Schrijvende Lezers/Info Slaaghwijk en Meldpunt Discriminatie in het geweer tegen een artikel in het LD WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1993 CHEF PAUL DE TOMBE. C OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD Op 24 juli j.l publiceerde het Leidsch Dagblad een artikel ge titeld 'Jan Agent is geen maat schappelijk werker', waarin een impressie werd gegeven van een werkdag van een team van wijkagenten in de Leidse Me- renwijk. Enige bewoners van een deel van de Merenwijk, de Slaaghwijk, en het Meldpunt Discriminatie in Leiden hebben bezwaar gemaakt tegen een aantal passages in dat artikel die zij stigmatiserend vinden voor de bewoners van de Slaaghwijk in het algemeen en de bewoners van ethnische af komst in het bijzonder. Het gaat om uitlatingen van een wijkagent: „Tja, hoe moet je dat nou zeggen: in de Slaaghwijk woont minder sociaal volk. De jeugd in dit gedeelte van de Me renwijk is bezig met roven, slo pen en gek doen. Kom je in het achterste gedeelte van de Me renwijk dan word je heel anders benaderd." En over een geslui erde Marokkaanse vrouw zegt de agent net buiten haar ge hoorafstand: „Agh.grr, ggg...so- ciale dienst." Vooroordeelbe vestigend en discriminerend vinden klagers de opmerkingen van een verkoper van een he renmodezaak: „Dinsdag heb ik ook al iemand gepakt, ook een Hindoestaan. Gatverdamme, 't is altijd wat met die gasten. Ze moeten ze allemaal het land uitpleuren." Voorts hebben klagers bezwaar tegen het feit dat in het artikel voorbeelden worden gegeven "van overlast die autotochtone mensen hebben van allochtone mensen. Er wordt in het geheel niet gerept van mogelijke over last die allochtonen hebben van autochtonen (bij voorbeeld van racistische opmerkingen). Zou den die voorbeelden beschre ven zijn dan zou er waarschijn lijk een .heel ander en meer ge nuanceerd beeld zijn ontstaan. Met andere woorden: in het ar tikel wordt een eenzijdig beeld van de werkelijkheid gegeven." De hoofdredactie heeft daarop geantwoord dat klagers bij haar aan het verkeerde adres zijn: „U verwart degenen die de bood schap uitspreken (de die het verhaal worden opge voerd) met dege ne die de bood schap brengt (de krant). In het ver haal wordt vol doende duidelijk gemaakt dat het artikel is geba seerd op een dagje meelopen met wijkagenten in de Merenwijk. Het is gewoon een waarheids getrouwe repor tage: zo is het gebeurd en niet anders. Dus geen wetenschap pelijke weging op basis van de bevolkingssamenstelling in de Merenwijk." De hoofdredactie acht het de taak van de journa list feitelijk te signaleren wat er in de samenleving gebeurt, „ook al staat de boodschap u en mij niet aan". Klagers zijn niet tevreden met dit antwoord en hebben mij de zaak voorgelegd. Zij zijn van oordeel dat de boodschapper wel degelijk mede-verantwoor delijk is voor de boodschap. „Wij zijn ervan overtuigd dat een andere journalist dezelfde gebeurtenissen tijdens 'een dagje met de wijkagent mee' op een geheel andere wijze had kunnen beschrijven." Wat kla gers willen is dat de redactie „kritische kanttekeningen zet bij uitspraken die racistisch, stigmatiserend dan wel beledi gend zijn. Het gaat er om de le gitimiteit van dergelijke uitspra ken te ondergraven." De taak van de desbetreffende journaliste was in dit geval te kijken, te iuisteren en te regi streren wat zich voordeed op RUUD PAAUW een dagje met de wijkagent mee. Niet meer, ook niet minder. Daarbij deed zich een aantal pijnlijke kwesties voor en die heeft zij weergegeven. Officieel geldt in Nederland dat racisme en dis criminatie uit den boze zijn, een standpunt dat de redactie in de loop der tijden al herhaal delijk van harte heeft onderschreven. Maar iets anders is of 'op straat' een der gelijke opvatting ook altijd wordt gehuldigd. Het is een kwestie van de theorie en (een deel van) de praktijk. De journaliste legde de realiteit die zij in enkele gevallen aantrof in alle scherpte vast. Zeer pijn lijk, zeker. Journalistiek gezien is daar echter in mijn ogen niets onbehoorlijks aan. Klagers kun nen nu wel zeggen dat een an dere journalist dezelfde gebeur tenissen op geheel andere wijze had kunnen beschrijven, maar dat is hier niet aan de orde. Het gaat er om of de door de jour naliste gekozen wijze verdedig baar is. Het zou trouwens te ver gaan als niet de redactie maar buitenstaanders gingen bepalen hoe de journalist iets dergelijks dient aan te pakken. Het verwijt van klagers dat in de reportage nergens wordt gerept over overlast die allochtonen van autochtonen ondervinden en er derhalve van eenzijdig heid sprake is, acht ik niet te recht, omdat zich iets dergelijks in het dagje meelopen met de wijkagent nu eenmaal niet De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071)-356215. Brieven kan men richten aan hei adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). voordeed. Het was de werkelijk heid van die dag. Blijft de vraag of de redactie 'kritische kanttekeningen' had moeten plaatsen bij die discri minerende opmerkingen. De hoofdredactie achtte dat niet nodig omdat haar standpunt in deze al lang bekend mag wor den verondersteld. Dat mag zo zijn, maar hier ga ik in zekere mate met klagers mee. Bepaal de aspecten van de reportage (bij voorbeeld de uitlating van de agent) hadden een nadere belichting in de commentaar kolom verdiend en dan zou te vens, ook al was het dan ten overvloede, duidelijk zijn ge weest waar de redactie in een kwestie als deze staat. Ruretanië Een lezer uit Oegstgeest vindt dat de journalist er „uit onna denkendheid of gemakzucht, nogal eens van uitgaat dat zijn lezers net zoveel weten als hij zelf, maar het is juist zijn taak de lezers 'bij te lichten' en dat veronderstelt inlevingsvermo gen." Als voorbeeld wijst hij op het artikel "Van Palestina naar Ruretanië' in het bijvoegsel van zaterdag 4 september. Rureta nië, wat is dat voor land, waar ligt het? De journalist zal het wel weten, denkt deze brief schrijver, maar de doorsnee-le zer? Hij krijgt er in dat artikel geen enkele uitleg over. Weten journalisten het eigenlijk wèl? Ik heb er een stuk of vijf tien in mijn omgeving naar ge vraagd en iedereen zweeg. Zelf wist ik het ook niet. Navraag leerde mij dat Rureta nië te vergelijken is met utopia, droomland. Het artikel was uit het Engels vertaald en in Enge land schijnt men direct te weten wat met Ruretanië wordt be doeld. Als ik goed ben ingelicht is het begrip afkomstig uit een 19de eeuwse roman, 'The prisoner of Zenda', van Anthony Hope. Maar voor Nederland had de journalist het behoren uit te leggen of het op andere manier moeten vertalen, daar heeft de lezer gelijk in. Melkkoe De Leidse afdeling van de PvdA heeft een nieuwe melkkoe ge vonden. Als het aan de partij ligt, zullen inwoners van de re gio-gemeenten in de toekomst, pak 'm beet, 2,50 méér moe ten betalen dan de Leidenaars zelf bij een bezoek aan de Leid se Schouwburg. Hoewel niet met name genoemd zullen niet- Leidenaars ook bij gebruik van andere Leidse voorzieningen extra moeten gaan betalen. Met een beetje fantasie zijn er met gemak enkele 'populaire' voor zieningen te noemen, waarvoor niet-Leidenaars in de toekomst extra moeten betalen: - Parkeerplaatsen (toeslag van 0,25 per uur), bioscoopkaartje (toeslag van 2,50 per kaartje), bezoek aan Leidato 1,00 ex tra), abonnement op het LD 10,00 per kwartaal), consumptie in voetbal kantine 0,10 per drankje), openbaar vervoer (per rit over Leids grondgebied 0.25 per strip), invoeren van tol- betalen op doorgaande wegen 0,25 per km), bezoek aan mu sea 1,00 per kaartje), etcetera. Voor de samenstellers van de PvdA-verkiezingsprogramma heb ik nog een aantal tips: 1. Geef niet-Leidenaars die wel in Leiden geboren zijn een kor ting van 50%, omdat deze men sen toch wel mogen worden ge zien als een beetje-echte-Leide- naars. 2. Laat iedereen zich bij de kassa's en controleposten le gitimeren via een uittreksel uit het bevolkingsregister van de eigen gemeente, samen met een rijbewijs of paspoort, zodat ontduiking onmogelijk wordt. 3. Het zou de PvdA sieren als er voor de sociaal zwakkeren, zoals studenten, bejaarden, jon geren, uitkeringsgerechtigden, homo's, scholieren, alleen staande ouders en asielzoekers, uitzonderingen worden ge maakt, dan wel aangepaste ta rieven kunnen worden vastge steld. 4. Zou het niet een stimu lans voor de werkgelegenheid van de Leidse bevolking zijn, wanneer er een regeling komt, waarin wordt bepaald dat Leid se ondernemers verplicht wor den een personeelsbeleid te voeren waarbij niet méér dan 25% van het personeel buiten de gemeente Leiden woonach tig mag zijn? 5. Wanneer een rij ke voetbalclub uit de Bollen- /DuinStreek een talentvolle Leidse voetballer wegkoopt moet er aan de gemeente Lei den een transfersom van 5.000,= zwart geld worden be taald. 6. Iedere inwoner van Lei den moet verplicht worden ge steld: - minimaal 4x per jaar een kaartje voor de schouwburg te Uit angst voor een invasie van de gealli eerden werd in op dracht van Hitier langs de gehele westkust van Europa een verdedigingslinie aangelegd. Het was de bedoeling dat 14.000 bunkers voor mei 1943 zouden worden gebouwd, In '43 waren er echter pas 6.000 af vanwe ge brandstoftekor ten. Tussen Katwijk en de Wassenaarse Slag werd ook een steunpunt geplaatst. Naast bunkers wer den ter verdediging een tankmuur, zoge naamde 'drakentan- den' (zie foto) en een tankgracht aange legd. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor dc krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct not news vormen, maar het zeker waard zijn om te presente- ANN01893 - In een ingezonden stuk in „De Amsterdammer" wordt ge klaagd, dat de vijf ton gouds, aan de verbouwing van het pa leis van justitie te Amsterdam besteed, verspild zijn. De zaal voor strafzaken resonneert; in de civiele kamer moest onlangs een advocaat zijn pleidooi sta ken om het rumoer in de Leids- chedwarsstraat; de rez de chausseé. waar het paitet van den officier is, werd door ver schillende doctoren ongeschikt verklaard voor bewoning en zóó bedompt en kil, dat er ernstig aan gedacht wordt „die nieuwe krotten ongeschikt te verklaren voor bewoning". De inzender eindigt met er op te wijzen, dat de Amsterdamsche afgevaardig den wel gelijk hadden, toen zij indertijd aanrieden een geheel nieuw gebouw neer te zetten op het gasfabriekterrein. Het verzet van minister Ruyz tegen dit plan, berustte, naar de inzender mededeelt, daarop, dat de inge nieur-architect zich tegen een dergelijk werk niet opgewassen voelen. - De heer A. Kleijnenberg, brie vengaarder te Hazerswoude (Rijndijk) is met ingang van 1 october benoemd tot assistent aan het postkantoor te Vlaar- dingen. - Thans is definitief besloten dat de Chr. Ger. Partij (ds. De Groot) te VVaddingsveen eene kerk aan het dorp zal bouwen. De aanbesteding heeft 23 Sept. a.s. plaats. - Donderdag den 21sten Sep tember, te één uur. zal H.M. de Koningin met groote plechtig heid in de Maliebaan te 's-Gra- venhage de vermelde nieuwe vaandels uitreiken aan de regi menten infanterie en cavalerie. Hare Majesteit de Koningin-Re gentes zal bij deze militaire plechtigheid tegenwoordig zijn. ANN01968 - De ruim 70 verpleegden van het verpleegtehuis Solglytt aan het plantsoen moesten z middag overhaast hun tehuis verlaten, nadat een daar wo nende geestelijk gestoorde jon geman op de bovenetage een krant in brand had gestoken. De brand kon niet meer door het personeel met blusmateriaal worden gedoofd. De ijlings toegschoten brandweer ver richtte het werk in een half uur; het dak en het interieur van de bovenetage werden flink be schadigd. Het herstel van het tehuis (schade 20.000) zal on geveer twee maanden duren. kopen: - tijdens de zomermaan den lx per week te zwemmen in één van de Leidse buitenzwem baden; lx per kwartaal een mu seum te bezoeken. Middels een knip- of stempel kaart kan één en ander worden gecontroleerd. Voldoet men niet aan deze verplichtingen, dan volgt een boete. Met de op brengst van deze boetepot zal het Leidse voorzieningenniveau in stand worden gehouden c.q. verbeterd worden. Bovenstaande suggesties pas sen mijns inziens prima in het verkiezingsprogramma van de PvdA. De inwoners van de regio-ge meenten zou ik willen advise ren: 1. In het vervolg een bioscoop in Alphen a/d Rijn te bezoeken. 2. het theaterbezoek te beper ken tot de Muzenhof in Leider dorp. 3. Voorschoten en Leider dorp te bestempelen als bood schap- en winkelgemeente. 4. alleen nog maar uit eten te gaan in Meerrust en de Stad Rome in Warmond. 5. het abonnement van het LD om te zetten in een abonnement op een landelijk dagblad. 6. niet meer te reage ren op personeelsadvertenties van Leidse bedrijven. Wanneer de PvdA in Leiden wederom zitting kan qemen in het college (wel uitsluitend ech te Leidenaars graag) wellicht met de CD als coalitiepartner, zal er in de regio-gemeenten een stroming gaan ontstaan, die verstrekkende gevolgen voor de Leidse inwoners zal hebben. Enige gevolgen zijn: 1. Leidenaars moeten gaan be talen voor een bezoek aan het strand in Katwijk en Noordwijk. 2. Leidenaars zijn niet meer welkom op Vlietlanden, Kou- denhoorn, bij het Valkenburgse meer en de Klinckenbergerplas. 3. Leidenaars die willen verhui zen naar een regio-gemeente dienen een asielzoekersproce dure te doorlopen. 4. De regio gemeenten stellen onder geen beding polders beschikbaar t.b.v. woningbouw voor de Leidse woningzoekenden. Prima, PvdA! In deze tijd van schaalvergroting en regionale samenwerking presenteert de partij een verkiezingsprogram ma dat daar regelrecht tegenin druist. Het handhaven van het vorige week gelanceerde plan heeft één groot voordeel, name lijk: de PvdA maakt zich weder om belachelijk en toont nog maals aan dat de partij er ver standig aan doet zichzelf op te heffen! Jozef v.d.Vooren, Ganzenwei218, Warmond. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur en 19 00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. en 18.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voor vaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewakmg: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. ACADEMISCH ZIEKENHUIS (tel. 071-269111alle patiénten (behalve kinderen) 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur. Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdagen zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en heelkunde 14.15-15.00 uur en 18.30-19.00 uur. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. (tel. 01720-63131): 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00-11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30-15.15 en van 18.30 -19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30- 15.15uuren 18.30 -19.30 uur. BIOSCOPEN LIDO 1, 2, 3, 4, en STUDIO w waar een aantal mysteri moorden heeft plaatsgehad Ze wordt verliefd op de eigenaar van de wolken krabber (William Baldwin) die er de merkwaardige hobby er op nahoudt zijn huurders te begluren. LIDO 2. Dave al .dag 19 00. 21 15. vrzazo woe ook 14.30. Komedie van Ivan Reitman a la Moon over Parador uit 19Ó8 Dave (Kevm Kline)speelt op verzoek de dubbelganger van de presi dent van Amerika. Als die een beroerte krijgt, valt Dave in handen van de boosaardige presidentiële adviseur. Dankzij de steun van first lady Sigour- ney Weaver blijft Dave echter zichzelf. LIDO 3. Hot Shots 2 al., dag. 19.00. vrzazo nCa- idges) is als president van de Verenigde Sta- (Charlie Sheen) wordt ingezet als ge- Indecenfproposal al., dag. 21.15. Film van Adriaan Lyne. Woody Har- relson en Demi Moore zijn een droom- stel waarde buitenwereld jaloers op is. Ze komen in financiële moeilijkheden. Miljonair Robert Redford biedt één miljoen dollar als hij één nacht het bed mag delen met Demi. Doen ze het of doen ze het niet? LIDO 4. Untamed Heart al dag. 19.00, Story doet denken n «ijst Serveerster Caroline (Mari; Bambi al za zo woe 14.30 uur Mis schien wel de allerberoemdste Walt Disneyfilm over het vertederende her uit 1942 maakte Aart Staartjes ei Schots postorderbruidje dat eind vori- afgezet op een barre kust van Nieuw- Zeeland. Op het Filmfestival van Cannes won regisseuse Jane Campion er dit jaar de Gouden Palm mee. n magisch kaartje i terecht Samen ;t de hoofdrolspeler Jack Slater (Ar nold Schwarzenegger) bindt hij de strijd aan tegen boeven (Anthony Qumn en Charles Dance). LUXOR tel. 071 -121239, Stationsweg The fugitive 12 jr dag 18 45, 21.15, zo ook 14 15. Man wordt ver dacht van moord op zi|n vrouw en slaat op de vlucht met de politie op zijn hie len. Met Harrison Ford'en Jeroen Krab bé. ;r de dekolonisatie van Vietnam. Een jonge Franse officier wordt verliefd op Eliane (Cathérine De- neuve). Als hij haar met krijgen kan, probeert hij het met stiefdochter'Ca- mille (Linh Dam Pham). Ondertussen rukken de vrijheidsstrijders op. KIJKHUIStel 071-142895 Malcolm X do t/m woe, 20.30. Film van Spike Lee met Dentzel Washing ton als de charismatische radicale ne gerleider. Malcolm X begon als crimi neel, bekeerde zich vervolgens tot de De verpleegden, van wie nie mand enig letsel opliep, zijn thans ondergebracht in de voormalige Albert Schweitzer- school in de Ceaciliastraat. - Het bewind van generaal Franco, dat nieuwe moeilijkhe den met studenten zou kunnen krijgen wanneer volgende maand de colleges weer begin nen, heeft beloofd, dat er vrije studentenverenigingen op de Spaanse universiteiten zullen mogen zijn. Het kabinet heeft hiertoe een decreet goedge keurd. e Black Moslim Beweging. Close my eyes do t/m zo 20 00. 22.15. Film van Stephen Poliakoff. Ex-yuppie Richard (Chve Owen) ont moet na jaren zijn zus Nathalie (Sas- niteit van hun jeugd en storten zien in eikaars armen tegen beter weten in Howards End ma 20.00. Naar het boek van E.M. Forster James Ivory geeft een genadeloze blik op het Victo riaanse Engeland van begin van deze standenmaatschappij8Drie families landgoed. Met onder meer Anthony Hopkin n de vi trick Swayze) gaat op zoek naar de zi van het leven in Calcutta. Eenmaal daar wordt hij beroofd en mishandelt Swayze komt bij in een klmiekje in tv allerarmste gedeelte van de stad w «ijnt gaat Kafka op onderzoek uit Stahl, Theresa Russel en Alec Gui- ij 20 45 uur. Grappige en gruwelijke Der Blaue Engel woe 21.00. Klassie ker van Josef von Sternberg uit 1930. Professor (Emile Jannmgs) verliest zijn n nachtclubzangeres Lola-Lola 'Professor Unrath. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel. 01720-20800 Van Boetzelaerstraat EURO 1. Spoorloos 16 jr.. zo 11.00. Film van George SLuizer gebaseerd op 'Het gouden ei' van Tim Krabbé Jong stel gaat op vakantie naar Frankrijk. Bij verdwijnt het meisje spoorloos Met Bernard-Peirre Donnadieu en Johanna ter Steege. The fugitive 12 jr.. dag 13.30, 18 30. 21.15, zo ook 16 00. EURO 2. Indecent proposal al., do vr ma di 13 45, 18 45. 21.30. zo 16 15. 18 45,21 30. Jungle Book al za zo woe 14.00. Klassieke tekenfilm uit de Walt Dis- neystudio's. Het jongetje Mowgli be leeft allerlei avonturen met zi|n dieren vrienden uit het oerwoud (Nederlands 21 16, zo ook 16.15. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel. 071-614354 Prinses Mari|kelaan 4 Junglebookal za, zo, woe 14,00 (Ned. gesproken). Teenage Mutant Ninja Turtles III al., za, zo, woe 15 30 uur. DEN HAAG ASTA 1. tel. 070-3463500, Spui 27 Sliver 16 jrdag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ASTA 2. Last action Hero 16 al.. 18.45,21.30. BABYLON 1. tel. 070-3471656, naast Centraal Station. Dave al., dag. 13.15, 16.00, 18 45,21 30 BABYLON 2 The Piano 12 jr.. dag. 13 15, 16 00, 13.45. 21.30. BABYLON 3. Enchanted April 16 ir .dag. 13.15, 16 00, 18 45.21.30 CINEAC 1. TUSCHINSKI tel. 070- 3630637, Buitenhof 20. The fugitive 12 jr., dag 13 15, 16 00, 18 45,21 30 CINEAC 2. Dragon, The Bruce Lee Story 12 jr dag 13.15. 16 00, 18 45, 21 30. CINEAC 3. Hot Shots II 12 jr.. dag. 18.45,21.30, dovrmadiook 13.15. Bambi (Ned. gesproken) al., dag. 16 00, za zo woe ook 13.15. METROPOLE 1. tel.070-3456756, Car- negielaan 15 The fugitive 12 jr.. dag 13.15. 16.00, 18.45. 21 30 METRO- F>OLE 2. Untamed Heart al dag 13 15, 16 00,18 45.21 30 METROPOLE 3. Indecent Proposal al dag 13.15. 13 15en 16 00 Dennis then zazowoe 13.15. 16.00. ODEON 1. tel. 070-3462400/ 3462401, Herengracht 13 Blade Run- ner R.I. 16 jr dag. 13 15,.16 00. 18 45. 21 30 ODEON 2. Fixing the shadow 16 jr. dag 13 15. 16 00. 18 45. 21 30 ODEON 3. Hot Shots 2 12 jr .dag 13 15. 16 00. 18 45. 21.30. ODEON 4 Riksbioscoop. Alien 3 12 jr., dag. 11.45, 14.15. 16.45 19. id. 21.45.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22