bij de HEMA Sport Broers kan Voorhout toevoegen aan erelijst Historische zege Mansell Fransen winnen Bol d'Or MAANDAG 20 SEPTEMBER 1993 Goede generale van lan Woosnam st-NOM-la-breteche» In St-Nom-la-Bretèche bij Parijs bracht lan Woosnam de Trophée Lancome op zijn naam. De slotronde van 65 slagen van de Welshman was iedereen te machtig. Zijn totaal was 267. De Schot Sam Torrence eindigde met twee slagen meer op de tweede plaats. De Trophée Lancome was de laatste wedstrijd voor de dertigste wedstrijd Europa-Verenigde Staten om de Ryder Cup. De meer derheid van de ;n Frankrijk actieve Europese geselecteerden ein digde in de kop van de ranglijst: Woosnam (le), Torrance (2e), Lane (3e), James (3e), Faldo (6e) en Baker (10e). Teleurstellend presseerden: Montgomerie (14e), Rocca (26e) en Olazabal (37e). Haeggman, Ballesteros en Langer speelden niet. Jonas Saxton kampioen matchplay geysteren Jonas Saxton (De Haar) is in Geysteren Nederlands kampioen matchplay voor professionals geworden. De Ameri kaanse golfer versloeg in de finale de Engelsman Tim Giles (Ho ge Kley) op de negentiende hole. Op de zeventiende hole doorbrak Giles de gelijkopgaande titel strijd. Hij nam een hole voorsprong. Saxton nam op de laatste alle risi co's, werd beloond, kwam gelijk en zegevierde op de eerste extra hole. Van der Smissen: 25 driebanders utrecht Biljarter Christ van der Smissen heeft in de eredivisie driebanden met een serie van 25 het Nederlands record verbe terd. De kopman van Palais des Sports leverde zijn topprestatie giste ren in hei duel met WP/Rotterdam (6-2). Hij is de eerste Neder lander die in het driebanden een serie boven de twintig scoort. Hel nationaal record stond met twintig caramboles op naam van Joop de Wilde (1983) en Rini van Bracht (1985). Europese beker voor HCAW nice» Mr Cocker HCAW heeft in Nice de Europese softbalbeker geprolongeerd. De Bussumsc softbalsters zegevierden in een best of three over Gambro Twins uit Oosterhout. HCAW won met 6-3 en 4-0. In de kruisfinale was de Gooise formatie ook al sterker: 4-0. In Schiedam werd Genova uit Italië winnaar van de Europese beker voor bekerwinaars. Twee duels in een best of three tegen Staller Terrasvogels waren voldoende: 2-1 en 2-0. Johnny Broers heeft met over macht zaterdag de Oranje-ron de van Voorhout gewonnen. De oud-prof uit Maartensdijk, die enkele jaren geleden in Lisse op het hoogste amateurniveau al eens afscheid nam, reed 20 ron den in zijn eentje voorop en pakte zijn tiende overwinning. In de beginfase was het plaat- stelijk favoriet Rob Roskam die zich keer op keer van voren zien. De Voorhouter streed zo aan het front, dat hij in de finale er niet meer aan te pas kwam. Een groepje van zes renners gaf zich in de finale nog niet ge wonnen. Onder leiding van Dirk Jan van Reek (Noordwijk), Ton van Duyvenbode (Noordwijk) en Paul Kooijman (Aalsmeer) kwam deze jachtgroep steeds dichtpr bij Broers. Maar de Vol harding-renner liet zich niet meer verschalken. Van Reek (2) en Kooijman (3) namen naast Broers plaats op het podium. De regio-renners Van Duijven- bode (4), Alex Jansen (6), Paul Conijn (7), Aloys Goossen (8) en Piet Kralt (9) waren ook goed voor een plaatsje bij de eerste tien. In Aalsmeer reed Richard van Kempen zoals gewoonlijk goed in de grote bloemenhal. Dit keer verscheen hij op het tweede tre de van het podium, naast Ri chard Roozendaal (winnaar) en Gerard Kemper (derde). Marcel vcan der Vliet bemachtigde in de voorlaatste etappe van de Ronde van de Toekomst ver dienstelijk als twintigste. In Middelharnis bewees Edwin Hofstee (Boskoop) dat hij eindelijk de goede vorm te pakken heeft. Voor het eerst in zijn amateurcarrière eindigde hij zaterdag als derde. Met win naar Rob Sienders en Patrick Koonen mocht hij zich melden voor de huldiging. De Leidse ju nior André Möhlmann werd derde. Een omloop in het Belgi sche Meer beëindigde hij giste ren als vierde. André van der Reep finishte gisteren in Hoog- erheide als vierde bij de nieu welingen. nazareth dpa Nigel Mansell heeft gisteren in Pennsylvania geschiedenis geschre ven. De Brit is de eerste autocoureur die in opeenvolgende seizoe nen zowel de wereldtitel in de Formule 1 als de World Series Indy- Car wint. Mansell verzekerde zich in laatstgenoemd kampioen schap van de eindzege met een superieure overwinning in de voor laatste race in Nazareth. Het was zijn vijfde succesvolle race in dit seizoen. Met 191 punten in het klassement is hij voor zijn belager Emerson Fittipaldi niet meer in te halen. De Braziliaan moest zich gisteren tevreden stellen met de vijfde plaats, waarmee hij op een totaal van 166 punten kwam. Het seizoen wordt op 3 oktober in Californië afgesloten op het Laguna Seca-circuit. Dominique Sarron stuurt zijn Suzuki door een bocht van het circuit in Le Castellet. De Fransman won met zijn team de 57ste Bol d'Or. le castellet «afp Franse motorrenners hebben in het weekeinde de 57ste Bol d'Or op het circuit van Le Castellet in Zuid-Frankrijk beheerst. Domi nique Sarron, Deletang en Bon- huil wonnen op Suzuki voor twee andere Franse combina ties de wedstrijd uit het WK en durance. De 32-jarige Engels man Simon Buckmaster, raakte zaterdag bij een ongeluk met de Fransman Michel Graziano, ernstig gewond aan beide on derbenen. In een ziekenhuis te Marseille is in de nacht zijn lin kerbeen onder de knie geampu teerd. „De breuken in het linker onderbeen en in de voet waren zo ernstig dat er geen andere medische ingreep mogelijk was", meldde het ziekenhuis. Voor het eerst in de geschiede nis van de zijspancross is er op de eindlijst van het wereldkam pioenschap geen Nederlandse zijspancombinatie in de toptien te vinden. Beste Nederlandse combinatie, Dirk van de Lage- maat/Henry van de Wiel, ein digde dit jaar als veertiende. Drie keer achtereen veroverde Nederlandse duos's de wereldti tel. Duitse deelnemers beheer sten zondag de GP in Strass- bressenbach. Zo sterk als Diet- mar Schmid en Lothar Jehle wonnen met groot machtsver toon de eerste en tweede man che maar ze vielen in de laatste omloop uit. De kersverse we reldkampioenen Andreas Fuhrer en Josef Meusburger wonnen als afsluiting van het seizoen de derde manche. Lederen schoudertasje, 2 kleuren 79.- luit ketel 14.95 Oliebollen met vulling ïoto-album, 100 blz. 18.95 Dekbedovertrekset, rood of groen: 1-persoonsook extra lang, 2-persoons, ook extra breed 29.95/34.95/49.95/59.- Katoenen heren pyjama, 3 kleuren. Mt. 46-56 39.95 butler tray, mahoniekleur 99. Dames jeansblouse, 2 kleuren. Mt. M-L-XL 49.95 Katoenen poloshirt. Mt. 92-128 24.95 Slagroommokkataart, 0 17cm 8.50

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 26