Voorschoten moet verder bezuinigen Leiderdorp heeft nieuwe gemeentesecretaris 'Ondernemingsraad en directie net twee pitbull-terriërs' Voorschoten op de bres voor forensen SieMatic Regio Kas verboden voor modebedrijf DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1993 CHEF GERT VISSER. C Raad moet nog instemmen met benoeming De 40-jarige Gerrit van Hofwe gen wordt, als de gemeenteraad maandag instemt met de voor dracht van B en W, de nieuwe gemeentesecretaris van Leider dorp. Hij is nu nog gemeentese cretaris van Abcoude en woont in Houten. Voor die tijd had hij diezelfde functie bij de gemeen te Marken. In de jaren daarvoor bekleedde hij diverse ambtelijke •functies in andere gemeenten, waaronder Waddinxveen. In to taal heeft Van Hofwegen acht tien jaar ambtelijke ervaring. De funcjie van gemeentese- creatris in Leiderdorp was sinds begin dit jaar vacant nadat A. Willems moest wijken vanwege vermeend disfunctioneren. Het ontslaan van Willems gaat de gemeente Leiderdorp circa 1,2 miljoen gulden kosten als hij el ders niet meer aan de slag komt. De gemeente ontving 62 reac ties op de vacaturemelding. Hoewel zeer duidelijk een voor keur was uitgesproken voor vrouwen, reageerden slechts vijf dames. De eisen voorde nieuwe hoo'fdambtenaar waren niet mis. Er werd gesproken over ie mand met onder meer veel er varing, grote leidinggevende ca paciteiten en gevoel voor hu- Van Hofwegen kwam als 'winnaar' uit de bus nadat de selectiecommissie gesprekken had gevoerd met vijf sollicitan ten, van wie slechts één vrouw. Die commissie telde 17 leden, onder anderen vertegenwoordi gers van raad en college, chefs van ambtelijke afdelingen en le den van de medezeggenschaps commissie. Als de raad instemt met de voordracht, wordt Van Hofwe gen maandag officieel be- Het Oegstgeester modebedrijf voor ouderen Meijssen mag zich niet vestigen in de kas van de gebroeders Van der Meer aan de Oude Rijnsburgerweg. Meijssen, die in Utrecht, Noord- en Zuid-Holland mode shows in bejaardenhuizen en dienstencentra houdt, wil in de kas een kantoor en opslagruim te maken. „De gemeente heeft noemd. Het is nog onbekend wanneer hij in dienst treedt. Naar verwachting heeft hij in Abcoude nog een opzegtermijn. Er was nog een tweede kandi daat geselecteerd voor de func tie van gemeentesecretaris, eveneens een man. Hij heeft zich teruggetrokken toen duide lijk werd dat de voorkeur uit ging naar Van Hofwegen. B en W waarschuwen de raad dat de ze twee de enige geschikte kan didaten waren. Als de voor dracht van Van Hofwegen wordt afgewezen, moet de solli citatieprocedure helemaal op nieuw worden afgewikkeld. De benoeming van Van Hof- geweigerd om het bestem mingsplan te veranderen, om dat er nogal wat emoties spelen in dat gebied", verwijst A. Meijssen naar de protesten van de buurt tegen het bloemen- kweek- en overslagbedrijf Siera- for. Volgens een gemeente woordvoerder is 'medewerking geweigerd vanwege het gebrek aan voorzieningen en de te ver wachten verkeersdruk'. Meijssen is nu nog gevestigd aan de Rhijnhofweg op een be- drijventerreintje. „Ik heb twee jaar geleden al het verzoek inge diend bij de gemeente om me te helpen aan een representa- tievere ruimte. Nu zit ik naast een autopoetsbedrijf. Ik krijg soms verzoeken van mensen of ze een kijkje kunnen komen ne- vvegen komt juist op een mo ment dat er weer een ingrijpen de ambtelijke reorganisatie op stapel staat in het Leiderdorpse gemeentehuis. Het is de bedoe ling om de afdelingen milieu en ruimtelijke ontwikkeling samen te voegen. Dit blijkt uit een in terne vacature voor een nieuwe chef, die leiding moet gaan ge ven aan beide afdelingen. Volgens een woordvoerster van de gemeente gaat het hier om een oud plan dat in het ver leden niet doorging omdat aan milieu een grote betekenis werd toegedicht. „Om redenen van efficiency is het nu weer uit de kast gehaald." men, maar je kunt een bejaarde hier niet dit weggetje opsturen. Bovendien heb ik nu maar tweeëneenhalve kamer en een magazijntje buiten." Meijssen benadrukt dat hij weinig verkeersdrukte veroor zaakt. „We hebben vier mensen in het kantoor werken en twee wagens met een confectie-aan- hanger die 's ochtends wegrij den en 's avonds terugkomen. Dat is alles." Hij heeft de kas van de gebroeders Van der Meer al gekocht, maar kan er dankzij de weigering van de ge meente niets mee. „Ik krijg eerst het idee dat de gemeente wel wil helpen, maar niet kan door het conflict tussen Sierafor en de omwonenden. En ik ben het kind van de rekening." Hockeyklucht loopt met sisser af oegstgeest tim brouwer de koning In allerlaatste instantie is de hockeyklucht rond de 12-jarige Laurens Pool met een sisser af gelopen. De Oegstgeestse speler van de de C4 van de Leidsche en Oegstgeester Hockey Club (LOHC), die al sinds februari is geschorst wegens wangedrag, mag op bepaalde voorwaarden deel uitmaken van zijn oude team- Rechter J. Holstrop hoef de er vanochtend niet meer aan te pas te komen, omdat beide partijen tot een vergelijk waren gekomen. Het kort geding dat om 11.00 uur op de rol stond, werd afgeblazen. Volgens Dirk Pool, vader en advocaat van de jeugdige hoc keyer, had de uiteindelijke op lossing veel eerder tot stand kunnen komen. „Laurens mag nu weer uitkomen voor zijn ou de team. Naast de coach met wie hij problemen heeft gehad (Hans van der Sar, red.), bege leidt de heer Heringa dat elftal een tijdje. Laurens kan dan al tijd bij hem terecht. Maar zo'n constructie had zeven maanden eerder moeten zijn bedacht. Ik vind het jammer dat ik er een kort geding voor heb moeten aanspannen." Volgens Pool betreurt alleen zijn zoon het dat de zitting in het Haagse Paleis van Justitie op het allerlaatste ogenblik niet doorging. „Zo'n kort geding leek hem wel interessant. Bo vendien had hij daarvoor vrij van school kunnen krijgen." Inbraak in aula begraafplaats leiderdorp» Bij een inbraak in de aula van de algemene begraaf plaats aan de Hoogmadeseweg in Leiderdorp is de geluidsappa ratuur gestolen. De waarde bedraagt 1700 gulden. De daders kwamen binnen na het inslaan van een ruit van de deur. De diefstal is gepleegd in de nacht van dinsdag op woensdag. Zeilboot gestolen uit jachthaven warmond Een zeilboot met buitenboordmotor is gestolen uit de jachthaven Hofleede aan de Burgemeester Ketelaarstraat in Warmond. Het gaat om een boot van het type 'Flying Arrow'. De waarde is onbekend. Onduidelijk is wanneer het vaartuig precies is gestolen. De 53-jarige eigenaar ontdekte de diefstal gisteroch tend nadat hij de boot een maand geleden in de haven had afge meerd. De politie heeft geen enkel aanknopingspunt in deze zaak. Oegstgeest geeft Meijssen geen toestemming Het liefst een SieMatic keuken van Goedhart Bouwhuis Bezoek onze showroom met de meest komplete SieMatic presentatie van de hele regio. Goedhart Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen a/d Rijn, of maak een afspraak: tei. 01720-22100 Gemeente ontziet inwoners Een bezuinigingsoperatie van ruim 1,6 miljoen in de af gelopen jaren heeft niet kunnen verhinderen dat de ge meente Voorschoten in de rode cijfers is beland. Het te kort op de begroting voor 1994 bedraagt 7,5 ton. Als het aan het college van B en W ligt, merken de burgers van Voorschoten volgend jaar weinig van deze financiële zor gen. De gemeentelijke belastingen stijgen amper. Wel overweegt het college een nieuwe bezuinigingsoperatie af te kondigen voor de jaren 1994 tot en met 1997. Er valt volgens het college niet te ontkomen aan een verhoging van de tarieven van belastingen en rechten. „Maar het is abso luut niet onze bedoeling om het tekort weg te werken door al leen maar tariefsverhogingen toe te passen. Dat zou nu im mers kunnen leiden tot een ver hoging van de onroerend-goed- belasting (OGB) met achttien procent. Wij willen terughou dend blijven", aldus het Voor- schotense college. De bedoeling is de meeste ta rieven aan te passen aan de in flatie. Dat betekent een stijging van de OGB met 2,5 procent. De leges voor vergunningen en paspoorten en dergelijke blijven nagenoeg gelijk. De hondenbe lasting stijgt met tien procent. Een eigenaar moet voor de eer ste hond straks 68 gulden beta len, in plaats van de huidige 67,10 gulden. Bij elkaar leveren de gemeentelijke tariefstijgin gen naar verwachting ruim een ton op. Om het begrotingstekort te- In het verhaal over de twee cafés in Zoeterwoude dat dinsdag in onze krant stond, is een storende fout geslo pen. Een pilsje kost in café De Meester geen 2,90 gulden zoals stond vermeld (dat is tie prijs van een flesje) maar 2,25 gulden. rug te dringen overweegt het college een nieuwe bezuini gingsoperatie voor de jaren 1994 tot en met 1997. Concrete voorstellen voor besparingen doet het college nog niet. B en W willen eerst kijken of er ande re manieren zijn om aan geld te komen, bijvoorbeeld door pot jes aan te spreken, waarvoor nog geen bestemming is gevon den. B en W zoeken de oorzaak van het tekort op de begroting grotendeels buiten de eigen kring. De uitkering van het rijk viel zwaar tegen en ook de forse rentedaling was een domper. De omvang van deze tegenval lers was volgens het college niet te voorzien. VRIJE TIJD Tina-dag Jonge meiden kunnen hun hart ophalen op de Tina-dag. Het meidenblad houdt op zondag 26 september allerlei festivitei ten op Duinrell in Wassenaar. In het Zomertheater staan ver schillende kraampjes waar van alles te doen is. Zo kan men zelf sieraden maken en meedoen aan het immens populaire ka raoke. De schrijver(sters) Lidia Rood, Ida Vos en Diet Huber komen hun boeken signeren. Ook is er een kapper met advies over de laatste haarmode, een informatiekraam over make-up en een wervelende modeshow. Bij de Tina-stand kan iedereen een modellenformulier invul len. Bemiddeling in ruzie Fleury Stichting Een onafhankelijke commissie gaat bemiddelen in het voort slepende conflict tussen de on dernemingsraad (OR) en de di rectie van de Robert Fleury Stichting met psychiatrisch zie kenhuizen in Leidschendam (Schakenbosch) en Wassenaar (Ursulakliniek). Dat is de uit komst van de personeelsbijeen komst die gisteren door de OR in Schakenbosch werd gehou den. De bedoeling van de bij eenkomst was te peilen wat de achterban nu eigenlijk voor heeft met de directie: toenade ring of oorlog? De personeelsbijeenkomst in de kerk van psychiatrisch zie kenhuis Schakenbosch werd druk bezocht. Zeker 250 perso neelsleden hadden een middag je vrijgemaakt, al moest een en keling tussentijds de zaal verla ten, omdat er een pieper afging. De OR had de kerk behangen met spandoeken met teksten als: 'Staan we er alleen voor?' en 'Zorg op maat, ook voor het personeel'. Al ruim vier jaar staan OR en directie van de Robert Fleury Stichting lijnrecht tegenover el kaar. De directie zou stelselma tig weigeren om de OR vroegtij dig te betrekken bij belangrijke beslissingen en adviezen in de wind slaan. De bom barstte toen de directie onlangs aan kondigde de baan van de amb telijk secretaris van de OR te De personeelsbijeenkomst in de kerk v hadden een middagje vrijgemaakt willen halveren. Daar is volgens de OR geen denken aan, nu het personeel onzekere tijden tege moet gaat door bezuinigingen en verschuivingen. Dat vereist volgens de raad juist sterke me dezeggenschap. „De directie is eigenwijs en eigengereid." De stem van Rob Kruse. ambtelijk seeretaris van de OR galmde door de kerkzaak „Een prachtige opkomst, ik vraag me af of het hier zondag ook zo vol is", glunderde hij. Toch waren lang niet al die mensen gekomen uit solidari teit met de OR. Integendeel, sommige aanwezigen leverden onverbloemd kritiek op de rol van de leden in het conflict met de directie. „Jullie lijken net twee pitbull-terriërs die zich in elkaar vastbijten. Ik ben bang dat we straks twee dode honden hebben die door de rigor mortis niet meer uit elkaar te halen zijn. Het lijkt me daarom het beste dat zowel directie als OR weggaan." De man die dit door de microfoon riep, kreeg geen applaus, maar menigeen knikte instemmend. Het zat deze man ook dwars dat de leden van de OR anderhalf uur nodig hadden voor hun speeches, voordat het personeel het woord kreeg. „Jullie lijken de directie wel." Een ander personeelslid had meer vertrouwen in de OR. „Ik heb weieens bij vergaderingen gezeten met de directie,. Nou ik vind dat de OR engelengeduld heeft gehad." De meningen over de OR leken zo verdeeld dat het zelfs op een stemming aankwam om het vertrouwen in de OR te peilen. Toen konden Rob Kruse en consorten opge lucht ademhalen. Een ruime meerderheid bleek wel degelijk achter de OR te staan. Op aandringen van het perso neel gaat de ondernemingsraad nu proberen om met een onaf hankelijke bemiddelaar uit Jiet conflict te komen. De voorwaar de is wel dat de directie 'de vij andelijkheden staakt'. Daarmee doelt de OR op het plan van ho gerhand om de baan van de ambtelijk secretaris te halveren. Voorschotenaren die in de spitsuren met de trein van en naar station Hollands Spoor in Den Haag reizen, moeten vol gend jaar waarschijnlijk over stappen op het Centraal Station in deze plaats. Het Voorscho- tense college van B en W vreest dat deze mensen straks veel meer reistijd kwijt zijn, als de plannen van de NS doorgaan om de stoptrein Amsterdam- Leiden-Rotterdam in de spitsuren op te heffen. B en VV hebben een brief naar de provincie Zuid-Holland ge stuurd waarin zij hun zorgen kenbaar maken. Het college hoopt dat de provincie de. NS op andere gedachten kan bren gen. Momenteel rijden van maan dag tot en met vrijdag in de spitsuren stoptreinen tussen Amsterdam en Rotterdam. Deze trein rijdt rijdt via station Voor schoten, Den Haag Mariahoeve, Den Haag Laan van NOI naar Den Haag Hollands Spoor en dan naar Rijswijk en verder. Als l iet'gemeentebe- H f stuur zijn forensen die in de I Rijswijk moeten, de dupe van j j overstapstation vanwege de ge- BÊÉ| schrijft het college. Een ander Spoor wel. ,,U ij ;u litrii niet n,i me in de spits, een lacune van een half uur te lang." Een tr< zigers dan vaak moeten over stappen, wat nog meer tijdsver- De nieuwe dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen dupeert volgens het Voorschotense gemeentebestuur de forensen die naar station Hol lies betekent. lands Spoor in Den Haag reizen. foto hielco kuipers Individueel Design' SieMatic Keukencenter Leiderdorp Meubelplein 9, Leiderdorp. Tel. 071-412615 (T etage Mijnders Meubelen) Geopend van 9 30 1730 uur Donderdag koopavond lot 21 uur Zaterdag van 9 30-1700 uur van keukens hebben, moet ook precies kunnen aan-^ wal mensen willen Dat met goed luisteren Pas als^ uw wensen en omslandig-^ kennen, en zelfs weten wat«^ hoe u graag kookt, kunnen we ui- werkeli|k perfect advies geven - doen we in de vorm van ID., een Individueel Design/» compleet plan van de keuken^

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20