Schrijvende Lezers/Info Ontstemming over publikatie van foto omstreden Sonsbeker beeld Drogist WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 OMBUDSMAN LEIDSCH DAGBLAD De foto van een omstreden beeldhouwwerk ('man met erectie') in Arnhem, onlangs ge publiceerd in deze krant, heeft geleid tot enkele klachten van lezers. Een abonnee uit Rijns burg zei het zo: „De krant is gast in mijn huis, een welkome gast, maar van een gast ver wacht ik wel dat hij zich ingeto gen gedraagt. Ik hoop niet dat u zich verweert met het argument dat de televisie het ook bracht, want de krant behoort er een ei gen verantwoordelijkheid op na te houden". Uit de brief van een lezer uit Katwijk licht ik deze passage: ..Sinds de nieuwe lay-out van de krant is het mij opgevallen dat et in de redactie van de krant veranderingen zijn gekomen. Vanaf dat 'beruchte moment' verschijnen er foto's in ons blad, die uiteraard naar mijn mening een uiting zijn van .seksploratie'. Ik kan me inden ken dat het vertoon van bloot of dicht-bij-bloot in rubrieken als kunst en toneel/film nog enige functie kan hebben. Maar de fo to van 'man met erectie' vond ik bepaald storend en voor labiele mensen, pubers e.d. ook erg schadelijk. Functioneel is het m.i. ook absoluut niet. Mijn vraag is moet dat nu per se? Wordt de krant er aantrekkelij ker door?" Alleteerst: de lezer uit Rijns burg heeft gelijk, de krant heeft een eigen verantwoordelijkheid in dit soort zaken en behoort zich niet te verschuilen achter wat anderen doen. Het LD doet dat ook niet. Kwesties op het gebied van zedelijkheidsnormen zijn uiter mate moeilijk. De opvattingen daarover verschillen van per soon tot persoon. Scherpe, hel dere lijnen vallen hier niet te trekken. Wat de een zonder moeite tolereert, is voor de an der al een ernstige overschrij dingvan de fatsoensnormen. Om de lezer inzicht te geven in de wijze waarop de krant te werk gaat/heb ik de hoofdre- Het Coninckshofje in Leiden telt elf huisjes en staat naast het St. Elisabethgasthuis, in geklemd tussen Ou de Vest en Caecilia- straat. Het hofje werd in 1773 ge sticht uit de nalaten schap van Caecilia Coninck voor 'be hoeftige bejaarde Vrijsters of Wedu wen onbelast van kinderen en belijde nis doende van de Gereformeerde Reli gie alsook deugd zaam van gedrag', zo stond in het eerste reglement te lezen. In 1851 en 1870 werd het hofje twee keer met nieuwe huisjes uitgebreid. In die pe riode verrees ook een portierswoning. Vijf jaar geleden vond opnieuw een renova tie plaats. Die kostte 1,2 miljoen, maar le verde wel twee nieu we huisjes op. Bo vendien werd het koetshuis omge bouwd tot woning. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen. Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct not news vormen, maar het zeker waard zijn om te presente- dactie gevraagd het beleid in deze aan te geven. Welnu, zij is zich ervan bewust dat een belangrijk deel van de lezers kring een gods dienstige levensbe schouwing heeft en dat die waar het de zedelijkheidsnor men betreft prijs stelt op terughou dendheid. De hoofdredactie acht het haar taak daar mee rekening te houden. Zij ontkent dat er 'sinds de nieuwe lay-out' in es sentie wijziging in dat beleid is gekomen. Maar zaken zijn soms in beweging. De samenleving in haar geheel neemt op dit gebied een wat soepelere, tolerantere houding aan en zo'n ontwikke ling vindt ook haar weerslag in de krant als weerspiegelaar van de tijd. De problemen doen zich vooral voor op de kunstpagina. Dat is niet verwonderlijk. Op die deelredactie moet vaak worden gewogen of een sculptuur, schilderij e.d. als kunst moet worden gezien of dat de afbeel ding dusdanig ver gaat dat zij geen plaats in de krant behoort te krijgen. In het geval 'Sons- beek' (het beeld maakt deel uit van de tentoonstelling Sons- beek) heeft de kunstredactie ge meend dat het zinvol was de fo to te plaatsen. Op deze wijze wilde zij aan de lezer laten zien waarover de discussie ging. De hoofdredactie heeft de kunstredactie laten weten het daarmee oneens te zijn. „De fo to van 'Sonsbeek' had niet in de krant gemogen en was niet functioneel. De foto voegde reeds de dag er voor in het Leidsch Dagblad gepubliceerde arikel waarin helder uiteen werd gezet wat er in 'Sonsbeek' aan de hand Taalgebruik Een lezer vraagt RUUD PAAUW mij mijn invloed aan te wenden „om het taalge bruik in uw krant meer be schaafd te maken. Vorige week las ik „verdomd goed" en van daag (2 september) „donders goed" en „klauwen met geld'. De laatste uitdrukking betrof weliswaar een citaat, maar ik ben van mening dat een journa list die zijn vak verstaat ver plicht is om de door leken op taalgebied gedane uitlatingen in beschaafd nederlands aan de le zers voor te leggen. Het is uiter mate stotend en onnodig kwet send om taal zoals hierboven weergegeven te bezigen." Ik ga een eind met de schrij ver van deze brief mee, maar niet helemaal. Een journalist die zélf deze termen bezigt, geeft er blijk van niet goed en zorgvul dig met het geschreven woord te kunnen omgaan. En dat een uitdrukking als 'verdomd goed' ook in citaatvorm beter kan worden vermeden, daar kan ik mij gevoelsmatig ook nog in vinden. Maar 'donders goed' en 'klauwen met geld' in een citaat acht ik acceptabel. Het gaat hier om spreektaal, daar komt vaak emotie aan te pas en daar be hoort uitdrukking aan te wor- De ombudsman van het Leidsch Dagblad is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 9.30-11.30 uur onder telefoonnummer (071J-356215. Brieven kan men richten aan het adres: Ombudsman Leidsch Dagblad, Postbus 54,2300 AB Leiden. Het werk van de ombudsman valt buiten de verantwoordelijkheid van de hoofdredactie. Voor klachten over de bezorging gelieve men te bellen (071) - 143241 (na zes uur) en 128030 (overdag). den gegeven. Als we in de spreektaal langs alles de ellestok van de keurigheid en het alge meen beschaafd Nederlands gaan leggen, vrees ik voor saai heid en levenloosheid. Het zou ook geen recht doen aan het ka rakter van sommige geinter- viewden. Nee. we moeten de levendig heid er in houden. Slordigheden De krant is een dagelijks pro- dukt en zij komt vaak tot stand onder hevige tijdsdruk. Het nieuws houdt helaas geen reke ning met zoiets als een 'dead line'. Haastwerk hoort bij de journalistiek, maar brengt ook fouten, slordigheden met zich mee. De foutloze krant bestaat ook niet, al behoort er wel naar te worden gestreefd. Soms zijn de onvolkomenhe den niet te pardonneren. Waar de lezers zich vooral aan erge ren, zijn artikelen die midden in een zin ophouden. Dat gebeurt nogal eens. De laatste steen des aanstoots is het artikel 'De mol in de mens' geweest in het za terdags bijvoegsel van 28 janua ri. Ik kreeg daarover talloze brieven en telefoontjes. Het stuk was dusdanig verminkt dat het later is herplaatst. Ik heb die kwestie aan de hoofdredactie voorgelegd. Zij was ook zeer ontstemd over de gang van zaken. Ik kreeg ter ver klaring een uitleg over de tech nische problemen met die spe ciale pagina. Die zou ik hier kunnen weergeven, maar dat doe ik niet, omdat ik vind dat de lezer daar geen boodschap aan heeft. Hij heeft recht op stukken die goed te volgen zijn. zo een voudig is het. Aan het eind van de produktielijn van een pagina hoort iemand te staan die met röntgen-ogen het geheel op cor rectheid beproeft. Dat kan in dit geval niet gebeurd zijn en dat is een ernstige tekortkoming. Ik nodig de lezer hierbij uit mij op de hoogte te blijven stel len van de onvolkomenheden die de krant bevat. Artsen in de regio vinden dat een drogist doorgaans niet deskundig genoeg is om zelf medicijnen te verkopen. Bege leiding van de patiënt door een arts blijft noodzakelijk, zo zeg gen zij in de krant van donder dag 2 september. Zij reageren daarmee op de forumdiscussie bij de opening van de drogiste rijvakbeurs Drophar '93. Door het artikel van de hand van de heer Herman Joustra in uw dagblad van 3 september, over 'de Pil' hoort niet bij de drogist, wordl de indruk gewekt dat een drogist zich te allen tij de laat leiden door 'handel'. Dat in werkelijkheid een drogist ook met ethiek bezig is als het ge neesmiddelen betreft, is kenne lijk nog niet opgevallen. Als een artikel gepaard moet gaan met een foto zou het zin vol zijn als daar een hedendaag se eigentijdse foto voor werd gebruikt en geen foto van 20 jaar geleden, aangezien de arti kelen die er op staan reeds lang niet meer bestaan. Bovendien is bij de drogist een reglement van kracht, waarbij is bepaald dat geneesmiddelen afgeschermd door een toonbank, gescheiden van andere artikelen moeten worden gepresenteerd. U vindt dit in ieder drogisterij-interieur terug. Als stokpaardje is uit de fo rumdiscussie, gehouden tijdens de opening van de Drophar 1993, de pil gehaald, die wel bij de drogist zou kunnen worden verkocht. Maar de discussie be helsde meer. De huidige wette lijke regeling is, dat geneesmid delen door de drogist mogen worden verkocht op indicatie. Als er op een doosje aspirine zou staan, dat asperine geschikt is tegen reumatische pijnen, dan is dit artikel uitsluitend ver krijgbaar bij de apotheek en niet meer vrij. Wordt er alleen gesproken van hoofdpijn e.d. dan is het wel vrij. Zo zijn er vele geneesmidde len die wegens hun samenstel ling vrij zouden kunnen zijn, maar kunstmatig in het voor schriftcircuit worden gehouden (dus vergoed door het Zieken fonds) en die daardoor de ge meenschap extra geld kosten. Dat de huisarts zich geroepen voelt duurdere geneesmiddelen voor te moeten schrijven aan hun patiënten is natuurlijk in strijd met het 'ethische'. Als de patiënt kan genezen met een flesje Otrivin is er voor de huis arts geen enkele reden om een duurder, door het ziekenfonds vergoed geneesmiddel, voor te schrijven en zo het kostenpak- ket kunstmatig en onnodig te verhogen, omdat de patiënt dit wil. Want wie schrijft er voor? Een drogist heeft een pittige studie achter de rug voordat hij of zij zich zo mag noemen. Een drogist wordt regelmatig nage schoold om de geneesmidde lenkennis op peil te houden. Op het examen voor drogist komen mensen uit alle geledingen van de Nederlandse bevolking, van wie er vele zonder goed resul taat hel examen verlaten. Daar zijn er bij van wie men qua op leiding het tegendeel zou ver wachten. Het is mijns inziens niet no dig een drogist die een hoog waardig beroep heeft en zeer serieus met zijn vak omgaat te behandelen op een wijze als in het kranteartikel in het Leidsch Dagblad van 2 september j.l. A. van Dorp, drogist, Vijf Meiplein 176, Leiden. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Princen Het is begrijpelijk dat de zaak Princen zoveel emoties losmaakt. Toch moeten we het geval nuchter bekijken en niet juist door die emoties ons laten verleiden een precedent te scheppen. De grootste boeven zónder TBS krijgen in ons land maxi maal 20 jaar celstraf als ze zich tenminste ook binnen de ge vangenis blijven misdragen. Als ze daar nomaal doen worden ze beloond met 1/3 strafaftrek. Straf moet eindig zijn en een delinquent moet na zijn boete doening de kans krijgen weer verder te gaan. Mensen krijgen geen levenslang en al zouden zij het verdienen dan nog is het ge ven ervan niet menselijk, laat staan christelijk. Princen wordt levenslang ver bannen terwijl Reeve in de Coornhertliga komt en zelfs Bo- kassa weer vrij man is. Neder land zou geen knieval maken met een visum voor Princen, Nederland toont dan dat vrou we Justitia een blinddoek draagt. A.C.M. Heemskerk, Zeewinde 7, Noordwijkerhout. BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS (tel. 071-178178): dagelijks 14.30-15.15 uur ep 19.00-19.45 uur. Afdeling intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg. Kinderafdeling. 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende en 19.00-19.45 uur RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging St. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14 45 uur en 18.30-19.30 uur. Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voor vaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewakmg: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. 18.30-19.30 u Avondbezoekuur afdeling Verloskunde 18.15-19.00 uur, 19.00-20.00 uur (Alleen Partners/echtgenoten met kinderen. Voor zwangeren: zaterdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur, uitsluitend voor partners/echtgenoten en eigen kinderen. Kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kirtderen is er een ruime bezoek mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, -15.00 uur en 18.30-19.30 uur; o i 18.30-19 00 uur Kinderkliniek; zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen: 15.15-17.00 uur; babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met de hoofdverpleegkundige. RIJNLAND ZIEKENHUIS vestiging Rijnoord (tel. 01720-63131): 14.30-15.15uuren 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11 00 -11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30- 15.15envan 18.30 -19.30 uur. Kinderafdeling: bezoek voor ouders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling. Overigen van 14.30 -15.15 uur en 18.30 -19.30 uur. BIOSCOPEN LIDO 1,2, 3.4, en STUDIO tel. 071-124130/133210, Steenstraat LIDO 1. boek van Ira Levin. Sharon Stone be trekt een appartement in een super hoog flatgebouw waar een aantal mysterieuze moorden heeft plaatsge vonden. Ze wordt verliefd op de eige naar van de wolkenkrabber (William Baldwin) die er de merkwaardige hob by er op nahoudt zijn huurders te be- 21.15, vrza zo woe Ook 14.15. Ko- misch-griezelige actiefilm van John McTiernan. De elf-jarige, filmgekke Danny Austin O'Brien) komt via een magisch kaartje plotsklaps in een film terecht. Samen met de hoofdrol speler Jack Slater (Arnold Schwarze negger) bindt hij de strijd aan tegen boeven (Anthony Quinn en Charles Dance). LIDO 3. Hot Shots 2 al., dag 19.00, v s president van de Verenigde S ten verwikkëfd in een vete met Sad dam Hussain van Irak Topper Harleij (Charlie Sheen) wordt ingezet als ge- Indecent Proposal dag. 2115 uur. Film van Adriaan Lyne Woody Har- relson en Demi Moore zijn een droomstel waar de buitenwereld ja loers op is. Ze komen in financiële moeilijkheden Miljonair Robert Red- Tord biedt één milioen dollar als hi| één nacht het bed mag delen met De mi. Doen ze het of doen ze het niet? LIDO 4. Guilty as sin 16 jr dag. 19.00, te wordt verdacht. Aanvankelijk ge looft ze in in zijn onschuld totdat doordringt dat de verdachte wel een bruidje dat eind vorige e> met haar piano wordt afgezet op e< barre kust van Nieuw-Zeeland Op het Filmfestival van Cannes won regis seuse Jane Campion er dit jaar de Gouden Palm mee. Prachtig acteer werk van Holly Hunter Dennis the menace al vr za zo woe 14.30 Film van Nick Castle naar de gelijknamige stripfiguur die al jaren in Amerikaanse kranten staat. Dennis (Mason Gable) brengt met zijn kin derlijke onschuld zijn vader en moe der geregeld in verlegenheid. Zijn grootste vriend is de buurman Wilson (Walther Matthau) maar die is het ventje liever kwijt dan rijk. LUXOR tel 071 - 121239, Stationsweg The fugitive 12 jr., dag. 18.45 e politie op z Ford en Jer ANN01893 - In de maand Augustus zijn in de gemeente Was senaar 56 gevallen van mazelen aangegeven, waarvan 5 met dodelijken afloop. De laatste da gen komen echter weinig gevallen meer voor. -Advertentie: Vier nette Heren, Die houden van pret, Vragen vier nette Dames, Liefst brieven met portret. Bur. v.d. BI. No. 793. - ,,'t Is kermis in 't dorp." zoo kan men te Zoeter- woude tot en met Vrijdag a.s. zeggen. Er zijn eene poffertjes- en eene koekkraam, maarde draai molen mankeert dit jaar, omreden hij door ziekte van iemand niet op hare gewone plaats kon ge veeld worden. Ter eere van de kermis hadden gis teren in het dorp volksspelen plaats als turfrapen voor jongens van 9-12 jaren, hardloopen met hin dernissen voor jongelingen van 12-19 jaren, tob besteken voor jongelingen van 12-20 jaren, zakloopen, balletjes-loopen voor meisjes en muil- tjes-loopen voor meisjes, alles om fraaie prijzen en premiën. ANN01968 - Tientallen reizigers konden gisterochtend niet op de perrons van het NS-station te Delft komen hun trein voorbij laten gaan, omdat het station gesloten bleef. Reizigers, die per trein arriveerden, moesten over hoge hekken klimmen om het stationsgebouw te kunnen verlaten. Een spoorwegman, die om even vóór half zes het sta tion had moeten openen, bleek zich te hebben verslapen. Een seinhuiswachter, die een bos re servesleutels heeft, had deze thuis laten liggen. Een en ander had tot resultaat, dat de deuren van het Delftse station eerst na half zeven open gin- gen. - Zaterdag was de laatste „Ja zuster, nee zuster waarin gast Albert Mol met een heerlijke typering van een boetiekhouder de weemoed van het vaarwel wegratelde. Het leuke van deze serie was dat het lang niet altijd leuk was. Niet iedere zin was een snedige opmerking, maar juist het achte loze maakte „Ja zuster, nee zuster" zo charmant. De omroepster sprak de hoop uit dat Annie M.G. Schmidt nog eens van gedachten zou veranderen en tóch verder zou gaan. Er zijn nog wel enkele miljoenen Nederlanders die er zo over denken. - Meer dan 200 Belgische en buitenlandse kun stenaars en intellectuelen hebben een verzoek ondertekend voor de vrijlating van de Belgische schrijver Hugo Claus, die in de gevangenis zit, omdat hij een stuk heeft laten opvoeren waarin drie naakte mannen voorkwamen. Het stuk „Ma- rieken van Nimwegen" werd dit voorjaar opge voerd tijdens een filmfestival in Knokke. De drie naakte mannen stelden de „Heilige Drie-een heid" voor. Ook de mannen zitten in de gevange nis. Bij de ondertekenaars is ook de Nederlandse schilder Karei Appel. Ford en Jeroen Krabbé. TRIANON tel 071-123875. Breestraat Indochineal dag. 20.00 Film van Regis Wargnier over de dekolonisatie van Vietnam Een jonge Franse offi cier wordt verliefd op Eliane (Cathéri- ne Deneuve). Als hij haar niet krijgen kan, probeert hij het met stiefdochter Camille (Linh Dam Pham). Ondertus sen rukken de vrijheidsstrijders op. KIJKHUIS tel 071-142895 In the soup do t/m woe. 19 30, 21.45 Komedie van Alexander Rock well. Een aankomend filmmaker pro beert tevergeefs zijn script te slijten voor een kunstfilm met minstens twintig minuten zwart beeld.,Hij krijgt ongewenste steun van een gangster die in het produkt wil investeren. La Chasse aux papillons do t/m zo 20 00, 22 15 Film van Otar Losseli- ani over oude waarden die worden platgewalst door de hedendaagse consumptiemaatschappij. Twee oude dames in een oud kasteel zijn omge ven door mensen die beter hopen te worden van hun dood Amadeus 20.00. Film van Miles Forman over Wolfgang Amadeus Mo zart en zijn muzikale en jaloerse col lega aan het Weense hot die hem naar het leven staat Tom Hulce speelt op zo'n schitterende en speel se manier de componist dat zelfs niet opera-liefhebbers de film met genoe- Scent of a woman di 20 00. Film van Martin Brest. Blinde, verbitterde ex- militair Al Pacmo gaat lekker aan de zwier met een jonge, naiéve student als oppasser Red Rock West 20 00; 2215. Thril ler van John Dahl. De werkloze Nico- s Cage meldt zich voor een baantie i eigenaar ziet h loordenaar die z it moet maken. LVC tel. 071-146449, Breestraat 6 Singles do t/m za 20.45 uur. Filn n Pearl Jam en Alice ir X tel. 071-123568, Haarlemmerstraat >2 Der Rosenkönig woe 21.00. Film van Werner Schröter Anna en haar zoon Albert kweken rozen op een farm in Portugal. Albert is zich volledig stort op zijn liefde voor ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel 01720-20800 Van Boetzelaerstraat EURO 1. The fugitive al dag 13.30, 18.30, 21.15, zo ook 16.00. Rituelen al., zo 11.00 Film Herbert Curiël naar het boek van Cees Noote- boom over de rituelen waarmee men sen zich een houvast zoeken in de chaos van de werled Derek de Lint is verliefd op een raadselachtige Nami- bische vrouw en blikt terug op zijn jeugd. EURO 2. Indecent proposal al do vr za zo woe 18.45.21 30. ma en di ook 13.45. Jungle Book al do vr za zo woe 14 00. zo ook 16 00 Klassieke te kenfilm uit de Walt Disneystudio's Het tongetje Mowgli beleeft alierlei avonturen met zijn dierenvrienden uit het oerwoud. (Nederlands gespro ken). van Renny Harlm. Berggids Sylvester Stallone bindt in een onherbergzaam landschap dfe strijd aan tegen een bende boeven die tijdens de vlucht een helikopter^an zijn geldtransport KATWIJK K&0 le en het beest v leyfilm over een getoverd in een monster. Alleen de kus van een mooi meisje kan die ban verbreken. VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel 071 614354 Prinses Mar.jkelaan 4 Junglebookal., za, zo, woe 14.00, 15.30 (Ned. gesproken) DEN HAAG ASTA 1. tel 070-3463500, Spui 27 Silver 16 ir .dag. 13.15, 16 00, 18 45, 21 30 ASTA 2. Last action Hero 16 jr.. dag 13.15, 16 00. 18 45. 21 30 AS- TAS. Cliffhanger 16 jr dag. 13.15, 16 00, 18.45,21 30. BABYLON 1. tel 070-3471656, naast Centraal Station The piano 12 jr., dag. 21 30. CINEAC 1. TUSCHINSKI tel 070- 3630637, Buitenhof 20 Thefugitiv 12 |r dag 13.15, 16.00. 18.45, 21 30 Bambi (Ned. gesproken) al., dag. 16 00, woe ook 13 15 CINEAC3 Hot Shots al dag. 18 45, 21.30, do vr 13.15, 16 00, 18 45. 21.30, Jur assic Park premiere di 30 METROPOLE 2. Guilty as sin lb jr., dag 13.15, 16 00,18 45,21.30 Bambi (Ned ge sproken) al za zo woe 13 15, 16 00 METROPOLE 3. Indecent Proposal a dag 18 45. 21.30. c 13.15en 16.00 uur. ODEON 1. tel. 070- 3462400/3462401, Herengracht 13. Fixing the shadow 16 |r dag 13 15, 16 00, 18 45, 21.30. Jurassic Park premiere di 30 ODEON 2. Last action Hero aldag 13 15. 16.00, 18 45

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 26