de klappen val len. We spelen zonder zelfver trouwen. Voetballen kunnen we wel, dat zag je in de eerste helft. Maar opeens loopt het niet meer en worden er simpele fou ten gemaakt." Per Chrispijn /iet hel weer helemaal zitten: „We zijn compleet. Ik heb er alle ver trouwen in." VNA-SJZ 3-2 (1-2). h Belt 0-1. 8. Retèl 0-2. 35. Meljri I 2. 69 leskr 2-2, 96 Van dn Laan 3 2. Scheidsrechter llili Toeschouwers 200 Gele k.uirt 1 radn (VNA) VN/V Beij. Petit. I radi-s (Good- wav). (tomen, Ie Febre. Vari Alphen. Van der Broek. Abdelfetah, Van der Uran. Mejri. Teske SJZ: Plonv, ll.it leveld. Van der Maal. De lone. Berg. Van de Hoeven. Rotteveel. Bell. Vink. Rctel. Van Nierop. LEIDEN.GERARDBAAS MEDEWERKER De wonderen zijn de wereld nog niet uit. Zo dachten alle VNA-ers er over toen in de aller laatste minuut Jacco van der Laan zijn ploeg aan een 3-2 overwinning had geholpen te gen SIX. Trainer Per Chrispijn van de Leidenaars was dolge lukkig: „Dit is toch te gek. Len echte sensatie". En dat terwijl het er vroeg in de wedstrijd somber uitzag voor de blauw- witten. De Xoeterwoudenaars waren heer en meester in het eerste half uur. De voorhoede was ongrijpbaar voor de thuis ploeg, die moest toezien dat de gasten al na 8 minuten een 0-2 voorsprong hadden. Ron Belt en Rob Retèl scoorden. En de kan sen bleven komen, maar Joost Vink en Carlo van Nierop had den het vizier niet op scherp staan. Het uitblijven van de der de treffer zorgde voor onrust hij SJX en had ook lot gevolg dat VNA er weer in begon te gelo ven. SJX-trainer Lock Helder zag de bui al hangen: „We speelden ze van de mat. mqar omdat we zoveel kansen misten werden we onzeker." Van zo'n moment van onzekerheid profiteerde Mejri: 1-2. Chrispijn hoefde in de rust zijn ploeg niet op te jut ten want ,ze waren er van over tuigd dat ze toch nog zouden goalie Arno Gerri(se schoot de vaak opschuivende laatste man over. Na de rust speelde Lugdunum met een betere in stelling. Na een opgelegde kans van spits Harm de Vos, was het in de 65ste minuut wel raak. Henk van Berkel bracht De Vos in stelling en na een serie fan tastische schijnbewegingen schoot de spits koelbloedig raak. De gelijkmaker was de be loning voor de betere spelop vatting van de leidenaars, die eindelijk vat had gekregen op de gevaarlijke ploeg uit Wate ringen. Een tweede Leidse treffer was een logisch gevolg van de wed strijd. die steeds meer door Lugdunum werd gedicteerd. Maar het liep 'even' anders. Dank zij een mpment van on achtzaamheid van Cees van Tongeren. De verdediger koos tijdens een afgeslagen VLLO- aanval voor een voetballende oplossing, waar een knal lich ting tribune op z.ijn plaats was geweest. Van der Stap ontfutsel de Van Tongeren de bal en gaf de bal op een presenteerblaadje aan Gurby Bulo: 1 -2. Lugdunum zocht daarna de aanval met veel lange ballen. En dat spelletje ligt Lugdunum niet. De ploeg moet het hebben van lichtvoetig 'grondwerk' en speelde het fysiek sterke VELO in de kaart. Tandenknarsend zag Van Tongeren het geploeter aan en uitte zijn frustratie op de verkeerde manier. Kn wierp zijn ploeg terug op FOTO HENK BOUWMAN de ranglijst. Voor een periodeti- tel doet Lugdunum niet meer mee. En Cees van Tongeren? Hij mag de komende weken zijn zonden overdenken. Lugdunum - VELO 1 2 (0-13 Van PSV laat Atletico Madrid voorgaan PSV heeft op het toernooi van Valencia wisselend succes gekend. Winst tegen de organiserende club, verlies tegen Atletico Madrid. Valencia, dat Atletico Madrid versloeg (1-0), won het evenement. De Lindhove- naren speelden twee wedstrijd van drie kwartier. Van Valencia werd ge wonnen na strafschoppen. Na de 0-0 in officiële speeltijd stopte Van Bretikelen drie van de zeven strafschoppen. Voor PSV misten I-amptey en Numan. Daarna verloor PSV van Atletico Madrid, 1-2 Voor de Spaanse club scoorde Benitez uit Paraguay twee keer. Het Eindhovense doelpunt werd gemaakt door I^imptey. Bij PSV ontbraken onder meer Popescu. Ingesson. Van Tiggelen. Koeman. I inskens en Kleft

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15