V PSV blameert Van Hanegem ziet stijgende lijn zich opnieuw Rampspoed voor Karlsruhe in Duitse beker FN Sport Ook deze chopper huur je bij Bergkamp en Jonk staan er al naast MAANDAG 13 SEPTEMBER 1993 Aad de Mos blijft klagen, PSV blijft slecht spelen. Zowel het cép als het ander verwondert, l egen Sparta was PSV zaterdag vrijwel compleet, maar de ge wezen kampioen blameerde zich opnieuw. Het voetbal was hopeloos slecht, bovendien werd opnieuw een punt ingele verd, het derde in een week tijd: O-O. De coach wijt PSV's treurige spel vooralsnog volledig aan ex terne factoren. De Mos: „We zoeken door blessures en schor singen nog altijd naar de ideale formatie." Of hij het al eens zo erg had meegemaakt, wilde ie mand weten. „Nee, zo erg heb ik het nog nooit meegemaakt", kopte De Mos het voorzetje in. Het is gezeur. Clubarts Rein- Jan van den Hoogenband lachte ook om het geweeklaag van De Mos. „Blessures? Alleen Van Tiggelen is geblesseerd. Eller- man en Heintze zijn gewoon gepasseerd. Linskens, Faber, Van der Gaag en De Jong, dat zijn toch gewoon wisselspelers. Of vergis ik me?" De opstelling van PSV zei ge noeg: acht (ex-)intemationals, de jonge Robert Fuchs op de plaats van Van Ankeren (die een uur werd gespaard), Robert Ver hagen voor de gepasseerde Heintze en Peter Hoekstra linksbuiten, zoals vorig seizoen. Op Van Tiggelen na speelde PSV dus in de ideale formatie van De Mos. Met het oog op de Europa Cup-wedstrijd van mor gen tegen Karlsruhe SC tenmin ste. De Mos mag competitie-wed strijden immers graag gebrui ken om zich voor te bereiden op krakers als tegen de Duitse mid denmotor. Tegen Sparta liet hij Arthur Numan weer in de dek king spelen. Want De Mos moet zich wel aanpassen, meent hij. „Heb je Heintze woensdag ge zien tegen MW? Als hij dat te gen Karlsruhe zou doen, kunnen we beter meteen thuisblijven." Dus blijft Heintze beter thuis en wordt Numan maar geofferd. Dat is spijtig. Numan leek enige tijd een leuke voetballer te wor den, bij PSV draaft hij voorna melijk energiek van hot naar her, zonder echt op te vallen. Onder De Mos is hij dus inmid dels gedegradeerd tot mandek ker. Zoals Erik Meijer vaste re serve is geworden. Ook van Popescu is niets meer over. De sterke Roemeen komt nog weieens gevaarlijk hoog van de grond om de bal in te koppen, maar daar blijft het bij. Zaterdag kreeg hij de beste kans van de avond op een voor zet van Hoekstra, maar dit keer was zijn kopbal een gemakkelij ke prooi voor Sparta-keeper Metgod. Zo gaat het verder bij PSV: van Hoekstra komt weinig, In- gesson rent slechts als een be zetene op en neer, Lamptey was weer eens onzichtbaar, de jonge Fuchs verdronk en werd dus ge wisseld. Later kwam Van Anke ren in het veld, nog een hardlo per. Het leidde allemaal tot niets. link. Van Eek. Valke. Bogarde; Krijgs- Den Haag volgt Dordrecht oen haag Slechts Dordrecht '90 en ADO Den Haag halen met redelijke regelmaat overwinningen binnen in de eerste divisie. Zij het dat Dordrecht zaterdag, door een gelijkspel bij Excelsior, zijn tweede verliespunt opliep. ADO gebruikte in het Zuiderpark het laatste kwartier van de wedstrijd tegen Telstar om een ach terstand van 1 -3 weg te werken en de slotminuut voor de over winning van 4-3. Telstar raakte verdediger Nok elf minuten voor tijd kwijt en vervolgens ook zijn voorsprong van 3-2 bij ADO Den I laag. Van der Laan (strafschop) en Van Eijkeren hielden de punten nog net in het Zuiderpark. Harrie van der Laan scoorde inmiddels al elf doelpunten. Wim van Hanegem kon het na de 4-0-overwinning op het onthutsend zwakke FC Groningen niet laten de mediavertegenwoordigers even cynisch toe te spre ken. „Voordat we naar IJs land vliegen koop ik eerst even alle maandagkran ten", voegde hij het verza melde journaille triomfan telijk toe. De Kromme wil de er mee aangeven dat Feyenoord, alle kritiek op het zwakke spel ten spijt, als enige in de eredivisie nog kan pronken met een ongeschonden blazoen. Twaalf punten uit zes com petitieduels is een gerust stellende gedachte met de altijd lastige Europa Cup uitwedstrijd tegen Akranes, de kampioen van IJsland, voor de boeg. GRONINGEN JAN MENNEGA GPD-VERSLAGGEVER Er zit, constateerde Van Hane gem tot zijn voldoening, boven dien een stijgende lijn in de prestatiecurve van de volksclub uit Rotterdam Zuid. Na vier tri omfen met het kleinste verschil (1-0 tegen Cambuur Leeuwar den en FC Twente, 1-2 tegen NAC en RKC) en een overwin ning met een iets ruimere mar ge (2-0 tegen Volendam), schoot de landskampioen gis termiddag in het Oosterparksta- dion ineens met scherp. De meegereisde supporters moesten overigens tot halver wege de tweede helft wachten alvorens Regi Blinker de score openbrak. De weerstand van FC Groningen was op slag hele maal gebroken en de burcht van de danig verbleekte trots van het Noorden veranderde onmiddellijk in een onvervalste schiettent. John van Loen uit een strafschop (Erik van Kessel had Gaston Taument onderuit gehaald), Dean Gorré (na voor bereidend werk van Regi Blin ker) en opnieuw John van Loen (Gaston Taument tekende voor de voorzet), waren de prijs- schutters. De honderd procent competi tiescore en de prachtig ogende 4-0 zege op FC Groningen ten spijt, ging Feyenoord aanvanke lijk opnieuw mank aan creativi teit en raffinement. De defensie John van Loen heeft nummer vier gescoord v met John de Wolf als onwrikba re rots, was andermaal van be ton, maar aanvallend brachten de Rotterdammers er in het eer ste uur weinig van terecht. Veel meer dan wat ongevaarlijke af standsschoten van Arnold Scholten, Rob Witschge, Ulrich van Gobbel en Ruud Heus kon den toen niet worden geno teerd. Pas nadat Regi Blinker doel had getroffen, kwam Feyenoord los, daarbij geholpen door de stuntelende thuisclub die in de laatste twintig minuten als een plumpudding in elkaar stortte. Voor FC Groningen, nog niet zo lang geleden de onbetwistbare nummer vier van Nederland, zal het dit seizoen een hels kar wei worden aan degradatie te ontkomen. De Groningers, voorlaatste met twee punten uit zes wedstrijden, hebben de laatste jaren flink aan kwaliteit ingeboet. Zij hebben bovendien geen cent in kas om zich te kunnen versterken. Om de niveauarme selectie toch enigszins op peil te bren gen, speurde en speurt trainer Theo Vonk in alle hoeken en ga ten van deze aardkloot naar transfervrije, dan wel voor een zacht prijsje te huren spelers. Hij lokte de eerder uitgekotste Macedoniër Milko Djurovski te rug naar het Oosterpark, trok met Marian Chlad een onbe kende Tsjech aan, huurde een tweetal B-spelers van Ajax (Mi chael Reiziger en Clyde Wijn- hard) en haalde de afgelopen week Berthil ter Avest op huur- basis bij Roda JC vandaan. Ter Avest mocht prompt debuteren. Nadat Feyenoord een 1-0- voorsprong had genomen liet Vonk Djurovski warm lopen, maar toen Van Loen vlak daar op voor 2-0 zorgde, kon de OldeR Taument, Van Loen en Blinker Sparta - PSV 0-0. Schejd Toeschoui (Sparta), man (PSV). MW - FC Utrecht 2-1 (1-0). 12.000. Gele kaart. Doesburg Willem II Cambuur 4-1 (2-0). 18. Va Arum 1-0, 38. Van Arum 2-0, 69. Keizi 2-1, 73. Sylla 3' Scheidsrechter: 6 000. Rode kaart: 64. (Cambuur). (Cambuur). -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 EERSTE DIVISIE Haarlem - Zwolle 4-2 (2-0). 5. Van Eekeres 1-0, 40. De Jong 2-0, 54. Van Eekeres 3- 0, 59. Van der Vegt 4-0, 65. Weijers 4-1, 89. Boere 4-2. Scheidsrechter- Zuidema. Toeschouwers: 1437. Gele kaarten De Jong (Haarlem), Duim en Verrips (Zwolle) P 4-1 (1-0). 38. L 0, 58. Grummel 2-0, 65. De (strafschop), Emmen - Ü1 1. Scheidsrechter: IJkhout. Toe schouwers: 2092. Rode kaart: 29 Berens (TOP). Geel: Jalving (Emmen), Kooien en De Graaf. Toeschouwers: Schijndel 0-1. Scheid schouwers: 1600. Geie kaartt Weerden (NEC), Matthaei, Var n Ter Braak (De Graafschap). n - NAC 1-3 (0-1). 21. 0-2, 67. Remie 0-3, Dam(AZ). Go Ahead Eagles - FC Twente 3-3 (1-1). 33. Kammeron 1-0, 38. Vurens 1-1, 58. Kammeron 2-1, 70. Polly 2-2, 84. Kam meron 3-2, 90. Hoogma 3-3. Scheidsrech ter.- Van der Ende. Toeschouwers: 7100. Gele kaart: Elzinga (Twente). FC Groningen - Feyenoord 0-4 (0-0). 66. Blinker 0-1. 75. Van Loen C" schop), 87. Gorré 0-3, 90. Van s 3-1, 82 Schip, 3 Roon 4-2. Scheidsrechter: El- burg. Toeschouwers; 2782. Gele k, ven) en Fenana (Fortuna S.) Excelsior - Dordrecht '90 0-0 Scheids rechter: Schaap. Toeschouwers: 2500. Ro de kaart: 75. Burleson (Excelsior). Gele RBC - Veendam 2-1 (1-0). 30. Simons 1- 0, 62. Koolhof 1-1, 67. Roovers 2-1, Or,75 Van Loen 0-2 (straf- Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: Telstar 4-3 (0-2). 11 Oer- Uilenberg. Toeschouwi en Haag -1 s 0-1, 36. 1-2, 65. Oostrom 1-3, 73. - RKC 4-1 (2-1). 10. Cocu 1-0, 22. Scheidsrechter: Blom Cocu 2-0, 39 Brands 2-1, 82. Gillhaus 3- 1. 90. Helder 4-1. Scheidsrecht» Dijk. Toeschouwers: 4715. Gele b 2282 Rode k geel. Gele k; Dotdr.'90 vroegere vedette van Partizan Belgrado zijn plaats op de reser vebank weer innemen. Groningen: Lodewijks; Boekwee, e Riekennk, Veenhof en Van Kessel; (34. Roo: n Chlad TOPSCORERS (VISIE Litmanen (Ajax) 7, 2. Gill Lammers (NAC) 6, 4. H en Van Hooijdonk (NAC) 5, 6. Graef V), Cocu (Vitesse), PROGRAMMA FC Groningen. EERSTE DIVISIE Zaterdag: RBC - AD0 Den Haag, Heracles - Witschge; 'FC Den Bosch, Helmond Sport - Eindho- en Kooyman (Heracles) 5, 6. Ogura (Excelsior), Kooyman (Heracles), Hoop (Telstar), Jansen (FC Den Bosch), De Jonge (Emmen), Oerlemans (Telstar) en Mutsaers(RBC)4 Weer gouden invalbeurt Piet Keur DEN HAAG «ANP bal is Heerenveen nog altijd ongeslagen, ge deeld derde met Vitesse, achter Ajax en Feye- Heerenveen doorbreekt het vaste patroon van noord en voorlopig het zoekende PSV (twee ver- de eredivisie. De afgelopen week vooral door de liespunten meer) nog steeds te vlug af. Vitesse laatste import-Fries Piet Keur. Woensda; de forse Zandvoorter goed voor twee doelpun ten en de winst op Cambuur, in het weekeinde maakte hij de enige treffer, weer goed voor twee punten, tegen VW, dat gelijkwaardig en onbe kommerd gedurfd meespeelde. Door dit Keur merk op bewegelijk en ongecompliceerd voet- mist John van den Brom niet Geen ploeg in de eredivisie heeft per wedstrijd meer'doelpunten gemaakt dan de Arnhemse. Gisteren scoorden Cocu (twee), Gillhaus en Helder tegen RKC, dat Vitesse langdurig op eigen helft vastzette. Om dat het elftal van Neumann ook goed verdedig de, bleef het bij één tegentreffer van Brands. BUITENLANDS VOETBAL MONCHENGLADBACH SIP Drie dagen voor de eerste UEFA-bekerrronde tegen PSV werd Karlsruher SC in het Duit se bekertoernooi geconfron teerd met rampspoed. Behalve dy uitschakeling door Borussia Mönchengladbach (5-3) kreeg doelman Kalin een rode kaart en vielen drie spelers - Schmidt, hTrjakov en Nowotny - gebles seerd uit. KSC leek in de eerste helft op een comfortabele overwinning af te gaan. Het werd 0-1 door Schmidt en 0-2 door Bilic. Na rust werd Mönchengladbach veel sterker en kon de ploeg te gen een numerieke minderheid de stand gelijk trekken, eind stand 3-3. Pflipsen en Wynhoff zorgden in de verlenging voor de winst. Auto- en Motorverhuur MultiRent (iWiit-ó./ /utrtvt hwr jkfcwn paar verrassingen voor. De amateurs van Bayern München schakelden de profs van l.FG Köln uit in een strafschoppen- reeks na 120 minuten zonder doelpunten. Eintracht Frankfurt, koploper in de Bundesliga, werd uit geëli mineerd door het gepromoveer de Freiburg, ook al met 5-3 en in de verlenging. Engeland Arsenal heeft Manchester Uni ted op de zevende speeldag van de Engelse voetbalcompetitie achterhaald. Een stevige over winning op Ipswich (4-0) was daarvoor de eigen inbreng. De steun van Chelsea op afstand was echter onontbeerlijk. De Londense club bracht lijstaan voerder Manchester United de eerste nederlaag van het sei zoen toe: 1-0. Kevin Campbell tekende voor 75 procent van de productie van Arsenal. Wright had met zijn vijfde seizoenstreffer, even veel als topschutter Sheringham van de Spurs, de score geopend. De aanvaller, die als internatio nal het net maar niet kan vin den, bereidde er nog twee voor. Campbell, die van coach Graham de opdracht had gekre gen niet na te denken en elke bal in z'n buurt op doel te knal len. profiteerde van zijn werk. Manchester United zag door Chelsea een einde gemaakt aan een serie van zestien wedstrij den zonder verlies. Een vroege treffer van Peacock volstond daarvoor. De landskampioen ontketende in de tweede helft De Braziliaan Dunga haalt Stuttgart keihard uit in het bekerduel met Leipzig. Links kijkt Trommer be wonderend toe, rechts vreest Hecking de schotkracht van de Braziliaan. een gigantisch offensief, maar bleef vergeefs tegen de Londen se muur opbeuken. De hatelijk nul op het scorebord bleef. De Franse international Cantona was het dichtst bij de gelijkma ker. Hij zag een lob over 35 me ter tegen de lat gaan, waarna de bal pardoes in handen van de Russische doelman Kharin viel. Leeds haalde de vijandelijke statistici de lach ook eindelijk van het gezicht. Coventry is als enige nog ongeslagen in de En gelse eredivisie. Zaterdag werd gelijk gespeeld tegen Aston Vil- zondag in de stromende regen bij Liverpool met 1-0 te winnen. Newell zorgde in de 54ste mi nuut voor de beslissende treffer. Het was de eerste keer in dertig jaar, dat Blackburn van Liver- MADRIP ANP Real Madrid leed in het ver nieuwde Bemabeu-stadion een nederlaag. Voor 86.000 toe schouwers ging de Koninklijke in zijn eerste thuiswedstrijd on deruit tegen Real Valladolid, dit seizoen weer terug in de hoog ste klasse. Barcelona liet ook een punt liggen, geen doelpun- Real onderuit in eigen stadion ten in de uitwedstrijd bij Alba- cete. Het budget van Valladolid is het laagste in de hoogste klasse van de Spaanse voetbalcompe titie. Valladolid moet zich dus, naar Spaanse begrippen, behel pen. In Madrid was niet te zien dat Real over ruimere middelen beschikt. De bekerwinnaar en nummer twee van het vorig sei zoen speelde onnauwkeurig en steriel en verhief zich nimmer boven het niveau van Valladolid dat het seizoen was begonnen met verlies op eigen veld tegen Gijon. Valladolid beheerste één facet van het spel zelfs duidelijk beter dan Madrid, scoren. Al berto deed het na een half uur na een foutje van Sanchis, her haalde het vlak na rust en een minuut later zorgde verdediger Cuaresma voor 0-3. Het wan hoopsoffensief van Real bracht een kwartier voor tijd het tegen doelpunt van Alfonso. Inter verliest van Cagliari CAGLIARI GPD pool met een zege kon vertrek ken. Norwich City, woensdag te genstander van Vitesse in het la: Ó-OrBlackburn Rovers schoof UEFA-bekertoernooi, leed in ei- op naar de derde plaats door gen huis de tweede nederlaag. Wimbledon was er verantwoor delijk voor. Het werd 0-1 door een treffer van Sanchez. Man chester City, de ploeg van Lei- denaar Alfons Groenendijk, won met 3-0 van QPR. Dennis Bergkamp reserve, Wim Jonk op de tribune. De toe schouwers in het Sant' Elia-sta- dion geloofden hun oren niet toen de opstelling van Inter werd bekend gemaakt. Dat Jonk kon worden geofferd op het middenveld werd nog mogelijk geacht, maar dat ook Bergkamp uit de basisopstelling zou ver dwijnen was heel opmerkelijk. Aan het einde van de wedstrijd twijfelde het schiereiland aan de uitslag: Cagliari versloeg In- ter met 1-0. Dat was sinds de dagen van Gigi Riva niet meer voorgekomen. Trainer Bagnoli moeilijke weken tegemoet. Hij zit duidelijk met zijn dure aanwinsten in zijn maag en probeert via het vorig jaar be proefde concept (overigens alles behalve defensief voetbal) de schade te beperken. Om de te ruggekeerde Sosa en Sjalimov en de herboren Toto Schillaci ruimte te gunnen, werd het Hollandse duo gisteren geof ferd. In de Europa Cup tegen Rapid Boekarest zijn de oud- Ajacieden wellicht wel van de partij, want Ruben Sosa vertrekt vandaag weer naar Uruguay voor de laatste WK-plichtple- ging. In de Sardische hoofdstad liep het antieke Inter met open ogen in de val van de thuisclub, die ook al geen vrolijke start van Anderlecht verspeelt eerste punt BRUSSEL» ANP J Albacete - Barcelona 0-0. Valen cia - Atletico de Madrid 1-1Gijon - La Co- runa 0-2, Lerida - Athletic de Bilbao 1-2, Rayo Vallecano - Tenerife 4-3, Logroöes - Santander 0-1, Celta - Oviedo 1-1, Real 2-3 Sevilla dit seizoen kent. Schillaci en So sa verzuimden enkele mogelijk heden te benutten. Vlak voor de pauze zorgde de Panamees De- ly Valdes met een fraaie actie voor de enige goal van het duel. Enkele tellen later knikte de spits bijna een tweede keer raak. In de tweede helft zette In- ter alles op de aanval. Berg kamp verving Dell'Anno (een andere dure aankoop). Het of fensief leek vruchten af te wer pen, maar twee keer stond de lat een gelijkmaker (van Battis- tini en Schillaci) in de weg. De eerste nederlaag in dit sei zoen komt op een zeer verve lend moment voor Inter. De ploeg draait nauwelijks ondanks een intensieve voorbereiding. Dick Advocaat is van plan vol gende week naar San Siro te gaan voor Inter-Lazio. De bondscoach, die meent dat Bergkamp en Jonk wel erg wei nig krediet krijgen bij Inter, doet er goed aan om uit te wijken naar Udine om Gullit aan het werk te zien en hem té overtui gen voor een terugkeer in Oran je. Hoewel hij gisteren niet scoorde, was Gullit weer de ma tador van de Genuese formatie. Hij had wejnig geluk met zijn doelpogingen: tweemaal trof hij de lat en tweemaal werd een in zet van de doellijn gehaald. Da vid Platt besliste het duel tegen Lecce. 2-3 DUITSLAND: Beker, derde ronde Ein tracht Haiger - 1 .FC Kaïserslautern 1-3 rr.v., FC Augsburg - Marl 3-0, Hannover '96 - Dynamo Dresden 2-3, Bayer Uerdingen - Carl Zeiss Jena 2-3, Saarbrucken - Ham burger SV 2-4, Borussia Mönchengladbach - Karlsruher SC 5-3 n.v.. Freiburg - Ein tracht Frankfurt 5-3 n.v., Bayern Munchen amateurs - l.FC Köln 0-0, BM amateurs COMPETITIE?'V°fBPltuttgart - VfB Leipzig 0-0. Frankfurt 7 - 13 Duisburg 7 - 10 Hamburger SV 7 - Leverkusen 7 - 10 11 Bayern 7 - 8 Werder 7 - 11 BËLGIË:* AA Gent - RWDM 1-1, Cerkel Brugge - Genk 1-1, Waregem - FC Luik 2- 1, Standard Luik - Germinal Ekeren 3-0, Lierse SK - Club Brugge 1-1, Antwerp FC - Seraing 2-1. Anderlecht - Mechelen 1-1, Oostende - Charleroi 1-0, Lommei - Beve- ren 2-0. Anderlecht 7-10 Oostende 7-9 Lommel 7-10 Standard 7-8 Clu6 Brugge 7-10 Antwerp FC 7-8 - Ipswich 4-0. Aston Park Rangers 3-0, Norwich - Wimbledon 0- 1, Oldham - Everton 0-1, Sheffr'"' Blackburn 7-14 Aston Villa 7-12 SCHOTLAND: Dundee United - Dundee 1- 0, Hibernian - Aberdeen 2-1, Kilmarnock - St Johnstone 0-0. f FRANKRIJK: Nantes - Strasbourg 2-2, Monaco - Lille 1-0, Toulouse - Marseille 0- 0, Saint Etienne - Sochaux 0-0, Cannes - 8-10 Nantes Grasshoppers 10- Sion Anderlecht heeft zijn eerste punt in de hoogste afdeling van het Belgi sche voetbal verloren. De Brusselse formatie speelde gelijk tegen KV Mechelen (1-1). Na zeven wedstrijddagen leidt Anderlecht met drie punten voorsprong op Lommel en Club Brugge. Nilis zette Anderlecht na een kwartier op voorsprong. Czerniatynski bracht KV Mechelen in de 59e minuut op gelijke hoogte. De wedstrijd bereikte kwalitatief geen hoog niveau. Af en toe zat er iets te veel pit in. Met vier gele kaarten (voor de Anderlechters Boffin, Crasson en Versavel en de Mechelaar Deferm) hield scheidsrechter Javaux de teugels redelijk strak. r 1-0, Cremonese -

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18