Lisse verlaat bekertoneel met opgeheven hoofd Platt blaakt van vertrouwen Bayern imponeert zonder Wouters ^Zhetw® Sport Pleidooi voor verbeterde opzet beker MAANDAG 11 OKTOBER 1993 14 CHEF AD VAN KAAM. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Het eerste bekeravontuur in de strijd om de KNVB-beker heeft voor FC Lisse twee ronden mogen duren. Na het debuut met een 7-1 zege op Appingedam te hebben opgesierd, verlieten de geel-blauwen het strijdtoneel zaterdag avond met opgeheven hoofd. De outsider deed in De Goffert weinig voor eerstedivisionist NEC onder, maar werd op de valreep verrast door een kop stoot van Ulrich Cruden: 2-1. „Blijft het gelijk, dan had ik ons in de verlen ging best nog een aardige kans gegeven", maakte Lisse-coach Ruud Bröring na afloop duidelijk zich niet echt geklopt te voelen. Zijn ploeg was door die late treffer natuurlijk wel aangeslagen, maar verzuimde niet na de uitschake ling de duizond meegekomen supporters voor hun steun te komen bedan ken. het eerste fluitsignaal nog nauwelijks was opgetrokken. En dat kwam vooral omdat Niet ten onrechte. De fel meelevende fans Bert van Duyvenbode in dat korte tijdsbe- zetten bij hun komst het akelig stille sta- stek van afstand de stand al op 0-1 had ge- dion onmiddellijk in vuur en vlam. Met bracht. Het Nijmeegse publiek, qua entou- bengaals vuur en bommetjes werd een rage toch al weinig gewend, sloeg met af- rookgordijn gelegd, dat twee minuten na gunst en verontrusting de capriolen van de NIJMEGEN WIM VAN WANROOY Lissese formatie gade. NEC-trainer Jan Pruyn voelde zich met de bliksemstart van FC Lisse ook allerminst op zijn gemak. „Door dat doelpunt van Van Duyvenbode werd FC Lisse van outsider tot favoriet. Want we wisten op dat moment ook dat we veel moeite met scoren hebben en het moeilijk zou gaan worden.'' Zijn woorden werden niet geloochenstraft. Nadat het du el even onderbroken was geweest omdat de dolle supporters met vuurwerk de gras mat gingen bewerken, kreeg een herboren NEC kans op kans om de gelijkmaker te be werkstelligen. Maar niet nadat eerst Robert Vermin de 0-2 van zijn voet liet pakken. De daarbij gemaakte overtreding van Frank Wijnhoven had trouwens net zo goed tot een strafschop kunnen leiden. Na dat eerste kwartier demonstreerden Cruden (2x) en Bennie Dekker de Nijmeeg se machteloosheid. De man die NEC weer in het goede spoor zette - de zijn rentree vierende Danny Hoekman - leidde dankzij de zich volledig op een dieptepass van Car los Aalbers verkijkende Stefan Spruit na bij na een half uur toch de gelijkmaker in. Zijn voorzet belandde bij aanvoerder Lok en de uitblinkende Werner Kooistra was kans loos: 1-1. In het derde deel van de eerste helft be hoedde Kooistra zijn ploeg voor een grote re achterstand. Aan de andere kant waren ook Mark Ens en Jelle Visser dicht bij suc ces. Met het verwisselen van speelhelft leek echter al het kruit verschoten. De ploegen wisten de aandacht van hun toegewijden niet langer te vangen. Toen dat na een half uurtje afgelopen was, sloeg de vlam bij de spelers weer in de pan. Het venijn zat dus duidelijk in de staart. Kooistra had bij een kopbal van Lok uit een voorzet van invaller John Hoeks de paal ter assistentie opgeroe pen. Vier minuten voor tijd was er geen hulp ter plekke toen de vrijstaande Cruden een doorkopbal van Lok. na een ingooi van Hoeks, in het doel priemde: 2-1. Het was toen voor FC Lisse te laat om het naderen de onheil te voorkomen. Een poging van Visser na een omhaal van de gedreven Van Duyvenbode ten spijt. Bröring voelde zich ondanks de elimina tie in zijn element. „Toen we hier naar toe gingen, dachten we echt kansloos te zijn. Dat is dus behoorlijk meegevallen. Twee dekkingsfouten breken ons op. Maar NEC heeft terecht gewonnen.'' Tegen zijn wat verlegen lachende collega Pruijn: „Ik moet jullie complimenteren met het feit dat jullie met drie spitsen durven te spelen. Er zijn genoeg clubs die het met twee spitsen doen en maar zien hoe het afloopt." De kritiek is de laatste tijd aan het adres van NEC niet mals. zodat Pruijn meer de nadruk legde op het bereiken van de derde ronde dan op het spel van zijn ploeg. „De tweede helft was een stuk minder, al bleef de organisatie wel redelijk", zag hij als an der pluspunt. Een beetje tegen het zere been van Bröring. „Je speelt zoals je tegen stander het toelaat. Degene die het voetbal van NEC slap noemt, haalt daarmee de prestatie van FC Lisse naar beneden. En dat gaat me te ver. Wij hadden ook graag de komende ronde tegen Ajax willen spe len." NEC - FC Lisse: 2-1 (1-1). 2. Bert van Duyvenbode 0- 1, 24. Cees Lok 1-1, 86. Ulrich Cruden 2-1. Arbiter: Bossen. Toeschouwers: 1450. Geel: Hoekman (NEC), Van der Zwet en Spruit (FC Lisse) FC Lisse: Kooistra; Spruit, Van Duyvenbode, Pol man, De Keizer (Vermeulen), Ras, Van de Zwet, Den Braai; Ens (Hoep), Visser, Vermin NUMEGEN Na de uitschakeling tegen NEC hield Ruud Bröring nogmaals een pleidooi voor een verbeter de opzet van het KNVB-beker toernooi. De Lisse-trainer riep het al na de 7-1 overwinning op Appingedam in de eerste ronde. In De Goffert herhaalde hij zijn visie. „Waar ik persoonlijk pro blemen mee heb is het feit dat amateurs voor de beker bij profs op bezoek moeten. Dat moet ten gerieve van het spek takel juist andersom. Het be taalde voetbal wordt niet alleen in dat opzicht voorgetrokken. Met gele kaarten is het ook zo. Bij ons tellen ze allemaal mee, bij de profs mogen ze er zo nu en dan een extra krijgen." Bröring was van mening dat het treffen in Lisse nog meer ge boden had en zeker meer toe schouwers had getrokken. Zes bussen met supporters vond hij voor de trip naar Nijmegen ove rigens toch wel heel mooi. En dat vonden ze bij NEC ook. „Goh, ze zijn met zes bussen vol supporters gekomen", kwam een van de supposten, toen de stoet in zicht kwam, als een dorpsomroeper gehaast aan de anderen in de catacomben mel den. Dat zien ze daar niet zo gauw. De stadionspeaker raakte er vol ledig van in de war. „Wil de be stuurder van de spelersbus zich melden. Die van FC Lisse wel te verstaan.." LONDEN MARCEL VAN DER KRAAN GPD-VERSLAGGEVER Zijn one mwi-show was niet be doeld voor de spionerende Ne derlanders op het trainings complex van Bisham Abbey. Hij wilde gewoon even laten zien dat de topvorm er is. Bang voor Oranje? „Moet je opletten. Kom maar met die bal..." Wat volgde was een driekwart salto en vanaf de rand van het zestien-metergebied een spette rende omhaal in de bovenhoek. Nog mooier dan Van Basten hem ooit in de Meer produceer de. 'Boem' dus. Tegen de horden Engelse ver slaggevers achter het doel, die hem na een belabberd optreden in Noorwegen door het slijk hadden gehaald: „Is dit ook paardestront?" Het laatste was een cynische verwijzing naar de vette kop ('Norse Manure') op de voorpa gina van Engelands grootste krant na die bewuste wedstrijd. Een van de dertig fotografen: „David, mijn rolletje was net vol." De spits van Sampdoria: „Maak je niet druk, jongen. Je krijgt hem nog een keer." Tot de stomme verbazing van zijn ei gen coach en medespelers voegde Platt andermaal de daad bij het woord. De voorzet, de luchtacrobatiek en de knal: 'boem'. Stijf in de kruising, op nieuw een juweeltje. Kraaiende en gillende ploeggenoten op de achtergrond. In die sfeer bereidde David Platt zich samen met het fitte gedeelte van de Engelse selectie in het weekeinde voor op de loodzware klus in de Rotter damse Kuip. Geen spoor van angst, geen teken van zwakte. Vol zelfvertrouwen. Precies zoals Engelsen zijn. Woordvoerder Binnen het nationale team heeft Platt, groot geworden bij Aston Villa en in 1991 voor zestien miljoen gulden verkast naar Ita lië, sinds het afscheid van Gary Lineker een leidende rol. Hij is de woordvoerder van de groep, wordt door zijn collega's als een steunpilaar binnen en buiten het veld gezien en weet dat zijn mening in de Britse media telt. Die status heeft hij afgedwon gen door zijn prestaties. In de WK-groep van Engeland en Ne derland is hij met zeven doel punten topscorer. Tijdens de eindronden van het vorige we reldkampioenschap bezorgde hij Engeland met een fabuleuze goal tegen België een plaats in de halve finales. Bij zijn huidige werkgever Sampdoria speelt hij net als Ruud Gullit dit seizoen de sterren van de hemel. Daarnaast is Platt (27) een gentleman. Hij weet zich te ver kopen, is welbespraakt en heeft zich - in tegenstelling tot land genoot Gascoigne - in Italië moeiteloos aangepast. „Bij Sampdoria ben ik aan een nieu we periode in mijn leven be gonnen. Ik heb na een moeilijk jaar bij Juventus nooit de inten tie gehad om terug te keren naar Engeland. Ik had gewoon een club nodig waar ze bereid waren mij op de juiste plaats neer te zetten en waar ze mij weer plezier in mijn spel kon dengeven." Zijn situatie vindt hij verge lijkbaar met die van Ruud Gul lit. Platt is in korte tijd goed be vriend geraakt met de Neder lander. „Ruud geniet weer net zoveel van het voetbal als ik. We kunnen het goed met elkaar vinden. In het veld voelen we elkaar aan. Ik heb in Genua nog meer bewondering voor hem gekregen dan ik al had. Ruud dwingt in het veld nog steeds veel respect af. Op de eerste trainingen schrok ik bijna van hem. Met zijn enorme gestalte gaat er al veel dreiging van hem uit, doordat hij zich weer zo fit voelt en weer alles met een bal kan is hij helemaal levensge vaarlijk. Hij vliegt langs verdedi gers alsof ze er niet staan. Hij doet in alle opzichten denken aan de Gullit van het EK in 1988." Argusogen Platt heeft bij Sampdoria met argusogen de schermutselingen tussen zijn ploeggenoot en bondscoach Dick Advocaat ge volgd. Hij zegt het onbegrijpe lijk te vinden dat een land zo met zijn internationals om springt. „Ik heb die hele situatie twee maanden van tevoren zien aankomen. Het kwam voor mij niet als een verrassing. Toch heb ik er met Gullit, nadat die de knoop had doorgehakt om te stoppen, nauwelijks meer over gehad." Waarom niet? Platt: „Omdat ik als de dood was dat Gullit weer van gedachten zou veran deren. De wedstrijd Nederland- Engeland is door mij ook geen moment ter sprake gebracht. Dat klinkt vreemd, maar het is echt waar. Elke Engelse en Ne derlandse speler heeft maanden naar dit duel uitgekeken. Denk je dat dat bij Ruud anders was?" David Platt zegt 'als vriend' het vertrek van Gullit in Oranje te betreuren. „Dit gun je nie mand. Ik blijf het heel triest voor hem vinden, want ik weet dat hij in z'n hart dolgraag voor Nederland wil spelen. Als tegen stander ben ik blij dat Ruud er woensdag niet bij is. De helft van onze selectie zou bang voor hem zijn geweest." Belabberd De zwakke verrichtingen van Oranje tijdens het WK en de uit schakeling door Denemarken tijdens het EK in Zweden heb ben het aanzien van het Neder lands elftal in het buitenland geen goed gedaan. Platt noemt de prestaties van Koeman en de zijnen in de kwalificatiestrijd voor Amerika zelfs 'belabberd'. Hij zegt: „Het zelfvertrouwen bij de Engelse spelers is groot voor de wedstrijd van woensdag. Vooral omdat Nederland tot op heden niets heeft laten zien om daadwerkelijk bang van te wor den. Het elftal is geen schim meer van de machine die in '88 met elke tegenstander de vloer kon aanvegen. Zonder Gullit en Van Basten is het minder ge worden, Koeman en Wouters worden een dagje ouder en be halve Bergkamp en Overmars zijn er weinig spelers die iets ex tra's in huis hebben." De vraag is öf Engeland wel reden heeft om tevreden ach terom te kijken. David Platt is realist genoeg om te bekennen dat Graham Taylors 'Red, blue and white army' een dramati sche periode achter de rug heeft. Het EK in Zweden was een ontgoocheling, de WK-kwa- lificatiewedstrijden tegen Polen en Noorwegen waren, evenals de trip naar Amerika afgelopen zomer, zelfs lachwekkend. Platt: „Maar Engelsen vech ten altijd terug. Op het juiste moment staat de trein weer op Hoogstandje van David Platt op de training van de Engelse selectie in Bisham Abbey. De spits vreest Oranje nau wel ij ks. foto epa de rails. Op Wembley hebben we Nederland laten ontsnap pen, dat was nog de enige te leurstelling. Polen is daarna nog vernederd en het is belangrijk dat we Alan Shearer terugheb ben in de groep. Dat is met voorsprong de beste spits van Engeland. Ik schat hem even hoog in als Dennis Bergkamp." De hysterie in Groot-Brittannië ep Nederland rond het WK-duel beschouwen Platt en de zijnen niet als storend. Als speler, vindt hij, heb je het randgebeuren no dig om een explosie te bewerk stelligen. „De sfeer zal in de kleedkamer van Nederland bo vendien niet anders zijn dan die bij ons. De spanning is enorm, maar daar krijg ik alleen maar een kick van. Onze jongens zijn gewend om elke week voor vol gepakte tribunes te spelen. Dus van die oranje-gekleurde tem pel in Rotterdam zullen ze ook niet-wakker liggen." BEKER mink. Toeschouwers: 1.200. Rode kaart: 10. Frehe (Kozakken Boys). Gele kaart: Van den Heuvel (Excelsior). Leijtens (Ko zakken Boys). Halsteren - Dordrecht'90 0-2 (0-0) 89 Wouden 0-1. 90. Langerak 0-2. Scheids rechter Theelen. Toeschouwers. 1.500. Gele kaart Latuharary (Halsteren). Simons (Dordrecht). Haarlem - Telstar 1-2 (1-0) 7 Weijers 1 0. 70. Hoop 1-1. 85. Oerlemans 1-2 Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 3.794. Rode kaart. 36. De Waal (Haarlem, 2x geel) Gele kaart: Smouh, Mulders (Haarlem), Van der Heide, De Roode (Tel star) Treffers - Vitesse 2 2-1 nv (1-1, 1-1). 16 Wennekes 1-0, 20 Mackaay 1-1. 102 Grim 2-1. Scheidsrechter. Van Egmond. Toeschouwers: 1.000. Gele kaart: Kramer (Treffers). Pothuizen, De Geus, Korsten, Kerkhof (Vitesse) Holland - TOP 3-3, Holland wint na straf schoppen (2-1, 3-3). 16. Wahl 1-0, 25 Waterink 1-1, 32. Grünholz 2-1, 47. Testalamuta 3-1, 64. Kooien 3-2, 85 Hesp 3-3. Scheidsrechter: Van Beek. Toe schouwers: 900. Gele kaart. Lettinck (Hol land), Van Roosmalen, Arends, Van der Dungen(TOP). CIJFERS DUITSLAND: Borussia Mönchengladbach MSV Duisburg 4-1, FC Köln - Bayern Mün- chen 0-4, Hamburger SV - Wattenscheid 09 2-1, Schalke '04 - SC Freiburg 1-3, FC Kaiserslautern - VfB Stuttgart 5-0, Ein- tracht Frankfurt - VfB Leipzig 2-1. Frankfurt 11-20 Köln 11-10 W.Bremen 11-17 M'gladbach 11- 9 HSV 11-15 Stuttgart 11- 9 Bay. Münch. 11-14 Dresden 11- 9 Kaisersl. 11-14 Nürnberg 11- 8 MSV 11-14 Freiburg 11- 7 Leverkusen 11-13 Leipzig 11- 7 Dortmund 11-11 Wattenscheid 11-6 Karlsruhe 11-10 Schalke '04 11-5 SCHOTLAND: Dundee United - Glasgow Rangers 1-3, Motherwell - Hibernian 0-2, Partick Thistle - Aberdeen 3-2. Celtic Dundee 2-1, Hearts - St Johnstone 1-1. Raith Rovers - Kilmarnock 2-2 Hibernian 11-15 Motherwell 11-13 Aberdeen 11-13 Rangers 11-12 Kilmarnock 11-13 Celtic 11-11 OOSTENRIJK Vorwarts Steyr - St. Pólten 2-0, VfB Modling - SV Salzburg 11. Austria Wien - Rapid Wien 2-1, FC Inns bruck - Admira Wacker 2-1, SK Wien - Sturm Graz 0-0 Admira 14-20 Innsbruck 14-18 Austria 14-18 Rapid 14-13 Salzburg 14-18 Mödling 14-13 TURKIJE Trabzonspor - Galatasaray 1-2, Besiktas - Karsiyaka 2-0, Kocaehspor - Ka rabukspor 2-1, Gaziantespor - Ankaragucu 1-3, Kayserispor - Bursaspor 2-1, Altay - Samsunspor 2-3. Genclerbirligi - Zeytin burnuspor 3-0. Fenerbahce - Sariyer 5-2. Kocaehspor 7-18 Genclerb 7 13 Fenerbahce 7-17 Besiktas 7-12 Galatasaray 7-14 Samsunspor 7-12 TWEEDE RONDE Veendam - Lunteren 2-3 (2-2). 20. Kool hof 1-0, 34. Ihe 2-0. 38. Dalmg 2-1, 43. Dorrestem 2-2, 90. Tirgil 2-3. Scheids rechter: Van Veluwen. Toeschouwers: 1.000. Gele kaart. Van der Duin (Veen- dam), Tirgil, Van de Groep (Lunteren). SDVB - Heerenveen 1-5 (0-2). 15 Keur 0- 1. 37. Regtop 0-2, 55. Alberda 0-3, 64. Jochemsen 1-3, 76. Tammer 1-4, 82. Tammer 1-5. Scheidsrechter: Blommes- teijn. Toeschouwers: 2.000. ADO Den Haag - ACV 5-2 (3-0). 4. De Ro- mijn 1-0, 23. Van der Laan 2-0 (straf schop), 27. Talan 3-0, 77. Heesen 4-0, 79. Van der Laan 5-0 (strafschop). 89. Bambarda 5-1, 89. Van der Broek 5-2. Scheidsrechter Van der Neut. Toeschou wers: 350. Gele kaart: Gentile (ADO Den Haag), Bos (ACV). WV - Geldrop 5-3 (5-1) 19. Verbeek 0-1, 20. Torken 1-1, 26 Verberne 2-1, 40. Laros3-l, 41. Torken 4-1, 44 Torken 5-1, 50. Notten 5-2. 67. Smits 5-3. Scheids rechter- IJkhout. Toeschouwers: 1.800. Gele kaart: Verbeek (Geldrop). AZ - Huizen 2-1 (0-0) 72. Schipper 0-1, 86. Van Roon 1-1, 89. Van Dam 2-1 Scheidsrechter: Helmstrijd. Toeschouwers 1.639. Gele kaart Rebergen, De Gooyer, Brandes (Huizen). NAC - AFC 5-2 (3-2). 3. Gerritsen 1-0, 4. Gerritsen 2-0, 18. Lammers 3-0, 19 Van de Meent 3-1, 40. Guido Smits 3-2, 67. Michel Smits 4-2, 69. Gerritsen 5-2. Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 3.732. Gele kaart. Smits, Koumans (NAC), Worst (AFC) Emmen - FC Zwolle 2-0 (1-0). 32. Mei|er- man 1-0, 68. Drent 2-0. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 2400. Gele kaart: Drent, Grummel (Emmen), Verrips, Van der Vegt (FC Zwolle). Eindhoven - De Graafschap 1-2 (1-2). 10. Danen 1-0, 40. Van den Brink 1-1, 41. Van Schijndel 1-2 Scheidsrechter Sterk. Toeschouwers: 1.400. Rode kaart. 84 Re- deker (De Graafschap). Gele kaart: Goos sens (Eindhoven), Godee. Vonk. Leeuwerik (De Graafschap). RBC - FC Groningen 1-0 (0-0) 63 Mutsaers 1-0 Scheidsrechter Houben. Toeschouwers 2 500 Gele kaart: 01de Riekertnk, Slor (FC Groningen) Cambuur - Sparta 0-1 (0-1) 12. Van Eek 0-1. Scheidsrechter: Wegereef Toeschou wers; 3.500 Gele kaart: Haatrecht. Smk- graven, Dantuma (Cambuur). Gerard de Nooiier (Sparta) Helmond Sport - Achilles '29 3-1 (1-1) 8 Schippers 1-0. 23. Willemsen 1-1, 62. Schippers 2-1, 78. Si|ahailatua 3-1 Scheidsrechter Takacs Toeschouwers: 1 500 Gele kaart. Ton (Helmond Sport) Den Bosch - Tonegido 3-0 (1-0) 15 Nij- huis 1-0,80. Burg 2-0.89 Keizerweerd 3- 0 Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschou wers 1.043. Gele kaart Gerver (Den Bosch). Heracles - Quick '20 2-0 (0-0) 58. Kooi|- man 1-0. 62. Held 2-0. Scheidsrechter Elburg Toeschouwers 1 478 Gele kaart: .Coolen. Manders, Mol (Heracles). Kemna, Lassche (Quick '20). Excelsior - Kozakken Boys 6-0 (5-0) 8 Marbus 1-0, 23. Ogura 2-0, 33 Bakboord 3-0, 40. Ogura 4-0, 43. Ogura 5-0, 67. Van Utrecht 6-0. Scheidsrechter: Tem Zambia is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de eindronde van de wereldtitel strijd voetbal in de Verenigde Staten. Gisteren verloor het land van PSV'er Kalusha het beslis sende duel met Marokko. 0-1. Naar Zambia ging veel sym pathie uit. In april van dit jaar verongelukte vrijwel de gehele selectie bij een vliegramp. Met een nieuw elftal kwam het land verrassend dicht in de buurt van de eindronde. In het slotdu- el was een punt voldoende ge weest. De missie in Casablanca mis lukte. Marokko won door een doelpunt van Laghrissi in de 50e minuut, tot groot enthou siasme van de 110.000 toe schouwers. Kalusha speelde de hele wedstrijd. Het was de der de keer dat de Marokkanen zich plaatsten voor de eindronde. Eerder gebeurde dat in 1970 en 1986. Kameroen Ook Kameroen zal in de Vere nigde Staten van de partij zijn. Het land van de ontembare leeuwen kwalificeerde zich door concurrent Zimbabwe te ver slaan, 3-1. Kameroen was met redelijk succes van de partij op de WK's van 1982 en 1990. Bij het laatste toernooi, in Italië, reikte het land tot de kwartfina les, de beste prestatie ooit van een Afrikaans land. Kameroen verloor destijds van Engeland. Afrika zal in de Verenigde Sta ten voor de eerste keer zijn ver tegenwoordigd door drie lan den: Kameroen, Marokko en Nigeria. Het door de Neder landse bondscoach Westerhof getrainde land plaatste zich reeds vrijdagavond Youri Mulder maakte zaterdag zijn tweede doelpunt in de Bun- desliga. Schalke '04 had er wei nig profijt van, de thuiswed strijd tegen SC Freiburg werd met 1-3 verloren. De positie van de club, onderaan de ranglijst, wordt langzaam maar zeker zorgwekkend, die van trainer Schulte kritiek. Eintracht Frank furt behield de leiding, al kwam de 2-1 tegen SC Freiburg moei zaam tot stand. Het eerste doelpunt van Mul der leidde op 24 augustus tot superlatieven. Het was de enige treffer in de derby tegen aartsri vaal Borussia Dortmund. Zater dag kon de 'Koning van Schal ke in de 57e minuut slechts de achterstand tot 1-2 reduceren. Het bleek bijzaak. Zeyer en Wassmer hadden debutant Freiburg de leiding bezorgd, in de slotfase zorgde Braun voor de beslissing. Ook Mulder (ex- FC Twente) is inmiddels diep weggezakt. Eintracht Frankfurt had met VfB Leipzig meer moeite dan verwacht. Furtok tekende pas drie minuten voor tijd voor de negende overwinning. De Pool was al in de 26e minuut succes vol, Edmond maakte in de 85e minuut gelijk. Werder Bremen, dat vrijdag met 4-0 van Dort mund had gewonnen, volgt de koploper op drie punten. Bayern München had weinig last van de afwezigheid van Oranje-international Jan Wou ters. De uitwedstrijd tegen FC Köln leverde geen problemen op: 4-0. Scholl doelpuntte voor de pauze, Jorginho, Helmer en Zickler erna. Bayern klom twee plaatsen, naar stek vier. MSV Duisburg, sterk terugge keerd op het hoogste niveau, verloor zaterdag met 1*4 bij Borussia Mönchengladbach. Het was de eerste nederlaag voor de club van de Twentse verdediger Nijhuis. De Zweedse international Dahlin maakte twee doelpunten. VfB Stuttgart, nog onder de middenmoot, ging bij FC Kaiserslautern met 0-5 onderuit. Kuntz maakte het eerste, tweede en vijfde doel punt Ook hier een Zweeds doelpunt, van Eriksson. Zonder Theo Snelders verspeelde Aber deen zaterdag de koppositie in de Schotse voetbalcompetitie. International Snelders was in Amsterdam, zijn ploeggenoten verloren de uitwedstrijd tegen Partick Thistle verrassend met 2-3. Hibernian werd lijstaanvoer der. De ploeg uit Edinburgh won met 2-0 bij Motherwell. Aberdeen volgt op twee punten, met Kilmarnock (2-2 bij Raith Rovers) en Motherwell. De clubs uit Glasgow deden goede zaken. Rangers won met 3-1 bij Dundee United. Huistra maakte twee doelpunten, de eerste na een fout van landgenoot Van der Hoom. Celtic behaalde de eerste thuiszege van het seizoen tegen Dundee: 2-1. Aberdeen incasseerde bij Par tick Thistle binnen vijf minuten twee treffers, van Taylor en Craig. Na de pauze kwamen de bezoekers terug door doelpun ten van de Fin Paatelainen en Shearer. In de 71e minuut be zorgde Grant de thuisclub de verdiende zege. Lothar Matthaus probeert de bal met de hand te beroeren, maar is te laat Olaf Janssen van Köln volgt de dwalingen van de bal.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14