Oranje-jeugd start voortvarend De Bruin stopt radicaal Frankfurt plet Dynamo Moskou i Sport Noordwijk reserve voor organisatie Heineken Open VAN ISOLATIESUBSIDIE TOT VINCENT VAN G0GH... Sonnemans voor Meijer op WK judo WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM. 071 - 356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 - 3 Voetelink kiest voor eigen team Hilversum De ex-kernploegleden Sandra Voetelink en Marion van Zuilen gaan onder leiding van schaatstrainer Floor van Leeuwen proberen zich te kwalificeren voor de Olympische Winterspelen in Lillehammer. De twee schaatsters, die dit sei zoen niet meer werden opgenomen in de selectie van bonds coach Henk Gemser, zullen met de trainer uit Nieuwegein een soort mini-kernploegje vormen. Van Leeuwen benadrukt dat zijn team niet is te vergelijken met de zogeheten alternatieve kernploeg, die in het verleden door Leo Visser en Yvonne van Gennip in het leven werd geroepen. „De KNSB weet van onze plannen", aldus Van Leeuwen. Hij ziet voor beide schaatsters mogelijkheden zich te kwalificeren voor zowel de 1000 als 1500 meter. Akbulak provinciaal bokskampioen den haag Zafer Akbulak is bokskampioen van Zuid-Holland ge worden in de klasse tot 60 kilo. De Leidse bokser sloeg in de Haagse sporthal Oranjeplein zijn tegenstander Belhas uit Den Haag in de derde ronde knock out. Superzwaargewicht Richard van Ooiyk moest zijn partij tegen Loopstra opgeven. Aanstaande maandag komen de Leidse junioren Driss Bouk- halfa (tegen Kademier uit Breda in de categorie tot 60 kilo) en Houcine Baroudi (Van der Steen, 63,5 kilo) in dezelfde sporthal in actie. Martin Evers bokst dan in de halve finale bij de zwaar gewichten. Den Braber naar het Westland naaldwijk» Amateur wielerploeg WWV-Van Vliet heeft na oud professional Wilco Zuijderwijk ook wegkampioen John den Bra ber aangetrokken. Het tweetal neemt de plaatsen in van Gerrit Solleveld en oud-amateurkampioen Twan Bok. België in vierlandentoemooi met 6-2 verslagen Het Nederlands jeugdteam voor voetballers onder ze ventien jaar is het door de afdeling Leiden in het ka der van het negentigjarig jubileum georganiseerde Vierlandentoemooi voort varend begonnen. Op het door krap 150 toeschou wers omzoomde hoofdveld van Alphense Boys ver sloeg het door Dick Advo caat en Bert van Lingen ge coachte Oranje zijn Belgi sche leeftijdgenoten met 6-2. Voorafgaand aan het duel won Schotland, de volgende tegenstander van Oranje, met 3-1 van Zwit- LEIDEN TIM BROUWER DE KONING Als de leden van de Hilverspm- sche golfclub zich vanavond uitspreken voor de organisatie van de Heineken Open, moet Noordwijk zich definitief schik ken in de rol van reserve. Na drie jaar doet de Noordwijksche Golfclub dan volgens afspraak een stapje terug. Pas als Hilver- sum afziet van de organisatie I van het grote internationale golftoernooi, komt Noordwijk in beeld. „Wij staan niet te trappelen", zegt voorzitter Verheij van de Noordwijksche Golfclub, „maar ik denk dat wij de organisatie op bepaalde voorwaarden wel op ons zouden nemen. Op 23 september staat dit punt op de agenda van de algemene leden vergadering. Maar de kans be staat, dat dan al vaststaat dat de Heineken Open volgend jaar in Hilversum wordt gehouden." Het organisatiebureau Reved uit Amsterdam bevestigt de le zingvan Verheij. Anja Fabery de Jonge, die als spreekbuis op treedt voor directeur Robbie van Erven Dorens: „Noordwijk en Hilversum organiseren met de Kennemer om beurten de Heineken Open. Na drie jaar Noordwijk is Hilversum aan de beurt, waarschijnlijk voor de volgende twee jaren. Mocht Hil versum de organisatie in 1994 om" wat voor reden ook niet op zich willen nemen, dan vragen wij Noordwijk. Vandaar dat ook daar op ons verzoek spoedig een ledenvergadering wordt ge houden. Dan hebben wij in elk geval eind september duidelijk heid." seriand. ALPHEN AAN DEN RUN CHRIS HARTMAN „Ik vind het plezierig met jeugd te werken", verklaart Advocaat zijn bemoeienis met het jeugd team. „Samen met Van Lingen ben ik ook verantwoordelijk voor het onder achttien-team. Toen ik nog als assistent-coach aan de A-selectie verbonden was, had ik ook al een jeugd team onder mijn hoede. Dat be viel uitstekend, vandaar dat ik ermee door ben gegaan. Voor deze selectie is internationaal weinig te doen." Spekkoper De bondscoach vervolgde: „We hebben dit jaar het Vierlanden toemooi, daarmee houdt het zo'n beetje op. Er is bij voor beeld geen Europees kam pioenschap voor deze leeftijds groep. Of dit een talentvolle lichting is? Is moeilijk te zeggen. Ze zijn nog zo jong, er kan nog van alles gebeuren. Er zitten wel een paar jongens tussen die mogelijkheden hebben. De ge schiedenis leert dat je spekko per bent als je twee A-intema- tionals aan zo'n groep over houdt." Zowel de Nederlandse als de Belgische ploeg verscheen met twee spitsen binnen de lijnen. Kennelijk verraste de Belgische speelwijze Nederland, want het duurde even eer de defensie op orde was. Vleugelverdediger Casper Overduin had geen di recte tegenstander, maar schoof pas na ingrijpen Van Lingen door naar het middenveld. Op dat moment had Belgie via een door Peter Vanhoudt afgeronde counter reeds toegeslagen. Tien man Nog voor rust zette Nederland de achterstand om in een 2-1 voorsprong. Mark van Bommel en Nordin Wooter waren ver antwoordelijk voor die goals. De tweede periode was nog slechts twee minuten oud toen de Bel gische verdediger Alain Hostijn uit het veld werd gestuurd. De met tien man verder spelende Belgen leken niet onder de in druk: kort erna werd het 2-2 door Stephane Stassin. Vervol gens was de Nederlandse jeugd echter heer en meester. Overwicht De Ajacieden Kizito Musampa, Wooter en Eli Louhenapcssy drukten het overwicht middels vier goals ook in de score uit. Wooter doelpuntte binnen een minuut zelfs twee keer. De tref fer van Louhenapessy kwam tot stand door een blunder van doelman Julian Begasse Dhaen. Op donderdag wordt het toer nooi bij Noordwijk voortgezet met de wedstrijden Zwitser- land-Belgie (17.00 uur) en Ne derland-Schotland (19.00 uur). De laatste duels zijn zaterdag gepland bij Roodenburg: Belgie- -Schotland (14.00 uur) en Ne derland-Zwitserland (16.00 uur). Nederland-Belgie 6-2 (2-1). 8. Van- houdt 0-1, 31. Van Bommel 1-1, 35. Wooter 2-1, 50. Stassin 2-2, 55 Musampa 3-2, 73. Wooter 4-2 en 5-2, 83. Louhenapessv 6-2. Rode kaan Hostiin (Belgie). Gele kaan: Van Bom mel (Nederland). Nederland: De Vries; Boer. Van der Doelen (Van der Heijden), Wattama- leo, Overduin: Geuris, I-ouhenapessy, Van Bommel, Hmanuelson (Seton); Musampa, Wooter. DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54,2300 AB Leiden. Bennie Gosink heeft op een vervelende manier de eindzege in de Delta Toer uit handen ge geven. De Casba-renner reed in winnende positie toen hij ge troffen werd door een lekke band. Na enkele meters bleek dat de tube van het reservewiel ook langzaam leegliep. Om te rug te keren naar de kopgroep werd Gosink vanuit de ploeglei derswagen even geduwd. Dit voorval werd door de jury be straft met uitsluiting Stage renner Leon Rekelhof (Ter Aar) presteerde in de Delta Toer ook verdienstelijk met een vierde plaats in de etappe naar Vlissin- gen. Dirk Jan van Reek (Noord wijk) blijft ook scoren. DifWeek- einde was hij goed voor een vierde (Berkel) en vijfde (Pur- merend) plaats. In Berkel be haalde Martijn Hörtens (Leids- chendam) een negende plaats Rob Sienders heeft dan toch zijn 25ste wielerzege behaald. In een koningssprint was hij de sterkste in Oudenbosch Astrid van Tol (Nieuwveen) neemt deel aan de Ronde van Sicilië Cedric Vasseur wordt voor de rest van het wielerseizoen als stagiair opgenomen bij de ploeg van Peter Post Erik Huize bosch heeft de Wehkamp Cup voor skeelers geworden. De laatste rit in Roden leverde een overwinning op voor Haico Bouma. Jan Eise Kromkamp reed zijn laatste skeelerwed strijd De eredivisie zaalvoetbal heeft in Junckers een nieuwe hoofdsponsor. In de eerste competitieronde viel het optre den van Edwin Grunholz (Ce- verbo) op. De Hagenaar scoor de zeven van de acht doelpun ten In verband met een over volle wielerkalender in 1994 komt de Indoorronde van Aals meer pas voor op 15 oktober Surfer Fabian Otto (Ter Aar) is tiende geworden in het Rondje Texel over 100 kilometer. In Zeewolde pakte Otto een derde plaats. Nog beter deed Otto het in Kamperland waar hij de Ne derlandse top wist voor te blij ven De Leidse jeugdvoetballer Alan Campfens (tegenwoordig spelend bij Ajax) is gekozen voor de Nederlandse voetbalse lectie onder de 16 jaar Zondag 19 september is de achtste Pol derloop van Zevenhoven- /Nieuwveen Manus Bouwhuis werd met Griffy Sunshine in Schagen Nederlands kampioen korte baan. Fieke Uiterdijk met pikeur Willem Swart was de beste in Purmerend José de Vreede, Bas Boerman. Nico Smit, Rob Lith en Willem Noordhof werden in hun cate gorie winnaar bij de 21ste trim- loop van LRRC De schaafs- driedaagse voor marathonrij ders in Heerenveen is afgelast. De sponsor haakte af. 1 let Leids voetbaleftal onder de 13 jaar speelt maandag 20 septem ber een oefenwedstrijd bij en tegen ARC De vrouwenafde ling van voetbalclub SJZ bestaat 20 jaar Vrijdag worden in het clubhuis van voetbalvereniging Hazerswoudse Boys de sport - prijzen van de gemeente Rijn- woude uitgereikt. Genomineerd zijn ondermeer Avanti (tafelten nis), Judith de Nijs (zwemmen)» en Fernand Warmerdam (wiel rennen) Theo Middelkamp (Goes) en Waterland (Purmer- end) zijn de degradanten uit de topcompetitie van de KNWU. Hun plaatsen worden ingeno men door Alcmaria Victrix (Alk maar) en Olympia (Heeren veen) of De Noord Westhoek (Hasselt) Ton Pattinama kan het voetballen niet laten. De oud-profvoetballer, die enkele maanden geleden bij Excelsior Pernis zijn cariére leek af te slui ten voor het trainerschap, maakte vorige week zijn rentree bij Poortugaal Het bestuur van de Nationale Federatie voor Springruiters (NFS) heeft beslo ten om in 1994 de winterkam pioenschappen wederom te houden in de Groenoordljallen in Leiden Zaterdag en zondag houdt fietsclub Avanti fietstoch ten vanaf het clubhuis Zeger- sloot in Alphen aan den Rijn Op zondag 19 september houdt base- en softbalclub Alphians een Open dag De jaarlijkse wielerronde van Voorhout wordt zaterdag verreden voor B-amateurs Korfbalclub Fiks opent op vrijdag 24 september een verbouwde kantine Bondsvoorzitter: 'Jammer dat hij zo zijn eigen afscheid regelt' AMSTERDAM AD HEESBEEN GPD-VERSLAGGEVER Herman van Zwieten, voorzitter van de Nederlandse Volleybal Bond, betreurt het dat Piet de Bruin hem ervan beschuldigt dat hij - samen met enkele an dere landen - de voorzitter van de Europese Bond (CEV) bij het aflopen van diens termijn (in '95) wilde wegwerken. Met dat feit ('Een pertinente leugen') kan de burgemeester van Woerden nog wel leven. Maar veel zwaarder weegt voor hem de 'wilde' consequentie, die de 'Godfather' van het na tionale volleybal aan dat aspect heeft verbonden. De 62-jarige Amsterdammer besloot gisteren - na twee dagen bedenktijd - met onmiddellijke ingang zijn functie als voorzitter van de CEV en die van secretaris-gene raal van de wereldbond (FIVB) neer te leggen. Bovendien lever de hij tegeljkertijd zijn ere-voor- zitterschap van de NeVoBo in. „Deze zaak doet de bond geen goed en trek ik me per soonlijk ook heel erg aan", ver woordde Van Zwieten zijn ge voelens. „Het is triest dat deze man, die zoveel voor het Neder landse volleybal heeft gedaan zich zo afzet tegen een organi satie die hem altijd zo dierbaar is geweest en het is jammer dat hij zo zijn eigen afscheid regelt. Ik ben nog niemand tegengeko men die er iets van begrijpt. En daartoe reken ik ook zeker me zelf." De Bruin zegt zich bij ziin be slissing te hebben laten leiden door het 'achterbakse' gedrag van Van Zwieten, die hij overi gens - na het wegsturen van zijn opvolger Bert Funk - een half jaar geleden zelf hoogst persoonlijk vroegorde op zaken te stellen in de chaos binnen de bond. De ex-preases van de Ne VoBo is woedend over de steun, die van Van Zwieten heimelijk zou hebben gegven aan het voorstel van wat hij noemt de Scandinavische 'mafia' om zijn kabinetsperiode over twee jaar niet te verlengen. Volgens De Bruin was deze groep landen ook al verant woordelijk voor het wegstem men van de nieuwe bestuurs- kandidaat, de Fransman André Legrand. Ook zouden deze vol leybalnaties in de wandelgan gen kritiek hebben geleverd op de wijze waarop hij het congres had geleid. Dat zijn eigen ach terban hem heeft laten vallen, daaraan tilt hij echter het zwaarst. „Het moment om te vertrek ken wil ik zelf bepalen", rea geert hij geprikkeld. „Dat hoeft de NeVoBo niet voor mij te doen. Ik heb begrepen dat de bond mij niet kandidaat wenst te stellen voor een nieuwe pe riode van vier jaar. Prima, maar zeg dat dan openlijk en laat dat niet doorsijpelen via een ge ruchtencircuit. Ik voel me door mijn eigen land verraden. Ik wil niets meer te maken hebben met een bond, waarvan de voorzitter mij een mes in de rug steekt." Van Zwieten verbaast zich over de beschuldigingen aan zijn adres. „De Bruin heeft nooit direct, maar wel informeel via allerlei kanalen de afgelopen maanden laten doorklinken dat hij in '95 wilde stoppen met zijn Europese bondswerk. Aan de vooravond van het congres be reikten mij in de wandelgangen geluiden dat er in Noorse, Deense, Zweedse en IJslandse Kringen een coup werd voorbe reid om De Bruin beentje te lichten. Ik heb er alles aan ge daan om dat te voorkomen. Ik vond dat hij, omdat hij dat zelf had aangegeven, de tijd moest krijgen om die twee jaar uitzit ten om vervolgens waardig af scheid te kunnen nemen. Daar mee ging uiteindelijk iedereen akkoord." Ben Sonnemans zal over twee weken deelnemen aan de wereldtitelstrijd judo. De halfzwaargewicht uit Haar lem is de vervanger van Theo Meijer, die vorige week be kend maakte met topjudo te stoppen. Op grond van re cente resultaten acht bonds coach Wim Visser de afvaar- diging van Sonnemans ver- antwoord. De jonge Sonnemans is betrekkelijk nieuw in de klas se tot 95 kg. Ruim een week geleden eindigde hij als der de tijdens een sterk bezet toernooi in Rüsselsheim. Dit voorjaar moest Meijer in de open Nederlandse titelstrijd tot het uiterste gaan om zijn opvolger in de finale te be dwingen. „In de voorbereiding heeft Ben trainingsstages in Rimini en Papendal meegemaakt", zei Visser dinsdag „Vooral op Papendal heb ik hem ge stimuleerd Theo goed op de huid te zitten. Daar is hij zelf natuurlijk ook beter van ge worden. Om hem voor de WK klaar te krijgen, is wel een noodprogramma ver eist." Tijdens de stages wist Visser nog niet dat Meijer het mondiale toernooi voor ge zien zou houden. Monique van der Lee (bo ven 72 kg) en Angelique Se- riese (open klasse) ontvingen in Doorn een cheque van 5000 gulden, omdat zij enige maanden geleden in Athene Europese titels veroverden. Voor hun derde plaatsen kre gen Claudia Zwiers tot 66 kg), Karin Kienhuis (tot 72 kg) en Alex Smeets (tot 86 kg) een premie van 1500 gulden. De prijzen werden overhan digd door het Ncderlande lOC.-lid. de ex-judoka Anton Gcesink. De Europese ludo Unie (UEJ) heeft Sosso Liparteliani uit Georgië voor twee jaar ge schorst. De judoka, die in mei tijdens de F.urpese titel strijd in Athene zilver ver overde in dc categorie tot 78 kilogram, kwam niet opda gen voor dc dopingcontrole. Liparteliani moet zijn zilve ren plak inleveren. In de vernieuwde en vergrote Winkel van Postbus 51 vindt u een veelzijdige schat aan informatie. Vanzelfsprekend alle Postbus 51 folders, ander voor lichtingsmateriaal van ministeries en algemene overheidsinformatie. In totaal ruim 1100 verschillende publicaties. Daarnaast een selectie foto's en affiches van het Koninklijk Huis. Het Fotoarchief omvat niet minder dan 1,5 miljoen foto's, dia's en negatieven vanaf 1870. En in het Filmarchief is zo'n 1000 uur historisch filmmateriaal op video te zien. Tevens is hier de tigd. waar u meer dan 1000 films en videocassettes kunt zien, huren en kopen. De onderwerpen variëren van natuur en milieu, mens en maatschappij en Nederland tot gezondheidszorg, kunst en Koninklijk Huis. Kom alles eens op u\ gemak bekijken, in de Winkel van Postbus 51. naast het Paleis Noordeinde! DE WINKEL VAN POSTBUS 51 Noordeinde 64,2514 GK Den Haag. Tel. (070)3564151/3564201 Geopend; maandag t/m vrijdag van 09.00 -17.00 uur. Titelverdediger Parma is het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars begon nen met een minimale krachtsinspanning en een maximaal resultaat. De Italianen wonnen de uitwedstrijd tegen het Zweedse Degerfors met 2-1. Leverkusen deed tegen Zbrojovka Brno (2-0) ook niet veel meer dan het strikt noodzakelijke. Degerfors is in Zweden degradatiekandi daat, Parma subtopper in Italië. Het klasse- verschil kwam pas kort voor tijd tot uiting. De Colombiaanse ster Faustino Asprilla redde de bezoekers van een blamage door in de 87e en 88e minuut te scoren. De 10.482 toeschouwers hadden in de 72e mi nuut blij gereageerd op de openingstreffer van Henrik Berger, direct uit een hoek schop. Leverkusen putte weinig inspiratie uit het feit dat de thuiswedstrijd tegen Zbrojovka Brno het 25e Europese optreden betekende. De Slowaak Hapal en ex-DDR-international Thom zetten de tegenstander uit Tsjechië op een achterstand van 2-0. De doelpunten waren de enige hoogtepunten. De afwezig heid van regisseur Schuster (geschorst) en spits Kirsten (geblesseerd) was daaraan niet vreemd. Valeri Gassajev. trainer van Dynamo Moskou, kondigde na de catastrofaal verlo pen thuiswedstrijd tegen Eintracht Frank furt (0-6) zijn ontslag aan. „Voor zo'n ne derlaag bestaat slechts één oplossing: weg wezen", aldus de Moskoviet. Zijn Duitse collega Klaus Toppmöller sprak van een ge flatteerde uitslag, maar voorspelde zijn ploeg een goed seizoen in de strijd om de UEFA-beker. In de Bundesliga is Frankfurt koploper. In Moskou opende Gaudino al na negen minuten de score. Weber en Furtok volgden nog voor de rust, Bein, Okocha en Yeboah daarna. Gaudino was vorig seizoen nog aanvaller bij VfB Stuttgart, bij Eintracht speelt hij als controlerende middenvelder. Bondscoach Vogts selecteerde de Duitser, met Turijnse voorouders, voor de oefen wedstrijd tegen Tunesië, op 22 september in Tunis. FC Antwerp gaat over veertien dagen met een 2-0 voorsprong op zak naar het bloe- meneiland Madeira. De thuiswedstrijd te gen Maritime) Funchal werd beslist door doelpunten van Severeijns, drie minuten na de rust en Bursac, in blessureti|d. Celtic Glasgow hield Young Boys in het Wankdorf- stadion in Bern op 0-0. Manfred Binz van Eintracht Frankfurt in kansrijke positie. De in het wit gestoken Russische verdediger komt te laat foto epa

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 27