Sport Misstap Nederland op openingsdag EK Er is weer herrie in de schaatstent 21 brimkman mm Gullit speelt niet in de beslissende duels Krachttoer om schaakmatch te voltooien J€UGDTRRIN€R ZATERDAG 25 SEPTEMBER 1993 chef ad van kaam. 071 -356464. plv.-chef rob onderwater, 071 -356463 Velzeboer betaalt eigen trainingskamp den haag Monique Velzeboer bereidt zich op haar eigen wijze voor op het olympische shorttrack-seizoen. De schaatsster uit Oud-Ade keerde onlangs terug van een trainingskamp in Cal gary, dat zij uit eigen zak betaalde. Ook haar broer Mare Velze boer zoekt zijn heil vaker in het buitenland dan de kernploeg van coach Gijs Rijneveld zich kan permitteren. „Ik vind dat best, want zij doen het in overleg met Rijneveld", zei Charles Veldhoven van de begeleidingscommissie gisteren bij de kemploegpresentatie in Den Haag. De ex-shorttrack- schaatser uit Oegstgeest betreurt het, dat er in zijn discipline te weinig geld beschikbaar is om de kernploeg vaker op trainings stage te sturen. Alain Prost stopt na dit seizoen estoril» Alain Prost stopt na dit seizoen definitief. De drievoudi ge wereldkampioen maakte dat gisteren bekend in Estoril, waar morgen de Grand Prix van Portugal wordt gehouden. In Estoril kondigde Prost's aartsrivaal Ayrton Senna eerder op de dag aan het team van McLaren te verlaten. De Braziliaan, ook drievoudig houder van de wereldtitel, neemt naar alle waarschijnlijkheid de plaats van Prost bij Williams in. Spanje ontkent omkoping madrid» De Spaanse voetbalbond ontkent dat via derden zou zijn geprobeerd Albanië om te kopen om een vitale kwalificatie wedstrijd voor het WK te verliezen. Praeses Villar vertelde dat vice-voorzitter Juan Espino zijn ontslag had aangeboden, maar dat dit door hem was geweigerd. Espino had dinsdag voor een Spaans radio-station verklaard, dat de dag voordat Spanje in Ti rana met 5-0 van Albanië won, een telefoontje bij hem was bin nengekomen van een voetbalbemiddelaar, die suggereerde dat Albanië open stond voor steekpenningen. Europa leidt in Ryder Cup met 4-3 Sutton cqldfieldHet enthousiasme en de saamhorigheid, die de grootverdieners in het golf opbrengen, als er geen cent op het spel staat, hielpen Europa gisteren aan een voorsprong van 4-3 op de eerste dag van de 30e editie van de Ryder Cup. De Span jaarden Steve Ballesteros en Jose Maria Olazabal maakten in de vierballen negen birdies en een eagle en hun Amerikaanse te genstanders Tom Kite en David Love met 4 en 3 versloegen. Marseille blijft niets bespaard Marseille Olympique Marseille blijft niets bespaard. De in op spraak geraakte onttroonde Franse titelhouder zag gisteravond drie minuten voor tijd in het duel met Metz een groot deel van de eigen aanhang het veld bestormen. De scheidsrechter restte niets anders dan het duel te staken. Metz had op dat moment een voorsprong van 3-0. Marseille had nog slechts negen spelers in het veld staan. Vlak voor rust waren doelman Barthez en ver dediger Boli uit het veld gestuurd. Helder op drift De Roo is terug O Glenn Helder raakt A Robert de Roo is te- I op drift. Maar hij laat zich niet gek maken. rug op zijn niveau brno siebe annema „Er gaan hier in Brno nog gekke dingen gebeuren de ko mende dagen, hele gekke dingen", sprak bondscoach Pe ter Murphy na het verloren openingsduel van Nederland op het EK volleybal voor vrouwen in het Tsjechische Brno tegen Italië. De wens van de bondscoach was onge twijfeld de vader van de gedachte, want het verlies in de even matige als krankzinnige vijf-setter (13-15, 15-8, 1- 15, 17-15 en 8-15) tegen Italië zadelde Nederland met de onaangename verplichting op de komende vier wedstrij den te winnen. Geen sinecure, gezien de wisselvalligheid die Nederland op de openingsdag ten toon spreidde en de kracht van de ploegen die in de poule nog wachten. minst overtuigd hebben ge voeld dat het EK even succesvol zal verlopen als twee jaar gele den in Italië, toen zilver werd veroverd. Ook al omdat de twee manieren waarop hij zijn ploeg kan laten spelen, niet succesvol bleken tegen Italië. Het grootste deel van de voorbereiding speelde het Ne derlands team met het nog maar 20-jarige en 1.88 meter lange talent Jerine Fleurke als midspeelster. Fleurke ontwik kelde zich verrassend sterk en zorgde met de steun van Cintha Boersma en Irena Machovcak voor een gigantische blok- kracht. Het gemis van een aanvalska- non, een koele afmaker die de ploeg uit de diepste dalen om hoog kan trekken, deed zich echter nadrukkelijk voelen. Murphy haalde derhalve de on getrainde Henriette Weersing terug, die van een vakantie van drie maanden had genoten. Daarmee opende Murphy de mogelijkheid om Fleurke naar de kant te halen en een van s wereld meest gevreesde aan- valsters als een soort pinchhit- ter in het veld te brengen. Het leek een mooie en luxe optie, maar tijdens het duel tegen Ita lië bleek de waarde van de veel gpd-verslaggever De ups en downs van het Ne derlands team kwamen niet als een verrassing, omdat Murphy aan een nieuwe ploeg werkt die pas in de toekomst tot oogsten in staat moet worden geacht. Tijdens het WK van 1994 in Bra zilië, maar meer nog tijdens het EK van 1995 in eigen land en de Olympische Spelen van 1996 in Atlanta. „Van deze ploeg kun je op dit moment daarom niet het onmogelijke verwachten, al zijn we tot meer in staat dan we nu hebben laten zien", sprak Murphy. Buiten een falend blok en een veel te gemakkelijke serve, weet Murphy de nederlaag vooral aan een gebrek aan 'wedstrijd- hardheid'. Veel mooie woorden met een vergelijkbare strekking rolden Murphy over de lippen. „Kampfgeist, flair, agressie, ge loof in eigen kunnen, het pus hen op de juiste momenten, het pntbrak er allemaal aan. Jam mer, maar morgen is er weer een dag." Luchtigheid Die laatste opmerking getuigde van een zekere luchtigheid, maar Murphy moet zich aller- besproken wissel beperkt. Murphy moest Fleurke hal verwege wel wisselen. „Het spel ging langs me heen. Italië speel de snel, alle ballen vlogen in de blokkering langs me heen. Ik had genoeg agressie in me, maar kon dat aanvallend abso luut niet kwijt, want in de aan val werd ik bijna genegeerd", sprak Fleurke na haar debuut op een internationaal kam pioenschap. Met Weersing in de ploeg had Nederland vervolgens wel zichtbaar meer aanvals- kracht, maar scoorde het nau welijks meer punten met de blokkering. Het was een keus tussen twee kwaden geweest, realiseerde Murphy zich na af loop. Misschien was het meest ver ontrustend echter wel de bles sure van spelverdeelster Vera Koenen, opgelopen tijdens de laatste minuutjes van de trai ning op donderdagmiddag. „Ik landde verkeerd en verdraaide mijn knie", aldus Koenen, die aanvankelijk weinig last van het ongelukje ondervond, maar tot haar eigen schrik de linkerknie in de loop van de avond dikker en dikker zag worden. Pijnstillers Een half uurtje voor het duel te gen Italië liep ze trekkend met het been de zaal in. „Mijn been was stijf door de strakke banda ge, maar ik had er geen last van tijdens het spelen", aldus Koe nen. „Tijdens de ochtendtrai ning had ik het uitgeprobeerd. Het ging best wel goed." Om er enigszins stoicijns aan toe te voegen: „Al had ik wel pijnstil lende injecties nodig om te kunnen spelen." De set-ups van Koenen verlo ren naarmate de wedstrijd vor derde echter precisie, lagen te A Jê:a mmm Cintha Boersma (5) en Ema Brinkman (4) juichen om een punt Nederland verloor echter met 3-2 van Italië. foto epa dicht op of juist te ver verwij derd van het net. Was het ver antwoord om Koenen te laten spelen? Murphy: „Natuurlijk was het verantwoord, ik zit ook wel eens op de bank met pijn in Maar ze is de beste spelver- het hoofd. Koenen staat, los van deerlster die we op dit moment haar blessure, hoe dan ook niet in Nederland hebben. Daarom ter discussie. Ik zie af en toe speelt ze en verdient ze het ver- ook, wat iedereen kan zSen. trouwen." GENUA ANP Ruud Gullit is niet beschikbaar voor de beslissende interlands van het Nederlands elftal in de aanloop naar het WK in de Ver enigde Staten, tegen Engeland en Polen. Dat benadrukte hij gisteren in Genua. Gullit, die vier maanden gele den bedankte voor de eer van international, zette afgelopen weekeinde de deur naar Oranje op een kier, maar de mogelijke terugkeer geldt alleen voor de eindronde in Amerika en indien Cruijff dan trainer is. De voet baller is niet van plan contact op te nemen met Dick Advo caat. De huidige bondscoach zei maandag dat Gullit dat maar moest doen als hij terug wil ke ren. De voetballer heeft immers bedankt. Gullit, gisteren na de door stortregens geteisterde training op het complex Gloriana Mug- naini: „Het is een droom van me ooit nog eens met Cruijff sa men te werken. Als Nederland zich zou plaatsen, Cruijff mee gaat als bondscoach en mij zou vragen, dan zou ik misschien overwegen terug te keren. Zo is het en niet anders. Natuurlijk is het een moeilijke situatie, maar misschien kan het." Gullit voet balde met Cruijff bij Feyenoord, in de kampioensploeg van 1984. Al jaren bestaat binnen de KNVB de afspraak dat de trainer van Barcelona meegaat naar de Verenigde Staten, als Nederland zich kwalificeert. De 31-jarige Gullit, die AC Milan ruilde voor Sampdoria, verkeert momenteel in top vorm. De vorm van een interna tional. Met Baggio en de Co lombiaan Aspnlla behoort hij tot de absolute vedetten van de eerste fase in de Serie A. Een maand na de interland tegen Engeland (2-2) in april, waarin hij slecht speelde en werd ge wisseld, bedankte hij voor Oranje. Het was in een periode dat hij het ook moeilijk had bij AC Milan. Hij had het gevoel dat hij niet meer zo nodig was. „Op televisie zei de coach dat ik concurrentie had, dat ik moest oppassen." Bovendien oefende hij kritiek op de tactiek. De 65-voudig in ternational zei de steun van een rechtsback te missen. Hij moest in zijn eentje de hele rechter flank bestrijken. „Het was niet mijn schuld dat ik slecht speel de." Een telefoongesprek met Ad vocaat maakte veel duidelijk. Gullit: „Ik zei tegen hem: 'Ik denk dat het genoeg is. Ik neem afscheid.' Advocaat antwoordde meteen dat dat een goede be slissing was. Daardoor werd mijn gevoel bevestigd. Men had Ruud Gullit: niet meer onder Advocaat mij dus niet meer nodig. Als Ad vocaat nou had gevraagd te wachten met een beslissing tot na de kwalificatie, dan was het anders geweest. Nu was mijn besluit goed, op het juiste mo ment. Ik heb afscheid genomen. Dat had ik trouwens al een keer eerder gedaan en ik ben geen Heintje Davids. Ik wens het Ne derlands elftal het allerbeste en hoop dat het zich plaatst voor het WK. Advocaat hoeft ook he lemaal niet te komen kijken naar Sampdoria hoe het met me gaat. Ik heb echt afscheid genomen." Van Gullit zal vooralsnog dus geen enkel initiatief uitgaan.. Pas als kwalificatie een feit is, is met hem te praten over een eventuele rentree onder Cruijff. „Als hij me dan wil, tenminste." den haag anp Alleen als binnen zeer korte ter mijn één miljoen gulden op ta fel komt voor de organisatie en op zijn minst nog één miljoen aan prijzengeld zal Nederland ook het tweede gedeelte van de WK-schaakmatch tussen Jan Timman en Anatoli Karpov kunnen organiseren. Dat is het voorbehoud dat Hendrik van Buren bij het aanbod om de tweede twaalf partijen van Oman over te nemen aan FIDE- voorzitter Florencio Campoma- nes heeft gemaakt. De voorzit ter van het Nederlandse organi satie-comité deed dat na over leg met burgemeester Ed van Tijn van Amsterdam. De geloofwaardigheid van de wereldschaakbond kwam in het geding, toen Campomanes gis teren bekend maakte dat het tweede gedeelte van de WK- match in elk geval niet naar Oman zal gaan. Het prijzengeld van twee miljoen Zwitserse franken bleek een fata morgana: een in het woestijnland veel voo rkomend versch i j nsel. Het is denkbaar dat de match onvoltooid de geschiedenis in gaat; ongeveer zoals de match Karpov - Kasparov van 1984 in Moskou. Dezelfde Kasparov spookt nu weer op de achtergrond mee. Nadat hij en Short hun eigen weg waren gegaan, probeerde Campomanes „zijn" tweekamp tussen Timman en Karpov te voorzien van een prijzengeld dat hoger was dan er in Londen op het spel stond. De match werd in twee stukken gehakt en elk van de organisatoren zou twee miljoen Zwitserse franken op tafel leggen. Het Nederland se organisatie-comite liet al gauw weten daartoe niet in staat te zijn, maar wat Oman betreft schermde Campomanes met een bankgarantie. Nu heeft de sultan van de golfstaat laten weten dat daar nooit sprake van is geweest. In tegendeel; afgesproken zou zijn, dat de wereldschaakbond zelf voor het prijzengeld zou zorgen. Dat zegt ook John Basant; de perschef in Muscat. Hij vroeg in een brief om opheldering van de FIDE, maar kreeg nooit ant woord. Campomanes hult zich in stilzwijgen. Nu de situatie zo ligt, betwij felen insiders of de gedupeerde grootmeesters vandaag nog wel zullen aantreden voor hun laatste match van het „Neder landse gedeelte". Men kan zich de gemoedstoestand van beide schakers voorstellen. Timman zinspeelde er al op allerminst gelukkig te zijn, dat hij in Ne derland om de baard des kei zers speelt; Karpov liet zich bij geen enkele officiële ontvangst zien, wat in zijn geval altijd een signaal is van onvrede. Campomanes, die geldt als een overlevingskunstenaar on der de officials, heeft contact opgenomen met Frankrijk. Zijn pogingen om de match naar Belfort te verplaatsen leverden echter ook al weinig op. „We hebben tot 2 oktober de tijd om de organisatie rond te krijgen. Dat lijkt een onmogelijke zaak", aldus Jean-Paul Touzé, de ver tegenwoordiger van Karpov in Frankrijk. Schenk hekelt bondsplannen DEN HAAG GOVERT WISSE GPD-VERSLAGGEVER Er is weer eens herrie in de schaatstent. Drie voormalige leden van de begeleidings commissie kernploegen (Au- gustinus, Falke en Van Zan ten) eisen hun plaats in de BCK terug. Die raakten zij een half jaar geleden kwijt. De ge schillencommissie van de KNSB doet daar binnenkort uitspraak over. Wordt het drie tal in het gelijk gesteld, dan is de kans aanwezig, dat het da gelijks bestuur van de bond opstapt. KNSB-voorzitter Luyk deed het gistermiddag tijdens de perspresentatie van de kern ploegen voorkomen of alles pais en vree is binnen de hoogste schaatskringen. „Oor log binnen de KNSB? Meneer, hoe komt u daarbij. Er is hele maal niks aan de hand." Ard Schenk daarentegen liet andere geluiden horen. De Noordhollander sprak aan de vooravond van het seizoen waarschuwende woorden richting KNSB-bestuur, dat daardoor in verlegenheid werd gebracht. Nadat Schenk in het voor jaar zijn hielen lichtte als voor zitter van de BCK, is het amper meer rustig geweest. Strijd punt was in eerste instantie de benoeming van Jan Charisius als opvolger van Schenk. Dat pikten Van Zanten, Augusti- nus en Falke niet. Ze stapten op, waarna niet Charisius, maar Jan Kleine als BCK-voor- zitter naar voren werd gescho ven. Desondanks mocht het trio niet meer terugkeren. Het woord is nu aan advocaten van beide partijen en de ge schillencommissie. Hoewel ze plezierig hebben gewerkt met de vorige BCK en twijfels koesteren over het functioneren van lan Charisi us, houden de schaatscoaches zich afzijdig in het conflict. Henk Gemser: „Onze aan dacht wordt in beslag geno men door de voorbereidingen op dit olympisch seizoen. Daar kunnen we geen be stuurlijke heisa bij hebben. Ik moet wel zeggen,.dat we tot nog toe geen problemen heb ben gehad met de huidige BCK" Machtsstrijd Ard Schenk waarschuwde gis teren voor een machtsstrijd. De schaatslegende („gelukkig nog een levende") toonde zich bovendien geen voorstander van de nieuwe structuur bin nen de bond. BCK en LTC (landelijke technische com missie) worden volgend sei zoen in elkaar geschoven. Schenk vreest, dat de gewes ten het te veel voor het zeggen krijgen. Schenks toespraakje naar aanleiding van de uitrei king van de Aegon Award drong al het mooie nieuws, waarmee de KNSB wilde sco ren, naar de achtergrond. De bond tekende in het Haagse gebouw van de hoofdsponsor overeenkomsten voor de olympische periode 1994- 1998. Aegon en Deloitte Touche fourneren jaarlijks 1,7 miljoen gulden. Dit seizoen is dat vier ton minder. Voor Bart Veldkamp komt die verhoging te laat. De Haagse stayer hoopte met het oog op Lillehammer een privé- sponsor te kunnen strikken, waardoor hij aan de Winter spelen behalve een medaille ook harde valuta dacht over te houden. De KNSB staat privé- sponsoring op de grote toer nooien echter nog steeds niet toe, omdat de bond bang is, dat de bondssponsors dan op het tweede plan komen. Dat de premiepot mogelijk vol gend jaar wordt vergroot, komt voor Veldkamp, die het vooral van de Spelen moet hebben, te laat. KNSB-directeur Osinga: „Van af volgend jaar komt er een nieuwe regeling. Schaatsers willen meteen boter bij de vis, maar zo werkt dat niet". De kans is aanwezig, dat de beste Nederlandse schaatsters in verband met de Winterspe len begin februari hel WK in het Amerikaanse Butte laten schieten. Elf dagen na het WK staat aan deze kant van de oceaan het eerste Olympische vrouwen-nummer (3 km) in Hamarop het programma. SCOREBORD VOETBAL EERSTE DIVISIE FC Zwolle - RBC 3-1 (1-0). 40 Boere 1-0. 62. Rei|nders 2-0, 69. Roovers 2-1. 79 Rei|nders 3-1 (strafschop). Scheidsrech ter: IJkhout. Toeschouwers: 2650. Rode kaart: 79. Magielse (RBC) wegens hands. Gele kaart: Louwen, Buisman (Zwolle). Jur- gens. Hellemons (RBC) Duitsland: Hamburger SV - MSV Duisburg 0-1. Karslruher SC - Schalke 04 0-0, Ern- tracht Frankfurt - Dynamo Dresden 3-2. Stand aan kop: 1. Eintracht Frankfurt 9- 16. 2. Werd er Bremen 8-13. 3. Hamburger SV 9-13. 4. MSV Duisburg 9-13. 5. Bayer LeverkuSen 8-11. Belgie: Anderlecht - Club Brugge 0-3 Frankrijk: Nantes - Caen 4-0. Saint Etien- ne - Straatsburg 0-0. Bordeaux - Lille 2-1 Lens - Martigues 1-1, Cannes - Lyon 1-0. Le Havre - Sochaux 0-0, Monaco - Angers 3-0, Marseille - Metz (0-3. gestaakt). GOLF Birmingham. Ryder Cup. Europa-Verenigde Staten, eerste dag: Dubbel (Foursomes, 2 ballen): Woosnam/Langer (Wal/DuO - Azin- ger/Stewart 7 en 5. WadkinVPavm (VSt) - Torrance/James (Sch/Eng) 4 en 3. Kite/Lo- ve III (VSt) - Balesteros/Olazabal (Spa) 2 en 1. Faldo/Montgomerie (Eng/Sch) - Floyd/Couples (VSt) 4 en 3 Dubbel (4 bal len): Woosnam/Baker (Wal) - Gaiiagher- /Janzen (VSt) 1 en 0. Wadkins'Pavin - Lan- ger/Lane (Dui/Eng) 4 en 2. Ballesteros/Ola- zabal (Spa) - Love Ill/Kite (VSt) 4 en 3.' 929,60 Vijfde koers. 2000 m: 1 Geesies Dream (Van de Gallen) 2 58,9 - 1 28.3, 2 Ha cienda Girl. 3. Falco Morgan Niet gestart Gratia H Toto winnend 12.00 plaats 4,10 5,00 koppel 47,90 tno921,60. Zesde koers. 2000 m: 1 Haga Kroon (Kroon) 2 53.5 - 1 26.8. 2. Earl of Hol land. 3. Hillary Veha. Toto. 13,50 plaats 4,10 3,30 2.40 koppel 110.70 tno 3927.00 Zevende koers. 2000 m: 1 Daisy K (Harm- sen) 2 51,3 - 1 25.7, 2. Ginger Melon. 3. Go Go Nevele. Niet gestart Fabiola B. Felix Hanover Toto winnend 8.40 plaats 2,80 3.00 koppel 17,40 trio 126.0 dubbel win nend 2 1 151,30. Achtste koers. 2000 m: 1Flow de Monpe- lou (Van ooven) 2 52,3 - 1.16,2. 2 Fatal Action. 3. Gigant Kades. Toto: winnend 19.30 plaats 5,90 2.40 koppel 73.50 tno 867,30 Negende koers. 2000 m: 1Everyway (Gor ter) 2 45.8 - 1 23,4, 2. Fan Swaeerman. 3. Farloes B. Toto: winnend 4.50 plaats 2,00 2.50 koppel 10.20 tno 136,00 Tiende koers. 2000 m: 1 Heli Marco (Het- teling) 2 50,8 1 25.4. 2. Gallant Morgan, 3. Fatima Kmgly. Toto: winnend 6.40 plaats 4,50 3,20 koppel 15,90 trio 251.40. Omzet Totalisator: 131.638. PRIJSVRAGEN 15 17 - 26 - 32 - 38. 46 - 47 - 49 - 50 51. 52-62-63-6/ 79 (onder voorbehoud) TENNIS KOERSEN Joure Eerste koers, 2000 m: 1 Grolsch B (Harm sen) 2.52,7 - 1.26.4, 2. Gerke Dupont. 3. Georgie David. Niet gestart: Falez Postille. Griet Boshoeve. Toto winnend 8.70 kop pel 7,30 tno 78,30. Tweede koers. 2000 m: 1 Harley Boshoe ve (Scheper) 2.54,0 -1.25.9, 2 dead heat Heidy G. Fiola Volomon. Toto: winnend 13.30, plaats 2.80 1.60 3.00 koppel 3 7 8,60 4-7 27,60 trio 7-3-4 125.0 7-4-3 192.60 Derde koers, 2000 m: 1 Everyway S (Gor ter) 2 47.1 - 1,23,6. 2. Farloes 8. 3. Doos- ter's Express. Toto: winnend 6.60 plaats 3.00 5,50koppel 77.70tno871.50. Vierde koers. 2000 m: 1 Fan swagerman (Op de Hoek) 2 45.0 - 1.22.5. 2. Rollys Luck, 3. Fellow Crown Toto: winnend 11.70 plaats 5.50 7,50 koppel 56.20 trio Davis Cup Wereldgroep. Halve finale. Chandigarh. India - Australië 0-2. Paes Stoltenberg 3-6 6-7 2-6. Knshnan Masur 2-6 0-6 4 6 Borlange. Zweden Duitsland 0-2. Gust atsson Stich 2 6 3 6 6-3 2-6. Edberg - Goellner 3-6 6-4 4-6 6-7. VOLLEYBAL EK vrouwen. Brno. Groep A: Nederland Italië 2-3 (13-15 15-8 1 15 17 158-15). Kroatië - Letland 3-1 (15-13 11 15 16 14 15-12). Tsiechiê - Bulgaria 3-1 <3-1 (15- 8 8 15 17-16 15-10). Zlin Groep B: Duitsland - Griekenland 3-0 (15 4 15-5 15 7), Oekraïne - Rusland 3-0(15-10 15 13 15-7). Wit Rusland - Roemenié 3-1 (15-8 15-8 14-16 17-16). R.K.S.V. WARMUNDA - Warmond zoekt vanaf 1-1-1994 een voor de training en begeleiding van A en D junioren Verdere taakstelling nader overeen te komen. Sollicitaties met referenties richten aan de jeugdsecretaris: J. v d.Meij Postbus 19 2360 AA Warmond Telefoon: 01711-11909

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21