Leiderdorp zwijgt over busbaan Christelijke kinderkoren kwijnen weg in Voorschoten Regio Meesterwerken voor in de slaapkamer. Buurt boos op tandarts Gouden tip over gestolen schroefcompressor blijft uit tiülsta !2! WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1993 Ook 's nachts te hard op Oosteinde stompwuk» Twintig autobestuurders krijgen binnenkort een ac ceptgiro thuisgestuurd, omdat zij vannacht werden betrapt bij een snelheidscontrole op het Oosteinde in Stompwijk. De came ra registreerde 36 passanten, van wie er 20 royaal de toegestane maximumsnelheid van 50 kilometer overschreden. De 'lang zaamste' bestuurder reed 80 kilometer en de snelste werd be trapt bij 131 kilometer. De controle werd uitgevoerd tussen half twee en twee uur. De politie controleert herhaaldelijk op de weg tussen Stompwijk en Zoeterwoude, omdat er nogal wat ongeluk ken gebeuren. Vooral als er auto's vanaf de langs de weg gelegen boerderijen en bedrijven het onoverzichtelijke Oosteinde oprij den. Nieuwe huizen Morsebel in trek oegstgeest Voor de veertig twee-onder-een-kapwoningen die worden gebouwd in de Oegstgeester nieuwbouwwijk de Morse belpolder, hebben zich 243 belangstellenden gemeld. Oegst- geestenaren die een woning in het dorp achterlaten, hebben voorrang gekregen bij de verdeling. De huizen kosten 3,5 tot 4 ton. Ze worden gebouwd achter het Marine-Electronisch Bedrijf. Thema-dag over water in Houtkamp leiderdorp» Alles draait om 'water' tijdens de thema-middag in het Milieu Educatief Centrum (MEC) in park de Houtkamp in Leiderdorp. Op zondag 19 september kunnen belangstellenden kennismaken met de vele aspecten van water. Aan de orde ko men onder meer de volgende onderwerpen: de eigenschappen van water; planten en dieren in het water; de gevolgen van ver vuiling van water, voor mens en dier en de mogelijkheden om zelf een bijdrage te leveren aan een beter milieu. Om een en an der duidelijk te maken worden in de Houtkamp en de heemtuin diverse onderzoekjes gedaan. Deelname aan deze themadag kost tien gulden, inclusief een cursusmap. De uiterlijke inschrijf- datum is 10 september. Inlichtingen en opgave voor deze dag is mogelijk van maandag tot vrijdag van 10.30-11.30 uur, telefoon 071-412216 of na 17 uur 071-416838 (Aad Rijntalder). Wieteke van Dort op Jantje Betondag wassenaar Duinrell viert zaterdag 11 september voor de vierde keer de Jantje Betondag. Ruim 350 kinderen uit grote steden zijn samen met 50 Amerikaanse kinderen die in Nederland wonen te gast in het Wassenaarse attractiepark. Wieteke van Dort is deze dag gastvrouw. Ouderen en jongeren samen op gymles oegstgeest Een spagaat of radslag zal er niet aan te pas komen, een vo gelnestje in de ringen evenmin Meer voor de hand liggen wat rustige arm- en beenoefenin gen, want het blijft uiteindelijk een gymles voor ouderen. Op woensdag 15 september volgen leerlingen van groep 5 en 6 van de Oegstgeester Willibrordus- school samen met bewoners van zorgcentrum Rustenborch een lesje 'bewegen voor oude ren'. De leeftijd van de kinderen is negen en tien jaar. die van de ouderen gemiddeld 85 jaar. De gymles is een activiteit in verband met het Europese jaar van de Ouderen en de solidari teit tussen de generaties. De be doeling van deze activiteit is dat vooral jongeren meer begrip en belangstelling krijgen voor ou deren. De gymles begint om 10.30 uur en wordt gegeven door de fysiotherapeute van Rustenborch in het zorgcen trum aan het Van Wijckersloot- plein in Oegstgeest. VRIJE TIJD Fietspuzzeltocht De Matthiaskerk aan de Heren weg in Warmond is zondag 12 september het vertrekpunt voor een fietspuzzeltocht door de omgeving. Liefhebbers kunnen starten tussen 9.30 en 12.00 uur. De opbrengst van de deelname- gelden is bestemd voor paro chiewerk in Albanië. Gemeente geeft bewoners Hella Haassestraat geen duidelijkheid De bewoners van de Leiderdorpse Hella Haassestraat en omgeving eisen snel duidelijkheid van de gemeente over de toekomst van de busbaan in deze straat. Ze verkeren nog altijd in het ongewisse over plannen om de busbaan in de toekomst op te heffen, maar krijgen hierover maar geen informatie los op het gemeentehuis. Tot groot verdriet van de om wonenden rijdt al jaren de NZH-lijn 40 (Leiderdorp- Noordwijk) door de smalle straat. In juli gloorde er hoop voor de buurt. B en W van Lei derdorp verklaarden dat de bus over de Buitenhoflaan kon gaan rijden, zodra er wordt gebouwd in de nieuwe wijk Bloemerd II. Dat zou betekenen dat de Hella Haassestraat in 1995 bevrijd is van de bussen. Verheugde buurtbewoners probeerden de exacte inhoud van het college-besluit op te duiken, maar slaagden hier niet in. ,,De ambtenaar wilde geen mededelingen doen, al gaf hij impliciet wel toe dat er een B en W-besluit lag", aldus A. van Dijk, woordvoerder van de ver enigingen van eigenaren Zo- merkade en Buitendijklaan- /Voortochten. Opheldering Hij heeft deze week een brief geschreven aan de gemeente waarin hij opheldering vraagt over de besluiten over de bus baan. Verder spreekt Van Dijk zijn bevreemding uit over het tijdstip waarop B en W naar buiten kwamen met hun om- leggings-plannen. „Van 24 mei tot en met 4 juli was schriftelijke inspraak mogelijk over de plan nen met de buslijnen in de re gio. Daarin was nog geen sprake van het busvrij maken van onze straat. Twee verenigingen van eigenaren hebben een brief ge stuurd met bezwaren tegen de busbaan. Maar nog voor de sluitingstermijn van 4 juli heb ben B en W een besluit geno men. Dat is heel vreemd, een gemeente moet de eigen regels inzake inspraak toch naleven?" Overigens zijn de bezwaar schriften, met verzoeken tot overleg met de gemeente, nog altijd niet beantwoord. Het hangt Van Dijk de keel uit dat briefschrijvers totaal geen reac tie krijgen van de gemeente. Daarom heeft hij zijn schrijven van deze week vergezeld doen gaan van een brief aan de raadscommissie bestuurszaken. Hij verzoekt de leden en voor zitter onder meer er op toe te zien dat de brief wordt behan deld en dat de gevraagde infor matie correct wordt verschaft. Overleg Een woordvoerder van de ge meente verklaart desgevraagd dat de brieven nog niet zijn be antwoord omdat er nog geen zinnig woord is te melden over de verlegging van de busroute. „In Leiderdorp hebben we wel een mening, maar we kunnen daar niet in ons eentje over be slissen. Veranderingen in het openbaar vervoer moeten via overleg met andere regio-ge meenten worden doorgevoerd." Tot groot verdriet van de bewoners rijdt bus 40 al jaren door de smalle Hella Haassestraat in Leiderdorp. foto hielco kuipers DESIGN COLLECTION Omwonenden van de bollen schuur achter de Warmondse Dorpsstraat voelen er niets voor dat de helft van het pand wordt gesloopt om plaats te maken voor een tandartspraktijk. Met spandoeken protesteren zij te gen de plannen, die morgen avond in de gemeenteraad wor den behandeld. Bovendien han ger er in het dorp zo'n dertig pamfletten voor de ramen. „We gaan tot het laatst toe door om deze plannen tegen te houden, desnoods tot de Raad van Sta te", aldus woordvoerder Ria de Wit van de nabijgelegen antiek zaak. De omwonenden zijn boos dat tandarts H. Middelweerd geen pogingen heeft gedaan om elders een grotere praktijkruim te te vinden en geen onderhoud heeft gepleegd aan de bollen schuur. „Hij heeft er nog geen spijker aan vertimmerd. En hij heeft zelf een boerderij gehad en doorverkocht. Bovendien stond het pand van de apotheek heel lang te koop en daar was genoeg ruimte om al zijn plan netjes uit te voeren. Die kans heeft hij niet gegrepen, maar nu ligt wel ineens het mes op tafel over de bollenschuur. Volgens De Wit kan de tand arts ook niet volhouden dat een grotere praktijk noodzakelijk is voor Warmond. „Hij heeft 4000 patiënten en Warmond heeft 5000 inwoners. Het kan niet zo zijn dat alle Warmonders bij hem in de stoel liggen. Boven dien is hij heel ambitieus: hij heeft een mondhygiëniste en een tweede tandarts in dienst en in het nieuwe gebouw wil hij ook een chirurgische ruimte. Maar hij moet niet claimen dat Warmond hem zo nodig heeft, terwijl hij zich eigenlijk op de hele regio richt." De Wit verbaast zich nog het meest over de houding van de gemeente. „Er worden geen kri tische vragen gesteld aan de tandarts, maar er wordt wel over de buurtbewoners heenge- walst. De gemeente loopt echt klakkeloos achter de tandarts staan." leiderdorp» kees van kuilenburg Directeur H. Vermeulen van het gelijknamige sloopbedrijf in Leiderdorp is diep teleurgesteld. Ruim twee maanden geleden werd in het Noordhollandse Overveen een mobiele Demag schroefcompressor gestolen. Ondanks het uitloven van een hoge beloning is de diefstal nog steeds niet opgelost. Zoals ook andere inbraken bij het bedrijf nog niet zijn opgelost. Omdat hij een vermoeden had dat de compressor door mensen uit het vak zou zijn ge stolen, nam Vermeulen een bu reau in de arm dat gespeciali seerd is in opsporingswerk. Dat bureau plaatste een advertentie in een landelijk ochtendblad, waarin informatie over de ge stolen compressor werd ge vraagd. Tevens werd een hoge beloning voor de gouden tip uitgeloofd. „We hadden de hoop dat die advertentie een aansporing zou zijn voor colle ga's om uit te kijken naar onze compressor. Uiteindelijk moei dat ding toch ergens terecht zijn gekomen en wellicht ook ge bruikt. Nu zijn we dik twee maanden verder, maar er is geen enkele tip binnengeko men. Dat is heel jammer. De kans dat het apparaat nog wordt gevonden schat ik dan ook niet hoog in", aldus de Lei derdorper. De schroefcompres sor werd gebruikt bij sloop werkzaamheden bij een bejaar denhuis in Overveen. Op het eind van de werkdag was de ruim 22.000 gulden kostende compressor opgeborgen. „Het terrein was met hekken afgeslo ten en de compressor zat op slot, zoals de verzekering ons voorschrijft", legt de directeur uit. „De volgende dag was het apparaat verdwenen. Gelukkig zaten we kort voor de bouwva kantie, zodat we de tijd hadden om een nieuwe te bestellen. An ders hadden we ook nog achter stand bij het werk opgelopen, want we hebben maar twee van dergelijke apparaten in ons be drijf." Herfstwandeling in park Duivenvoorde voorschoten Het IVN-Leiden houdt zondag 12 september een herfstwandeling in het park rond kasteel Duivenvoorde in Voorschoten. De wande ling staat onder leiding van natuurgidsen en duurt ongeveer twee uur. Het vertrek is om 14.00 uur bij de ingang van het park. ■E- MEUBELPROMENADE KATWUK Lenteklokjes heeft nog maar twee leden voorschoten miep de graaff Voor het meer dan een halve eeuw oude Voorschotense kin derkoor 'De Lenteklokjes' en het iets jongere meisjeskoor 'De Alouettes' luidt de noodklok. Komende donderdagavond moet duidelijk worden of er voor de christelijke koren nog j een toekomst is. Op een bijeen- j komst kunnen alle belangstel- lende Voorschotenaren met suggesties komen om de toe komst van de koren veilig te stellen. Het ledental vertoont al jaren een dalende lijn, maar bij de start van het nieuwe seizoen is de situatie wel heel bedroevend. 'De Alouettes' tellen nu slechts zeven meisjes en bij 'De Lente klokjes' zijn dat er twee meer. En dat terwijl de koren in betere tijden bijna zestig meisjes tel den. Aan het enthousiasme van de leiding kan het bepaald niet lig- j gen. Mevrouw R. Eriks-Zonne- veld dirigeert de koren al een kleine dertig jaar met voortva rende en vriendelijke hand en haar al even muzikale echtge noot steunt met raad en daad. Het gaat om een landelijke tendens. Alleen in nog bijzon der chistelijke streken van het land floreren de koren als nooit tevoren. Probleem is, legt de echtgenoot van mevrouw Eriks uit, 'dat een koor vaak een sluit post is'. „Vaak komen mensen niet op het idee om hun kinde ren te stimuleren lid van een Ze zijn nog wel vrolijk, maar ze zijn met nog maar zo weinig, de leden van de jeugdkoren De Lenteklokjes en de Alouettes. foto hielco kuipers koor te worden. En: de jeugd kan tegenwoordig uit zovéél kiezen. Dat merk je als ze bij de repetities zijn. Ze komen bij voorbeeld net van zwemmen en ze moeten daarna nog naar paardrijden, tussendoor willen ze dat ene tv-programma nog zien en dan is er nog het huis werk... Vroeger was er op dat gebied veel minder." Etiket Kan het 'christelijke' etiket in deze tijd van ontkerkelijking een remmende factor zijn? Eriks denkt van niet. „We hebben niejs met de kerk te maken. Dat er nou toevallig een paar chris telijke liedjes in het programma zitten... Er zijn wel eens mensen die afgeven op 'die kerkliedjes', maar we brengen ook musicals en leuke kinderliedjes en dat zijn ze dan net zo vlug zat. Bo vendien treden we overal op, in ziekenhuizen, bejaardenhuizen, noem maar op. Gek genoeg krij gen we daar steeds meer aan vragen voor." Eriks denkt dat de mondig heid van de huidige jongste ge neratie wel een rol kan spelen. "Vroeger werden veel kinderen door hun ouders gewoon naar het koor gestuurd en dat is er natuurlijk helemaal niet meer bij. Wat op zichzelf het voordeel heeft dat de kinderen die nu ko men, gemotiveerd zijn. En mijn vrouw is dat ook nog steeds. Als je ziet dat ze met zeven meisjes werkt van wie er twee blokflui ten, dus er blijven dan vijf over om te zingen en dat doen ze dan als lijsters.... Dan is dat toch mooi. Want als je als kind niet leert zingen, kun je het als vol wassene ook nooit meer." 'De Lenteklokjes' en 'De Alouettes' zijn de afgelopen ja ren in een neerwaartse spiraal terechtgekomen. Omdat er te weinig kinderen waren, kon er niet genoeg geld op tafel wor den gelegd om een zaal in het Cultureel Centrum te huren. Minder leden betekent immers ook minder subsidie. Voor de jaarlijkse uitvoeringen weken de koren uil naar bejaardenhuizen en daardoor konden ze weer minder goed aan de weg tim meren. De bijeenkomst over het voortbestaan van de christelijke jeugdkoren is morgenavond in gebouw De Werf, naast de gere formeerde kerk aan de School straat. Aanvang 20 uur. U vindt hij ons meesterwerken, die zich in de slaapkamer thuis voelen. Het zijn de mooiste uit de "design collection" van hulsta. Een exclusief meubelprogramma, dat zowel 'n enkel stuk als een volledige inrichting omvat De moei te van een bezoek aan onze showroom waard. Met een spandoek protesteren omwonenden tegen de sloop van een gedeelte van de bollenschuur achter de Dorpsstraat in Warmond. foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19