Katwijk valt terug na flonkerend begin Quick Boys blameert zich bij Marken Aboikoni draait Huizen dol Sport Vanenburg debuteert met doelpunt Duitse clubs krijgen garantiesom MAANDAG 20 SEPTEMBER 1993 FC Lisse sleept zege weg uit Scheveningen FC Lisse komt graag in Scheveningen. Om de één of andere reden redt de eersteklasser uit het vissersdorp het nooit tegen de geelblauwen. Za terdag boekte het nog ongeslagen team van trai ner Ruud Bröring zijn eerste overwinning van het seizoen en drukte de ploeg van interim-trai ner Niels Overweg en passant vaster op de ge deelde laatste plaats. Toch kregen de Lissenaren de eerste zege van het seizoen allerminst op een presenteerblaad je. Vlak na de openingstreffer van René Ras kwam de klad er even in bij Lisse, toen Bert van Duyvenbode een strafschop veroorzaakte. Voor het vloeren van een Scheveninger kreeg hij bo vendien een gele kaart. Ron de Jager (ex-Rijnsburgse Boys) mikte de bal van elf meter langs de goed keepende Wer ner Kooistra (1-1). In de tweede helft nam FC Lisse op gepaste wijze revanche. Toen Mark Ens in het straf schopgebied was neergelegd, belastte Jelle Vis ser zich met het nemen van de penalty. Aanvan kelijk zag hij zijn inzet gestopt, maar in de re bound zette hij zijn ploeg op voorsprong (1-2). Nog meer voldoening had John Vermeulen bij de derde Lisse-treffer. De trouwe reserve had Pieter den Braai een kwartier voor tijd nog niet vervangen of hij kon de felicitaties van zijn teamgenoten al in ontvangst nemen. De eerste de beste bal die Vermeulen voor zijn voeten kreeg, joeg hij namelijk onnavolgbaar in de tou wen. Scheveningen - FC Lisse 1-3 (1-1) 14. Ras 0-1,18. Ron de Jager (strafschop), 62. Visser (strafschop). 74. Vermeulen 1-3; scheidsrechter:toeschouwers; 1200; geel: Groen, Ab- benhuis, Roeleveld (allen Scheveningen), Van Duyvenbo de en Den Braai (beiden FC Lisse) ,,Een blamage." Jaap van Duyn, middenvelder van Quick Boys, kon geen andere woorden vin den voor de nederlaag van de Katwijkers in en tegen Marken. Peter de Waal, trainer van Mar ken: „Normaal gesproken had het 8-1 voor ons moeten wor den, maar die doelman (Marco Ruwaard) stond een wereldpar tij te keepen. Van mij mag die jongen zo in het Nederlands amateurelftal." Ruwaard en ook Quick Boys schoten weinig op met het compliment. „Ik ben zelden mijn als zaterdagmiddag. Er klopte in de tweede helft helemaal niets meer van," luidde het harde oordeel van Jaap van Duyn. In de eerste helft zag het er, wat Quick Boys betreft, allemaal nog rooskleurig uit. De Katwij kers speelden een prima partij en kregen via de gevaarlijke Fred Kanbier een aantal kansen. Maar de voorwaartsen stonden niet op scherp, daar waar het ging om de afwerking. De treffer van Floor van Duyn in de 20ste minuut was een magere afspie geling van de verhoudingen. Na de treffer zakte het Kat- wijkse spelpeil zienderogen. De gevaarlijke spits Arnold Teer huis dook steeds vaker voor de veste van Ruwaard op. De doel man kweet zich voorbeeldig van zijn taak, maar op de inzet van Teerhuis in de 40ste minuut was de goalie kansloos. Na de rust speelde er maar een ploeg: Marken. Nadat Ro nald van Dijk na een uur voet bal voortijdig de kleedkamers moest opzoeken (hij kreeg rood voor het vasthouden van zijn te genstander in het 16-meter ge bied), nam de Katwijkse defen sie de vorm van een gatenkaas aan. Uit een penalty, toegekend na de onreglementaire actie van Van Dijk, bepaalde Erik van Ge- emen de stand op 2-1. Quick Boys met 10 man is normaal gesproken nog in staat om voor vuurwerk te zorgen, maar in Marken waren de blauwwitten tot niets in staat. Jaap van Duyn: „Het was chao tisch. Niemand verdedigde mee, waardoor je achterin vaak met een overtal-situatie had te maken." Peter de Waal: „Onge looflijk, zoals Quick Boys in de tweede helft speelde. Edwin Ot- te kwam de ballen maar opha len bij z'n eigen verdedigers. Daardoor werd hij nauwelijke gevaarlijk." Marco Ruwaard hield de ne derlaag draaglijk. Hij capituleer de alleen nog voor een inzet van John Binken. Jaap van Duyn: „We hebben verdiend verloren, maar we moeten er natuurlijk geen drama van maken. Maan dag moeten we er maar even over praten en weer overgaan tot de orde van de dag." Want zaterdag wacht de klas sieker tegen Noordwijk (17.00 uur) Marken - Quick Boys 3-1 (1-1) 20. Floor van Duyn 0-1, 40. Teerhuis 1—1 60. Van Geemen 2-1. 75. Binken 3-1. Scheidsrechter: Toeschouwers 1200. Rood: Van Dijk (Quick Boys) Quick Boys: Ruwaard: Van Dijk, Haas- Otte. Jaap van Duyn, Floor van Duyn; Steen voorden, Kanbi Kozakken Boys laat na 2-0 achterstand kansen op overwinning liggen Grote kampioenen verstaan de kunst om slecht te voet ballen en toch te winnen. Katwijk, titelverdediger in de eerste klasse A, is zo ver nog niet. Wel legden de Katwij kers zaterdag, de eerste tien minuten uitgezonderd, een tegenvallende wedstrijd op de eigen glibberige grasmat tegen Kozakken Boys. De volle winst leverde dat echter niet op, want de brigade van trainer Kees Guyt leverde een vroeg verkregen voorsprong helemaal in (2-2). Het eerste puntverlies werd op sportpark De Krom gelaten geaccepteerd. Kees Krayenoord (rechts) had het moeilijk wanneer aanvoerder Ronald Visser van Kozakken Boys zich in zijn buurt bevond. foto loek zuyderduin KATWUK TIM BROUWER DE KONING Alleen Katwijk-gezinde laatko mers hadden zaterdag ronduit een beroerde middag. Zij mis ten om te beginnen de ope ningsdoelpunten van Kees Krayenoord (knap opwippertje) en Hans Zwapn. Toen zij zich eenmaal onder de ruim 2000 belangstellenden hadden bege ven, zagen zij niet veel meer dan Werkendamse treffers en Katwijkse missers. En vervol gens twee ploegen die het bij een gelijke stand wel geloofden, zonder overigens te verzaken. Riskant Nu zijn zowel de oranje-hem den als de Werkendammers er ook de ploegen niet naar 'op sa fe' te spelen. Hoe gemakkelijker de Katwijkse scoringsmachine loopt, des te riskanter wordt het in de eigen achterhoede. Aan de beweeglijke Kozakken-spitsen, die beter uit de verf kwamen dan vorige week in de thuis wedstrijd tegen Quick Boys, hadden statische types als Jo- han de Kroon en Henk Lange- maat hun handen vol. Hun rou tine hield hen op de been. Dat gold niet voor libero Henry Pouw, die vrijwel geen bal goed raakte. Toch had Katwijk geen punt hoeven verliezen. Vriend en vij and waren het er na afloop over eens, dat de snelle tegentreffer van Kozakken Boys het duel een ander aanzien had gegeven. Het afstandsschot van centrumver dediger Raymond Frehe stuiter de in de dertiende minuut zo vreemd, dat doelman Teun van Duyvenbode de bal liet glippen (2-1). De korte maar krachtige Katwijk-show was hierna defini tief voorbij. Waarschijnlijk was de volgen de ingreep van Kozakken-trai ner Jah Everse er debet aan, dat zijn ploeg zelfs de meeste aan spraak op de overwinning mocht maken. Hij wisselde al in de 26ste minuut zijn falende verdediger Hank Viveen, die to taal geen vat had op de gretige Krayenoord. De omzetting, met invaller Marinus van der Pijl in het centrum van de verdedi ging, pakte boven verwachting goed uit. De Werkendamse ach terhoede, toch bepaald niet het sterkste gedeelte van het elftal van Everse, leek in tegenstelling tot de beginfase niet meer op een zeef. Met het verstrijken van de tijd verging bovendien Krayenoord de lust tot gewaag de ondernemingen. Zijn mede aanvallers Zwaan en Marco van der Plas, aan de ketting bij bij tertje Elroy Asmus, konden evenmin meer potten breken. Elf meter Dat de gasten nog voor de pau ze langszij Katwijk kwamen, was verdiend. Weer was de aan- valslustige Frehe betrokken bij de treffer. Hij viel in het straf schopgebied over het uitge strekte been van de onfortuinlij ke Pouw en de Amstelveense scheidsrechter Essed wees naar de penaltystip. Jaco Verbaan had geen moeite met het bui tenkansje vanaf elf meter: 2-2. De tweede helft werkt geken merkt door een Werkendams overwicht en een paar oplevin gen aan Katwijkse zijde. Veruit het dichtst bij een doelpunt was Zwaan, toen hij de bal vanuit een onmogelijke hoek op de lat knalde. Niemand had zo veel precisie verwacht van de grote spits, die enkele malen ver naast en over had geschoten. Ook Kozakken Boys kreeg nog enkele mogelijkheden, maar de bezoekers leken met een gelijk spel in de knip minder gebrand op een treffer. Everse stond er na de wed strijd een stuk vrolijker bij dan na de verloren thuiswedstrijd tegen Quick Boys. „Ik ben al leen niet tevreden over die twee tegentreffers", zei hij. „En ik had aanvankelijk op vier punten uit de eerste drie wedstrijden gerekend in plaats van drie. Maar onze enige overwinning noordwijk chris hartman voetbalmedewerker „We hebben de persoonlijke duels verloren en zijn daardoor geen moment' in de wedstrijd geweest." Eltjo Kapenga, trainer van Huizen, had weinig moeite het 3-1 verlies van zijn ploeg te gen Noordwijk te verklaren. „Bovendien beschikte Noord- wijk over Frank Aboikoni", ver volgde hij. „Ik wist niet dat die jongen zo goed was." Aboikoni wierp zich zaterdag bij Noordwijk inderdaad op als smaakmaker. Hij had een aan deel in de eerste en tweede goal en nam persoonlijk nummer drie voor zijn rekening. Op last van interim-trainer Piet Butcr vertoonde de oud-speler van AFC in de eerste helft zijn kun sten op het middenveld. Noord wijk speelde in die periode met twee echte (Fred Bloem en Pa trick Scheurwater) en een han gende spits (Timo Gerlof). Aboi koni dook met name in de ga ten die Gerlof liet vallen en was in deze rol uiterst gevaarlijk. Huizen, een team dat als los zand aan elkaar hing.kreeg geen vat op die speelwijze. De ploeg van Kapenga mocht de handen dichtknijpen dat het bij rust slechts 2-0 stond. Op aan geven van Aboikoni opende tot nu toe, uit tegen Ajax, was qua spel onze slechtste wed strijd." Collega Guyt keek net zo min beteuterd als Everse. „Dit resul taat is niet dramatisch. Ik word hier zelfs gefeliciteerd met het behaalde punt. Al baal ik wel van die domme persoonlijke fouten. Het was ondanks onze Scheurwater de score en na een combinatie met dezelfde Aboi koni tekende Bloem voor 2-0. Tussen de bedrijven door stuitte Aboikoni tot drie keer toe in kansrijke positie op doelman Lenno van Dekken. Bovendien faalde Scheurwater vlak voor rust nadrukkelijk in de afwer king. Bij Huizen kreeg Marc van Dijk een kansje na een misser van Kees Smit. Een onverwacht afstandsschot van opnieuw Van Dijk verraste de te ver voor zijn doel staande Van Heusden, maar verdween net over het Noordwijkse doel: Tot veel meer was Huizen niet in staat. De ploeg speelde weliswaar met drie spitsen, maar die werden door de overige leden van het team volledig aan hun lot over gelaten. Aansluiting vanuit het middenveld of de defensie bleef achterwege. frankfurt sid De zes Duitse clubs die dit sei zoen aan de Europese beker toernooien deelnemen, krijgen van de nationale voetbalbond flitsende start geen mooie wed strijd. De vorm van de dag ont brak. Toch zie ik nog een posi tief punt: wij kregen deson danks kansen. Dat biedt per spectief voor de volgende wed strijd tegen koploper Rijnburgse Boys." Katwijk - Kozakken Boys 2-2 (2-2) 6 Krayenoord 1-0 10. Zwaan 2-0, 13. Fre- Huizeri begon het tweede speldeel met twee verse krach ten. Die ingreep leek vruchten af te werpen, want een van de twee -Eric Wim de Gooijer- bracht de stand al na acht mi nuten met een knap schot op 2-L Noordwijk dacht onmid dellijk aan de wedstrijd tegen ARC, toen het na de pauze vol ledig de mist inging. Zover kwam het dit keer niet. Nadat Bloem met een kopbal de lat had geraakt en Henk Rebergen verzuimd had de gelijkmaker te realiseren, was het Aboikoni die voor rust in de Noordwijkse ge lederen zorgde. Hij ging achter een dieptepass van Ted Ver- donkschot aan, passeerde be waker Jaco Schuurman en knal de de bal achter Van Dekken. Aboikoni fungeerde de hele tweede helft overigens als lin kerspits. Buter bij wijze van uit- (DFB) een garantiesom van 2.2 miljoen gulden uitgekeerd. Dit geld is afkomstig uit de verkoop van de tv-rechten. De premie voor de eerste he 2-1. 36. Verbaan (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: Hssed. Toeschouwers: 2200; geel: Van der Plas (Katwijk). Van Oord I Kozakken Boys) Katwijk: Van Duyvenbode; Van Zeist, Langemaat, Pouw. De Kroon; Lange- veld (Roodakkers). Braaf. Van der Ma rei; Krayenoord. Zwaan, Van der Plas (Leo Guyt) zondering (hij praat niet met de pers): „We stonden toen onder druk. Aboikoni is door zijn snel heid gevaarlijk in de counter. Vandaar dat hij en Timo Gerlof van positie gewisseld hebben." Invaller Rocky Pitti kreeg in de slotfase van de Huizense defen sie alle ruimte de voorsprong van Noordwijk te vergroten. Evenals Scheurwater slaagde hij daar niet in. Op de valreep knal de Herbert van Schalkwijk nog namens Huizen op de zijkant van de paal. Noordwijk - Hulzen 3-1 (2-0). 39 Scheurwater 1-0. 44. Bloem 2-0.53 De Gooijer 2-1. 79. Aboikoni 3-1. Geel: Van Vark. Van Schalkwijk (beiden Hui- zen). Van Staveren (Noordwijk). Scheidsrechter: Van Maaften Toe schouwers 1100. Noordwijk Van Heusden; Verdonk- schot. Van Staveren. Stolk. Smit. De Ridder. Smits (Van Roon). Aboikoni; Scheurwater, Bloem, Gerlof (Pitti) schifting is hoger dan voor de daaropvolgende ronden. Vorig seizoen hield de DfB ruim 65 miljoen gulden over aan de ver koop van de tv-rechten van de Europa-Cupwedstrijden. ARC is koploper af na verlies bij Rozenburg rozenburg Rozenburg heeft ARC zaterdag wakker geschud. Gedurende twee weken liep de Alphense ploeg met het hoofd in de wol ken, maar sinds afgelopen za terdag staat ARC weer met bei de benen op de grond. De ploeg van Wim van Zwam is door de 2-0 nederlaag koploper af. Niemand die daar naderhand in het Alphense kamp om maal de. want in de middenmoot is roodzwart meer op zijn plaats. De nederlaag kreeg in de eerste helft gestalte. Henri Hecker en Rob Vuijk. in beide gevallen was Peter van Bilsen de aangever, drukten het overwicht van de thuisploeg in cijfers uit. ARC stelde daar bitter weinig tegenover. In de eerste helft kwamen topscorer Jacques Key en Rene Lammers tot gevaarlij ke acties. Voor de rest was het Rozenburg, in bezit van een schamel puntje uit twee Wed strijden, dat het spel maakte. In de tweede helft liet de equipe van trainer Cees Ver munt het initiatief over aan ARC. De AJphense ploeg was weliswaar veel aan de bal, maar doelman Perry Hoogstad hoef de nimmer handelend op te tre den. Rozenburg - ARC 2-0 (2-0). 8. Flec ker 1-0, 26. Vuijk 2-0. Scheidsrechter Nefs Toeschouwers 900 ARC: Van l uinenburg: Van der Wei den. lemmers. Kooy, Hoogendoom (Kwakkenbos); Dijkman (Van Megge- len), Wouters. Van der Mist; Boer, Kev, Bos. Ter Leede is klap nog niet te boven sassenheim ron hoogendam medewerker Ter Leede lijkt de klap van vorige week tegen Lelystad (7- 3 verlies) nog niet verwerkt te hebben. De Sassenheim.se tweedeklasser bakte er tegen het allesl>ehalve sterke Aals meer bitter weinig van. F,en logische 0-0 was hel derhalve het gevolg. Het spel golfde w^Jiswaar in de Makke eersté helft over en weer, maar bei de clubs wisten zich geen noemenswaardige kansen te scheppen. „Er werd risico loos gespeeld, Amdcr echte dreigingoordeelde elftalhe- gclcidcr Jan Schoen." We hebben gewoon een punt la ten liggen en dat hebben ze aan zichzelf te danken Ondanks de rentree vaiV Ronald Vonk, Hart Otten- karnp en doelman Jan Blan- kenspoor vielen er ook in de tweede helft weinig specta culaire akties te bewonderen. Met Erwin Crooy voor F.ric Grosman toonden de man nen van trainer Wim van 1 larskamp zich plotseling een stuk aggressiever, maar de strijd ging uiteindelijk als een nachtkaars uit. Wil het ambiteuzc Ter Leede nog een rol van bete kenis gaan spelen, dan zal het volgende week op Am stelveense bodem tegen RKAV1G wel beter voor de dag moeten komen. Ter leede-Aakmwr 0-0. Scheidsrechu-r: O'Niel Toe schouwers: 350. DE REST Volcndum - l.xcclslor Maassluis 1-0 (1-2) H Marinus Di|khui/en O-I. 32 Dijkhuizen 0-2. 36. Hein de Boet 1-2. 65 Nico Bakker I 3. 80 Dijkhuizen i 8S Van der Roer. Van dar Roer 1-6 Scheidsrechter lempelman Toe schouwers 500. Geel: lex-flang (Yolen Nool: Remco lansen (F.xcelslor) viel uit met een grbroken kuitbeen Roodwitten draaien warm voor klassieker legen Quick Boys tokyo anp was UrawEt Red Diamonds al verslagen. De speler verbleef al enige tijd in Japan, maar was nog niet vrijgegeven voor het spelen van competitiewed strijden. Het eerste optreden in Japan was Vanenburg niet tegengevallen. „Taktisch is het spel hier wat minder dan'in Nederland, maar technisch zeker niet. Daarnaast spelen we hier onder -hoge tem peraturen. Dat maakt het extra moeilijk." Vooral het grote enthousiasme van het publiek sprak Vanenburg aan. „De mensen juichen hier ook als de tegenstander scoort." Gerald Vanenburg heeft met het maken van een doelpunt gedebuteerd bij zijn Japanse club Yaha- maha. In de strijd om de Yamazaki Nabisco Cup versloeg de oud PSV'er met zijn nieuwe ploegge noten Grampus Eight. 3-1. Vanenburg had ruim drie maanden niet ge speeld. Het gebrek aan ritme was hem niet aan te zien. Hij maakte het tweede doelpunt en bereidde het derde voor. Het was de tweede overwinning van Yahama in het toernooi. Zonder Vanenburg Fred Aboikoni was zaterdag ongrijpbaar. De tegenstand van de Huizense verdediger kan de Noordwijkse aan valler dan ook niet verontrusten. foto loek zuyderduin

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21