Robert de Roo terug op zijn niveau Voorbeschouwing Nederlaag Zwarte Pion Sport 'Ik beschouw voetbal als een uitlaatklep voor mijn werk' Het voetbalseizoen is pas drie speeldagen jong, maar de prijs voor de meest opmerkelijke 'come-back' van het jaar kan nu reeds worden uitgereikt. En wel aan Robert de Roo. Die op 30-jarige leeftijd geen trek had om met UDWS af te dalen naar de vierde klasse, vrede sloot met zijn oude maatjes van Lugdunum en intussen op tweede klasse-niveau de 'sterren van de hemel' speelt. „Het was jaren geleden dat ik voor het laatst had gescoord, maar inmiddels heb ik er al drie gemaakt", geeft hij ook zelf aan dat het hem goed gaat. En dan lachend er achteraan: „Okay, één daarvan was in eigen doel. Dus die telt niet". Cafébaas en speler van Lugdunum 1 tegelijk. Ogenschijnlijk een onmo gelijke combinatie, maar zo te zien zit Robert de Roo er bepaald niet mee. foro loek zuyderduin LD-Cup nog vroeger van start leiderdorp» De strijd om de LD-Cup voetbal barst volgend sei zoen (1994-1995) al vroeg los. De eerste ronde is door de KN\U vastgesteld op dinsdag 16 augustus. De competitie voor de Afde ling begint in het weekeinde van 3 en 4 september. De winter stop is bepaald op twee weekeinden: Kerst en Oudjaar. De finale van de LD-Cup vindt plaats op 25 mei 1995. Heini Otto kan het niet laten amsterdam Heini Otto weet van geen ophouden. De voormalige profvoetballer van FC Amsterdam en ADO/Den Haag is intussen 39 jaar, maar speelt nog altijd op niveau. Bij hoofdklasser AFC is de 'recordhouder achtereenvolgend gespeelde wedstrijden in het betaald voetbal' dit seizoen aan zijn tweede jeugd begonnen. Afgelopen zondag was Otto terug op bekend terrrein, te weten het Zuiderpark. Hij speelde met AFC tegen zijn oude club ADO, in casu de amateurs van de Haagse club. Otto won. Met 3-0. En dat de spits het nog niet is verleerd bewees hij door zelf het der de doelpunt voor rekening te nemen. Alphense Boys is derhalve gewaarschuwd. Gerard Desar het bos in leiden Door de overvloedige regenval verrast, kon menig voet balclub in de regio vorige week donderdag niet terecht op de velden om te trainen. Ook het terrein van UVS in de Kikkerpol- der stond blank. Geen nood, dat grenst aan de Leidse Hout en daar kan je altijd lopen. Moet je natuurlijk, als speler, wel loop schoenen bij je hebben. Welgeteld zes man van de toch brede selectie van de eersteklas ser had in deze de bui zien hangen. Zo stuur je je trainer natuur lijk wel mooi het bos in. Geen wonder ook dat UVS afgelopen zondag tegen VCS niet vooruit te branden was. Oud-Sparta tegen Old Stars leiden Als 'pauzenummer' van het Haring en Wittebrood Toer nooi voor de jeugd bij Docos spelen de Leidse Old Stars morgen een wedstrijd tegen Oud-Sparta. Het duel begint om 13.00 uur. Bij de Rotterdammers doen ook de Leidenaars en ex-Spartanen Bert Jansen en Wouter Holverda mee. Normaal gesproken zijn ze ze van de partij bij de Old Stars. Het jeugdtoernooi op De Morsch begint 's ochtends al. Het wordt voor de vierde maal gehouden. Naast clubs als UVS. Roodenburg, Leiden, Lugdunum en Docos geven ook Vitesse, PSV en Feyenoord acte de presence. Robert de Roo was één van de drie spelers die afgelopen jaar bij Lugdunum terugkeerde op het oude nest. Voor twee van hen betekende dat in sportief opzicht een stapje terug, want Edwin Verhoogt en Gijs Collé maakten tot dan toe deel uit van de selectie van amateur landskampioen Katwijk. Voor De Roo daarentegen betekende het promotie. In plaats van in de vierde klasse te gaan spelen, vertoont hij nu zijn kunsten in de tweede klasse. Geen punt voor hem, die opwaardering: hij doet het stapje harder klaarblij kelijk met gemak. Wat voorlopig nog niet geldt voor Collé. Want die staat, zijn reputatie ten spijt, na de mislukte seizoensouver ture tegen SJC (0-5) gewoon in twee. Fanatiek Je zou het niet zeggen als je hem in zijn café 't Brandewijn- tje aan de Morsweg - een zaak waar echte Leienaars komen - aan het werk ziet, maar Robert de Roo is op het veld een ver duiveld fanatiek baasje, dat een bloedhekel heeft aan verliezen en 'ziek' wordt van medespelers die niet hard genoeg werken om dat 'heilige' doel te bereiken. Voor en achter de tap is de ras- Leidenaar de rust zelve en lijkt hij zich nergens druk om te ma ken, of het zou het winnen van oegstgeest tim brouwer de koning John Manuputty laat er geen twijfel over bestaan wie de oud ste is van de twee. Zelfs in de nieuwbouwwoning van Jack (35) in Oegstgeest speelt hij een thuiswedstrijd. Of het nu over Indonesië gaat, over voetbal of zelfs over tennis, John (43) heeft het hoogste woord. En hoewel zijn jongere broer in vrijwel alle opzichten in de voetsporen van zijn grote broer trad, wijdt hij er minder over uit. Het is logisch dat John wat meer over Ambon kan vertellen. Hij woonde daar als oudste kind van Janus Manuputty (voetbal ler van Indonesië in 1949) veel langer dan zijn broer. „Het is een wereld van verschil, als je dat land vergelijkt met Neder land. Neem alleen al de cultuur en het landschap." Jack, die zich uit eigen peuterjaren in 'de Oost' alleen 'het strand vlak achter ons huis' herinnert, vindt het daar wat relaxter. Hij spreekt uit ervaring, want hij is op latere leeftijd nog eens te ruggegaan naar Indonesië. „Dat was met het Molukse elftal, met jongens als Tahamata, Pattina- ma en Latuheru." Problemen met hun afkomst hebben zij nooit gehad. John komt met een simpele verkla ring. „Daarvoor spreken wij te goed Nederlands. Bovendien hadden wij het voordeel, dat wij door het sporten sneller werden geaccepteerd. Daarnaast heb ben wij werk op niveau. Ik denk dat wij het door onze studie een stuk gemakkelijker hebben dan Molukkers die bijvoorbeeld in de bouwwerken." Nu is John zelfs voor Neder landse begrippen 'goedgebekt'. In het veld zelfs een schreeuw lelijk, maar dat geldt voor Jack ook. Daarbuiten is John recht voor zijn raap. „Dat was thuis al zo. Af en toe was ik recalcitrant. Ik was ook vroeg het huis uit. Je kunt wel zeggen dat ik gauw zelfstandig was." Jack heeft andere ervaringen. Hij genoot dezelfde opvoeding als de eigengereide John, maar hield het veel langer uit onder de vleugels van zijn ouders. Bij de strenge Manuputty senior, die John eens een jaar lang ver bood te voetballen omdat hij op school was blijven zitten, kon de jongste zoon een potje bre ken. „Toen ik bij Ajax ging voet ballen en nog geen rijbewijs had, bracht mijn vader mij drie keer per week naar de training." John, quasi verontwaardigd: „En ik moest altijd op mijn het partijtje driebanden moeten zijn. Maar ruikt hij eenmaal het gras, dan gaat er ergens een knop om. Die rolverwisseling - al dan niet bewust - speelde hem ove rigens parten in een eerdere pe riode bij Lugdunum, de club die hem na aan het hart ligt en waarvan hij tot dan toe al twin tig jaar lid was. Zijn 'aanmoedi gingen' binnen de lijnen - of wat daar dan voor door moest gaan - vielen niet altijd in goedé aarde bij het merendeel van zijn teamgenoten. „Mijn fout", zegt hij nu. „Ik bedoel het allemaal absoluut positief, maar het komt vaak heel negatief over. Een aantal spelers viel daarover. Dat botste. Uiteindelijk ben ik daarom maar weggegaan. Naar UDWS, omdat mijn broer Ben daar voetbalde. Maar dat viel tegen. Niet dat het geen leuke club is, maar vergeleken bij Lugdunum valt het in het niet." Een jaar ouder („en hopelijk wijzer") keerde hij toch weer te rug naar zijn oude liefde, of be ter gezegd, werd hij op de Kik kerpolder weer in genade aan genomen. Of de problemen nu ook definitief de wereld uit zijn, weet hij niet. „Ik probeer wat op mijn woorden te letten. En ach, het loopt lekker in het elftal. Dan accepteer je ook wat van elkaar. Bovendien, en dat weten ze, verzaak ik zelf niet. Ik ga al tijd voorop in de strijd. Maar mijn hart ligt voor op de tong. brommertje naar Blauw Wit. Zelfs 's winters als het vroor. Ik kan je vertellen dat je daar hard van wordt." In tegenstelling tot zijn broer slaagde John Manuputty in het betaalde voetbal. Hij kwam voor het Amsterdamse Blauw Wit en later FC Amsterdam uit in de eerste divisie. Voor scholieren begrippen verdiende de bij Oegstgeest begonnen en naar UDO overgestapte Manuputty een dikbelegde boterham. .Al leen mijn studie kwam in het gedrang. Ik kon goed leren, heb zelfs nog op het oude gymnasi um gezeten, maar ik verzaakte een beetje en toen ging het mis. Pas later heb ik alsnog mijn HBS-diploma gehaald. Ik wilde altijd medicijnen gaan stude- Het gaat niet eens bewust, maar ik flap het er zo uit. Ik beschouw het voetbal als een uitlaatklep voor mijn werk. Misschien vat ik dat soms wat te letterlijk op." Zaterdagavond Dat werk laat zich overigens wat moeilijk combineren met het bedrijven van sport, zeker als het op zaterdagavond weer eens ren, maar mijn gymleraar vond dat ik beter gymleraar kon wor den. Dat had hij heel goed ge zien." Jack, die zijn voetballoopbaan bij UDO begon, was meer prak tijkgericht. In plaats van de Haags Academie voor Lichame lijke Opvoeding, die John door liep, koos hij voor het CIOS in Overveen. „Ik ben een doener. Dat leren deed ik, omdat het er bij hoorde." De voetballer, die bij Ajax 3 net niet in aanmerking kwam voor een profcontract, merkte op het CIOS dat hij ook met een tennisracket aardig overweg kon. Van die vaardigheid maak te hij later zijn broodwinning. Ook John benutte zijn tennisac- te nog een tijdje, maar was snel uitgekeken op het geven van knap laat is geworden. Dikwijls rolt Robert de Roo op zaterdag pas om vier uur in zijn 'mandje' en dat geldt nu niet als de beste voorbereiding op een zondagse wedstrijd. „Maar dat moet je ook weer niet overdrijven", zegt hij. „Je gaat wennen aan zoiets. Ik doe de laatste tien jaar niet anders." Tussen de bedrijven door lessen. Als gymleraar op de streekschool beroepsopleiding en begeleiding (BBO) in Leiden heeft hij een baan met perspec tief. „Maar ik doe er graag wat bij", zegt de trainer die deze zo mer van ASC naar w Leiden verkaste. „Het klopt, dat ik niet al te vaak thuis ben." Jack daarentegen opereert bij voorkeur van huis uit. „Niet meer vanuit het ouderlijk huis. Ik ben wat te lang in het nest gebleven, tot mijn 28ste. Pas nu begin ik mij te ontwikkelen." John: „Jack weert zich goed, maar hij doet zichzelf soms te kort." Jack: „Dat klopt, ik ben te goedig. John is een stuk zakelij ker." Waarop John uitlegt wat de voordelen zijn van zijn op stelling. „Oók ik heb er een he kel aan om op mijn strepen te vindt hij ook tijd om te trainen, dit in tegenstelling tot vorig jaar. toen hij doordeweeks nauwe lijks bij UDWS over de vloer kwam. „Ik moet wel, want de concurrentie bij Lugdunum is groot. Daarnaast vind ik trainen heerlijk. Die uitlaatklep waar ik het over had. Ik houd van lo pen. Klinkt misschien raar voor een voetballer, maar het is wel zo." Dat hij überhaupt nog loopt, valt trouwens in het geheel niet tegen na al die perikelen aan zijn knie. „Ik was 21 toen de el lende begon. Speelde nog in het Nederlands zaalvoetbalteam. Ik ben in totaal nu zes keer geope reerd aan dezelfde knie. Maar de laatste jaren heb ik geen last. Het gaat momenteel ook heel lekker. Nee, geen aanpassings problemen een klas hoger. Ik geloof ook niet dat het tempo hoger ligt. Er wordt hooguit wat verzorgder gespeeld. Na de valse start tegen SJC („Typisch onderschatting van onze kant") pakte de debutant in de tweede klasse tegen VIOS en Hermes de volle winst. Wed strijden waarin linkermidden velder De Roo („Ik ben gewoon rechts") ook scoorde. Dat is voor hem mede het bewijs dat het lekker draait. Met hem en met Lugdunum. „We hebben een goede mixture van techniek en karakter. Ik zeg niet dat we kampioen worden, maar een periodetitel moet kunnen. De graderen Dat gebeurt niet. Daarvoor hebben we een veel te goede ploeg." LOEK ZUYDERDUIN gaan staan. Maar het werkt wel. Door voor jezelf op te komen dwing je zelfs respect af." Toch maakte John Manuput ty als kersverse trainer van Lei den zelf ook gebruik van de meegaandheid van zijn broer. Tegen zijn verzoek om zijn se lectie te versterken, kon Jack moeilijk nee zeggen. „De reden dat ik hem erbij haalde zegt John, „is dat ik het bij Leiden zo stil vond. Aan de bar hebben de spelers voldoende te vertellen, maar in het veld hoor je ze niet." Met Jack erbij is dat wel anders, al was zijn eerste kreet er één van de pijn. Jack: „Een spierscheuring. Ik wacht nu maar met mijn rentree tot het tennisseizoen erop zit. want ik moet tenslotte als tennistrainer mijn brood verdienen." John, die net als Jack beschikt over voetbal- en tennistrainers diploma's, vindt tennissen leuk, maar mist de beleving die hij van het voetbalveld kent. „Zie je me op een tennisbaan al net zo schreeuwen als op het voetbal veld? Dat kun jë je toch niet voorstellen? Laat mij maar uit komen in het dubbelspel, dat bevalt me best. Lijkt ook een beetje op een teamsport, waarin ik mijn emoties het beste kwijt kan. Ook al ben ik heel indivi dualistisch ingesteld." Niet alleen op de tennisbaan („Daar ben ik voor de verande ring eens de broer van Jack", zegt John) kruisen de wegen van de beide Manuputty's el kaar ook elders steeds vaker. Toen zij allebei nog voetbalden, zagen zij elkaar veel minder vaak. Slechts bij hoge uitzonde ring voetbalden zij in hetzelfde elftal. Logisch, vanwege het leeftijdsverschil. John werd na zijn profavontuur („Ruzie met voorzitter Dé Stoop, maar ik vertrek niet overal met ruzie") met Noordwijk amateurkam pioen. Jack vierde zijn grootste triomfen met het kam pioensteam van Rijnsburgse Boys. Bij beide clubs kwamen beiden nog voor hetzelfde team uit, Jack aanvankelijk als links back bij Noordwijk en John la ter als routinier bij het RB van trainer Arie Lagendijk. Maar de mooiste gezamenlij ke voetbalervaring blijft voor John en Jack (beiden overal in zetbaar behalve in de spits en als doelman) toch het Molukse elftal. Samen: „Dat was goud." Jack: „Met allemaal donkere mannetjes. De besten van Ne derland." John: „Allemaal han dige ventjes. Allemaal heel druk, vooral wij beiden." John, die in Sassenheim woont, probeert zijn broer stuk je bij beetje weer op het voet balpad te krijgen. „Bij Leiden kan hij de kunst van mij afkij ken. Wie weet gaat hij ook nog wel eens training geven." Jack: „John is voor mij in vele opzich ten een voorloper." Maar hoewel hij misschien net zo muzikaal is als Jack, maakt de oudste geen deel uit van de band '42nd Street'. Als percussionist komt de gevoels kant van Jack ook nog aan bod. John: „Hij is gevoeliger dan ik." „Maar allebeizegt Jack, „zijn we op onze eigen manier le vensgenieters." John beaamt dat volmondig. „Mijn meisje zegt nogal eens. als ik weer te lang aan de bar ben blijven hangen: 'John, moet jij nou al tijd overal als laatste het licht uitdoen?' Kwalificatieduels buenos aires De WK-kwalificatiewedstrijden tussen Australië en Argentinië worden gespeeld op 31 oktober (Sydney) en 17 november (Buenos Aires). Australië won de Oceanië-zone, Argentinië werd achter Colombia tweede in Zuid-Amerika. De winnaar na beide duels gaat in 1994 naar de eindronde in de Verenigde Sta ten. leiden De teams uit de regio van de Leidse schaakbond lieten in de landelijke schaakcompetitie zien over goede kansen tot lijfs behoud te beschikken. De mati ge resultaten in de openings ronde gaven namelijk een verte kend beeld. De Lissenaren van De Zwarte Pion kenden een slechte start, toen Rob van de Aardweg in één klap werd matgezet en de lan delijke klasse voor invaller Ri chard van der Horst toch een maatje te groot bleek Dennis de Vreugt zorgde voor een tijde lijke opsteker, toen zijn oppo nent een incorrect stukoffer lan ceerde en verloor. Noest defensief werk mocht Aad van de Poel echter niet ba ten, waarna onnauwkeurig aan- valsspel van Jan Bakker een schier onoverkomelijke achter stand met zich meebracht: 1-4. Een zwaarbevochten tijdnood zege van John van Dijk bracht de spanning toch nog terug, maar voor Sjaak Kamps zat er niet meer dan een remise in: 4 1 2-3 1 2 voor de Hagenaars. Een door de absentie van kopman Frits Fritschy onthoofd Voorschoten trachtte er in Zeist het beste van te makel) V 11 tOI Berg moest na een loperoffer in remise berusten, een resultaat dat voor Charles van der Ven langs de rand van de afgrond was weggelegd. Simon Algera speelde vanwege tijdnood even eens op safe, waarna Erik Bon- gers het vierde halfje voor zijn rekening nam: 2-2. Het ging vervolgens mis via gelegen heidskopman Markus Driessen en omdat And ré de Boer zich door een probleemzet liet ver schalken, kon de fraaie eind spelzege van Bert Houweling weinig positiefs meer inbren gen: 4-3 voorlopig. Voor LSG 3 was het kantje boord tegen HSG 3. Goede ze ges van Ruud Mleremet eh Mi chel Hockx werden teniet ge daan door nullen van Joop Bak ker en Albert Hebeis. Omdat Al- bert Termeulen in gewonnen positie een vol stuk cadeau deed, geraakten de leidenaars zelfs onnodig in de problemen. Winst van Adinda Koster en Wini van lie Pol deden hei dj weer keren: 4-3. Met een pion achterstand was het toen aan Leendert Pols de taak om een remise uit het vuur te slepen Dat lukte. DE GELIJKENIS Het zoeken naar overeenkomsten en verschillen. Dat is het uitgangspunt van een serie verhalen getiteld: de gelijkenis. Daarin komen telkens twee leden uit een sportieve familie aan bod. Dat kunnen broer en zus zijn, vader en dochter of bijvoorbeeld twee neven. In deze aflevering zijn de broers John en Jack Manuputty aan de beurt. Twee voetbaldieren in hart en nieren, met een gezonde belangstelling voor tennis. John is inmiddels als voetbaltrainer bij zaterdag derdeklasser Leiden beland, Jack geeft beroepshalve tennisles in Voorhout en werkt aan een terugkeer als voetballer in het team van zijn broer. Jack (links) en John Manuputty: „Voetballen in het Molukse elftal, dat was goud." SPORT OP TV ZATERDAG 11.30-18.05 BBC 1: Grand stand: golf (Ryder Cup tussen Eu ropa en de VS), voetbal (uitslagen en standen van de deze week ge speelde wedstrijden in de FA Car- ling Premiership) en paardekoer- sen vanuit Ascot. 14.00-15.00 Super: Iron man su per series: triathlon competitie. 14 00-17.00 Ned 3: Studio sport: tennis (Davis Cup, Zweden - Duitsland). 15.00-16.00 Super: Basketball challenge. 16 00-17.00 Did 3: Sport 3 ex tra. 16.00-17.00 Super: DuitseToer- wagen Kampioenschappen. 17.00-17.26 Did 3: Sport im Westen. 17.00-17.30 Super: Sports spe cial. 17.30-17.57 Did Sportschau. 17.40-19 55 BBC 2: Golf: Ryder Cup, tweede dag vanaf The Belfry. 18.00-18.30 TV 5: Le magazine olympique: magazine rond Olym pische sporten. 18.30-19.30 EURO: Autosport: GP van Portugal voor Fl-wagens, training. 19.10-19.45 Did 1: Sportschau: met Bundesliga-voetbal. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 19.30-22.00 EURO: Autosport- tnagazine met GP nieuws. 19.35-20.05 BBC 1: Big break: quiz waarin de kandidaten worden bijgestaan door top-snookerspe- 21 00-21.30 BBC 2: WK scha ken: verslag van de WK-matches te Londen en Zwolle. 22.00-01.00 EURO: Golf: Ryder Cup Europa-VS vanaf de Belfry in Birmingham. 22.15-22.45 Ned 3: Studio sport: met o.a. EK volleybal vrou- 22.15-23.35 Did 2: Das aktuelle Sport-Studio: Bundesliga-voetbal, Davis Cup tennis (Zweden-Duits- land) en EK volleybal voor vrou- 22.30-23.00 BRT 1: Sport op za- 22.53-23.23 Ned 1: AVRO Natio nale loopdag: verslag van dit re creatieve loopevenement door heel Nederland. 23.20-23 40 BBC 1: Sport. 23.40-00 45 BBC 1: Match of the day: voetbalmagazine. 23.45-00.15 Did 3: Schaken: sa menvattingvan het WK. 01.00-01.30 EURO: Tennis: ATP-toernooi. 01.30-02.00 EURO: Eurofun: EK vlotvaren slalom vanuit Solden, Oostenrijk. 01.35-02.15 BBC 1: Golf: Ryder Cup, samenvatting. ZONDAG 07.00-07.30 EURO: Aerobic. 07.30-20.00 EURO: Tennis (Da- vis Cup), golf (Ryder Cup), auto sport (GP van Portugal), motor sport (GP van Jarama, Spanje voor 125cc motoren) en atletiek (marathon van Berlijn). 08.55-11.30 Did l:ARD-Sport extra: rechtstreeks verslag van de Marathon van Berlijn. 11.30-13.00 Ned 2:: TV Sport. 11.55-17.30 RTL 4: Sport: auto- en motorsport. 12.00-18.00 BBC 2: Golf (Ryder Cup) en autosport (GP van Por tugal voor formule l-wagens). 12.30-13.00 BRT 1: Sportmid dag. 13.30-15.50 RTL+: Autosport: GP van Portugal voor Fl-wagens vanuit Estoril. 13.50-16.00 BRT 2: Sport extra: autosport (GP van Portugal voor Formule l-wagens vanaf het cir cuit van Estoril. 14.00-15.45 BBC 1: Autosport: GPvan Portugal voor Formule-1 wagens vanaf het circuit van Esto ril. 15.00-16.00 Super: Go interna tional motorsports. 15.05-17.00 Did 1: Sport extra: motorsport (WK-GP van Spanje vanuit Jarama). EK Volleybal voor vrouwen (Roemenie - Duitsland) en paardesport (Preis von Europa, ren, vanuit Keulen). 16.00-17.00 Super: Powerboat world: speedboatraces. 17.20-18.15 Did 2: Die Sport- Reportage 18.00-19 00 BBC 2: Rugby spe cial: magazine (Wasps-Newcastle Gosforth). 18.10-18.40 Did 1: Sportschau. 18.10-19.07 Ned 1: London-Sid ney marathon: reportage over de langste autorally ter wereld waar aan 106 antieke auto's deelne- 18.45-19 10 RTL Sport. 18.45-20.15 Ned 3: Studio 19.30-19.45 BRT 1: Sport. 19.45-20.30 BRT 1: Sportweek- 19 50-19,58 Did 1: Sportschau- Telegramm. 20.00-22.00 EURO: Tennis: Da- 21.40-22.15 BBC 2: Autosport: GP from Portugal. 22.00-01.00 EURO: Golf Ryder Cup. 22.06-22.51 Ned 2: Studio sport: met Spaans en Italiaans voetbal. 22.35-22.55 BRT 1: Sport. 22.55-23.00 Did 2: Sport am Sonntag. 23.10-00.00 RTL 4 Sport. 23.55-00.25 BBC 2: WK scha ken verslag van de WK-matches te Londen en Zwolle. 00.35-01.10 RTL+: Autosport: samenvatting van de GP van Por tugal voor Fl -wagens vanuit Esto ril. 00 40-01 20 BBC 1. Golf Ryder Cup, samenvatting. 01.00-02.00 EURO: Autosport: GPvan Portugal. MAANDAG 08.15-08.50 BBC 2: Autosport. GP from Portugal. 08.30-09.00 EURO: Aerobics. 09 00-11.00 EURO: Golf Ryder Cup. 11.00-12.00 EURO: Atletiek, marathon van Berlijn. 12.00-13.00 EURO Motorsport: GP van Jarama, Spanje. 13.00-14.00 EURO: Internatio naal autosport verslag. ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1993

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 23