AAV '36 zet foutje probleemloos recht Sloun is te sterk voor Oegstgeest Rijnsoever komt weer veel te kort Forescate blijft LSHG met veel moeite voor: 3-2 Vrouwen LOHC kloppen Velsen Sport Jo Ferket: een gedreven winnaar MAANDAG 20 SEPTEMBER 1993 ROB ONDERWATER. C Door een eenvoudig behaalde derde plaats in de finale van de districtscompetitie keerde AAV '36 gisteren al na één jaar terug in de landelijke eerste divisie. In het Noordhollandse Santpoort promoveerden ook HAC Hel mond, Phoenix Utrecht en THOR Roosendaal. De man nen van De Bataven en de vrouwen van De Spartaan ble ken kansloos. liseerde hij knappe prestaties met respectievelijk 14,73 en 14,51. Ook vroeg in de wedstrijd voegde Bob Dongèlmans (speer 51,16 en polshoog 3,80) hier veel waardevolle punten aan toe. Zodra van de overgebleven nummers de riskantstc, hoog en ver, succesvol waren afgewerkt, was het pleit beslecht. Bastiaan Heus en Theo Brave namen in Santpoort in stijl af scheid van de jeugdatletiek. Heus liep op de 1500 meter een persoonlijk record van 3.55.28. Brave sprong ondanks een nog steeds licht gekwetst dijbeen 1,90 hoog. Bij het verspringen bleek dat ook andere jeugdatle- ten een opmars maken. Dirk- Jan Vermeer versloeg met 6,24 zijn trainer Arno Maassen (6,19). Op de vijf kilometer liep Bert de Boer, terug in de ploeg, 15.25,13. Paul Boere was zeer succesvol met kogel (13,47) en discus (39,42). Bij De Bataven kwamen de traditionele tekortkomingen dit keer schrijnend duidelijk aan het oppervlak. Slechts twee van de negen prestaties op de werp en springnummers zorgden voor plaatsen in de bovenste helft van de uitslagen, terwijl ook de hordenlopers zich ver achterin klasseerden. Voor pro motie waren deze nummers te zwak, iets wat de loopnummers niet goed kon corrigeren. Het resultaat was een achtste plaats met 14060 punten. „Twee weken geleden in de regionale finale kwamen bij de andere ploegen de technische nummers niet goed uit de verf, waardoor wij konden winnen. Dit keer ging het bij hen beter en bij ons slechter", aldus ploegleider Cees Hoogenboom. Het puntentotaal van destijds, 14682, zou gisteren goed zijn geweest voor promotie. Op de loopnummers werd ook zonder de wegatleten sterk gepresteerd. Op de 1500 meter ATLETIEKMEDEWERKER Zoals verwacht en zonder noe menswaardige problemen heeft de AAV '36 het foutje van vorig jaar rechtgezet. Ongelukkiger wijs gedegradeerd kwam de Al- phense ploeg ook op halve sterkte bovendrijven in de pres- latief bedroevend matige dis trictscompetitie. In de finale was AAV eindelijk compleet èn gemotiveerd, hetgeen resulteer de in het beste totaal tot nu toe van 14.921, ruim voldoende voor promotie en kort achter MAC en Phoenix. Vanaf het eerste begin werd een toppositie ingenomen. Ruud van Maurik bouwde met overwinningen op 110 meter horden en hinkstapspringen een ruime voorsprong op. On danks het tegelijk moeten ver werken van zijn nummers, rea- Van Dorp terug bij Hendriksen Yvonne van Dorp is terug gekeerd hij haar oud-trai ner Roel Hendriksen. De at lete van AV Holland, die zich het bijna afgelopen baanseizoen onder leiding van Mihai Runcianu vooral met verspringen bezighield, stapt met onmiddellijke in gang over naar de sprint trainer uit Oegstgeest. Hendriksen, oud-trainer van AV Holland, boekte en kele jaren geleden grote successen met Van Dorp. In 1987 won zijn pupil bij voorbeeld de nationale titel op zowel de 200 als de 400 meter. sloegen Kamiel Maase en Joost la Lau een dubbelslag. Na twee ronden samengewerkt te heb ben liep Maase weg en soleerde naar een tijd van 3.50,30. La Lau noteerde 3.53,67. Op de vijf ki lometer scooorden de clublo pers Jan Kortekaas en Casper Ravensbergen snelle tijden. Kortekaas liep een regelmatige race en finishte in 14.56.45, ruim tien seconden sneller dan twee weken eerder. Ravensber gen kwam tot 15.09,97. Sprinter Shane Williams liep op de 100 meter tegen zware wind in 11.71. Bij de vrouwen mocht De Spartaan meedingen naar pro motie. De tiende plaats was hiervoor ruim ontoereikend, maar de Lissese atletes koester den vooraf al weinig hoop. Met 10.604 punten werd de ploeg tiende en voorlaatste, een kleine drieduizend punten achter de promoverende verenigingen Hera, Impala en De Keien. Indi vidueel zorgde Lea van der Aart voor de sterkste prestatie. Een discusworp van 31,94 leverde haar een derde plaats op. Liset- te Kaptijn dubbelde traditiege trouw 800 en 3000 meter (2.28,97 en 11.27,7, negende en achtste). In Leiden opende AV Holland de gerenoveerde baan met de onderlinge meerkampen. De overwinning ging naar Jeroen Kolnaar, die onder meer 6,43 versprong. Bianca Vermond kwam op ditzelfde nummer tot een hele mooie 5,14. De Leidse atleten realiseerde daarbij ook nog 26,5 op de 200 meter en 2.17,1 op de afsluitende 800 meter. De regionale ploegen in de B- competitie bleken minder op dreef dan de C-ploeg van AAV '36 in De landelijke finales van de juniorencompetities. De Al- phense meisjes pakten in Den Haag de tweede plaats. In Lely stad werden de B-junioren uit Alphen tiénde, waarbij Berry van Lammeren de enige over winning voor zich opeiste (4.22,4). De Bataafse meisjes werden negende. Elsemieke Roksnoer leverde de meest op vallende prestatie met 15,6 op de 100 meter horden. In Jo Ferket kende de halve marathon van Katwijk zaterdag een gedreven winnaar. De Valkenburger nam speciaal een week gas terug in de marathon training om de tweede plaats van vorig jaar te ver beteren. „Ik steek in goede vorm en had gepiekt naar de halve van Katwijk. Het is mijn thuiswed strijd, op mijn trainingsparcours door de duinen", aldus Ferket. „Het is altijd afwachten welke tegen standers aan de start komen, maar toen het de zelfde mensen bleken als vorig jaar, ben ik er kei hard ingevlogen. Hard weggaan en gewoon kijken wieme kan volgen." Niemand, zo bleek snel genoeg voor de 38-jari- ge Bataaf. Hij bouwde zijn voorsprong uit en con solideerde tijdens de laatste zes kilometers op het strand. „Natuurlijk hoef je niet meer tot de bo dem te gaan als je ver voorligt. Bovendien kan ik LEIDEN RON TAFELTENNISMEDEWERKER Hoewel de strijd in eredivisie pas twee speelronden oud is, brommen de meeste clubs nu al over de tijdrovende partijen in het door de NTTB 'nieuw' opge zette competitie systeem met 10 partijen. Het Zuid-Limburgse Sloun moest de 7-3 triomf bij Pecos/Oegstgeest bijvoorbeeld 'bekopen' met een tijd van 4 uur en 27 minuten. Ook de col lega's van Avantie maakten er met het 7-3 verlies in het Gro ningse Harkstede een dagtaak van.- Ondanks de begrijpelijke frus traties sloegen de Limburgers genadeloos toe. Vooral de Chi nees Chen Sung, die slechts te gen Herman van der Broek even in moeilijkheden kwam. Maar de aan zijn knie geblesseerde Aziaat kwam verder ongeschon den uit de strijd. Tegen de koele Jos Verhulst had het Oegstgees- ter trio Van der Broek, Friso Reitsma en Ted van den Berg ook al geen verweer. Zoals ver wacht kwamen de Oegstgeester punten via overwinningen te gen de zwakke Aarts. In Groningen moest Avanti weliswaar genoegen nemen met een 7-3 verlies, maar de wijze waarop de ongeslagen Ronald Vijverberg zijn opponenten van zich afsloeg was boven ver wachting. Naast overwinningen op Jan Tammenga en Martin Landstra (21-19 in de derde ga me) moest ook international Gert Kobes er in twee games aan geloven. „Hij speelde even als vorige week tegen Pecos ver schrikkelijk goed. Maar wat het spel van mezelf betreft ben ik allesbehalve tevreden", aldus routinier Robert de Groot, die evenals invaller Vincent de Beer kansloos was. I let gaai niet goed met de re serves van Oegstgeest in de eer ste divisie. Bij het Veendaalse SKF kwamen alleen Hans Lin- gen en Ron Schipaanboord een maal tot winst in het met 8-2 verloren duel. De 6-4 nederlaag van Scylla in de tweede divisiekraker met Hoonhorst ten spijt, een heuse hoofdrol was er weggelegd voor Paul Kanbier die al zijn partijen won. De jonge Leidenaar kreeg echter geen steun van Patrick van Meeverden en van de voor Martin Groenevvold ingevallen Machiel Koudstaal. De mannen van Treffers we ten na hun tweede 7-3 neder laag (tegen Amstelveen) waar ze staan in de tweede divisie groep 4; namelijke op een voorlaatste plaats. Ook nu boekte Robert Thijssen knap twee zeges, Hans van der Zwet een. Rijnsoever, dat zijn eerste wedstrijd zag uitgesteld, legde met een overigens krappe 6-4 winst uit tegen WPK/SVN de basis voor een mogelijk succes vol seizoen. Terwijl Marco Cec- chi en Johan van Meurs knap ongeslagen bleven, kwam de jeugdige Roald van der Lande bij zijn debuut niet tot winst. Vierdedivisionist TOV moest in het Brabantse Oss met 6-4 zijn meerdere erkennen in OTTC. Wilco Lucassen (3x) werkte een subliem optreden af. Alleen Guy Noordinkkon er een potje aan toevoegen. De vrouwen van Docos, kop loper in de tweede divisie, slo ten de wedstrijd tegen Luto af met een verdiend gelijkspel: 5- 5. Karin Bunnig bleef ongesla gen, Manon Nijssen volgde met twee zeges goed. Sandra Pol man kreeg geen voet aan de Til- burgse grond. In de tweede divisie groep 4 sloten de vrouwen van Oegst geest de derby met Rijnsoever 2 af met een 6-4 zege. De goed spelende Iris Sjaardema won driemaal en Miranda Karsdorp tweemaal namens Oegstgeest. Karin van der Heiden kon geen potten breken tegen Jose Hoek (2x), Anouk Rcmmelzwaal en Olwen van der Voort van der Kley. Ook Mariska de Haas kon de 10-0 nederlaag v r niet voorkomen. FOTO LOEK ZUYDERDUIN KATWIJK «RON TAFELTENNISMEDEWERKER Het wil nog niet vlotten met het debuteren de vrouwenteam van tafeltennisvereniging Rijnsoever. In de eerste eredivisiewedstrijd tegen titelhouder HOI/Den Helder kreeg het Katwijkse vrouwenteam bestaande uit Mariska de Haas en de zusjes Cora en Maroesja Bonsen vorige week meteen al een forse draai om de jeugdige oren. Zater dag tegen Wescon/Reflex ging het niet veel beter met al weer een 10-0 verlies. Op zich geen schande. De eerder genoemde tegen standers zijn namelijk heuse titelkandida ten voor de herfstcompetitie. Voor Rijnsoe ver liggen de zaken echter anders. De ploeg van coach Hans Bonsen, getipt als degra dant, ligt niet echt waleker van de monster nederlagen. Want met nog acht ronden voor de boeg is er volgens de nieuwe Kat wijkse coach - die bij het voormalige ZTTC in opstand kwam en zijn biezen kon pakken - nog geen echte reden tot paniek. „Ze wa ren in Den Helder minder gespannen dan nu in het eerste thuisduel", trachtte Hans Bonsen het verlies te verklaren. „Maar ver geet niet dat de meisjes moeten opboksen tegen een schat aan ervaring. Bovendien zijn ze mentaal ook niet altijd bij de les." Het was in de fraaie speelzaal aan de Sandtlaan dan ook 'snel' gebeurd met de vrouwen. Met name Mariska de Haas, die nog niet eerder op eredivisieniveau acteer de, kwam ondanks haar redelijk ogende backhand niet verder dan grote verliesbeur- ten. Niet zo verwonderlijk. De Reflex-ploeg uit Scheemda zag zich dit seizoen versterkt met international Emily Noor. Alleen al bij het inspelen demonstreerde Noor, die ja renlang uitkwam in de mannencompetitie, haar vastheid. In de wedstrijden liet zij zich niet eenmaal in de luren leggen. Ook niet door Cora en Maroesja Bonsen.- Laatstge noemde had in de tweede partij echter wel kansen tegen jeugdinternational Suzanne Derkx, terwijl zus Cora goede tegenstand bood aan Diana Bakker. In elk geval kregen De Katwijkse vrouwen een goede les van het oppermachtige Reflex. Na afloop leek slechts Maroesja Bonsen zich het grote ver lies aan te trekken. „Ik train er hard genoeg voor, maar het ging gewoon niet. Vergeet niet dat Noor wel op contractbasis zo'n 30.000 gulden verdient, dus die wil wel. Ze speelt zo hard en geplaatst, daar valt niet te gen op te boksen. Tegen Derkx had ik toch wel kansen, maar tegen haar had ik met 22- 20 een beetje pech", aldus de toch optimis tische benjamin van de ploeg, die destijd vanwege haar soms opstandige gedrag uit de jeugdselectie werd gezet. De echte krachtmeting voor de onderaanstaande Kat- wijksen volgt volgende week tegen het min of meer gelijkwaardige Irene. In dit treffen zullen de punten zwaar wegen, want beide ploegen belanden hoogstwaarschijnlijk in de degradatiepoule en daarin zullen de in de reguliere competitie behaalde punten meetellen. het me met het oog op de marathon van Eindho ven niet permitteren me helemaal leeg te lopen. Maar met de vorm zit het goed, dat blijkt wel uit het feit dat ik desondanks op een zwaar parcours als Katwijk 1.11 loop." Paul Barnhoorn probeerde zijn clubgenoot kort te volgen, maar moest dit duur bekopen. De tweede plaats ging naar Naaldwijker Hane- maaijer, met 1.12.20 55 seconden langzamer dan Ferket. De teruggekomen Barnhoorn werd derde in 1.13.27. Henk van Velzen was op de vijfde plaats de derde regioatleet en snelste veteraan in 1.13,42. Lenie van der Plas was verreweg de snelste bij de vrouwen. De Bataven-atlete bleef in 1.28.20 haar clubgenote en mede-veterane Suze Groen in 't Woud ruim twee minuten voor. Roadrunner Gardien pakte verrassend de derde plaats in 1.32.44. De mannen van hockeyclub Fo rescate hebben gistermiddag in de eerste klasse A met 3-2 ge wonnen van het Leidse Studen ten Hockey Gezelschap. Room burg pakte de volle winst tegen AMHC '65 (1-0) en LOHC deel de de punten met Delftsche Studenten (1-1). In het tweede klasseduel met Spirit was Alecto met een 8-0 overwinning duide lijk de sterkste. De reis naar Hendrik Ido Am bacht leverde Roomburg in het eerste-klasseduel met AMHC '65 een 1-0 zege op. Oskar Snij ders werd al in de eerste minuut matchwinnaar na een fraaie so lo over links. Daarna creëerde Roomburg met snel combina tiewerk nog wel veel kansen, maar was onzorgvuldig in de afronding. De gevaarlijke aan vallen van AMHC '65 in het tweede part werden door voor stopper Rogier van Horik en doelman Wietze Engelsman uit stekend geneutraliseerd. In Delft bleef LOHC steken op een 1-1 gelijkspel tegen Delft sche Studenten. De Oegstgees ter ploeg startte overtuigend met al in de tiende minuut een strafcornerdoelpunt van Hans Dullaert. Eelco Leeuwenburgh verzuimde vervolgens de marge te vergroten uit een strafpush. Slecht uitverdedigen van Leiden in het rommelige tweede part was er debet aan dat DSHC óp gelijke hoogte kwam. Langszij In de streekderby met Leidse Studenten kwam bezoeker Fo rescate als sterkste naar voren: 2-3. Gertjan Egberink opende de score voor de Voorschotense formatie uit een strafbal. Hou- dijn Beekhuis bracht LSHG, dat de gehele eerste helft niet in de wedstrijd is geweest, langszij met een reboundgoal tijdens een strafcornersituatie. Olivier Kist bracht Forescate vervolgens opnieuw aan de leiding, maar ook die vreugde was van korte duur. Ivo Bloys bracht LSHG uit een strafcornersituatie op gelij ke hoogte. Na de thee haalde Eric Kruysmulder de Voorscho tense overwinning binnen uit eveneens een korte corner. In de tweede klasse A over tuigde Alecto op eigen veld te gen Spirit: 8-0. Hoewel het in het eerste deel nog redelijk ge lijk op ging, was het na rust al leen nog Alecto wat de klok sloeg. Edwin Gravestein en Alexander Hagen stelden de ruststand uit respectievelijk een strafcorner- en een veldsituatie op 2-0. Na de pauze verzorgden Mart ij n van der Laar (3x), Alexander Hagen, Bart van der Salm en Mare Posthuma de res terende doelpunten. Kansloos In Amstelveen ging Noord- wijk kansloos ten onder tegen Myra: 0-5. De ploeg van Joop Niezen werd voor rust totaal weggespeeld, maar bood na de doelwisseling meer tegenstand. In de uitwedstrijd tegen Nieu- wegein kwam Alphen niet ver der dan een 2-2 gelijkspel. In de twintigste minuut soleerde ver dediger Bart Houtkoop naar een 1-0 voorsprong. Met een re boundgoal tijdens een strafcor nersituatie vergrootte Stan Mat- ze de marge vervolgens naar 2- 0. Nieuwegein kwam in de slot fase uit twee overtalsituaties langszij. Verdienstelijk Vierdeklasser Catwijck stuurde Magnus met een 8-0 nederlaag terug naar Schagen. Wouter de Mol (4x), Martijn Houwaard (3x) en Jiri Hartog waren suc cesvol. Hisalis leed in en tegen Uit geest een 3-0 nederlaag. De Lis sese ploeg hield het eerste part nog verdienstelijk doelpuntloos, maar zwichtte vervolgens toch voor het geroutineerdere Uit geest. De hockeysters van LOHC heb ben gistermiddag in de eerste klasse B met 5-2 gewonnen van Velsen. In diezelfde poule leed Forescate een 1-0 nederlaag te gen Craeyenhout. Alecto boekte twee beker-overwinningen. Qui Vive en Klein'Zwitserland wer den geklopt. Forescate redde het niet tegen Craeyenhout. In de bekercompetitie be haalde thuisploeg Alecto een 3- 2 overwinning op Klein Zwitser land. Sylvia Karres tekende in de vijfde minuut voor de ope ningstreffer tijdens een strafcor nersituatie. Even later kwam de Haagse ploeg uit een counter op gelijke hoogte. Na de thee zette Lydian Mentinkde Leider- dorpse vrouwen opnieuw op voorsprong/ maar ook nu kwam Klein Zwitserland uit een uitval langszij. De winnende goal kwam tien minuten voor het eindsignaal van de stick van Ni- coline Klaarenbeek. Ook zaterdagmiddag was Klaarenbeek succesvol in het bekerduel met Qui Vive, dat AJecto met 1-0 won. Na een fraaie solo door de Uithoornse defensie werd zij matchwinnaar met een schot hoog in de tou wen. In de eerste klasse B won LO HC in Velsen met 2-5 van Strawberries. Sophie van Hoyte- ma op.ende acht minuten voor rust de score voor de Oegstgees ter ploeg. Marije Nubé vergroot te vlak na de pauze de voor- sprong naar 2-0. Na de tegen treffer van Strawberries maakte Van Hoytema 3-1 na een com binatie over drie schijven. Een kwartier later herstelde de thuisploeg de marge van een uit een strafcorner. Charlotte Kok- ke verzorgde de twee resterende Oegstgeester goals. Eersteklasser Forescate dolf met 1-0 het onderspit in de uit wedstrijd tegen Craeyenhout. Hoewel het team van Michael Timman meestentijds op de helft van de Haagse opponent bivakkeerde, bleven Voorscho tense treffers uit. Tegen de ver houding in pakte Craeyenhout na een kwartier in het tweede deel de volle winst uit een korte corner. Thuisploeg Roomburg ver loor in een gelijkopgaande tweede-klassewedstrijd met 1-3 van Baarn. Femke Hohman red de de eer voor de Leidse forma tie na een voorzet van Meike de Boer. De krachtmeting tussen Leid se Studenten en Be Fair viel uit in het voordeel van de thuisspe- lende Leidse vrouwen: 1-0. Bei de ploegen creëerden wél veel kansen, maar waren onzorgvul dig in de afronding. Christine Elias verzorgde de enige en win nende treffer. De reis naar Delft leverde AJ- phen in het derde-klasseduel met Dopie een 2-0 winst op. Al in de eerste minuut pakte het team van Jeroen van Wylick de voorsprong. Na een diepte-pass van Barbara Smiet speelde Ni cole Jansen de Delftse doelvrou- we uit en trof doel. Tien minu ten later stelde Mirjam Zuur- meyer op aangeven van Renate Driessen de eindstand op 2-0. In de uitwedstrijd tegen Pijn- acker boekte Noordwijk een 3-1 zege. De kustbewoonsters be gonnen voortvarend met twee vroege treffers van Mara van der Heiden. Vlak voor rust verklein de Pijnacker de marge echter naar 2-1. Renate van der Bent bediende na de doelwisseling Van der Heiden voor haar derde treffer. Fleur Stikkelorum blonk uit in de Noordwijkse defensie. In en tegen Capelle leed Cat wijck een 1-0 nederlaag. De Katwijkse vrouwen waren niet opgewassen tegen het fysiek harde spel van Capelle, dat na een kwartier de winnende tref fer maakte. De door AV Rijnsoever georganiseerde halve marathon leverde weer fraaie beelden op. DICK HOCEWONINC

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22