'College is naïef in grondaffaire' Toen moesten we nee verkopen maar nu verkopen we ze weer. Moerassig bouwterrein gevaarlijke speelplek ■3^ Regio Torre del Arco 'We hebben zelfs gelachen' Weer brand op camping Duinrell ƒ995 7,95 SED^PiD Altijd iets bijzonders. DONDERDAG 7 OKTOBER 1993 CHEF GERT VISSER. 071 -356430. PLV -CHEF JANET VAN DIJK. 071 -356413 Al vijf kinderen in Hciciswijk gered uit drijfzand oegstgeest roy klopper 'De natuur als goede buur', staat als aanbeveling op een bord van de aannemer die koopwoningen bouwt langs de Morsebellaan/Haaswijklaan in Oegstgeest. De buurt vindt dat deze tekst wat al te letterlijk wordt opgevat; door de hevige regenval van de afgelopen we ken is het bouwterrein verwor den tot een heus moeras waarin de laatste weken geregeld spe lende kinderen wegzakken. Bij de ingang van de bouw plaats aan de Haaswijklaan staat een groot bord, waarop wordt gemeld dat betreden 'op eigen risico is'. Kinderen trek ken zich weinig aan van zo'n annonce, vooral omdat het zo lekker spelen is op een modde rig bouwterrein. Maar de situatie is zo langza merhand levensgevaarlijk ge worden, zo meldt de Oegstgees- ter politie. De afgelopen weken moesten vijf kinderen uit het drijfzand worden getrokken. Mevrouw Claassens, die te genover het bouwterrein woont, kan erover meepraten. Haar kinderen speelden deze week op het terrein, toen de oudste tot voorbij zijn middel wegzakte in de modder. „Ik dank nog steeds de hemel dat het de kleinste niet was, die zou im mers kopje onder zijn gegaan." Van een buurtgenote hoorde Claassens dat ook haar zoontje in de drab was gezakt. Het was nog een heel gedoe geweest om het ventje weer omhoog te trek ken. „Niemand kon er bij ko men, want je zakte van het ene moment op het andere weg. Er is een plank over het drassige gedeelte gelegd, waarover ie mand naar die jongen is toege- kropen." Met deze wetenschap achtte mevrouw Claassens de tijd ge komen om de politie te bellen. „Misschien dat die nog een waarschuwing kan laten uit gaan." Ze hoefde de dienst doende agent niets uit te leg gen. Zijn zoontje had ook al vastgezeten, zo liet hij weten. En dus komt nu de officiële waarschuwing vanuit het poli tiebureau: ouders wordt ge- PvdA Leiderdorp vindt verklaring B en W onvoldoende Het bouwterrein aan de Morsebellaan/Haaswijklaan in Oegstgeest. Voor kinderen geen veilige plek. FOTO HIELCO KUIPERS De onafhankelijkheid van het accountantsonderzoek naar de grondverkopen in de wijk Buitenhof is gewaar borgd, zo verklaren B en W van Leiderdorp. Als er al een wethouder bij de verhoren van betrokkenen zit, is dat louter in de rol van 'gastvrouw'. De PvdA-fractie in de ge meenteraad noemt deze verklaring 'naïef en beticht het college er zelfs van zaken te verzwijgen. van VB-accountants. Van stu ring of beïnvloeding van de ac countants of de voor een ge sprek uitgenodigde ambtenaren is geen sprake", aldus B en W. Zij melden dat VB-accountants zelf heeft gevraagd of een lid van het gemeentebestuur bij de gesprekken aanwezig kan zijn. PvdA-fractievoorzitterV. Mol- kenboer reageerde gisteravond geprikkeld op de reactie van B en W op zijn schriftelijke vra gen. Hij noemde de antwoor den 'naïef. „Net als het verzoek van VB-accountants aan het college, zelf partij in de kwestie, om bij de gesprekken aanwezig te zijn. B en W hadden deze uit nodiging moeten weigeren. Ie dere schijn van beïnvloeding moet worden vermeden." Verder verklaren B en W dat leiderdorp roy klopper De PvdA stelde het college eer der deze week kritische vragen over het onderzoek dat VB-ac countants momenteel doet naar de te lage grondprijzen in Bui tenhof-west. De grootste oppo sitiepartij vindt het onderzoek aan geloofwaardigheid inboeten omdat loco-burgemeester C. Huigen voorgesprekken wilde voeren met mensen die door de accountants worden gehoord. Bovendien zou ze bij diverse verhoren van betrokkenen aan wezig zijn geweest. In een gisteravond uitgeko men verklaring melden B en W dat Huigen louter heeft aange zeten als gastvrouw. „De ge sprekken vinden plaats onder leiding en verantwoordelijkheid nooit sprake is geweest van voorgesprekken met ambtena ren die door VB-accountants aan de tand worden gevoeld. Ze noemen de suggestie die de PvdA hierover deed 'kwalijk'. Molkenboer houdt evenwel vol dat de voormalig administra teur van het grondbedrijf is ge vraagd een half uur eerder te verschijnen voor het interview met VB-accountants. teneinde nog even met Huigen van ge dachten te wisselen. „Pas toen de ambtenaar dit weigerde, heeft Huigen afgezien van aan wezigheid en zich beperkt tot het aanzitten bij de gesprekken met twee aannemers. Maar dat staat er in deze verklaring niet bij." Huigen meldde vanochtend 'alleen te weten dat de admini strateur aarzelingen had over de aanwezigheid van een college lid'. „Dat was voor ons aanlei ding om meteen aan te geven dat we niet aanwezig zouden zijn." VB-accountants heeft van de gemeente Lefderdorp de op dracht gekregen geen commen taar te geven. vraagd hun kinderen te verbie den op het bouwterrein te ko men. De buurtbewoners hopen dat Eurowoningen iets kan doen aan de entree van het bouwter rein. Claassens realiseert zich dat een hek plaatsen wel erg kostbaar is, aangezien het totale bouwterrein honderden meters lang is. „Maar op de een of an dere manier moet de toegangs weg toch kunnen worden afge grendeld, al is het alleen maar 's avonds en in de weekeinden." Het pjobleem is inmiddels ook bekend bij de gemeente. Volgens een voorlichtster wordt zeer binnenkort een bord ge plaatst dat waarschuwt voor moerassig gebied. „De klachten •van de omwonenden kloppen. Alleen weten we niet of de re- Meisje (7) gewond bij aanrijding leiderdorp» Een 7-jarig meisje uit Leiderdorp liep gisteren een hoofdwond op bij een ongeluk op de kruising nabij het Elisa- bethziekenhuis in haar woonplaats. Het kind zat in de auto bij een 43-jarige man die van de Voorhoflaan kwam. De man ver leende volgens de politie geen voorrang aan een 48-jarige Al- phense automobilist die op de Persant Snoepweg reed. Het kind moest worden behandeld in het ziekenhuis. Beide auto's werden door takelbedrijven afgevoerd. Vernielingen op schooldak ZQETERwouDEVandalen hebben zich de afgelopen dagen uitge leefd op het dak van dê Klaverweideschool aan de Westeindse- weg in Zoeterwoude. Elf ontluchtingskappen werden van het het dak afgetrapt. De directeur van de school heeft hiervan gisteren aangifte gedaan. Inbraken in Oegstgeest oegstgeest» Drie woningen in Oegstgeest zijn in de nacht van dinsdag op woensdag bezocht door inbrekers. Uit een huis aan de Aafje Heynislaan werden een videocamera van 6500 gulden, een fototoestel en een bankpasje meegenomen. De inbrekers kwamen binnen door een bovenlicht open te breken. Aan de Re- viuslaan werd een voordeiir geforceerd met een schroevedraaier. Een kistje met juwelen en een geldbedrag van 350 gulden wor den vermist. Aan de Louise de Colignylaan kwamen de inbrekers binnen door het badkamerraam te forceren. Hier is nog niet be kend wat de dieven hebben meegenomen. Illegale zender uit de lucht gehaald oegstgeest De politie van Oegstgeest heeft gisteren in samen werking met de radio-controledienst een illegale zender uit de lucht gehaald. De zender was gevestigd in een pand aan de Java- straat. De radiozender en randapparatuur zijn in beslag geno men. Tegen de eigenaar van de spullen wordt proces-verbaal opgemaakt. Magie Circus in Zoeterwoude zoeterwoude» Tibetaanse berghokken, clowns, goochelaars en andere circusacts treden voor het voetlicht in de piste van het Magie Circus dat vandaag en morgen Zoeterwoude-dorp aan doet. Beide voorstellingen - bij sportcomplex Haasbroek - begin nen om 16.15 uur. Zondag staat de circustent in Zoeterwoude- Rijndijk bij de Eendenkooi. Dan gaat de tent om 15 uur open. genval de oorzaak is. Ter plekke zijn nogal wat voormalige slo ten gedempt die nog niet geheel zijn dichtgegooid met zand. Daardoor kan gemakkelijk een soort moeras ontstaan." Eurowoningen kent het pro bleem nog niet. Een woordvoer der verwacht evenmin dat bin nenkort een hek wordt ge plaatst. „Dit terrein wordt niet alleen door ons bebouwd. Daar bij begint onze aannemer pas in december met de bouw. Het terrein is nu nog eigendom van de gemeente Oegstgeest." De zegsman wijst er op dat inmid dels wel een opzichter op het bouwterrein is gestationeerd. „Die houdt de boel in iedér ge val tijdens werktijden in de ga ten." Oegstgeestenaren kunnen meepraten over verkeersplan Oegstgeestenaren kunnen bin nenkort meepraten over de ver keerssituatie in hun dorp. Het Verkeersplan 2000, waarin wordt gepleit voor een ringweg en autoluwe binnenwegen, wordt ter inzage gelegd. De commissie ruimtelijke ordening kon gisteren de doelstelling om het verkeer veiliger te maken wel onderschrijven, maar wilde bepaalde specifieke projecten nog geen prioriteit geven. WIJN VAN DE MAAND FEBRUARI '92 CR'ANZA 1989 NAVARra Notaris praat weer met burgemeester wassenaar judy nihof De Wassenaarse notaris N. van Wijk is weer 'on speaking terms' met burgemeester P. Schoute. De notaris zou gisteren een 'goed gesprek' met Schoute hebben gehad. „We hebben zelfs gelachen", aldus de nota ris. Burgemeester Schoute van Wassenaar besloot onlangs dat Van Wijk - de huisnotaris van de gemeente - geen werk meer mag doen voor de gemeente. Schoute was zeer gepikeerd over het feit dat de notaris zijn kantoor wil vestigen in een pand dat een woonbestemming heeft. Van Wijk zou hiervan op de hoogte zijn geweest. De no taris, noch de burgemeester wil len in dit stadium commentaar geven. „Het is toch een pijnlijke en moeilijke kwestie en we ho pen er samen uit te komen", al dus de notaris. Beide partijen zouden bereid zijn water bij de wijn te doen. Maar waaruit dit compromis bestaat, willen bei de partijen niet zeggen. Op de camping van het Was senaarse attractiepark Duin rell is afgelopen nacht op nieuw een stacaravan uitge brand. Verder raakten drie caravans licht en één zwaar beschadigd. De brandweer vermoedt dat de brand is aangestoken. Maandagavond gingen op Duinrell ook al twee caravans in vlammen op. De brand ontstond evenals maandag in het woongedeel te van de caravan. De brand weer, die even voor midder nacht werd gealarmeerd, kon niet voorkomen dat de hou ten stacaravan volledig uit brandde. Door de enorme hitte sprongen bovendien de ruiten van caravans die tien meter verderop stonden. De totale schade bedraagt ruim 40.000 gulden. Omdat de brand op dezelf de wijze ontstond als twee dagen eerder, ligt volgens de brandweer brandstichting voor de hand. Bovendien hadden in beide gevallen de eigenaars van de caravans gas en licht afgesloten in ver band met het einde van het zomerseizoen. De technische recherche stelt een onder zoek in naar de oorzaak. Het onderzoek naar de brand van afgelopen maandag heeft nog niets opgeleverd. fllW. ütNOM,NAt'°N or o*( 15de CORF "T «Ju.mn' 1989: fm 6,95 1986: ƒ.8,95 7,95 (beperkt voorradig) WIJN VAN DE MAAND DECEMBER '92 WIJN VAN DE MAAND OKTOBER '92 sfc- WIJN VAN DE MAAND APRIL '93 Uföf 14,95 ƒ9,95 8,95 Geniet, maar drink met mate. Aanbiedingen zijn geldig tot en met 26 oktober a s., zolang de voorraad strekt. Voor uw dichtstbijzijnde Gall Gall bel: 02503 - 60555. Als vaste Gall Gall bezoeker kent u natuurlijk onze 'wijn van de maand'. De 17 wijnen die we inmiddels achter de rug hebben, zijn stuk voor stuk een groot succes gebleken. Een aantal wijnen, vier om precies te zijn, was zo populair dat we ze nauwelijks aan konden slepen. Met als gevolg dat we halverwege de maand nee moesten verkopen. Jammer. Onder het motto 'gouwe ouwen' zijn we er echter in geslaagd deze vier toppers, zij het van een ander jaar, opnieuw aan u aan te bieden. En wederom hebben we de prijs laag en de kwaliteit hoog kunnen houden. We zetten ze even voor u op een rijtje. Torre del Arco 1986 en 1989, een krachtige en soepele rode wijn uit Spanje (perfect op dronk); Seigneur de Lauris 1992, een volle, dieprode medaillewinnaar uit de Rhónestreek; Edmond de Rothschild Les Granges Haut-Médoc 1991, een prachtige purperrode Médoc; Ciro Librandi Rosso Classico 1990, een robijnrode, aromatische wijn uit Calabrië in Zuid-Italië. Misschien heeft u uw favoriet al ontdekt. Zo niet dan moet u ze beslist 'ns proberen. We raden u alleen wel aan niet te lang te wachten want voor u 't weet moeten we weer nee verkopen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21