'Taalgebruik kinderen tamelijk kuis' In de Vlaamsche pot niet meer zo grof 'Ik botste met mijn eigen imago' Rtv show In het roddelcircuit van de showbizz raken ze niet uitge praat over de crisis waarin het huwelijk van Anita Meyer en Ton de Leeuwe verkeert. De ene 'openhartige' bekentenis volgt op de andere, kortom de relatie ligt na 18 jaar op straat. De Leeuwe zou al te leergierig de tennislessen van een tennislera- res hebben gevolgd, zo wil in het Gooi het verhaal. De Leeu we heeft in de bladen openlijk spijt betuigd. En op haar beurt heeftt Anita zich in een exclusief gesprek met Neerlands biecht vader van het artiestenwezen Henk van der Meyden laten ontvallen dat ze bereid is te vechten voor het huwelijk. „Maar ik weet niet of we weer bij elkaar komen. We zullen nog heel veel met elkaar moeten praten." Wordt ongetwijfeld vervolgd. Rudi, was onlangs in Aalsmeer voor opnamen van het pro gramma 'Wie ben ik'. De uit zending wordt vanavond op RTL 4 uitgezonden. De man die als Rudi Kesselaar op 19 decem ber 1934 ter wereld kwam in Alkmaar, herdenkt zondag het feit dat hij 40 jaar geleden voor het eerst als beroepsartiest het podium beklom. Myrna Goossen terug op het scherm MAANDAG 11 OKTOBER 1993 Myrna Goossen is gelouterd en wel terug van weggeweest.. Ruim drie jaar na haar plotselinge vertrek bij de AVRO, is ze nu door RTL 4 inge huurd om het programma Gezondheid te pre senteren. „Wat destijds een enorme indruk op me heeft gemaakt, kan ik opnieuw doen, maar nu wel bij volle bewustzijn en op mijn eigen manier. Ik ga niet meer een kant op waar ik niet heen wil." Een jaar geleden leek het er nog op dat Myr na, naast het incidenteel presenteren van de lot to-trekkingen, nooit meer op de buis zou terug keren in een eigen programma. „Ik was juist bij mezelf te rade gegaan over mijn toekomst. Ik werkte als account-manager bij een bedrijf dat onder meer feesten en evenementen organi seert. Het was tijd voor wat anders en ik had be sloten een eigen bedrijfje te beginnen. Ik wilde intermediair zijn voor mensen die een bedrijfs film willen laten maken." Persiflage Myrna Goossen had televisie al helemaal uit haar hoofd gezet. „Als ik ergens mee stop, dan is het voor mij echt afgelopen. Dan stort ik me voor de volle honderd procent op iets nieuws. Ik ben geen type dat terugkomt op een beslissing." Myrna had het drie jaar geleden bij de AVRO wel gezien. In vijf jaar tijd was ze een soort per siflage van zichzelf geworden. Haar opvallende lach in de ledenwerfspotjes voor de AVRO werd haar handelsmerk tegen wil en dank. „Er was in die tijd nog maar een beperkt aantal netten en de AVRO zond zes keer per week zo'n spotje uit. De kijkers werden ermee gehersenspoeld." „Ik was heel jong en het ging allemaal ontzet tend snel. Alles vond ik even leuk: de belangstel ling, in de schijnwerpers staan en op straat her kend worden. Totdat ik merkte dat mijn per soonlijkheid zich eigenlijk een hele andere kant op ontwikkelde. Ik ben van nature zelfs behoor lijk serieus. Dat botste vreselijk met het imago dat me opgedrongen werd. Ik kwam behoorlijk klem te zitten en was absoluut mezelf niet meer. Ik werd volwassen, maar kon daar niets mee doen. Uiteindelijk heb ik voor mezelf gekozen en ben bij de AVRO weggegaan." „Ik ga weer televisie doen omdat ik het een fantastisch medium vind. Een voorwaarde voor mijn terugkeer was dat het een interessant en serieus programma zou zijn waarin ik mezelf kan zijn. Het moet bij mijn persoonlijkheid pas sen. Gezondheid is een programma dat niet te luchtig en te lacherig en ook niet al te zwaar is. Het staat dicht bij de mensen." Goossen presenteert voorlopig elf afleverin gen van Gezondheid. Elke week wordt in het programma een thema behandeld dat varieert van winterkwaaltjes tot diabetes en van Ooster se geneeswijzen tot borstreconstructies. In de studio praat Myrna met deskundigen en patiën ten en ze presenteert tevens onderwepen vanaf lokatie. „Ik heb nu drie maanden de tijd om te kijken of ik het leuk vind. Ik krijg een kans om het tele visiewerk op een andere manier te beleven dan toen. Ik kom nu voor mezelf op en hoef niet meer krampachtig aardig te zijn tegen iedereen. Het is ook goed om af en toe niet aardig te zijn. Daar wordt het programma waar het toch alle maal om draait zelfs beter van." Mocht Gezondheid voor Myrna geen vervolg krijgen, dan begint ze alsnog haar eigen bedrijf. „Als het met dit programma' niet lukt, heb ik daar van geleerd. Dan ga ik wat anders doen. Ik leef om te leren van het leven." Angela Groothuizen praat met jongeren over seks STARDOM Op bijna geen enkel onderwerp rust nog een taboe. Zowat al les lijkt bespreekbaar op televi sie: dood, terminale ziekten, pe dofilie, homoseksualiteit. Maar zodra er gepraat wordt over neuken, tongzoenen en strelen willen de lachspieren nog wel eens in beweging komen. Vaker hebben we het over CAO-acties, het weer of de voetbalcompeti tie. Misschien is het daarom wel, dat er zo weinig program ma's zijn waar alléén over seks wordt gesproken. Om nog maar te zwijgen over programma's rond jongeren en seks. Angela Groothuizen (34) pro beert daar sinds dinsdag veran dering in te brengen. Zo n 1,3 miljoen mensen heb ben afgelopen dinsdag het der tig minuten lange AVRO-pro- gramma Sex met Angela beke ken. Dat is in feite het tegen strijdige in de mens: vraag een idee, dat ik zo'n 18 jaar ouder ben. Eigenlijk vind ik mezelf ook niet het prototype van ie mand van mijn leeftijd." Het is volgens de presentatri ce een misverstand om te den ken, dat de seksuele revolutie erg veel heeft veranderd in het gedrag van de tieners van anno 1993. Héér is althans niets op gevallen. „Ik ben 18 jaar ouder dan de kinderen met wie ik praat. En .ik zie geen enkel ver schil met vroeger. Het blijft een eng onderwerp. Wat gebleven is, is die vreselijke nieuwsgierig heid. Ie vindt het eng, maar je wilt er desondanks toch van al les over weten. Het laatste wat ik wil is de kinderen tot iets aanzetten. Daarom zeg ik steeds in de uitzending: doe nooit iets waar je geen zin in hebt. En over die seksuele revolutie ge sproken: tegenwoordig zijn de kinderen ook zo'n 17 jaar als ze het voor het eerst doen. Heus. willekeurig iemand op straat of Dus geloof niets van die verha- op een verjaardag hoe zijn of haar seksleven eruit ziet en de degene die wordt toegesproken zal er vervolgens het zwijgen toe doen. Maar als we in de gele genheid zijn om naar wat ande ren op TV te vertellen hebben over wat ze tussen de lakens of in portiekjes uitspoken, dan wordt het kaasplankje al klaar gezet en installeren we ons voor het apparaat. En terecht, vindt Angela Groothuizen. „Lach erom, want seks is leuk. Al wil je het met een paard doen, wat ik trouwens afraad. Op het gebied van seks bestaan er geen regels. Alleen de regels die je zelf maakt." Ontboezemin- 'Ik ben 18 jaar ouder dan de kinderen met wie ik praat' len van ouderen dat de meeste kinderen al op hun twaalfde met elkaar tussen de lakens kruipen. Geloof me, seks blijft nog altijd een beetje eng." Scholen In het kader van de voorberei dingen op het programma legt ze geregeld bezoeken af aan scholen. Daar probeert ze er achter te komen wat de kinde ren op seksueel gebied bezig houdt en dus welke onderwer- pen in het pro gramma aan bod moeten komen. „Ik heb in feite de inhoud van het programma laten bepalen door de kinderen. Zij heb ben de thema's gen Ze praat gemakkelijk over het onderwerp en weet waar schijnlijk dóór haar aangeboren flair kinderen van 13 tot 19 jaar te verleiden tot allerlei ont boezemingen „Dit is ook pre cies het programma, dat ik wil de presenteren", zegt ze. Het taalgebruik van de kinderen is overigens tamelijk kuis. Voorna melijk wordt over het gespro ken, over hij was zo dik en an dere camouflerende termen. Pas na enig aandringen durft een meisje het woord lui te ge bruiken. Angela: „Er wordt in het pro gramma over seks gesproken zoals zij erover praten. Ik stuur dat absoluut niet. Er zijn geen afspraken gemaakt over een soort netheidsgraad. Kijk, de kinderen zijn gemiddeld zo'n 16 jaar, die praten volgens mij niet over neuken. Dat doen mensen van boven de 40 veel gerhakke- lijker." Ze heeft zich niet verbaasd over de manier waaróp de kin deren over seks praten. „Het is ongeveer zoals ik dacht. Ik ben geen echte journaliste en het is geen echt journalistiek pro gramma. Daarom vertrouwen ze me misschien wel. Ik kan een potje bij ze breken. Ik ben zelf een vrij mens. Ik laat me ook niet in hokjes stoppen, ga ge woon m'n eigen gang. Dat spreekt de kinderen waarschijn lijk aan. Een stukje herkenbaar heid. Ze hebben ook niet het Morgenavond (Nederland 1, 19.20 uur) komt in Sex met An gela verkering aan bod. En in de komende weken praat ze onder andere over vakantieliefdes, ho moseksualiteit, biseksualiteit, technieken, jongens over meis jes en omgekeerd. De bereidheid onder de schoolkinderen om voor de ca mera's over seks en aanverwan te onderwerpen te praten, is groot. „Soms adviseer ik: dat en dat zou ik toch niet zeggen. Dat is niet verstandig. Want integri teit staat heel hoog op mijn lijst je. Dat betekent dat je soms' dingen moet laten liggen." Noch de programmamaak ster, noch medebedenker Harry de Winter van IDtv heeft plan nen gehad om er een soort voorlichtingsprogramma a la Postbus 51 van te maken. „Het is een kwestie van vrijblijvend de verhalen aanhoren en alleen maar over kleine dingetjes voor lichting geven." Alles is wat Angela betreft be spreekbaar. „Maar ik laat geen schokkende coïterende beelden zien en toon dus geen mensen die vreselijk met elkaar aan het neuken zijn. Het gaat me erom, dat de kinderen denken: hé, dat herken ik." Het is volgens Angela Groot huizen niet noodzakelijk, dat een presentator werkelijk van alle ins en outs over seksualiteit op de hoogte is. „Ik heb zelf ook niet zo'n verschrikkelijke wild seksleven achter de rug. Ik was Myma Goossen terug op de buis: „Ik leef om te le ren leven." foto c pd Luciano Pavarotti, the King of the High C, schijnt de laatste tijd nog meer dan anders het hoogste lied te zingen. Naar verluidt is de wereldberoemde tenor uit het Italiaanse Modena, die morgen 58 jaar wordt, ver liefd op het dertig jaar jongere fotomodel Lucia Debrilli. De ogen van een andere vrouw dwingen kennelijk: Debrilli wist Pavarotti te verleiden tot het volgen van een streng dieet, iets dat zijn echtgenote Adua de laatste jaren nooit voor elkaar heeft gekregen. Voorlopig geen pasta's en lambrusco voor Pa varotti. En zie: hij is 25 kilo afge vallen. Pavarotti weegt nu nog 'maar' 140 kilo. Tot dusver heeft zijn Adua zich koest gehouden, maar in Italië wacht menigeen in spanning af of ze voor Lucia no nog een zwanenzang in pet to heeft. Rudi Carrell, zondag 40 jaar in het amusementswezen, is vanavond om vijf over negen op RTL 4 te zien in 'Wie ben ik'. Hij vormt een panel met André van Duin en Linda de Mol. foto hans van weel Angela Groothuizen: „Seks blijft een eng onderwerp, ik zie geen enkel verschil met vroeger." archieffoto united photos de boer/nils van houts druk, en vaak op tournee. Je moet voor zo'n programma wèl nieuwsgierig zijn en je moet bo vendien een soort vrijheid heb ben. Dus niet gefrustreerd zijn." Sex met Angela bestaat uit to taal 8 uitzendingen. De AVRO komt volgend jaar met een nieuwe serie, waarin Angela Groothuizen andermaal met tieners over seksualiteit praat. „Ik streef er niet naar om kijk cijferkoningin te worden. Ik wil gewoon dingen doen die ik leuk vind. Zoals Sex met Angela. Dat is echt vreselijk tof om te ma ken." Dorine Niezing, morgenavond als serveerster Suusje voor het eerst te zien in Veronica's comedy In de Vlaam- sche Pot. foto dijkstra De comedyserie van Veron»-a, In de Vlaamsche Pot, heeft een enkele verandering ondergaan. Serveerster Suusje, gespeeld door Dorine Niezing, komt de gelederen versterken: Adèle Bloemendaal is ermee opge houden. Er zijn nieuwe tekst schrijvers aangezocht en er is een nieuwe regisseur aange trokken: Egbert van Hees. De serie gaat morgen haar vierde seizoen in met zestien nieuwe edities. Eén van de belangrijkste op drachten aan de schrijvers was de'afleveringen van de Vlaam sche Pot te ontdoen van grofhe den. Dergelijke verzoeken kwa men niet alleen van «Veronica, maar ook van diverse deelne mende acteurs. Sommige spe lers hadden de grootste moeite gekregen met de soms botte gein oVer homoseksualiteit. Martin Anders van John de Mol Produkties is van mening dat de tekstschrijvers zich goed aan de opdracht hebben gehouden. „Wij vinden allemaal dat de se rie een stuk minder bot is dan vorig seizoen". In de eerste aflevering wordt Suusje op een aardige manier geïntroduceerd. Ze wordt gecast als serveerster voor een filmpje dat wordt opgenomen in de Vlaamsche Pot. Als de filmcrew is verdwenen, mag ze blijven. Suusje speelt een „jonge blonde appetijtelijke, maar wat wereld vreemde serveerster. Doodeng Gespannen zit de debutante te kijken naar de voorvertoning van afleveringen 1 en 5. Haar lippen bewegen mee met de teksten die de 24-jarige op het scherm uitspreekt. Haar eerste opnamedag was doodeng ge weest, vertelt ze, maar in een vloek en een zucht stond alles op de band. Dorine: „Het is heel ontspannen werken, ik kom nog iedere dag met de trein naar Hilversum. Ik vind het werk hartstikke leuk." Dorine rondde de toneel school af en studeert nog aan de Academie voor de Kleinkunst. Ze schreef zich vorig jaar in bij een castingbureau en werd op geroepen voor een screentest. Onder de vaste medewerkers van In de Vlaamsche Pot ont stond een discussie over de vraag wat voor type erbij moest komen. Of een seksbom, wel licht van Vlaamse afkomst, ach ter wie Frits (Frans van Deur- sen) kon aanlopen. Of een heel lieflijk en naïef meisje, dat bij tijd en wijle verrassend uit de hoek kon komen. Na lang dubben koos de pro ducent voor de tweede rol. Daartoe moest Dorine nog wel voor een tweede test komen. „Die tests gingen naar mijn ge voel heel slecht: beide keren stond ik stijf als een plank; het waren lachertjes. Ik dacht: ze zijn gek als ze mij nemen. In de eerste aflevering kun je zien dat ik sta te wachten tot ik mijn re gels mag uitspreken, maar in de volgende loopt alles al veel na tuurlijker." Over In de Vlaamsche Pot is Dorine zeer te spreken. „Het is een leuke serie; een beetje grof en met aandacht vopr actuele zaken, daar houd ik wel van. Het is goed geschreven. Als we op vrijdagen samenkomen om te lezen liggen we soms al dub bel van het lachen." Dorine voelt zich op haar plaats en'houdt zich dan ook beschikbaar voor toekomstige 'Vlaamsche Potten'. Ze heeft meer noten op de zang. „Ik zing veel en schrijf ook graag liedjes. Voor een programma als Het Klokhuis zou ik graag willen werken; dat vind ik een perfect" programma. Ook zou ik graag toneelstukken van Samuel Bec kett willen spelen en aan mu" ziektheater willen doen. Natuurgetrouwer Hoe zit het dan, tot slot, met de grofheid in de serie? Aflevering- 1 is getiteld Het is een harde we reld, de filmwereld. De scènes tonen natuurgetrouwer dan in vorige seizoenen. De sfeer op dë set zou ook meer ontspannen zijn. De gein lijkt nu meer ge richt op vrouwen en minder op homo's. Frits werft in het eet huis kandidaten voor een rol als serveerster. Een vrouw met bril dient zich aan, maar Frits keert haar de rug en voegt haar toe: „Te lelijk en te weinig bos hout voorde deur."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 10