Burgemeester 'weet niets van arrestatie' Vijf jaar cel geëist voor brute overval Regio Cirkelbus Voorschoten zit altijd vol Wethouders trefzeker vanaf de stip Eigenaar tennispark geeft toe aan eisen gemeente Leiderdorp WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1993 chef gert visser. 071 -356430. plv -chef janet van dijk. 071 -35 Grondwerkers stuiten op 'granaat' warmond Bij rioleringswerkzaamheden bij Jachtwerf Jeannaut in de Veerpolder in Warmond is gistermiddag wellicht een gra naat aangetroffen. Een medewerker van een rioleringsbedrijf vond volgens een woordvoerder van het bedrijf een klomp ijzer die mogelijk een granaat zou kunnen zijn. Het voorwerp is 20 centimeter lang en heeft een doorsnede van 10 centimeter. De politie heeft de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) in Culem- borg gewaarschuwd. Die komt vandaag of morgen langs om na te gaan of het ook werkelijk een granaat is. In afwachting van de komst van de EOD is het mogelijke explosief veilig opgeborgen. Brandweer extra attractie in pretpark wassenaar Veertien korpsen uit de regio doen zaterdag 25 sep tember mee aan brandweerwedstrijden in het Wassenaarse at tractiepark Duinrell. Tusssen 9.00 en 16.00 wordt verspreid over het park gestreden om de hoofdprijs en een wisselbeker. Brand weerlieden moeten vier verschillende, soms spectaculaire, on derdelen afwerken. Er is een aflegoefening, waarbij binnen een bepaalde tijd slangen moeten worden uitgerold van een brand- weerpomp naar een gereedstaand waterkanon. Verder gaan de brandweerlieden met hefwerktuigen in de weer en moeten ze met een blinddoek voor slachtoffers proberen te redden. Oegstgeest legt begroting populair uit oecstgeest Oegstgeestenaren die vragen hebben over de begro ting van de gemeente kunnen over een maand terecht op een een speciale bijeenkomst. Eind oktober, vlak voor de behande lingvan de begroting in de gemeenteraad, wordt een informa tie-avond gehouden waar de gemeente een 'populaire uitleg' geeft over haar uitgaven en inkomsten. Wethouder M. Poelmans (financiën) wil ook scholieren een blik gunnen in de gemeente lijke portemonnee. „Volgend jaar mogen scholieren die 18 jaar en ouder zijn voor het eerst gaan stemmen", verklaart Poel mans. De exacte datum en de plaats van de bijeenkomst zijn nog niet bekend. Leefbaar Leiderdorp verheugd over aanhouding ambtenaar Vervolg van voorpagina Burgemeester J. de Bruin, woordvoerder van de gemeen te in de kwestie van de ambtenarenfraude, wil in dit sta dium nog geen reactie geven op de aanhouding van een van zijn ambtenaren. Via een voorlichter liet hij gister avond weten 'officieel nog niets te hebben gehoord over de arrestatie'. Tot dat wel is gebeurd, weigert hij ieder commentaar. Vanochtend nam de burgemeester deel aan een congres van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, waardoor hij onbereikbaar was. leiderdorp» ambtenaar nog niet officieel is veroordeeld. Het is de vraag of de betaling van het salaris van de verdachte na de arrestatie wel op de een of andere manier wordt stopgezet. De Stichting Leefbaar Leider dorp, die bij nazoekingen op de illegale transacties stuitte, is verheugd over de aanhouding. „Het heeft eigenlijk veel te lang De Bruin heeft de betrokken ambtenaar zo'n anderhalve maand geleden naar huis ge stuurd omdat hij een onhoud bare werksituatie vreesde. De betrokkene krijgt nog altijd ge woon zijn salaris uitbetaald. De Bruin heeft steeds volgehouden dat dit normaal is, aangezien de geduurd voordat justitie werke lijk stappen ondernam", aldus voorzitter R. Dekkers. Behalve dat de ambtenaar wordt verdacht van het zich toeëigenen van grond, zijn er vragen gerezen omtrent de pre mie-aanvraag voor zijn woning die hij heeft gedaan bij het mi nisterie van volkshuisvesting. Hij kocht de grond in Buiten hof om er een premie A-woning op te bouwen. Uiteindelijk bieek hij vanwege de hoogte van zijn inkomen slechts in aanmerking te komen voor een eenmalige subsidie (premie B). Eigenlijk had hij hierdoor moe ten bijbetalen voor de grond. Kavels voor premie A-woningen zijn namelijk goedkoper dan voor premie B. De ambtenaar betaalde echter nooit een cent extra. voorschoten judy nihof Steeds meer mensen maken ge bruik van de Voorschotense cir- kclbus, de speciale bus voor ou deren die niet met het openbaar vervoer kunnen reizen. „De bus zit steeds vol", zegt E. van der Kraats van de stichting. Om be ter aan de vraag te voldoen overweegt de stichting de activi teiten uit te breiden tot buiten de gemeentegrenzen. „We zou den bijvoorbeeld graag naar verpleeghuis Prinsenhof in Leidschendam en Zuijdwijk in Leiden willen rijden. Dat kan momenteel niet omdat dit te veel tijd kost." Het overleg hier over is nog in volle gang. Verder wil de stichting een nieuwe bus met een betere vering aanschaf fen. Van de huidige bus krijgen sommige mensen rugklachten. De stichting is financieel af hankelijk van de gemeente, van de inkomsten van abonnemen ten, maar vooral van sponsors. Uit het jaarverslag van de stich ting over 1992 blijkt dat de in komsten van sponsors sterk af namen: van ruim 10.000 gulden naar 4600 gulden. Voor dit jaar en volgend jaar ziet het er vol gens E. van der Kraats beter uit. „We komen een heel eind, maar we kunnen best meer sponsors gebruiken." Het aantal abonnementen op de cirkelbus groeit gestaag. Op 31 december 1992.werden 122 abonnementen geteld, het jaar daarvoor had de cirkelbus er nog 101. Ook dit jaar zit er een stijgende lijn in. „Al gaat het niet meer zo hard als in het be gin", aldus Van der Kraats. De cirkelbus, die sinds drie jaar rijdt, is een van de NZH ge- leased achtpersoonsbusje met een lage instap, gemakkelijke handgrepen en goed bereikbare zitplaatsen. In de bus kan ook een opvouwbare rolstoel wor den meegenomen. De bus rijdt van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur binnen de gemeentegrenzen. Het vervoer gaat van huis naar een bestem ming, bijvoorbeeld naar familie, bibliotheek, winkelstraat en te rug. Ouderen kunnen hun rit aanmelden bij verzorgingshuis Adegeest, dat ook de admini stratie verzorgt. De bus wordt bestuurd door vrijwillige chauf feurs. den haag/warmond liesbeth buitink De één beweerde dat hij door iemand geld en sieraden in de hand gedrukt had gekregen, de ander was 'op goud en zilver wakker geworden' na een dutje langs de rijksweg A44. 'Een sprookje' noemde officier van justitie van Eek de excuses van de mannen die worden ver dacht van een brute overval op een Warmonds echtpaar. Hij eiste vijf jaar onvoorwaardelijke gevangenisstraf tegen de 22-ja- rige Amsterdammer en drie jaar en zes maanden tegen de 25-ja- rige man zonder vaste woon plaats. Het echtpaar zag op 12 juni 's morgens iemand in de tuin van zijn huis aan de Dorpsstraat lo pen en nam een kijkje. Daar troffen ze twee gemaskerde met elk een pistool met geluiddemper, die hen dwongen naar binnen te gaan en de kluis te openen. De bewo ner gaf hen drie rolletjes bank biljetten van elk duizend gul den, waarop één van de over vallers zelf een kijkje in de kluis nam en sieraden vond. De bewonèrs kregen intussen een pistool tegen het hoofd ge drukt en werden bovendien ge slagen. Toen de daders hun zakken hadden gevuld, knevel den zij de slachtoffers, propten kledingstukken in hun mond en lieten hen in een kast achter. „Ze konden alleen nog horen. Ze hoorden de hond janken en later bleek dat die was neerge schoten", zei Van Eek. De hond kreeg onder meer een kogel door zijn kop, maar overleefde de overval. De buren waren er getuige van dat de hond werd neerge schoten. Eén van de daders zag hen echter voor het slaapka merraam staan. „Zij hebben drie kwartier dicht tegen elkaar aan op bed gelegen omdat zij doodsbang waren voor die kna pen", aldus Van Eek. Op hun vlucht probeerden de daders een 12-jarig meisje haar gloednieuwe fiets afhandig te maken, maar die verzette zich met succes door aan de bagage drager te gaan hangen. Uitein delijk vluchtte het tweetal dus te voet richting de rijksweg 44, waar de politie hen achterhaal de. „Het is zelden gebeurd dat een overval zo snel is opgelost. Binnen anderhalf uur zaten zij in het gevang", complimenteer de Van Eek de Warmondse poli tie, die dertig agenten, een heli kopter en een politiehond voor de zoektocht inzette. De twee overvallers lagen onder een vangrail toen zij werden gevon den. Hoewel verschillende getui gen het tweetal herkenden, er op hun mouwen kruitsporen zijn gevonden en bovendien hun schoenzolen pasten in de voetafdrukken in de tuin van de slachtoffers, ontkende de 25-ja- rige verdachte in alle toonaar den. De Amsterdammer wilde niets zeggen, maar zijn advo caat De Vos bekende namens hem. „Hij zit er ontzettend mee dat hij die mensen dit heeft aangedaan. Het lijkt me zeer el lendig als zoiets je overkomt." Omdat de Amsterdammer al twintig maanden voor diefstal met geweld in de gevangenis heeft gezeten, kende Van Eek echter geen pardon en eiste hij vijf jaar. De 22-jarige verdachte kwam er genadiger van af. Om dat hij illegaal in Nederland is, loopt hij echter het risico uitge zet te worden. Uitspraak op 5 oktober. wassenaar» De Wassenaarse Kievietschool viert het 75-jarig bestaat dezer dagen met allerhande festivititeiten. Gisteren kwamen dansers van het beroemde Scapino-ballët de leerlingen van de basisschool de eerste danspassen bijbrengen, 's Middags zorgden de vier- tot en met twaalf jarigen onder leiding van de dansers voor een heuse balletuitvoering, inclusief kostuums en decors. Voor de rest van de week staat de leerlingen onder meer nog een sportdag (donderdag) en een creatieve dag (vrijdag) te wachten in en om het schoolgebouw aan de Buurtweg. foto henk bouwman Oude school is oplossing voor clubs Leiderdorp leiderdorp» roy klopper Het huisvestingsprobleem van onder meer Radio Leiderdorp, de Oudheidkamer, Toverlei en de Stichting Gecoördineerd Ou derenwerk lijkt opgelost. De ge meente Leiderdorp heeft plan nen om deze instanties onder te brengen in de voormalige Enge- lendaelschool aan de Ericalaan. De verhuizing kan beginnen na november, als de tijdelijk in het gebouw gevestigde Kastanje- laanschool terugkeert naar haar oude locatie. Diverse Leiderdorpse vereni gingen kampen met ruimtepro blemen. Zo moet radio Leider dorp haar studio in de zijvleugel van Leytenrode uiterlijk 31 de cember verlaten omdat het ver zorgingstehuis de ruimte zelf nodig heeft. Na maandenlange onzekerheid over een nieuw on derkomen, is nu de leeggeko men Engelendaelschool als lo catie opgedoken. Het college besluit volgende week definitief over de toekomstige bestem ming van de Engelendael school. „Of de verenigingen er in komen, hangt af van de fi nanciële gevolgen", aldus een voorlichter. T. de Vrind, woordvoerder van Radio Leiderdorp, ziet deze stek wel zitten. „Mits de huur prijs ten minste niet ontzettend hoog wordt." De verhuizing kost de omroep namelijk al de nodige centen. De Vrind schat dat de hele operatie een inves tering vergt van zo'n 30 mille. Ongeveer de helft hiervan, 14 duizend gulden, wordt betaald uit een schenking van een parti culiere bank. De Vrind hoopt dat de gemeente haar belofte nakomt om 2000 gulden mee te betalen aan een verhuizing. „Het resterende bedrag moeten we lenen." Ook voor de Oudheidkamer gloort er weer hoop. De verza meling historische attributen moest vorig jaar worden inge pakt omdat de eigenaar van ca fé-restaurant de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat zijn zolder nodig had voor andere doeleinden. Toch is het bestuur nog niet eensgezind over het voorstel. „Het is een beetje bui ten het centrum, wat weer pro blemen geeft met de bereik baarheid", aldus zegsman J. Fis- ser. Verder is het voor de Oud heidkamer een absolute vor- waarde dat haar ruimte op de begane grond komt. „Anders zijn we ontoegankelijk voor ou deren die slecht ter been zijn." De theatervereniging Toverlei houdt nog een slag om de arm. Voorzitter C. van Dijck weet van de gemeentelijke plannen met de Engelendael, maar wil de school eerst wel eens bekijken. „Het is maar de vraag of we er permanent terecht kunnen en of er voldoende opslagruimte is voor onze decorstukken." Vol gens Van Dijck wordt vooral de huurprijs bepalend voor het en thousiasme van Toverlei. „En we moeten er permanent te rechtkunnen." Toverlei heeft nu nog onder dak in het gebouw Kwikstaart plein 1, waarin ook kinderdag verblijf Het Speelbankje en een centrum voor fysiotherapie zijn gevestigd. Dit onderkomen moet binnenkort wijken voor woningbouw. zoeterwoude Het nieuwe trainingsveld van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ is al twee weken in gebruik maar heeft zijn kwaliteit al bewezen. De mat stond donderdag na een wolkbreuk blank, maar kon de volgende dag alweer worden bespeeld, deelde voorzitter L. van der Geest gisteren tijdens de officiële opening van het veld mee. De openingshandeling was een serie strafschoppen, waarbij de plaatselijke wethouders Hogenelst en Ringersma uitkwamen tegen een koppel van bestuursleden van SJZ en een team van het bedrijf dat het veld had aangelegd. De wethouders zegevierden uiteindelijk. Het nieuwe trainingsveld heeft al een lange geschiedenis. SJZ klopte ongeveer tweeëneenhalf jaar gele den bij de gemeente aan, omdat het oude trainingsveld niet voldeed. Het was een slecht veldje en boven dien zo klein dat spelsituaties niet konden worden nagebootst. Na lang onderhandelen stelde de gemeen te geld beschikbaar voor het 'verbouwen' van een gewoon speelveld tot trainingsveld. Er kwam een com pleet nieuwe onderlaag met een drainagesysteem. Kosten: 270.000 gulden. De gemeente stelde daar wel iets tegenover. SJZ moet meer huur betalen, en zelf meer onderhoudswerkzaamheden voor zijn rekening nemen.- foto jan holvast leiderdorp roy klopper Tennispark Van Leeuwen aan de Hoogmadeseweg in Leider dorp wordt met sluiting be dreigd. De gemeente wil het sportterrein sluiten als de eige naar niet snel een hinderwet vergunning aanvraagt. Volgens Van Leeuwen is zijn aanvraag inmiddels de deur uit. In verband met nieuwe lan delijke regels moeten alle sport verenigingen in Leiderdorp sinds kort een hinderwetver gunning hebben. De clubs zijn hiervan in de loop van vorig jaar op de hoogte gebracht en heb ben keurig een aanvraag bij de gemeente ingediend. In de hin derwetvergunning voor sport verenigingen staan eisen op het gebied van onder meer brand veiligheid, geluidsniveau en af valstoffen. Van Leeuwen reageerde ech ter niet, als enige Leiderdorpse vereniging overigens. Volgens een woordvoerder van de ge meente heeft de directie van het tennispark aangegeven het 'maar onzin te vinden om plot seling hinderwetplichtig te zijn.' Hierop is Van Leeuwen nog maals aangeschreven, maar tot op de dag van vandaag is geen aanvraag op het gemeentehuis binnengekomen. B en W hebben nu de buik vol van de weigerachtige houding en dreigen de toegangsdeur van het park te verzegelen indien de tennisclub niet snel voldoet aan haar verplichtingen. De eigenaar van het ten nispark, A. van Leeuwen, meldt dat hij inderdaad de nodige moeite heeft met enkele onder delen van de hinderwet. ,Ik word bijvoorbeeld belast voor het besproeien van mijn banen omdat dat milieuvervuilend zou zijn. Het is nota bene gewoon drinkwater. Straks moet ik nog betalen voor de lucht die de spelers uitademen." Als reden voor zijn trage reac tie op de gemeentelijke brieven voert de eigenaar aan dat het college ook niet zo snel reageert op zijn brieven. „Ik heb nou al ruim een jaar geleden plannen ingediend voor een golfbaan in de Does. Nog altijd heb ik geen antwoord ontvangen van wet houder Veldstra. Ik heb er ge noeg van dat ik maar meteen in de houding moet springen als de-gemeente zich iets in het hoofd haalt, maar dat ze je om gekeerd gewoon links laat lig gen." De andere Leiderdorpse ten nisvereniging, De Munnik, kwam een aantal maanden ge leden ook in de problemen toen een hinderwetvergunning werd aangevraagd voor plaatsing van nieuwe lichtmasten. Die aan vraag was voor enkele omwo nenden van het sportcomplex aanleiding om hun gal te spu wen over de overlast die ze zeg gen te ondervinden vë nispark. Zo klaagden ze over het op reclameborden slaan met bal len, en overlast van de sproei- ers. Die laatste waren trouwens juist door De Munnik aange schaft om de buurt te vrijwaren van opwaaiend gravel. Eind van I het liedje was dat De Munnik geen lichtmasten mocht neer zetten, maar wel een fiks aantal i maatregelen moest treffen om I de overlast voor de buren te be perken. •- Vandalen houden weer huis bij kinderdagverblijf voorschoten dinsdag stortte het afdakje van de fietsenstalling in nadat de ondersteunende palen kapot waren Kinderdagverblijf De Hummelhof aan de Raad- gemaakt. Volgens een medewerkster van het huislaan in Voorschoteh was de afgelopen week kinderdagverblijf is het de zoveelste keer dat het doelwit van vandalen. In het weekeinde werd hek is vernield. De gemeente zet nu stalen hek een hek vernield. In de nacht van maandag op ken rond het terrein.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16