Forescate en LOHC weigeren te scoren Bekertoernooi niet besteed aan hockeysters Alecto saturnus overdonderd De Algemene zit ruim in de plus Oegstgeest deelt Avanti dreun uit Sport Vrouwen Ter Leede komen laat op gang Fides Pacta nu al ontredderd MAANDAG 13 SEPTEMBER 1993 22 ROB ONDERWATER. C De gelijkopgaande streekontmoeting in de eerste klasse A tussen de hockeyers van Forescate en LOHC is doelpunt loos gebleven. In diezelfde poule behaalde Leidse Stu denten een 2-1 zege op Maassluis en dolf Roomburg met 3-1 het onderspit tegen Cartouche. Alecto won in de tweede klasse A met 3-1 van Woerden. leiden stefan faas tweede helft scoorde Cartouche voor de derde maal. Rutger van Schaik redde in' de laatste mi nuut de eer uit een strafbal. De slreckderby tussen thuis ploeg Forescate en LOHC ein digde doelpuntloos. Forescate creëerde wél kansen, maar stuitte op de goed functione rende LOHC-verdediging, waar in doelman Tom van der Meer een hoofdrol speelde. Beide ploegen lieten vijf korte corners onbenut. In de tweede klasse A behaal de Alecto een 3-1 zege op thuis ploeg Woerden. De Leiderdor pers waren van meet af aan sterker. Alexander Hagen bracht Alecto tien minuten voor de pauze met een reboundtreffer op voorsprong. Na de rust ver grootte Hagen in de tiende mi nuut de voorsprong, waama Bric Kruis 0-3 scoorde uit een hockeymedewerker Eersteklasser Leidse Studenten kwam met een 2-1 zege terug uit Maassluis, waar het Ever green ontmoette. Uit de vele kansen in het eerste part pushte alleen Ivo Bloys raak. Ook na de doelwisseling was LSHG beter. Op aangeven van Steven Kuik vergrootte Joost Govaert na een kwartier de voorsprong tot 2-0. De thuisploeg herstelde de mar ge echter uit een scrimmage drie minuten voor tijd. Op eigen terrein leed Room burg een 3-1 nederlaag tegen Cartouche, dat al in de eerste minuut scoorde uit een straf- corner. Rommelig uitverdedi gen van Roomburg strafte de Voorburgse formatie af met een tweede goal. Uit een fraaie aan val over links halverwege de strafcorner. Woerden redde ver volgens de eer uit een korte cor- Derdeklasser Noordwijk dolf met 3-1 het onderspit in dé uit wedstrijd tegen Al mere. Na twee treffers van Al mere bracht Frank Holten Noordwijk terug in de wedstrijd met een straf- cornertreffer. AJmere stond van af dat moment constant onder druk, maar herstelde de marge met een goal uit een snelle te genaanval. Op eigen veld zegevierde Al phen met 3-1 over Utrechtse Studenten. Stan Matze tekende in de twintigste minuut voor de openingstreffer van Alphen. Vijf minuten na rust kwam USHC langszij uit een veldsituatie. Jeroen Peetoom herstelde de voorsprong met eveneens een veldtreffer. Vlak voor het eind signaal onderstreepte Peter de Blois het Alphense overwicht met een strafcornergoal. In Vleuten ging nieuwkomer Voorhout kansloos ten onder tegen Fletiomare: 0-13. In een gelijkopgaande wed strijd trok bezoeker Mijdrecht met een 2-1 zege op Hisalis aan het langste eind. Na zes minu ten al keek de ploeg van Peter Flipse tegen een 1-0 achter stand aan. Vier minuten later werd aanvoerder Duncan Mee- der met een rode kaart het veld uitgezonden. Mijdrecht profi teerde van de onrust die dat achterin opleverde en scoorde 2-0. Zeven minuten voor het eindsignaal verzorgde Maarten Osieck het enige Lissese doel punt. In het uitduel met Purmerend bleef Catwijck steken op een 2- 2 gelijkspel. De kustbewoners creëerden veel kansen, maar de afronding liet te wensen over. Een dekkingsfout in de Katwijk- se verdediging was debet aan de openingsgoal van Purmerend. Wouter de Mol bracht Catwijck kort daarna op gelijke hoogte. In de dertigste minuut kwam de thuisploeg echter weer op voor sprong. Nog voor rust trok Mar- tijn Houwaard de stand gelijk. medewerker Na een onwennige start heeft Ter Leede MKV'29 ruim versla gen. Het Sassenheimse vrou wenteam won met 5-1. De Sleutels, verzwakt door blessu res. ging gisteren opnieuw door de knieën. Dit keer was ODC te sterk: 3-0. Voor de rust bleek MKV ster ker dan Ter Leede. Linda van Beek maakte desondanks het eerste doelpunt voor Ter Leede: 1-0. Na de rust liep de steeds sterker spelende ploeg uit tot 2- 0 door Annet Berendonk. Het zat Ter Leede mee toen het door een eigen doelpunt van MKV met 3-0 voorkwam. Kort hierop volgde een goal van Pe tra Huwae: 4-0. Een tegengoal 4-1 van MKV beantwoordde Dorien van Nobele in de laatste minuten, wat de stand uiteinde lijk op 5-1 bracht. De Sleutels miste door bles sures drie basisspeelsters. De Leidse ploeg verloor met 3-0 van ODC. In de 25-ste minuut kwam door een afstandschot de gevreesde eerste tegentreffer. E'e'n minuut na rust werd het 2-0. Vlak voor het einde werd het 3-0.. Katwijk won met 5-1 van HOV. Katwijk begon vrij sterk, maar HOV scoorde 1-0. Drie minuten voor rust maakte Mari an Bogard gelijk. Angela Ver does bracht de stand met twee treffers op 3-1 voor Katwijk. HOV kreeg het zwaar te verdu ren. want Katwijk speelde in de tweede helft zijn eigen spel. Ina van Duivenbode scoorde 4-1 en opnieuw Bogard maakte er in de 38-ste minuut 5-1 van UVS verloor tegen Bloemhof met 5-0. UVS stond halverwege achter met 2-0. Na rust kwam UVS weer in de aanval, maar in het laatste kwartier maakte Bloemhof nog eens drie tegen- goals. Docos won overtuigend tegen Duno: 7-1Docos had vele doel- rijke kansen. Marlies van Eg- mond scoorde 1-0. Nicolet Montanus maakte 2-0 en Mar lies van Egmond scoorde twee maal: 4-0. Brenda van Stralen scoorde 5-0 en net voor rust werd het 5-1. Ingrid Maurits maakte 6-1 en Van Stralen sloot de wedstrijd af met 7-1 SJC won de wedstrijd tegen KFC '71 met 3-1. Wendy Duin dam scoorde uit een penalty 1- 0. Petra Steenvoorden maakte via een afstandsschot 2-0. Jackline Dreves maakte een te- géndoelpunt en Natalie van der Linden bracht twee minuten voor rust de stand op 3-1 leiden stefan faas hockey aaedewerker De hockeysters van Alecto hebben gis termiddag tijdens de tweede speelron de van de bekercompetitie met 3-1 verloren van I^noké. In de eerste klasse B van de competitie won LOHC met 3- 0 van Craeyenhout en eindigde de ont moeting tussen Forescate en Rand- wijck doelpuntloos. De reis naar Amsterdam leverde Alecto tegen Pinoké een 3-1 nederlaag op. Onvoldoende organisatie achterin was er in de tweede minuut debet aan dat Pinoké scoorde: 1-0. Nadat Pinoké tijdens een strafcorner in het tweede deel de voorsprong had vergroot (2-0), zette de ploeg van Robbert Kruidenier meer druk op de ketel. Alleen Sylvia Karres benutte één van de vele kansen. Tijdens een korte corner tien minuten voor het eind stond zij op de goede plaats om het gekeerde schot van Ni- coline Klaarenbeek alsnog in te schie ten. Binnen drie minuten herstelde de thuisploeg de marge echter. In de eerste klasse B behaalde thuis ploeg LOHC een 3-0 overwinning op Craeyenhout. Charlotte Kokke opende tien minuten voor rust de score voor de Oegstgeester ploeg uit een strafcor ner. Het even later op de bal zitten van een Haagse verdedigster resulteerde in een strafbal, die Charlotte Vintges ver zilverde. De derde treffer kwam op naam van Maartje Fleuren, die in de eerste minuut van de tweede helft suc ces had met een fraaie tip-in. Marije Nubé verzorgde de assist. De thuiswedstrijd van Forescate le gen Randwijck bleef doelpuntloos. De Voorschotense ploeg had voor rust pech. omdat Marije Wiegant en Domi nique Lingeman tijdens respectievelijk een veldsituatie en een strafcorner het vizier niet op scherp hadden. Na de pauze kwam Forescate goed weg toen een Amstelveense op de paal schoot. Tweedeklasser Leidse Studenten speelde in en tegen Baarn met 2-2 ge lijk. Halverwege het eerste deel kwam LSHG aan de leiding door een re- bounddoelpunt van Yvonne Bol uit een strafcorner. Christine Elias volgde met een treffer op aangeven van Jet van Beuningen. Ook na de thee creëerde Leidse Studenten veel kansen, die ech ter alle onbenut bleven. Baarn maakte gebruik van twee Leidse verdedigings- fouten om langszij te komen. Robert Montanus behaalde met Roomburg een 1-0 zege op thuisploeg Leusden, dat vrijwel de gehele wed strijd een veldoverwicht had. Merel Bern bediende Meike de Boer voor de winnende goal tijdens een counter over rechts. Muriël van Iperen blonk uit in de Leidse verdediging. In de thuiswedstrijd tegen Gouda boekte Alphen een 3-1 winst. Alphen was van de eerste tot de laatste minuut beter. Janine Heemskerk, uit een voor zet van Nicole Jansen, opende in de achtste minuut de score. Dezelfde Heemskerk breidde na slecht uitverde digen van Gouda de voorsprong uit tot 2-0. Gouda herstelde de marge echter met een veldgoal. Na de doelwisseling stelde Jansen de eindstand op 3-1 Noordwijk won thuis met 3-1 van Dopie. Vlak voor rust tekende Renate van der Bent tijdens een strafcornersi- tuatie voor de openingstreffer van Noordwijk, die hoog in de touwen be landde. Halverwege het tweede part was Van der Bent opnieuw succesvol, ditmaal na een combinatie met Mara van der Heiden. Van der Heiden was voor het derde doelpunt verantwoor delijk. De Delftse opponent redde de eer met een verzilverde strafbal. Op eigen terrein keek Catwijck in het duel met Pijnacker al na dertig se conden tegen een 1-0 achterstand aan. Nog voor rust liepen de gasten uit naar 0-2. Een kwartier voor tijd bracht Pijn acker de eindstand op 0-3. korfbalmedewerker De Algemene en Tempo zijn de enige clubs die na twee speel dagen nog niet hebben verlo ren. De Leidse ploeg behaalde bij DKC haar tweede overwin ning (10-7), terwijl de Alphense acht op drie punten kwam met een gelijkspel tegen Quick (IS IS). De Danaïden, KZ Leiden en Crescendo bemachtigden hun eerste punt, zodat alleen Fides Pacta nog op de hatelijke nul staat. Gezien het aantal kansen had TOP beslist meer kunnen bereiken bij KVS dan een 11-10 nederlaag, maar zelfs twee straf- worpen bleven onbenut. Het zegt genoeg dat vakgenoten Ron van der Willik (3) en Aad Wiegerink voor rust de enige doelpuntenmakers waren (6-4 rust). Dit was voor coach Theo Korporaal reden om Barbara Romsom en Steven Baart in te zetten om de tweede aanval ook wat slagkracht mee te geven. Laatstgenoemde invaller gaf zijn debuut met een goal enige glans mee, maar hij noch zijn ploeggenoten maakte ooit een gelijkmaker. Pernix begon de nieuwe competitie met een 13-13 ge lijkspel tegen De Meeuwen. De Leidse ploeg raakte op weg naar Putten vast in de file, zodat de warming up er min of meer bij inschoot. Desondanks was de start sterk met goals van Ineke van der Vegte (2), Helene Zuur mond, Erick Lepelaar en Jeroen Wayenberg (2-5). De thuisclub was zes minuten later alweer op gelijke hoogte (5-5) om daarna het scorevefloop te domineren (9-7 en 10-8). Drie minuten voor tijd nam Pernix door Wayenberg 12-13 nog eens de leiding, maar in de eerstvolgen de tegenaanval volgde alweer de gelijkmaker. De acht van Gravekamp haalt overigens woensdag om 18.30 uur de ach- tetstallige (thuis)wedstrijd tegen ZKC'31 in. Tijdens de eerste helft maakte De Danaïden bij Diamco wei nig indruk. De aanval school te gehaast en toonde bij het afvan gen ook te weinig strijdlust. Na rust (7-6) was het fanatisme er wel, wat prompt leidde tot ge vaarlijker aanvalsspel en meer goals. Richard Dikken en Barbro Heyman maakten kort achter elkaar 11-12 en 11-13 en deze snelle dubbelslag brak het ver zet van de thuisclub. Hans van der Velde en Sandra Kalthoff ga ven de eindcijfers een nog fleu riger aanzien: 11-15. Aanvankelijk moest Tempo bij Quick steeds tegen een ach terstand aankijken, omdat de afronding van de kansen te wensen overliet (4-1, 7-5 rust). Coach Nico Oskam gaf bij de thee opdracht het accent in de aanval meer op de vrouwen te leggen. Dat bleek een goede zet: Arianne Verweij (2), Anne-Ma- rie Rasing en Marjan Wielinga scoorden, wat met goals van Ronald Drieduite en Martijn Hooijer een 11-9 voorsprong opleverde. Ondanks het inzet ten van schutter Rudolf de Jong bleef de twaalfde treffer uit, zo dat de slotfase toch weer span nend werd (11-11 en 12-12). In de slotminuut toonde De Jong alsnog zijn kwaliteiten door 13- 13 in te schieten, waarmee ten minste één punt werd veiligge steld. De 17-14 nederlaag van Fiks tegen IJsselvogels was toe te schrijven aan aanvallende on macht. De tweede aanval kwam voor rust niet verder dan één doeltreffende actie van Matthijs de Visser. De beginaanval deed het met goals van Theo Vreeken (4), Marleen Boomgaard en Maikel Martens ogenschijnlijk beter, maar er zaten wel vier strafworpen in die produktie (8- 7 rust). In de tweede helft speel den beide vakken onder de maat, waardoor de achterstand bleef bestaan (11-7 en 13-10). De opleving in de slotfase had weinig waarde meer, want die volgde pas bij een hopeloze 17- 11 achterstand. De Algemene had moeite met de fysieke kracht van DKC en de straffe wind, maar won wel met 10-7. Coach Ed Molloy had Jory Sjardijn opgeroepen om Wilma Sinteur (griep) te vervangen. Zij leek halverwege de tweede helft de beslissing te forceren door 7- 4 en 8-4 in te schieten. „We hadden toen moeten doordruk ken, maar er werden te veel kansen gemist", aldus Molloy. Hoewel de voorsprong slonk tot 8-6, keerde de spanning niet meer terug, want Arnoud Lam- booy doorboorde toen twee Jan Willem Meijer bemachtigt de bal voor Fides Pacta. De Overkanters trok uiteindelijk evenwel met 11-8 aan het langste einde. foto hielco kuipers keer achter elkaar de vijandelij ke korf. Na de twee monsternederla gen tegen KVR en De Meervo- gels behaalde KZ Leiden tegen Olympiek weer een behoorlijk resultaat. Jolanda de Boer (3), Sandra Verhorik (2) en Sabine Marquenie zorgden voor 6-6, waarna er 21 minuten lang niet meer werd gescoord. De bezoe kers deden het niet veel beter met een veldgoal en een gemis te strafworp. Coach Herman Godefroy zette de routiniers Dirk Jan de Kreek en Els van Lunteren in om de aanval weer op gang te helpen. Zijn formatie bleef in de spannende slotfase door De Kreek. Ronald Siera en Martin Verhorik inderdaad op gelijke hoogte, zodat het duel der fusieclubs onbeslist eindig de: 9-9. Crescendo had minder reden om tevreden te zijn met het 9-9 resultaat t«jen Ten Donck. De groen-witters hadden namelijk al na veertig minuten deze ne gen goals bijeengeschoten dankzij Gert Jan Hensing (4), Neel van Egmond, Wijnand Al berts (2) en Arno Kooloos. De aanval kwam nadien hopeloos vast te zitten, hoewel er nog ge noeg kansen waren. Nadat de tegenstander gelijk was geko men, vielen ook hij in de laatste zes minuten volledig stil. leiden bram v korfbalmedewerker Na de tweede nederlaag van Fi des Pacta zit coach Steven Tims reeds in zak en as. "Volstrekt on begrijpelijk' vond de man uit Zoetermeer het, dat zijn ploeg gistermiddag met 11-8 het lood je legde tegen De Overkanters. „Die ploeg speelde dan vorig jaar wel in de overgangsklasse, maar Fides hoefde er nu niet van te verliezen. De ploeg liet het vandaag qua inzet volledig afweten, een enorme deceptie na vorige week. Ik zou niet meer weten hoe ik dit nu weer moet oplossen." Vocht het Leidse achttal tegen De Corvers, ondanks dramati sche 17-12 eindcijfers, voor wat het waard was, ditmaal liet het zich willoos naar de slachtbank leiden. Een 2-0 achterstand kon nog worden weggewerkt door het tweede aanvalsvak (Jan Wil lem Meijer en Frank Peter de Haas), maar daarna liep de thuisploeg achter de feiten aan. Dat Fides bij rust (3-3) al niet tegen een achterstand aankeek, was goeddeels het gevolg van twee gemiste strafworpen aan Rotterdamse zijde. Na de hervatting kwam Fides door Dimitri IJzerman eenmaal op voorsprong (5-4), maar het leverde de voorsprong dezelfde minuut weer in. Na een kwar tier besloot Tims in te grijpen. Met Sander de Haas onder de korf kreeg Meijer wel meer kan sen, hoewel de zuiverheid van zijn schot onder de maat bleef. Pas na 5-9 was het nieuwe duo succesvol, maar ditmaal stokte het in het eerste aanvalsvak. Het inzetten van routinier Janneke Halvemaan bleek een goede re medie voor dit probleem en ne gen minuten voor tijd bracht IJzerman de achterstand terug tot 8-9. Het ontbrak bij de Leidse ploeg evenwel aan doortastend heid om het duel te beslissen. In dezelfde minuut nam De Over kanters opnieuw afstand om in de slotfase nog tot 8-11 uit te lo pen. Meijer miste, tekenend voor de ontreddering aan Leid se zijde, in de slotminuut nog vanaf de strafworpstip. handbalmedewerker Saturnus heeft zijn tweede ne derlaag in de regionale eerste klasse van de veldhandbalcom- petitie geboekt tegen Roda. De Leidenaars verloren met 15-14, na een ruststand van 10-8. Roda begon' overdonderend. De tweede treffer van Hans Blansjaar (4-2) bracht Saturnus echter goed op gang. De nieuwe aanwinst van Saturnus, Peter Innemee van HW '70, liet zich gelden en zijn droge harde schoten ontwrichtten de Roda- verdediging, die even voor rust definitief leek te bezwijken on der de acties van Hans Blansjaar: 10-7. Na de hervatting echter werd Innemee met een persoonlijke dekking vastgezet. Als Saturnus toch kansen kreeg, werden die deels door het goede keepen van de Roda-keeper, deels door eigen onmacht om zeep gehol pen. Voor Saturnus scoorden Blansjaar 5, van Es 3, Nieuwen- huys en Innemee 2 en Voskuil en Bergman. In de tweede klasse kon Rijn streek weer geen winst boeken. Hercules hield zich staande: 18- 16 (rust 10-5). Balverlies bij Rijnstreek in de laatste minuten van de eerste en de tweede helft gaven de doorslag ten gunste van Hercules. Voor Rijnstreek scoorden: Gerard Reijn 8, Stig- ter 3, Bas van Rijn 2 en Rene Duiveman, Van der Meer en 01- ders. De vrouwen van HW '70 le den tegen Quintus onnodig bal verlies en verloren: 12-13 (rust 7-6). Break-outs van Monica Zeeuw van der Laan vormden de inleiding vo^r de voorsprong van de Voorschotenaren bij rust. HW verkeek zich bij 8-6 op de mentale veerkracht van Quintus. Voor HW scoorden Monica Zeeuw van der Laan 6 en Anneke Gijsman, Nina Kros- schell en Carola van Egmond 2. In de afdelings eerste klasse won Oase knap van EHC: 11-3 (rust 4-1). De Oase-verdediging met de sterk keepende Anja van der Geest toonde zich een bijna ondoordringbaar bolwerk. Voor Oase scoorden: Wendy Hoog- eboom, Marleem Stipdonk en Anita van der Poel 2 en Lesley van der Fits en Maaike Rotte veel. In een gelijkopgaande wed strijd toonde Animo zich tegen MSV schotvaardiger en dat be tekende voor de ploeg uit Noordwijk de tweede nederlaag: 12-9 (rust 5-4). Voor MSV scoor den Anita Spreeuw 4. Jacque line Knijnenburg en Claudia van Rijn 2 en Karin van Schie. leiden. ron hoogendam tafeltennismedewerker In de danig verzwakte ereklasse van de landelijke tafeltenniscom- petitie lijkt de rentree van Avanti dit seizoen tot mislukken ge doemd. In de ouverture tegen het Oegstgeester Pecos gleed de Ha- zerswoudse ploeg hard onderuit: 9-1. De vrouwen van Rijnsoever gingen bij landskampioen Den Helder met de billen bloot: 10-0 verlies. De kersverse Oegstgeest- coach Co Claussen was vol lof over zijn team na de ruim uitge vallen score tegen degradatiekan didaat nummer één Avanti. „Ik vind het boven verwachting. Er waren een paar spannende pot ten bij. Maar ze zijn er goed te genaan gegaan." Avanti weet na de eerste beurt meteen waar het staat: namelijk op de moielijk te verlaten laatste plaats. Oegstgeest heeft betere papieren. Hoewel de herfstcompetitie nog jong is, heeft de Oegstgeester ploeg een basis gelegd voor een plaats in de bo venste play-offs. Tijdens de start schudde Herman vart der Broek trefzeker het trio Ronald Vijver berg, de Groot, en Edwin Vente van zich af. Dat deed ook Ted van den Berg, die tegen leeftijdgenoot Vijverberg wel een 15-8 achter stand in de derde game moest wegwerken. In de openingsfase gleed de onzekere Friso Reitsma nog onderuit tegen dezelfde Vij verberg, maar zijn herstel volgde spoedig. De reserves van Oegst geest (eerste divisie) moesten bui gen voor titel favoriet Kluis: 8-2. Alleen Hans Lingen en Paul de Jong proefden eenmaal winst. Het Leidse Scylla moest het in de tweede divisie opnemen tegen het sterke Combi en kwam een verdiende 5-5 overeen. Patrick van Meeverden en Martin Groe- newold stonden met twee zeges op scherp. Paul Kanbier speelde goed, maar kwam net niet tot In dezelfde klasse opende de Treffers met een 'verdienstelijk' 7-3 verlies tegen JCV. Robert Thijssen (2x) bood het meeste te genstand, gevolgd door Koos van Beek (lx). Het in de vierde divisie uitko mende TOV had de pech om zon der Wilco Lucassen aan te treden. Zodoende rolde er 'slechts' een 6- 4 winst uit de bus tegen de Tref fers 3. De gewonnen partijen van Guy Noordink (3x), Timo van der Voort en het dubbel zorgden voor de magere zege. Vrouwen De vrouwen van Rijnsoever, het nieuwe gezicht in de versterkte eredivisie, kreeg meteen al een verwachte dreun te verwerken. De zusjes Maroesja en Cora Bon- sen en Mariska de Haas moesten een 10-0 verlies slikken tegen ti telverdediger HOI. De vrouwen van Oegstgeest lie ten in Geldrop geen spaan heel van Unicum en pakten een riante 10-0 winst. Een goede start der halve voor Iris Sjaardema, Karin van der Heiden en Miranda Kars- dorp in de tweede divisie. Docos hoektë tegen Westa zijn tweede 8-2 zege in successie. Ka rin Bunnig en Manon Nijssen ble ven ongeslagen. Mirjam Bik won eenmaal.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22