'Basketbalbond heeft liever een 'heer' als bondscoach' Marseille beticht van andere omkooppoging Sport Tweede nul tafeltennisteam WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 27 chef ad van kaam. 071-356464. piv -chef etob onderwater. 071-356463 Jong Oranje zonder Feyenoorders zeist» Landskampioen Feyenoord is niet vertegenwoordigd in de I selectie van Jong Oranje, die gistermiddag door bondscoach Ri- nus Israel werd bekendgemaakt. PSV heeft met drie spelers de grootste inbreng in de groep van zestien man. die drie voetbal lers uit de eerste divisie telt. Nederland speelt volgende week dinsdag in Utrecht de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Jong Enge land. Het team van Israël is al uitgeschakeld voor een startbewijs bij het eindtoernooi om de Europese titel. Deselectie: Hoekstra, Fuchs, Verhagen (PSV), Van de Looi, Loeffen (Vitesse), Roorda (Groningen), Oulida (Ajax), Buskermolen (AZ), Mutsaers (RBC), Van Hoogdalem (Roda IC), Pahlplatz (FC Twente), Rorije (C.A Eagles), Klomp (Sparta), Van Gastel (Willem II), Gesthuizen (NAC), Moens (Excelsior). Honkbalclub levert recordbedrag op Baltimore» De Amerikaanse honkbalclub Baltimore Orioles is voor een recordbedrag van 173 miljoen dollar (ruim 300 miljoen gulden) in andere handen overgegaan. Een syndicaat van 21 be langhebbenden, onder wie schrijver Tom Clandy en tennisspeel ster Pam Shriver, kocht de club van de Newyorkse financier Eli Jacobs, die failliet is gegaan. Zelf betaalde Jacobs 70 miljoen dol lar (126 miljoen gulden), toen hij zich vier jaar geleden de club toeëigende. Baltimore eindigde dit jaar als gedeelde derde in de oostelijke divisie van de Amerikaanse league. Met een geschatte loonlijst van 28 miljoen dollar (50 miljoen gulden) was het bud get van de club het op twee na laagste. Het leidende Toronto Blue Jays gaf vijftig procent meer uit. John McEnroe bedankt voor de eer inglewood» John McEnroe wil 'om persoonlijke redenen' geen captain van het Amerikaanse Daviscupteam worden. Met die mededeling verraste hij de Amerikaanse tennisbond. Tom Gor man, die deze functie sinds 1986 bekleedt, had aangekondigd plaats te willen maken. Nu McEnroe het niet doet, zijn Stan Smith en Brad Gilbert de voornaamste gegadigden. Bokser Mendy weerstaat landgenoot düon. De Franse bokser Jean-Baptiste Mendy heeft in Dijon zijn Europese titel in het lichtgewicht met succes verdedigd tegen zijn landgenoot Angel Mona. In de negende ronde was het duel afgelopen. De Fransman Bernard Razzano werd in dezelfde stad Europees kampioen in het zwaarweltergewicht door titelverde diger Laurent Boudouani te verslaan. De afgeloste kampioen ging in de achtste ronde k.o. *Jnantes»afp Meindert van Veen geruisloos gedumpt Meindert van Veen: „Ze vinden dat de wijze waarop Ton Boot en ik coachen niet kan. foto archief Het omkoopschandaal van Olympique Marseille grijpt steeds verder om zich heen. Er zou niet alleen sprake zijn ge weest van bedrog bij de wed strijd Valenciennes - Olympique Marseille van 20 mei 1993, maar ook bij Nantes - Olympique Marseille ruim een jaar eerder. Ook deze wedstrijd eindigde in 1 -0 voor Marseille. Jean Jacques Eydelie, de voet baller van Olympique, die in de taffaire Valenciennes doorsloeg, blijkt op 12 juli tegenover on- Scheidsrechter daagt Papin voor de rechter PARUS RTR Een Franse scheidsrechter wil de voetballer Jean-Pierre Papin voor de rechtbank dagen. Pa trick Anton, in het dagelijks le ven advocaat, voelt zich in zijn goede eer en naam aangetast. Dit naar aanleiding van opmer kingen, die Papin maakte over zijn optreden als scheidsrechter tijdens de competitiewedstrijd Marseille - Metz op 24 septem ber. Het duel moest in de slotfa se bij de stand 3-0 voor Metz worden gestaakt toen boze fans het speelveld opkwamen. Anton had kort daarvoor twee spelers van Marseille uit het veld ge stuurd en een strafschop aan Metz toegekend. Papin, ex-Marseille en tegen woordig spelend voor AC Milan, had zich in de Franse media in uiterst kritische bewoordingen uitgelaten over de leiding van Anton. De maandag daarop bood Papin telefonisch zijn ver ontschuldigingen aan, die An ton echter niet accepteerde. „Het kwaad is al geschied", zei hij. „Ik ben jurist. Het is voor mij heel schadelijk als mijn klanten horen dat ik oneerlijk ben. Bovendien heb ik in l'Equi- pe gelezen dat monsieur Papin niets van zijn uitlatingen aan mijn adres terug wenst te ne men. Ik heb hem gevraagd zijn verwerpelijke opmerkingen in te trekken. Daarna zal ik nog wel eens zien wat ik doe." SPORT OP TV W°M 30H 8 00 EURO; Tennis: toernooi van Zurich voor vrouwen. 17.00-17 15 Did 2 Sport Heute 18.00-19.30 EURO: Triathlon: wereldbeker in Maui (Hawaii). 18 41-18 51 Ned 3: Studio Sportjournaal. 18.45-19 10 RTLSport 19.30-20.00 EURO: Eurosportnieuws. 19,30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-20.30 EURO: Autosport: EK truckra cen vanuit Zolderen en Jarame. 20 00-21.00 Super: SportS:golf 20.00-22.45 BRT 2 Sportavond: live-ver slag van de voetbalwedstrijd Belgiè-Gabon 20.30-21.30 EURO Motorsport. 20.35-22.00 Ned 2. Studio Sport. 21 30-22 00EUR0 Autosport Farao Rally in Egypte 22.00-23.30 EURO: Tennis: toernooi van Zurich voor vrouwen 22.15-22 30 Ned 3. Sportjournaal. 22.20-23.35 BBC 1: Sportsnight 22.45-23.10 BRT 1: Sport. 23.30-01.00 EURO: Boksen. 01.00-01.30 EURO: Eurosportnieuws. derzoeksrechter Bernard Beffy melding te hebben gemaakt van een omkooppoging bij eerstge noemde ontmoeting. Eydelie, toen nog spelend bij Nantes, zou op 5 maart 1992 zijn benaderd door Jean-Pierre Bernès, algemeen directeur van Marseille, met het verzoek 'een voetje te lichten'. Daarvoor zou hem 350.000 francs (105.000 gulden) zijn geboden. Eydelie ging daar niet op in. Marseille won met 1-0 dank zij een schitterend doelpunt van Jean-Pierre Papin. De Nederlandse Basketbal- bond heeft haar uiterste best gedaan het ontslag van Meindert van Veen zo geruisloos mogelijk te laten verlopen. De Helderse vrouwenbondscoach is na een achtjarig dienstver band weggestuurd, omdat hij door zijn onorthodoxe gedrag potentiële sponsors zou afschrikken. In berich ten van de bond werd het ontslag van Van Veen in een tussenzinnetje ge noemd. De nadruk lag op de introductie van zijn op volger, René van der Wie len. den helder gpd Niemand binnen de bond wil ingaan op het vertrek van Van Veen. Een aantal bestuurders ervaart het ongetwijfeld als een enorme opluchting dat de coach is opgekrast. Van Veen had overigens nog een verbinte nis tot medio 1994. „Als ik kwaad wil en vasthoud aan het contract, zijn ze uitgepraat bij de bond. Maar de basis om met deze mensen verder te gaan is weg. Zonder vertrouwen kan ik niet werken." Van Veen piekert zich suf over het waarom van zijn ont slag. „Het is een hele onverstan dige beslissing. Ze hebben al niet veel keus en dan sturen ze iemand die al jaren de kar trekt zo maar de laan uit. Stommer kan het niet. Waarom niet ge wacht tot na het EK-kwalifica- tietoernooi van 1994? Dan heeft de nieuwe man tenminste twee jaar om iets op te bouwen." Van der Wielen heeft al aan gegeven eerst een aantal zaken met de bond te willen doorpra ten. De hoogte van de vergoe ding bijvoorbeeld. Voor een or ganisatie die de grootste proble men heeft om geld binnen te halen, was Van Veen een ideale werknemer. „Ik heb ze langs al le kanten geholpen. Ik trainde met de selectie in Den Helder, omdat ik daar goedkoop terecht kon in een hal. Speelsters van buiten de stad werden onderge bracht bij meiden uit Den Hel der, dus hotelkosten waren er niet. Ik gebruikte mijn eigen vi deo-spullen, kostte de bond ook geen cent. Maar wat krijg je? Stank voor dank." Van Veen gescheiden van 'zijn' meiden. Voor Linda Moll, zowel in Den Helder als Oranje jarenlang vaste keus voor Van Veen, komt het voortijdige ont slag niet als een verrassing. „Het rommelde al een tijdje. Vooral toen hij de nationale se lectie soms ging aanvullen met Helderse junioren. Dat wekte wrevel bij de andere ploegen." LEIDEN CHRIS HARTMAN De vrouwenteams van de vol leybalverenigingen LUSV en Orion hebben in de districts competitie gedebuteerd met een nederlaag. LUSV was niet opgewassen tegen VELO en Ori on moest zijn meerdere erken nen in Inter Amicos. Bij de mannen stelde Donar teleur door van Rentokil/ZVH 4 te ver liezen. Orion ging in Rijswijk over donderend van start. De eerste set duurde slechts zeven minu ten en eindigde in 15-1. Halver wege de tweede reeks kreeg In- ter Amicos meer vat op het Ha- zerswoudse spel. Het resultaat was een wedstrijd met wisselen de kansen, die door Orion on voldoende benut werden. Mede daardoor gingen de tweede en vierde set met 16-14 verloren. Inter Amicos, gezegend met meer ervaring, toonde zich ook in het derde bedrijf de sterkste (15-12). LUSV verging het niet veel beter. De Leidse formatie pro- LONDEN ANP Jos Verstappen heeft vandaag een gesprek met de formule 1- renstal McLaren. Het 21-jarige racetalent is gisteren naar Enge land afgereisd, waar hij morgen opnieuw van het Footworkteam de karfe krijgt zijn rijkunsten in een formule 1-bolide te tonen. Na zijn eerste, verbazingwek kende optreden op het circuit van Estoril van vorige week dinsdag kan de formule 3-cou- reur op de racebaan van Silver- stone weer testrondjes rijden. Daarvoor heeft hij echter eerst een afspraak met Ron Dennis, de teammanager van McLaren, dat door het vertrek van Ayrton Senna na dit seizoen en het mislukte avontuur van Michael Andretti op zoek is naar een vervanger. „Jos zou aanvankelijk maan dag al een gesprek hebben ge had met Dennis. Maar aange zien hij morgen pas voor Foot work in actie hoeft te komen, is de afspraak verschoven naar De routinier denkt dat het zonder Van Veen wennen wordt. „Ik had geen moeite met hem. Hij bromde wel eens wat, maar bij mij ging dat het ene oor in en het andere uit." De veelvoudige international, die vorig jaar wegens blessures langs de kant bleef, laat in het midden of ze zich weer beschik baar stelt voor het Nederlandse team. Het heeft er alle schijn van dat Van der Wielen met een flink vernieuwde selectie aan de slag kan. Annct Keur, die uit komt voor BV Lisse, overweegt een rentree, Daphne Berends en Margreet Visscher, die bei den om Van Veen hadden be dankt, keren zeker terug in Oranje. Berends, de spelver- deelster van landskampioen To nego, speelde drie jaar niet in beert het in de nieuwe omge ving met het 1-5-systeem, maar moet daar nog aan wennen. Het geroutineerde VELO, vorig sei zoen als tweede geëindigd, bleek ook niet de ideale oppo nent om tegen te starten. Het team uit Wateringen maakte nauwelijks fouten, wat van LUSV niet gezegd kon worden. In het Universitair Sportcen trum verschenen de volgende cijfers op de borden: 7-15,3-15, 7-15. Nieuw in het Leidse team zijn Jacqueline Koddder en Elia- ne van der Veen. Eveneens in de eerste klasse A won RW de uitwedstrijd tegen Riva/Rijswijk 3 met 3-0. In de eerste klasse B kregen WW en Leython 2 met 3-2 klop van res pectievelijk Skania en Raap- horst/VSTS. Hoewel het nog steeds niet over een trainer- /coach beschikt, ging de gere noveerde vrouwenequipe van NOVO beter van start. In Bleis- wijk gunde de Noordwijkse ploeg Spanning 220 geen enkele set: 15-8, 15-8, 15-10. Als coach fungeerde Jenne Westendorp, vanmorgen", liet vader Frans Verstappen vanuit het Limburg se Montfort weten. De coureur zelf was inmid dels in gezelschap van zijn mentor Huub Rothengatter in Engeland aangekomen. Niet op de hoogte van het bericht dat gisteren door Reuter werd ver spreid. Het Britse persbureau meldde dat Footwork de spon soring van het Engelse formule 1-team zou stoppen wegens fi nanciële problemen. Reuter had dat geconcludeerd uit een vraaggesprek in een Japans fi nancieel dagblad met de voor zittervan het concern, Ohashi. De marketingmanager in En geland, John Creek, bezwoer echter dat de woorden van de hoge baas in Japan verkeerd zijn geïnterpreteerd. „Er is geen sprake van dat Footwork de fi nanciële ondersteuning met ons verbreekt. Ohashi heeft met na druk verklaard dat we volgend seizoen onvoorwaardelijk op hun sponsoring kunnen reke nen", zei Creek. Het onderhoud met McLaren, één van de succesvolste formule het Nederlands team. Over Van Veen zegt ze: „Als trainer is er geen betere. Maar zijn manier van coachen staat me niet aan. Hij mag me als basketbalster hebben gemaakt, mentaal ging er ik kapot aan. Ik werd steeds gevoeliger voor zijn sóms on menselijke commentaren. Op een gegeven moment accep teerde ik het niet meer." Volgens Van Veen is zijn ont slag een enorme opluchting voor de basketbalbond. „In elk geval voor de bestuurders uit de 'zachte sector'. Als je een beetje karakter hebt, hoor je er niet thuis. Zij vinden dat de wijze waarop Ton Boot en ik coachen niet kan. Dan snap je dus niet hoe topsport in elkaar steekt. Bij de basketbalbond worden ze liever twaalfde met een 'heer' dan tweede met een topcoach die zegt waar het op staat." oud-speelster van het eerste team. Zij moest het doen zon derbankzitters. Bij de mannen stuitte Donar op het sterke Rentokil/ZVH 4. Het team uit Zevenhuizen be staat uit louter oud-divisiespe lers. Die wisten met het ver jongde Leidse gezelschap wel raad. Onder aanvoering van Bas Bloem bood Donar twee sets weerwerk: 11-15 en 13-15 (na 11-8). Toen was het verzet van de Leidenaars gebroken (5-15). Bij Donar hebben vier routi niers het veld geruimd voor jon gere krachten. Het tweede mannenteam van RW debuteerde in het district met een 3-0 nederlaag tegen Ri- va/Rijswijk 2. In de andere eer ste klasse verloor NOVO 2 met 3-2 van UFO '87. Het tweede mannenteam van Gemini/Kan- geroes begon de competitie met een 3-2 zege op Den Ou den/Nivoc. Maandagavond kre gen de Voorschotenaren echter met dezelfde cijfers klop van GSC: 15-1, 16-14, 12-15, 11-15, 17-15. 1-stallen, dankt Verstappen aan zijn uitstekende debuut vorige week in Portugal. Daar verbijs terde hij de formule 1-wereld, die wel wat gewend is, met zijn onbevangen manier van racen. Hij liet een snelste tijd van 1.14,450 registreren, sneller dan de ook testende Senna en Prost. Een prestatie die goed zou zijn geweest voor de tiende start plaats in de Grand Prix van Por tugal die twee dagen eerder werd gereden. Voor Footwork was het droomdebuut van de Limburger aanleiding een voorcontract aan te bieden. Verstappen en zaak waarnemer Rothengatter hiel den echter de boot af. „Niet dat we nu met het hoofd in de wol ken lopen en dat Footwork een slecht team is, maar de zaken zijn in een stroomversnelling gekomen. We wachten af wat zich de komende tijd aandient", zei Verstappen. Een vooruit ziende blik, want het gesprek met McLaren opent wellicht nieuwe en betere perspectieven voor de begenadigde autocou reur. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Bordeaux wordt niet opgenomen in het etappeschema van de Tour de France 1994 dat op 20 oktober in Parijs wordt be kend gemaakt Educandum Holtlant gaat korfbalclub Fiks sponsoren 132 bridge-paren streden in het Leidse Stadge- hoorzaal om de Zilveren Huts pot. Het paar Holleman-Ver beek (Leiden) ging met de hoogste bridge-eer strijken Zaterdag om 15.00 uur Dwars door Leiden (10x400 meter), een wedstrijd voor atletiekver enigingen en recreanten (ook sportclubs), met start en finish in de Doezastraat De jeugd van Swift/Casba sloot het sei zoen af met een wedstrijd ach ter de derny's in Rijswijk. Vin cent van der Kooij (voor het laatste in blauwwit shirt) be haalde de derde plaats. Ewoud van der Kooij eindigde als 20ste en Arjan de Boer als 26ste In Assendelft kwamen Marcel van der Vliet (6) en Mark Varkevis- ser (9) bij de amateurs goed voor de dag. Piet Kralt werd tiende bij de B-amateurs. Alex Jansen kwam op de dertiende plaats Leidenaar Alan Camp- fens (15) is definitief gekozen voor de selectie van het Neder lands elftal onder de 16 jaar. Be gin november staat er een voet balinterland tegen Schotland op het programma «Voetbalclub Valken '68 houdt op vrijdag 8 oktober een ledenvergadering. UVS heeft de jaarlijkse vergade ring op maandag 11 oktober. De heren Beerenfenger, Gijzenij, Van der Mark en Schreuder blij ven nog een jaartje aan als be stuurder Manus Bouwhuis heeft in de voorlaatste korte- baandraverij van het seizoen zijn pikeurstitel geprologeerd. Bouwhuis scoorde, net als con current Wim Swart, in Breezand geen punten. In Breezand ging de zége naar Grolsch B De Leidse voetbaljeugd onder de 14 jaar speelt maandag 11 oktober bij de voetbalvereniging Scho ten tegen de afdeling Haarlem Het grootste zaalvoetbaltoer nooi van Nederland is van 3 tot en met 31 december in Koude- SCOREBORD SPORTPRUSVRAGEN TOTO 39: Eerste prijs geen winnaar Tweede prijs: 3 winnaars, elk bruto t. 3.531.50. Derde pr.js: 18 winnaars. 1 471,40 LUCKY 10 dinsdag 5 oktober 10-13-14 - 17 - 24 25-26-30- 3! 33 37-39 - 42 - 47 - 50 51 - 58 - 72 - 75 79 (onder voorbehoud) VOETBAL ENGELAND, Leaguecup Liverpool-Fulham 5-0. FRANKRIJK: Bordeaux - Montpellier 1 1 Bordeaux 12-17 Paris SG 11-15 Cannes 11-15 Monaco 01. Marseille SCHOTLAND: Aberdeen - Hearts 0-0. Dun dee - Partick 2-2, Hibernian - Raith 3-2. Kilmarnock - Dundee United 1-1 Hibernian 10-13 Aberdeen 10-13 Kilmarnock 10-12 Motherwell Dundee United Glasgow Rangers OEFENDUELS Amateurselectie - Cambuur L 0-3 (0-2) Doelpunten Keizer 2. Meijer Saestum (vierdeklasser) - FC Utrecht 1-6 (0-3) Doelpunten FC Utrecht: De Kruijtf 4. Smolarek, Van Diemen VROUWEN JEUGDPLAN NEDERLAND Meisjes onder veertien, eerste competitie wedstrijd Amsterdam - Leiden 2-5 trust 2- 3). Doelpunten Leiden: Janet van der Laan (FC Lisse), Jolijn Veerman (Quick Boys). Iris Opdam (FC Lisse). Yvonne Ouwehand (Katwijk), Gertruda Ouwehand (QB) BASKETBAL EREDIVISIE: BS Weert - Zwi|ndrecht 95- 59 EUROPA CUP 2 Tweede voorronde, tweede wedstrijd Den Helder - St. Vincents Dublin (Ier) 97- 66 Topscorers Den Helder Hageman 23, Franke 20, Chambers 17. De Waard 12 Eerste wedstrijd 77-61. Den Helder naar derde voononde HANDBAL Vrouwen EREDIVISIE: PSV SEW 8-14 PAARDESPORT Hilversum KOERSEN Eerste koers. 2440 m 1 Super Candor (Aas) 3 16.4 - 1 20.5. 2 Hester R. 3 Ga ribaldi D Niet gestart Guanita S Toto: winnend 10.40 plaats 1.90 1.60 1.80 koppel 24.60 trio 278.20 Tweede koers. 2000 m: 1 Grandeur II (Pools) 2.40,9 1 20,5. 2. Highspeed of 8, 3 Gunsur S Toto: winnend 3,70 plaats 1,60 3,00 kerk/Inschrijven bij Cees Goud kuil (01714-14682) Peter Post heeft zijn Histor-ploeg versterkt met de 24-jarige Patrick Jonker. De Nederlandse Australiër rijdt waarschijnlijk onder de Neder landse nationaliteit Voetbal vereniging De Sleutels heeft een recordaantal (65) reclamebor den. Bij die club neemt secreta ris Ger Scheffer volgend jaar af scheid Zondag 10 oktober zijn er regio-roeiwedstrijden in Al phen aan den Rijn. Hen week la ter in Leiden de wedstrijden om de Galgewater Trofee Neder land organiseert volgend jaar het EK voor landenteams judo. Het WK voor 1995 gaat naar Ja pan De 18-jarige Maria Jonge ling uit Rijswijk heeft tijdens de wereldkampioenschappen wiel rennen op de baan twee we reldtitels behaald. Jongeling, voormalig atlete, hielp in Ha- mar Ingrid Haringa ook al aan een wereldtitel Stompwijk heeft een nieuwe sporthal. Om geld in de la te krijgen is er op vrijtjag 15 oktober een sponsor loop De besturen van de Ko ninklijke Nederlandse Gymnas tiek Bond (KNGB) en het Ko ninklijk Nederlandse Christelijk Gymnastiek Verbond (KNCGNÓ zijn fusiebesprekingen begon nen «.Dinsdag 12 oktober start de voetbalcompetitie voor spe lers onder de 21 jaar met de wedstrijden: Blauw Zwart-UVS, Noordwijk-ARC.Voorschoten- Lugdunum, Quick Boys-Ter Leede.Wilhelmus-Roodenburg, RCL-Docos, FC Lisse-Rijnsburg- se Boys en Bernardus-Meerburg Van 6 tot en met 10 oktober vindt de badminton Dutch Open plaats in Den Bosch Zondag 10 oktober zijn er op de Langeraarse plassen in Ter Aar masterzeilwedstrijden plaats. Stan om 11.00 uur Ook op zondag 10 oktober zwemwed strijden in het Vijf Meibad in Leiden Charley Bosveld (ex- voetballer van Vitesse en Spar ta) staat op de kieslijst van de Arnhemse Stadspartij In de landelijkebridgecompetitie staat het Leidse De Sleutels bo venaan voor BOC en Zaanstad Henz Frei (Zwitserland), twee jaar geleden winnaar van de Bloemenmarathon, heeft bij de marathon in Berlijn een nieuw wereldrecord gereden. Zijn tijd was 1.26.20 Zondag 10 okto ber houdt de KNWU een veld- ritdag in Gouda 1,30. Koppel 33,30 tno 319,50 Derde koers, 2000 m: 1. Guy van de Lente (De Leeuw) 2.34,6 - 1.17,3, 2 Coastal Road. 3. Urban Worthy Toto: winnend 1,60 plaats 1,70 2,00 koppel 6,00 trio 31,20 Vierde koers. 2000 m: Twigs Jeanette (Wals) 2 36,3 - 1 18.2. 2 Speedster Caol- town, 3. Nordic Lobell. Toto: winnend 4,40 plaats 2.70 5.70 2.90 koppel 82.10 trio 517,60 Vi|fde koers, 1609 m. 1 Family Pr.de (Ruijgrok) 2 04.4 1 17.3. 2 Fanto- me de Lucia. 3 Evil Knevel Toto winnend 3.20 plaats 1.20 1,20 1,30 koppel 4,50 tno 38.10 Zesde koers. 2000 m 1 Gal lon Volann (Van de Bor) 2 36.2 1.18.1. 2 Elvira D. 3. Fellow Crown Toto: winnend 3.10 plaats 2.30 4.00 2,40 koppel 44,90 tno 392.10 Zevende koers, 1609 m 1. Elaine (Rui|grok) 2 04.7 1 17,5, 2. Here I Go Alone, 3. Fatima Kingly Toto: win nend 17,80 plaats 4,70 1,60 2,80 koppel 68,30 trio 1 277,40 Dubbel winnend (6- 1180,40 Achtste koers. 2000 m 1 Ge luk Swagerman (Van de Blonk) 2 36.2 - 1 18.1.2. Harko Vitesse. 3 Gonzales Ka des. Toto: winnend 26.20 plaats 10.00 2.40 koppel 37.20 trio 3 843.50 Negért-14 de koers. 2440 m 1 EsUeila Star (Lug èl)14 3.12,0-1.18.7,2 Delgadotranss R foto winnend 3.30 plaats 1.70 2,50 2.80 kop pel 46.00 trio 557.30 Tiende koers, 2000 m: 1 Joker Brodde (Van Stam) 2 35,8 - 1.17.9. 2. Eldert Norton, 3 Char lotte H. Toto: winnend 5,00 plaats 5.60 2,30 koppel 5,80 trio 251,50 Omzet tota- lisator: 150.411,00 9-11 10-11 TAFELTENNIS EUROPESE LIGA Groep A Engeland - Nederland 4-1; Chen Hua De Brum 21-15 21-10. Prean Keen 18 21 22-20 13-21. Syed - Hester 21-19 21 13, Prean/Cooke - Keen/Hcster 21-15 21- 15, Chen Hua - Keen 21-17 21 17 Groep B: Duitsland - Oostenrijk 4-1 Stand 1 Belgie 1-2(4-1), 2 Duitsland 2-2 (5-5), 3 Oostenrijk 2-2 (5-5). 4 Frankrijk 10 (1-4) TENNIS SYDNEY Eerste ronde: Korda (Tsy6) - Haartiuis 6 3 6-1. Medvedev (0ek/3) Denman (Aus) 6 4 6-4, Canter (VSt) - Holm (Zwe) 4-6 6-3 6-4, Ferreira (ZA»> Reneberg (VSt) 6 4 6- 2, Martin (Vst) - Lendl (VSt/7) 4-6 7-6 6 4. Ivanisevic (Kro/4) - Stoltenberg (Aus) 6-4 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Woodbodge /Woodforde (Aus/t) Fitzgerald/Krajicek (Aus'Ned) 6-4 6-7 6-4 TOULOUSE Eerste ronde: Ondruska (ZAf/8) - Davids 6 1 3-66 1. Raou« (Fra) Nijssen 6 4 6 0, Pnnosil (Dut) - Antonitsch (Oos) 6-3 6 2. Gustatsson (Zwe/3) Hogstedt (Zwe) 6 3 3-6 3-1 opgave, Gilbert (Fra) - Poz/i (Ita) 7 6 7-5. Rosset (Zwi/4) - Leconte (Fra) 6 1 6-2 Dubbelspel, eerste ronde Boetsch/Deiaitr» (Fra) - Nijssen/Suk (Ned/Tsj/l)6-7 6-4 6-3 ATHENE Eerste ronde: Schalier (Oos) - Koevermans 6 76 46 4, Dubbelspel, eerste ronde: Kmnear/Koever mans (VSt'Ned/2) Barnard/Mercer (VSt) 6 2 3 6 7 5 Dublin CHALLENGERTOERNOOI Eerste ronde: Groen - Skoch (T$|) 6-2 6-1 Vrouwen ZURICH Eerste ronde: Neuand (Let) Remstadier (Oos) 6 2 1-6 6-3. Makarc.a (Rus) Para dis (Fra) 6-4 6-3, Zvereva (WRu/5) Probst (Dui) 6 0 6-3, Wiesner (Oos) Zrubakova (Slow) 4-6 6-3 6-4 Jean-Pierre Papin kan wat de Franse scheidsrechter Patrick Anton be treft maar beter zijn mond houden. foto archief birmingham anp Het Nederlands tafeltennisteam is in Birmingham tegen de tweede zware nederlaag voor de Europese liga aangelopen. Engeland ver sloeg het team van de nieuwe bondscoach Zoran Gajic gisteren met 4-1. De eerste wedstrijd tegen Zweden ging voor Oranje met identieke cijfers verloren. In de laatste groepswedstrijd tegen Polen, op 26 oktober in Hui zen, kan Nedefland bij winst de positie op het hoogste niveau nog veilig stellen. Een nederlaag leidt tot een degradatiestrijd tegen de nummer vier van Groep B. Zonder kopman Paul Haldan en routinier Henk van Spanje, die beiden voorlopig voor Oranje hebben bedankt, had het jeugdige team van Gajic weinig kans tegen het sterke Engeland. Alleen Trin- ko Keen boekte een incidenteel succesje. De linkshandige Randwij- ker bleef Top 12-speler Carl Prean tijdens de tweede partij in drie games de baas: 21-18 20-22 21-13. Nieuwkomer Merijn de Bruijn had in de eerste partij niets in te brengen bij de voormalige Chinees Chen Hua: 15-21 10-21. De ge routineerde verdediger was in de laatste partij eveneens te sterk voor Keen: 17-21 17-21. Danny Heister stelde teleur. De tweevoudige nationale kampioen gaf zich in de tweede game van zijn partij tegen Syed snel gewon nen; 21-19 21-3. Ook het dubbelspel van het ingespeelde duo Keen/Heister mislukte. Het koppel Prean/Cooke zegevierde simpel in twee games: 21-15 21-15.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27