Alphen sticht fonds voor 'black spots' Dienstverlening na miljoenenzwendel Rijnwoude wil meer bedrijfsterrein 'Geen extra afvalcontainers in Alphen' Rijn- en Veenstreek Alphenaar krijgt boete voor ontucht met jongen Nieuwkoper beboet voor aanranding op zeilboot Harteveld en Kranenburg maken de mooiste kazen Sport Fit 55-plus in Roelofarendsveen WOENSDAG 6 OKTOBER 1993 Fietser geschept alphen aan den run» Een 12-jarige jongen uit Alphen heeft gister middag op de kruising van de Willem de Zwijgerlaan en de Am- bonstraat in zijn woonplaats flinke schaafwonden opgelopen, toen hij door een auto was aangereden. Het ongeluk gebeurde bij een fïetsoversteekplaats, waar de jongen door het rode licht moet zijn gereden. Een 21-jarige Alphense automobilist kon hem niet meer ontwijken. Auto rijdt bromfietser aan alphen aan den run» Een 18-jarig meisje is gisteravond gewond geraakt aan haar been, toen ze bij hotel Toor aan de Prins Bern- hardlaan werd geschept. Het meisje reed op haar bromfiets en kreeg geen voorrang van een 54-jarige automobilist uit Zwaag, die uit de uitrit van het hotel kwam. Pony met moeite uit sloot alphen aan den run» Zeker tien mensen van de Alphense brand weer en politie zijn gisteren een uur bezig geweest om een pony uit de sloot te halen. Het dier lag in het water langs de rijksweg 11achter Archeon. Keer op keer gleed het uit de singels, die om hem heen waren gelegd. Uiteindelijk kwam de pony zonder let sel op de kant. sassenheim/alphen cerberus persbureau Twee weken geleden hoorde hij in zijn strafzaak nog drie jaar cel eisen omdat hij zijn baas, het Amerikaanse computerbedrijf Unisys, voor miljoenen guldens had opgelicht. Maar de Haagse rechtbank veroordeelde de 52- jarige Alphenaar gisteren tot diens grote opluchting slechts tot 240 uur dienstverlening en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De manager van de in Sas- senheim gevestigde afdeling consumer services van de Ame rikaanse computergigant, had een adminstratieve truc gevon den waarmee hij voor zo'n vijf miljoen gulden aan Computer apparatuur wist te verduisteren. Hij deed dat voor een zakenre latie in Zwitserland, die hem hiertoe zou hebben aangezet. „Ik kon geen nee tegen hem zeggen", zo luidde de enige mo tivering voor zijn daad tijdens de behandeling van de zaak. Zelf zou hij er zo'n tien procent aan over moeten hebben hou den. De rechtbank besloot tot het opleggen van een alternatieve straf omdat de Alphenaar, wiens strafblad tot nog toe blanco was, een nieuwe betrekking heeft gevonden. Van die goed betaalde baan kan hij de scha declaim van zijn voormalige werkgever (bij wie hij 24 jaar in dienst was), die hem nog boven het hoofd hangt en de extra be lastingaanslag van de fiscus (ruim drie ton) voldoen, zo mo tiveerde de rechtbank. De rechtbank was er ook van over tuigd dat de Alphenaar 'de laak baarheid van zijn handelen' goed inzag. chef gert visser. 071 -356430, plv -chef janet van dijk. 071-356413 den haag/alphen aan de run cerberus persbureau Een 49-jarige Alphenaar moet een boete van tweeduizend gul den betalen, waarvan duizend voorwaardelijk, omdat hij het 7- jarige vriendje van zijn zoontje ontuchtig zou hebben betast. Deze straf kreeg de Alphenaar gisteren opgelegd van de Haag se politierechter mr. G. Urba- nus. Het vonnis komt overeen met de eis van officier van justitie mr. T. Hesselink. Ondanks de ontkenning van de Alphenaar achtte politierechter Urbanus de ontucht bewezen. Zij beriep zich op een eerdere bekentenis van de man, de resultaten van het vérhoor van de misbruikte jongen, en het verhoor van het zoontje en zijn vrouw. De Al phenaar herriep op de zitting een eerdere bekentenis bij de politie. Hij zou onder dreiging, van een voorlopige hechtenis van drie weken een onjuiste weergave van zijn verhoor on dertekend hebben. Bovendien was het proces verbaal niet aan hem voorgelezen. Politierechter Urbanus zei dat het proces verbaal wel aan de Alphenaar was voorgelezen. In die eerste verklaring zei de Al phenaar dat hij de broek van het 7-jarige jongetje had uilge trokken en met zijn geslachts deel gespeeld had. Zijn eigen zoontje zou daarbij aanwezig zijn geweest. De Alphenaar verklaarde zijn gedrag uit bevliegingen en frus- taties. De ontucht zou hebben plaatsgehad tussen januari en mei 1992. De zaak raakte aan het rollen toen de 7-jarige jon gen zijn vader over de ontucht vertelde. Deze deed aangifte bij de politie. Volgens de advocaat van de Alphenaar, heeft deze inmiddels een baan buiten Al phen. Hij is van plan te verhui zen omdat de familie na het be kend worden van de ontucht in de buurt het slachtoffer van scheldpartijen zou zijn gewor den. De rotonde Bruins Slotsingel/Veldbloemweg werd onlangs aangelegd om het verkeer ir in de toekomst gevaarlijke kruisingen onder handen te nemen. Voorval met ingrijpende gevolgen Kranenburg uit Alphen. Hij kreeg 91 punten voor zijn kaas. Tweede en derde werden res pectievelijk Maatschap Verkley uit Alphen en G. Liebeton uit Noorden. Allebei kregen ze 90 punten. Verkley werd tweede omdat zijn kaas iets zwaarder was. De combinatieprijs ging naar Kranenburg. Deze kreeg in totaal de meeste punten. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester W. Vroegin- deweij. De boerenkaaskeuring is een jaarlijks terugkerend eve nement en valt samen met de kaasvoorlichtingsavond. den haag/nieuwkoop H. Hartveld uit Ter Aar heeft gisteren tijdens de boerenkaas keuring in het Dorpshuis van Ter Aar de eerste prijs in de catogorie 'jonge kaas' in de wacht gesleept. Hij kreeg 94 punten. Tweede werd H. de Wit uit Alphen, met eveneens 94 punten. Dat de eerste prijs toch naar Hartveld ging, kwam om dat zijn kaas in de onderdelen geur en smaak iets hoger werd beoordeeld. T. van der Gun uit Nieuwkoop werd derde met 93 punten. In de categorie 'belegen kaas' ging de eerste prijs naar A. De gemeente Alphen aan den Rijn moet in de toekomst geld dat overblijft bij allerlei werken storten in een fonds bestemd voor de aanpak van verkeersonveilige punten. Alleen op die manier kan de gemeente voldoende geld bijeen brengen om de zogenoemde 'black spots' aan te pakken. Dat idee lanceerde wethouder W. de Jong (PvdA) gisteravond tijdens de vergadering van de commissie verkeer. alphen aan den run ruud sep Alphen heeft tot nu toe geen potje waarmee gevaarlijke krui singen en wegen kunnen wor den omgebouwd. Daardoor kan nu alleen wanneer er toevallig in een deel van de stad al aan de weg wordt gewerkt zo'n ge vaarlijk punt worden aangepakt. Hierdoor is het heel goed moge lijk dat de minder ernstige pro blemen onder handen worden genomen, terwijl er aan echt le vensgevaarlijke situaties niets verandert. Twee jaar geleden dreigde iets dergelijks te gebeuren in de wijk Ridderveld. Door omstan digheden kwam er geld vrij om de kruisingen van de President Kennedylaan met de Padde- stoelweg/Giessenburg en de Ba- tenstein/Rijsenburg om te bou wen tot mini-rotondes. Maar toén burgemeester en wethou ders met dit plan kwamen, bleek dat er op deze twee krui singen niet abnormaal veel on gelukken gebeuren. De kruisin gen zien er alleen maar eng en onoverzichtelijk uit. De recon structie werd afgeblazen in af wachting van verder onderzoek. Gevaarlijk Uit de ongevallenstatistieken blijkt dat de gevaarlijkste plek ken in Alphen te vinden zijn aan de Eisenhowerlaan, de Hoorn en de Burgemeester Bruins Slotsingel. Deze plekken moe ten als eerste worden aange pakt, daarover was gisteren de hele commissie verkeer het wel eens. De 'enge plekken' waar ondanks alles niet zo veel onge lukken gebeuren moeten nog even wachten; met de echt ge vaarlijke punten moet zo snel mogelijk worden begonnen. „De discussie heeft al twee jaar op zich laten wachten", liet commissielid W. Schramp-Tijs- sen een beetje ongeduldig we ten. Maar op dat punt kon De Jong geen toezeggingen doen. Het speciale fonds voor de ge vaarlijke kruisingen kan er snel komen, maar het kan nog wel even duren voordat het eerste geld uit dat potje weer wordt uitgegèven. „Was u misschien verliefd op haar", vroeg de Haagse politie rechter mr. G. Urbanus gisteren aan een 52-jarige Nieuwkoper die zich op zijn zeilboot op drong aan een veel jongere vrouwelijke collega. „Nou, ver liefd niet, het was meer een bo vennatuurlijk gevoel van en thousiasme", antwoordde de Nieuwkoper. Dat 'enthousiasme' kwam de Nieuwkoper op duizend gulden boete waarvan de helft voor waardelijk te staan. Politierech ter Urbanus achtte 'schennis van de openbare eerbaarheid' bewezen en vonniste overeen komstig de eis van officier van justitie, mr. T. Hesselink. De Nieuwkoper, die als ver koopleider in de boomkweek- branche werkte, nodigde zijn medewerkster uit om op 16 juni vorig jaar met zijn boot een tochtje te maken op de Nieuw- koopse plassen. Volgens de ver koopleider ontstond er aan boord steeds meer een ont spannen sfeer. Na een zwem en stoeipartij in het water hielp hij de vrouw weer aan boord. Eenmaal op de droge planken trok de man opeens zijn zwem broek uit en begon hij haar te gen haar zin af te drogen. De vrouw was echter niet van 's mans avances gediend. Zij zou de man, die zij tot dan toe als 'vaderfiguur' zag, zelfs een klap hebben gegeven. De Nieuwko per zegt vrijwel direct zijn excu ses aangeboden te hebben, maar deed volgens de vrouw nog een nieuwe poging haar badpak uit te trekken. De Nieuwkoper ontkent dat. Het voorval op de boot heeft grote gevolgen gehad voor het leven van beiden. De mede werkster meldde de gebeurte nissen op de boot aan hun bei der werkgever. Door psychische problemen en angsten werd zij echter ziek en na verloop van tijd zelfs ontslagen. De verkoop leider zelf is door het voorval eveneens zijn baan kwijtge raakt De advocaat van de Nieuwko per noemde het gedrag van zijn cliënt „opdringerig en taktloos". Het ontslag van de medewerk ster zou echter niet te wijten zijn geweest aan het voorval op de zeilboot maar aan de slechte relatie van de vrouw met haar toenmalige chef. De verkooplei der deed nog een aanbod aan de vrouw om de problemen uit te praten. De vrouw reageerde echter niet. roelofarendsveen Het is gezellig en goed voor de conditie: Sport Fit 55-plus. Ouderen van 55 jaar en ouder kunnen voortaan elke dinsdag tussen half tien en half elf naar de sportzaal van de Mariaschool in Roelo farendsveen komen om iets aan de conditie te doen. Na afloop is er koffie en tegelijker tijd wordt dan besproken welke activiteit de volgende week wordt ondernomen. Dat kun nen binnensportactiviteiten zijn zoals basket bal of volleybal, maar ook kunnen de deelne mers wandelen in de duinen of gaan zwem men. Nadat Sport Fit 55-plus in het zuiden van het land een groot succes bleek te zijn, besloot ook de Alkemadese gymnastiekvere niging Excelsior met dit project te beginnen. FOTO BEN DE BRUYN College wil tien hectare op ITC-terrein runwoude joost panhuysen Tien hectare van het momenteel nog uit sluitend voor sierteelt bestemde ITC-terrein in Hazerswoude-Dorp moet worden open gesteld voor andere plaatselijke agrarische bedrijven. Wethouder P. van der Werf (CDA) vertolkte dit standpunt van het Rijn- woudse college van B en W gisteravond tij dens een commissievergadering. Hij wees ook op het belang van een groot nieuw be drijfsterrein voor Rijnwoudse ondernemin gen. De vergadering stond in het teken van twee verschillende toekomstvisies op Rijn woude. De Heidemij presenteerde een landschapsbeleidsplan, terwijl de Amster damse econoom A. van Keulen zijn Econo misch Beleidsplan verdedigde. Op een aan tal punten liepen de beleidsadviezen ver uiteen, maar de aanwezige raadsleden lie ten zich niet verleiden tot een werkelijke discussie over welke adviezen nu dienen te worden verwerkt in de uiteindelijke struc tuurvisie Rijnwoude. Het landschapsbeleidsplan hamert op het belang van het intact laten van met name de veenweidegebieden en de Hogenwaard- se polder. G. van Bostelen (CDA) betreurde het dat dit plan geen rekening houdt met de eventuele komst van de hogesnelheidslijn. „Als die er komt, kan er ten westen en ten oosten van het spoortraject zonder bezwaar een bedrijfsterrein komen", aldus het raadslid. A. van Keulen ontkende dat zijn plan ver plicht tot een fundamentele keuze voor 'economische dynamiek ten koste van het milieu'. Van Keulen: „Dit beleidsplan gaat ook uit van de Groene Hart-strategie, die beperkingen oplegt aan de nieuwbouw in Rijnwoude. Maar de gemeente moet er op voorbereid zijn dat het beleid onder druk van de omstandigheden wordt verruimd." Van Keulen toonde aan de hand van een schets hoe een dergelijke ontwikkeling zou kunnen leiden tot het vestigen van een groot bedrijfsterrein ten westen van 1 lazerS- woude-Rijndijk. Rijnwoudse bedrijven moeten in ieder geval kunnen uitwijken naar Groenendijk, dat de provincie nu voor Leidse bedrijven bestemd heeft. P. Worde- gem (PvdA) meende dat het rapport van Van Keulen de gemeente onder druk zet om de woningbouw en de bedrijfsterreinen ex tra uit te breiden. „Dat is in strijd met het beleid dat de gemeente voorstaat." De raadsleden van WD en CDA gingen niet in op het verzoek van wethouder Vqn Der Werf om aan te geven welke elementen van het Economisch Beleidsplan ze op voorhand verwerpen. Na overleg met hun fracties zullen ze begin november met een standpunt over de adviesrapporten komen. D66 vindt meer bakken voor kledinginzameling overbodig alphen aan den run ruud sep In Alphen staan al zoveel con tainers voor papier, glas en an der gescheiden afval, dat het 'esthetisch onverantwoord' is om er nog meer bij te plaatsen. Dat betoogde S. Luth (D66) tij dens de vergadering van de commissie milieu. Het verzoek van de stichting kledinginzame ling charitatieve instellingen (KICI) moet daarom wat haar betreft worden afgewezen. „Geef gewoon meer organisa ties toestemming om langs de deur kleding op te halen", sug gereerde Luth. De containers zijn volgens haar volledig over bodig. „Ik ben er helemaal op tegen, die troep in de stad." De democrate was het enige commissielid dat radicale maat regelen bepleitte om de toe vloed van grote containers in te dammen. Maar zij was zeker niet de enige die kritiek had op het toenemend aantal contai ners dat de stad siert. „Is Al phen op een gegeven moment niet vol met containers" vroeg R. Blom (WD) zich af. Zijn par tijgenote A. Hommes viel hem bij. Volgens haar is de grens van het toelaatbare inmiddels be reikt. Wethouder W. de long (PvdA- /milieu) toonde zich verbaasd over de kritiek. „We weten dat veel mensen niet meedoen aan kledingacties en je ziet soms dat niet alle zakken worden opge haald. Die belanden dan tussen de struikenaldus de wethou der. Bovendien is het plaatsen van zeven kledingcontainers voorlopig slechts een proef voor één jaar. In die tijd kan worden bekeken of de containers al dar niet een functie vervullen. De wethouder wist zich volle dig gesteund door van Beek (CDA). Hij gaf toe dat de veel heid aan containers een mindet fraai straatbeeld oplevert „Maar voor mij zou de estheti sche kant niet mogen prevale ren boven de milieukant", vonc de CDA'er. Uiteindelijk stemtk een meerderheid van de com missie voor het op proef opstel len van de kledingcontainers.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17