'Van Gobbel heeft niet geslagen' Cruijff en Hiddink leiden in Spanje Rugbybond wekt irritatie DIOK Zaalvoetballers Bax op de goede weg Sport m Alberda blijft bondscoach In een Keuken van Ons mag u gerust Flink opscheppen. DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 v 071-356464. plv -chef rob onderwater. 071-356463 Moeizame zege België brussel Het nationale voetbalteam van België leverde gister avond in het vriendschappelijke duel met het bescheiden Gabon een middelmatige prestatie. In Brussel won het team van bonds coach Pol van Himst met 2-1. Mare Wilmots bespaarde de thuis ploeg met twee doelpunten een afgang. Mackaya had Gabon met een kopbal aan een verrassende voorsprong geholpen. Voor België was het de laatste test voor de zware WK-kwalifïca- tiewedstrijd in en tegen Roemenië, volgende week woensdag. Van Himst kon als excuus voor het povere spel van zijn team de absentie aanvoeren van gewaardeerde krachten als Scifo, Grün, Oliveira en Van der Eist. Tegenvaller voor Gascoigne rome» Lazio Roma moet het nog ten minste drie weken stellen zonder spelmaker Paul Gascoigne. De middenvelder heeft tij dens de training zijn knie verdraaid. De Engelse international, die voor het komende duel met Nederland is geschorst, mist in elk geval de eerste Europese wedstrijd tegen Boavista uit Por tugal op 20 oktober en waarschijnlijk ook de derby tegen AS Ro ma op de zondag daarna. Zoon Eddy Merckx in profpeloton drongen Na een stage bij de Amerikaanse wielerploeg Mo torola heeft Axel Merckx zich verzekerd van een vaste plaats in het internationale profpeloton. De 21-jarige zoon van de legen darische Eddy Merckx tekende gisteren een contract voor één jaar bij de Duitse formatie Telekom, die wordt geleid door de Belg Walter Godefroot. Het contract van Axel bij Telekom komt niet als een verrassing. Vader Eddy, vijfvoudig winnaar van de Ronden van Frankrijk en Italië en drie keer wereldkampioen, levert de fietsen aan de Duitse formatie. Jan Timman opgelucht amsterdam Jan Timman heeft met opluchting gereageerd op het bericht dat Jakarta bereid is gevonden het tweede gedeelte van de vastgelopen tweekamp om de FIDE-titel met Anatoli Kar- pov te organiseren. Spelen in een ver, warm land heeft altijd zijn voorkeur gehad. „Een goeie oplossing voor een penibele situa tie", vindt de Amsterdamse schaker. De match Timman - Karpov werd na twaalf partijen in achter eenvolgens Zwolle, Arnhem en Amsterdam op 25 september voorlopig stopgezet, omdat voor het tweede gedeelte in Oman geen prijzengeld beschikbaar was. Karpov leidde op dat mo ment met 7-5. Manchester United loopt binnen manchester Het gaat niet alleen in sportief opzicht goed met Manchester United. Gisteren maakte voorzitter Martin Edwards bekend, dat zijn club het afgelopen seizoen een recordwinst van ruim 21 miljoen heeft geboekt. De omzet steeg met 25 procent tot 72 miljoen gulden. Na aftrek van cle transferkosten voor nieuwe spelers, onder wie de peperdure Roy Keane, bleef een winstbedrag over van elf mil joen gulden. De penningsmeester van de landskampioen heeft nu bijna twintig miljoen op de bank. De totale waarde van Man chester United is de grens van 200 miljoen gulden gepasseerd. Het aandeel klom op de Engelse beurs naar een topprijs van bij na vijftien gulden. Nieuw licht in Helderse affaire Als een Feyenoorder een klap heeft uitgedeeld op 29 juli tijdens de uit de hand gelopen vriendschappelijke wed strijd tegen een Helderse selectie, dan is het Esajas ge weest. De reservespeler heeft zowel bij de tuchtcommis- sie als de politie toegegeven tijdens het veelbesproken in cident in de kluwen van spelers slaande bewegingen te hebben gemaakt, maar herinnert zich niet of hij mogelijk een tegenstander heeft geraakt. „Van Gobbel is het niet geweest", heeft Esajas onder meer tijdens de verhoren term karatetrap, zoals in de aanklacht van de tuchtcommis- sie stond, zwaar overdreven was. „Ik kan zelfs geen karate", verweerde de snelle verdediger zich. „Ik heb een trappende be weging gemaakt om me te ver dedigen. Ik had niet de intentie iemand te raken, ik was bang en heb onbewust geschopt. Ik was opgewonden, wilde Fraser hel pen. Dat is toch normaal dat je voor je collega in de bres springt." „Ik ben het een beetje zat, de ze affaire. Ben kwaad, wordt al ruim twee maanden vals be schuldigd. Ik heb al twee keer verklaard dat ik niet heb gesla gen", verloor een getergde Van Gobbel voor de tuchtcommissie even zijn kalmte. „De Goey heeft me vastgehouden, ik stond zeker op drie vier meter van het gebeuren. Waar Esajas was, weet ik niet." De verhoor de Feyenoorders Fraser, Schol ten en De Goey hebben allen verklaard dat Van Gobbel niet heeft geslagen. Grensrechter Brandjes sprak wel van een karatetrap. Hij zag een been op ooghoogte „voor bijvliegen", op meer dan ander halve meter. Hij wist niet wie het was, evenmin wie geslagen had. „Het was niet dezelfde speler. Dat was onmogelijk.", luidde de verklaring van de grensrechter. „Hij had een rin getje in zijn linkeroor.' Van Gob bel draagt twee ringetjes. Die verklaring werd gisteravond in Zeist door de raadsman van Ulrich van Gobbel, mr. Hans Mentink, afgegeven. De verde diger werd door de tuchtcom missie van de KNVB gehoord naar aanleiding van de inmid dels al ruim twee maanden voortslepende Helderse affaire. De international werd door de rechtsprekende heren onder voorzitterschap van mr. Wool- derik, twee vergrijpen ten laste gelegd: het trappen van, dan wel naar een tegenstander en het slaan van een tegenstander ten gevolge waarvan de tegen speler ernstig letsel opliep. In dit geval aanvoerder Schouten wiens kaak werd gebroken door een Feyenoorder. Slechts Igor Beuker en Dennis IJsendoorn van de Helderse se lectie hebben tegenover de tuchtcommissie schriftelijk en mondeling getuigd dat Van Gobbel Schouten heeft gesla gen. Uit de overige verklaringen is alleen duidelijk geworden, dat de Feyenoorder een trappende beweging heeft gemaakt in de richting van de spelers Van Veen en IJsendoorn, nadat Henk Fraser Beuker in het ge zicht had gespuugd. Fraser is intussen voor het vergrijp vier wedstrijden geschorst. Karate Van Gobbel oordeelde dat de Ulrich van Gobbel tijdens de zitting in Zeist. Een journalist van Radio Noordholland, Arie Mol, legde wat het uitdelen van de klap be treft een ontlastende verklaring af voor Van Gobbel. Hij had een dag na de wedstrijd de video beelden gezien van de zelden op een waarheid betrapte Alk- maarse postbode en camera man Herman Ackermann. Hij beweerde dat Van Gobbel niet heeft geslagen, maar wel naar twee tegenstanders heeft ge trapt. Van Gobbel stond volgens de getuige op het moment dat Schouten tegen de grond ging op drie, vier meter afstand. Aan het einde van de bijna twee uur durende zitting, die nog steeds weinig helderheid verschafte, pleitte Van Gobbels raadsman Mentink voor algehe le vrijspraak van zijn cliënt. „Op de eerste plaats voor de klap en ook voor de trappende bewe ging, want hij is de afgelopen maanden al genoeg gestraft door de vooroordelen van justi tie, politie en de daaruit voort vloeiende publicaties in de me dia. Ik verwacht dat de tucht commissie de moeilijke tijd die hij doormaakt, laat meewegen in het vonnis," pleitte Mentink. De tuchtcommissie van de KNVB doet vandaag uitspraak. Stark te sterk voor Siemerink sydney »rtr Jan Siemerink heeft in de eerste ronde van het toernooi in Tou louse al af moeten haken. De linkshandige Rijnsburger ver loor in twee sets van de Ameri kaan Jonathan Stark, 6-4,7-6. Wally Masur wil Daviscup- captain Neale Fraser ervan overtuigen, dat hij en niemand anders straks in de finale tegen Duitsland samen met Richard Fromberg moet worden opge steld voor de enkelspelen. De dadendrang, waarmee de 30-ja- rige Australiër die ambitie ge stalte geeft, was gisteren in Syd ney veel te groot voor Jacco El- tingh. In slechts 56 minuten werd de Heerdenaar met 6-1 6- 1 verslagen. Hij was na Krajicek (Morgan) en Haarhuis (Korda) de derde Nederlander, die in de eerste ronde van het indoortoernooi van Sydney werd uitgeschakeld. „Ik voel me in de vorm van mijn leven. Mijn lichamelijke condi tie is stukken beter dan die van de jonge jongens," constateerde Masur met tevredenheid. Hoe sterk de Australiërs in ei gen land voor de dag kunnen komen, ondervond ook Boris Becker. De 26-jarige Duitser was weliswaar hersteld van een maagaandoening, die hem in het begin van de week trof, maar moest zich toch gewon nen geven tegen Neil Borwick: 6-4 6-7 (6-8) 3-6. Tsjesnokov De Rus Andrei Tsjesnokov heeft bij het toernooi in Toulouse grote moeite met de concentra tie. Hij kreeg gisteren te horen, dat één van zijn beste vrienden bij de opstand in Moskou om het leven was gekomen. Enkele uren later won Tsjesnokov met de nodige moeite zijn partij te gen de Duitser David Prinosil in de tweede ronde: 3-6 6-3 6-0. „Vrienden hebben me gebeld met de mededeling, dat mijn vriend zojuist begraven was", sprak de jeugdige Rus aange daan. „Tijdens de wedstrijd moest ik voortdurend aan hem denken, of ik wilde of niet." Tsjesnokov, die in Parijs woont, is van plan volgende maand naar zijn geboorteland af te reizen. Romario opnieuw succesvol madrid» anp Twee Nederlandse trainers voe* ren sinds gisteravond met hun clubs de ranglijst aan in de Spaanse competitie. Johan Cruijff won met Barcelona met 3-0 van Valladolid, Guus Hid dink was met Valencia te sterk voor Rayo Vallecano: 3-1. Beide topclubs kwamen op een totaal van tien punten uit zes wedstrij den. Athletic Bilbao, dat één verliespunt minder heeft, kan vanavond bij winst op het laag geklasseerde Logrones de eerste plaats weer heroveren. Bij Barcelona, dat door 80.000 toeschouwers in Nou Camp werd bekeken, maakte Ronald Koeman zijn rentree in het ba sisteam. Aanvaller Stoitsjkov zat als \ierde buitenlander op de bank. De Bulgaar verving de Deen Laudrup in de zestigste minuut. Romario was opnieuw suc cesvol voor Barcelona. De Bra ziliaan nam in de tweede helft het derde doelpunt voor zijn re kening. De voormalige PSV- spits bracht zijn seizoentotaal op zes, waarmee hij topschutter is in de Spaanse competitie. Het duel was na twee snelle treffers van Beguiristain (zesde en ne gende minuut) al vroeg van alle spanning beroofd. Bij Real Madrid ontsnapte trainer Floro aan de zoveelste blamage in het nog prille sei zoen. Zijn ploeg stond in de thuiswedstrijd tegen Racing Santander tot aan de tachtigste minuut op een achterstand van 0-1. Invaller Butragueno en Mi chel (strafschop) voorkwamen in een spectaculaire slotfase een opstand bij de supporters. Frankrijk Na de twaalfde speelronde telt de Franse competitie drie kop lopers. Cannes en Paris Saint Germain profiteerden gisteren van het puntverlies, dat lijstaan voerder Bordeaux een dag eer der tegen Montpellier leed (1- 1). Cannes won met 2-1 van Martigues, Paris SG versloeg Lens met 1-0. Cannes kwam voor eigen pu bliek goed weg. De achterstand van 0-1 werd pas in de laatste twaalf minuten omgezet in een voorsprong. Priou (strafschop) en Ferhaoui maakten de ope ningstreffer van Tholot onge daan. Le Guen bezorgde Paris SG in het duel met Lens de overwinning. Marseille boekte in tijden van grote onrust een welkome zege. Strasbourg werd voor 13.000 toeschouwers met 2-1 versla gen. Keeper Pascal Olmetta van Lyon plukt de bal weg voor het hoofd van Monaco-spits Jürgen Klinsmann. Het duel eindigde in 0-0. foto epa leiden jan daan van oosten medewerker De zaalvoetballers van Bax hebben het pad omhoog weer gevonden. Na twee punten- delingen versloegen de Voorhouters Arwiko met duidelijke cijfers: 5-2. McDonald's kreeg in eigen huis de eerste nederlaag te verwerken. De Leidenaars gingen tegen JBS met 2-1 ten onder. De Sleutels en RGC wer den respectievelijk door FC Tybex en Kawin met 6-2 verslagen. In een open en aantrekkelijke wedstrijd bleek Bax uiteindelijk sterker dan Arwiko. In de eerste helft sloegen de Voorhouters na een klein kwartier toe. Hennie Koet en Pa trick Scheurwater zorgden voor een 2-0 voorsprong. Arwiko probeerde nog voor rust de aansluiting te vinden maar stuitte keer op keer op de uitblinkende Marijn Mokveld. In de tweede helft begon Bax zwak, maar na zes minuten bracht Arthur van Orssagen, op aangeven van Scheurwa ter, de stand op 3-0. Even later kwamen de Drechtenaren terug tot 3-1 en profiteerden kort daarna van een tijdstraf voor Koet: 3-2. Diezelfde Koet zorgde in de slotfase voor de verlossende 4-2. Marten Bax bracht de eindstand op 5-2. In de 3-octoberhal speelde McDonald's tegen JBS, ondanks de nederlaag, een prima wedstrijd. Nadat de Leidenaars vroeg in de eerste helft via Nico Lakenberg de score hadden geopend, kwam JBS even snel weer op gelijke hoogte: 1-1. McDonald's zocht vervolgens tevergeefs naar de tweede tref fer, waarna de Leidse verdediging zich kort voor rust liet verrassen: 1-2. In de tweede helft zette de thuisploeg JSB onder zware druk, maar de paal en doelman Bloem voorkwamen de gelijkmaker: 1-2. De Sleutels was gisteravond duidelijk te zwak voor FC Tybex. Hoewel de Leidse ploeg geplaagd wordt door blessures van Labordus, Hendrikse en Van der Linden, verloor De Sleutels verdiend. Na een 0-2 rustand redden Ferry van Kampen en Ro bert van Iterson de eer: 2-6. RGC heeft het in Leerdam tegen Kawin altijd moeilijk. Ondanks veel Warmonds balbezit was het Kawin dat de wedstrijd al snel naar zich toe trok. In de eerste helft hield Albert Bosma zijn ploeg nog in de wedstrijd (3-1), daarna liep de thuisploeg snel uit naar 6-2. Albert Bosma nam ook de tweede treffer voor zijn rekening. leiden peter klein rugbymedewerker Met het opnieuw uitstellen van de wedstrijd bij en tegen As- crum is DIOK het lijdend voor werp geworden van de dolle rugbyklucht die de nationale competitie in de ereklasse zo langzamerhand geworden is. De trainingsweek als voorberei ding voor de interland zondag tegen Duitsland gooide ditmaal roet in het eten. Uiteraard is ook de leiding van de vijfvoudig landskam pioen overtuigd van het nut van de serie gedegen trainingen die bondscoach Van Altena heeft vastgesteld. DIOK, met zeven internationals hofleverancier van het nationale vijftiental, staat Frank Beers. Robert Broers, Gottfried Bos. Yves Kummer, Marcel van Loon, Marc Michelsen en de onlangs geselecteerde Perry Noorder- meer af. De irritatie over het op nieuw uitstellen van het duel bij Ascrum spruit direct voort uit de gebrekidge en late berichtge ving van bondszijde over de derde afgelasting op rij. „Dinsdagavond hoorde ik pas van het uitstel", windt team manager Ab Huisman zich op nieuw op. „Dat bericht is door onze secretaris 's middags uit onze postbus gehaald. De inge laste trainingen zijn echter al begin vorige week vastgesteld. We hebben gisteren eerst nog geëist de wedstrijd toch te spe len. Maar bondscoach Van Alte na heeft dat terecht geweigerd. Nu hebben we dertien septem ber onze eerste competitiewed strijd gespeeld tegen Amstel veen en zijn de duels tegen Hil versum, Castricum en Ascrum om diverse redenen allemaal uitgesteld. Trouwens, de wed strijd van de DIOK-Athletics te gen The Bassets in de eerste klasse ging vorige week woens dag ook niet door. Het wordt zo langzamerhand een klucht. Ze hadden het in de krant gelezen, maar de vervroegde datum niet van de bond bevestigd gekre gen." Aartsrivaal „Een ding begrijp ik niet", ver volgt Huisman. „Het moet toch mogelijk zijn dat vier full-time krachten op een bondsbureau voor de vijfduizend rugbyers in Nederland een sluitend compe titieprogramma opstellen. Vier weken geleden ontvingen wij een programma voor de com petitie. Voor de wedstrijd tegen Ascrum hebben wij vanwege de festiviteiten rond de 3-oktober- viering direct uitstel gevraagd en dat uitstel tot 6 oktober ook gekregen. We hebben dat ieder een, inclusief de scheidsrechter, ruim vantevoren bevestigd. Als de bond dan een dag voor een al uitgestelde wedstrijd een be richt stuurt, irriteert mij dat flink." DIOK wacht de verdere rege lingen van bondszijde niet af. Na de interland tegen Duitsland wacht de zeven Leidse interna tionals woensdag (Huisman, enigszins cynisch: „Bel voor de zekerheid even of het door gaat") het beladen duel tegen aartsrivaal Castricum. De acht spelers die thans een maand geen competitie hebben gekend hoeven niet onvoorbereid aan de strijd tegen de huidige lijst aanvoerder te beginnen. Mor gen, aanvang 20.00 uur, speelt een combinatie van DIOK en de Athletics een oefenwedstrijd te gen het Engelse Wimbledon. woerden anp Joop Alberda blijft de komende jaren actief als bondscoach van het nationale mannenvolleybalteam. De Rijks Universiteit Gro ningen, de werkgever van Alberda. heeft in principe ingestemd met een verlenging van het verblijf van de 41-jarige trainer bij de volleybalbond. De formele afhandeling van de driehoekscon structie vindt binnenkort plaats. Alberda blijft aan tot en met de Olympische Spelen in Atlanta. Een SieMatic keuken is een prachtige, inspirerende culi naire omgeving waarover merkbaar goed is nagedacht. Bij de Duitse Sti/tung Warentesl werd SieMatic zelfs als beste getest. In het grote SieMatic keukenboek vindt u 1001 ideeën voor het opscheppen. In 14 prijsklassen. Maar het boek is gratis. SieMatic 't Liefst een SieMatic SieMatic Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9. Leiderdorp, tel 071-412615 (1* etoge Mijnders Meubelen) openingstijden mo 13 00-17 30. di l/mvnj 9 30-17 30 ral tol 17 00 uur do avond koopavond

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 29