Sport Ajax krijgt loon van de twijfel Feyenoord lijmt breuk met Metgod China dreigt met olympische boycot Missen van kansen irriteert Van Gaal ZATERDAG 18 SEPTEMBER 1993 21 Rasch-paardjes broers Patrick en Z J Mark Rasch zijn beiden succesvolle wiele- ramateurs, maar daarmee houdt de gelijkenis op Gekonkel gr Volgens zijn tegen- 3 standers dankt Alain Prost zijn successen als for mule 1 -coureur vooral aan 'politiek gekonkel' -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 Punt voor zaalvoetballers McDonald's volendam Het zaalvoetbalteam van McDonald's heeft in zijn eerste optreden in de eerste divisie verdienstelijk een punt ge pakt bij Succes: 3-3. In Volendam raakten de Leidenaars na de openingstreffer van Ronald van den Hoogen in de verdrukking. Door doelpunten van Koning, De Boer en Smit voor Succes keek McDonald's tien minuten voor tijd tegen een 3-1 achterstand aan. Hans van Marwijk en Gijs Diemei brachten McDonald's in de slotfase op gelijke hoogte: 3-3. Protest Karlsruhe helpt Bender niets bern De Europese voetbalbond (UEFA) heeft het protest van Karlsruhe SC tegen de rode kaart van Manfred Bender afgewe zen. Bender werd tijdens de UEFA-bekerwedstrijd tegen PSV (2- 1) in de 36ste minuut uit het veld gestuurd, omdat hij na een ge slaagde reddingspoging op de doellijn de bal tegen de hand zou hebben gekregen. De UEFA veroordeelde de al zwaar bestrafte Bender met één wedstrijd schorsing, omdat tegen een beslissing van de scheidsrechter niet kan worden geprotesteerd. Kostbare seconde bezorgt Davy zege ie mans De Franse beroepsrenner Thomas Davy heeft de open Ronde van de Toekomst gewonnen. Na de afsluitende individu ele tijdrit over 18,5 kilometer in Le Mans had hij gisteren precies één tel over op zijn naaste concurrent Francois Simon. Davy eindigde in de twaalfde en laatste etappe als vijfde op 37 secon den van de Franse winnaar Eddy Seigneur. Jan Timman nog geen stap verder arnhem Jan Timman is er in de zevende partij van de schaak tweekamp om de FIDE-titel tegen Anatoli Karpov niet in ge slaagd zijn achterstand goed te maken. De Nederlandse groot meester, die de witte stukken had, stemde gisteren in Amster dam al na 21 zetten in met remise. Karpov leidt in de tweekamp, die over maximaal 24 partijen gaat, met 4-3. Van Roosbroeck twee jaar geschorst brussel De Belgische beroepsrenner Patrick van Roosbroeck is voor twee jaar geschorst De straf werd door de disciplinaire commissie van de Vlaamse Gemeenschap uitgesproken omdat de renner niet is komen opdagen voor de controle op het ge bruik van verboden stimulerende middelen na een wedstrijd. Oud-skiër Rok Petrovic verdrinkt duik- 2agreb Rok Petrovic, de Sloveense skiër die in het 1985/86 de strijd om de wereldbeker slalom won, is bij ongeval om het leven gekomen. De 27-jarige Petrovic, een en thousiast duiker, was bij het eiland Korcula zonder zuurstof tot een diepte van vijftien meter gedoken. Hij kwam in moeilijkhe den en verdronk. Petrovic sloot in 1989 zijn carrière als skiër af. Martien Kokkelkoren start in clubshirt NOORDwuKERHOUT» Marden Kokkelkoren stapt weer op de race fiets. De onlangs door ploegleider Jan Raas bij WordPerfect ont slagen Noordwijkerhouter neemt vanavond deel aan een in- doorcriterium in de veilinghallen van Aalsmeer. Kokkelkoren, die zijn ontslag bij de rechter aanvecht, rijdt in een clubshirt. Wereldkampioen snooker in Warmond warmond De sterkste snooker-spelers uit de Benelux kunnen hun krachten meten met de wereldkampioen bij de amateurs. De Brit Stafan Mazrocis neemt morgen in Warmond namelijk deel aan een internationaal toernooi van Jumbo Snooker Cen trum. De aanvang is om 10.00 uur. Handbalbond wil kwart miljoen lenen bunnik» Het Nederlands Handbal Verbond wil een kwart miljoen gulden lenen van de Stichting Nationale Sporttotalisator. Daar mee wil het NHVde precaire financiële positie verbeteren. Met dit krediet denkt het verbond te komen tot een sanering van de financiële huishouding. Op de lening moet jaarlijks 62.500 gul den worden afgelost Onnodige nederlaag houdt Amsterdammers in het ongewisse SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN LUCKY TEN van 17 september: 1-10 19 - 20 - 22 23 - 26 - 34 - 37 - 38 42 - 45 Er zat een zekere logica in de nederlaag van Ajax. Een weekje 'Nederland goes Europe' begon en eindigde met verlies. PSV mocht zich schamen, Feyenoord staat in de hoek en ook de bekerhouder kon blijkbaar niet aan de plotseling inge treden recessie ontsnap pen. Ook Ajax had beter gekund en gemoeten. De onnodige 1-0 tegen Hajduk Split bracht te veel onze kerheid over de tweede ronde. ljubljana ype minkema gpd-verslaggever Hajduk speelde met een glim lach, Ajax met een masker. De avond kon op voorhand al niet meer stuk voor de Kroaten. Er werd een shirtsponsor gevon den voor het duel tegen Ajax en de komst van Mechelen-mana- ger Paul Courant zorgde al voor een opperbeste stemming. Mechelen kwam voor de mid denvelder Andrijasevic en scha duwspits Racunica. Verkoop van één van beide talenten be tekent immers weer een jaar profvoetbal in het armlastige Split. De ongedachte overwin ning op Ajax was een slot als in een sprookje. Keuzes maken is één van de moeilijkste onderdelen van het voetbalspel. In Ljubljana leken de Amsterdammers het ineens allemaal niet meer te weten. En in die momenten van twijfel was Hajduk telkens op zijn sterkst. In Nederland konden de Ajacieden doen en laten wat ze wilden. Hajduk werd op deze verloren vrijdagavond in een kneuterig stadion een test. Vier verdedigers die stuk voor stuk gewend zijn om aan te val- GOLF en nog 2 te gaan. GUe 131, 2 Feherty (GBr) 132. 3. Mit. (GBr). Baker (GBr) 133 PAARDESPORT PAVAROTTI INTERNATIONAL CSIOSan Marino ijd: 1 Duitsland 4 strafpun- /DorinaO+0. T|ark i. Hetzel/Gipfelstru Ludger Beerbaum/Rusti On 4*-). 2 Neder land 12 (Van der Vleuten/Olymp'c Baltha zar 4+4. van de Pol/JuriQuiiia 0+4. Br.l- /Let's Go 4+8.25, Harmsen/Sovjet Look 0 +0). 3 Frankrijk 20 (Bost/Tresor 0+12, Couperie/Quat' Sous 8.25+12. Navet- /Roxane de Cruchy 0+0, Robert/Miss 8+0) Jachtspringen: 1. Thomas Fuchs (Zwi) Pia nette 53.63. 2. Michael Whitaker (GBr) My mesieur 54.71. 3 Nuti (Ita) Tout Seul 56.38. 12 VandePoi/Barquiiio64.21 Donaueschingen (Oui) Melliger (Zwi) ham (Ier) Kilbahe 0-72.85. 3. i ther(Dui) Casanova 0-76,46 Springconcours na barrage: 1 Blaton 0-42,53, 2. Schneider (Dui) Come len en dus voortdurend hun te genstanders kwijt waren. Ook dat was een kwestie van keuzes van trainer Louis van Gaal, die koos voor een laatste linie met Michel Kreek, een middenvel der, John van den Brom, wiens hart veertig meter verder pas begint te kloppen, Frank de Boer, een prachtige voetballer, en Danny Blind, die nog de meeste ervaring heeft in het af stoppen van aanvallers. Van den Brom kon ook al geen keuze maken tussen wat hij moest en wat hij wilde. Het leverde zijn tegenstander, de le vensgevaarlijke Racunica, een heerlijke avond op. Racunica, de 'Bergkamp' van Hajduk, was niet de enige wiens hart open sprong. Kreek kon het achttien- ljubljana »gpd Een topclub stoot zich wel vaker aan dezelfde steen. Barcelona verloor onlangs met 3-1, Ajax kreeg gisteravond weer een harde les voorge schoteld. Louis van Gaal was daar 'onzettend geïrriteerd over'. Hij had in de aanloop nog zo gewaarschuwd voor het 'Auxerre-effect'. Ver volgens verloor zijn elftal met 1-0 van Hajduk. „Ik ben geïrriteerd", brieste Van Gaal. „Dat we zo veel kansen hebben gemist. Daar kan ik niet bij." De technisch directeur had een goed Ajax gezien, dat alleen de kansen had moeten benutten. „Alleen daarmee is de nederlaag te verklaren. We hebben goed gevoetbald." John van den Brom was het deels met zijn trainer eens. „Te veel kansen gemist." Maar de veredelde voorstopper sprak ook over een slecht eerste half uur. „Of dat iets met de instel ling te maken heeft? Ik weet het niet. Mis schien. Na rust gihg het tenminste een stuk be ter. Deze nederlaag is volstrekt onnodig." Hij verwacht dat Ajax de tweede ronde haalt. „Want we weten nu precies hoe die gasten spe len." jarige talent Ivica Molnar ook lang niet de baas. Dat was pre cies wat Ajax gisteravond miste tegen Hajduk: een baas. Hajduk won glansrijk, omdat de 'thuis club' ook af en toe de schoffel ter hand nam. Het logische evenwicht bracht in de eerste helft een handvol goede kansen én een goal. Of eigenlijk twee doelpun ten, als de Albanees Kozniku niet zo naïef was geweest om de bal nog een tikkie toe te geven. De spits sprong uit dolle vreug de over de reclameborden, maar werd teruggefloten door de Italiaanse arbiter Baldas. Buitenspel. Van Ajax bleef al leen Mare Overmars zijn tegen stander voorbij snellen. De bal kon hij vervolgens alleen nog aan Kroaten kwijt. Litmanen werkte aan zijn stijl met twee leuke omhalen, maar dat was het dan ook. Hajduk oogstte weliswaar op de valreep, maar daarom niet minder mooi. Kort voor rust had Kreek het duel met Mornar eigenlijk al gewonnen. Na de pass van Kozniku lagen de twee op de grond. De lange Molnar draaide zich razendsnel om en leek zijn uitschuifbeen te ge bruiken (1-0). Na de pauze maakte Ajax, ge holpen door de achterstand, wél keuzes. Er kwam eindelijk druk en dus dreiging. Ronald de Boer SOFTBAL mocht van plaats ruilen met re- serve Stefan Pettersson. De spits F1IR0P,C1IP1 nam afscheid met het missen van de beste kans voor Ajax. De positie in de hoek van het doel gebied was niet ideaal, maar de opgave niet onmogelijk. Doel man Mihacic tikte de bal hoek schop. Aan de andere kant hoorde doelman Edwin van der Sar tien minuten voor tijd het angstige zoeven van de bal en de op luchtende kets op de kruising. Andrijasevic was weer de afzen der. Ajax eindigde zoals het be gon, met een foutje. Blind lever de de bal zo maar in bij Rapaic. De invaller schoof de bal naast het doel. Intermediair II: 1 Boylen/Biraldo 1318. 2 Schaudt (Dui) Durgo 1314, 3. Nadipe Ca- pellmann/My Lord 1278 Blenheim (Eng) Mandy Stibbe Chancer 55,8 EUROPA CUP 2 1 Terrasvogels 3-6, 2 0-12, Savigny (Fra Groep D: Genova - Savigny 11-1 TENNIS Bataven en AAV in rol van outsider leiden wilmar kortleever atletiekmedewerker De Bataven en AAV '36 zijn morgen outsiders in de landelij ke promotiefinale van de regio nale eersteklassers. Na de regio nale finales ploegen de vijfde e plaats in. AAV treedt i seizoen voltallig i Alphense mannen zijn er na de degradatie vorig jaar op ge brand het verblijf in de regiona le competitie meteen weer te beëindigen. Arno Maassen (ver) is terug in de ploeg en Wouter Hertzberger komt aan de start op de 100 meter en 110 meter horden. AAV is afhankelijk van de sloot punten die Ruud van Maurik normaliter inzamelt. De nationaal topper op horden en hinkstap is altijd goed voor 1800 1900 van de begrote 14970 punten plus zijn aandeel in de estafette. AAV bezit momenteel 14455 punten, 700 minder dan aanvoerder Phoenix en 330 ver wijderd van plaats nummer vier, de laatste plaats die recht geeft op promotie. De Bataven behaalde twee weken geleden 127 punten meer. De Bataven zijn compleet op sprinter Martijn de Lange (va kantie) en verschillende 5000- meterlopers na. Sterke krachten zijn Shane Williams en Steve Ringeling (100 meter), Gijsbert Remmelzwaal (400 meter) en Kamicl Maase en Joost la Lau ^7663 rotterdam marcel van der kraan John Metgod en Willem van Hanegem hebben elkaar weer gevonden. Voor even. Omdat Jorien van den Herik hen daar om heeft gesmeekt en omdat Feyenoord na 'Den Helder' niet nog een rel erbij kon hebben, die de landskampioen weer we ken of maanden zou gaan ach tervolgen. Door middel van een simpele verklaring liet Feyenoord gister avond de buitenwacht vrolijk weten dat het conflict tussen trainer Van Hanegem en speler Metgod is bijgelegd. Ook viel erin te lezen, dat het gevolg daarvan is dat het arbeidskli maat zo is dat Metgod de trai ningen blijft volgen en» zijn dienstverband normaal voort zet. Vrede dus, al is de vraag of er niet moet worden gesproken van een wapenstilstand. Want dat Metgod en Van Hanegem ooit nog als kameraden door het leven gaan, is uitgesloten. Daar kon ook het gesprek, dat het duo in bijzijn van voorzitter Van den Herik en Metgods zaakwaarnemer Ger Lagendijk gisteravond hadden, niets aan veranderen. Het enige wat Feyenoord heeft bereikt is dat Metgod in alle rust naar een nieuwe werk gever kan uitkijken. De leiding van Feyenoord wenste gister avond geen nader commentaar te leveren op de in hun ogen ge slaagde verzoeningspoging, maar dat de Stadionclub de ko mende weken of maanden zijn werknemer bij eventuele inte resse van andere eredivisieclubs weinig in de weg zal leggen, is zeker. Voor Metgod, die vóór het onderhoud met Van Hanegem al had laten doorschemeren dat hij weinig kansen zag om de werkelijke problémen op te los sen. is vanaf nu elk serieus aan bod bespreekbaar. Al benadruk te de 35-jarige routinier, die zich moet blijven schikken in de rol van reserve, dat zijn uitspra ken van deze week nimmer wa ren bedoeld om een breuk te forceren. Metgod: „Dat zweer ik met de hand op mijn hart." De libero verwerpt ook de suggestie dat hij al clubs achter de hand zou hebben. „Ik heb met nie mand contact gehad en weet ook van geen enkele interesse af. Vorig jaar was die er wel. maar daar is niets mee gedaan." Reuter/Van Scheppingen - Beigrave 7-6 6-1. Van Dusschoten/Harberm terman/Ton Groen 6-3 6-4. Kok/T Gerlh/Plukker 6-1 6-4 Vrouwen, hal' Van den Berg 7 -6 6-1 'er 6-2 6-3, Sni|derVMik V.emantsverdnet w o B-tter - Bunschoten/Stassen 6-4 6-1 .on - Appeljnans/Eltmgh 9-8 BORDEAUX wartfin Nare 3 (Ita) - !f Sanct Joost la Lau (voorop) is een belangrijke pion van De Bataven in de strijd om promotie naar de landelijke eerste divisie. foto archief (1500 meter). Op de vijf kilome- Dam tot Dam-loop. Hierdoor ter nemen Jan Kortekaas en dreigt een herhaling van vorig Casper Ravensbergen de hon- jaar, toen de Leidse vereniging neurs waar. De bekende namen veertig luttele punten naast pro- op de lange afstand, Huub Pragt motie greep, terwijl Hazeleger en Jan-Dirk Hazeleger, prijken en Han Kulker aantraden in een op de startlijsten van de Van Groningse wegwedstrijd. sydney/peking rtr Een olympische official uit Chi na heeft gedreigd met een boy cot van de Spelen in Atlanta (1996), in het geval Peking niet wordt aangewezen voor de or ganisatie van het sportevene ment in 2000. Dat heeft de Australische Pers Associatie (AAP) gisteren gemeld. MP sprak met Zhang Baifa, de voorzitter van het comité dat de Olympische Spelen van 2000 naar de Chinese hoofdstad wil halen. China zou tot de boycot van Atlanta kunnen overgaan uit onvrede met het protest van het Amerikaanse congres tegen de Chinese kandidatuur. De po litici van de Verenigde Staten ageren tegen de mensenrech tensituatie in het Aziatische land. Namens het Chinese Olympi sche Comité verklaarde voorzit ter Zhenlian He dat de door Zhang uitgesproken dreiging geen officieel standpunt is. „In tegendeel. We weten nog niet wat Zhang precies heeft ge zegd", zei de vice-voorzitter van het IOC. „Ons standpunt is al tijd geweest dat boycots een zeer negatieve uitwerking heb ben op de Olympische bewe ging. Wij dénken niet aan een boycot. Onze atleten trainen keihard voor de Spelen van Lil- lehammer en Atlanta. Dat zeg ik als voorzitter van ons nationale Olympische Comité." Negatief Junxia Wang en Junxia Qu, die bij de zevende nationale spelen in Peking vier wereldrecords in de atletiek verbeterden, hebben die prestaties zonder de hulp van verboden middelen gele verd Gisteren maakte het staatspersbureau Xinhua' op gezag van Dai Wenzhong, de woordvoerder van het organisa tiecomité, bekend dat de do pingcontroles negatief waren uitgevallen. Tijdens de wedstrijden zijn 367 controles uitgevoerd. Vol gens de reglementen van de In ternationale Amateur Federatie (IMF) moet om een wereldre cord officieel erkend te krijgen een dopingcontrole worden uit gevoerd en de finishfoto wor den overlegd. (Spa/4) 6-4 7-6, Rosset (Zw./2) - Nem (Tsi) 6-4 6-3. Boetsch (Fra/3) - Frana (Arg) 5 7 6 3 6-3. B'.guera (Spa/1) - Enovst (Zwe/8) uitgesteld tot zaterdag wegens re- BOEKAREST Kwartfinales: Ivanisevic (Kro/1) - Pescanu (Roe) 6-1 7-6. Perez Roldan (Arg) - Gust afsson (Zwe/5) 7 6 6-0, Gaudenzi (Ita) Clavet (Spa) 6-3 4-6 7-5. Tsierkasov (Rus/8) - Nydahl(Zwe) 1-6 6-4 6-2 WIELRENNEN Peers (Bei), 3 Bii|i (4.7.362 km/uu') 2 He'ulot (Fra) 0 29. 3 Van Bor 0 32. 9 Dek-e'0 59 Eindstand 1 Davy 36 48 11. 2 Francois Simon 0 01. 3 Hamburger 1 15. 4. Trum ij—N Crab assurantlén BV, tel. 224700. Q Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61Leiden 1-1 VD Cammen

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21