Juventus corrigeert misstap Visser bant elk risico verder uit Sport Sampras in grote vorm ;,^th l\'/v MASTERS nieuwe Hockeyers missen ritme bij strafcorner Sprintzege helpt Van Moorsel niet verder De Leeuw wint in Noordwijkerhout ALNO: keukens zoals die wenst. DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1993 CHEF ROB ONDERWATER Geen boete voor Scylla leiden» De Leidse tafeltennisvereniging Scylla hoeft van de Eu ropese Tafeltennis Unie (ETTU) geen boete van 1100 Zwitserse Francs te betalen vanwege het niet gespeelde Europacup-duel tegen het Poolse Zagbebi Lubin, dat gepland stond op 3 septem ber. Wel moet de club van trainer Gerard Bakker het inschrijf geld van vierhonderd gulden betalen. „Da's vervelend", zegt Bakker, ,,We hadden liever wel gespeeld, want ze zouden best een kans maken om in de volgende ronde te komen. Maar de Duitse bond gaf ons toch geen toestemming omdat Gerard (Bakker jr, red.) en Peter Paul (De Vrind, red.) in de Duitse com petitie spelen. Aanvankelijk vond de organisatie het wel goed." Vanderaerden sponsort zichzelf lummen De Belgische profwielrenner Eric Vanderaerden, die onlangs wegens wangedrag door WordPerfect-ploegleider jan Raas op staande voet werd ontslagen, is de rest van het seizoen sponsor van zichzelf. Vanderaerden maakt morgen in het criteri um van La Louviere zijn rentree in het shirt met het opschrift 'Lederfashion Eric Vanderaerden-Heusden-Zolder'. Met het oog op het volgend seizoen hoopt Vanderaerden op korte termijn een nieuwe ploeg te vinden. Hij heeft aanbiedingen van twee Italiaanse formaties op zak. Feyenoord eist geld van Haarlem Rotterdam Feyenoord eist 100.000 gulden van Haarlem. De landskampioen claimt dat bedrag omdat Haarlem Piet Keur heeft verkocht aan Heerenveen. Keur vertrok in augustus '91 voor een ton van Feyenoord naar Haarlem. Volgens Feyenoord-voorzitter Van den Herik werd bij die transfer de clausule opgenomen dat Haarlem nog eens zo'n bedrag over zou maken indien Keur zou worden doorverkocht aan een andere club. Eintracht Frankfurt aan de leiding Juventus heeft de misstap van zondag gecorrigeerd. De houder van de UEFA-beker bracht Sampdoria zijn eerste nederlaag toe (3-1). De nieuwe werkgever van Ruud Gul- lit behoorde na twee wedstrijddagen tot de vier ploegen, die nog geen punt hadden verspeeld. Door twee straf schoppen te missen bij AS Roma had Juventus zondag verloren. turun anp Juventus was getergd. „Als een dier dat in de jacht is geraakt", wist Gullit. „Dat maakt de te genstander gevaarlijk en onbe rekenbaar." De wilde bui van Juventus leidde tot doelpunten van Conté voor en Roberto Bag- gio en de Duitser Möller na rust. Gullit had voor Sampdoria de score geopend. Ondanks een gelijkspel (0-0) bij Napoli behield Torino de lei ding in de serie A. Inter en AC Milan hebben eveneens vijf punten uit drie duels. Inter ver sloeg Cremonese met 2-1. De roodzwarte stadgenoten moes ten Piacenza een gelijkspel toe- Voor Inter trof Bergkamp te gen Cremonese na twintig mi nuten doel. Festa assisteerde de bezoekers door de eingen doel man te passeren. Tien minuten voor tijd bracht Schillaci Inter de volle winst. De Milanezen zijn overigens niet erg te spre ken over de seizoensopening van Jonk. Door een groot aantal WK- kwalificatiewedstrijden waren veel buitenlanders in de serie A naar hun vaderland teruggeroe pen. Het gaf de Italiaanse topli- ga een ander karakter. Zo trad AC Milan aan zonder Jean Pier re Papin (Frankrijk). Florin Ra- ducioiu (Roemenie) en Brian Laudrup (Denemarken). Prompt werd er een kleurloze 0- 0 op de mat gelegd. Pal achter de top-drie volgt onder meer Foggia. dat met 2-0 won bij Lec- ce. Roy scoorde in de voorlaats te minuut. Als enige club is Lec- ce nog zonder punten. Duitsland Eintracht Frankfurt heeft mis schien niet het sterkste elftal van de Bunde6liga. Van de Duit se toppers troffen de Hessen gisteren wel zeker de zwakste tegenstander. Door drie doel punten van Anthony Yeboah werd Freiburg in het Waldsta- dion simpel opzij gezet. De Ghanees scoorde in de tweede, de 44ste en de 98ste minuut. Eintracht heeft na zeven duels slechts een punt verloren. Hamburger SV, dat op twee punten de tweede plaats bezet, kreeg een helft weerwerk van VfB Stuttgart (rust 2-2). De win nende treffer kwam in de acht ste minuut na rust op naam van Baron. Duisburg incasseerde winst bij Wattenscheid. Weidemann en Közle scoorden (2-0). Met Ruud Gullit. FOTO ARCHIEF Schalke '04, de club van Youri Mulder, gaat het nog steeds niet goed. Drie schamele puntjes be draagt momenteel de seizoen- oogst. Alleen l.FC Nümberg doet het net zo slecht. In de ontmoeting bij middenmoter l.FC Kaiserslautern vielen geen doelpunten. new york rob v Pete Sampras heeft gisteren de US Open behoed voor een zo veelste teleurstelling. De 22-jari- ge Amerikaanse stilist won in de kwartfinale van zijn landgenoot Michael Chang - 6-7 (0-7), 7-6 (7-2), 6-1, 6-1 - en lijkt nu de voornaamste kandidaat voor de eindzege. Hij is in bloedvorm en de verbetenheid straalt van zijn gezicht. Het tennis van Pete Sampras is weer zo mooi en effectief dat het bijna vervelend wordt. Ze ker voor zijn tegenstanders. Sampras won de US Open in 1990 en was recentelijk de beste op Wimbledon, waar hij 'Saaie Piet' werd genoemd vanwege zijn foutloze spel en gebrek aan emotie. Hij lijkt vastbesloten om zijn derde Grand Slam-titel in de wacht te slepen. 'Boring Pete' is in bloedvorm en heeft het tij mee, want in het veld zijn de toppers schaars geworden. In de eerste twee sets hielden Sampras en Chang - respectie velijk tweede en zevende ge plaatst - elkaar in evenwicht en twee keer moest een tiebreak de beslissing brengen. Op 1-1 in sets ging Sampras versnellen. Hij bereikte een niveau dat te veel was voor de kleine ("hang die het niet kon bijlopen. Chang leidde in de onderlinge con frontaties voor de wedstrijd met 6-2 tegen de man die hij als een goede vriend en collega be schouwt. Op hardcourt had Chang tot aan gisteren alle par tijen tegen hem gewonnen. De verliezer begon met goede papieren aan Flushing Meadow Hij had dit jaar al vijf hardcourt- finales gespeeld, waarvan drie gewonnen. Maar tegen deze Pe te Sampras is op het moment weinig in te brengen. Sampras wilde na afloop niet vooruitlo pen op de zaken. ..Ik bekijk het van dag tot dag. Maar ik moet toegeven dat het lang geleden is dal ik zo goed speelde als in de laatste twee sets." Chang gaf toe dat de beste had gewonnen in hel duel tus sen de twee hoogste spelers van de uitgeklede plaatsingslijst. ..Ik denk dat Pete op dit moment iets beter is dan ik." Dat laatste was zwak uitge drukt. Sampras benaderde in de derde en vierde set gisteren de perfectie. Hij sloeg ongelofelijke ballen en zijn servicegames wa ren een verschrikking voor de toch meestal goed retourneren de Chang. Magere oogst zaalvoetballers LEIDEN JAN DAAN VAN OOSTEN MEDEWERKER De eerste ronde van de KNVB-beker is voor het re gionale zaalvoetbal slecht verlopen. Vier van de zes ploegen uit de regio sneuvel den. Alleen McDonald's volg de het voorbeeld van Bax door OWS'88 met 6-2 te ver slaan McDonald's behaalde in Sliedrecht een simpele ov er winning. Hans van Marwijk en Gijs Diemei zette de I.ei- denaars in de eerste helft op 2-0. Na een 2-1 ruststand liep McDonald's verder uit naar 6-2 via doelpunten van op nieuw Diemei. Herman van Marwijk en Sjaak de Boer (2x). In een spannende wed strijd kon De Sleutels het niet bolwerken tegen The Bulldog uit Amsterdam. Sleutels nam nog wel de lei ding met 1-0 en 2-1 via Ro nald iiendrikse en ié iege laar. i en zware enkelblessure hij de Amsterdammers bracht de Leidenaars zo van slag. dat de voorsprong werd omgebogen in een 4-2 ach terstand. Sleutels kwam nog terug tol 4-3 via Van der lin den. maar The Bulldog trok aan het langste eind: 5-3. In de Gaasbak verweerde RGC zich knap tegen het sterke Hovocubo uit Hoorn. Boudy Pijnakker (3x), debu tant Erik van Houten en Al- bert Bosnia hielden RGC tot de laatste minuut langszij, waarna Hovocubo toch nog de overwinnig pakte: 6-3. Bax 2 verloor met 5-2 van het Haagse IA/ Snoekie, ter wijl Boerenburg zijn meer dere moest erkennen in Ze venhoven: 4-3. Kruisfinalist gaat tegen Boogmans voluit MASTERS IN CIJFERS af. Rekenwerk De weergoden zijn het Masters- toernooi van het LD tenniscir- Het verplaatsen van die partij cuit niet gunstig gezind. Twee naar zaterdag betekent voor forse onweersbuien bezorgden Visser en Boogmans dat het re de wedstrijdleiding overwerk kenwerk gestaakt kan worden, met het verplaatsen de partijen Geen van beide tennisleraren «sP uit het gisteren toch al overvolle programma. Voor de regen kwam verzekerden Marco Vis ser en Jeroen Boogmans zich echter al van een plaats in de kruisfinales. Visser, die in de nachtelijke uren van maan dag op dinsdag in drie moeiza me sets afre kende met Jeroen Vink, stuitte gisteren op Gert-Jan Eg- berink. De Unicummer had voor een vervolgoptreden in de Masters ditmaal twee sets no dig. Boogmaps liet op de twee sets van zijn 'nachtpartij' tegen Egberink opnieuw een tweeset ter volgen. Vink verdubbelde gisteren wel het drietal games uit de eindstrijd van Zoeterwou- de. Met gespannen gezichten volgden Visser en Boogmans daarna het verloop van de partij op Unicums center-court, waar Jan-Willem Lugthart en Mark Fleischeuer in een bikkelhard duel verwikkeld waren. Lugt hart, de Katwijkse B-Master van 1990 en 1991, had de eerste set met 6-4 gewonnen. Voorschote naar Fleischeuer stond bij het begin van de onweersbui op 5-2 en 30-gelijk twee punten van wil in de kruisfinales aantreden tegen collega Lugthart, die in de Leidse regio de laatste seizoe nen nauwelijks een partij ver loor. „Ik ga er vanuit, dat toch Jan-Wil- mm lem wint", ver- strategie voor het bereiken van de Mas- tersfinale. „Bij de wedstrijd tegen Boog mans ga ik er voluit tegenaan. De winnaar van ons onüoopt hem dan." Dat Fleischeuer de editie van 1992 op zijn naam bracht wordt daarbij even over het hoofd ge- zien. De regerend kampioen wil voordat hij De Merenwijk ver laat voor een hoger competitie niveau in Den Haag eerst nog een goed slotaccoord neerzet- ''F Circ«vV RabobankQ Bionda Zonderop heeft slechts één doel. Met haar zesde optreden op het evenement op haar eigen club Unicum wil ze eindelijk vele goede tennisjaren bekronen met de titel van B- Master. De opdracht is duide lijk: alles winnen. „Ik heb een week vrij genomen", vertelt Zonderop. „Dan kan ik mij rus tig op de partijen voorbereiden Gert Jan Egberink sneuvelde tegen Marco Visser. Uitslagen woensdag HEB (A): Lugthart - Fleischeuer 6-4 2-5 afgebroken. (B): Visser Egbe rink 6-3 6-4, Boogmans - Vink 6-3 6 3. DEB (A): Zonderop - Jonkman 6-0 6-4 HEC (A): Van den Berg - De Vries 7-5 1-2 afgebroken DDD (E): Kouwenberg/Moerman Kor/Warnau 6-2 6-3. (F): Bisschops- /Huisman - Bouhuys/De Vries 3-6 6-3 6-4. (G): Franse/ Van der Meer Farin/Schouten 4-6 6-4 6-1 Alle overige parti|en zijn vanwege de slechte weersomstandigheden afge last en verplaatst naar vrijdag en za terdag. Programma donderdag 13.00: DDD (A) Meesters/Van Halen - Blom/Philippa. 13.30: DDD (B): De Mare/Steenvoorden - Knops/Van Hee- ringen 14.00: DDD (F): Van der We reld/Van der Zwet Bouhuys/De Vries. 15.00: DED (B): Cornelissen Sterk 16.30: DEB (A): Buis - Kruit 17.00. HEB (A): Lugthart - Swar' HEB (A): Guinau - Fleischeuer. DEC (B): Halenbeek - Van Santen. HDD (F): Gunthardt/De Groot - Denkers/De Vos. 18.30: DEC (B): Derks Polla HED (A): Bolten Kroon DED (A): Zandbergen Boers. DED (B): Van Deursen Derks. DEB (A): Bethle hem - Jonkman. 19.00: Van Klink- /Lek - Kor/Dusoswa 20.00: HEB (B): Visser - Boogmans HEB (B): Vink Egberink HED (A): Rothbarth - Wen ner DED (A): Vink R.jnders. HDD (D): Sakes/Van Roekei - Vork/Roelofs. 21.30: HDD (I): Admiraal/Leunnk Helvenstem/Van Veen. HDD (J): Van lersel/Homan Houwer/Haasnoot DDD (C): Poorta/Schrama - Bosscher- /Jonker. DDD (D): Van Ruiten/Schoi- tes - Zeeman/Van der Meent. Programma vrijdag 14.00: DDD (E): Kouwenberg/Moe' man - PenmngsA/an Stern. 15.00: DEC (A): Boers Van der Gugten DED (A): Zandbergen - Rijnders. DED (B): Van Deursen - Sterk. en mijn fysiotherapeut Rene Steenbeek elke dag de blessure laten behandelen, die ik op Leidse Hout heb opgelopen." De wilskracht van Bionda Zon derop was in ieder geval veel te groot voor Lydia Jonkman. Dubbelspel De dubbelende D-dertigplus- sers zorgen bij de LD-Masters voor de gewaardeerde aanvul ling op het qua B-, C- en D-en- kelspelen beperkte programma. Tiny van der Plas en Betty Hoogeveen boekten reeds twee keer poulewinst en bereikten als eersten een plaatsje in het hoofdschema van het vrouwen- dubbel D30+. Ria Bisschops en Tini Huisman volgden gisteren dit voorbeeld. De zusjes Wil Bouhuys en Cora de Vries kon den zich net niet bloot genoeg geven. Truus van der Meer en Carla Klein spelen als zusters niet met elkaar. De oudste, Truus, speelde zich met Gré Franse ten koste van de jongere Carla, gekoppeld aan Marian van Klink, in het eindschema, dat zaterdag van start gaat. Echtgenoot Peter van Klink is bij de mannen nog wel in de strijd voor de hoogste eer bij de dertigplussers. De eerste partij met Ton Lek, tegen Harry Kas persen en Wouter Leeuwen- burgh, werd zoals alle mannen- dubbels van gistervond uitge steld. De Van Klinken uit Rijp- wetering delen overigens de sta tus van deelnemend echtpaar met Woy en lanny Kor, die Ha- zerswoude-Rijndijk als speel- en woonplaats hebben. De uit gangspositie van de Korren is echter beter. Woy klopte met Wim Dusoswa alsnog de par tuur Kaspersen/ Leeu wen bergh na de eerste set met 0-6 verlo ren te hebben. Janny zit met Lidwien Wamau nog volop in de strijd door een zege op Petra Pennings en Corri van Stein. Na Kees Bakker en Joost Verdonk plaatsten Gert Meppelink en Leen Plug zich als tweede voor het eindschema mannen D30+. Het Nederlands hockeyelftal heeft de wedstrijd om de Mees Pierson Trofee tegen Australië met 2-3 verloren. De 4200 toe schouwers in het Wagener-sta- dion kregen een fraai duel voor geschoteld met een adembene mend tempo. Enige minpunt was het uitvallen van de lichtin stallatie, dat in de eerste helft voor een kwartier oponthoud zorgde. De nederlaag van Oranje was te wijten aan het gebrek aan rit me bij de strafcorner, met schutters al Van den Honert en Bovelander normaal zo'n ge ducht wapen. Het begin en het einde was wel voor de ploeg van bonds coach Roelant Oltmans. Dat re sulteerde al na vier minuten in een treffer van Stephan Veen Gretigheid werd nietsontziend afgestraft. Wansbrough, Bodi- meade en Davies scoorden in een tijdsbestek van zes minu ten. Aanvoerder Mare Delissen gaf de wereldkampioen vlak na rust via een strafbal nieuwe hoop Die inspireerde tot een stevig offensief, maar niet tol de gelijkmaker. LEIDEN: Houtwerf Keukens Lammenschansweg 130 tel. 071-769345. LISSE: Mieloo Bouwmaterialen Gasstraat 17 tel. 02521-19119. Dat Leontien van Moorsel klim men kan en sprinten weet na de Tour Feminin en het WK inmid dels de hele wereld. Dat die kwaliteiten de Brabantse wiel- renster niet elk gewenst succes opleveren, wordt steeds duide lijker in de Ronde van de Eu ropese Gemeenschap. Van Moorsel, schier onver slaanbaar in de spurt, won gis teren wel weer de etappe, maar kwam niets dichterbij de eind zege. De dekselse Heidi van de Vijver weerstond opnieuw alle aanvallen en heeft nog steeds dik tweeëneenhalve minuut voorsprong op haar Nederland se rivale. De rit over ruim 106 kilome ter van Charleville-Mézieres naar Val Joly met een paar stevi ge cols werd ontsierd door een ernstige valpartij. Palmer (Can), Ogoei (Oek) en Urbonaite (Lit) werden het slachtoffer en moes ten de strijd staken. Bergkoningin Van Moorsel kwam als eerste door op de Cö- te de Rocroi die na 37,5 kilome ter opdoemde. Tien rensters, onder wie Van de Vijver, kleef den aan haar wiel. In de afda ling kwam het tot een hergroe- pering met alle kanshebsters voor een hoge klassering. Een volgende aanval kwam op naam van Elsbeth Vink, die de Italiaanse Cristofoli en de Deense Malmberg meekreeg. Het drietal kreeg niet meer dan 40 seconden voorsprong. Na 85 kilometer koers werden ze ach terhaald. Daar, op de cöte de Ohain, viel de beslissing ook niet, al deed Van Moorsel an dermaal alle moeite. Meer dan punten voor het bergklasse- ment leverde het niet op. De sprint moest derhalve uitkomst bieden en deed dat, nadat eerst nog een vluchtpoging van de Duitse Hohlfeld was geneutrali seerd. Emmanuel Magnien heeft op de eerste dag van de open Ron de van de Toekomst de lei derstrui overgenomen van zijn landgenoot Frédéric Moncassin. Magnien maakt deel uit van de Castorama-formatie en die won in de avonduren de ploegentijd rit over 29 kilometer met over macht. De renners van Bernard Quilfen reden de afstand met een gemiddelde snelheid van 52,14 km/uur. Het team van Jan Raas gaf 50 seconden toe en werd derde. NOORDWUKERHOUT» Godert de Leeuw heeft gisteren de 47ste wielerronde van Noordwijkerhout voor A- amateurs op zijn naam geschreven. De coureur uit Ermelo voorkwam met een geslaagde uitlooppo ging in de slotfase dat Rob Sienders, winnaar van de pelotonspurt, zijn 25e seizoenzege kon pakken. De Zwijndrechter moest nu genoegen nemen met de tweede plaats. Ronald van der Tang uit Voor hout was met een vijfde plaats de beste regioren ner. Nieuwvener Richard van Kempen werd zeven de in het veld van 84 deelnemers. FOTO LOEK ZUYDERDUIN De keukenvak- ALNO vertalen uw wensen snel in een konkreet plan. Zij staan voor u klaar, met een advies op maat en vakmanschap voor perfekte installatie.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 31