'Molenstrijd' in nieuw jasje ARC heeft aan 5-5 genoeg Monkou blijft verbazen Rentree Bratseth wekt vertrouwen Sport WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 De Sleutels verslaat LFC -CHEF ROB ONDERWATER. C LFC gooit het, wat de Zilveren Molen betreft, over een andere boeg. De namen van Quick Boys en Katwijk prij ken niet meer op de deelnemerslijst. Ditmaal heeft LFC, in casu Flip Massaar, zaterdagvierdeklasser De Sleutels en zaterdagderdeklasser Oegstgeest uitgenodigd. Gister avond werd de eerste uit de reeks van vier wedstrijden gepeeld. De Sleutels bleef in dat eerste voorronde-duel gastheer LFC met 1 -0 de baas. LEIDEN* Flip Massaar over de gewijzigde samenstelling: „We gaan liever met Sleutels 1 in zee dan met Quick Boys 4. Dat was een heil loze weg. Als het aan mij had gelegen dan was ook Rooden- burg niet uitgenodigd, maar de besturen van LFC en Rooden- burg hebben de moeilijkheden uitgepraat. Wie ben ik dan om Roodenburg te weren?" Tweede elftal De Leidse eersteklasser stuurde tijdens de finale tegen Rijns- burgse Boys van vorig seizoen het tweede elftal. Dat wekte de woede van organisator Massaar. Ondanks die tegenvaller rijst bij hem nimmer de waag of het nog wel enige zin heeft om met de Zilveren Molen door te gaan. Massaar: „Als ik ermee stop, dan is het toernooi over. Dat besef ik. Maar ik vind het nog leuk. Kijk, ik weet ook wel dat er geen 4000 mensen meer aan de kant staan. Dat zijn er nu hoog uit 300. Dat is niet veel. Maar je kunt toch zomaar niet stoppen na 43 jaar Zilveren Molen?" Dus openden De Sleutels en leuk.' gastheer LFC gisteravond op de Boshuizerkade die 43e reeks en ze maakten er een aantrekkelijk duel van dat door scheidsrech ter Visser goed werd geleid. De thuisploeg had vooral in de eer ste helft het beste van het spel, maar het manco dat ook in de competitie al regelmatig de kop opstak - een gebrek aan slag vaardigheid - brak het team ook gisteravond weer op. De Sleu tels deed het wat dat betreft iets beter. Patrick van de Graaf te kende in dat eerste deel voor een 0-1 ruststand. Een doelpunt waarbij overigens wel enige me dewerking kreeg van invaller doelman Martin Hoek. Die score zou dus ook de eindstand worden. Ook al om dat LFC in de slotfase van het treffen opnieuw verzuimde toe te slaan. Leuk Organisator Flip Massaar was, ondanks het verlies van 'zijn kluppie' goed te spreken «over de opningswedstrijd. „Het was een leuke, aantrekkelijke partij. Soms een beetje fors, maar nooit vervelend. Op deze ma nier is de Zilveren Molen weer DUIVENTIL RUNSBURG* Louter lachende gezichten, gis teravond op sportpark Middel- mors. ARC en aanhang omdat het 5-5 gelijkspel tegen Rijns- burgse Boys de Alphense ploeg rechtstreeks in de kwartfinales van het toernooi om de LD-Cup had gebracht. Tevredenheid bij de thuisploeg omdat de directe kwalificatie dan wel was gemist, maar de afstraffing die in de rust nog dreigde gezien de 0-4 achterstand, achterwege was gebleven. Rijnsburgse Boys, dat evenals ARC een aantal vaste krachten aan de kant had gelaten, kwam er in die eerste helft dus duide lijk niet aan te pas. Jacques Key (2x), Ruud Bos en Paul Kwak- kenbos maakten duidelijk dat de verdediging van Rijnsburgse Boys zonder Dick Heemskerk en Richard Hoogervorst aan zienlijk zwakker is. De thuisclub bleek echter over ongedacht veel karakter te beschikken. Leon Vonk, Robert van Duyn en Steven Faber (2x) passeerden doelman Otis Sahatepy alsof hij er niet stond. Het pleit voor ARC dat de ploeg zich toch weer in de wed strijd werkte. En via Ruud Bos weer een voorsprong nam. Op nieuw Faber tekende vervolgens voor de vijfde goal van de Rijns burgers. Een daverend slotak koord in de vorm van een zesde treffer bleef vervolgens echter uit. Zodat ARC zich als poule winnaar nu kwartfinalist in de bekerstrijd mag Rijnsburgse Boys als twee veroordeeld is tol het spe len en winnen van een tussen- ronde, voordat die plaats bij de laatste acht eveneens een feit is. Lugdunum en DOSR, de twee andere ploegen in de poule, wa ren in een eerder stadium van de strijd al uitgeschakeld. Wilt U iets melden? Bel 071 - 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Lia van Schie bereidt zich op het olympi sche seizoen voor in de oostelijke selectie van schaatstrainer Jan Wiebe Last De wielerronde van F.dam is af gelast en bij de Ronde van Lisse (zondag26 september) kunnen zowel A- als B-amateurs nog in schrijven De voetbalwedstrijd Docos-LFC (3 oktober) wordt al op donderdag 30 september vooruit gespeeld De schaats- marathonkalender is bekend. Amsterdam opent op 23 okto ber en Den Flaag sluit het sei zoen af op 26 februari 1994. Er is ditmaal wel rekening gehou den met de buitenlandse wed strijden op natuurijs. Het Ne derlands kampioenschap is op 22 december in Assen Wiel renner Ad Wijnands nam zater dag in Aalsmeer afscheid van de wielersport Tijdens een do pingcontrole bij wielerwedstrij den in het Belgische Sint Niklaas kwamen wel de renners (Anderson, Ekimov en Harme- ling), maar niet de dokter opda gen Vital Timmermans won zondag de Ronde van Hooger- heide. Swift/Casba werd rijfde bij een ploegentijdrit in Stomp- etoren, een voorbereiding voor het NKin Almere. De Leidse ploeg bestaat uit: Mark Rasch, Vital Timmermans, Richard van Kempen, Leon Rekelhof, Hans van Leeuwen en Mark Varkeris- sef. Jeugdrenner Vincent van der Kooij werd tweede in Sche- veningen De Leidse rugbyclub DIOK speelt vanavond een oe fenwedstrijd tegen het Neder landse studententeam. De wed strijd staat onder leiding van ar biter Sjaak de Jong uit Sassen- heim De Zoeterwoudse schaatser Jeroen Straathof reed met collega Arjan Schreuder een knappe tijdrit in het Friese Menaldum. Zij deden dit op de racefiets Op 26 september viert voetbalvereniging Meer burg het 65-jarig bestaan met een wedstrijd tussen Oud- Meerburg en een elftal van veertigers uit die club De lour-voorstelling, bekendma king van de route 1994, is op 20 oktober in Parijs Niet Olympia Heerenveen, maar de Noord Westhoek is gepromoveerd naar de topcompetitie van de KNWU Wielrenner Aart Vierhouten is geopereerd aan zijn blinde darm. Vierhouten was net een paar uur thuis uit de l our de 'I Avenir Zaterdag 25 september worejt op verschillende plaatsen in Nederland de nationale loop dag gehouden. Bij De Bataven in de Leidse Hout is een Co- opertest. Een Üag later in Am sterdam de City-marathon Eind september begint de voet balcompetitie onder de 23 jaar I landbalclub Saturnus oefent morgenavond thuis legen Velo Voor de centrale training van het Nederlands handbalteam zijn Nicoletta Boriceanu, Man ja van der Klauw en Jorinde Koster van Bollenstreek uitgenodigd. Esther I lock en Kim Geerlings maken deel uit van het jeugd- plan Chris Bruil is uitgeroepen tot badmintonspeler van het jaar. Ast rid van der Knaap was weer de beste vrouw Morgen avond begint op De Bult bij Swift de eerste schaatstraining. Tevens is er die avond een tweedehands-schaatsbeurs* Gym nasi iekverenigi ng N ieuw Brunhilde zoekt meisjes en vrouwen lussen de 16 en 26 jaar De tiende Internationale Vierspanwedstrijd is het ko mende weekende in Breda Zondag neemt autocoureur Os car Middeldorp deel aan inter nationale wedstrijden in Don- nington (GB) De Leidse voet balselectie onder de 15 jaar speelt dinsdag28 september in Katwijk tegen Quick Boys Het Europees kampioenschap Run- bike-run is zaterdag en zondag in het Duitse Konigslulter Oud-w ereldkampioen veldrij den Radomir Simunek moet an derhalfjaar de gevangenis in. Simunek veroorzaakte een aan rijdingwaarbij drie mensen om het leven kwamen BUITENLANDS VOETBAL SCOREBORD Van Rooy en Standard zijn er nog niet uit De problemen met Frans van Rooy bij Standard Luik beho ren nog steeds niebtot het ver leden. Omdat hij onlangs was weggebleven bij een straftrai- ning, legde het bestuur hem een schorsing op van twee wedstrijden. Hij werd boven dien uit de A-selectie verwij derd en moest meetrainen met het tweede elftal. De Bra bander vertikte dat en schaar de zich vorige week voor een verhelderend gesprek rond de tafel met trainer Arie Haan en manager Roger Henrotay van Standard Luik. Tijdens het onderhoud werd de strijdbijl begraven. Althans, dat dacht Van Rooy. Hij kreeg weliswaar een fikse boete opgelegd, maar werd weer in de selectie opgeno men. Gemakshalve ging de middenvelder met het mach tige linkerbeen er ook vanuit dat hij afgelopen weekeinde in de competitiewedstrijd te gen Charleroi weer van de partij zou zijn. Dat bleek een misrekening. In plaats Van Rooy mee te nemen naar Charleroi liet Haan hem opdraven in een wedstrijd van de reserves van Standard Luik. De vroegere PSV'er bleef niet opnieuw weg. Hij saboteerde tijdens het partijtje ook nog net niet, maar hij deed geen pas teveel en weigerde vrije trappen, zijn specialiteit, en corners te ne men. Na de pauze keerde Van Rooy niet in het veld terug. Tijdens de rust had hij in de kleedkamer een knallende* ru zie gekregen met manager Henrotay. Van Rooy: „Ik heb toen geroepen dat ik ermee zou stoppen. Noem de prijs r zei ik, dan ben ik weg. VOETBAL TAFELTENNIS Vriesekoop 11-21 11-21. 17-21 20-22. Boileau SOUTHAMPTON GPD Kenneth Monkou blijft de voet balkenners in Nederland verba zen. De vroegere voorstopper van Feyenoord heeft in Enge land een grote naam opge bouwd, maar blijkt nog lang niet aan zijn plafond te zitten. Monkou verhuisde vijf jaar geleden naar het Londense Chelsea voor de vriendenprijs van 3,5 ton. Vorig seizoen telde Southampton ruim 2,5 miljoen gulden voor hem neer en nu dreigt 'Super-Ken' opnieuw zijn eigen transferrecord te gaan verbreken. - Newcastle United, de miljoe nenformatie van Kevin Keegan, en Arsenal hebben de jacht op jou geopend? Monkou: „Ik weet zelf al twee maanden dat ik door die clubs wordt gevolgd. Afgelopen week einde is het allemaal in de pu bliciteit gekomen. De grote kranten meldden zelfs dat ik m'n koffers al heb gepakt. Maar zover is het nog niet. Newcastle United wil me graag kopen, maar het bestuur van Southampton heeft tot op he den elke medewerking aan een transfer geweigerd. De club zit in een dal. We hebben zeven geblesseerde spelers en staan onderaan. Acht gespeeld, zeven verloren. Begrijpelijk dat ze dan niet staan te springen om de belangrijkste spelers te verko pen. Newcastle heeft het echter nog niet opgegeven. Ze blijven praten en hebben, hun bod al een paar keer verhoogd. Ik wacht maar rustig af." - Je wil zelf graag weg bij Southampton? Monkou: „Niet omdat ik bang ben dat de club zal degraderen. Ik weet namelijk zeker dat Southampton in de Premier League blijft en goed gaat draai en als de geblesseerden straks zijn hersteld. Maar om ooit nog een kans te krijgen om me bij de bondscoach van het Neder lands elftal in de kijker te spe- Maai de op hoogtepunt was, heeft iemand die een belangrijke functie heeft bij Standard, ingegrepen en is de zaak alsnog opgelost. Wie dat was? Nee, ik noem zijn naapi niet. Hij wil liever buiten beeld blijven. Maar goed, als er nu weer proble men ontstaan, weet ik het ook niet meer. Met de manager wil ik niks meer temaken hebben. Die is een x-aantal beloftes niet nagekomen." len, weet ik gewoon dat ik bij een absolute topclub moet zit ten. Ik speel al meer dan vier seizoenen hartstikke goed, maar er is nog nooit iemand naar mij komen kijken." - Lawrie McMenemy, de assis tent van de Engelse bondscoach Graham Taylor, heeft Dick Ad vocaat al een paar keer verteld dat hij jou moet selecteren? Monkou: „Advocaat mocht zelfs gratis bij McMenemy sla pen, als hij maar een keer de geland te vliegen, ha,ha. Ach, ik geloof echt dat het komt omdat Chelsea en Southampton inter nationaal niet genoeg tot de verbeelding spreken. Speel ik straks bij Newcastle of Arsenal, dan moeten ze toch op z'n minst een keer iemand sturen. Op dit moment is Newcastle het meest serieus, al heeft Arsenal wel degelijk laten weten dat ze mij op het oog hebben. Ik heb alles al bereikt in mijn carrière, behalve Oranje dan. Als ik met het Nederlands elftal naar Ame rika zou, kunnen gaan, zou dat de bekroning op mijn loopbaan zijn. Ik weet dat ik kwaliteit ge noeg heb om naast Koeman of Rijkaard in het centrum te spe len." - Je zit nu overigens zelf even in de lappenmand? Monkou: „Vorige week zater dag ben ik tegen Leeds United op een vreselijke manier in bot sing gekomen met Brian Deane. We gingen allebei het luchtduel aan en knalden keihard met de koppen tegen elkaar. Ik heb daarna nog. drie minuten ver dwaasd in het veld gelopen en ben toen in elkaar gezakt. In het ziekenhuis kwam ik pas weer bij. Ik was volledig van de we reld. Een zware hersenschud ding, zeiden de doktoren. Daar naast bleek ook m'n schouder nog uit de kom te zijn gescho ten. Dat is ook Engels voetbal, hè? Ik ben wat dat betreft in middels heel wat gewend. Ik zal nooit m'n kop of m'n been te rugtrekken. Ik ga de duels net zo hard in als die spitsen. Die Brian Deane lijkt overigens veel op mij, misschien dat ik daarom op het laatste moment nogal schrok. Zaterdag hoop ik weer fit te zijn. Maar ook als ik nog niet honderd percent ben. wil ik spelen. We moeten uitgerekend tegen Arsenal, dan wil ik weer even m'n visitekaartje achterla- schouwers: 614. Gele cini (SMa). Nederland Roorda. Verhagen. Seedorf Looi en Buskermolen. Van Hoogda- ?E/. :s TENNIS Jong Noorwegen - Jong Polen 3-1 (2-0) 2. Stand: 1 Noorwegen 8-13 (19-6). 2. Po len 7-10(22-9). 3 Turkije8-10(11-9), 4 Engeland 8-8 0 5-7), 5. Neoer!and 8-7 (10-11). 6 San Marino 9-0 (1-36) ENGELAND, Leaguebeker, tweede ronde, eerste wedstrijd: Biackjxrol - Sheffield Un. ted 3-0, Bolton - Sheffield Wednesday 1-1, 2-1, Barnsley borough 1-1, Crystal Palace - Charlton 3-1 Grimsby - Hartlepool 3-0. Middlesbrough - Brighton 5-0, Rochdale - Leicester 1-6, Rotherham - Portsmouth 0-0, Tranmere - Oxford 5-1, Watford - Millwall 0-0, Wr exham - Nottingham Forest 3-3 Schotland, leaguebeker, halve finale: Dun dee United-Hibernian 0-1. PORTUGAL Sporting Braga - FC Porto 0 WIELRENNEN (Ru I 169 etappe Naiera-Najera 1 (SpaI Algemeen klassemc 9.40.13. 2. Garcia. 3. Sam KOERSEN KORFBAL Tweede ronde Rijndelfland-beker (senio Mad|oe-De Danaïden 9-20. Excelsior Haghe 12-26. De Meervogeis- Kenneth Monkou: gewild door Newcastle United e OSLO Reuter De rentree van Rune Bratseth wekt het vertrouwen van de Noorse voetballers voor de WK- kwalificatiewedstrijd tegen Po len, vandaag in Oslo. „Als we winnen, gaan we voor 96 pro cent zeker naar Amerika," zei bondscoach Egil Olsen dinsdag. Noorwegen is kandidaat voor winst in groep 2, waarin ook Nederland uitkomt. Bratseth werd drie maanden geleden aan zijn rechterknie ge opereerd. De Noorse pers ver hief het lichaamsdeel tot natio naal belang. De verdediger van de Duitse kampioen Wcrder Bremen speelde in juni bij de 0- 0 in Rotterdam met pijnstillen de injecties. „Ik voel me nu heel wat beter," aldus Bratseth. De Polen, nauwelijks beko men van de 0-3 in Engeland, stralen in Oslo een en al be scheidenheid uit. „Noorwegen is beter dan wij," liet Marek Lesniak weten. Zaterdag doel puntte de spits van Watten scheid drie keer hij het verras sende gelijkspel tegen Bayern München (3-3). Bondscoach Andrej Strejlau zet zijn zloty's op middenvelder Andrzej Rudy en Aanvoerder Roman Szew- czyk, beiden niet van de partij op Wembley. Nog te spelen wedstrijden: van- %daag: San Marino - Nederland en Noorwegen - Polen; 13 okto ber: Nederland - Engeland en Polen - Noorwegen; 27 oktober: Turkije - Polen; 10 november: Turkije - Noorwegen; 16 no vember: San Marino - Enge land; 17 november: Polen - Ne derland. Ready-Fides Pacta 18-9. De HKV/Öns Eibernest 14-14, naven 16~22. VEO-Achilles 9-13. KVS-ODO(M) 9-9 (wordt overgespeeld). Pernix-Dubbei Zes 11-7, SEV-Fortuna 6-25, Futura gaat door omdat ONDO(sGr) zie h terugtrok Loting derde ronde (12 april 1994): Ready-Fiks. De Algemene-Valto, DKC-Die Haghe. KVS/0D0(M)-Permx. Futura-De Da naïden, Achilles-Excelsior,HKV/Öns Eiber- nest-Fortunaen KVR-Tempo. Tweede ronde Rijndelfland-beker (junio ren), HKV/Ons Eibernest-TOP 8-10. Ach.i- les-Die Haghe 1-17, Avanti-ODS 3-14, Tempo-VEO 7-5, KVS-ONDO(sGr) 10-5. ODO(M)-Excelsior 7-6 Loting derde ronde (12 april 1994): 000 (M)-Madjoe. Futura-KVS. Die Haghe AL0/KVR. Tempo-ODS. KZ Leiden-Fnrtu- na, Dubbel Zes/Permx-De Meervogels. Ready-TOPen De Danaiden-Valto PRIJSVRAGEN Lucky Ten, trekking dinsdag 21 septem ber: 9 - 10- ii 22-2330-33-35 46 - 48 49 - 50 - 55 - 58 - 59 60 - 68 - 73 Wolvega. Draverijen. Eerste koers. 2100 m i.Frouwke-(De Veen) 2 45 .0 1 18.6. 2 Happy Unique. 3 Hey Joe Niet gestan Gabber Meerswaï Toto: winnend 23.90 piaats 9.10 3.90 koppei 118.60 tr.o 863,20. Tweeoe koers. 1609 m 1 Ironjoe Meerswal (Rutt.ng) 2 08.9- 1.20.1. 2 i~ nocent K, 3. Iron Rich Toto wmnend 2.50 plaats 2.40 6.60 koppel 15.80 tno 73.40 Derde koers. 2100 m 1 Grandcester (Westerveld) 2 47.1 - 1.19,6. 2 Giandu,a. 3 Hennepvmk Niet gestart Golda Dakota, Guido W Toto winnend 1.40 plaats 1,10 1.60 koppel 1.70 tno 1.90 Vierde koers. 1609 2 01.2- 1.15.3. 2. Elame Hanover. 3 derik S. Niet gestart Enola Gay Toto nend 6.60 plaats 2.80 1.90 3»00 k 1 3.00 tno 299,70 V.jfde koers. 2100 ff s (Bot) 2.45.8- 1.19. 2. Fai Singly TotO: TT'SS1 7.60 t Niet gestart Honor 4.50 piaats 2,20 402.80 Zevende 2 4 3.8- 1 18.0.' 7?; So ,20 plaats (Moiic y Song. 3. I Smoke Toto 5.30 3.00 koppel 30.10 tno 295.00 dub hei wmnend 6 10 9.60 Achtste koe'v 1609 m 1 Ela ne Hanover (posthumus) 2 00.7 - 1 15.0. 2 Fernandeinora. 3 Bobby Buitenzorg Niet gestart Enola Gay Toto wmnend 3.10 plaats 1,50 1.80 5.60 koppel 3.90 trio 456.80 Negend» TOTO 37 Eerste pri|S F wmnend 23.1)0 plaats 4.50 1.30 el 14.40 tno 242.80 Tiende koe".. 19 m: 1 Gianni Laurelton (Rutigrok) 5.4 - 1 17.9. 2 Gerard K. .3 Gou vrnante Faune. N.et gestart Grandeur A Gamble of Carre. Horse Lucswoite Toto winnend 9.50 plaats 2,80 3.50 2.30 kop 1609 r Wielrenner Veenstra betrapt DEN HAAG ANP Profwiclrenner Wiebren Veen stra is betrapt op het gebruik van efedrine. De 26-jarige Fries, die dit jaar in dienst van het Amerikaanse Subaru rijdt, rea geerde positief tijdens een on verwachte dopingcontrole na het profcriterium van Maas tricht op 11 augustus. In de uri- nestaal van de vroegere renner van Jan Raas werden ook bij de contra-expertise sporen van het verboden middel aangetroffen. De Internationale Wielrcn Unie heeft de coureur, die aan het eind van het seizoen door het stoppen van Subaru zonder werk zit. een voorwaardelijke schorsing van drie maanden en een geldboete van drieduizend Zwitserse francs opgelegd.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27